Page 497 of 644 FirstFirst ... 397447487493494495496497498499500501507547597 ... LastLast
Results 12,401 to 12,425 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #12401
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Znaš i sam da sam, bar jedno tri puta, jasno reko što mislim o dizanju tenzija ovih ''mojih mrzitelja'' oko tog pitanja. Isto što i o ovima drugima, za ove što nisu čitali.

    Što se tiče vladine odluke, nije u skladu sa zakonom, a ni Ustavom. Apsolutno ništa nije donijela, a jeste mnogo toga ugrozila. Bespotrebno skroz.
    Što se tiče tereta koji upisuju, već su postojale zabilježbe spora, i drugih pokrenutih postupaka. I to je bespotrebno, i sasvim neutemeljeno na ovakav način. Iliti, to se radi tako što pokreneš spor, i tražiš od suda da donese takvu privremenu mjeru.
    Kad sve sabereš, jedna jedina posledica te odluke nije pozitivna.
    Odakle ti da je bila ubiljezena zabiljezba spora.
    Koliko sam ja vidio ondje je pisalo Opstina cetinje vlasnistvo 1/1 i bez ikakvih zabiljeski tereta i ogranicenja.
    Volio bih da vidim taj dokument na koji se pozivas, da postoje zabiljezbe

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. #12402
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Nevjerovatno je koliko iz tvojih postova često izbija nekakve zloćudi, ali još nevjerovatnije kako je svuđe vidiš osim tamo đe je ima. Zamoliću te za ubuduće, ako mi se već obraćaš, viđi da imaš što i da kažeš.
    Ti pišeš puno, a zapravo zvečiš kao trošan lonac...a još i rđa mržnje pride svuda se vidi, u svakom komentaru.

  3. #12403
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ti pišeš puno, a zapravo zvečiš kao trošan lonac...a još i rđa mržnje pride svuda se vidi, u svakom komentaru.
    Bogami ćeš morat tu "mržnju" ubuduće da potkrijepiš nekim konkretnim argumentima umjesto lijepljenja etiketa uz komentare "vidi se".

    Samo što ti je istekao ban, i prvi postovi opet nisu na temu, nego lično prepucavanje.
    Ako nastaviš kako si krenuo brzo ćeš na novi odmor.

  4. #12404
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ...

    Da se poslušao Brđanin, Crna Gora bi danas bila nebrojivo puta mirnija država, gomila nekakvog naroda ne bi dobila nekakve batine koje se ne zaboravljaju, par popova bi izhjelo sujete ali bi imali ogroman dokaz svoje mirotočivosti, ni Joanikije ne bi morao na posao u budućnosti ić helikopterom...
    Da se poslušao Brđanin imao bi oživljeni DPS koji bi patentirao blokade kao recept za širenje haosa. Imao bi ogorčene reakcije vjernika koji su i to veče bili počeli da se okupljaju. Imao bi brukanje države koja ustupa pred grupom ekstremista i ne može da obezbijedi ustavno pravo vjerskoj zajednici.

    Ta izjava "mislim da nije adekvatno poređenje" ništa ne znači. Ajde da obrišemo imena SPC i islamska, pa zamisli samo "vjerska zajednica A" hoće da ustoliči svog novog biskupa u "mjestu B". Neka grupa im ne da zbog... razlozi. Ja bih očekivao od vlade da obezbijedi to bez obzira o kome se radi. Isto kao što očekujem da obezbijede ovu paradu ponosa najavljenu za mjesec dana u Podgorici, pa makar navijači i prijetili incidentima.

    A to kakve je batine dobila gomila naroda je posebna tema. Mislim da čak ni DPS ne tvrdi da je ijedan pendrek potegnut.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  6. #12405
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Odakle ti da je bila ubiljezena zabiljezba spora.
    Koliko sam ja vidio ondje je pisalo Opstina cetinje vlasnistvo 1/1 i bez ikakvih zabiljeski tereta i ogranicenja.
    Volio bih da vidim taj dokument na koji se pozivas, da postoje zabiljezbe

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Mislim da i na ekatastar možeš viđet, osim današnjeg tereta, od ranije imaš upisanu zabilježbu upravnog spora, kao i zabilježbe ostalih upravnih postupaka.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  7. #12406
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Da se poslušao Brđanin imao bi oživljeni DPS koji bi patentirao blokade kao recept za širenje haosa. Imao bi ogorčene reakcije vjernika koji su i to veče bili počeli da se okupljaju. Imao bi brukanje države koja ustupa pred grupom ekstremista i ne može da obezbijedi ustavno pravo vjerskoj zajednici.

    Ta izjava "mislim da nije adekvatno poređenje" ništa ne znači. Ajde da obrišemo imena SPC i islamska, pa zamisli samo "vjerska zajednica A" hoće da ustoliči svog novog biskupa u "mjestu B". Neka grupa im ne da zbog... razlozi. Ja bih očekivao od vlade da obezbijedi to bez obzira o kome se radi. Isto kao što očekujem da obezbijede ovu paradu ponosa najavljenu za mjesec dana u Podgorici, pa makar navijači i prijetili incidentima.

    A to kakve je batine dobila gomila naroda je posebna tema. Mislim da čak ni DPS ne tvrdi da je ijedan pendrek potegnut.

    Ne, nije adekvatna jer je, u ovom slučaju suština na potpuno drugoj stvari-
    nadležni organ, odnosno uprava policije, je imao negativno mišljenje o održavanju takvog skupa.
    Odnosno, krajnje negativnu PROCJENU RIZIKA.
    I da, koliko godf da ih je, pomoćnici direktora nisu ovlašteni da vladi daju ocjenu o tome.

    Elem, bilo koji skup ovoga svijeta da se održava u Crnu Goru, pa bio to i skup marsovcima da im se odobri povratak doma, ako ima takvu procjenu rizika, ja apsolutno stojim iza toga da ga treba zabranit. Bili upitanju moji marsovci, ili neki tuđi.
    Trebalo je da zabrane sve skupove.
    Trebalo je da ga ustoliče u PG i pokažu koliko su istinski pomiritelji.
    Onima što su htjeli da idu oni s njim da ga oni ustoličavaju je trebalo isto to.
    Ovime pšto su uradili, dobili su upravo to što tvrdiš da je izbjegnuto-
    sukobe i nasilje na ivici noža, i posledice koje se ne liječe.

    No, da se ne zamajavamo, ono što je najproblematičnije u svu priču je što vlada tu odluku nije donijela suvereno, no potpuno ucijenjena i saćerana u ćošak. Preko te iste crkve i DFa, odnosno, onoga koji njima daje naloge.
    I to se više čak i ne krije.
    I svi koraci pri tome, i poslije toga, su na isti način, i u istu metu.

    A vjeruj mi, to na dobro nikome od nas ne može bit. Od kojih god da smo.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  8. #12407
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Bogami ćeš morat tu "mržnju" ubuduće da potkrijepiš nekim konkretnim argumentima umjesto lijepljenja etiketa uz komentare "vidi se".

    Samo što ti je istekao ban, i prvi postovi opet nisu na temu, nego lično prepucavanje.
    Ako nastaviš kako si krenuo brzo ćeš na novi odmor.
    Što je nejasno? Ponestalo ti je demokratskih kapaciteta? Prijetiš? Jesi li ikome tražio pojašnjenja za razna sranja koja su pisali ili ih tražiš isključivo od svojih političkih oponenata? Jasno je da je mržnja upućivanje uvreda na račun Mitropolita jer to vrijeđa osjećanja vjernika koji, sviđalo se tebi ili ne, postoje u CG ili ti to nije i danas jasno?

  9. #12408
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Što je nejasno? Ponestalo ti je demokratskih kapaciteta? Prijetiš? Jesi li ikome tražio pojašnjenja za razna sranja koja su pisali ili ih tražiš isključivo od svojih političkih oponenata? Jasno je da je mržnja upućivanje uvreda na račun Mitropolita jer to vrijeđa osjećanja vjernika koji, sviđalo se tebi ili ne, postoje u CG ili ti to nije i danas jasno?
    Koje uvrede na račun mitropolita?

    Za ono za šta si ti dobio ban od mjesec dana, 10 puta kvalitetniji forumaši od tebe su dobijali po pola godine do godinu.
    I umjesto da koriguješ nastup i komunikaciju, ipak ti je milije da nastaviš po starom, pa samo izvoli. Upozoren si.
    Last edited by ASC; 14-09-21 at 21:56.

  10. #12409
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ne, nije adekvatna jer je, u ovom slučaju suština na potpuno drugoj stvari-
    nadležni organ, odnosno uprava policije, je imao negativno mišljenje o održavanju takvog skupa.
    Odnosno, krajnje negativnu PROCJENU RIZIKA.
    I da, koliko godf da ih je, pomoćnici direktora nisu ovlašteni da vladi daju ocjenu o tome.

    Elem, bilo koji skup ovoga svijeta da se održava u Crnu Goru, pa bio to i skup marsovcima da im se odobri povratak doma, ako ima takvu procjenu rizika, ja apsolutno stojim iza toga da ga treba zabranit. Bili upitanju moji marsovci, ili neki tuđi.
    Trebalo je da zabrane sve skupove.
    Trebalo je da ga ustoliče u PG i pokažu koliko su istinski pomiritelji.
    Onima što su htjeli da idu oni s njim da ga oni ustoličavaju je trebalo isto to.
    Ovime pšto su uradili, dobili su upravo to što tvrdiš da je izbjegnuto-
    sukobe i nasilje na ivici noža, i posledice koje se ne liječe.

    No, da se ne zamajavamo, ono što je najproblematičnije u svu priču je što vlada tu odluku nije donijela suvereno, no potpuno ucijenjena i saćerana u ćošak. Preko te iste crkve i DFa, odnosno, onoga koji njima daje naloge.
    I to se više čak i ne krije.
    I svi koraci pri tome, i poslije toga, su na isti način, i u istu metu.

    A vjeruj mi, to na dobro nikome od nas ne može bit. Od kojih god da smo.
    Ne, nije ga trebalo ustoličiti u PG jer su svi ustoličeni na CT. To što policija nije obezbijedila ustavom zagarantovano pravo MCP i vjernicima je razlog da i Sekulović i Brđanin budu smijenjeni. MCP je pomiriteljski stav jasno pokazala time što je od vjernika tražila da ne dolaze na Cetinje na ustoličenje. Dakle, spriječeno je da vjernici zbog šake ekstremista dođu na Cetinje. Da je bilo sreće, skup na CT bi bio zabranjen i to je to.

  11. #12410
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Koje uvrede na račun mitropolita?

    Za ono za šta si ti dobio ban od mjesec dana, 10 puta kvalitetniji forumaši od tebe su dobijali po pola godine do godinu.
    I umjesto da koriguješ nastup i komunikaciju, ipak ti je milije da nastaviš po starom, pa samo izvoli.
    Jel ti stvarno misliš da se ja bojim tvojih prijetnji banovanjem?

  12. #12411
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Alo, vratio si se na forum nakon grubog kršenja pravilnika jer očito imaš želju da i dalje pišeš.
    Dakle, ako želiš da pišeš, vodi računa o pravilniku i načinu komunikacije sa drugim forumašima.
    Ne prijetim nego te informišem, a ti kako god hoćeš.

  13. #12412
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Mislim da i na ekatastar možeš viđet, osim današnjeg tereta, od ranije imaš upisanu zabilježbu upravnog spora, kao i zabilježbe ostalih upravnih postupaka.
    Evo sam pogledao. Upravni spor iz 2015 za groblje i jos neku zgradu, omladinski centar(ni ne znam sto je, vjerovatno bogoslovija) i manastirsku zgradu, tj bogomolja.
    Zabiljezba upravnog spora realno ne znaci nista, mozes da ga otudjis, pa da poslije platis vrijednost ako izgubis spor... Ili da ga das nekom drugom na koriscenje, ili uskratis isto.....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  14. #12413
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne, nije ga trebalo ustoličiti u PG jer su svi ustoličeni na CT. To što policija nije obezbijedila ustavom zagarantovano pravo MCP i vjernicima je razlog da i Sekulović i Brđanin budu smijenjeni. MCP je pomiriteljski stav jasno pokazala time što je od vjernika tražila da ne dolaze na Cetinje na ustoličenje. Dakle, spriječeno je da vjernici zbog šake ekstremista dođu na Cetinje. Da je bilo sreće, skup na CT bi bio zabranjen i to je to.
    Vidiš kako može kad zbilja imaš što reć.

    Što se tiče mrziteljskog mene, sasvim jasno sam već neđe reko da je policija imala zakonski osnov da reaguje, čist kao suza. I čisto da i to pojasnimo.
    Što se tiče ostaloga:
    Ustavom je zagarantovano i pravo ovih drugih da protestvuju.
    Sa aspekta toga kako država postupa, totalno je nebitno ko je đe ustoličen. I ko zašto protestvuje. I ko čime prijeti, ovi što neće ustoličenje tamo, ili ovi što oće oni da ga naguraju silom, ako neće država.
    ( tek je nemoguća ideja da se preshjednik vlade sve vrije ponaša i najavljuje akte sa pozicije vjernika, a ne premijera, i to premijera i jednima i drugima )
    Sa aspekta države, odluka je krajnje prosta, i ne zavisi ni od čega prethodno pomenutog, no od toga
    KOJA POSLEDICA JE GORA.
    Posledica zabrane svih skupova i izmještanja ustoličenja u PG, ili posledica primjene sile, u kontru sa stavom onih koji to oficijelno rade, i sa totalno neizvjesnim ishodom.
    Posledica ovog prvog praktično nije ni postojala. Osim što bi Joanikije mogo na posao dolazit. Bez helikoptera.
    Posledice ovog drugog su i ovako već nesagledive. I to kad smo imali sreće mnogo više no pameti.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  15. #12414
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Evo sam pogledao. Upravni spor iz 2015 za groblje i jos neku zgradu, omladinski centar(ni ne znam sto je, vjerovatno bogoslovija) i manastirsku zgradu, tj bogomolja.
    Zabiljezba upravnog spora realno ne znaci nista, mozes da ga otudjis, pa da poslije platis vrijednost ako izgubis spor... Ili da ga das nekom drugom na koriscenje, ili uskratis isto.....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ako pitaš zbog toga da bi izveo zaključak da im je ova privremena mjera trebala, i da je ispravna, to možeš i bez mene.
    Što se tiče toga je li zakonita, i je li bila potrebna, nema pojma, ni sa jednim ni sa drugim.

    Ako te interesuje pravno tumačenje detalja, već sam neđe napisao. I SKOJ je to, čini mi se, ovđe neđe i kopirao. Tamo imaš nekakvo pojašnjenje zašto pod milim bogom lokalna skupština tu ništa nije mogla, a ni zašto se niti jedno pravo tu nikome nije moglo uzet, umanjit, ili ograničit. Ovime mislim na SPC, tj. na to što im pravo koje tamo imaju niko živi nije mogo ograničit, na takav način.

    Ako misliš da je vlada imala prava da donosi onakvu zaključnicu, nije. Do zaključka zašto dođi sam, nije teško. Po pitanju sticanja svojine, krovni zakon je samo jedan
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  16. #12415
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ako pitaš zbog toga da bi izveo zaključak da im je ova privremena mjera trebala, i da je ispravna, to možeš i bez mene.
    Što se tiče toga je li zakonita, i je li bila potrebna, nema pojma, ni sa jednim ni sa drugim.

    Ako te interesuje pravno tumačenje detalja, već sam neđe napisao. I SKOJ je to, čini mi se, ovđe neđe i kopirao. Tamo imaš nekakvo pojašnjenje zašto pod milim bogom lokalna skupština tu ništa nije mogla, a ni zašto se niti jedno pravo tu nikome nije moglo uzet, umanjit, ili ograničit. Ovime mislim na SPC, tj. na to što im pravo koje tamo imaju niko živi nije mogo ograničit, na takav način.

    Ako misliš da je vlada imala prava da donosi onakvu zaključnicu, nije. Do zaključka zašto dođi sam, nije teško. Po pitanju sticanja svojine, krovni zakon je samo jedan
    Ne vala, nisam mnogo na jade oko toga.
    Vise mw zanimalo zasto su jedni usli u jednu pricu, i sta su mislili da postignu glasanjem, a sta ovi zabranom.
    Osim mjerenja ciji duzi

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  17. #12416
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Nešto nisam primijetio da islamski i katolički vjerski poglavari u Crnoj Gori, dočekuju u crkvama i džamijama poznate kriminalce, niti da su nudili haškim bjeguncima iz svoga tora da se kriju kod njih.

    A pošto me vučeš za jezik, nisam ni primijetio da ovako govore o Crnogorcima i Crnoj Gori:
    I sta sad, mišljenje poglavara tj individue i treba da trčimo gdje u nvo i da proglasimo šta?
    Kad su i kome nudili od haških bjegunaca da se kriju kod njih i kad je upućen taj apel?
    Sad u moju kucu da dođe milo, neki kavcanin pa cak i naser oric da se krije ne bih ga prijavio, da ga pronađu kod mene rekao bih da ne znam odkud on tu pa bih cak mozda i odgovarao ali budi siguran da ga ne bih prijavio nikad.
    Isti Naser kad se krio nekoliko godina po BiH kad ga je trazio hag krili su ga pojedini iz islamske zajednice krio se po dzamijama ali je brzo pronađen u okolini tuzle ili gdje vec.
    Ocemo li malo i o katoličkoj crkvi i njenoj umijesanosti oko transporta malo-većeg življa nacististickih poglavara za argentinu australiju i sad i otvorenog pomaganja istim itd itd.
    Ocemo li malo i oko katoličkih sveštenika kad su blagosiljali čete gotovine pred bljesak i oluju i to sve na CNN
    U svakom žitu kukolja ima, ali u crnorskom ne samo kukolja nego zadrtih miševa koji su umislili da mogu da nameću ostatku cg gdje će da se mole, kod kojih popova da idu, koju istoriju da čitaju, kojim jezikom da zbore, koga će da citiraju, šta će da govore itd itd. I što je najgore pokušavaju i dalje da nametnu da je crnogorac=cpc=dps sdp lp sd = milo =brajović =andrija= miraš =adzic =vučinić =stanković-vuksanovic =komita =mauzolej = CT itd.
    Volio bih da možemo da ista novinarka iz novog sada priupita pokojnog njegoša sta su crnogorci, kralja nikolu sta su crnogorci da li su to ovi danas kojima je okupacija u glavu od kad ustanu dok kad legnu ili su crnogorci oni koji su opisani u gorskom vijencu, luci mikrokozmi, onamo namo, 200 i kusur poslanica petra prvog, na čiji ćivot krenuše prije neki dan da postavljaju raspope i da dovlace kamere, transparente i brane ustoličenje njegovog naslednika samo zato jer "oni" znaju istinu istoriju i neko novo crnogorstvo koje pocinje 1945 bas u tom jajcu i koje se probudilo 90ih i hranjeno skoro 30godina lažnim istalrazivacima, lingvistima istoričarima patriotama (ras)popovima i vjerskim nvo udruzenjima


    Poslato je nadam se

  18. The Following User Says Thank You to licmius For This Useful Post:


  19. #12417
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Što se tiče ostaloga:
    Ustavom je zagarantovano i pravo ovih drugih da protestvuju.
    Svakako inaju Ustavom zagarantovano pravo da protestuju, bez upotrebe MK, "šenlučenja" sa automatskim puškama i bacanjem dinamita, kao i napadima na novinare, bacanjem kamenica na policiju, uskraćivanjem drugima prava zagarantovanih istim tim Ustavom na koji se pozivaš itd.
    Sigurno ni u igricu, ni u nekom paralelnom Univerzumu ne postoji država u kojoj je u Ustav utkano pravo na protest sa upotrebom svega gore navedenog.
    Uz to, da bi ima' pravo na orotest, mimo svega navedenog, moraš ga prvo i prijavit u UP, ne znam tačno koliko dana unaprijed.

    Što se tiče ostatka posta, svakako je tvoje pravo da ti misliš da bi zabranom ustoličenja došlo do smirivanja tenzija i ulaska CG u utopističko stanje, ali ima i drugih koji misle suprotno, uz to potkrijepljeno mišljenelje zasnovano na nekim činjenicama, da bi došlo do još većih tenzija, ako ne i gradjanskog rata.
    Forever young, i want to be forever young

  20. The Following 2 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  21. #12418
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Vidiš kako može kad zbilja imaš što reć.

    Što se tiče mrziteljskog mene, sasvim jasno sam već neđe reko da je policija imala zakonski osnov da reaguje, čist kao suza. I čisto da i to pojasnimo.
    Što se tiče ostaloga:
    Ustavom je zagarantovano i pravo ovih drugih da protestvuju.
    Sa aspekta toga kako država postupa, totalno je nebitno ko je đe ustoličen. I ko zašto protestvuje. I ko čime prijeti, ovi što neće ustoličenje tamo, ili ovi što oće oni da ga naguraju silom, ako neće država.
    ( tek je nemoguća ideja da se preshjednik vlade sve vrije ponaša i najavljuje akte sa pozicije vjernika, a ne premijera, i to premijera i jednima i drugima )
    Sa aspekta države, odluka je krajnje prosta, i ne zavisi ni od čega prethodno pomenutog, no od toga
    KOJA POSLEDICA JE GORA.
    Posledica zabrane svih skupova i izmještanja ustoličenja u PG, ili posledica primjene sile, u kontru sa stavom onih koji to oficijelno rade, i sa totalno neizvjesnim ishodom.
    Posledica ovog prvog praktično nije ni postojala. Osim što bi Joanikije mogo na posao dolazit. Bez helikoptera.
    Posledice ovog drugog su i ovako već nesagledive. I to kad smo imali sreće mnogo više no pameti.
    Zamisli situaciju:

    Prošle godine je mafija prijetila Abazoviću i njegovoj porodici. Razlog je taj što je Abazović kao lider URA-e bio prekretnica za poraz najnakaradnijeg režima u istoriji CG. Bio je to itekako velik rizik po CG i njenu stabilnost jer svuda oko nas su razni DPS ektremisti koji su imali debele finansijske privilegije. Da li je MUP trebao da kaže Dritanu: "Abazoviću, ove prijetnje su veliki bezbjedonosni rizik, ajde ti podrži novu vladu sljedeće godine"...
    I poslije ovog haosa na Cetinju svih ovih dana, zar ima ikakve šanse o bilo kakvom "pomirenju"?

  22. #12419
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Koje je ono tri džamije finansirao keljmendi bijahu li ono džamije u cg ili u sandzaku
    Koji je ono cuveni biznismen donirao pozamašnu svotu novca za izgradnju katedrale u baru nesto nam brzo blijedi sjećanje posebno pojedinim na ovom forumu.
    Sigurno ista katolička crkva ima sekjuriti na ulazna vrata i u nju mogu uci samo oni koji imaju čist dosije u područnoj jedinici Bar, ako nemaju ne mogu istoj prić. Isto je tako i za džamiju gdje imam ima direktnu voki-toki vezu sa operaterom u policijskoj stanici i u realnom vremenu mu saopštava taj može uć taj ne može.

    Srecom je cg mala i ubava pa se sve "dozna", pa ce vrlo brzo tkzv ktitorima crnogorstva koji 30godina štite istu od okupacije, desanta, posrbljavanja i ostalih "imadžin the balija bum bum" vidjeti leđa i širenje crnogorstva po klinikama u bg i otvaranjima ćerki firmi za gradilišta po bg-u.

    Nego da se sad vratimo na otvaranje nove teme a to je obnova kapele i popis, posto je rukopoloženje zavrseno i odrađen šah-mat od strane vlade skupštini prestonice koja bi da odlukama postavi raspopa za mitropolit, raspolaže crkvenom imovinom i istu dodijeli predsjedniku vjerskoj nvo grupaciji


    Poslato je nadam se

  23. #12420
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ne, nije adekvatna jer je, u ovom slučaju suština na potpuno drugoj stvari-
    nadležni organ, odnosno uprava policije, je imao negativno mišljenje o održavanju takvog skupa.
    Odnosno, krajnje negativnu PROCJENU RIZIKA.
    I da, koliko godf da ih je, pomoćnici direktora nisu ovlašteni da vladi daju ocjenu o tome.

    Elem, bilo koji skup ovoga svijeta da se održava u Crnu Goru, pa bio to i skup marsovcima da im se odobri povratak doma, ako ima takvu procjenu rizika, ja apsolutno stojim iza toga da ga treba zabranit...
    Opet ti ulaziš u subjektivne ocjene ko ti se sviđa i pod čijim uticajem vlada donosi odluke. I što nije LGBT zajednica bila pomirljivija pa odustala od parade kad već navijači prijete.

    Vidiš, Ustavni sud misli drugačije. LGBT paradu u Nikšiću je policija zabranila jer je imala "procjenu rizika", ali sud je nedavno dosudio da je to jeftina izvlakuša. Imaš da obezbijediš nečije ustavno pravo sem u krajnjoj, krajnjoj nuždi.

    Cetinje očigledno nije bila takva nužda, jer su se DPS komiti povukli već od hemisjkih sredstava.

  24. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  25. #12421
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    I sta sad, mišljenje poglavara tj individue i treba da trčimo gdje u nvo i da proglasimo šta?
    Kad su i kome nudili od haških bjegunaca da se kriju kod njih i kad je upućen taj apel?
    Voila:
    2011
    Na pitanje novinara podgoričke televizije Vijesti da li je svojevremeno Radovanu Karadžiću nudio da se skloni u Crnoj Gori, mitropolit crnogorsko-primorski Srpske pravoslavne crkve Amfilohije bez dvoumljenja je odgovorio:
    “Jesam. U ono vrijeme, 1995. I nemam nikakvog razloga da to krijem.
    Radovana znam, godinama smo prijatelji, njegovu poeziju čitam, znam njegovu majku, njegovu braću.
    Možete li Vi tako lako da se odreknete svojih prijatelja?
    Ja sam rekao: Radovane ako treba malo negdje da se skloniš, dođi u Crnu Goru. Tu su se hajduci sklanjali od pamtijevijeka.”


    Na pitanje vidi li nešto sporno u tome što je nudio utočište čovjeku koga je Međunarodni sud potraživao zbog ratnih zločina, mitropolit je odgovori: “Uopšte ne vidim!”.
    Amfilohije je još dodao kako u svojim njedrima i dalje čuva Karadžića ali i Ratka Mladića, kao i, kako je rekao, svako drugo ljudsko biće.
    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Sad u moju kucu da dođe milo, neki kavcanin pa cak i naser oric da se krije ne bih ga prijavio, da ga pronađu kod mene rekao bih da ne znam odkud on tu pa bih cak mozda i odgovarao ali budi siguran da ga ne bih prijavio nikad.
    I? Sad je to OK, jer ti ne bi prijavio bjegunce koji se terete za ratne zločine ili ubistva?
    Mogu da razumijem jedino iz straha za familiju, da ovi ne nađu neki način da te nagrde, pa po principu "ne treba mi ta muka".
    Ali, neki kvazi-moralni stav tipa "ne prijavljujem nikoga policiji" je idiotizam.

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Isti Naser kad se krio nekoliko godina po BiH kad ga je trazio hag krili su ga pojedini iz islamske zajednice krio se po dzamijama ali je brzo pronađen u okolini tuzle ili gdje vec.
    Pričamo o Crnoj Gori. Crna Gora me intresuje mnogo više nego BIH.
    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Ocemo li malo i o katoličkoj crkvi i njenoj umijesanosti oko transporta malo-većeg življa nacististickih poglavara za argentinu australiju i sad i otvorenog pomaganja istim itd itd.
    Ocemo li malo i oko katoličkih sveštenika kad su blagosiljali čete gotovine pred bljesak i oluju i to sve na CNN
    Vidim da u nemogućnosti da opravdaš postupanje SPC, isto relativizuješ uvlačenjem drugih vjerskih zajednica u priču.
    Ali ni tu nemaš konkretnog materijala "pri ruci" na prostoru Crne Gore, nego moraš priču na silu da razvlačiš geografski (na region) i vremenski (na Drugi svjetski rat), da bi imao za šta da se uhvatiš.
    To odlaženje u širinu ti neće pomoći da opravdaš ovo što sam naveo.
    Ali ako već idemo u širinu (pored nesojluka katoličke crkve i islamske zajednice koji nisu sporni) naćićemo i Filareta sa mitraljezom u ruke, Joanikija Lipovca sa Pirciom Birolijem i Nikolaja Velimirovića kako hvali Hitlera.

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    U svakom žitu kukolja ima, ali u crnorskom ne samo kukolja nego zadrtih miševa koji su umislili da mogu da nameću ostatku cg gdje će da se mole, kod kojih popova da idu, koju istoriju da čitaju, kojim jezikom da zbore, koga će da citiraju, šta će da govore itd itd. I što je najgore pokušavaju i dalje da nametnu da je crnogorac=cpc=dps sdp lp sd = milo =brajović =andrija= miraš =adzic =vučinić =stanković-vuksanovic =komita =mauzolej = CT itd.
    Koliko se meni čini pripadnici Srpske pravoslavne crkve negiraju postojanje crnogorske nacije i negiraju pravo Crnogorcima na sopstvenu crkvu. Tako da ne znam ko kome šta nameće.

    Dalje, kad im već ne pada na pamet da dozvole neku autonomiju crkve u Crnoj Gori i stave neki neutralni naziv tipa Pravoslavna crkva u Crnoj Gori ili Cetinjska arhiepiskopija (kao što su uradili sa autonomnom Ohridskom arhiepiskopijom za Makedoniju) već žele da eparhije na teritoriji Crne Gore budu intergalni dio SPC kao i sve ostale eparhije, zašto se recimo ne ponude da školuju i rukopolože određeni broj sveštenika iz redova nacionalnih Crnogoraca, pa istima dozvole da obnove crnogorsku crkvu uz priznanje Vaseljenske patrijaršije i Srpske pravoslavne crkve.

    Ako je problem sa aktuelnom CPC to što je nekanonska crkva i što je vode rasčinjeni sveštenici, eto rješenja.
    I ako je primarni intres SPC jačanje pravoslavlja, pomirenje, i "spasenje duša" vjernog naroda, što ne nađu način da eskiviraju identitetski konflikt i omoguće kanonsku crkvu Crnogorcima.
    Ah da, što će Crnogorcima druga crkva pored SPC?
    A i Džoma veli:
    Sveštenik Srpske Pravoslavne Crkve, bez obzira na državu u kojoj mu je Crkva povjerila da obavlja svoju sveštenu službu, ne može biti nikakav ”nacionalni duplak”, koji će, kako se nedavno čulo, spavati kao Srbin, buditi se kao Crnogorac, a izjašnjavati se kao Srbo-Crnogorac. Sveštenici Srpske Pravoslavne Crkve ne mogu biti zagovornici i propagandisti novog ”pasoškog identiteta” nego istinski, djelatni i nepokolebljivi svjedoci istorijski potvrđenog vjerskog, crkvenog, jezičkog, kulturnog i nacionalnog identiteta u Crnoj Gori.
    Ovaj pristup - imate SPC, i da vam je dobro, može nam se, bez ikakvih kompromisa, vam neće biti od velike koristi.
    Last edited by ASC; 14-09-21 at 23:53.

  26. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  27. #12422
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Voila:



    I? Sad je to OK, jer ti ne bi prijavio bjegunce koji se terete za ratne zločine ili ubistva?
    Mogu da razumijem jedino iz straha za familiju, da ovi ne nađu neki način da te nagrde, pa po principu "ne treba mi ta muka".
    Ali, neki kvazi-moralni stav tipa "ne prijavljujem nikoga policiji" je idiotizam.


    Pričamo o Crnoj Gori. Crna Gora me intresuje mnogo više nego BIH.

    Vidim da u nemogućnosti da opravdaš postupanje SPC, isto relativizuješ uvlačenjem drugih vjerskih zajednica u priču.
    Ali ni tu nemaš konkretnog materijala "pri ruci" na prostoru Crne Gore, nego moraš priču na silu da razvlačiš geografski (na region) i vremenski (na Drugi svjetski rat), da bi imao za šta da se uhvatiš.
    To odlaženje u širinu ti neće pomoći da opravdaš ovo što sam naveo.
    Ali ako već idemo u širinu (pored nesojluka katoličke crkve i islamske zajednice koji nisu sporni) naćićemo i Filareta sa mitraljezom u ruke, Joanikija Lipovca sa Pirciom Birolijem i Nikolaja Velimirovića kako hvali Hitlera.


    Koliko se meni čini pripadnici Srpske pravoslavne crkve negiraju postojanje crnogorske nacije i negiraju pravo Crnogorcima na sopstvenu crkvu. Tako da ne znam ko kome šta nameće.

    Dalje, kad im već ne pada na pamet da dozvole neku autonomiju crkve u Crnoj Gori i stave neki neutralni naziv tipa Pravoslavna crkva u Crnoj Gori ili Cetinjska arhiepiskopija (kao što su uradili sa autonomnom Ohridskom arhiepiskopijom za Makedoniju) već žele da eparhije na teritoriji Crne Gore budu intergalni dio SPC kao i sve ostale eparhije, zašto se recimo ne ponude da školuju i rukopolože određeni broj sveštenika iz redova nacionalnih Crnogoraca, pa istima dozvole da obnove crnogorsku crkvu uz priznanje Vaseljenske patrijaršije i Srpske pravoslavne crkve.

    Ako je problem sa aktuelnom CPC to što je nekanonska crkva i što je vode rasčinjeni sveštenici, eto rješenja.
    I ako je primarni intres SPC jačanje pravoslavlja, pomirenje, i "spasenje duša" vjernog naroda, što ne nađu način da eskiviraju identitetski konflikt i omoguće kanonsku crkvu Crnogorcima.
    Ah da, što će Crnogorcima druga crkva pored SPC?
    A i Džoma veli:


    Ovaj pristup - imate SPC, i da vam je dobro, može nam se, bez ikakvih kompromisa, vam neće biti od velike koristi.
    Umiješaću se u ovo i poći od pretpostavke da je recimo tačno to što pišeš, samo da te pitam da li ti stvarno vjeruješ da je stvaranje CPC pod palicom DPS-a i SD-a dobra stvar za vjernike u CG? Jel tebi to realna opcija?

  28. #12423
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Voila:



    I? Sad je to OK, jer ti ne bi prijavio bjegunce koji se terete za ratne zločine ili ubistva?
    Mogu da razumijem jedino iz straha za familiju, da ovi ne nađu neki način da te nagrde, pa po principu "ne treba mi ta muka".
    Ali, neki kvazi-moralni stav tipa "ne prijavljujem nikoga policiji" je idiotizam.


    Pričamo o Crnoj Gori. Crna Gora me intresuje mnogo više nego BIH.

    Vidim da u nemogućnosti da opravdaš postupanje SPC, isto relativizuješ uvlačenjem drugih vjerskih zajednica u priču.
    Ali ni tu nemaš konkretnog materijala "pri ruci" na prostoru Crne Gore, nego moraš priču na silu da razvlačiš geografski (na region) i vremenski (na Drugi svjetski rat), da bi imao za šta da se uhvatiš.
    To odlaženje u širinu ti neće pomoći da opravdaš ovo što sam naveo.
    Ali ako već idemo u širinu (pored nesojluka katoličke crkve i islamske zajednice koji nisu sporni) naćićemo i Filareta sa mitraljezom u ruke, Joanikija Lipovca sa Pirciom Birolijem i Nikolaja Velimirovića kako hvali Hitlera.


    Koliko se meni čini pripadnici Srpske pravoslavne crkve negiraju postojanje crnogorske nacije i negiraju pravo Crnogorcima na sopstvenu crkvu. Tako da ne znam ko kome šta nameće.

    Dalje, kad im već ne pada na pamet da dozvole neku autonomiju crkve u Crnoj Gori i stave neki neutralni naziv tipa Pravoslavna crkva u Crnoj Gori ili Cetinjska arhiepiskopija (kao što su uradili sa autonomnom Ohridskom arhiepiskopijom za Makedoniju) već žele da eparhije na teritoriji Crne Gore budu intergalni dio SPC kao i sve ostale eparhije, zašto se recimo ne ponude da školuju i rukopolože određeni broj sveštenika iz redova nacionalnih Crnogoraca, pa istima dozvole da obnove crnogorsku crkvu uz priznanje Vaseljenske patrijaršije i Srpske pravoslavne crkve.

    Ako je problem sa aktuelnom CPC to što je nekanonska crkva i što je vode rasčinjeni sveštenici, eto rješenja.
    I ako je primarni intres SPC jačanje pravoslavlja, pomirenje, i "spasenje duša" vjernog naroda, što ne nađu način da eskiviraju identitetski konflikt i omoguće kanonsku crkvu Crnogorcima.
    Ah da, što će Crnogorcima druga crkva pored SPC?
    A i Džoma veli:


    Ovaj pristup - imate SPC, i da vam je dobro, može nam se, bez ikakvih kompromisa, vam neće biti od velike koristi.
    100% katolicka crkva u cg ne bi mogla da radi to sto radi spc jer ima vjernika da napuni lakovic ili voli na bozicni popust, zato na teritoriji hrvatske svako malo se drže molitve za gotovine i ostalu svitu (pa ih isti "borci za ljudska prava" prozivaju ono štip štip i priča se završi) pa se opet prevelika većina hrvata ne miješa u ustrojstvo iste crkve iako se ista ta većina ne slaže sa tom politikom crkvenih kardinala, a tačnije onih koji otvoreno slave blajburg i negiraju jasenovac, negiraju srbe, crnogorce muslimane i druge po hrvatskoj dok kardinali iste crkve u Cg i Srbiji se ne slažu sa istim.
    Mislis na onog Joanikija Lipovca koji je zajedno sa cetinjanima dočekao birolija na CT ili su to bili ubačeni elementi?
    To sto mislim o Nikolaju Velimirovicu mislim isto o kardinalu stepincu ista bagra samo je jedan pravoslavni a drugi katolički vjerodostojnik, ali opet necu i ne zelim da podržavam nvo cpc i da negiram ustrojstvo iste pravoslavne crkve ili ustrojstvo katoličke crkve.
    Jednom sam rekao, kad ovdje mitropolija cg i nikšićka odluče da budu autokefalni imace podršku ne samo moju nego i cijele cg, samo sto oni nece to nikad uradit jer crnogorac danas znači ono što se vidi na ct i sto nikad nije bilo u crnoj gori cak i dok je bila na teritoriji katunske nahije.
    Autokefaliju moze dobiti jedino mitropolija i niko vise pa da ce sad ct preko noci postat megapolis od 38 miliona ljudi, a cg drzava sa 300 miliona stanovnika i isti ti milioni ici u tkzv crkve nvo cpc.
    Koliko me sjećanje služilo do prije neki mjesec su se eparhije u granicama cg nazivale pravoslavna crkva u cg pa nije odgovaralo, sad kad nema toga imena sad da se vrati.
    Crkvu ne moze da stvori politička partija i 6000 vjernika koji nikad u crkvu nisu usli, kojima je neulazak u crkvu opravdanje da ce primit dozu srbizma, promijenit DNK zbog uticaja tamjana, zbog pasoša kojeg nisu ponijeli da vide jesu li Srbi ili Crnogorci i ostalih prica koje smo citali na ovom forumu to jeste pdf-u godinama unazad.
    Najjace mi je ovdje sto i dalje nastavljaju da forsiraju vidi arkan kod amfilohija, nikolaj hvalio hitlera, a isti ne vide da im ni jedna fabrika ne radi, da im firme u koje rade drže sinovi, braca, kumovi onih koji im upiru prste da idu na proteste, da brane drzavu od imaginarnih napada i štite nacionalne interese jedne d.o.o. države koja je privatizovana od strane cetiri-pet familija evo godinama. Koji su spremni na sve od izbacanja Njegoša iz lektira, desanke, zmaja, izmišljanju i brisanju kolektivnog pamćenja, krojenje istorije od kvazi elite otvaranjem i spajanjem nvo akademije sa drzavnom akademijom, samo da bi prekrajali istoriju i ostvarivali političke ciljeve koji su im sluzili samo da pune džepove sinovima braći kumovima a ovima na barikadama otvarali fabrike čokolada, stadione pravili im vjerska udruzenja i proslave za vece hepeninge itd.
    Nije crkva preduzeće pa da se samo registruje u neku drzavnu instituciju i da se forsira ostalim dođite kod nas jer mi imamo naziv crnogorski, a ako ne dođete vi ste izdajnici negatori i okupatori


    Poslato je nadam se

  29. The Following User Says Thank You to licmius For This Useful Post:


  30. #12424
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    @Director

    šta da radi više od 10.000 vjernika koji ne žele da imaju posla sa SPC? A žele da poštuju crkvene običaje slave krštenja i ostalo.
    She is only here to annoy herself!

  31. #12425
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    @Director

    šta da radi više od 10.000 vjernika koji ne žele da imaju posla sa SPC? A žele da poštuju crkvene običaje slave krštenja i ostalo.
    Isto što i salafisti muslimani po sjeveru CG. Pravi svoje hramove i moli se u njima. Ne treba ti za službu božju katedrala, dosta je i skromna crkvica. U stvari, to je više i u skladu sa korijenima hrišćanstva.

    Pa kad se te crkvice napune vjernika brzo će se napraviti nove. Ako je mogao Amfilohije 600 da ih otvori valjda će i tih 10.000 vjernika moći 6.

Page 497 of 644 FirstFirst ... 397447487493494495496497498499500501507547597 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •