Page 149 of 644 FirstFirst ... 4999139145146147148149150151152153159199249 ... LastLast
Results 3,701 to 3,725 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #3701
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne znam druže ali ima i ona

    U Božićne hladne dane,
    Crnogorci Ostrog brane
    Mjesto drva i badnjaka
    Lože glave od Turaka...



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Nemoj da se pravis naivan, dobro znas da litijasi ne pjevaju guslarske pjesme dje se pominju Crnogorci, nego iskljucivo srpstvo. Srbi protestuju pa nije ni cudo. A posto su namazani, Crnogorce i muslimane su pozvali da protestuju s njima da bi bili brojniji a kad se sve ovo zavrsi opet ce ih nazivati Dukljanima, Milogorcima i Turcima.

    Mislim, ja dobro znam s kim zivim i ne mogu me navuc s pricom o bratstvu i toleranciji ali mi je cudno od Dzenana Kolica da podrzava SPC i litijase koji su u 98% slucajeva ovakvi. Vjerovatno mora da procita ono sto mu je Becic napisao, partija (pare) je iznad svega.
    Ja ne znam nijednog muslimana, A DA NIJE PARTIJSKI AKTIVISTA, da je izasao na ove proteste SPC, tao da one izjave “svih vjera i nacija” mogu macku o rep okaciti. I drago mi je sto se pjeva o srpstvu na litijama da bi i Crnogorci vidjeli da su iskoristeni za tudje interese.

    A Adnan Muhovic je klasicni dfovac u mozgu u Bs. Maskota da privuce radikalne glasove.

    Ne sumnjam da ce post biti izbrisan jer ne odgovara moderatoru iako niko nije vrijedjan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Tripleta; 19-01-20 at 09:31.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  2. #3702
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    https://www.nezavisne.com/novosti/ex...oj-Gori/579024

    Evo ukrkaše sliku Pavla Đurišića pored Petrovića. Ludilo šta rade revizionistička smeća. Kako ih nije sramota??

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Koliko sam shvatio pored Petrovica je slika suradnika fasista i nacista "svetog" Joanikija Lipovca

  3. #3703
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Nemoj da se pravis naivan, dobro znas da litijasi ne pjevaju guslarske pjesme dje se pominju Crnogorci, nego iskljucivo srpstvo. Srbi protestuju pa nije ni cudo. A posto su namazani, Crnogorce i muslimane su pozvali da protestuju s njima da bi bili brojniji a kad se sve ovo zavrsi opet ce ih nazivati Dukljanima i Turcima.

    Mislim, ja dobro znam s kim zivim i ne mogu me navuc s pricom o bratstvu i toleranciji ali mi je cudno od Dzenana Kolica da podrzava SPC i litijase koji su u 98% slucajeva ovakvi. Vjerovatno mora da procita ono sto mu je Becic napisao, partija (pare) je iznad svega.
    Ja ne znam nijednog muslimana, A DA NIJE PARTIJSKI AKTIVISTA, da je izasao na ove proteste SPC, tao da one izjave “svih vjera i nacija” mogu macku o rep okaciti. I drago mi je sto se pjeva o srpstvu na litijama da bi i Crnogorci vidjeli da su iskoristeni za tudje interese.

    A Adnan Muhovic je klasicni dfovac u mozgu u Bs. Maskota da privuce radikalne glasove.

    Ne sumnjam da ce post biti izbrisan jer ne odgovara moderatoru iako niko nije vrijedjan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ti bogomi kao da ti moderator brise sve post-ove pa si diskriminisan na neki nacin. Na nacionalnoj osnovi? Vjerskoj? Intelektualnoj? Ne pjani se, sto bi reka' moj djed.

    Dobro znas kakav si sa infrakcijama i dobro znas koliko se trudim da ne dobijes ban. Necemo o tome, nadam se... jer ti nikako ne ide u prilog i makar toga si valjda svjestan.

    Elem, vjerujem da ce ti neko drugi vec odgovorit' detaljnije ali bih ja samo mogao da ti kazem da previse radikalno gledas na cijelu pricu. Eto po tebi na litijama nema ni Crnogoraca vec samo Srba sto, vjerujem, ne predstavlja realnu sliku. Da li onda mislis da su svi Crnogorci zapravo za CPC a samo Srbi za SPC?

    98%? To je podatak koji si uzeo iz... ? Tvoja procjena na osnovu pracenja pro-srpskih marioneta po Fejsbuku? Te tvoje aktivnosti (pracenja onih koje ne mozes nikako da podneses) bolje da ne komentarisem.

    Drago ti je sto neki pjevaju o srpstvu, masu SRB zastavam itd.? Nadam se da nema potrebe za nekim psoebnim komentarom ovdje... Kao da slusam DPS aktivistu koji samo gleda kako da podijeli vec zavadjen narod i milo mu je kad god vidi priliku za to.

    Pisi Tripi slobodno, samo nemoj toliko radikalno da gledas na stvari. Ako tolika netrpeljivost vlada tobom, nemoj u tolikoj mjeri javno da je siris, sto ti ja zla ocu.

    Toliko.
    Last edited by Fidel Castro; 19-01-20 at 09:40.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #3704
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,666
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,638
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    litijase koji su u 98% slucajeva ovakvi.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    pošto je aktuelna tema, pročitam vijesti sa par portala koji su ovako okej, usput pogledam slike i vidim mnogo ljudi koji sa djecom dodju na litije. na uzorak ljudi koji izlazi (neću da ulazim u brojnost) reći da je 98% ljudi koji šetaju ovakvo je nonsens. da ih ima to sigurno, što reče kimmi da je ovo sramota jeste itekakva. iz prostog razloga jer je ovo 2020., i izgleda nikad nećemo naučiti neke stvari. isto bih rekao da je izašao klip dje se pjevaju pjesme koje vrijedjaju bilo koga.
    tužno je što kasnimo za svijetom masu, još tužnije što vjerovatno nikad nećemo prestati da se dijelimo i prebrojavamo. zbog ovoga mladi ljudi odavde odlaze, neće da žive na toksičnom područiju. odje je mržnja postala normalna stvar


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  5. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  6. #3705
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Ja sam obisao Cg uzduz i poprijeko i dobro znam sto pricam. Nisam mnogo omasio s procentima, podjite malo kod Vasojevica i na sjever uopste (evo vidite i Spuzani sto rade) pa ce vam sve biti jasno. Slazem se da mrznje previse ima, zamisli da se posle 100 i kusur godina uopste pjeva o turcima, srpstvu, klanju. Uzas. Taman ce se opet koplja slomit na muslimane a luk jeli ni mirisali.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  7. #3706
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Koliko sam shvatio pored Petrovica je slika suradnika fasista i nacista "svetog" Joanikija Lipovca
    Sveštenomučeni a ne sveti !.Joanikiju su fašisti i nacisti došli u kuću tj,u crkvu.Nije ih ni zvao niti im se obradovao.Fašistima i nacistima u Crnoj Goru su se obradovali samo crnogorski nacionalisti predvođeni Sekulom Drljevićem.Sasvim je razumljivo što je Joanikije uspostavio neku saradnju sa Italijanima i Nijemcima jer oni su bili vlast u tom trenutku a pozicija vladike u to vrijeme podrazumijevala je i odgovornost i za druge.Gdje je lijepa sreća i da su Hrvati na isti način sarađivali sa fašistima i nacistima umjesto što su dolazak njemačke vojske iskoristili da opljačkaju i pokolju svoje komšije Srbe i Jevreje.
    SPC čiji je Joanike bio sveštenik odnosno vladika jasno je bila opredijeljena protiv sila osovine a za zapadne demokratije.Dakle protiv famoznog fašizma.
    Last edited by Ljuban; 19-01-20 at 10:14.

  8. #3707
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,242
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    mislim da dps ovo za sad dobro igra. lezi i pravi se mrtav,. vec ce se sam narod potruditi da urusi sve sto pokusa da napravi.
    vec vidjeno na oduprise protestima
    Jeste, ali ovog puta je katalizator protesta crkva, a ne neki Dzemal Perovic (o kom sve najljepse od mene). Mislim da je to velika razlika, prvenstveno u autoritetu koji ta institucija uziva u narodu. A i tih vjerskih povoda da se proseta ima koliko hoces, bar je nas crkveni kalendar prepun dogadjaja..


  9. #3708
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ljuban View Post
    Nije ih ni zvao niti im se obradovao.




    Fašistima i nacistima u Crnoj Goru su se obradovali samo crnogorski nacionalisti predvođeni Sekulom Drljevićem.




    Dakle protiv famoznog fašizma.

  10. #3709
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ja sam obisao Cg uzduz i poprijeko i dobro znam sto pricam. Nisam mnogo omasio s procentima, podjite malo kod Vasojevica i na sjever uopste (evo vidite i Spuzani sto rade) pa ce vam sve biti jasno. Slazem se da mrznje previse ima, zamisli da se posle 100 i kusur godina uopste pjeva o turcima, srpstvu, klanju. Uzas. Taman ce se opet koplja slomit na muslimane a luk jeli ni mirisali.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sto se ove zadnje rečenice tiče,nisi u pravu brate.jesu muslimani,tj. ovi “bosnjaci” iz BS i sDpsa,ne znam ni sto će njima to,mada sto ti reče u prethodnom postu partija je na prvom mjestu,ti bi dupeuvlakači i majku prodali za pare i funkcije...
    Ja sam i sam za to da pravoslavni crnogorci imaju svoju crkvu,isto kao sto ne bih volio da se nama bosanci mijesaju i svojataju naše džamije tako nisam ni za ovo sto vučić kaže “naše crkve i manastire”,iako smatram da je to rekao iz neke loše namjere,isto kao sto je rekao da treba da se priča sa Spc a ne sa mitropolijom,sve to ima svoju pozadinu...

    PomiriMo se s tim da su pravoslavnim crnogorcima iz crne gore unazad vjekovima preči tudji(bratski da,ali ne svoji)interesi,ali valjda će se dozvati pameti i okrenuti jedni drugima u crnoj gori,a ne dovijeka gledati prema Srbiji,rusiji...isto to važi za ove naše “bosnjake”,gledajmo našu kuću(evo prije neki dan jedan cg bošnjak izjavi kako mu je gle cuda cg matična država)a ne da služimo tudjim interesima,crna gora je naša zajednicka država i kao takvu je moramo čuvati


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. The Following 5 Users Say Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  12. #3710
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ja sam obisao Cg uzduz i poprijeko i dobro znam sto pricam. Nisam mnogo omasio s procentima, podjite malo kod Vasojevica i na sjever uopste (evo vidite i Spuzani sto rade) pa ce vam sve biti jasno. Slazem se da mrznje previse ima, zamisli da se posle 100 i kusur godina uopste pjeva o turcima, srpstvu, klanju. Uzas. Taman ce se opet koplja slomit na muslimane a luk jeli ni mirisali.
    Quote Originally Posted by Tripleta View Post


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Koja je vremenska razlika izmedju perioda oslobadjanja od okupacije od Turaka (400 god od srpske izdaje na Nikopolju pa do prvog I drugog balkanski rata do 1913), o kojoj pjeva jedan dio CG naroda, I prevarantske aneksije CG od strane Srbije o kojoj pjeva drugi dio CG naroda (1918 )Kompletnoj vladajucoj poziciji odgovara ovaj drugi repertoar..
    Ukusi su razliciti I to je OK...Sve ok..Nisu na ovim prostorima agresori mogli ugusiti narodne pjesme, I upravo pod Turcima I Mlecima su se prenosile kao narodno predanje. Usmeno se prenosilo znanje, religija I vjera u svoj narod I slobodu. Oni pjevaju o Oslobodilackoj borbi protiv agresora koji su ih porobili na njihovoj zemlji… I sve ostalo… I da se stide tudje bruke I agresije, da se stide sopstvene oslobodilacke borbe od agresora koji je htio da ih satre I unisti kao narod? Jeste li vi normalni?
    Ko to ne razumije I ne postuje - taj je radikalan I ko zna sto ga tisti, I sta bi da pisti ubuduce, pod maskom "zgrazavanja". Taj bi da mijenja istoriju naroda potiskivanjem iste - kao neprikladne za cije vrijeme?
    Nek se stidi svaki aggressor, a ne ovako perverzno bolesno I bezobrazno izokretati sliku da treba da se stidi narod koji je porobljen na svojoj teritoriji I branio se od totalnog unistavanja svog naroda I svoje culture uz ogromne neprezaljene zrtve. I da se stidi neko u svojoj drzavi sto se borili I izvojevali tu slobodu, I dali nama potomcima Slobodu.
    Ko to ne postuje, ne postuje ni danasnju Drzavu CG, ni narod u CG.


    Da se narod CG mora stidjet od istorije agresora na njen narod? Van pameti.. A nemojte molim vas.
    Ljepse iscoolirat', I ne iznositi potpaljivacke vatre sa snimcima spijuna kojima je to valjda bio I cilj.
    A mozda I ovdje..


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 19-01-20 at 11:33.

  13. The Following User Says Thank You to Maja For This Useful Post:


  14. #3711
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,242
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Tooo, gospodare!!! Zatežiiii uže!!!

    https://portalanalitika.me/clanak/35...o2lmPL4fO-9FJg


  15. #3712
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Majo,
    Turci = muslimani u cg (Balkanu uopste). Ne znam sta nije jasno, tako se odvajkada govorilo kod Crnogoraca i Srba. I dan danas se govori, ali samo u svojim kucama


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  16. #3713
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post

    Koja je vremenska razlika izmedju perioda oslobadjanja od okupacije od Turaka (400 god od srpske izdaje na Nikopolju pa do prvog I drugog balkanski rata do 1913), o kojoj pjeva jedan dio CG naroda, I prevarantske aneksije CG od strane Srbije o kojoj pjeva drugi dio CG naroda (1918 )Kompletnoj vladajucoj poziciji odgovara ovaj drugi repertoar..
    Ukusi su razliciti I to je OK...Sve ok..Nisu na ovim prostorima agresori mogli ugusiti narodne pjesme, I upravo pod Turcima I Mlecima su se prenosile kao narodno predanje. Usmeno se prenosilo znanje, religija I vjera u svoj narod I slobodu. Oni pjevaju o Oslobodilackoj borbi protiv agresora koji su ih porobili na njihovoj zemlji… I sve ostalo… I da se stide tudje bruke I agresije, da se stide sopstvene oslobodilacke borbe od agresora koji je htio da ih satre I unisti kao narod? Jeste li vi normalni?
    Ko to ne razumije I ne postuje - taj je radikalan I ko zna sto ga tisti, I sta bi da pisti ubuduce, pod maskom "zgrazavanja". Taj bi da mijenja istoriju naroda potiskivanjem iste - kao neprikladne za cije vrijeme.
    Nek se stidi svaki aggressor, a ne ovako okretati sliku, da treba da se stidi narod koji je porobljen na svojoj teritoriji I branio se od totalnog unistavanja svog naroda I svoje culture uz ogromne neprezaljene zrtve. I da se stidi neko u svojoj drzavi sto se borili I izvojevali tu slobodu, I dali nama potomcima Slobodu.
    Ko to ne postuje, ne postuje ni danasnju Drzavu CG, ni svoj narod.

    Da se narod CG mora stidjet od istorije agresora na njen narod? Van pameti.. A nemojte molim vas.
    Ljepse iscoolirat', I ne iznositi potpaljivacke vatre sa snimcima spijuna kojima je to valjda bio I cilj.
    A mozda I ovdje..

    Hvala Lepo
    Od kako pishesh ovdje promijenila si jedno 100 koža,sreca pa pamtim i ja i dosta njih ovdje tvoja prevrtanja,a i mogu se postovi i dalje ischitati.
    Prijatno me iznenadish kad napishesh neshto normalno,ali to je rijetkost.
    Evo konkretno ovdje shtitish neshto shto nije za odbranu vec predstavlja sramotu,jer ovi shto pjevaju ovakve pjesme su sve shto si pobrojala u negativnom kontekstu i vjerni fanovi bash tih agresorskih ideja.
    ...

  17. #3714
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Majo,
    Turci = muslimani u cg (Balkanu uopste). Ne znam sta nije jasno, tako se odvajkada govorilo kod Crnogoraca i Srba. I dan danas se govori, ali samo u svojim kucama


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne govori nadam se i mislim da znam veliki dio CG naroda,osim ovih koji su otrovani,opet sam siguran da su u malom broju,nadam se.
    Velika je stvar kućno vaspitanje!
    ...

  18. #3715
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Majo,
    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Turci = muslimani u cg (Balkanu uopste). Ne znam sta nije jasno, tako se odvajkada govorilo kod Crnogoraca i Srba. I dan danas se govori, ali samo u svojim kucama


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Ne znam ja po cijim Vi kucama idete, setate po CG da prikupljate podatke o narodu, i sto ce vam sve ovo potpaljivanje normalnih gradjana ovdje na forumu time sto cete istorijske pjesme da predstavite nasim sugradjanima islamske vjere kao neku prijetnju?
    To je radikalno djelovanje, a ne oslobodilacka istorija napacenog naroda od brutalnog I gramzivog agresora.
    Nikad se aggressor nije polio pepelom sto je zlocine cinio, sem narod u CG oko Dubrovnika. Jel se iko drugi zastidio?
    Gdje to ima?
    CG narod je Najbolji narod na svijetu.
    Vecina naroda CG, ma koje religije, ima isti eticki kod, I to je jedino sto CG cini I Drzavom I Crnogorskim Narodom. Ni teritorija ni bilo sta drugo.


    Hvala Lepo

  19. #3716
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Od kako pishesh ovdje promijenila si jedno 100 koža,sreca pa pamtim i ja i dosta njih ovdje tvoja prevrtanja,a i mogu se postovi i dalje ischitati.
    Prijatno me iznenadish kad napishesh neshto normalno,ali to je rijetkost.
    Evo konkretno ovdje shtitish neshto shto nije za odbranu vec predstavlja sramotu,jer ovi shto pjevaju ovakve pjesme su sve shto si pobrojala u negativnom kontekstu i vjerni fanovi bash tih agresorskih ideja.
    Ovo ste trebali boldovati..

    Ko to ne razumije I ne postuje - taj je radikalan I ko zna sto ga tisti, I sta bi da pisti ubuduce, pod maskom "zgrazavanja". Taj bi da mijenja istoriju naroda potiskivanjem iste - kao neprikladne za cije vrijeme?
    Nek se stidi svaki aggressor, a ne ovako okretati sliku, da treba da se stidi narod koji je porobljen na svojoj teritoriji I branio se od totalnog unistavanja svog naroda I svoje culture uz ogromne neprezaljene zrtve?I da se stidi neko u svojoj drzavi sto se borili I izvojevali tu slobodu, I dali nama potomcima Slobodu?

    Ko to ne postuje, ne postuje ni danasnju Drzavu CG, ni narod CG.


    Ljudi se obrazuju sve vise kroz zivot. Prouci se ko vlada covjekom, ko drzavama, ko vodi konce, zasto se sta desavalo kroz istoriju, zasto se sve ovo desava danas, ko naredjuje promjene, iz kojih razloga, ko potiskuje istoriju, ko potiskuje istinu, ko time potiskuje slobodu itd itd..
    Vremenom se I drugi jezici nauce, pa se procitaju I shvate namjere I ciljevi…
    Mijenja se covjek sa saznanjima, ali eticki kodeksi u covjeku su isti - Bogom dani.
    Ono sto je vama normalno, meni mozda nije, I obrnuto.. Ali to je Sloboda I respect. Ostaviti pravo na razlicitosti.. Ostavljate li Vi meni pravo na moju individualnost I moju pripadnost nekoj religiji, nekoj kulturi, mom bicu?
    Ja vama ostavljam I postujem svaki vas izbor.
    Vi meni?


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 19-01-20 at 11:57.

  20. #3717
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post

    Koja je vremenska razlika izmedju perioda oslobadjanja od okupacije od Turaka (400 god od srpske izdaje na Nikopolju pa do prvog I drugog balkanski rata do 1913), o kojoj pjeva jedan dio CG naroda, I prevarantske aneksije CG od strane Srbije o kojoj pjeva drugi dio CG naroda (1918 )Kompletnoj vladajucoj poziciji odgovara ovaj drugi repertoar..
    Ukusi su razliciti I to je OK...Sve ok..Nisu na ovim prostorima agresori mogli ugusiti narodne pjesme, I upravo pod Turcima I Mlecima su se prenosile kao narodno predanje. Usmeno se prenosilo znanje, religija I vjera u svoj narod I slobodu. Oni pjevaju o Oslobodilackoj borbi protiv agresora koji su ih porobili na njihovoj zemlji… I sve ostalo… I da se stide tudje bruke I agresije, da se stide sopstvene oslobodilacke borbe od agresora koji je htio da ih satre I unisti kao narod? Jeste li vi normalni?
    Ko to ne razumije I ne postuje - taj je radikalan I ko zna sto ga tisti, I sta bi da pisti ubuduce, pod maskom "zgrazavanja". Taj bi da mijenja istoriju naroda potiskivanjem iste - kao neprikladne za cije vrijeme?
    Nek se stidi svaki aggressor, a ne ovako perverzno bolesno I bezobrazno izokretati sliku da treba da se stidi narod koji je porobljen na svojoj teritoriji I branio se od totalnog unistavanja svog naroda I svoje culture uz ogromne neprezaljene zrtve. I da se stidi neko u svojoj drzavi sto se borili I izvojevali tu slobodu, I dali nama potomcima Slobodu.
    Ko to ne postuje, ne postuje ni danasnju Drzavu CG, ni narod u CG.


    Da se narod CG mora stidjet od istorije agresora na njen narod? Van pameti.. A nemojte molim vas.
    Ljepse iscoolirat', I ne iznositi potpaljivacke vatre sa snimcima spijuna kojima je to valjda bio I cilj.
    A mozda I ovdje..


    Hvala Lepo
    Koga su Srbi izdali na Nikopolju ?

  21. #3718
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ovo ste trebali boldovati..



    Ljudi se obrazuju sve vise kroz zivot. Prouci se ko vlada covjekom, ko drzavama, ko vodi konce, zasto se sta desavalo kroz istoriju, zasto se sve ovo desava danas, ko naredjuje promjene, iz kojih razloga, ko potiskuje istoriju, ko potiskuje istinu, ko time potiskuje slobodu itd itd..
    Vremenom se I drugi jezici nauce, pa se procitaju I shvate namjere I ciljevi…
    Mijenja se covjek sa saznanjima, ali eticki kodeksi u covjeku su isti - Bogom dani.
    Ono sto je vama normalno, meni mozda nije, I obrnuto.. Ali to je Sloboda I respect. Ostaviti pravo na razlicitosti.. Ostavljate li Vi meni pravo na moju individualnost I moju pripadnost nekoj religiji, nekoj kulturi, mom bicu?
    Ja vama ostavljam I postujem svaki vas izbor.
    Vi meni?


    Hvala Lepo
    Rekoh ti u prijashnjem postu manje vishe mishljenje o tim preletachima s jednog kraja na drugi...nemam nimalo lijepo mishljenje o takvima,slobodu od mene ne trazi,nisam ja sudija,aj odoh da rucham,prijatno.
    ...

  22. #3719
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vidite da se ne razumijemo, a tumacite moje pisanje sa konstatacijom.
    Prijatan rucak.

    Hvala Lepo

  23. #3720
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ja sam obisao Cg uzduz i poprijeko i dobro znam sto pricam. Nisam mnogo omasio s procentima, podjite malo kod Vasojevica i na sjever uopste (evo vidite i Spuzani sto rade) pa ce vam sve biti jasno. Slazem se da mrznje previse ima, zamisli da se posle 100 i kusur godina uopste pjeva o turcima, srpstvu, klanju. Uzas. Taman ce se opet koplja slomit na muslimane a luk jeli ni mirisali.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tripleta, nikad nijedan castan crnogorac i vjernik SPC nece dirati nikoga druge vjeroispovjesti... I vi cete biti na muku jer ce ovo biti sredstvo pritiska da im Bosnjacka ne otkaze poslusnost, Milu konkretno. Ali sam zato slusao ove sto su nekad jurisali na Dubrobnik, minirali dzamiju u Tudjemile a danas su za ovaj zakon, da im je vas preko glave (misle na muslimane). Valjda kako vec 30 godina su u zajednickoj vlasti, pa su malo dosadili jedni drugima, sta li...
    Znam samo da Miras i ovaj frankestajn politicki od crkve sto pokusava da se stvori nije moja crkva, a po litijama ovih dana, nije ni sigurno 90% pravoslavaca u CG.
    Rodjen sam ovdje, oba roditelja, svi djedovi, pradjedi, cukundjedi i ovo je moja crkva i moje relikvije.
    A njih 100tinu mirasevaca neka sebi prave NVO, nece im se to braniti.
    I jos nesto, ova zemlja ima stotinu drugih problema od kradja, korupcije i kriminala, da je ova tema suvisna.... ali ako se bude zatezalo, ako se bude islo u krajnost, nemojte posle da bude kuku-lele, nije narod u CG bas maciji kasalj i sve ima tacku paljenja...
    A Mirasevci neka izadju na svoju litiju, neka se sakupe, pa da opovrgnu ovu kolicinu vjernika sto je u litijama uz svoje svestenstvo... ako ih ima vise od 100tinu.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  24. #3721
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Tooo, gospodare!!! Zatežiiii uže!!!

    https://portalanalitika.me/clanak/35...o2lmPL4fO-9FJg
    Ne djeluje mi da se nešto posebno uznemirio, ipak je ovo njegov teren.

  25. #3722
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Tripleta, nikad nijedan castan crnogorac i vjernik SPC nece dirati nikoga druge vjeroispovjesti... I vi cete biti na muku jer ce ovo biti sredstvo pritiska da im Bosnjacka ne otkaze poslusnost, Milu konkretno. Ali sam zato slusao ove sto su nekad jurisali na Dubrobnik, minirali dzamiju u Tudjemile a danas su za ovaj zakon, da im je vas preko glave (misle na muslimane). Valjda kako vec 30 godina su u zajednickoj vlasti, pa su malo dosadili jedni drugima, sta li...
    Znam samo da Miras i ovaj frankestajn politicki od crkve sto pokusava da se stvori nije moja crkva, a po litijama ovih dana, nije ni sigurno 90% pravoslavaca u CG.
    Rodjen sam ovdje, oba roditelja, svi djedovi, pradjedi, cukundjedi i ovo je moja crkva i moje relikvije.
    A njih 100tinu mirasevaca neka sebi prave NVO, nece im se to braniti.
    I jos nesto, ova zemlja ima stotinu drugih problema od kradja, korupcije i kriminala, da je ova tema suvisna.... ali ako se bude zatezalo, ako se bude islo u krajnost, nemojte posle da bude kuku-lele, nije narod u CG bas maciji kasalj i sve ima tacku paljenja...
    A Mirasevci neka izadju na svoju litiju, neka se sakupe, pa da opovrgnu ovu kolicinu vjernika sto je u litijama uz svoje svestenstvo... ako ih ima vise od 100tinu.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Zapitash li se ponekad ko je,chija politika i pod pokroviteljstvom koje institucije doveo sadashnju CPC u takvu poziciju koju si naveo?
    Umijem Ostoji prijateljski da dam savjet da ne ulazi na ovu temu,no ne znam shto meni bi danas,ochigledno se neke stvari ne mogu promijeniti ni nakon toliko decenja.
    @Maja,hvala ti,da'ko mi ne presjedne!
    ...

  26. #3723
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Al no1
    Sutite, na dobro vam izaslo.. Volim ja svoj narod.
    Samo da ljudi citaju bez predrasuda sta ko pise… Sve bi bilo ok, tj. I ok je u sustini.

    Hvala Lepo

  27. The Following User Says Thank You to Maja For This Useful Post:


  28. #3724
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,257
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Dje god podjes prica se o politici.

    Dje je sve narod bio - strah te kad vidis na sliku a ne uzivo..








  29. The Following User Says Thank You to Biznismen Podgorica For This Useful Post:


  30. #3725
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://fosmedia.me/infos/drustvo/sp...eroispovijesti

    Zakon o slobodi vjeroispovijesti je odgovor na potrebu za jačanjem pravne sigurnosti i redom u pravnom poretku Crne Gore i njegova ustavnost je nesporna, ocijenila je dekanica podgoričkog Pravnog fakulteta Aneta Spaić.
    ”Članovi 62 do 64 jasno i izričito propisuju da je Uprava za nekretnine dužna da u postupku utvrdi da li su ispunjeni vrlo decidirani i jasni uslovi”, kazala je Spaić.
    “Zakon je jasan - državne institucije, a ne vjerske zajednice, moraju dokazati da je predmetni vjerski objekat sagrađen od javnog novca, ili iz zajedničkih sredstva građana ili da je bio u državnoj svojini do 1. decembra 1918. godine, dok se drugi propisani uslov odnosi na nepostojanje dokaza o pravu svojine vjerskih zajednica. Tek kumulativnim ispunjavanjem ovih uslova pravo svojine države na vjerskim objektima se može upisati”, kazala je Spaić.
    “Nakon toga, vjerska zajednica upravnim sporom takođe može preispitivati zakonitost upravnih akata i tražiti da ih sud poništi ukoliko smatra da nije ispunjen neki od uslova ili da organ uprave nije adekvatno utvrdio da li je ispunjen ili nije”, rekla je Spaić.
    Itd. itd. pročitajte.
    Last edited by Samo Niksic; 19-01-20 at 14:28.

Page 149 of 644 FirstFirst ... 4999139145146147148149150151152153159199249 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •