Page 611 of 644 FirstFirst ... 111511561601607608609610611612613614615621 ... LastLast
Results 15,251 to 15,275 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #15251
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Zdravo bio i uzivaj u Projestonici


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #15252
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,751
    Thanks Thanks Given 
    2,647
    Thanks Thanks Received 
    2,520
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    Za svaku crkvu je potrebno stado, mnogo crnogoraca vjeruje u crnogorsku crkvu a ne srpsku,mnogo crnogoraca ne voli da im soli pamet protolomej i tantare sa strane.... e sad da je cuveni djed crnogoraca srpske price potrajao bila bi crnogorska pravoslavna crkva orc i on je ko milas bio

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  3. #15253
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Za svaku crkvu je potrebno stado, mnogo crnogoraca vjeruje u crnogorsku crkvu a ne srpsku,mnogo crnogoraca ne voli da im soli pamet protolomej i tantare sa strane.... e sad da je cuveni djed crnogoraca srpske price potrajao bila bi crnogorska pravoslavna crkva orc i on je ko milas bio

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Невјероватно, али свака тврдња је погрешна.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  4. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  5. #15254
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,751
    Thanks Thanks Given 
    2,647
    Thanks Thanks Received 
    2,520
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    Amfi tvrdoglav sujetan zeljan moci ambicija sa jakim uporistima, Vucicu nije odgovorao smatrao ga je za izdajicom i nije mu polagao racune pa posle djeda dodjose. nekindobri ne mnogo pametni da se odupru ljubljenja haljina.....
    e to ne moze proci odje

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  6. #15255
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Za svaku crkvu je potrebno stado, mnogo crnogoraca vjeruje u crnogorsku crkvu a ne srpsku,mnogo crnogoraca ne voli da im soli pamet protolomej i tantare sa strane.... e sad da je cuveni djed crnogoraca srpske price potrajao bila bi crnogorska pravoslavna crkva orc i on je ko milas bio

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Баш озбиљна бројка.

  7. The Following User Says Thank You to niksicanin 24 For This Useful Post:


  8. #15256
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,352
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,987
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Ko registruje crkvu?
    Otvorim crkvu npr u grcku registrujem u opstinu/policijsku stanicu i ona je priznata jel?
    Znaci priznata je i podgoricka pravoslva crkva ili nikšićka? Onda po istom arsinu one traze navodni povraćaj od spc ili turske pravoslavne crkve prije 1878 da joj se vrate manastiri i crkve i da se istima prizna "kontinuitet".
    Onda cim istu registruje drzavni Organ ista postaje crkva. Valjda je isto tako i za katoličku crkvu i protestantsku crkvu ninberga jel?

    Nemoj da me vijeđas sa ignorance is bliss kme kme kme
    Zaštite mi polozaj osjecam se uvrijeđeno majko vrijeđaju me po forumu kuku kako cu ustat sjutra kme kme

    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a

    Neki cinovnik u ministarstvo pravde koji je placen za taj posao. To sto ti imas problem sa vremenskom dimenzijom je tvoj i samo tvoj problem.
    Ni Njegosu nisu sa 20 dinara makli kapicu sa glave koja dovoljno govori o nekoj crkvi.

    Ne vrijedjam te. To je poznata izreka.

    Ono sto si ti pisao je vrijedjanje. A ispraticu pisanje ne brini.

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  10. #15257
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    1,038
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Upoređujes mi babe i žabe
    Rodno pravo i vjersko nije isto.
    Kopile se zvalo samo ono dijete ciji je jedan od roditelja nepoznat, a ne ono ciji jedan ili drugi roditelj ne žele da priznaju. To sto neko mijesa to pa mu je kopile svako dijete bez oca ili majke ili nepriznato od jednog ili drugog to je stvar sveobuhvatnog stanja najmoralniji drustva na kugli zemaljskoj.
    Zasto majka samo da bude samohrana kad moze i otac da bude samohran, sad mi ti tu ugrozavas ljudska prava ili ti osjecaj osjetljivih ljudi malo da se šalimo tj posprdujemo dok ne uvrijedimo nekog zabrinutog građanski orijentisanog građanina tj stanovnika i clana foruma
    Nego da se vrnemo na temu
    Dakle drzava nema pravo, a onda dalje i partija, a onda dalje i vođa neke partije da jednu vjersku organizaciju prikazuje primarnom u odnosu na neku drugu?
    Kako je onda po istom tom zakonu koji je htjela da nametne markoviceva vlada traženo samo od jedne vjerske organizacije da dokazuje pred sudom da je npr Ostrog u njenom "vlasništvu" a to isto nije tražila od biskupije Kotor za katedralu u istom gradu? Jer po logici građanštine sa foruma i tu katedralu su gradili Kotorani a ne Vatikanci, odnosno Beograđani tj. srbijanci.

    To onda znaci da je katedrala u Kotor vlasništvo drzave pa ista nije imala potrebu da to nametne toj vjerskoj organizaciji?

    Ja kao hrišćanski vjernik nemam ili imam pravo da vjersku organizaciju koju crkva smatra sektom zovem sekta? Tj mogu zavrsit u zatvor ako rijec sekta bude proglašena za uvredu?
    U paklu necu zavrsit zbog toga (zbog nečeg drugog mozda) jer ista za jeres ne smatra ako nekog zoves pripadnikom sekte tj sektaš odnosno sektašica

    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a
    Zabe i babe kao i obicno.
    Kotorska katedrala je napravljena zamisli skoro 1000 godina prije manastira Osrog pa se tacno zna godina kad je napravljena za razliku od manastira. Kakva vjera takvi i vjernici.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  11. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  12. #15258
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    A ti si pravi primjer "vjernika", tu nema priče.
    Pun ljubavi bratske, posebno prema onima koji ne misle kao ti.

  13. #15259
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,751
    Thanks Thanks Given 
    2,647
    Thanks Thanks Received 
    2,520
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    Vidjite sto se tice drzave sutra da oce kotoraka katedrala moze biti muzej , moze biti crkva,veleprodaja, moze biti sto oce i niko joj na to pravo ne noze osporiti jes da bi bilo buke ali buka se utisa

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  14. #15260
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,583
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    da mi nikšićki gradonacelnik reče da mi je matica država sa kojom imam veze kao sto veze ima cpc sa crkvom u kanonskom smislu


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a
    zamisli šef ti vidi da ovako pišeš. ako je on to reka, to je za tebe i sve njegove glasače apsolutna istina. za razliku od ostalih tvojih drugova, a glasača DF koji mrze Crnu Goru i Crnogorce, jes da ti mržnja izbija iz svake riječi al makar to sa stilom radiš

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #15261
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,339
    Thanks Thanks Given 
    14,755
    Thanks Thanks Received 
    4,096
    Thanked in
    2,075 Posts

    Default

    Uspio si na tri različite teme trojici ljudi da zalijepiš etiketu df-sns-mrze državu itd. Pa tisi neprevaziđen

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  16. The Following 2 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  17. #15262
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,583
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    e, i? što s tim? ljudi su za df, što ima veze?

    Jedina si za slobodu, Ti ostala srpskom rodu
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #15263
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,339
    Thanks Thanks Given 
    14,755
    Thanks Thanks Received 
    4,096
    Thanked in
    2,075 Posts

    Default

    Da. Glasaju Vučića I mrze Crnu Goru

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  19. #15264
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,583
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    glasaju df a oni rade samo i isključivo što im naredi Vučić. podržavaju stavove Mande, Jola, Pipuna, Šešelja, Rakovića i ostalih u vezi Crne Gore i Crnogoraca. dakle, u pravu sam

    Jedina si za slobodu, Ti ostala srpskom rodu
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. #15265
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    zamisli šef ti vidi da ovako pišeš. ako je on to reka, to je za tebe i sve njegove glasače apsolutna istina. za razliku od ostalih tvojih drugova, a glasača DF koji mrze Crnu Goru i Crnogorce, jes da ti mržnja izbija iz svake riječi al makar to sa stilom radiš

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Ne znam kako zakljuci da glasam df, da mrzim cg, da isti glasaci df mrze cg
    To sto vama smetaju fakti to je vec druga stvar, a posebno kritika prema cg tj "sistemu vrijednosti" koje je nalijepila vladajuca klika od 90ih na ovamo a posebno period od kameleonske promjene za "neovisnost" i forsiranja "politike crvene hrvatske" navodne ilirske etnogeneze i negiranja srpskog, tj sveg onog sto je forcao stedimlija i el grande sekuLja (iste one sa kojima je krsto raskrstio jos 1919) i cak isli do te mjere da se u pojedinim godinama posebno pred potonje izbore '20 kad je dolazilo do tih poruka da se "pojedini moraju navic na silu na sadasnju cg, ili da idu" ostavicu za druge rasprave.
    Ja crnogorce ne mogu da mrzim jer sam ja crnogorac isto koliko i ti, isto koliko i zabrinuti građani koji idu za "patriJotom erakovicem" a to osjecam li se ja Eskim Srbin Crnogorac Brđanin je moja privatna stvar isto koliko i pojedinih da im je iq 2,009 i to kad sabira 2+2 i kad se divi štivima Noleta adzica o datumu božića i posebnosti Crnogoraca jos od 9vijeka, ili štivima kilibarde o njegošu plagijatoru itd itd


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a

  21. The Following User Says Thank You to licmius For This Useful Post:


  22. #15266
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    zamisli šef ti vidi da ovako pišeš. ako je on to reka, to je za tebe i sve njegove glasače apsolutna istina. za razliku od ostalih tvojih drugova, a glasača DF koji mrze Crnu Goru i Crnogorce, jes da ti mržnja izbija iz svake riječi al makar to sa stilom radiš

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Izvini imam D.o.o. 653 dana, razmisljam jos jedan da otvorim ali da bude vjerska organizacija (D.o.o) tj tacnije v.o. Ako odlučim da se sprijateljim sa novim gvozdenim ili novom britvom za pet sest godina, posto se kod crkve otvaraju kako ko oce, i jos vele tj tvrde da ako drzava odluci od iste moze napravit poslovni centar
    A meni zdrebaonik idealan za rekreativno lovište i ribanje a mozda i neku hotel i u otvorim za ove vjerske turiste
    Razmislicu


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a

  23. #15267
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,583
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Ne znam kako zakljuci da glasam df, da mrzim cg, da isti glasaci df mrze cg
    isto ka što se lako prepoznaju poštovaoci dpsa tako i vi iz dfa. ovi prvi lamentiraju nad državom a oni krivi dobrim dijelom za ovo đe smo. i obavezno potegnu za zastavom. glasači dfa mrze CG, svih vas 20%. primjera kolko oćeš


    Quote Originally Posted by licmius View Post
    To sto vama smetaju fakti to je vec druga stvar, a posebno kritika prema cg tj "sistemu vrijednosti" koje je nalijepila vladajuca klika od 90ih na ovamo a posebno period od kameleonske promjene za "neovisnost"
    nema ova država sistem vrijednosti. nije htio dps da ga gradi kad mu je vakat za to bio, sad je kasno. zato smo tu đe smo. svaka kritika prema dpsu stoji. ja ih imam kolko oćeš, al nikad neću stavit znak jednakosti između njih i države Crne Gore kao tvoja ekipa i ti. nisam ja kriv što su se prvo radi Sloba pisali ka Srbi pa onda zbog interesa postali Crnogorci pa opet radi Beograda se vrnuli u srpstvo. to je problem tih ljudi. a takvih je mnogo. eo ih sad u df listom a nekad bili perjanice dpsa. ima na ovom forumu jedan koji je pravi primjer za to.
    pa vam je tako sad Sveto Marović dobar, kad je bio u dps svašta se pisalo za njega. Momo Vuksanović koji je multimilioner postao za vrijeme vladavine dpsa nikako ugroženi Srbin ne može bit. nastavak dpsa smo dobili u vidu uraša i deefovaca, samo što vam oni odgovaraju jer su jelte vaši a ovaj i ovakav df je napravio, hranio, jačao i držao jakim samo i isključivo dps

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Ne
    kad se divi štivima Noleta adzica o datumu božića i posebnosti Crnogoraca jos od 9vijeka, ili štivima kilibarde o njegošu plagijatoru itd itd


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a
    kad bi ti znao kolko mene zabolje briga za Novaka i splačinu od Kilibarde

    Jedina si za slobodu, Ti ostala srpskom rodu
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  25. #15268
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    1,038
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Vidjite sto se tice drzave sutra da oce kotoraka katedrala moze biti muzej , moze biti crkva,veleprodaja, moze biti sto oce i niko joj na to pravo ne noze osporiti jes da bi bilo buke ali buka se utisa

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Opet vlazni snovi

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  26. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  27. #15269
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,751
    Thanks Thanks Given 
    2,647
    Thanks Thanks Received 
    2,520
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Opet vlazni snovi

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    A kad je mogao Erdogan .... moci ce i kod nas...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  28. #15270
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    1,038
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    A kad je mogao Erdogan .... moci ce i kod nas...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Tesko je pobjec od predaka, razumijem potpuno

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  29. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  30. #15271
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,751
    Thanks Thanks Given 
    2,647
    Thanks Thanks Received 
    2,520
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    jes bogme kotor turski grad stari

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  31. #15272
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,740
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Фиренца, некадашња тосканска пријестоница културе након што су примили православље :


    Kakvi su ovi divlji Srbi, šta je ovo?
    Dje su im baklje?
    Mora da su ih ispalili ako je bila kakva utakmica prije ovog divljaštva.

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Vrlo je malo pravih vjernika u CG. Ima, ali manjina. Kod vecine se radi o, kako Bozovic kaze, "konfekcijskoj pomami" ljudi koji su naprasno postali "religiozni". Znam dosta primjera iz neposrednog okruzenja - nekadasnji clanova SK su preko noci postali vjernici. I nacionalisti. Partiju zamijenili crkvom.
    Na plitkom temelju kuća labava.
    Je li to kolega @Ostoja po Azija dobio kakav vjernikomjer na korišćenje, pa ga uposlio u CG i dobio precizne podatke o pravim i neoravim vjernicima u CG?
    Forever young, i want to be forever young

  32. #15273
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Je li to kolega @Ostoja po Azija dobio kakav vjernikomjer na korišćenje, pa ga uposlio u CG i dobio precizne podatke o pravim i neoravim vjernicima u CG?
    Ne mora biti precizno, ali moze biti dovoljno jasno. Ako je neko bio zadrti komunista koji se kleo u Tita, pa onda postao zadrti vjernik koji psuje Tita, nesto mi govori da se tu radi o liku kojeg je lako manipulisati i koji ce bit sve ono sto vecina radi. Nema tu ni komuniste ni vjernika. Ljudi-vjetrokazi. Ako neko krade i laze i radi suprotno od onog sto vjera uci, mene se cini da ni tu nema iskrenog vjernika. Ma koliko postio i ne radio "na crveno slovo". Moje misljenje. Obrazlozeno. Ako Pahomije seksualno napastvuje djecu, Kacavenda oralno zadovoljava momke, a Mijajlo Backovic vara zenu s starletom, mene se cini da i ti svestenici imaju neki problem s onim sto hriscanstvo uci. Ako pak crkva podrzava zlocin(c)e a za svece proglasava ljude koji su klali zene, onda to ponesto govori i o toj crkvi. Ako pak neko misli da je to sve u redu i da su to sve dobri hriscani, onda i to ponesto govori o tome kakvi sve mogu biti "vjernici".
    Neko skoro napisa na ovom forumu da ima vjernika u CG koji su osjetljiviji ako mu se takne u crkvu nego da mu se majka opsuje. Ima svega. Sto bi nekom smetalo ako neko kaze da nesto u crkvi ne valja? Ili da ima vjernika koji ne postuju ono sto vjera uci? U cemu je problem?

    Ne smeta mene da vjernici tvrde da je sve to dobro i da vjeruju svojoj crkvi. Nek svako vjeruje u ono sto mu je blisko. Pustite i vi mene da kazem sto mislim. Ne moramo se sloziti. Niti bi se trebali prepirati ako ne mislimo isto. Ne slazes se s ovim sto sam napisao? Pa niko te i ne tjera. Niti te imam namjeru ubjedjivati da sam ja u pravu. Samo sam probao objasniti zasto mislim drugacije od onog sto se tebi dopada. Nadam se da bar to nije problem. Jasno je meni da ja ne mogu promijeniti tvoj stav o crki i vjeri. Nit mi je to namjera. A vjerujem da ces, sam za sebe, ili u sebi, priznati da ima istine u ovom sto sam napisao Znam da to neces javno priznati. Jer, onda od tebe ne moze biti dobar Srbin, ili Crnogorac Dokazivati Balkancu da nije u pravu je Sizifov posao. Nije to za mene. Pocinuo sam otkad sam se odmetnuo u Aziju Ljudi se odje bave svakodnevnim zivotnim problemima i buducnoscu svoje djece. Za razliku od Balkana, tek poneka zamlata se bavi vjerom, nacijom i prosloscu. Ljudi odje uce citavog zivota i pokusavaju da sebe unaprijede. Koga bre briga za vjeru i naciju?

    Izbjegavam ovu temu, jer je puna toksicnosti i ostrascenosti. Ne bih se javio ni sad da nijesam prozvan. Sto rekli nasi parlamentarci, imam pravo na repliku

  33. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  34. #15274
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,657
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ne mora biti precizno, ali moze biti dovoljno jasno. Ako je neko bio zadrti komunista koji se kleo u Tita, pa onda postao zadrti vjernik koji psuje Tita, nesto mi govori da se tu radi o liku kojeg je lako manipulisati i koji ce bit sve ono sto vecina radi. Nema tu ni komuniste ni vjernika. Ljudi-vjetrokazi. Ako neko krade i laze i radi suprotno od onog sto vjera uci, mene se cini da ni tu nema iskrenog vjernika. Ma koliko postio i ne radio "na crveno slovo". Moje misljenje. Obrazlozeno. Ako Pahomije seksualno napastvuje djecu, Kacavenda oralno zadovoljava momke, a Mijajlo Backovic vara zenu s starletom, mene se cini da i ti svestenici imaju neki problem s onim sto hriscanstvo uci. Ako pak crkva podrzava zlocin(c)e a za svece proglasava ljude koji su klali zene, onda to ponesto govori i o toj crkvi. Ako pak neko misli da je to sve u redu i da su to sve dobri hriscani, onda i to ponesto govori o tome kakvi sve mogu biti "vjernici".
    Neko skoro napisa na ovom forumu da ima vjernika u CG koji su osjetljiviji ako mu se takne u crkvu nego da mu se majka opsuje. Ima svega. Sto bi nekom smetalo ako neko kaze da nesto u crkvi ne valja? Ili da ima vjernika koji ne postuju ono sto vjera uci? U cemu je problem?

    Ne smeta mene da vjernici tvrde da je sve to dobro i da vjeruju svojoj crkvi. Nek svako vjeruje u ono sto mu je blisko. Pustite i vi mene da kazem sto mislim. Ne moramo se sloziti. Niti bi se trebali prepirati ako ne mislimo isto. Ne slazes se s ovim sto sam napisao? Pa niko te i ne tjera. Niti te imam namjeru ubjedjivati da sam ja u pravu. Samo sam probao objasniti zasto mislim drugacije od onog sto se tebi dopada. Nadam se da bar to nije problem. Jasno je meni da ja ne mogu promijeniti tvoj stav o crki i vjeri. Nit mi je to namjera. A vjerujem da ces, sam za sebe, ili u sebi, priznati da ima istine u ovom sto sam napisao Znam da to neces javno priznati. Jer, onda od tebe ne moze biti dobar Srbin, ili Crnogorac Dokazivati Balkancu da nije u pravu je Sizifov posao. Nije to za mene. Pocinuo sam otkad sam se odmetnuo u Aziju Ljudi se odje bave svakodnevnim zivotnim problemima i buducnoscu svoje djece. Za razliku od Balkana, tek poneka zamlata se bavi vjerom, nacijom i prosloscu. Ljudi odje uce citavog zivota i pokusavaju da sebe unaprijede. Koga bre briga za vjeru i naciju?

    Izbjegavam ovu temu, jer je puna toksicnosti i ostrascenosti. Ne bih se javio ni sad da nijesam prozvan. Sto rekli nasi parlamentarci, imam pravo na repliku
    I nama si tamo sa Tajlanda sa plaze uz dobre koktele i nemoralne go go striptizete nasao da pridikujes o crkvi. Priznaj, ko te plaća? CIA, Vatikan…


    Sent आत्मनः
    Last edited by Caesar; 14-01-23 at 08:44.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  35. The Following 4 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  36. #15275
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    I nama si tamo sa Tajlanda sa plaze uz dobre koktele i nemoralne go go striptizete nasao da pridikujes o crkvi. Priznaj, ko te plaća? CIA, Vatikan…


    Sent आत्मनः
    Nije prikladno na temi o crkvi postavljati neke fotke iz Tajlanda. Kad bi vidio tu ljepotu bilo bi ti odmah jasno zasto ljudima tamo ne pada napamet da pricaju o vjeri i naciji
    Malo šale nije na odmet da se relaksira atmosfera

  37. The Following 4 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


Page 611 of 644 FirstFirst ... 111511561601607608609610611612613614615621 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •