Page 185 of 644 FirstFirst ... 85135175181182183184185186187188189195235285 ... LastLast
Results 4,601 to 4,625 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #4601
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ovaj citat mi je dobro dosao da kazem nesto drugo. Vezano za kaemovanje navijaca Crne Gore koji su slavili medalju vaterpolista. Najprije sam mislio da je ovo "fake news", jer je stvarno normalnom celjadetu tesko da povjeruje da se u svojoj zemlji, umjesto da se slavi medalja svoje zemlje, na one koji slave baca kamenje. Vidim da je uhapseno nekoliko ljudi koji su kamenovali navijace.

    Ko normalan i u glavi cist moze da kamenuje navijace koji slave medalju svoje zemlje? Da se ovo desilo u Hrvatskoj, pokusao bi da razumijem. Ovo jeste neka bolest. Uma i svijesti. Oni koji ovo pokusavaju da pravdaju - bilo cime- pate od iste bolesti.

    Jedino bih mogao da razumijem da su iz kolone nekoga gadjali ili vrijedjali, pa da su izazvali reakciju.
    Ja sam pročitao samo o navodnom pokušaju kamenovanja, šta god to značilo.

    I navodno je to policija efikasno sprečila i privela neke osobe na informativni razgovor.
    Takodje su efikasno sprečili jednu osobu da iscrta ili ispiše neki grafit.

    S druge strane im je pred očima i pred kamerama neka rulja skoro linčovala čoveka, a to niti su sprečili niti su priveli nekog.

    Sve liči na spinovanje i relativizaciju. Bacaju se čaršavi preko činjenice da je DPS iskoristio doček vaterpolista za sopstvenu promociju, koja se pretvorila u nacionalističko orgijanje i divljanje, koje je moglo i kobno završiti.

  2. #4602
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ja sam pročitao samo o navodnom pokušaju kamenovanja, šta god to značilo.

    I navodno je to policija efikasno sprečila i privela neke osobe na informativni razgovor.
    Takodje su efikasno sprečili jednu osobu da iscrta ili ispiše neki grafit.

    S druge strane im je pred očima i pred kamerama neka rulja skoro linčovala čoveka, a to niti su sprečili niti su priveli nekog.

    Sve liči na spinovanje i relativizaciju. Bacaju se čaršavi preko činjenice da je DPS iskoristio doček vaterpolista za sopstvenu promociju, koja se pretvorila u nacionalističko orgijanje i divljanje, koje je moglo i kobno završiti.


    Sta ocekivati od crnogorske dps policije kada sami Srbi, u solidnom broju, glasaju DPS ? Politicki direktor DPS-a je Srbin po nacionalnosti, Tarzan Milosevic.
    Srbija na celu sa Vucicem i kompletnom vrhuskom podrzava DPS i gaji odlicne odnose.


    U Vladi NDH Anta Pavelica je bilo nekoliko Srba na mjestima ministara.


    Mi Srbi smo skloni asimilaciji i mijenjanju vjere i nacije zbog novca.

  3. #4603
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica
    ne bih se dopisivala više ne dopada mi se način na koji odgovaraš onima čije ti se mišljenje ne ugađa...no hard filings


    Razumijem. Ipak si, koliko mogu da naslutim, žensko. Ja jesam malo britak u obraćanju, ali to je isključivo zbog toga što sam jasan, precizan i nemam problem da kažem ono šta mislim.

    U svakom slučaju, ljudi su pročitali šta sam ja pisao, a kako si mi ti odgovarala, a kako ja tebi. Sami mogu da prosude gdje je istina.

    Svako dobro, pozdrav i za tebe.

    PS samo još ovo. ponovo si spinovala moje riječi i predstavila moju priču kao da izlazak na ulicu smatram jedinim vidom podrške koji može da se pruži. moram još jednom da naglasim da se služiš neistinom i da zbog toga dopisivanje više nije moguće, a ne zbog mog ''repliciranja na mišljenje koje mi se ne ugađa''.
    Last edited by Babbo Natale; 28-01-20 at 07:44.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  5. #4604
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,399
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,217
    Thanked in
    1,679 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ljiljan View Post
    Nema potrebe da se prepucavamo i svadjamo. Ja sam Srbin, imam svoj jezik, crkvu i istoriju. A ti si Crnogorac koji imas svoje. Ti branis svoju naciju i razumijem te.

    Volio bih da se podijele crkve.
    A đe živiš ti?
    Milo mi je ako poštuješ našu zemlju, naciju, jezik, pismo, crkvu.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  6. #4605
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,885
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    A đe živiš ti?
    Milo mi je ako poštuješ našu zemlju, naciju, jezik, pismo, crkvu.
    Koja je to vaša zemlja? Ja ne poštujem ni zastavu, ni himnu, ni jezik, o crkvi da ne pričam, a tek ne poštujem ovakvu državu.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  7. #4606
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,399
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,217
    Thanked in
    1,679 Posts

    Default

    Ja živim u Crnu Goru. Za tebe ne znam. Tačnije ne razumijem što živiš ovđe.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  8. #4607
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,885
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Došli smo do toga da nažalost živim ovdje. A živim jer su mi svi preci živjeli ovdje pa eto i mene zadesilo. ;-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  10. #4608
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,399
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,217
    Thanked in
    1,679 Posts

    Default

    ufffffffff jadan...a ti to promijeni ako ti ne odgovara i svi srećni svi zadovoljni.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  11. The Following User Says Thank You to aLaPaCha For This Useful Post:


  12. #4609
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Ne znam jel bot,ali oce da dijeli crkve,neko bi rekao posteno od njega.
    da znamO da je musliman,neko bi odje rekao da oce da zavadja pravoslavce...a bježi tamo,idi u crkvu ako imas potrebu/želju da se moliš Bogu,to sto se ovo ispolitizovalo je druga stvar,śedi te ljudi s mirom,nemate gaća na guzicu a prdnjavite po cijeli dan o temama koje su nametnuli oni kojima je to u interesu...
    Sto se tiče ovoga juče,plaćanje goriva za dolazak u pg na doček bruka i sramota,ali i nešto zbog čega bi(da je sreće u državu) neko morao da odgovara,ali cemo na to sačekati bolja vremena izgleda,daj prvo da rijesimo čije su “naše” crkve...
    Sto se prebijenog momka tiče,ako je dizao tri prsta možda i jeste provocirao ove sto su ga premlatili,ali im nikako nije opravdanje,ali ako je stvarno bio jedan od onih koji je kamenovao ta vozila,neka se idući put zapita je li to ispravno,mislim niko ne bi volio da ga neko gadje kamenjima iz čista mira,samo zato sto su izasli da proslave uspjeh Nase(eto izjavise mediji da je momak Srbin,a koliko znam ima Srba i u cg reprezentaciji pa nikome ne smeta)reprezentacije...razum ljudi,razum...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #4610
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,885
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Ne znam jel bot,ali oce da dijeli crkve,neko bi rekao posteno od njega.
    da znamO da je musliman,neko bi odje rekao da oce da zavadja pravoslavce...a bježi tamo,idi u crkvu ako imas potrebu/želju da se moliš Bogu,to sto se ovo ispolitizovalo je druga stvar,śedi te ljudi s mirom,nemate gaća na guzicu a prdnjavite po cijeli dan o temama koje su nametnuli oni kojima je to u interesu...
    Sto se tiče ovoga juče,plaćanje goriva za dolazak u pg na doček bruka i sramota,ali i nešto zbog čega bi(da je sreće u državu) neko morao da odgovara,ali cemo na to sačekati bolja vremena izgleda,daj prvo da rijesimo čije su “naše” crkve...
    Sto se prebijenog momka tiče,ako je dizao tri prsta možda i jeste provocirao ove sto su ga premlatili,ali im nikako nije opravdanje,ali ako je stvarno bio jedan od onih koji je kamenovao ta vozila,neka se idući put zapita je li to ispravno,mislim niko ne bi volio da ga neko gadje kamenjima iz čista mira,samo zato sto su izasli da proslave uspjeh Nase(eto izjavise mediji da je momak Srbin,a koliko znam ima Srba i u cg reprezentaciji pa nikome ne smeta)reprezentacije...razum ljudi,razum...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zbog ovoga "prdnjavite" bi mogao da popiješ kaznu od 500e. Pazi šta pričaš.

    A ti @aLaPaCha popij nešto drugo a ne kaznu. Dobio sam jednu bocu Jeličkog pa kad ćemo :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  14. #4611
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Nije problem,imam para dovoljno,mogu da “prdnjavim” još koji put prdnjavimo mi svi odje,ne rjesavamo ništa,samo sloga svih nas može da sruši ovu vlast,drugačije neće moći,no će milo dok ne umre,ka tito,pa vi kako ocete,sto se mene tiče i ne mora,mada bih volio da vidim mnoge od njih iza rešetaka


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #4612
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,399
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,217
    Thanked in
    1,679 Posts

    Default

    Zašto bi ja "popila" kaznu?
    Eskiviraš priču, pametno. Bolje je tako.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  16. #4613
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    U međuvremenu, Amfilohije mobiliše trupe i priželjkuje "ukrajinski scenario":

    Многи храмови су у ово наше вријеме од канонске Украјинске православне цркве отимани. Братски, малтене грађански рат траје на тим просторима, али Црква Божија је непобједива, ни врата пакла је неће надвладати, ни у Кијеву ни овдје кода нас у Црној Гори
    Istakao je da je „Bog udesio da je trezveni narod zbacio na izborima“ predsjednika Ukrajine Petra Porošenka koji je, navodi, počeo da „progoni Crkvu Božiju i stvara nekakvu svoju“.


    Дај Боже да се догоди и нашима овдје, који исте такве безбожне законе хоће да доносе и отимају цркве Божије, да окончају као Порошенко. То није политика, него само молитва да Бог доведе праве истинске челнике ове наше државе Црне Горе
    Inače se ovih dana održavaju "svetosavske akadamije" u Crnoj Gori, prilika da se, između ostalog, vjerni narod podsjeti evergreen hitova poput, "Onamo namo", "Sini jarko sunce sa Kosova" i drugih. Naravno, kao i da sada, na događajima, kao i na litijima koje su prethodile, nisu se mogli vidjeti ni čuti državni simboli Crne Gore - zastava i himna. Ono što se moglo čuti je (veliko)srbovanje, falsifikovanje istorije i ostalo na šta smo već navikli od SPC i njihovih patrona i pristalica.

    Mali podsjetnik kako su se na Cetinju devedesetih dočekivale slične "akademije":

    In vino veritas

  17. The Following 3 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  18. #4614
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sasvim moguć scenario, samo da "razularena masa" nije potpuno zaboravila na momka na kojeg se inicijalno zalećela
    Добро си одржао ријеч јел ти таква свака работа?

  19. #4615
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Ja živim u Crnu Goru. Za tebe ne znam. Tačnije ne razumijem što živiš ovđe.
    Alapacha imas problem sa ljudima ciji su pradjedovi i cukundjedovi rodjeni ovdje?
    Evo ja se smatram Srpskog roda, crnogorac, vjeru nismo mjenjali, na obije strane, i majcine i oceve svi su iz CG, i gdje bi me ti sad? Primirite se bolje vi je...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  20. #4616
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Svaka sličnost sa trenutnim događajima nije slučajna:

    https://www.aktuelno.me/istaknuto/kontinuitet-2/
    In vino veritas

  21. #4617
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,399
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,217
    Thanked in
    1,679 Posts

    Default

    Nemam ja problem, nešto si pobrkao. Ovđe mi se čini da ti imaš problem. I neka ti prijetnje, tako ti svega.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  22. #4618
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Prije Sramota sa kim živimo...nije ova nesrećna zemlja kriva što idioti žive na njoj...rekoh ranije, vrijeme je da se "igrica obrne"
    Ako je vjerovati nekim tekstovima koje sam čita, živimo na području đe je zastupljen dinarski tip čovjeka kod koga je utvrđeno (postoji neki gen) da ima povećane koncetracije testosterona, a višak testosterona dokazano izaziva agresivnost.
    Last edited by autodijagnostika; 28-01-20 at 09:15.

  23. #4619
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,041
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Alapacha imas problem sa ljudima ciji su pradjedovi i cukundjedovi rodjeni ovdje?
    Evo ja se smatram Srpskog roda, crnogorac, vjeru nismo mjenjali, na obije strane, i majcine i oceve svi su iz CG, i gdje bi me ti sad? Primirite se bolje vi je...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Tema treba da se zakatanchi definitivno!
    Manje negativng naboja ima u Zadrugu i Parove,vjerujte chak i zajedno proslavljaju Božiće,Bajrame,itd!
    ...

  24. #4620
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,885
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Zašto bi ja "popila" kaznu?
    Eskiviraš priču, pametno. Bolje je tako.
    Ado da popije kaznu, ja i ti rakiju. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  25. #4621
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ljiljan View Post
    Sta ocekivati od crnogorske dps policije kada sami Srbi, u solidnom broju, glasaju DPS ? Politicki direktor DPS-a je Srbin po nacionalnosti, Tarzan Milosevic.
    Srbija na celu sa Vucicem i kompletnom vrhuskom podrzava DPS i gaji odlicne odnose.


    U Vladi NDH Anta Pavelica je bilo nekoliko Srba na mjestima ministara.


    Mi Srbi smo skloni asimilaciji i mijenjanju vjere i nacije zbog novca.
    To što Srbi glasaju za DPS možda nije dobro za opšte srpske interese u CG, ali nije bogami ni nešto nenormalno i paradoksalno.
    Ne znam zašto se to toliko potencira.
    To je za mene upravo dokaz da su Srbi sasvim lojalni i normalni gradjani CG, koliko se glasanje za DPS uopšte može smatrati normalnim gradjanskim izborom za bilo koga.
    Ali eto, ima Srba koji glasaju za vlast iz nekih svojih razloga.
    Ima i u toj vaterpolo reprezentaciji dobar deo Srba rekao bih. To su momci iz Kotora, Herceg Novog, Tivta, Beograda, Pančeva...
    Nisam čuo još za vaterpoliste iz Cetinja, Ulcinja, Plava i Rožaja.

    Juče su svi mogli videti kako je njihov zloupotrebljen u političke svrhe, gde je upriličen jedan nacionalistički performans sa tradicionalnim pokličima na italijanskom, porukama protiv "dušmana" i cipelarenjem čoveka pod "svetom zastavom"...
    A za to vreme predsjednik je pričao o velikosrpskim ludacima.

    Ko je hteo da vidi, mogao je davno da spozna antisrpski karakter režima u CG. Ko to do sad nije video, ovih dana može da se uveri.
    Sportisti Srbi ionako odavno pre biraju Srbiju nego CG. Ponašanje režima im daje svako pravo.
    Medjutim, oni imaju izbora.

    A koliko ga imaju obični ljudi pritisnuti svakodnevnim nedaćama, pokazaće izbori.
    Meni tu ništa ne sluti na dobro.

    Juče je mogla i glava da padne lako. Samo jedan udarac gde ne treba, kako to često biva u cipelarenju.
    Bez obzira da li je ovaj provocirao ili kamenovao, ima li iko predstavu kakva bi to bila katastrofa?

  26. #4622
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,825
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Jedino nas korona virus moze spasiti. Pravedan, brz, bez nacionalnog opredjeljenja...

    Čovjek brzo shvati da postoji samo Jedan i jedna crkva. Sve ostalo su boje, arome i zasladjivači.
    Last edited by Caesar; 28-01-20 at 10:02.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  27. The Following 5 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  28. #4623
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Primirite se bolje vi je...
    Ili šta? ko su ovi ljudi...
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  30. #4624
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    A đe živiš ti?
    Milo mi je ako poštuješ našu zemlju, naciju, jezik, pismo, crkvu.

    Postujes li ti moju srpsku naciju, moju srpsku crkvu i jezik ?

  31. #4625
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,399
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,217
    Thanked in
    1,679 Posts

    Default

    Poštujem sve nacije i vjere, ali mi nije jasno da voliš više tuđe nego svoje.
    Ja još ne čuh da neki Srbijanac više voli i poštuje Crnu Goru od Srbije.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  32. The Following User Says Thank You to aLaPaCha For This Useful Post:


Page 185 of 644 FirstFirst ... 85135175181182183184185186187188189195235285 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •