Page 510 of 644 FirstFirst ... 10410460500506507508509510511512513514520560610 ... LastLast
Results 12,726 to 12,750 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #12726
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Nisu problem ni poroci, ljudi su im svi skloni, ni pokajanje i trud da se zivi po zapovjestima i moralnim nacelima.
    Problem je sto je u modernim vremenima porok standard. Cak mnoge stvari i nisu porok, realno gledano, ali tradicija ih karakterise kao porok.

    Ne pije - nikad coek ni muskarac od njega.
    Ne jede meso - mlakonja
    Nevina sa 19 god. - sramota nevidjena
    Ozenio se prvom djevojkom - budala neiskusna
    Vrati pare koje je nasao na ulici - budaletina.
    Vjeran zeni - papucar i budala.
    Skroman - nesposoban.
    Fizicki radnik, poljoprivrednik - glibo.


    Religija ce morati da se prilagodjava i tradicija i obicaji da se zaboravljaju i mijenjaju. To je neminovno.

    Ja se zato ne cudim svom ovom karikiranju tradicije vatrometima, petardama, nalivanjem alkoholom i prejedanjem, to ne treba osudjivat jer ce nasa unucad to zvati "obicajem".
    Last edited by Kliker17; 07-01-22 at 18:50.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. #12727
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Tačno ali nikad u ovolikoj mjeri.
    Civilizacija je došla do te mjere svega lošeg da smo dotakli dno, posebno mi balkanci...
    Bio sam po tom zapadu, vjeruj da u nekim stvarima su mnogo gori od nas.
    Mi smo stvarno prvaci u zavisti, ljubomori i hvalisanju (a mislim da je to povezano sa niskim standardom komplet Balkana), ali što se tiče termina porodica, povezanosti uže i šire porodice, pomoći itd izmislili smo svijet za njih.
    Tamo je institucija porodice skoro skroz urnisana.
    Forever young, i want to be forever young

  3. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  4. #12728
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,566
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ja sam mišljenja da tradiciju treba sačuvati u nekim normalnim i prihvatljivim oblicima za ovo vrijeme koliko je god moguće. I loliko god neki pljuvali naš narod (jednim dijelom sa razlogom) mislim da smo za dobar dio svijeta ljudine. I da takođe treba sačuvati naš pravoslavni duh. Nevezano za ovu ili onu crkvu i poglavare istih. Pričam generalno o pravoslavnoj vjeri, a samim tim i tradiciji kod nas. Da li je sve to dobro i potrebno za ovaj vijek. Sigurno da nije. Ali pošto smo toliko uznapredovali daj da sačuvamo ono što je dobro. Ne moramo baš raširenih ruku prema svemu šta nam donosi taj zapad. Nema nas previše i iz tog razloga bi mogli uraditi stvari kako treba. Za ogroman dio našeg neuspjeha u tome krivim političare. Narod kao narod. Svuda ga uvode u brazdu kako im volja. Ali je zastiđe da se među nas 600 hiljada nisu mogli naći neki domaćini koji bi nas vodili u pravom smjeru. Široka tema, a nemam previše vremena.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  5. #12729
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Bio sam po tom zapadu, vjeruj da u nekim stvarima su mnogo gori od nas.
    Mi smo stvarno prvaci u zavisti, ljubomori i hvalisanju (a mislim da je to povezano sa niskim standardom komplet Balkana), ali što se tiče termina porodica, povezanosti uže i šire porodice, pomoći itd izmislili smo svijet za njih.
    Tamo je institucija porodice skoro skroz urnisana.
    Mislim da je to sad nažalost obratno...
    A ovo je @extravaganca u pravu osim očuvanja "pravoslavlja".
    To ne neće spasit sigurno...

  6. #12730
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ja sam mišljenja da tradiciju treba sačuvati u nekim normalnim i prihvatljivim oblicima za ovo vrijeme koliko je god moguće. I loliko god neki pljuvali naš narod (jednim dijelom sa razlogom) mislim da smo za dobar dio svijeta ljudine. I da takođe treba sačuvati naš pravoslavni duh. Nevezano za ovu ili onu crkvu i poglavare istih. Pričam generalno o pravoslavnoj vjeri, a samim tim i tradiciji kod nas. Da li je sve to dobro i potrebno za ovaj vijek. Sigurno da nije. Ali pošto smo toliko uznapredovali daj da sačuvamo ono što je dobro. Ne moramo baš raširenih ruku prema svemu šta nam donosi taj zapad. Nema nas previše i iz tog razloga bi mogli uraditi stvari kako treba. Za ogroman dio našeg neuspjeha u tome krivim političare. Narod kao narod. Svuda ga uvode u brazdu kako im volja. Ali je zastiđe da se među nas 600 hiljada nisu mogli naći neki domaćini koji bi nas vodili u pravom smjeru. Široka tema, a nemam previše vremena.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Evo Zdravinjo je pravi posteni domacin sa ovih prostora, pa ga vecina smatra zaostalim, fanatikom i kocnicarem napretka.

    https://twitter.com/profKrivokapic/s...i9xVpMzOw&s=19

    https://www.instagram.com/tv/CYZbRpo...dium=copy_link

    A dovoljno je moderan da koristi instagram, fb i twitter
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  7. The Following User Says Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  8. #12731
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Ali niko nije voljan i vjest da krije sranja u porodici kao balkanci. Alkoholizim, zlostavljanje, maltretiranje, kockanje, zaduzivanje itd. Da ne vide komsije, da ne cuje sira familija. Izmislili smo svijet za ostale.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  9. The Following 4 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  10. #12732
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    ^To da, to su kod nas još tabu teme, nažalost.
    Forever young, i want to be forever young

  11. #12733
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,566
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Ali niko nije voljan i vjest da krije sranja u porodici kao balkanci. Alkoholizim, zlostavljanje, maltretiranje, kockanje, zaduzivanje itd. Da ne vide komsije, da ne cuje sira familija. Izmislili smo svijet za ostale.
    Sa ovim se slažem.

    Imam jednu prijateljicu kojoj su London i Engleska sinonim za kulturu itd. MŽelja joj je da živi u Londonu itd. Mi smo nekulturne životinje. Kažem ja njoj kakva je to ustvari nekulturna bagra. Ma neeee. To divni ljudi.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  12. #12734
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Bio sam po tom zapadu, vjeruj da u nekim stvarima su mnogo gori od nas.
    Mi smo stvarno prvaci u zavisti, ljubomori i hvalisanju (a mislim da je to povezano sa niskim standardom komplet Balkana), ali što se tiče termina porodica, povezanosti uže i šire porodice, pomoći itd izmislili smo svijet za njih.
    Tamo je institucija porodice skoro skroz urnisana.
    To dolazi i kod nas i to brzom prugom. Prije se ide kod druga na slavu nego kod nekog rođaka nor brata od ujaka sestre od strica itd, za svadbe isto tako. Da ne pricamo o tome kad nekom treba pomoc, seljenje, krv da se da, da se pođe do kbc u posjetu, da se ponesu ljekovi na selo itd itd.
    Svi smo puni hvale, svi držimo do tradicije, a grobove đedu i babi ne obiđu travu da pocupaju a ne sto drugo.
    Iz očiju bi otimali jedni drugima, namećali kako kome padne na pamet (najjači najslabijem) itd.
    Evo 30 godina ne mičemo s mjesta, u 21vijeku pricamo o onome sto je bilo u 19v., ne znamo sta je bilo 41 pa 91. 41 vecina pod skute cetnicima i okupatorima 45 svi boracke, 91 svi na Dubrovnik sad ga brane. Ocemo multikulturizam, a badnjake bi nvo da nalaze ispred hramova i da se crkve kroje u dekretima partija i da imamo sve crnogorsko od vode do vazduha, jos samo da uslovimo i mercedes da prave u cg da bi sjeli u njega, jer ko ga vozi švaba je.
    Od 45 do 90-ih je više paukova u crkvu bilo nego vjernika, sad ih više ima onih koji znaju kako se crkva osniva, ukida, slavi, vjeruje, drže opela, premještaju grobovi itd.
    Evo isjecak iz glasa crnogorca od 24 decebra 1912 kako su nalagali badnjake pred Skadar


    Da ne trazim sad po knjiga kako su 1914 pred Mojkovac lozili isti i sta im reče Janko Vukotić da ce svanut dan kad ce opet badnjak nalagat prvo ispred hrama na cetinje pa onda kod svojih kuca, a ne u rovu čekajući neprijatelja itd,
    Mozda ga u Grblju nisu nalagali ispred crkve, ali u Banjane jesu prvo ispred crkve na "Tupan" pa onda odatle svako svojem domu, a i sliku cu "iskat" od ujaka gdje se vidi kako mi jedan "pradedo ili čukundedo" negdje oko 1913 ili 1914 pred velji rat, prilaže badnjak na vatru sa jednim od potomaka čuvenog Cetka Pejova Erakovica, pored njih pop a u pozadini guslar sa malo više ljudi, tako da su ti običaji zavisno od kraja do kraja bili i praktikovani negdje malo manje negdje malo vise kao danas


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a

  13. The Following User Says Thank You to licmius For This Useful Post:


  14. #12735
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Ali niko nije voljan i vjest da krije sranja u porodici kao balkanci. Alkoholizim, zlostavljanje, maltretiranje, kockanje, zaduzivanje itd. Da ne vide komsije, da ne cuje sira familija. Izmislili smo svijet za ostale.
    da, da, da ne cuje... ali zato od njih cujes za sve druge familije. tudj tanjir pa moja muka manja.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  16. #12736
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    To dolazi i kod nas i to brzom prugom. Prije se ide kod druga na slavu nego kod nekog rođaka nor brata od ujaka sestre od strica itd, za svadbe isto tako. Da ne pricamo o tome kad nekom treba pomoc, seljenje, krv da se da, da se pođe do kbc u posjetu, da se ponesu ljekovi na selo itd itd.
    Svi smo puni hvale, svi držimo do tradicije, a grobove đedu i babi ne obiđu travu da pocupaju a ne sto drugo.
    Iz očiju bi otimali jedni drugima, namećali kako kome padne na pamet (najjači najslabijem) itd.
    Evo 30 godina ne mičemo s mjesta, u 21vijeku pricamo o onome sto je bilo u 19v., ne znamo sta je bilo 41 pa 91. 41 vecina pod skute cetnicima i okupatorima 45 svi boracke, 91 svi na Dubrovnik sad ga brane. Ocemo multikulturizam, a badnjake bi nvo da nalaze ispred hramova i da se crkve kroje u dekretima partija i da imamo sve crnogorsko od vode do vazduha, jos samo da uslovimo i mercedes da prave u cg da bi sjeli u njega, jer ko ga vozi švaba je.
    Od 45 do 90-ih je više paukova u crkvu bilo nego vjernika, sad ih više ima onih koji znaju kako se crkva osniva, ukida, slavi, vjeruje, drže opela, premještaju grobovi itd.
    Evo isjecak iz glasa crnogorca od 24 decebra 1912 kako su nalagali badnjake pred Skadar


    Da ne trazim sad po knjiga kako su 1914 pred Mojkovac lozili isti i sta im reče Janko Vukotić da ce svanut dan kad ce opet badnjak nalagat prvo ispred hrama na cetinje pa onda kod svojih kuca, a ne u rovu čekajući neprijatelja itd,
    Mozda ga u Grblju nisu nalagali ispred crkve, ali u Banjane jesu prvo ispred crkve na "Tupan" pa onda odatle svako svojem domu, a i sliku cu "iskat" od ujaka gdje se vidi kako mi jedan "pradedo ili čukundedo" negdje oko 1913 ili 1914 pred velji rat, prilaže badnjak na vatru sa jednim od potomaka čuvenog Cetka Pejova Erakovica, pored njih pop a u pozadini guslar sa malo više ljudi, tako da su ti običaji zavisno od kraja do kraja bili i praktikovani negdje malo manje negdje malo vise kao danas


    Poslato sa puslice upotrebom Tapatalk-a
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  17. #12737
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ja sam mišljenja da tradiciju treba sačuvati u nekim normalnim i prihvatljivim oblicima za ovo vrijeme koliko je god moguće.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Nemoj sto zamjerit' ali ovo je bas nekako opste razmisljanje jednog prosjecnog vjernika naseg podneblja.

    Znaci treba sacuvat' tradiciju onoliko koliko je moguce... isto kao sto treba postovat' vjeru onoliko koliko je moguce... kao sto treba postovat' sveta pisma koliko je to moguce... itd. itd.

    A mogucnosti nekako svako postavlja za sebe onoliko koliko on sam misli da je dovoljno.

    Uz to obicno ide ono "a nemoj sve bas bukvalno da shavatas" i "to samo pise tako, ne misli se da se bas striktno prati/postuje".

    Dobro je to... idemo dalje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #12738
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Demokratija je slobodno tumacenje morala dok je u granicama drzavnih zakona
    Nekome je nesto skandal i grijeh, a drugome "sto ima veze bogoti".

    Danas su drzavni zakoni i strah od ovozemaljskih i ljudskih kazni (novcanih, zatvorskih, drustvenih) jaci od Bozijih zakona i prijetnje paklom na onom svijetu.

    Mislim da je organizovana religija (ne vjera) nastala radi discipline i usmjeravanja ljudi da postuju neke propise.
    U danasnjem vremenu to je izgubilo smisao (danas je npr. grijeh nevakcinacija, a ko pita Boga za to).

    Vjernik bi trebao biti covjek samo zbog sebe i svoje duhovnosti i da odabere religiju koja se vise od 90% poklapa sa njegovim poimanjem pravila, zakona i morala. A kod nas je to samo pitanje pripadanja grupi (steknuto rodjenjem ili politickim opredjeljenjem), iako se u duhovnom smislu razmisljanje razlikuje 90% od pravih sljedbenika te religije i gubi smisao svaki ritual i praznik jer se postuje "eto zato sto svi to u mom okruzenju rade" bez istinskog razumijevanja obicaja i rituala...

    "100 ljudi - 100 vjera"
    To je najveca istina i to je nesto intimno i duboko u covjeku sto ne bi smjelo biti grupisano pod odredjenim zastavama, gradjevinama, granicama i do sada poznatim ucenjima. Ali odoh daleko...
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  20. #12739
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Da je malo bolji standard ne bi se ni o religiji ni o politici mnogo raspravljalo.
    To bi bilo nešto intimno (ko oće naravno).
    Pričalo bi se o tome đe poć na ljetovanje i zimovanje, na utakmicu u Italiju ili Španiju i td.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to jokaš For This Useful Post:


  22. #12740
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    kad bi svako krenuo od sebe, ovaj svijet bi bio mnogo ljepsi.
    to sto sa vecinom nismo kompatibilni u bilo cemu, ne znaci da smo mi ispravni. svako svoju kucu i, sto bi rekla moja bankarka sladja, samo osmijeh i lijepa rijec.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  24. #12741
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,795
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    784
    Thanked in
    529 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Može lako.
    Ti duhovi dode iz Kine put ovamo kad ih poćeraju petardama.
    Ovđe ih mi sačekamo dinamitima i to je to.
    Logično.
    Ovđe ljudi misle, ali bukvalno, da što više detoniraju da su veći vjernici.
    A kažu blagi dani...

    Po meni vjernici treba da budu onakvi kako im vjera to kaže - lijepi u širem duhovnom smislu, fini i nenametljivi. Je li to to ?
    Toga kroz narod baš malo vidim. Sad je sve neka halabuka i kod mnogih drugih stvari.

    Ne gledam TV, je li bilo onih filmova o Isusu ?
    Vjerovali ili ne, trebali bi svi da budemo onakvi kako je prikazano staloženi, mirni, nenametljivi što će čovjeka prije dovesti do ispravnosti i spokojnosti, a ne današnji pokvareni "dža bu" sistem.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  25. The Following 4 Users Say Thank You to mneonly For This Useful Post:


  26. #12742
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    kad bi svako krenuo od sebe, ovaj svijet bi bio mnogo ljepsi.
    Upravo u ovome je sustina.

    Fokusirajte se malo manje (citaj: zaboravite totalno) na tradiciju, na proslost i na kako je bilo nekad i radite na sebi i svojoj buducnosti. Steknite novu vjestinu, naucite novi jezik, radite na introspekciji i ispravite neku licnu karakternu manu itd. Vise cete na taj nacin doprinijeti stvaranju boljeg drustva nego ocuvanjem kojekakve paganske tradicije i palamudjenjem o obicajima i vrijednostima. To su iluzorne stvari i ne smijete da dozvolite sebi da nesto tako glupo i nebitno vrsi bilo kakav uticaj na vas zivot. Sami sebi stavljate okove davanjem na znacaju proslosti i pravilima koje je neka plemenska zajednica izmislila. Otarasite se tih okova.

    Otisao bih i korak dalje:

    Last edited by VanjaTheMan; 08-01-22 at 10:44.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  27. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  28. #12743
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    ,,koliko sela toliko običaja"... mnoge stvari (pa i badnji dan) mi (iz Crmnice) drugačije radimo (kako su me moji naučili) nego što je danas neki prihvaćeni ,,standard". U principu neka svako radi kako misli da treba, ali stvarno me nervira kada krenu da mi objašnjavaju da neke stvari pogrešno radim.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  29. The Following 3 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  30. #12744
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Pricao mi kolega koji je bio na svadbi u nekom od u predjelu oko Sarajeva, ne znam ispricah li je vec ali neka je. Crkveno vjencanje u selu se obavlja ujutru kad dodje pop, ide se pjeske do crkve i ispred svatova idu dvojica koji nose po jednu povecu dasku.
    Nije mu bilo jasno zbog cega su takvi obicaji ali odluci da pita popa i on veli da se nekada desavalo da dva susjedna sela oganizuju crkveno vjencanje i da ne bi bilo kavge dogovorili su se kad koje selo obavlja vjencanje. A daske?
    Da bi se doslo do crkve, trebalo je preci neki malo veci potok pa su se nosile daske da se moze proci i kocijama
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  31. #12745
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    I popovi su samo ljudi pa i oni (za)seeru,
    Tu su braća bezbjednjaci da za njima peru.

    Imajući u vidu da ima sasvim dovoljno popova sa kosturima u ormaru za koje znaju razne bezbjednosne službe i zbog kojih su ti popovi i postali udbaši, a neki su jednostavno ubačeni elementi, nije van teme ni ogromna većina postova na njoj koja se bavi baš crkvom. No mnim e su učesnici odavno izgubili iz vida da je tema o udbi, a ne o crkvi kao religioznoj organizaciji, iako udba i crkva imaju elemenata koji se preklapaju. Doduše, u tom kontekstu ono što važi za popove važi i za univezitetske profesore, ljekare, političare, sportiste, umjetnike...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  32. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  33. #12746
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,566
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    @ASC po ovom tvom je Nikšićanin u pravu. Ja neđe viđeh da Petrovići pominju Srbe i prije 1389.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  34. #12747
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Joanikije u Banja Luci na proslavi u drugom redu između Vulina i Bate Keramičara.
    To se makar nije moglo desiti Amfilohiju.
    Ovako ispade Joanikije Druga sprska liga, pretpostavljam Grupa Jug.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  35. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  36. #12748
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,858
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    A šta RS je neka izmišljotina,ne postojeća zemlja,narod,crkva...ne razumijem???

    Poslano sa mog Oppo Find X2 Pro koristeći Tapatalk

  37. The Following User Says Thank You to buzzmissman For This Useful Post:


  38. #12749
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Zamislite Amfilohije drugi red, a ovaj cvikaros ispred njega. Ko je ovaj do Porfirija. Jel porfirije vec ovdje bio pozitivan na koronu? Ili mu ji njemu PCR stigao sjutridan? xaxax
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  39. #12750
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Joanikije u Banja Luci na proslavi u drugom redu između Vulina i Bate Keramičara.
    To se makar nije moglo desiti Amfilohiju.
    Ovako ispade Joanikije Druga sprska liga, pretpostavljam Grupa Jug.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kako je dirljiva ova briga u koji red će mitropolit "Crkve Srbije"

    Da nećeš još da se buniš što su Banja Luci koristili, kako DPS reče, "staru crnogorsku zastavu"? Istu onu zbog koje je DPS do juče hapsio i prebijao i zvao je "zastava strane države".

Page 510 of 644 FirstFirst ... 10410460500506507508509510511512513514520560610 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •