Page 230 of 644 FirstFirst ... 130180220226227228229230231232233234240280330 ... LastLast
Results 5,726 to 5,750 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #5726
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Ne damo svetinje!


    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Investitor Amfilohije, izvođač radova Milo
    :fat:
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #5727
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by suponik View Post
    Ispravite me ako grijesim.
    Zar nije Manastir Savina iz 11. vijeka, i u njemu Hram Svetog Save(po kome se zove i manastir) ?
    To valjda nije Sava Nemanjic, vec Sava (P)Osveceni, grcki svetac iz 4-5. vijeka ?
    Manastir je nešto mlađi i radio se na temeljima sakralnog objekta iz 11 vijeka.
    Moguće, zaista ne znam o kojem Savi se radi. Ovaj je samom sebi dao titulu hercega Svetog Save, što će reći da ga niko iz Grčke, Srbije, Bugarske, Venecije,... nije odlikovao te nema direktne poveznice sa bilo kojim redom.

    Sent from my Motorola 8400

  3. #5728
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Narod je izabrao crkvu umjesto države. Sad ovima što šetaju neka crkva daje plate, pošto mi je nenormalno da je neko izabrao da privatna firma, citaj crkva, ima kontrolu nad nečim što treba da je državno. Ja bih da se Mamula vrati Austriji, jer su je ipak oni napravili.

  4. #5729
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Narod je izabrao crkvu umjesto države.
    A znaci, ovo je ili ili? Ultimatum. Ako si vjernik i za crkvu, ti si protiv drzave? Hahahah, pa kad ce pojedini shvatiti da pricaju nevidjene gluposti...


  5. The Following 5 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  6. #5730
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Narod je izabrao crkvu umjesto države. Sad ovima što šetaju neka crkva daje plate, pošto mi je nenormalno da je neko izabrao da privatna firma , citaj crkva, ima kontrolu nad nečim što treba da je državno. Ja bih da se Mamula vrati Austriji, jer su je ipak oni napravili.
    Elektroprivreda i Telekom likes this
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  7. The Following 4 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  8. #5731
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    stvarno ,nekad su pametniji kad cute,samo sebe jos vise ukopavaju sa nekim komentarima i izjavama poput ovog https://www.vijesti.me/vijesti/polit...tiva-ostecenja

    e tuge ove

  9. #5732
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    ovako ti je lako provaliti dje ko radi. iz recenice "drzava ti daje platu". zamisli da nekome i ne daje, pa imaju "slobodu" i za drugacije misljenje od krize srednjih godina jednog covjeka

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  10. #5733
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    4,661
    Thanked in
    2,485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Narod je izabrao crkvu umjesto države. Sad ovima što šetaju neka crkva daje plate, pošto mi je nenormalno da je neko izabrao da privatna firma, citaj crkva, ima kontrolu nad nečim što treba da je državno. Ja bih da se Mamula vrati Austriji, jer su je ipak oni napravili.
    Koja kolicina besmislica u jednom jedinom postu, bas za nevjerovat.
    Forever young, i want to be forever young

  11. The Following 4 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  12. #5734
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,785
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Narod je izabrao crkvu umjesto države. Sad ovima što šetaju neka crkva daje plate, pošto mi je nenormalno da je neko izabrao da privatna firma, citaj crkva, ima kontrolu nad nečim što treba da je državno. Ja bih da se Mamula vrati Austriji, jer su je ipak oni napravili.
    Plate im daju preduzeca u kojima rade, drzavni poslovi su ipak u najvećoj mjeri nedostupni onima koji idu na litje.
    A i procesije su u večernjim satima pa najveći dio njih svoje slobodno vrijeme koristi.
    Ne uplaćuje im se gorivo niti dnevnice dobijaju.
    Nadaju se duhovnoj koristi

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  13. #5735
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ovaj zakon je najveca glupost koju je Vodja ikad uradio, gora cak i od jurisa na Dubrovnik. Nema tog spina koji to moze pretvoriti u nekakvu genijalstinu.

    U decembru su imali pred sobom mirnu 2020tu, razjedinjenu opoziciju i sigurno dobijene izbore.

    Dva mjeseca kasnije, iskljucivo svojom zaslugom, jednu Amfilohijevu rijec su daleko od toga da ih 50.000 ljudi govnjivim motkama otrese s vlasti.

    Zaisto genijalno.
    Ti gledaš najdalje do kraja 2020, a mislim da se ovdje prave računice na mnogo duži rok Mada, kad neko piše "Vođa", odmah mi je jasno koliko je sati Ipak ću ti hintovati: najbolji način da vidiš da li je ovo maestralan potez ili potez ludaka je da pogledaš šta su posljedice i rezultati. Već sada su se iskristalisale neke stvari.

    • Ovo pitanje je tema #1, #2 i #3 - i sada i na predstojećim izborima (sve afere, ekonomska i socijalna pitanja su sklonjeni u zapećak i ne zanimaju nikog).
    • Politička i društvena scena je jako polarizovana - svi su manje-više prinuđeni da izađu iz zone komfora i izjasne se po ovom pitanju (direktna posljedica: Demokrate su usisale Crnogorsku i otvoreno stale na stranu SPC).
    • Demokrate su pale na uštrb DF-a i SNP-a, a bili su im najveća prijetnja.
    • DPS je iskoristio priliku da, nakon kongresa, provjetri partiju, konsoliduje svoje redove, a i dalje je na putu da osvoji vlast, bez ugrožavanja kohezije u svjoj kući (Da, dio birača u ovom trenutku ne bi glasalo opet za DPS, ali ne zaboravite sposobnost da se kroz terenski rad, predizbornu kampanju i obećanja, ti glasove povrate. Malo ko će staviti imovinu crkve prije sopstvenog blagostanja ili blagostanja svoje porodice).


    Šta dalje?
    Litije se nastavljaju, ali bez rezultata i nekog efekta. Sama ta činjenica sigurno izaziva veliki gnijev Crkve i njihovih finansijera i podržavaoca, a istovremeno stavlja sve veći pritisak na nju. To znači da sljedeći korak mora biti radikalizacija protesta ili njihovo postepeno gašenje. Win-win za vlast. Opet, što duže traju litije, to je svima jasnija suština tih protesta (ikonografija se sve manje krije, izjave su sve jače i oštrije, a apelacije Ustavnom sudu ni na vidiku) i sve je lakše prikazati DPS kao nosioca progresa i emancipacije u društvu, a s druge strane, sve teže prikazati Crkvu kao puku žrtvu odnarođene vlasti. Očigledna podrška iz Srbije i Rusije kod međunarodnih faktora samo ide na ruku Đukanoviću (podsjetiću vas da je i sam NATO ovo prepoznao, a kontrahibridni tim je u Crnoj Gori od kraja novembra 2019).

    Šta je ultimativni cilj?
    Crkva lojalna državi (vlasti).

    Ovaj zakon je vjerovatno prvi korak u ostvarenju tog cilja i prva bitka u obračunu sa SPC, koja će sigurno trajati neko vrijeme. Kad-tad se moralo ući u rješavanje tog pitanja. DPS je kalukulisao do zadnjeg trena, nadajući se da će naići na razumijevanje i zajednički jezik sa druge strane, ali onog trena kada je bilo jasno da se Crkva neće odreći svoje misije i suštine, razvijalili su se planovi kako otvoriti fornt protiv najvećeg takmaca. Podsjetiću da je ovaj zakon od 2014. u pripremi i da strategija obračuna sa SPC datira makar od tada, a javno je proklamovana na kongresu krajem 2019. godine (presuda Evropskog suda, ulazak u NATO, otvorena neposlušnost SPC i izigravanje dogovora za krstionicu u zalivu su, između ostalog, definisali tajming). Nemojte se zavaravati, uži vrh DPS-a se sprema za ovo već neko vrijeme. Medeni mjesec DPS-a i SPC je završen i ono što gotovo mogu da garantujem je da dogovora neće biti.

    Naravno, još ništa nije završeno i ponavljam, Đukanović odavno nije imao ovako moćnog protivnika, ali u ovoj igri šaha je evidentno u prednosti.
    Last edited by johnny bravo; 10-02-20 at 12:23. Reason: typo
    In vino veritas

  14. #5736
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    stvarno ,nekad su pametniji kad cute,samo sebe jos vise ukopavaju sa nekim komentarima i izjavama poput ovog https://www.vijesti.me/vijesti/polit...tiva-ostecenja

    e tuge ove
    njegosev sat feels safe with aleksandar bogdanovic

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  15. #5737
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Iz ateisticke perspective je sasvim logicno… Iz duhovne.. totalni promasaj..
    Budjenje duhovnosti je u velikom talasu u svijetu I cini mi se da "savjetnici" Ili "saptaci" nisu to uzeli u obzir..
    Tajming jeste zanimljiv jer je bio "logican" za plan uradjen prije vise desetina godina, ako ne I vise (svijet order), ali nesto mi se cini da je "ogledalo" prepravljeno od 12.te I da IM radi na tome I na svom tajmingu..
    Naivno je sto usima slusaju a ocima ne primjecuju odavno..

    Moj "savjet" kao analiticara... okrenite se nacionalnom interesu - narodu..


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 10-02-20 at 12:45.

  16. #5738
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Nema ovo veze sa duhovnošću.

    A svakako u eri revitalizacije i preuzimanja desnice u najmoćnijim državama svijeta, kada se granice zatvaraju zidovima i žicama, djeca odvajaju od roditelja, a emigranti dave po svjetskim morima svakog dana - govoriti o buđenju duhovnosti u velikom talasu je blago rečeno neosnovano.
    In vino veritas

  17. #5739
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne pisem da bih se ubjedjivala sa nekim.. .. Dakle, to je moje vidjenje I "savjet" na osnovu visedecenijskog hobija pracenja ekonomskih, kulturoloskih I politickih djelovanja u svijetu I ovog teksta sto ste napisali ili c/p .. nebitno.
    Ovo nije samo CG tema, I nesto mi ne lici ni na drzavna birokratija vs crkva I nekretnine, ma koliko se ostrasceni upinjali da to tako predstave.. Meni lici na nesto drugo..
    Mnogi su zanemarili duhovnost kao moc naroda, ne politicku I ne materijalnu.. Mislite da je ovo za svestenstvo I institucije crkve ili za bilo koju interesnu partiju? Ne lici ni malo..
    Meni bar.. Boo..

    Hvala Lepo

  18. #5740
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    .... To znači da sljedeći korak mora biti radikalizacija protesta ili njihovo postepeno gašenje. Win-win za vlast. Opet, što duže traju litije, to je svima jasnija suština tih protesta ...
    Pazi, ako ti insistiras na prici da je ovo pretvaranje gotovine u veresiju nekakav 5-dimenzionalni sah koji na dugi rok igra Veliki Vodja onda se nemamo sta dokazivati.

    Kakvu god glupost da Vodja uradi ti naslonis prst na nos, namignes i kazes "zna Baja sta radi". Sa tim stepenom slijepe vjere se ne moze raspravljati.

    Samo cu dodati da radikalizacija protesta ne odgovara ovoj vlasti uopste jer a) ima policiju na koju se ne moze osloniti u ovoj situaciji i b) i kad bi mogla da se osloni ta policija ima kapacitet da kontrolise demonstracije do 15.000 ljudi a na ulicama imamo 80.000.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  20. #5741
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Zar stvarno treba da se pise da radikalizacije nece biti?
    Ja sam mislila da je to svima jasno.


    Hvala Lepo

  21. #5742
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-i-nevaspitano

    Bravo Danilovicu , resetova si ga

    "Nevjerovatno je da se on, jedan od tvoraca Žabljačkog Ustava s početka devedesetih, branitelj Savezne Republike Jugoslavije, iščuđava pred trobojkom, pred Crkvom, pred srpskim jezikom, "pravnim" kategorijama koje je svojeručno unio u Ustav iz 1992. U njegovom kabinetu u Skupštini Crne Gore, njegova trobojka se posljednja predala. Tri četvrtine svog života govorio je srpskim jezikom i ponosio se svojim krštenjem pod Ostrogom u zrelim godinama i to u vrijeme kada su njegovi pojedini "zapadni partneri" tvrdili da se u toj našoj Svetinji kriju "ratni zločinci"?"


    ​nego dje je i sto radi Jelena Milic ? hahahahah sad mi pade na pamet ona spodoba

  22. The Following User Says Thank You to Poker_Sindrom For This Useful Post:


  23. #5743
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Da vam napisem sto stvarno mislim (na osnovu xxxxxxx parametara), pa tek bi mi tada rekli - kripticno...
    Sta ako je Amfilohije imao svoje "savjetnike"?
    Sta ako je Vlast imala svoje "savjetnike"?
    Sta ako je Preds. druge drzave imao svoje savjetnike?
    Sta ako su svi oni imali zajednicke savjetnike?
    Sta ako su te savjetnike nadgledali drugi savjetnici?
    Sta ako se zaista igra 5-dimenzionalni sah?
    Sta ako svi vjeruju bespogovorno jedni u druge?
    Sta ako su planovi (johnny bravo stile), iz jednih interesnih kalkulacija presli na mnogo veci nivo.. "Kontrola" kao obecanje I cilj planova (nebitno za sta jedan, za sta drugi, za sta treci - Kosovo bla bla trotj)?
    Sta ako su svi planovi imali zadovoljenje za svaciji cilj?
    Sta ako je sve to bila "sarena laza" - logicna dakako?
    Sta ako svako ima nesto?
    Sta ako je shah strategija mnogo lucidnija I sofisticiranija?
    Sta ako je narod kao nacionalni interes duhovno prevazisao sve to, nesvjesno, I bez savjetnika I bez plana?



    Hvala Lepo

  24. #5744
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ne pisem da bih se ubjedjivala sa nekim.. .. Dakle, to je moje vidjenje I "savjet" na osnovu visedecenijskog hobija pracenja ekonomskih, kulturoloskih I politickih djelovanja u svijetu I ovog teksta sto ste napisali ili c/p .. nebitno.
    Ovo nije samo CG tema, I nesto mi ne lici ni na drzavna birokratija vs crkva I nekretnine, ma koliko se ostrasceni upinjali da to tako predstave.. Meni lici na nesto drugo..
    Mnogi su zanemarili duhovnost kao moc naroda, ne politicku I ne materijalnu.. Mislite da je ovo za svestenstvo I institucije crkve ili za bilo koju interesnu partiju? Ne lici ni malo..
    Meni bar.. Boo..

    Hvala Lepo
    Poštujem Vaše viđenje i prije svega, način komunikacije. Pristojnost u komunikaciji je na ovom forumu nažalost ugrožena, pa je pravo osvježenje pročitati i bitno drugačiji osvrt, ali lišen agresije i napada na sagovornika.

    Nažalost, ispod imamo primjer negativne prakse.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pazi, ako ti insistiras na prici da je ovo pretvaranje gotovine u veresiju nekakav 5-dimenzionalni sah koji na dugi rok igra Veliki Vodja onda se nemamo sta dokazivati.

    Kakvu god glupost da Vodja uradi ti naslonis prst na nos, namignes i kazes "zna Baja sta radi". Sa tim stepenom slijepe vjere se ne moze raspravljati.

    Samo cu dodati da radikalizacija protesta ne odgovara ovoj vlasti uopste jer a) ima policiju na koju se ne moze osloniti u ovoj situaciji i b) i kad bi mogla da se osloni ta policija ima kapacitet da kontrolise demonstracije do 15.000 ljudi a na ulicama imamo 80.000.
    Čini mi se da sam za svaku tvrdnju ponudio određene argumente ili makar indicije, tako da je malo nepošteno izvrtati i svoditi na "sliepu vjeru", posebno kada su konkretni rezultati i posljedice već vidiljivi.

    Radikalizacija ne podrazumijeva otvoreno nasilje i juriš na Vladu (apsolutno nisam mislio na to). U slučaju takvih najava i dešavanja, to bi definitivno značio kraj legitimiteta protesta, gubitak svake podrške Crkvi (osim militantnih elemenata), a ove cifre kojima raspolažeš bi bile jedno stotinu puta manje. A osim toga, ja zaista ne znam nijednu vlast na svijetu koju je u novijoj istoriji smijenila crkva na ulici. Tako da ne bih ulazio u razrade tih teorija.
    In vino veritas

  25. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  26. #5745
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post



    Čini mi se da sam za svaku tvrdnju ponudio određene argumente ili makar indicije, tako da je malo nepošteno izvrtati i svoditi na "sliepu vjeru", posebno kada su konkretni rezultati i posljedice već vidiljivi.

    Radikalizacija ne podrazumijeva otvoreno nasilje i juriš na Vladu (apsolutno nisam mislio na to). U slučaju takvih najava i dešavanja, to bi definitivno značio kraj legitimiteta protesta, gubitak svake podrške Crkvi (osim militantnih elemenata), a ove cifre kojima raspolažeš bi bile jedno stotinu puta manje. A osim toga, ja zaista ne znam nijednu vlast na svijetu koju je u novijoj istoriji smijenila crkva na ulici. Tako da ne bih ulazio u razrade tih teorija.
    Nisi ponudio argumente, ponudio si samo puno nade da Vodja ima genijalni plan.

    Zasad od tog genijalnog plana vidimo pretvaranje dobijene situacije za DPS u vrlo rizicnu. Mozes me ti ubjedjivati da DPS prihvata taj rizik da bi im bilo lakse tamonegdje 2025e, ali to je pripisivanje dalekovidosti partiji koja uvece ne zna hoce li ujutru obezbjedjivati proteste.

    Radikalizacija ce prije biti policijski juris na proteste nego obrnuto. Koliko bi tu policije istalo vjerno, koliko bi odmah preslo na drugu stranu a koliko bi samo otislo kuci - to je pitanje na koje bi i DPS volio da ima odgovor.

  27. #5746
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Pozdrav kolege. Primijetili ste, vjerujem, da svaki dan bude sa režimske i prorežimske strane praćen nekim čak i intezivnijim izjavama protiv mirnih litija. Čini li vam se da aparat povećava broj obrtaja nadajući se u momentum da će snaga litija da opada a da on povećava aktivnost?

    Ipak, čini mi se da sad sve što čine vala i je donosi neki rezultat. Čak šta više, gomilaju se promašaj takvi da kao da svako vuče na svoju stranu.

  28. #5747
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,635
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...kup-na-cetinju


    Policija nije dozvolila održavanje javnog okupljanja u organizaciji "Crnogorske kulturne mreže" planirano za 13. februar.

    "Postupajući po zahtjevu za održavanje javnog okupljanja od 07. februara 2020. godine podnijetom od strane NVO "Crnogorska kulturna mreža" iz Nikšića, policija je donijela rješenje i u skladu sa zakonom nije dozvolila održavanje javnog okupljanja u pokretu u Cetinju", saopšteno je iz Uprave policije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. #5748
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    opet ti svi znamo. evo ja ne znam pa mi kazi kako se to nezakonito upisivalo. vidim da si uporan sa tim, ali bes nidje j3dan primjer tog opsteg znanja.
    da ti pomognem za buduce rasprave, da ti lakse.
    nezakoniti upis moze da bude da se nesto vodilo na drzavu kroz nacionalizaciju. crkva je imala papire kao dokaz da je nekada bila vlasnik, pa su prepisali sa drzave na sebe.
    nezakonito je sto se nije cekao zakon o restituciji iako imaju dokaze da je bilo njihovo.
    i dalje je nezakonito, nezavisno od toga sto imaju papire da su bili vlasnici ili da im je poklonjeno/zavestano
    samo za potrebe ovakvih dizanja tenzija, to se namjerno preskace. mislim da ti faraon o tome prica kad prica o nezakonitom upisu. slabo vas na te sastanke nauce sta su argumenyi

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Nezakonito je zbog toga što su se ti stari sakralni objekti o kojima je riječ tih devedesetih računali kao kulturna baština, a kulturna baština se ne može otuđiti. Ali kako može da ne može, Milo je tu da pogura
    Last edited by Rakun; 10-02-20 at 17:00.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  30. #5749
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Sad pogledah ovaj snimak i vidim da je bilo masu ljudi -> ne znam sto nekome znaci da prica kako nije bilo naroda tu ne vidim nikakav plus samo moze minus da bude..
    Minus je ođe što se takmiče koje veći vjernik, srbin/crnogorac, u pravu ili nije u pravu a isti dan se pojavilo 33 ljudi u humanitarnoj akciji povodom očuvanja sredine u kojoj živimo.
    To je naše stanje svijesti. Poslije se žale na vlast, prave se ludi kad im daš konkretne dokaze da su opozicija i crkva još gori.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  31. The Following User Says Thank You to kenneth For This Useful Post:


  32. #5750
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,963
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...kup-na-cetinju


    Policija nije dozvolila održavanje javnog okupljanja u organizaciji "Crnogorske kulturne mreže" planirano za 13. februar.

    "Postupajući po zahtjevu za održavanje javnog okupljanja od 07. februara 2020. godine podnijetom od strane NVO "Crnogorska kulturna mreža" iz Nikšića, policija je donijela rješenje i u skladu sa zakonom nije dozvolila održavanje javnog okupljanja u pokretu u Cetinju", saopšteno je iz Uprave policije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Treba platit to 2000 ljudi
    Tu es mon héro!

Page 230 of 644 FirstFirst ... 130180220226227228229230231232233234240280330 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •