Page 397 of 644 FirstFirst ... 297347387393394395396397398399400401407447497 ... LastLast
Results 9,901 to 9,925 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #9901
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Вјечан спомен и Царство Небеско!


  2. The Following 4 Users Say Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  3. #9902
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Amfilohije je svakako bio kotroverzna licnost koji je kao takav imao svojih i dobrih i loših strana. Reći za njega da je oličenje zla ili svetac bilo bi pogresno i rezultat pristrasnosti i predrasuda dakle zamagljenog razuma. Bio je covjek kao i svi mi i stoga po defaultu grešan. Ja ipak volim da ljude pamtim po lijepim stvarima, a svi ih imaju manje ili više bez izuzetka.

    Svakako se njegov uticaj protezao dalje od crkve i biće interesantno vidjeti sad jesmo li politicki i ljudski u smrti jedno ili ce biti rasulo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  5. #9903
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Amfilohiju pokoj duši. Nama jedno podsjećanje i nauk. Muslimani bi rekli "Čovjek planira, a Alah se smije". Nekada i mudrije, i u vjeri i teologiji mnogo utemeljeniije od nas ponese atmosfera i "gradivo". Pa da nas ovo podsjeti da se čuvamo zalijetanja...

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...tra-cetinjskog

  6. #9904
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    ВЈЕЧНАЈА ПАМЈТАТ ВЛАДИКО!

  7. The Following User Says Thank You to GRUNA'STAR For This Useful Post:


  8. #9905
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Laka mu crna zemlja...nadam se da ce narod bit pametniji te da nece i sebe ubit ka sto su vjer doprinijeli i da se on zarazi.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  9. #9906
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    https://mitropolija.com/2020/10/30/e...z7b4VQZ7rY-vVE

    Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

  10. #9907
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Okupljanja znaci...super.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  11. #9908
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Bravo opet stotine hiljada u cijeloj Crnoj Gori, u svakom gradu.

    Bravo, mjesto da se izvuce pouka iz ovoga.

    Pakao!
    Podgorica Podgoricanima!

  12. The Following 2 Users Say Thank You to .Bole For This Useful Post:


  13. #9909
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Ajmo ovako...

    Ko nema sto pametno da kaze, neka iskulira.

    Da ne pominjem moje subjektivno misljenje koje je irelevantno ovdje ali dok sam ja na ovom forumu, nece se slavit' nicija smrt. Bio to Risto, Miras, Momir ili Milo.

    Ako ste toliko plitki neljudi, bez trunke ljudskosti i postovanja prema drugima onda nadjite neko drugo mjesto za sirenje vasih frustracija i neizlijecive mrznje. Preporucujem Twitter.

    Maliciozne post-ove cu brisat' kao neprimjerene a oni koji to ponavljaju dobijace i infrakciju pa neka kukaju o cenzuri nadleznima.

    Toliko.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. The Following 16 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  15. #9910
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    "Po djelima njihovim prepoznacete ih.."

    Nas Mitropolit LAV BOZIJI!
    Na nama je da ispunimo zelju njegovu i Njegosev amanet, da kapelu vratimo na Lovcen. Ali najvise od svega da njegovim stopama koracamo.

    Vjecna ti slava i hvala!

  16. The Following 4 Users Say Thank You to samson For This Useful Post:


  17. #9911
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Вјечнаја памјат Владико.

  18. The Following User Says Thank You to Brk For This Useful Post:


  19. #9912
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ajmo ovako...

    Ko nema sto pametno da kaze, neka iskulira.

    Da ne pominjem moje subjektivno misljenje koje je irelevantno ovdje ali dok sam ja na ovom forumu, nece se slavit' nicija smrt. Bio to Risto, Miras, Momir ili Milo.

    Ako ste toliko plitki neljudi, bez trunke ljudskosti i postovanja prema drugima onda nadjite neko drugo mjesto za sirenje vasih frustracija i neizlijecive mrznje. Preporucujem Twitter.

    Maliciozne post-ove cu brisat' kao neprimjerene a oni koji to ponavljaju dobijace i infrakciju pa neka kukaju o cenzuri nadleznima.

    Toliko.
    Pošto je moj post obrisan, a moderator očigledno samo skenira sadržaj, ne ulažući nikakav napor da zaista pročita napisano (što mu je nekako i dužnost), da nacrtam i podvučem (zbog ostalih, koji možda nisu imali priliku da sami prosude) - moj post nipošto nije slavio Amfilohijevu smrt. Pisao sam o tome šta je njegova zasotavština i konstatovao činjenice (naravno, iz mog ugla). Isto je uradila i većina novinskih portala, uključujući, recimo, i BBC: https://www.bbc.com/serbian/lat/balkan-54535662

    S obzirom da sam prinuđen da ovakve stvari pojašnjavam, kao i da sam ispraćen rafalom najprizemijih uvreda od strane moderatora foruma, moram samo da konstatujem da je ili riječ o plitkoumnosti intelektualno nedoraslog moderatora ili političkoj ostrašćenosti. Bilo kako bilo, sa ovakvom moderacijom i odnosom onih koji bi dijalog trebalo da usmjeravaju, ne vidim suštinu trošenja slobodnog vrijema ovdje, pa vas molim da me trajno banujete. Da vas poštedim svojih frustracija i neljudskosti. Ja ododh po moderatorovom savjetu na Tviter, a njemu, iako se bojim da je uzaludno, preporučujem knjigu. Može početi od Marka Miljanova.
    In vino veritas

  20. The Following 2 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  21. #9913
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ако могу да апелујем на смиривање тензија, мислим да џонијев пост није био за брисање, он није ништа славио, нити се сеирио смрти владике амфилохија.
    Културно га је критиковао, што је рађено на овој теми и од стране других форумаша.

    Ја нисам чак ни за брисање коментара из црног хумора поводом овог догађаја, можда ми је ближи француски републиканизам него наша стварност, ал на крају небитно, мислим да је џонију неоправдано обрисан пост јер није повриједио правила форума.

    Да парафразирам патријарха павла : будимо људи иако смо форумаши.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. The Following 5 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  23. #9914
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Nisam neki fen crkvi a još manje ovozemaljskih božijih poslanika, još manje sam fen lika i djela Amfilohija, moram reći da je to čovjek koji nikog nije ostavio ravnodušnim, kako pojavom tako djelima i riječima.. Prosto, ili ga voliš zbog onog ili ovog razloga ili ga ne voliš po istom principu. Kako to biva, vrijeme će dati sud i o njemu.

    Za sva neka djela i riječi koje su bile neumjesne u datom momentu, mislim da se iskupio u ovo zadnje godinu dana (pa makar i djelimično) sa njegovim direktnim učešćem u rušenju kvazi demokratske papazjanije koja je na kraju više zla učinila svojim djelima nego što je to ikad želio i zaželio Amfilohije.

    Nema riječi da je sa scene otišla jedna od ključnih osoba iz moderne CG istorije. Kad čovjek sagleda sve, jeste bio genije i da je tu. moć od starta koristio za dobrobit pravoslavne zajednice CG a ne u neke besmislene političke projekte, vjerovatno ne bi bilo osobe koja bi mu mogla prigovoriti za bilo što..

    Ne znam, umro je možda u prelomnom momentu, a opet možda sve ovo posluži kao inspiracija konačnom ujedinjenju normalnih građana u ovoj državi i tako da se konačno krene naprijed..

    Neka mu je laka crna zemlja..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  24. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  25. #9915
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ако могу да апелујем на смиривање тензија, мислим да џонијев пост није био за брисање, он није ништа славио, нити се сеирио смрти владике амфилохија.
    Културно га је критиковао, што је рађено на овој теми и од стране других форумаша.

    Ја нисам чак ни за брисање коментара из црног хумора поводом овог догађаја, можда ми је ближи француски републиканизам него наша стварност, ал на крају небитно, мислим да је џонију неоправдано обрисан пост јер није повриједио правила форума.

    Да парафразирам патријарха павла : будимо људи иако смо форумаши.
    Ne znam jesmo li pročitali isti post.

    U njemu je ponajmanje kulturne kritike bilo. A najvise teske netrpeljivosti koja nije dobrodosla na forumu, pogotovo u situacijama kada moderator (koji sam tim stvarima ima mnogo vise iskustva od ostalih) procjeni da nikako nije trenutak za nju.

    Kao sto rekoh - malo dostojanstva nije na odmet. Ja možda jesam bio isuviše oštar ali nisam se nikome lično obratio a to jel' se neko pronašao u mojim redovima jer već druga priča.

    Crni humor je crni humor ali tu je opet moja procjena da sad nije trenutak za to. Sa svima se sprdalo na toj temi ali se i kod mrtvih čekalo da se oni makar o'lade pa bih i u ovoj situaciji zatražio isto.

    Odmjere kritike su u redu. Komentarisanje eventualnih skupova povodom njegove smrti/sahrane je takođe u redu i sl.

    Mislim da ovdje nedostaje "takta" kod mnogih. A to nije vezano samo za ovaj forum nego inače.

    Mogao bi bas da oduzim sa mojim misljenjem i onih koji danas zale, onih koji zele smrt onima koji se danas slade, onih koji bi se sladili da recimo neko sa 'druge strane' umre itd. itd. ali sam svjestan da to ne bi imalo nekog efekta pa cu sve to zadržat' za sebe, makar za sad.

    Toliko o tome, ne bih dalje duzio niti nastavljao sa ovom raspravom koja je suvisna.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  26. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  27. #9916
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Фер инаф, лец агри ту дизагри.

    Док се дешава једна од важнијих ствари у црној гори, и док улазимо у неизвјесност око избора новог владике, нешто друго се дешава у пг :

    Скупштина главног града ће поклонити парцелу код брда Горице (а поред гимназије) ЦПЦ од око 2.000 квадрата, вриједну око 650.000,00 еура.

    http://skupstina.podgorica.me/wp-con...020/10/14_.pdf


    Ко се сјећа, 2013 је Мугоша поклонио у име града парцелу од 13.000 квадрата ЦПЦ за изградњу храма на малом брду, међутим по ријечима Стева Вучинића, на превару замијенили су је гором, и ту гору им опет понудили



    што су из ЦПЦ одбили и вратили главном граду те парцеле.

    МЦП се нараво противи овој одлуци о поклањању и по ријечима Џомића покренуће тужбу ради утврђења својине, јер тврде да је то некада била земља МЦП.

    Интересантно је да је предлог о повлачењу ове одлуке у главном граду који је поднио неко из дф-а или демократа подржала и УРА, макар по нападима из Либаралне партије и ЦКМ-а се тако може закључити.

    https://m.cdm.me/politika/ckm-zasto-...roispovijesti/


    https://m.cdm.me/politika/lp-podgori...erile-gradane/

    Можда @wulfy зна нешто о овом гласању?


    Сматрам да је потребно да цпц има своју цркву у подгорици, и да ако се није могло наћи друкче мјесто, добро је и ово, само да се не испостави да га на суду добије мцп.
    Необично је то што главни град и даље затеже око градње цркве мцп на конику као и џамије такође на конику, али видјећемо да ли ће до краја мандата и њима дозволити градњу, или можда и поклонити земљу.
    Last edited by Mstislav; 30-10-20 at 14:35.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  28. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  29. #9917
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Da se da parcela i subotarima i jehovinim svjedocima odmah, takođe i svim vjerskim organizacijama registrovanim u stanicama milicije od uvođenja "milicije, policije ili žandamerije".


    Poslato je nadam se

  30. #9918
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Ne zalazim mnogo u crkve i hramove ali ovo su cinjenice:
    Ovo je bio covjek koji je poslije 30 godina srusio vlast.
    Izveo je stotine hiljada ljudi na ulice i odbranio svetinje.
    Slavio je sa ljudima pobjedu i to mu je doslo glave.
    Sve u svemu, otisao je sa stilom!

  31. #9919
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,106
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    https://www.instagram.com/p/CG-QZkVJ...=1664xej080je0

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  32. The Following 7 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  33. #9920
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Фер инаф, лец агри ту дизагри.

    Док се дешава једна од важнијих ствари у црној гори, и док улазимо у неизвјесност око избора новог владике, нешто друго се дешава у пг :

    Скупштина главног града ће поклонити парцелу код брда Горице (а поред гимназије) ЦПЦ од око 2.000 квадрата, вриједну око 650.000,00 еура.

    http://skupstina.podgorica.me/wp-con...020/10/14_.pdf


    Ко се сјећа, 2013 је Мугоша поклонио у име града парцелу од 13.000 квадрата ЦПЦ за изградњу храма на малом брду, међутим по ријечима Стева Вучинића, на превару замијенили су је гором, и ту гору им опет понудили



    што су из ЦПЦ одбили и вратили главном граду те парцеле.

    МЦП се нараво противи овој одлуци о поклањању и по ријечима Џомића покренуће тужбу ради утврђења својине, јер тврде да је то некада била земља МЦП.

    Интересантно је да је предлог о повлачењу ове одлуке у главном граду који је поднио неко из дф-а или демократа подржала и УРА, макар по нападима из Либаралне партије и ЦКМ-а се тако може закључити.

    https://m.cdm.me/politika/ckm-zasto-...roispovijesti/


    https://m.cdm.me/politika/lp-podgori...erile-gradane/

    Можда @wulfy зна нешто о овом гласању?


    Сматрам да је потребно да цпц има своју цркву у подгорици, и да ако се није могло наћи друкче мјесто, добро је и ово, само да се не испостави да га на суду добије мцп.
    Необично је то што главни град и даље затеже око градње цркве мцп на конику као и џамије такође на конику, али видјећемо да ли ће до краја мандата и њима дозволити градњу, или можда и поклонити земљу.
    Ne znam, sada ću da ,,kopam", mislim da je grad Podgorica poklonio plac još 2013 ili 2014 god. na Malom Brdu. Da li se ovo odnosi na novi plac ili zamjena za taj na Malom Brdu? Iz teksta ne razaznajem o čemu se radi.

    Sent from my Motorola 8400

  34. #9921
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Riječi svetog Petra Cetinjskog: "Ja sam odavno vidio da ovdje živjeti ne mogu i evo dođe vrijeme da se od sile Cetinjske pod starost bježim iz Cetinja"

    Kletva svetog Vasilija: „I ko bi pokušao da nešto otme od manastira, oteo Gospod Bog takvom razoritelju njegov dom, kuću, i stoku sa sinovima i sav njegov imetak da mu Gospod Bog zatre i raspe odjednom u vjekove. Amin.“


    Poslato je nadam se

  35. The Following 2 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  36. #9922
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ne znam, sada ću da ,,kopam", mislim da je grad Podgorica poklonio plac još 2013 ili 2014 god. na Malom Brdu. Da li se ovo odnosi na novi plac ili zamjena za taj na Malom Brdu? Iz teksta ne razaznajem o čemu se radi.

    Sent from my Motorola 8400
    2013 је поклоњен плац.
    2017 цпц јавља да враћа плац јер им је по њиховим ријечима понуђен неки други плац удаљен 400 метара од првобитног.

    Сада (када су опет без плаца) им се поклања обај уз горицу.
    Мене интересује због чега сте (одбор градски уре) гласали да се ова одлука одложи како вас оптужише цкм и либерали?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  37. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  38. #9923
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Last edited by samson; 30-10-20 at 20:11.

  39. #9924
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default


  40. #9925
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...jednom-covjeku


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 397 of 644 FirstFirst ... 297347387393394395396397398399400401407447497 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •