Page 161 of 644 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171211261 ... LastLast
Results 4,001 to 4,025 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #4001
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Kojim drzavnim novinama?
    Ovim sto im je direktor Drasko Djuranovic, sto mu zenu Tinku drzava castila 800.000 eura kad je upala u dugove. Odtad ga nema drzavnijeg.

  2. #4002
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ali veli serowalkeri, ovo je Matrix kunem vam se, Milo nam programira aplikaciju.
    Njie tragedija u tome sto se nadju fasisti salonski da pisu ovo, nego sto im paradrzavni mediji objavljuju.

  3. #4003
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja sam brale u Australiju na pečalbu

    ne radim zimi svakako jer sezone nema imalo/nemalo snijega hahahahaha


    Nego me je strah da ovo ne uđe u april/maj - cijela kriza i to. Jer tu bi bez zaebancije sezona mogla opasno da kiksa

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ti i ostali CG hoteljeri bi trebali koncentrirati se na novi kljucni auditorij naime na rusku pravoslavnu braci iliti tocnije na Ruse koji se tako izjasnjavaju (jer cinicni nevjernici kazu da broj stvarnih pravoslavnih vjernika u RUS jedva premasuje nistavih 2% stanovnistva).
    Evo vam novi slogan za novu turisticku sezonu "Braco Rusi, dobrodosli su da pomognite ugrozenu srpsko-pravoslavnu bracu u CG i da sacuvate svoju zemlju od zlog NATO-a" (ona zadnja mantra je obvezna kas se radi o ruskim "domoljubima"). Vidjet cete kako vam bude naglo skocio broj nocenja
    A mogli bi se ponuditi "posebne popuste" ovisno o tezini kriza na prsima!

  4. #4004
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Beeeee beeee...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Inače bi se digla buna, oh kako da ne
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  5. #4005
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Inače bi se digla buna, oh kako da ne
    Može li neko sada da zamisli građanske proteste? Ne, ne mogu dok god je... ovo...
    Možda bi sve prošlo tiho, možda ne bi... ali prevencija je ,,majka".

    Sent from my Motorola 8400

  6. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  7. #4006
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Đe je i što radi Dr. Dule, najveći gubitnik ovih dešavanja oko crkve.

  8. #4007
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Je li "tradicionalno plivanje za casni krst" u stvarnosti izmisljotina srpskih popova u CG kako o tome pise Dragan Perovic?
    https://portalanalitika.me/clanak/35...druga-ukazanja

  9. The Following User Says Thank You to A+A For This Useful Post:


  10. #4008
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Grupa građana sa Cetinja: Ne damo nikome da gazi i šeta preko vjekova slobode


    Mi, građani Cetinja, zakleti slobodi i duhu grada koji je iznova skovao ovu zemlju i vjerni duhu koji pet vjekova njeguje, učeni i podizani da čuvamo drugoga od sebe i želimo drugome što i sebi, ne libeći se ni trena da čuvamo i Cetinje i sebe od drugoga, nećemo dati nikome ni da trči, ni da gazi, ni da šeta preko vjekova slobode koje sam nije imao i za kojima žudi i koje bi da ukrade
    Zna li itko malo vise o ovom saopcenju i "neimenovanoj grupi gradjana Cetinja"?
    Last edited by A+A; 22-01-20 at 08:43.

  11. The Following User Says Thank You to A+A For This Useful Post:


  12. #4009
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,220
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Đe je i što radi Dr. Dule, najveći gubitnik ovih dešavanja oko crkve.
    Eee, da je bio ktitor mogao je i on sad da se ogrebe. Ovako, sveti Daka i sveti Aco kad-tad, sveti Dule nikad.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #4010
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ravnog-sistema

    „O tome ne može niti će odlučivati nijedan predsjednik, pa ni predsjednik Srbije. Za nas je legitimna adresa za razgovor o ovom pitanju Mitropolija crnogorsko–primorska, odnosno, mitropolit ili njegovi saradnici koje on opredijeli za taj razgovor“.
    Evo reče Dulo policajac, priča se sa MCP-om.

    On je kazao da je nakon 1986. došlo do nezakonitog prepisivanja imovine na sveštenike Mitropolije crnogorsko-primorske."Odgovornost nose državni službenici, posebno u katastru, jer su ti upisi nezakoniti i nisu pokriveni dokazima o vlasništvu, odnosno pravnom poslu", rekao je Marković, poručivši da će se svaki slučaj ispitati i preuzeti odgovornost.
    Da se, kako je naveo, sa tim ne staje i da se ta praksa nastavlja, dokaz je pismo koje je, kako je rekao, dobio par sedmica prije glasanja o zakonu, u kojem se navodi da je jedna mjesna crkva upisana na osnovu zahtjeva advokata Eparhije budimsko-nikšićke na tu eparhiju bez dokaza o vlasništvu, iako, kako je rekao premijer, opština ima dokaze da je tu crkvu gradila svojim i sredstvima građana.

  14. #4011
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Не знам да је ико рекао да то није тачно, ево имаш и колеге на форуму које муслимане зову турцима.

    Ти мени ниси одговорио на пар једноставних питања, а уствари само једно, како ускладити моје право да пјевам историјске пјесме о ослобођењу црне горе са тим како се о томе осјећају бошњаци/муслимани у црној гори.
    Odgovorio sam. Pročitaj još jednom.

    Ако то радим у свом дому, или на окупљању гдје нема припадника исламске вјероисповјести како је то провокација?
    I pred crkvom Sv. Đorđa nije bilo muslimana kad se pjevalo o pijenju turske krvi.

    Il' u more piš'o il tebi govorio...

    Kad neko nije u stanju da razumije jednostavne stvari, onda se rasprava pretvara u mlaćenje prazne slame. A ja za to nemam vremena.

    Sad stvarno moram da idem.

    Kuća pos'o, pos'o kuća:crushed:

  15. #4012
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    „Ili na drugi način u Parlamentu... Jutros sam čuo da je mitropolit imao i konsultacije sa opozicionim predstavnicima na Cetinju. Mogu pokrenuti amandmane na izmjene tog zakona ili stavljanje tog zakona van snage i donošenja novog. Ali, to mora biti u parlamentarnoj proceduri“, kazao je Marković.


    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ravnog-sistema




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #4013
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Je li "tradicionalno plivanje za casni krst" u stvarnosti izmisljotina srpskih popova u CG kako o tome pise Dragan Perovic?
    https://portalanalitika.me/clanak/35...druga-ukazanja
    Kakva je to opsesija u pro-vladinim krugovima crkvenim poslovima. Okupljaju hiljade ljudi na plivanje, mole se, dobro im je, ali im razni "eksperti" zakeraju iz prikrajka kako ta okupljanja nemaju 400 godina tradicije. Pa sta?

    Ni saveznistvo sa Turskom u nas nema 400 godina tradicije pa ga ta ista vlada slavi kao najvecu svetinju u koju se taci ne smije.

  17. #4014
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Ja ne znam šta ima loše u prenamjeni crkava u turističke svrhe. Evo kod komšija kapela pretvorena u apartman pa se niko ne buni. :-D
    https://dubrovacki.slobodnadalmacija...XAOQCLebbTP_ZU

  18. #4015
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Odgovorio sam. Pročitaj još jednom.



    I pred crkvom Sv. Đorđa nije bilo muslimana kad se pjevalo o pijenju turske krvi.

    Il' u more piš'o il tebi govorio...

    Kad neko nije u stanju da razumije jednostavne stvari, onda se rasprava pretvara u mlaćenje prazne slame. A ja za to nemam vremena.

    Sad stvarno moram da idem.

    Kuća pos'o, pos'o kuća:crushed:
    Исти утисак носим из овог разговора као и ти, ево нешто уз гусле "кад ме жена пита ђе сам био рећи ћу јој да сам со сијао, куку њојзи ако не вјерова".
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  19. #4016
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kakva je to opsesija u pro-vladinim krugovima crkvenim poslovima. Okupljaju hiljade ljudi na plivanje, mole se, dobro im je, ali im razni "eksperti" zakeraju iz prikrajka kako ta okupljanja nemaju 400 godina tradicije. Pa sta?
    Nisam skuzio pri cemu su tu provladini krugovi? Pitao sam ono kao furest koji zeli saznati vise o toj tradiciji: je li crnogorska i narodna ili je srpska i crkvena? Je li autenticna i stara nekoliko stoljeca ili je sasvim nedavno uvezena iz neke druge zemlje. I to je to.
    Cudim se nekim forumasima koji umjesto da odgovore na jednostavna pitanja pisu poruke o provladinim krugovima, o "milogorcima" i "mirasevcima" ili salju negativne reputacije s nerazumljivim komentarima o nekoj "mrznji" (ne mislim na tebe, naravno).

  20. #4017
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Nisam skuzio pri cemu su to provladini krugovi? Pitao sam ono kao furest koji zeli saznati vise o toj tradiciji: je li crnogorska i narodna ili je srpska i crkvena? Je li autenticna i stara nekoliko stoljeca ili je sasvim nedavno uvezena iz neke druge zemlje. I to je to.
    Cudim se nekim forumasima koji umjesto da odgovore na jednostavna pitanja pisu poruke o provladinim krugovima, o "milogorcima" i "mirasevcima" ili salju negativne reputacije s nerazumljivim komentarima o nekoj "mrznji" (ne mislim na tebe, naravno).
    Ja kolko znam Grci, Bugari i Rusi "plivaju za časni krst". Za ostale ne znam.

    Ovo je lako provjerit. Ne mogu da vjerujem o čemu se razglaba.

    http://www.rts.rs/page/stories/sr/st...asni-krst.html

    https://www.google.com/amp/s/www.rep...aju-casni-krst



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  21. #4018
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja kolko znam Grci, Bugari i Rusi "plivaju za časni krst". Za ostale ne znam.

    Ovo je lako provjerit. Ne mogu da vjerujem o čemu se razglaba.

    http://www.rts.rs/page/stories/sr/st...asni-krst.html

    https://www.google.com/amp/s/www.rep...aju-casni-krst



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    ma vec mu je odgovoreno. plivalo se i u Kraljevini SHS za krst na bogojavljanje.
    on insistira na tome da li su stari crnogorci plivali za krstom. s obzirom da je stara CG cetinje i 4 nahije koje i danas imaju problema sa vodom, pa mozemo reci taman jedino ako su u bistijernu neku plivali. sto nedje cuh "da su crnogorci znali da plivaju i Italiju bi osvojili"
    @A+A ako te bas zanima toliko odgovor, ne crnogorci za vrijeme petrovica nisu plivali za krstom jer nisu imali dje.
    sad za ostale ne znam

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  22. #4019
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Nisam skuzio pri cemu su tu provladini krugovi? Pitao sam ono kao furest koji zeli saznati vise o toj tradiciji: je li crnogorska i narodna ili je srpska i crkvena? Je li autenticna i stara nekoliko stoljeca ili je sasvim nedavno uvezena iz neke druge zemlje. I to je to.
    Cudim se nekim forumasima koji umjesto da odgovore na jednostavna pitanja pisu poruke o provladinim krugovima, o "milogorcima" i "mirasevcima" ili salju negativne reputacije s nerazumljivim komentarima o nekoj "mrznji" (ne mislim na tebe, naravno).
    Mogao si i da proguglaš ali odgovoriću ti ja: Plivanje "za krst časni" na Bogojavljenje je tradicija u pravoslavnom svetu (za zapadni hrišćanski svet ne znam), tako da to nije ekskluzivitet Srba i SPC.

  23. #4020
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    A bas bi bila fora da je samo srpsko, jbg.. steta 8-)


  24. #4021
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ma vec mu je odgovoreno. plivalo se i u Kraljevini SHS za krst na bogojavljanje.
    on insistira na tome da li su stari crnogorci plivali za krstom. s obzirom da je stara CG cetinje i 4 nahije koje i danas imaju problema sa vodom, pa mozemo reci taman jedino ako su u bistijernu neku plivali. sto nedje cuh "da su crnogorci znali da plivaju i Italiju bi osvojili"
    @A+A ako te bas zanima toliko odgovor, ne crnogorci za vrijeme petrovica nisu plivali za krstom jer nisu imali dje.
    sad za ostale ne znam

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    U Paštrovićima nije obnovljena ta tradicija, već je nova, vode (mora) su imali, ali biće da nije bilo onih što znaju plivati
    No, valjda ako nešto traje preko deset godina može se nazvati tradicionalnim.

    Sent from my Motorola 8400

  25. The Following 3 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  26. #4022
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,220
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Samo da ne bude da se pliva 800 godina unazad.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  27. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:

    Tom

  28. #4023
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    U Paštrovićima nije obnovljena ta tradicija, već je nova, vode (mora) su imali, ali biće da nije bilo onih što znaju plivati
    No, valjda ako nešto traje preko deset godina može se nazvati tradicionalnim.

    Sent from my Motorola 8400
    ma znam da crnogorci nisu plivali za krstom. ne postoji nikakav dokaz da su to ikada radili. cak i za primorije sam siguran da si u pravu, do sada nisi grijesio, a ja to jednostavno ne znam pa cu vjerovati tvojoj izjavi
    ali kad je vec pomalo maliciozan, da mu se tako i odgovori.
    pitanje je glupavo koliko li i da li nam je hleb nametnut jer crnogorci nisu gajili psenicu, pa je i to dokaz agresije.
    do sada si uvijek imao tacne istorijske podatke tako da te je zanimljivo pratiti.
    ali #kaozabrinutirus sa fake hrvatskim izgovorom postaje malo naporan sa istim pitanjem
    i da kod crnogoraca je inace kult sv. vasilija daleko izrazeniji nego kult svetosavlja, pa vjerovatno postoje i razlike u obicajima nastale na osnovu lokacije i istorijskih dogadjaja.
    i dalje ne mijenja situaciju da je zakon sprdnja

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  30. #4024
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ma znam da crnogorci nisu plivali za krstom. ne postoji nikakav dokaz da su to ikada radili. cak i za primorije sam siguran da si u pravu, do sada nisi grijesio, a ja to jednostavno ne znam pa cu vjerovati tvojoj izjavi
    ali kad je vec pomalo maliciozan, da mu se tako i odgovori.
    pitanje je glupavo koliko li i da li nam je hleb nametnut jer crnogorci nisu gajili psenicu, pa je i to dokaz agresije.
    do sada si uvijek imao tacne istorijske podatke tako da te je zanimljivo pratiti.
    ali #kaozabrinutirus sa fake hrvatskim izgovorom postaje malo naporan sa istim pitanjem
    i da kod crnogoraca je inace kult sv. vasilija daleko izrazeniji nego kult svetosavlja, pa vjerovatno postoje i razlike u obicajima nastale na osnovu lokacije i istorijskih dogadjaja.
    i dalje ne mijenja situaciju da je zakon sprdnja

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Vidi, novi običaji su normalna stvar, inače ako gledamo striktno negdašnje običaje (i vjerske) ovi naši (ovoga puta mislim na Crnu Goru, ovaj južni dio) prostori su po tome najsličniji Hercegovini. Nije samo to plivanje jedini uvezeni običaj, evo recimo uskrs i tragovi trave gdje je zeko sakrio poklone... Ja lično prihvatio taj običaj jer, eto, djeca srećna i ne pada mi napamet da kukam kako to nije po našoj tradiciji. Ima još takvih primjera. Mislim da se razumijemo.

    Sent from my Motorola 8400

  31. #4025
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Je li itko od forumasa sudjelovao u setnji na CT?
    https://forum.cdm.me/forumdisplay.ph...nost-Crne-Gore

Page 161 of 644 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171211261 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 12 users browsing this thread. (0 members and 12 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •