Page 218 of 644 FirstFirst ... 118168208214215216217218219220221222228268318 ... LastLast
Results 5,426 to 5,450 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #5426
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    iz MCP su hiljadu puta rekli - kad se zakon promijeni litija neće biti više. Gojko Perović opet izdominirao


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #5427
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by citizen View Post
    meni je tvoj post sasvim OK...99% stvari koje si napisao imaju utemeljenje u desavanjima...
    ali istovremeno tvoj post kao cjelina govori da ovo ne smatras litijama u crkvenom smislu vec nacinom da se srusi vladajuca garnitura...
    Upravo suprotno...

    Ko god vjeruje da se vlast može srušiti litijama grdno se vara.

    A ako ćemo da budemo realni i ako im je to stvarno cilj - dovoljno je da Amfilohije pozove na centralni skup u PG - dodje 100k ljudi i kraj svega i imamo haos. Tako da im je to cilj i da je cilj smjena vlasti - Amfilohije ima sredstva, mogućnosti i dovoljno ljudstva da to sprovede.

    Uglavnom imali bismo haos i CG bi se raspala kao zrela lubenica. To nikome ne odgovara i ko se god tome nada neprijatelj je prvo sebe i svoje porodice a onda i ove zemlje i svih građana.


    --------------------------

    Smjena vlasti ulicom ne znači rat na ulicama - nego pritisak da se vlast ili makar jedan njegov dio povuče dok se ne stvore uslovi za slobodne i fer izbore i dok se institucije sistema ne oslobode pa da rade nezavisno a ne za, ponavljam, partijske interese.
    Ko god kaže da tužilaštva - sudovi - policija - ask i dik rade za građane a ne za partiju - debelo laže. Napisani su kilometri članaka o tome, dokaza je bezbroj...


    Realno u ovoj situaciji bi bilo ( da imamo demokratsku državu a ne otvorenu stabilokratiju i diktaturu) da Milo Đukanović podnese ostavku.
    Dalo se zaključiti da je upravo on forsirao ovaj zakon iako je i većina kako funkcionera tako i simpatizera DPS protiv zakona( iz njemu znanih razloga- namjerno kreiranje nestabilnosti - sprega sa Vučićem - dimna zastava ... Šta god).
    U slučaju pada zakona očekuje se i politička odgovornost (tj. Nista se odje ne moze očekivati jer ne postoji čast ili odgovornost ) a onda vjerujem da bi DM imao dovoljno kapaciteta i zdravog razuma da sa opozicijom i crkvom nadje rješenje prvo oko ovog zakona a onda i oko demokratizacije države(tehnička vlada, izborni zakon, nadzorna tijela u institucijama, hapšenja oko korupcije itd)...


    Prije samo godinu dana ne BiH vjerovao sebi da ću se uzdati u dio DPS-a da napravi prvi korak ali poslije svega mislim da je to jedan od rijetkih načina - gdje se može održati stabilnost u CG i konačno poslije svih ovih godina krenuti naprijed.
    Milo i ekipa oko njega su uzrok svih problema, da bi CG krenula naprijed on mora da ode.

    Pa poslije ko šta ponese na izborima...

    ----------------

    Šta su ostale opcije ?

    1. Radikalizacija protesta od strane ubačenih elemenata/DF/Milače i gušenje istih u suzavcu. Što kreira nestabilnost i otpor po svim gradovima

    2. Protesti prerastaju u apsolutno političke i slom DPS na ulici... Revolucija style a revolucija jede svoju djecu

    3. Izbori u Oktobru ili maju đe će opozicija da izgubi i poslije bojkotuje i imamo još 4 godine robije bez milimetra napretka u EU integracijama. Nastavak devastacije resursa i imovine itd...
    Last edited by Gandalf_White; 06-02-20 at 13:29.
    One Ring to Rule them all...

  3. #5428
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Gojko Perovic rules! Izvandredan tekst u Vijestima. Kamo srece da su ostali svestenci u SPC kao on. Ili da je vecina narida u CG kao on. Respect!

    Slika ono dvoje djece....ne znam kome je to palo napamet, ali se djeca ne smiju zlopotrebljavati u politicke svrhe. Odgledah jutros na indijskoj TV za neku bebu od cetiri mejseca koju je majka povela na demonstracije zbog nekog zakona i na tom protestu beba umre. Majka za TV kaze da je povela sa sobom bebu na protest da bude svjedok borbe za buducnost i da je spremna da zrtvuje i dvoje preostalo djece za cilj protesta. Idi ti protestuj, ali kao majka prvo povedi racuna o svojoj djeci. Sto zna beba od cetiri mjeseca? Svjedok? Budibogsnama.
    Medju prvima sam pohvalio Perovića ovdje,ali Ostoja,dobri i poshteni,znash vjerovatno koliko je tu doshlo sveshtenika iz sredina u kojima su branili srpstvo i tako blize i dalje...
    ...

  4. #5429
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Preci ovih što ih napadaš su ginuli na tom Mojkovcu. Zvali se mi Crnogorci, Srbi ili marsovci, činjenica je da smo isti narod, generacije svih nas su rađane, umirale i ginule na ovom kamenu i svi imamo pravo, čak i obavezu, da ga smatramo svojim domom.
    Svaki politicki kandidat ima svoje planove i kampanju I na osnovu njih gradjanin ga podrzava.. Ukoliko to sto radi odradi kako treba, normalno je da ce se podrzavati i dalje… Ukoliko nije odradjeno po zelji onih koji su podrzali… O cemu da pricamo?
    Ukoliko je neko zadovoljan, nek podrzava i dalje… Njegovo pravo, identicno kao i pravo onih koji nisu zadovoljni uradjenim da ne podrzavaju los/nepravilan rad.
    14 godina su cekali da se razvije sve ovo, da se po rijecima Premijera dozvoljava "sjednik" 600 neregularnih svjestenika, da se dozvoljava nedolicna komercijalizacija Crkvene imovine itd.. i nista o tome nisu javno govorili, pa ni o problemima sa kojim su se suocavali … Ja im potpuno vjerujem da jesu imali problema sa tim, ali da su narodu govorili na vrijeme, narod bi shvatio i kreirao uslove za razumjevanje..
    Sad kazu "drzava u opasnosti", ok, ajd, od cega i koga?
    Sad je istina na vidjelo, a do sad dok su surovali medju sobom servirane su - sarene laze?
    Jel to odgovorno prema zajednici?
    14 godina nezavisnosti (3 ipo mandata), mogli smo svi zajedno pomoci kao narod da se kreira drzava po modelu posebnosti kompletnog CG naroda..
    Sta mi sve ne znamo? Zasto ne kazu narodu o pritiscima i unutrasnjih i svjetskih? Cemu glumatanje?
    Ajd prve 4 godine, greske u hodu, ajd i sledece 4 godine, ali … dokle?
    Niko normalan ne gleda svoje komsije i prijatelje kroz negativnu prizmu kulturoloskih i religijskih razlika, jer smo svjesni istog mentaliteta i drustvenih obicaja..
    Nenormalnih sigurno ima, 1% je uvijek garantovanih sizofrenika (procjena na svjetskom nivou), svi su toga svjesni.. i zbog tih 1% ne mozemo kinjiti citav narod.
    Promaknu takvi i kroz politicke vode svuda u svijetu, sto bi se cudili da je i kod nas slicno?
    Da pricaju narodu o pritisku od Srbije, a oni greote ne mogu ni sopstvenu drzavu ujediniti ni religijski (znamo zasto), ni nacionalno (zalud estradni umjetnici kao produzeno sredstvo, zalud sportisti), a ni bilo kako jer nisu bas stabilni..
    RS takodje..
    Zao mi je zbog toga ali njihov problem, CG ima svoje probleme i oni su primarni za sve gradjane CG.
    Ko ce to resavati?
    Represivnim zakonima? Ne moze..
    Stvaranjem neprijatelja medju svojim narodom? Ne moze, jer to nisu..
    Cilj ne opravdava sredstva…
    Slusajuci govor u UN .. postalo je jasno mnogo sto sta.. a jedno od shvacenog - mi nemamo pojma sta je sve potpisano i ugovoreno u ime Drzave, tj naroda..
    Zna li ko od vas ovdje?

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-02-20 at 13:35.

  5. #5430
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Eo ka ' da sam se konsultovao sa Pipunom

    Knežević: Marković da napusti Đukanovića i pridruži se slobodnoj Crnoj Gori
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...noj-crnoj-gori
    Last edited by Gandalf_White; 06-02-20 at 13:40.
    One Ring to Rule them all...

  6. #5431
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    E sad kad bi imali opoziciju, kao što nemamo, pa da fino svi sjednu i traže od Markovića da se distancira od Đukanovića i odlazak Đukanovica postave kao uslov pregovora.
    Mislim da bi EU to.aminovala i krenuli bismo naprijed

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  7. #5432
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Eo ka ' da sam se konsultovao sa Pipunom

    Knežević: Marković da napusti Đukanovića i pridruži se slobodnoj Crnoj Gori
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...noj-crnoj-gori
    Simpatican je Knezevic, CG mentalitet 100% i potreban je Crnoj Gori takav kakav jeste, ali da bezglavo prihvati prevoz avionom Vlade Srbije, kao da je to nesto najnormalnije na svijet (kao da su avioni Vlada svijeta taxi za strane drzavljane, nalete usput…) e zaista tu naivnost ne bih dopustila ni jednom predstavniku vlasti Drzave nikad.. Ali to sam ja... jedinka.
    Na osnovu te naivnosti (postenja a ne njegovog loseg htjenja), smatram da su mu procjene tipicno Crnogorske - naivne..

    Hvala Lepo

  8. #5433
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    @ Gandalf: I to bi bilo nepošteno, jer bi opozicija iskoristila nešto što nema veze sa političkom borbom za pokušaj promene vlasti ili bar udela u vlasti u državi.

  9. #5434
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by običan View Post
    @ Gandalf: I to bi bilo nepošteno, jer bi opozicija iskoristila nešto što nema veze sa političkom borbom za pokušaj promene vlasti ili bar udela u vlasti u državi.
    Kako nema veze sa političkom borbom ?

    Zar ovaj zakon, kao i trenutna socioekonomska situacija nijesu politika ?
    Zar nazadovanje u EU integracijama nije politika ?
    Zarobljene institucije ?


    Ne može se ovo što se dogadja posmatrati izolovano.


    Jedini legitimni predstavnici građana(kakvi god oni bili) su izabrani na prethodnim parlamentarnim Izborima (kakvi god oni bili).


    Ovo je njihova odgovornost ... Na žalost opozicija je toliko nesposobna da više nije ni smiješno nego tužno

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  10. #5435
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Upravo pozicija i pokušava da sve prebaci na teren političke borbe a u suštini se crkva bori za nekretnine (sakralne objekte, manastirska imanja i druge površine čiji su vlasnici po nekom osnovu).
    Naravno da će "poraz" ovog zakona imati i odraza na političku scenu, ali je i to zaslugom pozicije i predlagača ovog nakaradnog zakona.

  11. #5436
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    E sad kad bi imali opoziciju, kao što nemamo, pa da fino svi sjednu i traže od Markovića da se distancira od Đukanovića i odlazak Đukanovica postave kao uslov pregovora.
    Mislim da bi EU to.aminovala i krenuli bismo naprijed

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    ne mastaj gandalfe. mala je sansa da se to dogodi. vidis da je markovic stao iza politickog stava "sva partija u jednu brazdu"
    i kada znas da 3 niksicanina mozes da dobijes za 20 eura goriva, ne para goriva, sta mislis da sa malo vise para mozes da uradis. i markovic to zna. natjerace ga da sjedne sa opozicijom i mitropolijom, sto oni nedje i cekaju. zato su pozivi svako malo.
    a onda dolazi na red gvozdenovic i komisija.... i proce godina dok ne ukapiraju da su takvi pregovori magla....
    najbolji predlog koji bi mpc trebao da da je sledeci. vlasnistvo drzave, sa neogranicenim koriscenjem trenutnog drzaoca imovine i sa jasnom definicijom kako se gubi pravo koriscenja. jasna stavka da se ukoliko postoji neslaganje oko koriscenja objekata, samo stanovnistvo koje zivi u sklopu crkvene opstine moze da odluci ko koristi. tipa ne mogu ja koji zivim u pg da odlucujem ko sluzi u seoskoj crkvi u mom selu. drzava ne moze da proda nista sto je bilo u vlasnistvu vjerske zajednice, a preneseno je na drzavu, bez saglasnosti korisnika uz jasnu definiciju da se moze koristiti za javni interes, uz jasno definisanje javnog interesa.
    znas li kad cu da vidim ovo u zakonu. kad i ti zdravo krilo dps

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 06-02-20 at 14:06.

  12. #5437
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by običan View Post
    Upravo pozicija i pokušava da sve prebaci na teren političke borbe a u suštini se crkva bori za nekretnine (sakralne objekte, manastirska imanja i druge površine čiji su vlasnici po nekom osnovu).
    Naravno da će "poraz" ovog zakona imati i odraza na političku scenu, ali je i to zaslugom pozicije i predlagača ovog nakaradnog zakona.
    Daj da budemo fer i ne ulazimo u to za šta se bori crkva a za šta pozicija...

    Ako je velika većina gradjana protiv nečega - čak ću reći da nijesu ni bitni razlozi protiv čega i koji su im motivi - onda to ne moze da se sprovede ili usvoji.


    Nemoj da zaboravimo da smo nezavisnost stekli za samo par hiljada glasova više nego što nam je potrebno, a sada je broj građana dosta veći nego što je bio za nezavisnost.

    To se zove demokratija . Zadatak svake POZICIJE i OPOZICIJE je da omoguće građanima da svoje demokratsko pravo konzumiraju.

    To onda prerasta u političku borbu.

    Litije su okidač nezadovoljstva generalnom situacijom u CG - malim platama, visokim troškovima života, bezvlašćem, korupcijom.


    Litije i ovaj zakon su kap u prepunoj čaši.
    A nije da su prvi protesti koji su zahtevali demokratiju u prethodno godinu :

    Odupri se
    Čempresi
    Crno jezero
    Bukovica
    Lještanica
    Zeta
    Bistrica
    Borova šuma
    Skadarsko jezero
    Solana
    ....

    Nezadovoljstvo sa OIE- 155 miliona pomoći MNE airl.- najmanja pokrivenost uvoza izvozom na planeti - privatizacijom Aerodroma - aferom stanovi - aferom Rolex - sada evo i aferom Majami... I stotinama drugih


    To je sve političko nezadovoljstvo koje ključa i negdje se mora usmjeriti ili kanalisati jer će kroz koju godinu biti kasno.

    Nijesmo mrdnuli u EU integracijama - javni dug će ove godine porasti na 90% - 70% mladih želi da ide iz zemlje - realna plata je 400 eur a realna potrošačka korpa 1000 itd itd


    Zakon o crkvama je okidač - a vidjecemo dokle će nas ovo dovesti.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. #5438
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Sjajno što pomenu Slavka... Je li se taj Slavko ikad zalagao za protiustavno otimanje? Je li taj Slavko ikad zagovarao bilo šta na silu? Kad kaže da treba "da se potrudimo da izgradimo moralni autoritet", misli li na sprdnju sa raspopom, je li to trud i izgradnja moralnog autoriteta...?

    Kad već citirate i pozivate se na Slavka, onda bar to radite kako treba... Ovu sprdačinu koja se radi u CG je sami Slavko toliko puta razotkrio i na nju ukazao...

    Svi znamo šta je i ko je Risto Radović, ali takođe svi znamo šta je i ko je Milo Đukanović... Stati na stranu bilo koga od njih dvojice je protiv dobrobiti Crne Gore... No ođe je riječ o Ustavu i narodu... Jasno je šta kaže Ustav, a još jasnije šta kaže narod... Budite uz svoje sunarodnike, jer jedino tako, u slozi i ljubavi, možemo naprijed...
    Svi govore o nekakvoj neustavnosti zakona, a kad pitaš šta misle pod tim ćute ili izvale nešto tipa onog iz Vijesti "možda jeste po pravu, ali nije lijepo" ili predstavljaju kao udar na njihovu vjeroispovjest


    PS.
    kategorija "raspop" ne postoji kao što ne postoji ni kategorija "raselektroinženjer"
    Last edited by Rakun; 06-02-20 at 14:15.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #5439
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Medju prvima sam pohvalio Perovića ovdje,ali Ostoja,dobri i poshteni,znash vjerovatno koliko je tu doshlo sveshtenika iz sredina u kojima su branili srpstvo i tako blize i dalje...
    Poznato. Zato i napisah "Kamo srece da su ostali svestenci u SPC kao on"
    Ne znam nijednog da je kao on. Onaj Tapuskovic mi je faca, zbog potpuno drugih stvari. Ono "e'o trčim" je legendarno:loyal: Jedan drug koji ga zna mi je kazao da umije i da zapjeva uz gitaru. Boem. To mi je OK. Ne volim mračnjake koji kunu:crushed:

  15. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  16. #5440
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Па постоји јер распоп је расчињени поп.
    Hasta siempre!

  17. #5441
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Svi govore o nekakvoj neustavnosti zakona, a kad pitaš šta misle pod tim ćute ili izvale nešto tipa onog iz Vijesti "možda jeste po pravu, ali nije lijepo" ili predstavljaju kao udar na njihovu vjeroispovjest
    Zakon ne može da ima retroaktivno dejstvo u slučaju da se oni na koje se odnosi stavljaju u nepovoljniji položaj u odnosu na situaciju prije donošenja zakona.

    Da ne pričamo o ukidanju državine kao zakonitog načina sticanja prava svojine.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  18. #5442
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Па постоји јер распоп је расчињени поп.
    Svještenik postaje svještenik tako što završi ni malo lake škole za to
    Pop može samo dobiti otkaz iz jedne crkve, preći u drugu i opet će biti punopravni pop

    niko ne može elektroinženjeru oduzeti titulu kad pređe u drugu firmu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #5443
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zakon ne može da ima retroaktivno dejstvo u slučaju da se oni na koje se odnosi stavljaju u nepovoljniji položaj u odnosu na situaciju prije donošenja zakona.

    Da ne pričamo o ukidanju državine kao zakonitog načina sticanja prava svojine.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Znači i restitucija je neustavna ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #5444
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,063
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Na referendumu nije bila razlika par hiljada, nego tačno 45,659.
    ZA 230,661 (55,49%) ili 22830 iznad 50%, a što po meni neshvatljivo
    PROTIV 185,002 (44,51%)

    Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka
    Last edited by isnogood; 06-02-20 at 14:32.

  21. #5445
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Nije ni rečeno da je bila razlika par hiljada, nego da je bilo par hiljada više glasova od potrebnih, a potrebno je bilo 55%...
    #fakenews

  22. #5446
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Svještenik postaje svještenik tako što završi ni malo lake škole za to
    Pop može samo dobiti otkaz iz jedne crkve, preći u drugu i opet će biti punopravni pop

    niko ne može elektroinženjeru oduzeti titulu kad pređe u drugu firmu
    Па није баш тако, ако те избаце/расчине из неке цркве ни у једну канонску цркву више не можеш да служиш. Ако инжињер добије отказ може радити у другу фирму.
    Hasta siempre!

  23. The Following User Says Thank You to Brk For This Useful Post:


  24. #5447
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Па није баш тако, ако те избаце/расчине из неке цркве ни у једну канонску цркву више не можеш да служиш.
    naravno da možeš.
    Ne znam da li znaš šta znači "autokefalnost"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #5448
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,063
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije ni rečeno da je bila razlika par hiljada, nego da je bilo par hiljada više glasova od potrebnih, a potrebno je bilo 55%...
    55% mašala, mašala. I nikad nikom više ne trebalo toliko, no 50% +1.

    Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka

  26. #5449
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Svještenik postaje svještenik tako što završi ni malo lake škole za to
    Pop može samo dobiti otkaz iz jedne crkve, preći u drugu i opet će biti punopravni pop

    niko ne može elektroinženjeru oduzeti titulu kad pređe u drugu firmu
    pa ne bas tako. drzava tj institucija moze da oduzme licencu elektroinzenjeru za projektovanje. i dalje je elektroinzenjer, samo ne smije da projektuje. bar zvanicno.
    na pitanje ustavnosti i zakona evo ti jos jedno.
    Vjerske zajednice odvojene su od države.

    Vjerske zajednice su ravnopravne i slobodne u vršenju vjerskih obreda i vjerskih poslova.
    1) naziv vjerske zajednice koji se mora razlikovati od naziva drugih vjerskih zajednica i ne smije sadržati službeni naziv druge države i njena obilježja…
    da preskocimo spc, imamo veliki broj rusa i ukrajinaca na primoriju. ukoliko pozele da se registruju, kako mislis da to urade. nebitno uzmi i grcku pravoslavnu crkvu kao jednu od vecih. srecom pa grka nemamo inace bi brzo oni imali svoju bogomolju

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  27. #5450
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Поглавара Цпц је расчинио Васељенски патријарх и не може у канонским црквама да служи. Наравно да знам шта значи аутокефалност.
    Last edited by Brk; 06-02-20 at 14:44.
    Hasta siempre!

Page 218 of 644 FirstFirst ... 118168208214215216217218219220221222228268318 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •