Page 269 of 644 FirstFirst ... 169219259265266267268269270271272273279319369 ... LastLast
Results 6,701 to 6,725 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #6701
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Protesti su socijalnog karaktera. Narod nema hleba jesti i vjerujte da ih zabolje vise i za Amfilohija i Mila i drzavu i Srbiju.

  2. #6702
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    Risto je simbol SPC...Folklor je zanimljiv pojam...sve je bio folklor i u okolnim zemljama pa sad Risto dovodi te "folkloraše" da "folklorišu" po CG...
    Zanimljiva mi vaša logika: DPS je rasproda sve sto može pa sad bolje da se naše crkve i manastiri daju strancima nego da ih DPS proda strancima...
    ponavljam NAŠE ... a ne NJIHOVE ...
    Ako ti ova rečenica nije jasno onda tebe ne zanima da je nešto NAŠE..nije bitno čije je samo da je srpsko...
    I sram me bilo, na topicu o Crkvi i aktuelnim dešavanjima ne pišem o Cetinju o Tari, Košuti, Bojani...
    Ti bi da nam uzmeTE i NAŠ Manastir...
    Na vašu nesreću ni koalicija Milo Risto Arkan nam ga nije oduzela
    Манастире и цркве не може нико отет или одузет, нису се помјерили осим пивског, неће ти их нико украст. Ни аркан ни мило ни ристо.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  3. #6703
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    super. odgovaras na nesto sto te nisam ni pitao.
    pitanje je bilo ako drzava preuzme na sebe skaralne objekte
    I KRENE U OBNOVU I POSTAVLJANJE NOVIH SVJESTENIH LICA
    da li je to krsenje ustava u kojem pise da je duhovno i svjetovno razdvojeno.
    pitao sam za buljaricu bas konkretno jer tamo nije problem samo crkva vec i mjestani.
    ako drzava uzme zemljiste od crkve, a na osnovu drugog zakona mjestanima, i proda ga arapima za 22 eur po kvadratu, a zatim izgubi sporove kao sto hoce i bude prinudjena da placa od 60 do 90 eura, da li je to tebi dovoljno da izadjes na ulicu.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ja ti rekoh da je idiotsko pitanje šta bi bilo kad bi vlast krenula da postavlja svještena lica. Crna Gora je sekularna država i svaka priča da će postati teokratija je čisti idiotizam


    Ajde pošto sam ja tebi odgovorio na pitanja da i ti meni odgovoriš na JEDNO JEDINO pitanje

    DA LI TI SMETA ŠTO JE MILO (dok je branio srBstvo tj. dok je bio tvoj) PREPISAO SAKRALNE OBJEKTE NA IME SPC ?
    Last edited by Rakun; 24-02-20 at 20:32.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #6704
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,213
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Sinoc..

    Lijevo Ivan Strugar sampion u Kik Boksu - Desno Oficir u VCG


  5. #6705
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Čuste li što Milo veli u ovu emisiju? Spominje ka da će Srbija maltene da pripoji Republiku Srpsku i Crnu Goru.

    Dobro, ali zar nisi uveo CG u NATO?

    Tačno će bit da je Tramp dobro reka ono za nas.

  6. #6706
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ja ti rekoh da je idiotsko pitanje šta bi bilo kad bi vlast krenula da postavlja svještena lica. Crna Gora je sekularna država i svaka priča da će postati teokratija je čisti idiotizam


    Ajde pošto sam ja tebi odgovorio na pitanja da i ti meni odgovoriš na JEDNO JEDINO pitanje

    DA LI TI SMETA ŠTO JE MILO (dok je branio srBstvo tj. dok je bio tvoj) PREPISAO SAKRALNE OBJEKTE NA IME SPC ?
    ukoliko je prepisivana bez ikakvih dokumenata i dokaza vlasnistva da. ukoliko pricano o necemu prije 100 godina, postoje bolji nacini od trenutnog

    a za ovo ostalo
    Crnoj Gori je potrebno da ima sopstvenu pravoslavnu crkvu kako bi učvrstila svoj nacionalni identitet i suprotstavila se mešanju iz Srbije, rekao je u intervjuu za Frans pres predsjednik Crne Gore Milo Đukanović
    On je ocijenio i da Crna Gora, kao i sve ostale države, ima pravo na svoju autokefalnu pravoslavnu crkvu.
    Zato je bio naš predlog možemo li doći do rješenja kojim ćemo doći do pomirenja pravoslavnog bića. Zato smo došli do ideje formiranja pravoslavne crkve u Crnoj Gori".
    nego želimo da se formira jedna crkva u kojoj će naći mjesto svi pravoslavni vjernici u Crnoj Gori. I naš poziv svima je bio, ako ste zaista u toj vjerskoj misiji, ako mislite o tome kako da se zaštite i afirmišu interesi jedne vjeroispovijesti u Crnoj Gori
    i ovo ide i ide.
    s obzirom da nisam tinejdzerka koja ce da analizira dublje znacenje recenica, ovo je ono sto je plan.
    ili cete sad da mi objasnite kako je on to drugacije zamislio...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  8. #6707
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ja ti rekoh da je idiotsko pitanje šta bi bilo kad bi vlast krenula da postavlja svještena lica. Crna Gora je sekularna država i svaka priča da će postati teokratija je čisti idiotizam


    Ajde pošto sam ja tebi odgovorio na pitanja da i ti meni odgovoriš na JEDNO JEDINO pitanje

    DA LI TI SMETA ŠTO JE MILO (dok je branio srBstvo tj. dok je bio tvoj) PREPISAO SAKRALNE OBJEKTE NA IME SPC ?
    po drugi put

    ukoliko je prepisivana bez ikakvih dokumenata i dokaza vlasnistva da.
    ukoliko se nalazila za vrijeme SFRJ u vlasnistvu crkve, onda ne.
    ukoliko zelis da ulazimo u raspravu sta je bilo 1905 a sta 1875 a sta 1700 onda stvarno nemamo sta da raspravljamo.
    ti ces da uzmes period od 30 godina, skoj od drugih 50, onaj treci za vrijeme rimskog carstva i postaje bespredmetno jer su svi negdje u pravu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  9. #6708
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ne vjerujem ja da je šef ovako poludio po stare dane pa da nije znao kako će narod da reaguje na ovaj zakon. Malo je on iskusniji od toga. Ovo je orkestrirano spolja i sve je dio jednog scenarija, koji će da se rasplete uoči izbora, a momentum tog raspleta će da nosi Mila do pobjede. Mi ođe laprdamo kao da nešto znamo i polemišemo, a ustvari pojma nemamo da je plot twist smišljen prije par godina i da se na njemu radi odavno. Nijesam neki pobornik teorija zavjere, ali što se tiče Crne Gore, prilično sam ubijeđen da je svaka trzavica smišljena u nekom centru koji je doktorirao psihološko ratovanje i upravljanje masama do nepojmljivog levela.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Sandor Kolar For This Useful Post:


  11. #6709
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    po drugi put

    ukoliko je prepisivana bez ikakvih dokumenata i dokaza vlasnistva da.
    ukoliko se nalazila za vrijeme SFRJ u vlasnistvu crkve, onda ne.
    ukoliko zelis da ulazimo u raspravu sta je bilo 1905 a sta 1875 a sta 1700 onda stvarno nemamo sta da raspravljamo.
    ti ces da uzmes period od 30 godina, skoj od drugih 50, onaj treci za vrijeme rimskog carstva i postaje bespredmetno jer su svi negdje u pravu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ne pričam o dešavanjima prije 100 godina. Pričam o kako ti navede dešavanjima od prije 30 godina što znači da znaš

    Svi sakralni objekti u Crnoj Gori su se vodili kao opštedruštveno dobro do 1997 god. (sa državom ili opštinom kao nosiocem prava) .
    Možda ti je ta 1997 poznata godina zato što je to ista ona koje se DPS raspao, a takođe se možda śećaš da se Amfi nije mnogo stavljao na stranu dijela koji je zvanično ostao srBski .
    Jedini logičan zaključak je da je Milo kupio Amfijevo ćutanje
    Last edited by Rakun; 24-02-20 at 22:44.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #6710
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    zamisli ocajnicki trzaj pojedinih , "jesu li ovo protesti ili litije?" onoooo izjasnite se ljudi

    ne treba nista komentarisati ,laku noc ,uzivajte, vidimo se u subotu 29.februara u 12 h ,dostojanstveno i sa osmijehom na licu !
    Slava Bogu !

  13. #6711
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default


  14. The Following User Says Thank You to Poker_Sindrom For This Useful Post:


  15. #6712
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Ne vjerujem ja da je šef ovako poludio po stare dane pa da nije znao kako će narod da reaguje na ovaj zakon. Malo je on iskusniji od toga. Ovo je orkestrirano spolja i sve je dio jednog scenarija, koji će da se rasplete uoči izbora, a momentum tog raspleta će da nosi Mila do pobjede. Mi ođe laprdamo kao da nešto znamo i polemišemo, a ustvari pojma nemamo da je plot twist smišljen prije par godina i da se na njemu radi odavno. Nijesam neki pobornik teorija zavjere, ali što se tiče Crne Gore, prilično sam ubijeđen da je svaka trzavica smišljena u nekom centru koji je doktorirao psihološko ratovanje i upravljanje masama do nepojmljivog levela.
    Pa ono, jedino vam je i ostala nada da milo ima neki ulrimativni plan odavno skovan vodjen njegovim doktorakim poznavanjem psihologije masa i da ce on na kraju odnijeti apsolitnu pobjedu, jer sve osim apsolutne pobjede znaci i ljuljanje njegovog imidza ka nedodirljivog, a onda pa-pa.
    Last edited by technus; 24-02-20 at 23:09.
    Forever young, i want to be forever young

  16. #6713
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Ode Maja na odmor, malo duži, teška srca priznajem, ali nedostajaće Malo mi čudno da vas nakon ovoliko godina i bannova izbaci iz takta, ali ok...nastavite, molim vas bez vrijeđanja i spamovanja. Ovo je tema sa ubjedljivo najviše obrisanih postova
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #6714
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne pričam o dešavanjima prije 100 godina. Pričam o kako ti navede dešavanjima od prije 30 godina što znači da znaš

    Svi sakralni objekti u Crnoj Gori su se vodili kao opštedruštveno dobro do 1997 god. (sa državom ili opštinom kao nosiocem prava) .
    Možda ti je ta 1997 poznata godina zato što je to ista ona koje se DPS raspao, a takođe se možda śećaš da se Amfi nije mnogo stavljao na stranu dijela koji je zvanično ostao srBski .
    Jedini logičan zaključak je da je Milo kupio Amfijevo ćutanje

    Fabrike i hoteli su isto nekad bile u drzavnom vlasnistvu a sada su u privatnom vlasnistvu. I tvoj stan u kojem zivis je nekada bio drzavnom vlasnistvu. Vrati onda stan drzavi pa ce crkva posle tebe uciniti isto.

  18. #6715
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Da li iko stvarno vjeruje da odje ima preko 80 hiljada ljudi i jeste li svjesni koliko je to naroda?to je 5 punih stadiona pod goricom gospodo,a i to je pun grad,nemojte da se zaebavamo...ne zna se ko je gori,ovi sto umanjuju(drasticno,da) ili ovi sto uvecavaju i vjeruju u te cifre...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #6716
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mladi_Werther View Post
    Fabrike i hoteli su isto nekad bile u drzavnom vlasnistvu a sada su u privatnom vlasnistvu. I tvoj stan u kojem zivis je nekada bio drzavnom vlasnistvu. Vrati onda stan drzavi pa ce crkva posle tebe uciniti isto.
    Fabrike i hoteli su PRODATI. Sakralni objekti su OTETI . Primjećuješ razliku
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #6717
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mladi_Werther View Post
    Fabrike i hoteli su isto nekad bile u drzavnom vlasnistvu a sada su u privatnom vlasnistvu. I tvoj stan u kojem zivis je nekada bio drzavnom vlasnistvu. Vrati onda stan drzavi pa ce crkva posle tebe uciniti isto.
    Ne znam koliko si svjestan da si iznio krajnje apsurdno poredjenje potpuno van konteksta, no ako hoces da ides tom linijom obzirom da su fabrike kako, tako na neki nacin prodate a da su korisnici drustvenih stanova placali kiriju cijelo vrijeme a kasnije za njih platili otkup koji je malo tadasnja inflacija pojela, dakle shodno tome ako se vodis tim primjerima ti predlazes da se crkvi ponudi cijena za nekretnine koje je zaposjela pa da izvrsi otkup istih!?

  21. #6718
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Fabrike i hoteli su PRODATI. Sakralni objekti su OTETI . Primjećuješ razliku

    Vrati stan koji je bio drzavni a koji si oteo od drzave. Otici ce u zatvor zaposleni iz katastra koji su izvrsili uknjizbu tvog stana.

  22. #6719
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mladi_Werther View Post
    Vrati stan koji je bio drzavni a koji si oteo od drzave. Otici ce u zatvor zaposleni iz katastra koji su izvrsili uknjizbu tvog stana.
    Ja sam svoj stan isplatio Državi kad je ona to tražila
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #6720
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mladi_Werther View Post
    Vrati stan koji je bio drzavni a koji si oteo od drzave. Otici ce u zatvor zaposleni iz katastra koji su izvrsili uknjizbu tvog stana.
    Eto ti Radion zakopao taj "argument" ali ti si odlučio da ne vidiš

    Ja sam tj. moj otac kupio stan od države
    Last edited by Rakun; 25-02-20 at 00:13.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #6721
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mladi_Werther View Post
    Vrati stan koji je bio drzavni a koji si oteo od drzave. Otici ce u zatvor zaposleni iz katastra koji su izvrsili uknjizbu tvog stana.
    Mislim, dakle postojim...

  25. #6722
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ja sam svoj stan isplatio Državi kad je ona to tražila

    I crkva isto kaze da je uredno dostavila papire o vlasnistvu. Zasto bi tebi moglo da legalno steknes drzavnu imovinu a crkvi ne moze biti?

  26. #6723
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    zamisli ocajnicki trzaj pojedinih , "jesu li ovo protesti ili litije?" onoooo izjasnite se ljudi

    ne treba nista komentarisati ,laku noc ,uzivajte, vidimo se u subotu 29.februara u 12 h ,dostojanstveno i sa osmijehom na licu !
    Slava Bogu !
    Očajnički potezi...samo čiji...
    Odakle se sad Bog pominje...zar vi nijeste vezani za svetosavlje...
    Prijatna šetnja u subotu...

  27. #6724
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mladi_Werther View Post
    I crkva isto kaze da je uredno dostavila papire o vlasnistvu. Zasto bi tebi moglo da legalno steknes drzavnu imovinu a crkvi ne moze biti?
    Crkva KAŽE da ih ima ali ih NEMA ni u svojoj dokumentaciji ni u dokumentaciji u državnim institucijama
    Ja KAŽEM da ih imam i IMAM ih i u svojoj dokumentaciji i u državnim institucijama
    Last edited by Rakun; 25-02-20 at 00:42.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  28. #6725
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Crkva KAŽE da ih ima ali ih NEMA ni u svojoj dokumentaciji ni u dokumentaciji u državnim institucijama
    Ja KAŽEM da ih imam i IMAM ih i u svojoj dokumentaciji i u državnim institucijama

    Ne vjerujemo mi tebi da imas dokumentaciju. Treba te izbaciti iz stana i prevesti stan u drzavno vlasnistvo. Posle ti dostavljaj dokumentaciju i sudi se za povracaj vlasnistva. Ako si ispravan nema brige.

Page 269 of 644 FirstFirst ... 169219259265266267268269270271272273279319369 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •