Page 221 of 644 FirstFirst ... 121171211217218219220221222223224225231271321 ... LastLast
Results 5,501 to 5,525 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #5501
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    - da li neko moze da napravi prikaz imovine crkve i drzave tipa 1990. i 2020.? pa da onako zajednicki uporedimo i prokomentarisemo ko se i kako ophodi prema imovini
    I da li je ova vlast zasluzila da dobije 1e ili 1 kvadratni metar od vjerskih zajednica, tu ne mislim samo na spc, nego i na ostale (islamsku, katolicku)
    kad kazem "ophodi prema imovini" prvo sto mi pada na pamet je popljackani muzej na Cetinju, unistene pa prodate fabrike, hoteli i atraktivna zemljista...(da se covjek najezi kad pomisli da im nesto treba dati na cuvanje)
    PS: takodje molio bih ako neko ima podatak da vidimo koliko je hramova unisteno ako je ijedan, napravljeno ili rekonstruisano u ovom periodu...

  2. #5502
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,586
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Aj baš me interesuje koji je PDV broj .
    #fakenews

  3. #5503
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Meni je jedan detalj zanimljiv u svemu ovome. tacnije, sitnica.. trenutno, ali moze biti vrlo ozbiljna stvar. Gospodar je najavio, tj. vrlo konkretno i jasno saopstio gradjanima Crne Gore u onom intervjuu kod Nikcevicke da DPS ima namjeru da napravi svoju crkvu. Novu crkvu. Jednu pravoslavnu crkvu Crne Gore. Nazovimo to kako hocemo, ali nedvosmisleno je bilo. Neka nova crkva. E sad.. Mene zanima kako oni misle tako ozbiljnu stvar da najave preko samog sefa partije, a da to ne ubace u svoj program? To sada mora da bude dio njihov programa. Nema zajebancije sa takvim stvarima, pa posle kad se primaknu izbori da bude: "Mi se malo salili.." Kakvu to novu crkvu DPS hoce da pravi? Koji ljudi da je cine? Koje svestenstvo? Sta se desava sa drugom, tj. prvom crkvom onda? Sva ta pitanja ce ih stici pred izbore i morace da elaboriraju detaljno kako to zamisljaju majstori da izvedu.
    Neće oni ništa morati da elaboriraju kao što ni dosad ništa ne elaboriraju. I kad im nešto treba nađu oni načina makar bilo i najočiglednije bezakonje i devijacija, bez pardona.

    Međutim, u materijalnom smislu, vrlo dobro si to primijetio, neće biti ni najmanje lako to izvesti. To ne znači da je nemoguće, već da takva jedna stvar iziskuje ipak malo više napora i sredstava nego dosad.
    Ako bilo kada, bilo kome, bude u političkom ili nekom drugom interesu da ovo pitanje razriješi na taj način, on će to i uraditi. Jednostavno će dobro izmjeriti i analizirati i zaključiti da uz neminovna ulaganja i neminovne gubitke, na kraju će od toga imati mnogo veću korist. Ostaje onda jedino pitanje tog političara njegova sposobnost da to postigne. Ako i to pošteno odvaga onda će to zaista i postići.

    Kako doći do toga i šta je tu teško? To je pitanje kompromisa kojem mi nijesmo skloni. Tu se teško može postići demokratsko, svesrdno rešenje, na kolko tolko zadovoljstvo svih strana. Dakle, tu mora ići par ekselans političko rješenje. Ima više metoda da se tako nešto postigne a najprije na pamet padaju dugoročna propaganda i trgovina (politička i ljudska).

    Ja vjerujem da taj momenat još nije došao. Iz više razloga. Prvo, zato što za takav jedan društveni preokret koji uključuje više strana, za takvu jednu društvenu visokogradnju, potreban je jedan daleko relaksiraniji momenat od ovoga. Možda i glavna stvar, teško da bi čovjek, koji svjesno forsira podjele i održava se na njima, sada svjesno ušao u srpsko-crnogorsko pomirenje i ujedinio narod jer bi mu se to obilo kao bumerang i imao bi narod ujedinjen u nezadovoljstvu prema njemu kao zajedničkom imenitelju. Crnogorci bi bili nezadovoljni što su opet u svojoj državi podređeni suštinski srpskoj crkvi, a Srbi zbog toga što njihova crkva gubi epitet srpske. To ne znači naravno da ljudi nemaju svoju cijenu za koju bi prihvatili sve ovo nego je pitanje da li je vlast voljna toliko da ulaže sada kad narod nema više kondicije.

    U vezi sa tim, ako je ovaj narod toliko bez ikakvih moralnih skrupula i intelekta da to prihvati, onda neka im je svima srećno i nek uživaju i svi tu zaslužuju jedni druge. Ono što mene zanima - kako ćeš jednog Crnogorca koji je svjesan da se troši biološka supstanca crnogorskog naroda ubijediti da slavi Sv Savu koji je nažalost zloupotrijebljen kao maskota srpskog hegemonizma i kako ćeš jednog Srbina ubijedit da više ne slavi recimo Vidovdan? Ja nijesam za sukobe, ali da se ovako nepomirljive stvari spoje, potrebna je ogromna dobra namjera i tolerancija svih strana. Potrebna je iskrena želja za zajedništvom. Toga ovđe nema i ovakvo rešenje može prihvatiti samo kupljiva neotesana marva. Ako nam je to većina onda nam je sva dalja priča suvišna.

    Dalje, ne vjerujem da Amfilohije ima takve ambicije. Ipak je dosta star, glavni je u Crnu Goru, kotira se odlično i u cijelu SPC, ima ovđe i više nego dovoljno biznisa i imovine. Nešto mi ne izgleda da je toliko baš neiživljeno sujetan. Osim toga ima tako nekih priča koje slušamo dovijeka. Praktično od svog nastanka priča se za DF da ulazi u vladu, pa od referenduma se priča da SNP ulazi u vladu, pa ne znam ni otkad priča se da će Milo i Amfi osnovat CPC sa njim kao poglavarom. Pa evo 20 i kusur godina prođe praktično a ne desi se još to srpsko crnogorsko ujedinjenje u Crnoj Gori. Kako će kad se baš na toj podjeli opstaje toliko vremena.

    Da bi ovo neko postigao, ne može se preko noći. Za to mora da ide duboka, suptilna propaganda u dužem trajanju pa da se tek nakon nekoliko godina kad se pripremi teren, krene u konkretne stvari. Da narod, praktično neosjetno, podmazan određenim benefitima sklizne u novu Pravoslavnu crkvu Crne Gore, za koju će bit definisana pravila kojima neće isključivati jedni druge. Po meni, za to treba veliki trud, a oni neće ni za manje stvari da se potrude. I što ćeš onda kad narod bude zadovoljan i ne bude trvenja između sebe. Onda će se okrenut tebi i tražit bolji standard i 1000 lepih stvari.

    Prema tome, ovo je još jedan blef, koji treba da usložni situaciju, i kojim će da se maše do nekog momenta dokle to bude odgovaralo. Djelovalo je malo i kao sanaciona izjava u odnosu na brojnost litije. Čudno je da najaviš odlučno osnivanje CPC a da nakon 2 mjeseca govoriš da to nije baš povoljno rješenje i da treba naći neko kompromisno rješenje. Tako drastična promjena u kratkom roku govori nešto ali nijesam sasvim siguran šta. Ili je iznenađen otporom litija pa se koriguje što na prvi pogled izgleda tako, ili su čak obje izjave u istom pravcu pa prvo raspiri vatru jer ti odgovara da gori u tom momentu, a onda smanji vatru na tiho da bi nastavio da krčkaš onako kako tebi odgovara.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Jasper For This Useful Post:


  5. #5504
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    E ne znam kako u izbornoj godini prvi covjek najjace partije u drzavi moze da najavi takvu stvar, a da im ona nije u programu. Sta im je onda to, tek neki an-pasan projekat? Nema sanse da im to tako prodje, vidjeces. Cak i ovako mutava opozicija ce ih razglaviti po tom pitanju. Neka objasne gradjanima koje pozivaju da ih glasaju tu njihovu viziju "nove" crkve. Neka ubijede sve svoje pravoslavne glasace kako je to dobra stvar i da nema oko cega da se brinu tu. Sve je pod kontrolom. Kako ne...


  6. #5505
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AvAtAr_Nk View Post
    - da li neko moze da napravi prikaz imovine crkve i drzave tipa 1990. i 2020.? pa da onako zajednicki uporedimo i prokomentarisemo ko se i kako ophodi prema imovini
    I da li je ova vlast zasluzila da dobije 1e ili 1 kvadratni metar od vjerskih zajednica, tu ne mislim samo na spc, nego i na ostale (islamsku, katolicku)
    kad kazem "ophodi prema imovini" prvo sto mi pada na pamet je popljackani muzej na Cetinju, unistene pa prodate fabrike, hoteli i atraktivna zemljista...(da se covjek najezi kad pomisli da im nesto treba dati na cuvanje)
    .
    evo još jednog koji poistovjećuje državu i vlast

    usput identično pitanje
    zaslužuje li Crkva imovinu koju je prepisala sebi
    gradnja hotela i zgrada na zemlji koju je neko dao crkvi očekujući da će se koristiti u duhovne svrhe(tipa gradnja crkve ili mjesto za groblje). Da ne pominjem prodaju crkvene zemlje mafijašima

    Quote Originally Posted by AvAtAr_Nk View Post
    PS: takodje molio bih ako neko ima podatak da vidimo koliko je hramova unisteno ako je ijedan, napravljeno ili rekonstruisano u ovom periodu..
    kojem periodu ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #5506
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    U francuskoj od 68 miliona stanovnika u više gradova se okupilo 120 000 građana da protestuju protiv penzionih reformi.

    O tome pišu svjetski mediji kao o nečem značajnom.

    U CG je u nedelju bilo 120 000 građana na ulici


    600 000 < 68 000 000 građana


    One Ring to Rule them all...

  8. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  9. #5507
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Savjet mladih DPS-a Nikšić posjetio crkvu Svetog Vasilija Ostroškog

    https://m.cdm.me/politika/savjet-mla...ija-ostroskog/

    Толико материјала....
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  10. #5508
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,866
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    lijepo.Neka dodju i u nedjelju 9 da vide kako je lijepo

    Poslato sa LYA-L09 pomoću Tapatoka

  11. The Following 5 Users Say Thank You to buzzmissman For This Useful Post:


  12. #5509
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    evo još jednog koji poistovjećuje državu i vlast

    usput identično pitanje
    zaslužuje li Crkva imovinu koju je prepisala sebi
    gradnja hotela i zgrada na zemlji koju je neko dao crkvi očekujući da će se koristiti u duhovne svrhe(tipa gradnja crkve ili mjesto za groblje). Da ne pominjem prodaju crkvene zemlje mafijašima
    kojem periodu ?
    u periodu od zadnjih 30 godina...
    ne poistovjecujem ih ja nego oni sami sebe, a i realno nisu drzava nego su iznad drzave, a to sta ce crkva da radi sa onim sto im je neko poklonio - pa to je njihova stvar...

  13. #5510
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Amfilohije, za Glas Srpske (intervju objavljen prije dva dana):

    To je borba za dostojanstvo, identitet naroda, njegovog bića, duše, za srpski, a ako hoćete i crnogorski identitet. Jer ovo danas nije crnogorstvo, to je montenegrinstvo.
    Pozivaju se na Crnu Goru kralja Nikole koja ni po svojim granicama, ni po svom sadržaju i mentalitetu nema nikakve veze sa ovom fildžan-avnojevskom Crnom Gorom, rođenom u Titovom Jajcu.
    Ovo što se sada dešava u narodu, to je i meni neko čudo živo. Najedanput, narod se probudio oslobođen straha, a buđenje naroda u Crnoj Gori doprinijelo je jedinstvu sveukupnog srpskog naroda i crkve u Republici Srpskoj, Srbiji i širom svijeta.
    To je apsurd. Kako Mitropolija crnogorsko-primorska može biti protiv države koju je stvorila. Zatvorili su 17 ljudi, a čak i oni sami, njihovi poslanici izjavljuju da su spremni na građanski rat, do te mjere idu.
    Od 2015. godine pokušavaju navodno da uspostave dijalog, ali što se tiče SPC-a, to je pokušaj nametanja njihovog shvatanja. I povodom prvog prijedloga zakona o vjerskim zajednicama nije bilo suštinskog dijaloga, jer jedan od osnovnih nedostataka tog prvog i ovog novog zakona je i to da oni lišavaju crkvu njenog dugogodišnjeg imena. Ova crkva se zove crkvom dvije hiljade godina, a ne vjerskom zajednicom. Ali prirodno je da se oni prema crkvi ponašaju onako kako su kao kumrovečki đaci naučili od svojih učitelja.
    Bez pokajanja nema spasenja i to je sva priča. Ako oni žele da grade državu na bezakonju, to je njihov problem. Ali ovaj narod ne može da trpi tirane. I ako oni ne shvataju da je ovo iz naroda, da je zahtjev dubinski, oni moraju da odu s vlasti. Mi smo spremni za iskren dijalog, a ne na ovaj način kako oni to žele. Crkva je nastala na dijalogu Boga i čovjeka, prirode, neba i zemlje sa čovjekom.
    Ali, "otac Gojko"...
    Last edited by johnny bravo; 07-02-20 at 11:29.
    In vino veritas

  14. #5511
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    ГЛАС: Одлука васељенског патријарха Вартоломеја о давању томоса Украјинској православној цркви изазвала је велике подјеле. Иако је Вама и СПЦ дао пуну подршку, ко гарантује да неће промијенити мишљење у вези са Црном Гором, а видимо и да су омекшали његови ставови у вези са Македонском православном црквом?
    АМФИЛОХИЈЕ: Што се тиче Црне Горе, сигурно неће промијенити став. Што се тиче цркве у Македонији, ту је већ друга прича. Ја се надам, а то је рекао и васељенски патријарх, да без разговора и договора са СПЦ неће то урадити. Ја се надам у Бога, јер ако то уради, без договора, то би тек било катастрофално и за њега и за православну цркву у цјелину. И ово са Украјином је било катастрофално за садашњу и будућу улогу Цариградске патријаршије.
    Tresu li se ovo gaće Ristu

  15. #5512
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,956
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Tresu li se ovo gaće Ristu
    Jesu li ljeta gospodnjeg 1054 jedni druge raščinili na sastanku u Carigradu. Bugarska se osamostalila i prije tog datuma (zvaničnog) cijepanja, pa joj je trebalo ,,ihaha" vremena da ponovo bude autokefalna. Dakle, politika, preciznije, crkvena politika. Tako i ovo danas, tako i onaj čin iz 1920 god. Zamisli da se sada postavi pitanje postoji li kanonska crkva obzirom da su 1054 godine svi (međusobno) raščinjeni? Smiješno bi bilo uopšte to razmatrati sa ove distance, ali tada je bilo pitanje sukoba (i zajeba kod krstaških ratova).
    Šta hoću da kažem, pravednost i božja pravda nema mnogo veze sa politikom, pa bila ona i crkvena. Naravno, pozivanje na boga se podrazumijeva.

  16. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  17. #5513
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

  18. #5514
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Kao da bi svakako mogli da ga primijene, mangupi.


  19. #5515
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,866
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Tresu li se ovo gaće Ristu
    Ne vjeruj mi.Tresu se presjedniku.

    Poslato sa LYA-L09 pomoću Tapatoka

  20. #5516
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Dakle kada se sve sumira, jedna partija i jedan covjek, Sef, hoce silom na sramotu da uzurpira ono sto je gradjansko, vjernika.
    Partija koja je oznacena za najkorumpiraniju u CG u zadnjih 30 god. Uz pomoc koje vlada u CG korupcija i nepotizam. Uz pomoc koje se ojadio budzet CG vise puta. Partija koja je odgovorna sto neposredno a sto posredno za kreiranje organizovanog kriminala u CG. Partija koja je organizovala sverc cigareta i nafte i ojadila budzet zemalja Evrope. Partija ciji clanovi su ubijani i ranjavani, i izvrsioci i nalogodavci nikad nadjeni. Partija koja nikad nije nasla nalogodavce i izvrsioce ubistava i ranjavanja novinara. Partija ciji celni ljudi, i sam Sef sa familijom imaju ogromno bogastvo u novcu, i nekretninama....
    Lista je duga, bas duga. Sve minusi.
    I on, Sef, sa svojim poslusnicima hoce da uzme ono sto je narod davao u zavjestanje, donirao, darovao.
    E ne moze.
    Pa neka zagrebe malo svojim partijskim drugovima u avliju, vise imaju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  21. The Following 4 Users Say Thank You to konzul For This Useful Post:


  22. #5517
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @konzul tako je!
    Takodje misljenja sam da ono sto je vjerskih zajednica to je svih vjernika te zajednice i tako treba da ostane jer to je za njih nesto sveto... ono sto je drzavno to je svih gradjana i to je jasno... e sad mene interesuje kada imovina islamske zajednice predje u vlasnistvo drzave znaci li to da pravoslavni vjernici zajedno imaju oko 80% vlasnistva u svim dzamijama u zemlji?
    sta ce meni kao pravoslavcu vlasnistvo u dzamijama koje postujem ali tamo ne idem? isto tako sta ce vjerniku druge vjere udio u nasim crkvama?
    prisltalica sam toga da se sve zajednice registruju i da placaju svoje obaveze, ali da im se imovina ne dira...

  23. #5518
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    I sta sad ?
    Crkva mora pristati

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #5519
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I sta sad ?
    Crkva mora pristati

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Otprilike.....

    Ako ne prihvati zajebaće se jer će pola litijaša ostat doma da sjedi, a kad krene silazni trend ... dobro je to. Ako prihvati a ne prodju im zahtjevi za ocjenom ustavnosti opet su se zajebali. Jedino ako padne zakon pred Ustavnim sudom ili u Strazburu crkva je na dobitku.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  25. #5520
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Otprilike.....

    Ako ne prihvati zajebaće se jer će pola litijaša ostat doma da sjedi, a kad krene silazni trend ... dobro je to. Ako prihvati a ne prodju im zahtjevi za ocjenom ustavnosti opet su se zajebali. Jedino ako padne zakon pred Ustavnim sudom ili u Strazburu crkva je na dobitku.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Nista mi jasno nije

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  26. #5521
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Zamisli, spremni su da razgovaraju o mogucnosti Mitropolije da pokrene ocjenu ustavnosti zakona. A mrrrrrsss...


  27. #5522
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nista mi jasno nije

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Gando, gubis mi se. mora da te tamjan malo opalio po glavi.
    standardna CG prica. jedno se prica kad dodju iz EU, drugo kad se prica sa lokalnim faraonom.
    sad je samo problem sto je EU izvjestilac dao direktnu izjavu, a nije pisana pa da je jedan medij interpretira ovako a drugi onako.
    sve je jos uvijek u granicama CG normalnosti. idemo dalje

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  28. #5523
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    2,672
    Thanks Thanks Given 
    1,689
    Thanks Thanks Received 
    380
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Kad narede ambasade sve se može... i onda kažu kako smo nezavisna država...

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  29. #5524
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,971
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Nezavisna drzava puklih gaca sa 3 000 000 000 duga. Nemojmo

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  30. The Following 4 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  31. #5525
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default


    Pa dobro..Banalizovano - Svi valjda znamo da banke upravljaju drzavama, vlade narodom, NVO sektor drustvenim sistemom...bla bla..i dalje u nizu..
    Eureka..
    Samo, koliko su crkve nezavisne itd itd itd.. boh..
    Sve u svemu nemamo pojma..

    Hvala Lepo

Page 221 of 644 FirstFirst ... 121171211217218219220221222223224225231271321 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •