Page 460 of 644 FirstFirst ... 360410450456457458459460461462463464470510560 ... LastLast
Results 11,476 to 11,500 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #11476
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Divan je ovo topic, kad vidim ove kolege forumaše kako iz njih zrači hrišćanstvo, onda onaj nesretni popov plavušan iz tivatskog Bratstva počne da djeluje umjereno. Kao Milača npr. koji je ovdje proglašen umjerenim.

  2. #11477
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A tek kad vidim ko tu lajkuje postove asc znam da sam na pravoj strani.
    Budite pozdravljeni.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Zaboravio si i mene Ne smeta nam srpsko ništa ali nam je milije crnogorsko
    A ovo si odlično napisao, komšije naravno kao i: hrvati, bosanci, albanci

  3. #11478
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Koja je razlika izmedju vjernika spc i vjernika cpc (osim toga sto su ćutuci)?

  4. #11479
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Mene bi bilo sramota da sam na vašem mjestu. Nego nekog nije lako postiđeti. A tek nivo licemjerstva, auh.
    Oćete da kažete kako su odže bile za mir 90ih? Oćete da kažete da su fratri takođe bili za mir. Ne znate za Stepinca. Ili možda katoličke sveštenike u Jasenovcu.
    Koji je to hodža iz islamske zajednice u Crnoj Gori devedetih propagirao rat i širio šovinističke poruke?
    Stepinac je baš relevantan za Crnu Goru koja ima 3% katolika. Pri čemu je katolička crkva u Crnoj Gori politički nevidljiva.

    Dok SPC sa druge strane kadrira vladu, i uživa povjerenje 42% stanovništva.
    Količina posvećene pažnje - srazmjerna količini uticaja u Crnoj Gori
    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A najjači ste mi kad pomrnete Arkana. Vi koji podržavate vlast koja ima na čelu najvećeg kriminalca. I razne Veljoviće, Lazoviće, Goluboviće, Uboviće i ovako do sjutra. Pa obraza bez.
    Bravo ti ga.
    Kad nema đe dalje, ajmo da lažemo, podmećemo i etiketiramo. Ne podržavam nikoga od pomenutih.
    Ti si taj kojem fali obraza.

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nego boli vas ona rabota za sve to. Vama smeta ono "Srpska". To vama smeta.
    Dobro jutro. Ko to krije?
    Pa i sami Gojko Perović reče da "Srpska pravoslavna crkva" nije baš najsrećniji naziv, zato je i završio kako je završio.
    Mada, da budemo precizni, naziv sam po sebi i nije toliki problem koliko to što isti u ovom konkretnom slučaju lijepo sublimira suštinu problema - da je ta crkva prvo srpska pa onda sve ostalo.

    Da ponovimo:
    Kako neki nedavno naglasiše SPC je u Crnoj Gori brojnija od Vojske Crne Gore. Znači da ima 2500+ sveštenih lica.
    Pri tome nacionalni Crnogorci pravoslavne vjeroispovijesti broje 250,000 ljudi i čine 40% populacije Crne Gore.

    Ima li i jedan od 2500 popova da smije da izađe u javnost i kaže da je Crnogororac po nacionalnoj pripadnosti i zašto ne?

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nego će vas pojesti ta mržnja momci. Ne valja vam to. To su vam komšije sve.
    Koja mržnja? Ja svoje prijatelje, rođake i komšije koji su vjernici SPC ne mrzim.
    Ali ako misite da ćemo zbog toga da ćutimo na nesojluke iste te SPC da ne bismo kvarili imidž bezgrešne i opšteprihvaćene vjerske organizacije, prevarili ste se.

    Dreka se digla oko onoga imbecila koji je na Cetinju najavio traktorijadu. Svi smo ga redom osudili.
    Sad kad razni SPC puleni zazivaju Srebrenicu na Cetinju, mnogi tadašnji bukači protiv šovnizma i ugrožavanja međuetničkog sklada sad oči zatvaraju.
    Pa kad smo kod mržnje, pogledajte malo u svoje redove.
    Last edited by ASC; 26-08-21 at 14:59.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  6. #11480
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Ajdeda pogadjamo sta ce sledece da bude "branimo drzavu" ili "srpski svet", evo kad se zavrsi ovo ustolicenje, sta mislite koji ce sledeci razlog da navedu ovi "ugrozeni" u CG? Od cega cemo posle ustolicenja da branimo drzavu?

  7. #11481
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    pa popis kolega sudar titana Happy, Kurir, Borba, Raković vs Analitika, Cdam, Filipović. pa onda kad uleti Manda da nam svima objasni kako smo svi Srbi. onda idu lokalni u PG, đe biramo Dajka. vazda je veselo u plemenskim zajednicama

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. #11482
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa popis kolega sudar titana Happy, Kurir, Borba, Raković vs Analitika, Cdam, Filipović. pa onda kad uleti Manda da nam svima objasni kako smo svi Srbi. onda idu lokalni u PG, đe biramo Dajka. vazda je veselo u plemenskim zajednicama

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Od svega sto si naveo mislim da ce popis biti sledeci izliv "patriotizma", ostalo je presmijesno i ako se oko toga bude ovdje vodila rasprava onda da predlozim ovima sto imaju "zatvor stolice" da mogu to da rijese prirodnim putem, neka procitaju o cemu se pise ovdje i rijesen problem...mada moze i sad kakve su teme...

  9. #11483
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,422
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,193 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post

    Ima li i jedan od 2500 popova da smije da izađe u javnost i kaže da je Crnogororac po nacionalnoj pripadnosti i zašto ne?
    Ima. Gojko Perovic. I skrajnuli ga. Znaci zna se zasto se ne smije.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  10. #11484
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Mene bi bilo sramota da sam na vašem mjestu. Nego nekog nije lako postiđeti. A tek nivo licemjerstva, auh.
    Oćete da kažete kako su odže bile za mir 90ih? Oćete da kažete da su fratri takođe bili za mir. Ne znate za Stepinca. Ili možda katoličke sveštenike u Jasenovcu.
    A najjači ste mi kad pomrnete Arkana. Vi koji podržavate vlast koja ima na čelu najvećeg kriminalca. I razne Veljoviće, Lazoviće, Goluboviće, Uboviće i ovako do sjutra. Pa obraza bez.
    Nego boli vas ona rabota za sve to. Vama smeta ono "Srpska". To vama smeta. Nego će vas pojesti ta mržnja momci. Ne valja vam to. To su vam komšije sve.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    DPS-ovci i njihov "kriminal" nisu smetali kad su narodne (pokradene, kažeš?) parice sipali u kase SPC, okretali glavu na kultoricid i mržnju, uknjižavali i dozvoljavali divlje gradnje i razne biznise. Pa onomad i ozloglašeni NATO ex-ministar Bošković čak i orden Sv. Save dobi za svoje zasluge.

    Tako da, to je tvoja ekipa, tvoja braća u Hristu, ktitori i dobrotvori (zajedno sa komšijama Šešeljem, Karadžićem, Mladićem, Arkanom, Davidovićem, Carevićem i ostalim), ja sa njima nemam i nisam imao ništa.

    In vino veritas

  11. #11485
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Ima. Gojko Perovic. I skrajnuli ga. Znaci zna se zasto se ne smije.
    Da ja znam nije on nikad rekao da je Crnogorac po nacionalnoj pripadnosti.

    On je bio, što bismo rekli, Srbin-Crnogorac, dual sim.
    Međutim, između redova se moglo zaključiti da za njega Crnogorac nije baš samo "geografska odrednica" tipa Vojvođanin, nego više od toga.

    Ali eto, ni takvi nisu poželjni, a kamoli isključivo Crnogorci.
    Last edited by ASC; 26-08-21 at 15:09.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  13. #11486
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,422
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,193 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Da ja znam nije on nikad rekao da je Crnogorac po nacionalnoj pripadnosti.

    On je bio, što bismo rekli, Srbin-Crnogorac, dual sim.
    Ali između redova se moglo zaključiti da za njega Crnogorac nije baš samo "geografska odrednica" tipa Vojvođanin, nego više od toga.

    Ali eto, ni takvi nisu poželjni, a kamoli isključivo Crnogorci.
    Da, dual sim nije prhvatljiv.

    "Za mene kao pravoslavnog Crnogorca..."
    1:13.

    Crnogorac samo smiju koristit van granica CG.

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  14. #11487
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Evo pravog hriscanina koji ima razumijevanja za svaku ljudsku dusu i svaki dan nas uci razumijevanju, bas onako hriscanski.

    Kao sto nas njegova supruga uci hriscanstvu kroz pjesme sa raznim toponinima.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  15. #11488
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Da ja znam nije on nikad rekao da je Crnogorac po nacionalnoj pripadnosti.

    On je bio, što bismo rekli, Srbin-Crnogorac, dual sim.
    Međutim, između redova se moglo zaključiti da za njega Crnogorac nije baš samo "geografska odrednica" tipa Vojvođanin, nego više od toga.

    Ali eto, ni takvi nisu poželjni, a kamoli isključivo Crnogorci.
    Ima li ijedan muftija ili hodza da se izjašnjavaju kao Crnogorci?
    Što je problem i ako je neko dual cor Crnogorac-Srbin?


    I zašto je tebi to toliko bitno?

    Gradjanski orijentisanim pojedincima, pripadnost bilo kakvom kolektivitetu je sporedna stvar.

  16. #11489
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Koji je to hodža iz islamske zajednice u Crnoj Gori devedetih propagirao rat i širio šovinističke poruke?
    Stepinac je baš relevantan za Crnu Goru koja ima 3% katolika. Pri čemu je katolička crkva u Crnoj Gori politički nevidljiva.

    Dok SPC sa druge strane kadrira vladu, i uživa povjerenje 42% stanovništva.
    Količina posvećene pažnje - srazmjerna količini uticaja u Crnoj Gori

    Bravo ti ga.
    Kad nema đe dalje, ajmo da lažemo, podmećemo i etiketiramo. Ne podržavam nikoga od pomenutih.
    Ti si taj kojem fali obraza.


    Dobro jutro. Ko to krije?
    Pa i sami Gojko Perović reče da "Srpska pravoslavna crkva" nije baš najsrećniji naziv, zato je i završio kako je završio.
    Mada, da budemo precizni, naziv sam po sebi i nije toliki problem koliko to što isti u ovom konkretnom slučaju lijepo sublimira suštinu problema - da je ta crkva prvo srpska pa onda sve ostalo.

    Da ponovimo:
    Kako neki nedavno naglasiše SPC je u Crnoj Gori brojnija od Vojske Crne Gore. Znači da ima 2500+ sveštenih lica.
    Pri tome nacionalni Crnogorci pravoslavne vjeroispovijesti broje 250,000 ljudi i čine 40% populacije Crne Gore.

    Ima li i jedan od 2500 popova da smije da izađe u javnost i kaže da je Crnogororac po nacionalnoj pripadnosti i zašto ne?


    Koja mržnja? Ja svoje prijatelje, rođake i komšije koji su vjernici SPC ne mrzim.
    Ali ako misite da ćemo zbog toga da ćutimo na nesojluke iste te SPC da ne bismo kvarili imidž bezgrešne i opšteprihvaćene vjerske organizacije, prevarili ste se.

    Dreka se digla oko onoga imbecila koji je na Cetinju najavio traktorijadu. Svi smo ga redom osudili.
    Sad kad razni SPC puleni zazivaju Srebrenicu na Cetinju, mnogi tadašnji bukači protiv šovnizma i ugrožavanja međuetničkog sklada sad oči zatvaraju.
    Pa kad smo kod mržnje, pogledajte malo u svoje redove.
    Aha, znači sad idemo samo na ljude iz Crne Gore. A kad se pominju Srebrenica, Mladić, Karadžić to sve ima direktno veze sa Crnom Gorom. Nije ni Amfilohije pozivao na rat. A tebi smeta SPC ztao što kadrira ljude u vladi? Pa tako kaži.
    Ajmo dalje. Čovjek bi rekao da odjednom na cdm forumu niko nikad nije glasao DPS i satelite. To jedino ako niste nikad izašli na izbore. Nemojte mi tu priču kumim vas. Opet ste licemjeri. Da budem blag.
    Sad je problem i to što ima toliko popova i što se eto ne izglašavaju kao Crnogorci. A ti sigurno znaš kako se ko izjašnjava od njih kako reče 2500. Neozbiljno. Još kažeš ne smije da se izjasni. Smiješno i neozbiljno.
    I ne mrziš ti vjernika SPC, već Srbe prijatelju. Srbe. Ti i ova ekipa što ti lajkuje postove. Svaki post vam je takav. Tebi najmanje ako ćemo iskreno. Ali kad si već uskočio. Da li kako ti reče u mojim redovima ima onih koji mrze, budala ima svuda. Uvijek će ih biti. Ali mi je pošteniji Bane unuk nego li građanisti sa foruma koji misle isto, samo nemaju dovoljno muda da to i kažu. Ne mislim na tebe. Ali mislim na johnnya.


    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    DPS-ovci i njihov "kriminal" nisu smetali kad su narodne (pokradene, kažeš?) parice sipali u kase SPC, okretali glavu na kultoricid i mržnju, uknjižavali i dozvoljavali divlje gradnje i razne biznise. Pa onomad i ozloglašeni NATO ex-ministar Bošković čak i orden Sv. Save dobi za svoje zasluge.

    Tako da, to je tvoja ekipa, tvoja braća u Hristu, ktitori i dobrotvori (zajedno sa komšijama Šešeljem, Karadžićem, Mladićem, Arkanom, Davidovićem, Carevićem i ostalim), ja sa njima nemam i nisam imao ništa.

    Samo ta priča o DPS u ne prolazi kod mene. Ja za DPS nisam bio nikad. Za razliku od tebe. Samo mi nemoj kako nisi za DPS ali jesi za SDP. Ista *****. Tako da su ovi što si nabrojao mnogo više tvoji nego moji.

    Vozim. Dosta od mene.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  17. #11490
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Mrzim Srbe? Sjajno.
    Po kojem to osnovu? Jer ti tako kažeš?

    I pušti priču ko lajkuje ili ne lajkuje postove.
    Ja odgovaram samo za sebe, i iza svojih stavova stojim argumentima, pa kome pravo kome krivo.
    Last edited by ASC; 26-08-21 at 18:50.

  18. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  19. #11491
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Mogu li vas zamoliti da ne polemišete o članovima foruma da nanalizirate nečiji učinak i sl nego lijepo pokušajte da svoje neslaganje kažete na razumljiv način i sa argumentima!
    Ako još neko kaže "Ljuša" replicirajući Rodionu, momentalno će dobiti ban! Toliko od mene!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #11492
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Aha, znači sad idemo samo na ljude iz Crne Gore. A kad se pominju Srebrenica, Mladić, Karadžić to sve ima direktno veze sa Crnom Gorom. Nije ni Amfilohije pozivao na rat. A tebi smeta SPC ztao što kadrira ljude u vladi? Pa tako kaži.
    Ajmo dalje. Čovjek bi rekao da odjednom na cdm forumu niko nikad nije glasao DPS i satelite. To jedino ako niste nikad izašli na izbore. Nemojte mi tu priču kumim vas. Opet ste licemjeri. Da budem blag.
    Sad je problem i to što ima toliko popova i što se eto ne izglašavaju kao Crnogorci. A ti sigurno znaš kako se ko izjašnjava od njih kako reče 2500. Neozbiljno. Još kažeš ne smije da se izjasni. Smiješno i neozbiljno.
    I ne mrziš ti vjernika SPC, već Srbe prijatelju. Srbe. Ti i ova ekipa što ti lajkuje postove. Svaki post vam je takav. Tebi najmanje ako ćemo iskreno. Ali kad si već uskočio. Da li kako ti reče u mojim redovima ima onih koji mrze, budala ima svuda. Uvijek će ih biti. Ali mi je pošteniji Bane unuk nego li građanisti sa foruma koji misle isto, samo nemaju dovoljno muda da to i kažu. Ne mislim na tebe. Ali mislim na johnnya.




    Samo ta priča o DPS u ne prolazi kod mene. Ja za DPS nisam bio nikad. Za razliku od tebe. Samo mi nemoj kako nisi za DPS ali jesi za SDP. Ista *****. Tako da su ovi što si nabrojao mnogo više tvoji nego moji.

    Vozim. Dosta od mene.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Mislim da pretjeruješ kad kažeš da neko mrzi Srbe ako kritikuje SPC...ti kao vjernik te crkve vjerovatno pokušavaš da iz nekog tvog ugla posmatraš sva nepočinstva popova kao predstavnika te crkve i ne vidis problem...tvoj problem....ja u svoje ime pričam i kažem da nijesam vjernik ni jedne crkve, ali sam potpuno saglasna da i vjernici CPC dobiju svoje mjesto...uostalom, pomenuti otac Gojko je i sam rekao da je nepobitna cinjenica da je CPC bila samostalna i da je postojala, prije nego se desilo to što se desilo 1918. g. smatram da je to dovoljno (ne to što je Gojko rekao nego činjenica da je bila samostalna) da se onima koji žele omogući da se mole u svojoj crkvi.
    Ja nemam ništa protiv SPC čak poznajem više ljudi koji su vjernici SPC čak iako se nacionalno izjašnjavaju i kao Crnogorci i kao Srbi, ali imam protiv svakog popa koji je nacionalista...i SPC i CPC popa, kao i protiv Katoličkog popa ili Reisa islamske zajednice ili Odže....NE smeta mi da vole svoje, naprotiv, i ja volim moje, obožavam moje, ali ne mrzim ni pod razno ništa tuđe i strašno me iritira kad zbog kritike SPC nekome podmetneš da mrzi Srbe?! Izvini, to strašno liči na onu staru "napad je najbolja odbrana"...nemoj nam zato što smo lajkovali nečiji post spočitavati da smo mrzitelji! Ja nekad lajkujem cijeli post zbog jedne rečenice koju smatram pravom ili duhovitom, a nekad mi se cijeli dopadne. Nikad ne lajkujem mrziteljske postove...ako ti u svakoj kritici onoga što je tvoja "istina" vidiš mrznju usmjerenu na srpstvo onda si ti u problemu... razmisli malo o tome i uostalom daj mi za pravo da kao što sam svojevremeno smatrala da nije korektno braniti ljudima da litijaju (znam da ne voliš ovaj izraz ali izvini, na litijama nažalost nije bilo samo vjernika tj najmanje je bilo vjernika i tvrdim da 80 posto "vjernika" , čitaj litijaša, nema pojma šta je pisalo u tom zakonu protiv kojega su litijali), da sad mislim da čelnici SPC treba da spuste loptu i POMIRITELJSKI nađu neko bezbolnije rješenje. I ako na bilo koji inpuls koji nije poziv na slogu nego na sukobe i prijetnje i probleme, dam svoje misljenje koje se tebi ne svidja, nemoj mi spočitavati da mrzim Srbe!
    Lično ne vidim problem sa ustoličenjem đe crkveni zakoni kažu da treba, ali momenat je malo nezgodan, pogotovo za miješanje premijera svih građana u crkvena pitanja...kao premijer ne smije to da radi, kao gradjanin, mimo svoje funkcije i potpuno anonimno može da se moli kome hoće poradi mene!

    Već sam pitala nekoga od vas Srba, kako biste se osjećali da vam je premijer CG musliman koji na dan preuzimanja funkcije počne da klanja i Alahu se pomoli prije početka konferencije za štampu, ili padne ničice na tepiščić koji mu je pomoćnik postavio na grob narodnog heroja prije polaganja vijenaca..nemojmo ljudi!
    Kad nešto ne ide, ne ide!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #11493
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Ma da. Poznati se kao veliki ljubitelji svega srpskog. Čuveni po tome. Dovoljno je to što svoj narod koji je mjesecima mirno protestvovao nazivaš litijašima. Ne moraš ništa više da kažeš znam kakvo ti je mišljenje. A to što ti TVRDIŠ da 80 posto naroda nije znalo ništa o zakonu je presmiješna. A ovi što lajkuju nisu tu od juče. Odlično znam kakvo mišljenje imaju. I kad sam ja to napisao ti nisi lajkovala ali si odlično uskočila.
    Gdje to Gojko kaže za CPC?
    Što se tiče ovog poslednjeg. Premijer je vjernik i može da radi šta god oće. Oće li se tebi to svidjeti tvoj problem. Predsjednik SAD se prilikom inauguracije zaklinje držeći ruku na Bibliju. Al zato smo mi toliko tanani da naš premijer ne smije poći u hram. Licemjerje. Možda i ne razmišljaš previše kad ovo navodiš. Što se tiče nekog premijera muslimana. Nikakav problem. Evo Dritan Abazović Albanac musliman što se mene tiče čak poželjan za mjesto premijera. Nego vam on baš ne odgovara jer se nije prodao DPS-kriminalcima. Nećete mu to nikad oprostiti. Što je sramno. A kad već pominješ klanjanje. Crna Gora je većinski pravoslavna država. I moraš se vratiti malo na istoriju Crne Gore koju inače pominjete jedino kad vam odgovara. I kad se vratiš na istoriju sve će ti se samo kazati.

    I završio sam sa komentarisanjem na ovoj temi bar neki period. Slobodno udrite. Nek vam je na obraz.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  22. #11494
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Jedno je sigurno.Svi koji na gomili protestvuju protiv ustoličenja su agnostici,ateisti ili pro forme tradicionalni vjernici (možda kršteni,i nikakvog dodira sa crkvom nemaju) jer drugačije se ne može shvatiti ovolika mržnja prema jednoj od Pravoslavnih Crkava na svijetu.Pravoslavni vjernik poštuje jednako svaku kanonsku Pravoslavnu crkvu,(patrijaršiju,mitropoliju ili arhiepiskopiju na svijetu) bilo da je Grčka,Antiohijska,Ruska,Aleksandrijska...da ne nabrajam, i u svakoj se osjeća kao kod kuće.
    To što se zadnjih 70 g. komunistička vrhuška ustremila na SPC svim sredstvima,lažima,propagandom,progonima,ubistvima dovelo je do toga da se iz straha i koristoljublja fomira anticrkvni sloj ljudi kojima je falilo hrabrosti,obraza i ljudskosti da ostane u vjeri vojih prdjedova.Pa evo i njihova djeca i unuci nastavljaju taj sumanuti pir.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  23. The Following 2 Users Say Thank You to buzzmissman For This Useful Post:


  24. #11495
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    800
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Ni mi ne možemo da shvatimo što mrzite Crnogorce i Crnu Goru... a sve su vam dali. To im je hvala.
    Love, peace and respect.

  25. #11496
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Niko ne mrzi Crnogorce i Cg,naprotiv.Braća smo blizanci!

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  26. #11497
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    800
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Da si rekao da ti ne mrziš vjerovao bih ti, ali pošto kažeš da niko ne mrzi Crnogorce ne znam kako bih ti vjerovao...
    Love, peace and respect.

  27. #11498
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Da si rekao da ti ne mrziš vjerovao bih ti, ali pošto kažeš da niko ne mrzi Crnogorce ne znam kako bih ti vjerovao...
    A zasto ti mrzis srbe?

  28. #11499
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Da si rekao da ti ne mrziš vjerovao bih ti, ali pošto kažeš da niko ne mrzi Crnogorce ne znam kako bih ti vjerovao...
    Niko od pravih vjerujućih ljudi.Zašto bih mrzio nekoga ko se osjeća Crnogorcem,Ircem,Njemcem ???...suludo potpno

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  29. #11500
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    800
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Svi se mi to pitamo.
    Love, peace and respect.

Page 460 of 644 FirstFirst ... 360410450456457458459460461462463464470510560 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •