Page 266 of 644 FirstFirst ... 166216256262263264265266267268269270276316366 ... LastLast
Results 6,626 to 6,650 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #6626
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Ne znam da li je jedna Srbijanska zastava bila. I da, ne treba nijedan osim crkvenih. Uz te neke parole i bajrake sa likovima znamenitih ljudi.

    Jedno pitanje. Ne razumjeh nocas.
    Litija je u subotu umjesto u nedelju? I pozvani su svi u Podgoricu?
    Била је једна , остале су биле тробојле црногорске, једам крсташ барјак и најбоља од свих, тробојка са главом вука као балшића грб што је изгледао, и још крст изнад главе вука.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. #6627
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ipak je lažna vijest sa jednog od režimskih fb stranica

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Nema me deset dana i prvo na sta naletim je Gando koga su opet neke "rezimske" stranice navele na plasiranje laznih informacija. Vjerujem da i kod ostalih ne fali price oko ubacenih elemenata kao spremnih copy paste opravdanja za raznorazna desavanja do "ekspertskih" tumacenja odredjenih pojava kao izreziranih situacija sa naravno preuvelicavanjem svega i svacega izvan svake logike.

    Govorili ste ovdje o nepostojecim zakonima, davali tumacenja na osnovu izmisljenih dogadjaja, iznosili lazne istorijske fakte uz redovno karikiranje sa uvredama koje treba da da neophodni smek vasem aktivizmu. Uvijek vas nekolicina sa stotine postova koji ste napravili vasar od ovog pdf koji je postao pravi poligon gdje se istrcavaju minioni jedne ideologije. Opet sve to vam ne smeta da optuzujete sporadicne izlete odredjenih forumasa ovdje za botove sto je oksimoron sui generesis.

  3. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  4. #6628
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    muka je velika na njih, mislim da eo 10 godina nisam dobio crveni ovaj reputation ne znam ni kako se zove.
    Ali ako se ne slazes sa njima odma ti oni daju crveni, tako da dobih od svakog od braće po 1, mislim ne znam čemu služi to inače ali ajde.
    Prijetnje vjernika neću prijavljivat jer nema smisla da tako fine i moralne osobe prijete neistomisljeniku ahahahha

  5. #6629
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by običan View Post
    *
    Znam da slabici izvinjenje smatraju za slabost ljudi I onda se navrane takvi zli likovi (ne ljudi), a u stvari je suprotno od toga..
    IP je u ovom slucaju glupost I nebitan pojam o kojem nije bilo rijeci, I to znaju pametne osobe.. Nemojte se zamarati oko toga.
    Quote Originally Posted by Camil Euforija View Post
    *
    Jel to u pitanju komentar oko zastave nepostovanja I preziranja molbe Mitropolita Amfilohija?
    Znate, u CG je ljudskost ispostovati prvo godine i iskustvo, crkvenu hijerarhiju, pa I izvinjenje (iz visih humanih razloga)..Ako vi to ne razumijete, pevajte I masite sa zastavom koliko vam volja.

    Zbog svega ovog cijenim I volim CG Narod. Jedino se mi razumijemo.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 24-02-20 at 10:24.

  6. #6630
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,117
    Thanked in
    2,083 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Била је једна , остале су биле тробојле црногорске, једам крсташ барјак и најбоља од свих, тробојка са главом вука као балшића грб што је изгледао, и још крст изнад главе вука.
    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Синоћ сам видио много ЦГ тробојки и заиста нисам видио ниједну заставу Србије.
    Едит: Када само код застава била државна застава у Рисну на литији.
    Јесте у суботу је литија долази митрополитит Кијевски и све Украјине (Московског партијахата) као и наше владике, и та литија иде до Немањине обале. Е сада не знам када је нисам чуо синоћ, али по нету се пише ујутру у 9 молебан па литија.
    Quote Originally Posted by samson View Post
    Ne znam da li je jedna Srbijanska zastava bila. I da, ne treba nijedan osim crkvenih. Uz te neke parole i bajrake sa likovima znamenitih ljudi.

    Jedno pitanje. Ne razumjeh nocas.
    Litija je u subotu umjesto u nedelju? I pozvani su svi u Podgoricu?
    Momciiiii, to što vi niste vidjeli ne znači da nije bilo. Nije mi nik rodion pa da izmišljam. Bio sam skoro na svaku litiju do sad. Sinoć sam ja vidim četiri. Ne crkvene, ne crnogorske već zastave Srbije. Odlično znam kako koja izgleda. I kao što sam i rekao, meni lično ne smeta, niti mislim da ti što su ih nosili misle ništa loše time, ali zbog raznoraznih stvari treba ih izbjegavati. Na kraju krajeva mitropolija je 10 puta kazala da se u litijama ne nose nikakve zastave itd osim crkvenih. Kraj priče. Kad smo već kod zastava sinoć je bila i zvanična sastava Crne Gore. Ja je do sad na litijama nisam vidio. Nisu ovo na kraju bitne stvari, ali pričam iz razloga što će razni rodioni i kupusi nači6 u tome zamjerku i kao imati razloga da pljuju po ovim u Crnoj Gori nezapamćeni događajima2.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  7. #6631
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nije mi nik rodion pa da izmišljam.
    Ahahahahahaa... Ali od svih dje bas ti ovo da odvalis

    Vi ste bas svoj aktivizam ozbiljno shvatili na ovim stranama u maniru ovih sto su zasuli mreze i portale. Bolje da se vratite starom dobrom tumacenju nepostojecih dogadjaja i dokumenata tu briljirate

  8. #6632
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Hahahahhah

    Pakao

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  9. #6633
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    *
    Kako nisu bitne stvari?
    Podvucite da je to nepostovanje Mitropolita Amfilohija i njegove molbe, i to je to. Takvi ne postuju nista. Jel vam takvi trebaju … makijavelisticki? Sto ce vam to?
    Jel Predsjednik rekao nesto u smislu -"nas je vise".. Da se prebrojavamo opet, a Litija je kao sto je rekao Mitropolit Amfilohije - za nesto drugo?
    Cus nijesu bitne stvari u CG - pitanje zastave? I to se ne razumije zasto jeste pitanje.. Nije neznavenost pojedinaca tj. inat - pitanje zastave…Mnogo je dublje I sofisticiranije.
    Ne pljuju nasi sagovornici na forumu "nezapamceni dogadjaj" jer su htjeli ne htjeli dio istog, nego oni kojima tolerisete takvo nevaspitanje I nepostovanje onog ko je organizator I koji je zamolio da postujete rijec.
    Nego, vi to skrenite paznju nevaspitanima I nevjernicima sa zastavama kad vec to sami primjecujete na licu mjesta, a ne nasim sagovornicima na forumu.
    Da se ne sprdamo nije ovako no onako. Jasno je kako je.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 24-02-20 at 11:30.

  10. #6634
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Momciiiii, to što vi niste vidjeli ne znači da nije bilo. Nije mi nik rodion pa da izmišljam. Bio sam skoro na svaku litiju do sad. Sinoć sam ja vidim četiri. Ne crkvene, ne crnogorske već zastave Srbije. Odlično znam kako koja izgleda. I kao što sam i rekao, meni lično ne smeta, niti mislim da ti što su ih nosili misle ništa loše time, ali zbog raznoraznih stvari treba ih izbjegavati. Na kraju krajeva mitropolija je 10 puta kazala da se u litijama ne nose nikakve zastave itd osim crkvenih. Kraj priče. Kad smo već kod zastava sinoć je bila i zvanična sastava Crne Gore. Ja je do sad na litijama nisam vidio. Nisu ovo na kraju bitne stvari, ali pričam iz razloga što će razni rodioni i kupusi nači6 u tome zamjerku i kao imati razloga da pljuju po ovim u Crnoj Gori nezapamćeni događajima2.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Могуће, ја сам видио једну.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Hahahahhah

    Pakao

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Гаси цдм, гаси све.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. #6635
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    litija je bila u Risnu, a on je dio opštine Kotor, na to se mislilo, samo što nije precizirano


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. #6636
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://balkans.aljazeera.net/vijesti...znom-pakovanju

    Je li "odbrana srpskih svetinja" jedini povod za ta okupljanja? Šta je njihov istinski smisao, kakva im je politička pozadina, a kakve su moguće posljedice, uz podsjećanje na neodoljivo slične događaje s početka '90-ih godina prošlog stoljeća, samo su neka od pitanja koja se mogu postaviti nakon scena i koreografije s ulica u entitetu RS.

    Analitičar iz Banje Luke Srđan Puhalo tvrdi da vjeruje da veliki broj Srba iskreno saosjeća sa svojim narodom u Crnoj Gori i da mu kroz litije pokazuje podršku. No, kako dodaje, te litije za cilj imaju i demonstraciju srpskog jedinstva i moći.

    "Ovo što se dešava u RS-u može se opažati sa više nivoa. Još od '90-ih godina prošlog vijeka Srbi, ali ne samo Srbi, sebe opažaju kao žrtve i stradalnike, od Hrvatske, preko BiH, Kosova i sada Crne Gore. Ovaj narativ je opšteprihvaćen, ne samo od naroda nego i od političkih elita. Kod Srba preovladava mišljenje da su Srbi danas diskriminisani u Crnoj Gori i da je SPC ugrožena i litije su samo jedan od načina da se iskaže solidarnost sa svojim narodom koji se, ne svojom voljom, nalazi u više država", kaže Puhalo.

  13. #6637
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ovo potpuno podržavam, evo dobili ste instrukcije da ne kažem blagoslov pa da vidimo kako će proći DPS na izborima.


    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...eroispovijesti

  14. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  15. #6638
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ovo potpuno podržavam, evo dobili ste instrukcije da ne kažem blagoslov pa da vidimo kako će proći DPS na izborima.


    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...eroispovijesti
    "Kazao je da se vlast bira da bi držala zakon, da bio donosila prave i istinske zakone"
    Naravno on da određuje koji su to pravi i istinski zakoni
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #6639
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Hahahahhah

    Pakao

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Pocelo im se prividjati.
    Zanimljivo da konstantno pisaju uz vjetar. Sta god izjave, sta god napisu samo sebi teg novi oko glave stavljaju.
    A da nas predsjednik, nas je..mnogi su g glasali..ide po regionu i klevece svoj narod..to ne pamtim.

  17. #6640
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    "Kazao je da se vlast bira da bi držala zakon, da bio donosila prave i istinske zakone"
    Naravno on da određuje koji su to pravi i istinski zakoni
    Evo vidimo da iza sebe ima na stotine hiljada glasača, samo da se to formalizuje na izborima i on će određivati što i kako dalje.

  18. #6641
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Pocelo im se prividjati.
    Zanimljivo da konstantno pisaju uz vjetar. Sta god izjave, sta god napisu samo sebi teg novi oko glave stavljaju.
    A da nas predsjednik, nas je..mnogi su g glasali..ide po regionu i klevece svoj narod..to ne pamtim.
    Bravo !! Potpuno zanemari to što je u dva posta prije tvog napisano da je u Kotoru BILO litija. Nemoj slučajno da ti se desi da ugasiš nečiji(Gandalfov) merak time što ćeš prihvatiti istinu
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Evo vidimo da iza sebe ima na stotine hiljada glasača, samo da se to formalizuje na izborima i on će određivati što i kako dalje.
    Opaa. Znači ti bi Amfija za preśednika. Pa zamonaši se
    Last edited by Rakun; 24-02-20 at 13:03.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #6642
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Била је једна , остале су биле тробојле црногорске, једам крсташ барјак и најбоља од свих, тробојка са главом вука као балшића грб што је изгледао, и још крст изнад главе вука.
    То је застава Зета.
    Што се застава тиче мене апсолутно ниједна ми не смета, свако које добронамјеран и дође са државном нико проблем не би правио.

  20. The Following User Says Thank You to Brk For This Useful Post:


  21. #6643
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Bravo !! Potpuno zanemari to što je u dva posta prije tvog napisano da je u Kotoru BILO litija. Nemoj slučajno da ti se desi da ugasiš nečiji(Gandalfov) merak time što ćeš prihvatiti istinu


    Opaa. Znači ti bi Amfija za preśednika. Pa zamonaši se
    To što bih ja, ili ne bih, nije relevatno, u demokratiji pobjedu odnosi onaj ko dobije najviše glasova.

    Ako me već pitaš što bih ja, ja bih da živim u društvu đe na vlasti nisu okoreli lupeži-skakavci i đe popovi nisu estradne ličnosti i predmeti obožavanja, znam da mnogo tražim i da sam u debeloj manjini ali navikao sam da živim sa tim.

  22. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  23. #6644
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    192
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    A ja radim 3 posla po 18 sati svaki dan, imam 2 čira i 3 diskusa, diže po kancelarijama svaka šuša i maruša kurrac na mene, upadaju mi inspekcije svako 10 dana, prijete mi, poprijeko me gledaju jer sam neprijatelj države jer želim dobro ovoj državi i samo hoću djeci leba da donesem

    Na ovu temu neću više jedne, neka rade šta misle da treba....
    Ponedjeljak, radni dan...


    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	gando.jpg 
Views:	79 
Size:	2.5 KB 
ID:	166816  

  24. #6645
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    https://www.6yka.com/novosti/velika-...a-status-sekte

    Kad će 'Ne damo svetinje' u Cirihu? Dolazi li BS?
    Niko ništa?
    In vino veritas

  25. #6646
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    https://www.standard.co.me/svijet/sr...-status-sekte/

    Srpski patrijarh Irinej kaže za “Blic” da je upoznat sa celim slučajem i da traži način da se sve riješi.

    – Znam da postoje problemi sa crkvenom opštinom u Cirihu. Provjeravamo da li je izgubljen status Crkve i ako jeste kako da ga vratimo. Ja već duže vrijeme pokušavam da taj problem riješim u zajedničkom razgovoru sa ocem Draškom i vladikom Andrejem i vidim šta nam je činiti zarad interesa vjernika. Nadam se da nije sve izgubljeno i da ćemo naći neko rješenje kako ne bismo i imovinu Crkve u Cirihu izgubili – kaže patrijarh Irinej.

    Zanimljivo...tamo se moze izgubiti i status crkve i imovina, tamo ne kazu da je to mijesanje drzave u poslove crkve...

    ako je tekst tacan, mozda nije ...

  26. #6647
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Ada Švajcarska i Crna Gora, to je isto...

  27. The Following User Says Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  28. #6648
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ayah View Post
    Ponedjeljak, radni dan...


    Sezona burazere + druga vremenska zona

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  29. #6649
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Ada Švajcarska i Crna Gora, to je isto...
    ...odnos SPC prema drzavi u kojoj "posluje" i dvostruki kriterijumi...to je tema, bolje nista ne napisati nego skrecati s teme...

  30. #6650
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Ne smeta mi kaze nijedna zastava, ali moze se doc i sa drzavnom ako neko bas oce- ne bi bilo problema.

    2020godina, podgorica, crna gora. Ugrozeni srbi iz cg...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  31. The Following 7 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


Page 266 of 644 FirstFirst ... 166216256262263264265266267268269270276316366 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •