Page 240 of 644 FirstFirst ... 140190230236237238239240241242243244250290340 ... LastLast
Results 5,976 to 6,000 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #5976
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    570
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by against View Post
    Sta drugo da ti kazem kada ti, nakon 30 god. vlasti jedne partije, nalazis mane svemu opozicionom? Ne valjaju litije, ne valja DF, ne valja promjena vlasti bez gradjanske price( kao da neko brani narodu da glasa URA-u, SDP i Demokrate umjesto sto glasa DPS, SD i BS).

    Meni nije najjasnije sta ti zapravo zagovaras i koja je poenta tvog pisanja ? Od tolika tema nemas o cemu pisati nego udaras po svemu opozicionom. Klasicna dps prica koju slusam 30 godina od njihovih clanova.
    Možda želim drugu vrstu opozicije koja bi mogla nešto da promijeni? Retoričko je pitanje,ne moraš odgovarati,dovoljno si rekao.

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  2. #5977
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,036
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Al dok ne dođe ta neka druga opozicija dobar je i DPS.
    Ne mislim da ti lično imaš ovo mišljenje nego generalno ima naroda kojim je ovo parola.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  3. #5978
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Možda želim drugu vrstu opozicije koja bi mogla nešto da promijeni? Retoričko je pitanje,ne moraš odgovarati,dovoljno si rekao.
    Pa sto ne zamjeras gradjanima Rozaja, Gusinja i Ulcinja sto ne glasaju tu tvoju idealnu opoziciju ? Nego zamjeras DF-u i litijama. Oni se barem bore kako znaju i umiju. Ne umiju bolje.

    Dok 10000 Rozajaca glasa vlast zbog socijalne pomoci 100 eura. Sto oni ne formiraju neku bolju opoziciju ?

  4. The Following 2 Users Say Thank You to against For This Useful Post:


  5. #5979
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    570
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by against View Post
    Pa sto ne zamjeras gradjanima Rozaja, Gusinja i Ulcinja sto ne glasaju tu tvoju idealnu opoziciju ? Nego zamjeras DF-u i litijama. Oni se barem bore kako znaju i umiju. Ne umiju bolje.

    Dok 10000 Rozajaca glasa vlast zbog socijalne pomoci 100 eura. Sto oni ne formiraju neku bolju opoziciju ?
    Vrtiš se u krug,a ponoviću ti, ta opozicija ne postoji jer je po meni, DF zatire zato što tako čuva svoju poziciju (a DPS kupuje građansku opoziciju kad osjeti da je ugrožen). Nemoj misliti da ovi iz DF-a ne umiju bolje,moje je mišljenje da već duži niz godina ne žele bolje.

    Litije plasiraju meni nešto strano, barjačenje tuđim zastavama i širenje ideologije za koju ne želim da se ponavlja jer na ovim prostorima ništa dobro nije donijela. Izvini ako mislim da se litijama ne brani građansko pravo (vjernika) ili pokušava smijeniti vlast već isključivo odbraniti trenutna svojina crkve (ne ulazim uopšte u to kako je i kada stečena i pri tome ne mislim na crkve i manastire).

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  6. #5980
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Vrtiš se u krug,a ponoviću ti, ta opozicija ne postoji jer je po meni, DF zatire zato što tako čuva svoju poziciju (a DPS kupuje građansku opoziciju kad osjeti da je ugrožen). Nemoj misliti da ovi iz DF-a ne umiju bolje,moje je mišljenje da već duži niz godina ne žele bolje.

    Litije plasiraju meni nešto strano, barjačenje tuđim zastavama i širenje ideologije za koju ne želim da se ponavlja jer na ovim prostorima ništa dobro nije donijela. Izvini ako mislim da se litijama ne brani građansko pravo (vjernika) ili pokušava smijeniti vlast već isključivo odbraniti trenutna svojina crkve (ne ulazim uopšte u to kako je i kada stečena i pri tome ne mislim na crkve i manastire).

    Covjece, nebitan je DF. Neka se goli skidaju sto se tice mene, ne dotice me to uopste. Jedino sto zahtijevam od DF-a jeste to da koaliciono podrze opoziciju. Oni imaju svoju politiku, a ja svoju. Slazemo se da treba smijeniti vlast.
    I kako to oni zatiru gradjansku opoziciju ? Ako imaju drugacije stavove to ne znaci da je zatiru. Evo ja glasam gradj. opoziciju pa ne smatram DF protivnikom dok su god opozicija.

    Hoces li ti da rusimo DPS uz pomoc DF-a ili neces ? Pa neces druze, ocigledno da neces. A to znaci da nijesi za smjenu vlasti. Stalno imate neke izgovore.

  7. #5981
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Priznaj, brate! Priznaj da bi tvoja Crna Gora bila mnogo ljepsa kada bi se protjeralo svo ovo svestenstvo, odnosno kada bi se zabranio njihov rad, pa da narod nema dje i kod koga da se moli. Priznaj, majku mu, baci masku vise...
    Kakvu masku ?
    Naravno da bi Crna Gora (kao i svaka zemlja) bila bolja da je manje hokus-pokus lopova. Zemlje poput onih u Skandinaviji, Japan, Britanija, Francuska itd... su najbolji primjer kako se dobro funkcioniše bez magije
    Ali ponavljam religija nema nikakve veze sa restitucijom državi
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #5982
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Neustavan zakon? Nisam pravnik i svakako ne pratim unazad ocjene ustavnosti bilo kojeg zakona koji je izglasan u skupštini, koliko ih je bilo i ocijenjeno neustavnim? Prilično sam siguran da će tako proći i ovaj zakon.


    Sa druge strane u konkretnim dešavanjuma kako ih ja vidim, imaš crkvu koja ne priznaje državu (nevezano za zakon) ali se poziva na neustavnost zakona države koju ne priznaje.Izvini,ovdje stvarno gubim osjećaj šta je uzrok a šta posljedica...
    Cekaj, ne znas je li zakon neustavan i pristrasan, trazis sudsku odluku koja to potvrdjuje, ali znas da crkva ne priznaje drzavu? Molim te da pokazes tu sudsku odluku kojom se to definisalo pa cemo da pricamo dalje.

  9. #5983
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ovo mu dođe ono ako nisi za litije onda si za DPS, boli me penis i za njih i za njihove nebuloze o crkvama...
    Ja znam da postoje ljudi koje bas briga kad se njihovom komsiji (ili paru stotina hiljada njihovih komsija) nanosi nepravda. Sta ces, bic po tudjim ledjima ne boli.

    Istina, ti ljudi se obicno ne hvale takvim potpunim odsustvom empatije i osjecaja za pravdu po forumima.

  10. #5984
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,086
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default


  11. The Following 2 Users Say Thank You to Biznismen Podgorica For This Useful Post:


  12. #5985
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    570
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Cekaj, ne znas je li zakon neustavan i pristrasan, trazis sudsku odluku koja to potvrdjuje, ali znas da crkva ne priznaje drzavu? Molim te da pokazes tu sudsku odluku kojom se to definisalo pa cemo da pricamo dalje.
    Nisi me razumio,u ovoj zemlji,mislim da nema šanse da Ustavni sud odluči da je ovaj (ili bilo koji drugi zakon) neustavan. A da crkva ne priznaje državu,pa nema to nigdje napismeno, ali kako drugačije da shvatim da nijedan manastir nema npr crnogorsku zastavu,ne priznaje simbole države,da poglavar ne priznaje neku naciju...

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  13. #5986
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Nisi me razumio,u ovoj zemlji,mislim da nema šanse da Ustavni sud odluči da je ovaj (ili bilo koji drugi zakon) neustavan. A da crkva ne priznaje državu,pa nema to nigdje napismeno, ali kako drugačije da shvatim da nijedan manastir nema npr crnogorsku zastavu,ne priznaje simbole države,da poglavar ne priznaje neku naciju...
    Ima li ijedne katolicke crkve ili dzamije sa crnogorskom zastavom?

    Zasto je bitno izvjesiti zastavu? Ako ne izvjesis nisi gradjanin, za tebe ne vaze zakoni i moze da ti se otima imovina?

  14. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  15. #5987
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Pa koga je briga u ovoj drzavi za nekoga?Pa brat brata ne moze da smisli.Ali zato pricamo za Albance svasta,A jedan Albanac podje u Svajcarsku,Njemacku i povede citavu svoju ulicu u Evropu.A mi?Mi smo puni sebe,a realno smo najvece ovce.Kad dozvoljavamo da nas sisaju toliko godina
    Da se ima za dojc i i novi telefon,ne treba nam nista vise
    Last edited by Randy Orton; 16-02-20 at 16:17.

  16. #5988
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Dobro,ako je primjer zastave problem,kako stojimo sa negiranjem nacije? I koji je po tebi argument da crkva priznaje državu?
    Mogu ja ne priznavati naciju od jutra do sjutra, ne ustajati na himnu i ne vjesati zastavu. To je moje pravo i gradjanska sloboda. I opet sam pred zakonom isti kao onaj sto mase barjakom, pjeva himnu dok grlo ne odere i ljubi Milovu sliku.

    Ne mozes, ili bar mozes u normalnoj drzavi, da dodjes i uzmes mi imovinu jer nisam "patriota".

  17. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  18. #5989
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Ljudi koji su zivjeli i zive u Crnoj Gori(Crnogorci po drzavljanstvu,iako se mnogi tako ne osjecaju)su vjekovima gradili Crkve i Hramove.I da je sve to pod upravom Beograda.(da je sve to Srpsko).Da se ne priznaje nista sto ima veze sa Crnom Gorom,da se vise hvali i voli Drzava Srbija od svoje domovine.Da se sve prisvaja Srbiji.Definitivno smo slucajevi za posmatranje


    Sad ce Zvoncica da me banuje,jer se vise nista ne smije rec na ovaj forum.
    Last edited by Randy Orton; 16-02-20 at 16:29.

  19. #5990
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Vrtiš se u krug,a ponoviću ti, ta opozicija ne postoji jer je po meni, DF zatire zato što tako čuva svoju poziciju (a DPS kupuje građansku opoziciju kad osjeti da je ugrožen). Nemoj misliti da ovi iz DF-a ne umiju bolje,moje je mišljenje da već duži niz godina ne žele bolje.

    Litije plasiraju meni nešto strano, barjačenje tuđim zastavama i širenje ideologije za koju ne želim da se ponavlja jer na ovim prostorima ništa dobro nije donijela. Izvini ako mislim da se litijama ne brani građansko pravo (vjernika) ili pokušava smijeniti vlast već isključivo odbraniti trenutna svojina crkve (ne ulazim uopšte u to kako je i kada stečena i pri tome ne mislim na crkve i manastire).
    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Ljudi koji su zivjeli i zive u Crnoj Gori(Crnogorci po drzavljanstvu,iako se mnogi tako ne osjecaju)su vjekovima gradili Crkve i Hramove.I da je sve to pod upravom Beograda.(da je sve to Srpsko).Da se ne priznaje nista sto ima veze sa Crnom Gorom,da se vise hvali i voli Drzava Srbija od svoje domovine.Da se sve prisvaja Srbiji.Definitivno smo slucajevi za posmatranje
    Nasi su je preci gradili da bi danas je dali raspopu, onima sto se krste lijevom, i najvecem lopovu i nesreci (Sef) koju je CG dala ikada. Pa ne moze drugar. Inace ne brini za BG. Ne pita se nista. Pitamo se mi odavde. Svi ostali su dobronamjerni gosti.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  20. #5991
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    570
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mogu ja ne priznavati naciju od jutra do sjutra, ne ustajati na himnu i ne vjesati zastavu. To je moje pravo i gradjanska sloboda. I opet sam pred zakonom isti kao onaj sto mase barjakom, pjeva himnu dok grlo ne odere i ljubi Milovu sliku.

    Ne mozes, ili bar mozes u normalnoj drzavi, da dodjes i uzmes mi imovinu jer nisam "patriota".
    Građanska sloboda pojedinca je jedno (a koliko smo svi pojedinačno slobodni to je pitanje),institucija je valjda nešto drugo. Ako sa pozicija institucije nastupaš umjesto sa ličnog stanovišta,to je druga težina bilo da si predsjednik političke partije ili na čelu crkvene zajednice.

    Opet te pitam,šta po tebi znači da crkva priznaje državu - to što se bori za svoju svojinu? Ili je to neka Amfilohijeva izjava?

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  21. #5992
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Nasi su je preci gradili da bi danas je dali raspopu, onima sto se krste lijevom, i najvecem lopovu i nesreci (Sef) koju je CG dala ikada. Pa ne moze drugar. Inace ne brini za BG. Ne pita se nista. Pitamo se mi odavde. Svi ostali su dobronamjerni gosti.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Amfilohije moze?
    Grdno se varas ako mislis da ti se Beograd ne pita nista
    Dobronamjerni gosti?Prije da si ti naivan

  22. #5993
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    ...

    Opet te pitam,šta po tebi znači da crkva priznaje državu - to što se bori za svoju svojinu? Ili je to neka Amfilohijeva izjava?
    Ja samo kazem da je potpuno nebitno priznaje li je ili ne. Ta crkva ima ista prava kao bilo koja druga religiozna zajednica. Ako je drzava tretira drugacije - onda drzava samu sebe ne priznaje kao demokratiju zasnovanu na vladavini prava.

  23. #5994
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Kako se devedesetih kad su se upisivali u katastar niko od ovih crkvenjaka ne pobuni da se donese zakon kojim će crkva morati da dokazuje pravo svojine prije nego što sve prepiše na sebe nego uradiše isto ovo što država sad radi. Ali jbg, to su bile devedesete, a ovo je 21. vijek, demokratska smo država, pa ajde da sad sve radimo u duhu tolerancije, po zakonu i ustavu, nijesmo varvari. Izvinite, možemo li mi sad to da otmemo, da još danas budemo balkanci, pa da od $utra budemo demokratsko društvo, pa neka crkva to uzima nazad koristeći pravne aparate modernih tekovina. Jer evo svako prisvajanje imovine u zadnjih 100 godina treba zanemariti, jer smo tada bili zaostalo društvo, a sad treba da se igramo Evrope, jer to crkvi odgovara. Kako se crkva ne poziva na moderne evropske tekovine kad su u pitanju neke druge stvari nego i dalje forsira Lazara i Miloša.

  24. #5995
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Amfilohije moze?
    Grdno se varas ako mislis da ti se Beograd ne pita nista
    Dobronamjerni gosti?Prije da si ti naivan
    Dal su nekada ranili nekog? Ubili? Ukrali?
    Dal su ukrali covjeka? Dal su ukrali opstinsko? Drzavno?
    Evo vec pola Vlade ima grijehe po ovim pitanjima, a iz CG su.
    Dalje. Dal su prijetili bezbijednosti CG? Dal su ikada imali oruzije? Dal su trazili da se mjenja ustavno-pravni poredak CG? (Licni stav jednog covjeka nije atak grupe)
    Dal su pronevjerili novac? Dal su iznosili pare iz CG? (Da je zabiljezila drzavna uprava, a ne floskule i sitno politikanstvo)
    Dal je ikada u CG zbog ijednog svestenika zakukala nekome majka?

    Mislim da je dovoljno. Zato su dobronamjerni. Mitropolit Amflilohije takodje.

    Dok pola Vlade CG je kralo, otimalo, slalo u rat protiv druge drzave, svercovalo, ima ambicije da mjenja granice CG (albanci i bosnjaci) i da ne nabrajam, lista je duga.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  25. #5996
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Kako se devedesetih kad su se upisivali u katastar niko od ovih crkvenjaka ne pobuni da se donese zakon kojim će crkva morati da dokazuje pravo svojine prije nego što sve prepiše na sebe nego uradiše isto ovo što država sad radi. Ali jbg, to su bile devedesete, a ovo je 21. vijek, demokratska smo država, pa ajde da sad sve radimo u duhu tolerancije, po zakonu i ustavu, nijesmo varvari. Izvinite, možemo li mi sad to da otmemo, da još danas budemo balkanci, pa da od $utra budemo demokratsko društvo, pa neka crkva to uzima nazad koristeći pravne aparate modernih tekovina. Jer evo svako prisvajanje imovine u zadnjih 100 godina treba zanemariti, jer smo tada bili zaostalo društvo, a sad treba da se igramo Evrope, jer to crkvi odgovara. Kako se crkva ne poziva na moderne evropske tekovine kad su u pitanju neke druge stvari nego i dalje forsira Lazara i Miloša.
    "Državi" niko sve ove godine nije branio da ilegalno prepisanu imovinu oduzme tj. Da pravnim procedurama dokaže da je državna.

    Ali 'drzava' tj. DPS nema vremena da dokazuje ponaosob. Pa prebaca na crkvu teret dokazivanja što je protiv Ustava. Jer otprilike jednom kad postane državna mogu da je prodaju pa poslije 5-20 godina dokazivanja pred sudovima ako je crkva dobije nazad 'država' je već prodala pa će onda 'drźava' to jest gradjani crkvi da je plate

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  26. #5997
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    @Konzul
    Dokle god budes hvalio Amfilohija,ja i ti nemamo o cemu da pricamo

  27. #5998
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    570
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja samo kazem da je potpuno nebitno priznaje li je ili ne. Ta crkva ima ista prava kao bilo koja druga religiozna zajednica. Ako je drzava tretira drugacije - onda drzava samu sebe ne priznaje kao demokratiju zasnovanu na vladavini prava.
    Kapiram da je samo imovina bitna. Zamisli možda je imovina (ili rasprodaja iste) bitna i državi pa je donijela ovakav zakon. Ni prvi ni poslednji na štetu građana.Ali je bitnije da li je na štetu (imovine) jedne vjerske zajednice.

    Ova država postoji i opstaje na fingiranju vladavine prava, čudi me da se time brani pravo jedne vjerske zajednice da bude drugačije tretirana (nisam čitao zakon, pretpostavljam da je u njemu imovina MPC eksplicitno navedena kao razlog za donošenje zakona).

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  28. #5999
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    "Državi" niko sve ove godine nije branio da ilegalno prepisanu imovinu oduzme tj. Da pravnim procedurama dokaže da je državna.

    Ali 'drzava' tj. DPS nema vremena da dokazuje ponaosob. Pa prebaca na crkvu teret dokazivanja što je protiv Ustava. Jer otprilike jednom kad postane državna mogu da je prodaju pa poslije 5-20 godina dokazivanja pred sudovima ako je crkva dobije nazad 'država' je već prodala pa će onda 'drźava' to jest gradjani crkvi da je plate

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Istina je da je vlast ta koja vuce nesojske poteze, kako devedesetih, tako i sad. I devedesetih su cinili te ustupke crkvi znamo svi iz kojih razloga - upravo da se u tom ludom vremenu ne bi desilo ovo sto se desava danas, jer ni sad nece biti ni malo lako odraditi damage control, a tad bi to tek bilo nemoguce. Ujedinjeno pravoslavlje devedesetih bi bilo preveliko talasanje i tad mu je (Milu) Amfilohije trebao. Tad mu je valjala crkva kao takva, kao saveznik, mirni posmatrac. Ali crkva ni tada nije radila nista slicno ovom ludilu koje DPS cini. Jer crkva nije jednim aktom, jednim dokumentom, iz jednog poteza prepisala neku silnu imovinu na sebe. Vec se islo postepeno, sistematski, upravo onako kako bi vlast to trebala danas. Crkvu po crkvu. Ne, ovo je cista bolest sto se radi... I mozes li mi objasniti kako je to crkva "ilegalno" nesto prepisala na sebe? Kako ja, koji predajem zahtjev za nesto drzavi, mogu da budem odgovoran da sam ucinio nesto ilegalno, ako mi je drzava izasla u susret? Ako ja trazim neku drzavnu imovinu da mi se prepise, po ne znam kom osnovu (sto su mi pradjedovi tu zivjeli u komsiluku ili sta ti ja znam) i drzava mi to dozvoli - sta sam ja uradio ilegalno??


  29. #6000
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,086
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Tu je i Čaka Ivanović.


  30. The Following User Says Thank You to Biznismen Podgorica For This Useful Post:


Page 240 of 644 FirstFirst ... 140190230236237238239240241242243244250290340 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 17 users browsing this thread. (0 members and 17 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •