Page 302 of 644 FirstFirst ... 202252292298299300301302303304305306312352402 ... LastLast
Results 7,526 to 7,550 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #7526
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Vjera jeste jaca od svake bolesti. Moc koju mozak ima nad tijelom je neispitana. Covjek vrlo mali procenat mozga koristi.
    Mnogo se lakse lijece fizicke nego psihicke bolesti. Ne moram da objasnjavam zasto.

    Autosugestija je vrlo mocno orudje. Vjeru mogu svrstati u taj isti kos.
    Na sopstvenom primjeru sam iskusio moc vjere. Vjera mi je pomogla u momentima kada mi je bilo najteze.

    Koliko puta su se ljudi oporavili od teskih bolesti, a da za to nisu postojala logicna objasnjenja doktora ili bilo koga drugog?
    Koliko puta su djecu dobili parovi koji su bili prezaljeni od medicine?
    Vjera te moze izlijeciti i izbaviti iz svake bolesti i nevolje. Ako je pak dosao tvoj trenutak da ides Bogu vjerace ti pomoci da to dostojanstveno prihvatis i da svoje poslednje trenutke provedes spokojan. Ko u Hrista vjeruje strahu se u oci smije.

    Da, vjerujem u Hrista. Da, vjerujem da ce mi se vratiti sve sto uradim lose ili dobro. Da, vjerujem da moja pokojna majka pazi na mene i da me je sacuvala u nekoliko navrata. Da, vjerujem da onim sto radim u zivotu kupujem nebesko kraljevstvo. Da, vjerujem da je dusa vjecna i jedina stvarna.
    I da, zalim sve vas koji nemate vjere. Jer zivite zivot ne poznajuci ono sto mi vjernici poznajemo i osjecamo.

    Normalno da oni koji ne vjeruju nas vjernike smatraju budalama, ludacima ili cak sektasima..
    Čita` sam neđe tvoj post i ranije (a vezan je za ovo te si sad pisa`), kako se majka molila za tebe da joj se vrneš živ i zdrav svaki put.
    Pita` bih te što je s onim majkama te su se molile za svoju đecu pa ih nijesu dočekale?
    Đe je tu "Tvorac"?
    Last edited by jokaš; 24-03-20 at 13:47.

  2. #7527
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Sto ce reci i da nema Boga valjalo bi ga izmisliti. Mislim da ova Volterova misao najbolje opisuje taj odnos vjernika prema Bogu. To je ta iskonska potreba covjeka da se veze, da nije sam, da je njegov stvaratelj uvijek uz njega kao i da sve ima smisao. Uopste nisam zagovornik toga ali postujem. Vise sam za Nicea..., no to je neka sira prica. Recimo evo jednog zanimljivog teksta koji ne odrazava moj poglede na to ali razumijem sta se htjelo reci...

    https://www.danas.rs/zivot/zasto-je-vazno-verovati/
    Uvek su idoli u pitanju, kada je u pitanju vera/crkva u pitanju su imaginarni, a kada su u pitanju svetovni (politika, sport...) budu obožavani neki lideri tima, stranaka etc.
    Što se tiče crkve tako je i to je to, ta dogma je nepromenjiva ali promenjivo jeste shvatanje i stav da su partijski lideri (idoli) nezamenjivi - jer vrlo su zamenjivi.
    Demokratija je "borba" za političku opciju a ne borba za pobedu lidera.

  3. #7528
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Čita` sam neđe tvoj post i ranije (a vezan je za ovo te si sad pisa`), kako se majka molila za tebe da joj se vrneš živ i zdrav svaki put.
    Pita` bih te što je s onim majkama te su se molile za svoju đecu pa ih nijesu dočekale?
    Đe je tu "Tvorac"?
    Bog dao, Bog uzeo.

    Ja sam se prvo borio za zivot svom ujaku(nije se zenio, nema porodicu). Pa godinu dana nakon smrti ujaka majki su konstatovali isto karcinom.
    Opet sam bio ja taj koji je morao opet sve nanovo. Opet je bolest prevladala. A stvari koje sam ja vidio za te tri godine tjeraju u opaku bolest covjeka. Meni su oni oboje umrli na rukama. Od ujaka sam sve krvi imao po sebi. Jer mu je grlo bilo otvoreno. A kod majke je bila drugacija situacija. Ona je povracala crnu tekucinu svakih pola sata i gusila se od toga.
    Sad ko cita mozda misli "gledaj ovu budalu, kako moze ovo da pise". A ljudi koji znaju kako se boriti sa tim razumiju da za mene nije problem pisati..problem je proci kroz to i oporavit se od istog. Kako ja da se zgrozavam zbog Korone ako ja poznajem daleko goru bolest?

    Mislis da nisam bio ljut na Boga? Mislis da nisam pitao zasto moja majka? Ako sam za ujaka mogao naci razloge..zasto on.. mozda dusu grijesim, ali iskren sam. Za majku nisam mogao naci nijedan razlog zasto ona. Svakom je njegova majka ikona, ime za Boga na usnama svakog djeteta. Ali moja majka, ne zato sto je moja, bila je zena bez greske. 59godina..pred penzijom. Trebala je da uziva sada, sa mojim ocem. Da doceka unucice.. Kako je moguce da jjoj je to uskraceno?

    Ovo je samo 5% onog sto je meni kroz glavu prolazilo. Jos je manji dio onog kroz sta je ona prosla. Ja recimo zadnjih mjesec dana njenog zivota nisam spavao u prosjeku jedan sat..u 24h. Mislis da sam zalio sebe?

    Kasnije je sve to doslo na naplatu. Ali hvala velikom Bogu izasao sam iz svega bez posledica. A Ostrog me je spasio. Jedino sam mir tamo nalazio. Jedino tamo nisam imao ruzne snove. Jedino tamo sam mogao normalno da zaspem.
    A ljutnju i bijes koju sam osjecao prema Bogu umirio je u meni monah koji mi se obratio sa "koga si izgubio". Nije on mogao znati to.. Jer ja sam uvijek nasmijan, vedar..pa sam bio i tada. Meni se na licu ne vidi to da bi on mogao prepoznati. Kad sam mu ispricao..on mi je rekao stvari koje ja znam..aali sam ih od bola zaboravio bio.

    Kad udjes u vrt uberes najljepsi cvijet. Moja majka koliko je moja..toliko je i Bozija.

    Opet kazem, ovo covjek koji ne vjeruje ne razumije. Covjek koji se nije nosio sa bolescu svojih iz porodice ne razumije. Covjek koji nije izgubio ono sto najvise voli ne razumije.
    Niti moze da razumije da ja ne osjecam strah. Jer zaista, onaj ko u Hrista vjeruje strah ne osjeca. Sjutra cemo svi biti prah.. Prah zemlji, a dusa Bogu.

    Ne bih samo volio da opet gledam mucenje nekog mog iz porodice.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to samson For This Useful Post:


  5. #7529
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Vjera jeste jaca od svake bolesti. Moc koju mozak ima nad tijelom je neispitana. Covjek vrlo mali procenat mozga koristi.
    Mnogo se lakse lijece fizicke nego psihicke bolesti. Ne moram da objasnjavam zasto.

    Autosugestija je vrlo mocno orudje. Vjeru mogu svrstati u taj isti kos.
    Na sopstvenom primjeru sam iskusio moc vjere. Vjera mi je pomogla u momentima kada mi je bilo najteze.

    Koliko puta su se ljudi oporavili od teskih bolesti, a da za to nisu postojala logicna objasnjenja doktora ili bilo koga drugog?
    Koliko puta su djecu dobili parovi koji su bili prezaljeni od medicine?
    Vjera te moze izlijeciti i izbaviti iz svake bolesti i nevolje. Ako je pak dosao tvoj trenutak da ides Bogu vjerace ti pomoci da to dostojanstveno prihvatis i da svoje poslednje trenutke provedes spokojan. Ko u Hrista vjeruje strahu se u oci smije.

    Da, vjerujem u Hrista. Da, vjerujem da ce mi se vratiti sve sto uradim lose ili dobro. Da, vjerujem da moja pokojna majka pazi na mene i da me je sacuvala u nekoliko navrata. Da, vjerujem da onim sto radim u zivotu kupujem nebesko kraljevstvo. Da, vjerujem da je dusa vjecna i jedina stvarna.
    I da, zalim sve vas koji nemate vjere. Jer zivite zivot ne poznajuci ono sto mi vjernici poznajemo i osjecamo.

    Normalno da oni koji ne vjeruju nas vjernike smatraju budalama, ludacima ili cak sektasima..
    Zbog čega onda žališ kad ti umre neko blizak ?
    Ako znaš da sada žive na fantastičnom mjestu za čitavu vječnost treba da budeš presrećan

    Sent from my GM1913 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #7530
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    http://91.222.7.186/vesti/srbija.73....obode-iz-Cacka

    Na nekoj proslavi,a sinoc gledah na N1 ovog sveshtenika,reche da ih je zvao direktor iz Chachka da ih obavijesti i ne znam koliko ih je sad zarazeno.
    ...

  7. #7531
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Bog dao, Bog uzeo.

    Ja sam se prvo borio za zivot svom ujaku(nije se zenio, nema porodicu). Pa godinu dana nakon smrti ujaka majki su konstatovali isto karcinom.
    Opet sam bio ja taj koji je morao opet sve nanovo. Opet je bolest prevladala. A stvari koje sam ja vidio za te tri godine tjeraju u opaku bolest covjeka. Meni su oni oboje umrli na rukama. Od ujaka sam sve krvi imao po sebi. Jer mu je grlo bilo otvoreno. A kod majke je bila drugacija situacija. Ona je povracala crnu tekucinu svakih pola sata i gusila se od toga.
    Sad ko cita mozda misli "gledaj ovu budalu, kako moze ovo da pise". A ljudi koji znaju kako se boriti sa tim razumiju da za mene nije problem pisati..problem je proci kroz to i oporavit se od istog. Kako ja da se zgrozavam zbog Korone ako ja poznajem daleko goru bolest?

    Mislis da nisam bio ljut na Boga? Mislis da nisam pitao zasto moja majka? Ako sam za ujaka mogao naci razloge..zasto on.. mozda dusu grijesim, ali iskren sam. Za majku nisam mogao naci nijedan razlog zasto ona. Svakom je njegova majka ikona, ime za Boga na usnama svakog djeteta. Ali moja majka, ne zato sto je moja, bila je zena bez greske. 59godina..pred penzijom. Trebala je da uziva sada, sa mojim ocem. Da doceka unucice.. Kako je moguce da jjoj je to uskraceno?

    Ovo je samo 5% onog sto je meni kroz glavu prolazilo. Jos je manji dio onog kroz sta je ona prosla. Ja recimo zadnjih mjesec dana njenog zivota nisam spavao u prosjeku jedan sat..u 24h. Mislis da sam zalio sebe?

    Kasnije je sve to doslo na naplatu. Ali hvala velikom Bogu izasao sam iz svega bez posledica. A Ostrog me je spasio. Jedino sam mir tamo nalazio. Jedino tamo nisam imao ruzne snove. Jedino tamo sam mogao normalno da zaspem.
    A ljutnju i bijes koju sam osjecao prema Bogu umirio je u meni monah koji mi se obratio sa "koga si izgubio". Nije on mogao znati to.. Jer ja sam uvijek nasmijan, vedar..pa sam bio i tada. Meni se na licu ne vidi to da bi on mogao prepoznati. Kad sam mu ispricao..on mi je rekao stvari koje ja znam..aali sam ih od bola zaboravio bio.

    Kad udjes u vrt uberes najljepsi cvijet. Moja majka koliko je moja..toliko je i Bozija.

    Opet kazem, ovo covjek koji ne vjeruje ne razumije. Covjek koji se nije nosio sa bolescu svojih iz porodice ne razumije. Covjek koji nije izgubio ono sto najvise voli ne razumije.
    Niti moze da razumije da ja ne osjecam strah. Jer zaista, onaj ko u Hrista vjeruje strah ne osjeca. Sjutra cemo svi biti prah.. Prah zemlji, a dusa Bogu.

    Ne bih samo volio da opet gledam mucenje nekog mog iz porodice.
    Ili kraće, posle boja svi smo generali.

    Ipak, mislim da pretjeruješ kada kažeš da to onaj koji ne vjeruje ne može da razumije. Nije nužno da ljudi vjeruju u isto što i ti da bi imali razumijevanja. Možda se u okviru zajednice osjeća čovjek sigurnije, ali ipak sigurnost nije nešto čemu ovo Biće i teži. Sa te strane nemanje straha je logično jer se svijest proširila zbog iskustva koje ima.

    Ne bi volio da ponovo gledaš mučenje nekog svog iz porodice? Dan je dug i život može da se promijeni u roku od 1h za 360 stepeni, ne mora biti mučenje, i šta onda? Opet podavanje bolu (a on je generalno u većini slučajeva umni pa s njim u vezi počinju da otkazuju poslušnost i drugi nivoi - tijelo/duh) ili iskustvu?
    Sa te strane, ne slažem se sa tvojom konstatacijom da se lakše liječe fizičke od psihičkih bolesti. Jedno bez drugoga, a ni trećega ne ide. Odvajanje nije prirodno i otud bolest. Usklađivanje svih nivoa i dovodi do samoiscjeljenja. Nego off-ujem i otvaram desetu temu.

    Teško je jedino prihvatiti da svako od nas, istovremeno i uporedo, i nezavisno postoji i pravi (ne)svjesno kakve-takve izbore, sviđalo se to drugima oko nas ili ne.
    Ne volim da veličam ni vjeru ni put kojim se prođe, čovjek jedino može da bude zahvalan i smatra se blagoslovenim što su mu skinuti krmelji. Za bistar vid nije neophodna ni institucija ni rituali.

  8. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  9. #7532
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Bog dao, Bog uzeo.

    Ja sam se prvo borio za zivot svom ujaku(nije se zenio, nema porodicu). Pa godinu dana nakon smrti ujaka majki su konstatovali isto karcinom.
    Opet sam bio ja taj koji je morao opet sve nanovo. Opet je bolest prevladala. A stvari koje sam ja vidio za te tri godine tjeraju u opaku bolest covjeka. Meni su oni oboje umrli na rukama. Od ujaka sam sve krvi imao po sebi. Jer mu je grlo bilo otvoreno. A kod majke je bila drugacija situacija. Ona je povracala crnu tekucinu svakih pola sata i gusila se od toga.
    Sad ko cita mozda misli "gledaj ovu budalu, kako moze ovo da pise". A ljudi koji znaju kako se boriti sa tim razumiju da za mene nije problem pisati..problem je proci kroz to i oporavit se od istog. Kako ja da se zgrozavam zbog Korone ako ja poznajem daleko goru bolest?

    Mislis da nisam bio ljut na Boga? Mislis da nisam pitao zasto moja majka? Ako sam za ujaka mogao naci razloge..zasto on.. mozda dusu grijesim, ali iskren sam. Za majku nisam mogao naci nijedan razlog zasto ona. Svakom je njegova majka ikona, ime za Boga na usnama svakog djeteta. Ali moja majka, ne zato sto je moja, bila je zena bez greske. 59godina..pred penzijom. Trebala je da uziva sada, sa mojim ocem. Da doceka unucice.. Kako je moguce da jjoj je to uskraceno?

    Ovo je samo 5% onog sto je meni kroz glavu prolazilo. Jos je manji dio onog kroz sta je ona prosla. Ja recimo zadnjih mjesec dana njenog zivota nisam spavao u prosjeku jedan sat..u 24h. Mislis da sam zalio sebe?

    Kasnije je sve to doslo na naplatu. Ali hvala velikom Bogu izasao sam iz svega bez posledica. A Ostrog me je spasio. Jedino sam mir tamo nalazio. Jedino tamo nisam imao ruzne snove. Jedino tamo sam mogao normalno da zaspem.
    A ljutnju i bijes koju sam osjecao prema Bogu umirio je u meni monah koji mi se obratio sa "koga si izgubio". Nije on mogao znati to.. Jer ja sam uvijek nasmijan, vedar..pa sam bio i tada. Meni se na licu ne vidi to da bi on mogao prepoznati. Kad sam mu ispricao..on mi je rekao stvari koje ja znam..aali sam ih od bola zaboravio bio.

    Kad udjes u vrt uberes najljepsi cvijet. Moja majka koliko je moja..toliko je i Bozija.

    Opet kazem, ovo covjek koji ne vjeruje ne razumije. Covjek koji se nije nosio sa bolescu svojih iz porodice ne razumije. Covjek koji nije izgubio ono sto najvise voli ne razumije.
    Niti moze da razumije da ja ne osjecam strah. Jer zaista, onaj ko u Hrista vjeruje strah ne osjeca. Sjutra cemo svi biti prah.. Prah zemlji, a dusa Bogu.

    Ne bih samo volio da opet gledam mucenje nekog mog iz porodice.
    Sve se slažem, saosjećam osim ove prve rečenice.
    Kad se nešto desi nekome te mrava nije sprštio, obično je odgovor: "a Bog je tako stio" ili to što veliš ti.
    Po meni je nepravedno i nenormalno.
    Nijesam satanista ali bih prije pripisa` ove "grdne rabote" đavolu da to sve "montira".

  10. #7533
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    I mene su gonili, i vas će goniti, govori Gospod. S tim moramo biti načisto i pripremiti se da i pri tom ostanemo onako kako treba, kakvi su i preci naši bili: ljudi Božiji, narod Božiji.
    - Bog vas blagoslovio - rekao je tada patrijarh Pavle.


  11. #7534
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Zato im je i "pucalo" vas vijek.
    U jad im je život dodio.

  12. #7535
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/kolumne/ordinacija-kasicica

    Vojislav Pejovic je talentovan pisac. Nijesam zapamtio da je istupao s nekim jakim politickim stavovima. Ovo se prije moze nazati "ostro" nego "jako". Moguce je da je ovako reagovao i zbog svoje osnovne struke.

  13. #7536
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/kolumne/ordinacija-kasicica

    Vojislav Pejovic je talentovan pisac. Nijesam zapamtio da je istupao s nekim jakim politickim stavovima. Ovo se prije moze nazati "ostro" nego "jako". Moguce je da je ovako reagovao i zbog svoje osnovne struke.
    Tekst je ruzno i uvredljivo napisan. Volio bih da vidim da se tako usudi o islamskoj vjeri da pise. Nadam se da je bolji mikrobiolog nego polemicar.

  14. #7537
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ehh, odavno sam ja skontao o kakvom se tipu radi


  15. #7538
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/kolumne/ordinacija-kasicica

    Vojislav Pejovic je talentovan pisac. Nijesam zapamtio da je istupao s nekim jakim politickim stavovima. Ovo se prije moze nazati "ostro" nego "jako". Moguce je da je ovako reagovao i zbog svoje osnovne struke.
    onako ostro ulicarski . ne zna sta bih drugo rekao na ovo ...

  16. #7539
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Tekst je ruzno i uvredljivo napisan. Volio bih da vidim da se tako usudi o islamskoj vjeri da pise. Nadam se da je bolji mikrobiolog nego polemicar.
    Potpuno si tu u pravu, i ja sam za jednakost
    Onog trenutka kad neki hodža ili imam bude navodio ljude da se zaraze odmah ga pljuvati preko interneta. Samo što još ne viđeh takvog
    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    onako ostro ulicarski . ne zna sta bih drugo rekao na ovo ...
    Možete eđati epitete oštro, uličarski, laje, reži, jako , prejako...

    Da li je đe slagao u tekstu ?
    Last edited by Rakun; 02-04-20 at 21:03.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #7540
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Da sam ns Gojkovom mjestu, ne bih odgovorio na ovaj "kontrastav". Iz dva razloga. Prvi je ton kojim je pisan tekst V. Pejovica. Drugi je da je osnovni stav u tom tekstu van svake razumne sumnje ispravan. Pricescivanje istom kasicicom nosi rizik zaraze. Za to ne treba znanje neurobiologa. Samo zrnce zdravog razuma. Tvrditi da vjera moze sprijeciti zarazu kasikom moze neko ko je stvarno dobro udaren. U mozak.

  18. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  19. #7541
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Kakve dodirne tačke ima zdrav razum sa religijom/vjerom ?
    za svakog vjernika mora biti logično i zdravorazumski da ga njegov svemogući nevidljivi humanoid sa oblaka štiti dok mu se moli. To ti dođe u paketu
    Last edited by Rakun; 03-04-20 at 02:27.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #7542
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Moram po ko zna koji put.. Kad nemaju što pametniije, javljaju se ovi sa strane koji su ustvari najveći......

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  21. #7543
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    Najinteresantnije je što u ovoj temi najviše pišu ateisti...

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    još je interesantnije što se od para ateista grade crkve i hramovi. Što u sekularnoj državi kakva je navodno Crna Gora crkve ne plaćju porez dok bi moja firma plaćala
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #7544
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    od kojih para ateista???Crkve se grade od priloga vjerujućeg naroda

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  23. #7545
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    od kojih para ateista???Crkve se grade od priloga vjerujućeg naroda

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    kad god država donira za izgradnju crkve ona daje moje pare
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #7546
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Posto mi je obrisan post u kojem sam pisao o riziku pričešća kašikom i postavio link dje se vidi kako se to radi, postaviću link odje, uz pozdrav za moje "fanove" Djokovica, Joksima i flexbucha koji mi neumorno šalju reputacije:

    https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Ve...kasicicom.html

    O Gojku Perovicu sam ranije pisao veoma pozitivno na ovom forumu. Cak sam napisao da bi Crna Gora bila bolja zemlja da je vise ljudi kao on. Ali, kad sam procitao da je napisao da se pričešćem istom kašikom ne može zaraziti, ostao sam bez teksta. Ne treba biti epidemolog da bi se znalo da se izlučevinama iz usta mogu prenjeti razne bolesti, pa i korona virus. Ali, izgleda da se se na ovom forumu ne smiju iznositi stavovi u kojima se iznosi bilo kakva kritika na račun SPC. Očekujem da će i ovaj post biti obrisan, uz moguću infrakciju. Iako nigdje nijesam prekršio pravila foruma.

    Naravno, očekujem i reakciju i negativne reputacije svojih vjernih fanova.
    Last edited by Ostoja; 03-04-20 at 10:34.

  25. #7547
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Posto mi je obrisan post u kojem sam pisao o riziku pričešća kašikom i postavio link dje se vidi kako se to radi, postaviću link odje, uz pozdrav za moje "fanove" Djokovica, Joksima i flexbucha koji mi neumorno šalju reputacije:

    https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Ve...kasicicom.html

    O Gojku Perovicu sam ranije pisao veoma pozitivno na ovom forumu. Cak sam napisao da bi Crna Gora bila bolja zemlja da je vise ljudi kao on. Ali, kad sam procitao da je napisao da se pričešćem istom kašikom ne može zaraziti, ostao sam bez teksta. Ne treba biti epidemolog da bi se znalo da se izlučevinama iz usta mogu prenjeti razne bolesti, pa i korona virus. Ali, izgleda da se se na ovom forumu ne smiju iznositi stavovi u kojima se iznosi bilo kakva kritika na račun SPC. Očekujem da će i ovaj post biti obrisan, uz moguću infrakciju. Iako nigdje nijesam prekršio pravila foruma.

    Naravno, očekujem i reakciju i negativne reputacije svojih vjernih fanova.
    Citav ovaj "napad na kasicice" je cisto politicka i partijska DPS propaganda.

    Da je poenta narodno zdravlje, pomenulo bi se da katolici u Crnoj Gori dobijaju tokom iste takve ceremonije hleb iz jedne ruke, a onda piju vino iz istog pehara. Potpuno isti zdravstveni rizik. Ali to pitanje niko ne pokrece jer vladu ne interesuje zdravlje, vec propaganda protiv SPC.

  26. #7548
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Svaka cast.




    PAROH PODGORIČKI PREDRAG ŠĆEPANOVIĆ: Slavu slaviti u krugu porodice, ljekarima aplaudirati 365 dana



    https://volimpodgoricu.me/2020/04/03...MLm2qYGK_Et4Ts

  27. #7549
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://nova.rs/drustvo/kon-ocekujem...o-za-pricesce/

    Nije DPS. Predrag Kon, epidemiolog: "... jasno je da će svaki epidemiolog reći da je to rizik”.

  28. #7550
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Citav ovaj "napad na kasicice" je cisto politicka i partijska DPS propaganda.

    Da je poenta narodno zdravlje, pomenulo bi se da katolici u Crnoj Gori dobijaju tokom iste takve ceremonije hleb iz jedne ruke, a onda piju vino iz istog pehara. Potpuno isti zdravstveni rizik. Ali to pitanje niko ne pokrece jer vladu ne interesuje zdravlje, vec propaganda protiv SPC.
    Veca je, i to daleko veca, kampanja u Srbiji protiv "kasicice" nego ovdje. Cak je i Grigorije izmedju redova rekao ne iskusavajte Boga. No, mozda je i to tamo DPS propaganda i sorosovi placenici. Ako treba u 21 vijeku objasnjavati u ovom trenutku kolika je besmislenost i opasnost od te radnje onda sve propalo.

    Gdje u Crnoj Gori katolici sluze ceremonije i dijele hljeb iz jedne ruke te piju vino iz istog pehara? Molim te navedi nam gdje i kada se desio taj dogadjaj. O SPC se govori jer stalno najavljuju i govore da nece odustati od toga. Racunam da ces ti kao pravdoljubiv i kao jedan vid podrske biti u prvim redovima.

  29. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


Page 302 of 644 FirstFirst ... 202252292298299300301302303304305306312352402 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •