Page 333 of 644 FirstFirst ... 233283323329330331332333334335336337343383433 ... LastLast
Results 8,301 to 8,325 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #8301
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Naduvavanje, dizanje tenzija, ... U principu gluposti, ali previše ljudi se prima na to.
    Svojevremeno sam kao dio karnevalskih povorki obišao čitavu bivšu Jugoslaviju (četri godine sam učestvovao u tome) i jedini incident sam imao u PG kada sam završio sa šest šavova... Da se tako nešto desilo npr. u Hrvatskoj to ne bi bio čin budale nego bi se izvještavalo kao neki međunacionalni sukob. Ili kada su jednom mom sugrađaninu slomili automobil u Hrvatskoj to su bili tekstovi takvi da zamalo opet rat izbija, a što je bilo prećutano da je bila utakmica (između dva hrvatska tima) te da su huligani koji navijaju za jedan tim porazbijali više automobila nije nigdje pomenuto.

    Sent from my Motorola 8400

  2. #8302
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Објаснићу ти као да имаш 5 година.
    У три града удаљена од никшића 120, 150 и 200 км имаш 6 заражених који су у изолацији. Ако си здравствени радник као што тврдиш или правно способна особа, можеш да схватиш да је вирус не може прећи са тих 6 лица у изолацији на литију одржану 12. маја.
    Hvala lijepa na objasnenju.
    Shvatih da cak ako koji srpski pop bude vozio gradom na 200 km po satu, nitko se ne treba uzrujavati ako u okolini u taj trenutak nema prolaznika kroz koji pjesacki prijelaz ili zbog toga da u okolini te vukoj*ebine uopce nema obiljezenih pjesackih prijelaza i to na udaljenosti od 120, 150 и 200 km.
    U redu je ...

  3. The Following User Says Thank You to A+A For This Useful Post:


  4. #8303
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Објаснићу ти као да имаш 5 година.
    У три града удаљена од никшића 120, 150 и 200 км имаш 6 заражених који су у изолацији. Ако си здравствени радник као што тврдиш или правно способна особа, можеш да схватиш да је вирус не може прећи са тих 6 лица у изолацији на литију одржану 12. маја.

    Наравно да смије да се процесуира, ево против амфилохија десетине кривичних пријава нико се не обрће на њих. Процесуиран је и свештеник који је превозио вјернике који су се подавили. Да ли је тад било протеста?

    Троловање препуштам теби, трудиш се за петицу.
    Objasniću ti kao da imaš 5 godina, i to po stavkama

    1. u Crnoj Gori ima ZVANIČNO 6 zaraženih što ne znači da ih stvarno ima samo toliko
    2. srpski popovi se često šetaju i po BiH i živo ih zabolje za granične prelaze. Precizije po Republici Srpskoj, a tamo je u ovom trenutku blizu 1300 zaraženih i dnevno ih iskrsne po dvadesetak(92 su umrli)
    3. sve da nema korone u Crnoj Gori i cijelom okruženju pop je prekršio zakon, koliko je meni poznato Crna Gora je sekularna država u kojoj se zakoni odnose i na popove
    Last edited by Rakun; 17-05-20 at 16:10.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #8304
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Већ је приведен свештеник који је возио међуградску вожњу без одобрења, до тада за приведене нису говорили гдје су запослени, али су за попа једва дочекали.
    Нису црномантијаши како волиш да их зовеш привилеговани.

    Такође, за васкрс је полиција пазила да се народ не окупља а за светог василија не ћерају људе кући но их пуштају да се скупе испред цркве? Да су хтјели да не буде литије, не би је ни било, али ето треба још муниције против великосрпске пошасти.

    Такође први именовани угоститељски објекат који је именован јер је био отворен је "српска кућа" из бијелог поља.

    Што кажу оно, селективна правда је неправда? Ипак је боље "побиједимо великосрпске националисте па да уређујемо своју црму гору".
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  7. #8305
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Objasniću ti kao da imaš 5 godina, i to po stavkama

    1. u Crnoj Gori ima ZVANIČNO 6 zaraženih što ne znači da ih stvarno ima samo toliko
    2. srpski popovi se često šetaju i po BiH i živo ih zabolje za granične prelaze. Precizije po Republici Srpskoj, a tamo je u ovom trenutku blizu 1300 zaraženih i dnevno ih iskrsne po dvadesetak(92 su umrli)
    3. sve da nema korone u Crnoj Gori i cijelom okruženju pop je prekršio zakon, koliko je meni poznato Crna Gora je sekularna država u kojoj se zakoni odnose i na popove
    1. Колко их има незванично?
    2. Границе су затворене брт
    3. Сви окупљени никшићани (који) су прекршили мјере требало је да буду приведени. Па би онда јоаникије наишао на празан плато и нњ би било литије, или би само свештеници прошетали. Јоаникију још није почело да се суди, тако да није још осуђен, а да би био осуђен треба да докажу да је он позвао народ на литију, оставимо правосуђу да то утврди. Моја прогноза је да неће наћи доказе, али има времена, биће праћено суђење.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #8306
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    najveći nam problem u državi bila MCP, eto. proće izbori i onda naredne 3 godine niko neće pominjati MCP evo vidjećete. za to vrijeme, svakako treba poći odavde


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  10. #8307
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ако Мило стварно хоће да направи (или оснажи) цпц (чему се потајмо надам) онда ће бит овога и још већих чуда дуго времена.
    Али ако му је то био само изборни трик, твој сцњнарио се дешава.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. #8308
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    1. Колко их има незванично?
    2. Границе су затворене брт
    3. Сви окупљени никшићани (који) су прекршили мјере требало је да буду приведени. Па би онда јоаникије наишао на празан плато и нњ би било литије, или би само свештеници прошетали. Јоаникију још није почело да се суди, тако да није још осуђен, а да би био осуђен треба да докажу да је он позвао народ на литију, оставимо правосуђу да то утврди. Моја прогноза је да неће наћи доказе, али има времена, биће праћено суђење.
    1. Ne bih znao koliko ih ima ali sigurno ih ima više od zvaničnog broja (osim ako nije testiran svaki građanin, migrant i neprijavljeni
    2. Zatvorneni su granični prelazi, koliko znam još nemamo ogradu. Popovi inače koriste iste staze koje koristi i Vojvoda Mandić
    3. kad se čobanin sprovodi u zatvor ne sprovodi se i njegovo stado(hrišćanski opis vjernika) jer je čobanin organizator, ovce to ne rade
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. The Following User Says Thank You to Rakun For This Useful Post:


  13. #8309
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    1. Ne bih znao koliko ih ima ali sigurno ih ima više od zvaničnog broja (osim ako nije testiran svaki građanin, migrant i neprijavljeni
    2. Zatvorneni su granični prelazi, koliko znam još nemamo ogradu. Popovi inače koriste iste staze koje koristi i Vojvoda Mandić
    3. kad se čobanin sprovodi u zatvor ne sprovodi se i njegovo stado(hrišćanski opis vjernika) jer je čobanin organizator, ovce to ne rade
    1.Вјерујем влади кад кажу да ћемо бити прва корона фри дестинација. Ти не?
    2. Црне тројке хаха сваташ црномантијаши као герилци или црне тројке полицијске ако се ко сјећа приче од пар година. Ако дежава не може да контролише улазак у државу пиши пропало.
    3. Чобанин је рекао да се литија нече одржати. Кнежевич јр у парламенту позвао да се народ окупи, њега нису у притвор слали.

    По закону тојест мјерама полиција је требала да приведе све, као што су приводили за васкрс пред храмом у пг.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  14. #8310
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ако Мило стварно хоће да направи (или оснажи) цпц (чему се потајмо надам) онда ће бит овога и још већих чуда дуго времена.
    Али ако му је то био само изборни трик, твој сцњнарио се дешава.
    jesi čitao ovo?

    https://www.vijesti.me/kolumne/nek-j...crna-gora-amin

    dio kaže - ‘Da li neko može da zamisli šta bi bilo i kojim putem bi krenuli i Amfilohije i njegova Crkva da je dan nakon referenduma DPS vratio Miraša u Italiju, sa doživotnom penzijom, a CPC u CB Cetinje. Da se ispiše iz registracije. Umjesto toga, DPS je insistirao na karikaturi od vladike i crkve, na Mirašu i CPC, širio je ljubav i bratstvo sa Vatikanom i Mekom, to jest Ankarom (kako i dolikuje multivjerskoj zajednici), a stigmatizovao Amfilohija i pravoslavnu Crkvu kao četnike, kgbovce, sotone i nepopravljive anticrnogorce. U finalu još jedne po interese vječne Crne Gore tragične priče, dobili smo kongres istog tog DPS-a i najavu bespoštedne borbe za "našu" crkvu. DPS mitropoliju. Da Milo dobije svoga Irineja.’

    mislim da je izborni trik jer skreće temu sa svih drugih. ne želim da pratim Parlament ali nisam vidio da prilikom usvajanja jednog zakona svaki ministar bude tamo. uzimam primjer zakona o radu koji se tiče tolikog broja ljudi a o njemu nije 10 njih raspravljalo

    što se tiče ovoga u NK. trebalo je privesti samo Mandića i Kneževića jer su oni zvali ljude, javno. nisam čuo da su Joanikije ili Amfilohije to radili. ali Mandić i Knežević trebaju da bi slične stvari nastavili da rade jer se odredjeni dio naroda pali na tu huškačku priču (igrom slučaja to su glasači DFa). mislim šta reći o čovjeku koji je sa tolikim ponosom priča o četništvu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  16. #8311
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Pa nije bas da je milo napao spc da su cetnici onako iz cista mira, kao sto ni oni njega nijesu bas slucajno nazvali lopovom. Sve i da je ovo u sluzbi izbora isto se odlicno vidi sta slijedi, ovaj sukob i da se zamrzne sa izbornom sutnjom opet ce planuti iz bilo kog razloga. I jedna i druga frakcija ce se potajno pripremati za ponovni obracun. Jedino kako je to moguce izbjeci je poraz boljezivece koalicije na izborima, no do toga nece doci naravno jer nas narod glasa iz interesa. Veliki dio ovih koji setaju ce glasati dps i da pita treba li jos nesto, ima tu ljudi koji su pod kreditima i hipotekama, ima ljudi sa divljom gradnjom, sa sudskim procesima, sa . . . Njima ce biti interes da glasaju boljezivecu koaliciju, a neko iz koalicije ce im samo to dobronamjerno napomenuti. U tom obracunu je vidite i sami sve dozvoljeno, ne preza se ni od cega bilo vlast bilo crkva, veliki su ulozi u pitanju. Gubitak vlasti znaci gubitak privilegija u najboljem slucaju, a za dostinu i gubitak ogromne imovine ili cak i slobode, sto se crkve tice ti ljudi su vazni patrijarsiji i Srbiji dok odje imaju veliki uticaj i dok se sami finansiraju, onog momenta kad ostanu bez Ostroskih miliona i bez uticaja da mogu da destabilizuju Crnu Goru oni su niko i nista i njihovi beogradski nalogodavci ih odbacuju kao iskoristeni toalet papir. I jedni i drugi su svjesni sto nosi buducnost porazenom u ovom obracunu, manipulisace se sa narodom do besvijesti, ovo do sada je nista pri onom sto dolazi, da imamo pametan narod sad bi mogao da prati uz kokice zanimljiva desavanja i da obecava i jednijema i drugijema sve i svasto i da im sama obecanja dobro naplati, kao sto su oni njemu svih ovih godina. No znate koji je odje IQ

  17. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  18. #8312
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Ови "напади" чини ми се као добра режија.
    Hasta siempre!

  19. #8313
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Cuj "napadi" a likovi ubili hljeb u onome Omerovicu, a i ovo za napad na bivseg clana BS-a

  20. #8314
    Join Date
    May 2020
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Mora da napadaju sami sebe , Muslimani Hrvati i druge nacije.
    Ne bi njih Srbi napali, nema sanse.
    A najzanimljivije od svega sto su sve litijasi ovi napadaci, valjda to govori sve.

  21. #8315
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    A vi znate da su bili na litijama? A i da su bili na litija ko ima pravo da svaljuje krivicu na sve? Trece mene sve lici na oprobani recept.
    Last edited by Brk; 17-05-20 at 21:07.
    Hasta siempre!

  22. #8316
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Наравно једни друге називаму примјереним именима, само што врх црквени избјегава мила лоповом да назове, али користи друге придјеве не похвалне наравно.

    Слажем се са већином осим са тим да ће патријаршија одбацити овдашњи црквени врх ако изгубе острог. На страну паре (за које амфилохије ако му је вјеровати рече да остају у цг) зашто не би свакако спц подржавао свој дио, као што подржава свугдје друго (нпр у македонији гдје не да немају пара већ само трошкова). Са друге стране епархије су доста самосталне (најскорији примјер свака је другачије одреаговала на ситуацију са вирусом) и спц у цг и не треба помоћ да се бори против овог закона. Није било масовних долазака ван државе, мислим да су све финансирали сами, долазиле су владике са стране да причају, али и даље су наши најпопуларнији итд.

    Иринеј још није дошао да учествује, вјероватно хоће али ипак за три мјесњца да ти не дође патријарх на литије није уобичајено, а протести/литије су и без њега биле масовно посјећене.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #8317
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Pravda je selektivna u desetinama primjera, uvijek, nekim slucajem na stetu SPC. Ne znam kako drzava uopste ima drskosti da se poziva na postovanje zakona, koji ona ocigledno ne sprovodi, sem kad joj to politicki odgovara. Delta moze da bude puna, ali to nije problem. Otvaraju se granice za strane turiste, ali su domaci skupovi u gradovima bez ijednog covid slucaja "brutalni napad na drzavu". Isti ljudi koji pljuju na proteste u Niksicu sjutra punim plucima bodre antifasisticke demonstracije u Sarajevu.

    Nevjerovatna kognitivna disonanca. Kako takve dvostruke standarde i mentalne akrobacije pojedinci sami pred sobom pravdaju a da ne puknu kao staklo na 5-6 licnosti nikad necu shvatiti.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  25. #8318
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Privođeni sveštenici: Nismo mogli prezreti narod, propisane mjere nisu se mogle zavesti

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-mogle-zavesti


    U saopštenju Eparhije budimljansko-nikšićke se navodi da je i sam episkop Joanikije tokom liturgije kazao da se ove godine ne može organizovati litija, zbog mjera koje ograničavaju okupljanje ljudi. ž
    Navode, da se, ipak, na Trgu Šaka Petrovića se okupilo više hiljada vjernika, te da oni nisu mogli "prezreti narod".

    "Budući da se u tom spontano formiranom molitvenom saboru nijesu mogle zavesti propisane mjere, sveštenstvo je našlo jedino moguće pastirsko rješenje da se pridruži vjernom narodu u molitvenom hodu poslije kojeg se narod u miru i zadovoljstvu razišao svojim domovima", navodi se u saopštenju Eparhije budimljansko-nikšićke.

    Oni su dodali da su hapšenja „Lijep poklon i zahvalnost“ za molitve koje su "tog dana proiznijeli za mir, napredak, zdravlje i svako dobro svih, pa i onih koji su nas kasnije uhapsili, kao i onih koji su to naredili. Uhapšeni smo zato što smo ispoštovali građane Nikšića, što se nijesmo oglušili o njihovu ljubav prema zaštitniku svoga grada Svetom Vasiliju Ostroškom Čudotvorcu i Iscjelitelju!"


    Joanikije: Crkva će podržati pametne ljude koji će znati da rješavaju komplikovane situacije

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ti-nastavljena


    Veliki broj vjernika i građana je sačekao vladiku Joanikija ispred njegovog sjedišta - manstira Đurđevi stupovi u Beranama, među kojima i čelnik ove lokalne samouprave Dragoslav Šćekić


    „Čast mi je da vas sve pozdravim i da vam se zahvalim na vašoj ljubavi, na plamenoj podršci kakva se rijetko gdje može sresti. Vi dajete podršku vladici, hvala vam, ali ja je razumijem kao podršku Crkvi, podršku vjeri, svetinji. To je vaša odanost, naročito, ovoj svetinji njemanjićkoj, drevnom manastiru Đurđevi Stupovi, kojeg hoće da prepišu, ali neće moći“, rekao je vladika Joanikije.


    „Mi ćemo se boriti za slobodu vjere, ali i za slobodu svake ličnosti, svake duše i za svaku drugu slobodu i pravdu u našoj državi da bi u našoj državi zavladao Božji blagoslov, mir, pravda Božanska i ljudska. Da se zbližimo, da protjeramo kriminalce, da zavedemo poredak u državi. Svi smo dužni da se za to borimo! Kada se borimo za slobodu, mi činimo najuzvišenije djelo, jer borba za slobodu osmišljava sve drugo, osmišljava i naš život. Hvala Bogu, oslobodili smo se. Pada strah. Neka se zacari ljubav i sloboda“, istakao je Joanikije.

    Joanikije kao i Amfilohije: Vlast naziva kriminalnom, mjere protiv korone su političke


    https://m.cdm.me/drustvo/joanikije-k...-su-politicke/


    Episkop budimljansko niksicki Joanikije nazvao je crnogorsku vlast kriminalnom i pozvao vjernike, da kako kaže, protjeraju kriminalce. On je večeras u Beranama kazao da iza mjera za suzbijanje koronavirusa stoji politička priča.

    Osnovno državno tužilaštvo u Nikšiću donijelo je sinoć odluku da se Joanikiju i za osam sveštenika SPC ne odredi pritvor.
    <<<Joanikije i sveštenici pušteni na slobodu<<<
    Joanikije je večeras ispred manastira Đurđevi Stupovi kazao da je vlast htjela da svetom Vasiliju nametne pravila korone.
    “Htjeli su da zatvore svetog Vasilija i da ga ponize. Zamislite kakva je to vlast koja ratuje sa Njegošem, a sada ratuju sa djecom i omladinom. Prebijaju nam djecu, sram ih bilo za ono prebijanje djece u Nikšiću”, poručio je Joanikije.


    Вијести јесу ставиле чудни наслов, али ипак су боље направиле вијест од цдм-а, који је ваљда узео текст са вијести и скратио га да му да мало другачиији тон. Свакако интересантан иступ Јоаникија за криминал, можда га је понијела атмосфера.
    Last edited by Mstislav; 18-05-20 at 00:32.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  26. #8319
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Crnogorski pokret: Učesnici litija napadaju pripadnike drugi nacionalnosti, država da reaguje


    https://m.cdm.me/politika/crnogorski...va-da-reaguje/



    Crnogorskom pokretu javljaju se članovi i prijatelji obavještavajući ih o napadima “velikosrpskih litijaša” na pojedine porodice i pojedince crnogorske nacionalnosti, hrvatske nacionalnosti i pripadnike islamske vjeroispovjesti, saopšteno je danas iz te partije.


    Upozoravamo da su lojalni građani Crne Gore revoltirani i da sve više govore o samorganizovanosti, a to nije dobra poruka kad je u pitanju ośećaj sigurnosti u Crnoj Gori, niti je nešto što vodi ka poželjnim scenarijima”, pojašnjavaju iz Crnogorskog pokreta.

    Pored napada na jednu porodicu u Nikšiću i pripadnika islamske vjeroispovjesti u Pljevljima, takođe su ih obavjestili da su upućivane prijetnje pripadnicima hrvatske nacije i njihovom radiju DUX. Svi ovi slučajevi su prijavljeni policiji.

    “Apelujemo na državu i državne organe da se beskompromisno razračunaju sa idejama velikosrpskih aveti da se nasiljem mijenja državno uređenje države Crne Gore i od nje pravi srpski provizorijum, mijenja geoplitička orjentacija Crne Gore i ugrožavaju pripadnici nesrpkih nacionalnosti u multietničkoj Crnoj Gori. Takođe pozivamo sve građane Crne Gore, lojalne državi Crnoj Gori i koji smatraju Crnu Goru svojom domovinom, da ozbiljno shvate prijetnje koje stižu iz krugova velikosrpskog nacionalizma, te da se manu političarenja dok se Crna Gora jednom za svagda odbrani od te pošasti. Tada možemo, u miru, demokratski, bez stalnog damaklovog mača velikosrpskih nacionalista u SPC i srpskih nacionalista, u i van Crne Gore, uređivati svoju Crnu Goru”, ističe se u saopštenju.

    Зна ли неко нешто о овом нападу из никшића и пљеваља?


    Пошто је пријетња радио дуксу послата мејлом како црногорски покрет зна да га је послао литијаш?
    Прочитао сам за напад на момка у пљевљима, не знам како је црногорски покрет повезао то са литијама, можда зна да ти момци који су напали другог момка учествују у литијама, а можда и измишљају, у сваком случају повезали су два догађаја и направили конструкцију која њима одговара. У њиховом стилу. Против овог што је слао пријетећи/увредљиви мејл радију дукс је поднијета прекршајна пријава, а за пребијање у пљевљима како антена м незванично сазнаје тужилац утврдио да нема кривичног дјела.

    Ово можда буде нова мода, да се инциденти гдје националност има улогу, приписују великосрпским литијашима. Биће интересантна година свакако.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  27. #8320
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Znači dotični pop(popio mi g**no) je ipak održao litije
    dotični pop takođe poziva na državni udar
    dotični pop takođe tvrdi da su mjere protiv korone(koje su inače na čitavoj planeti) političke
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  28. #8321
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Да, литију 12. маја.
    Не. Каже да протјерају криминалце, ако сматраш да је то власт, може се и на изборима протјерати, не само државним ударом како су они дошли на власт.
    Не знам шта да ти речем за ово треће, мјере јесу политичке јер их политичари креирају и дају на спровођење.

    Јоаникије није поп, он је монах који је постао владика, велика је разлика између свештеника/попа и јоаникија.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  29. #8322
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Bar smo to rijesili. Koronu je kreirala "duboka drzava" da unisti srpski narod u CG a onda je vlast jos brutalnije djelovala tako sto je pustila narod da kupuje hleb i mlijeko u samoposlugama cime se narugala najsvetijim srpskim vrijednostima. Mislim da su ovo sazeta razmisljanja litijasa sa foruma. Ako se ikad rijesi spor oko zakona litije se nastavljaju jer 5G antene su i dalje aktuelne, pa vakcina, reptili iz Londona i satanisti. Tako veli komesar agitp(r)opova po mrezama.

    Ne znam sta je vaznije nacionalni interesi ili logika i mentalno zdravlje ali ocigledno je da su mnogi izabrali ovo prvo na ustrb drugog.

    Cisto radi statistike je li ikada u istoriji ovog foruma neko od kolega koji podrzava DF, Crkvu i sl kritikovao sovinisticke ispade i prijetnje koje dolaze sa te strane godinama?Jednom barem? Poznaje li ko takvog? Jednog barem?

    Mozda i da prosirimo. Zna li iko ijednog prospski angazovanog intelektuaca iz Crne Gore koji je rekao ijednu rijec kritike na ksenofobicne ispade, uvrede, pozive na linc i sl. koje dolaze od ljudi koji se predstavljaju kao njihovi predstavnici? Postoji li uopste ijedan jedini!?
    Last edited by Rodion Romanovich; 18-05-20 at 02:34.

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  31. #8323
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Bar smo to rijesili. Koronu je kreirala "duboka drzava" da unisti srpski narod u CG a onda je vlast jos brutalnije djelovala tako sto je pustila narod da kupuje hleb i mlijeko u samoposlugama cime se narugala najsvetijim srpskim vrijednostima.
    I umjesto žita osvještanog od srBskog popa iz Srbije počeli smo da uvozimo katoličko iz Francuske, kao da je dosta niža cijena važnija od bratstva
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  32. #8324
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Bar smo to rijesili. Koronu je kreirala "duboka drzava" da unisti srpski narod u CG a onda je vlast jos brutalnije djelovala tako sto je pustila narod da kupuje hleb i mlijeko u samoposlugama cime se narugala najsvetijim srpskim vrijednostima. Mislim da su ovo sazeta razmisljanja litijasa sa foruma. Ako se ikad rijesi spor oko zakona litije se nastavljaju jer 5G antene su i dalje aktuelne, pa vakcina, reptili iz Londona i satanisti. Tako veli komesar agitp(r)opova po mrezama.

    Cisto radi statistike je li ikada u istoriji ovog foruma neko od kolega koji podrzava DF, Crkvu i sl kritikovao sovinisticke ispade i prijetnje koje dolaze sa te strane godinama?Jednom barem? Poznaje li ko takvog? Jednog barem?
    Како си дошао до закључка из првог пасуса?

    Наравно да има, посебно критичне су биле колеге које су ишле на литије на разне испаде током истих.

    Зар ниси пратио тему, видим да углавном се жалиш да се нема шта прочитати, а ипак си ту.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  33. #8325
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    tuzba protiv medija cdm i drugih... Citam i razmisljam..J. B (18g) ovde okarakterisan kao neprijatelj drzave,kriminalac,******,vodja atentata na nekog Pilava?E da sad iznesemo cinjenice(jer cemo o tuzbi Cdm malo kasnije)J. nije napao nikoga fizicki(jer Emira Pilavu nije niko napao)doslo je do verbalnih sukoba i to zato sto je Emir Pilav(traume i kompleks iz mladosti)u sred centra izazivao grupu mladica na fer play(naravno niko od njih nije ni izasao iz lokala)Pa kad su ga uvrijedili recenicom “kakav Pilav” mars u dzamiju nazvao je policiju i prijavio ih(evo zasto komunalna nije reagovala)Tuzilacje u toku dana sakupio dokaze sa kamera u lokalu,uzeo izjave od svjedoka pa i od J.B koji je samo u svojstvu gradjanima bio u policiji)A nase medije neka je sramota za ovakve clanke…O konentarima ne vrijedi pricati
    ne vjerujete nikome ni sto pise, samo svojim ocima
    mirno

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Page 333 of 644 FirstFirst ... 233283323329330331332333334335336337343383433 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •