Page 437 of 644 FirstFirst ... 337387427433434435436437438439440441447487537 ... LastLast
Results 10,901 to 10,925 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #10901
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ja mislim da to ima neke veze sa vazdusnim jastucima koji se aktiviraju ako krst ne upali. Nisam siguran.
    A i ako cd ne odbije radar

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  3. #10902
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Оптуживаше и то преко насловнице Вијести да се приближавамо канџама Ватикана, да нам унија куца на врата.А они почеше да клањају.Како се судбина поигра.
    Nije ti trebalo mnogo da pokažeš svoje lice

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  5. #10903
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,925
    Thanked in
    1,741 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nije ti trebalo mnogo da pokažeš svoje lice

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

    У ком смислу?
    Моји ставови су увјек били јасни, у том смислу увјек сам "показивао право лице".Одувјек ми је чак и био мерак да се нашалим са пропагандом деведесетих, коју живимо и данас.
    Да је коме у ЦПЦ пало на памет да метанише у Новостима, Дану, Бљуцу би се давно приказивале хоџе мјесто распопова и унијата.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #10904
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    У ком смислу?
    Моји ставови су увјек били јасни, у том смислу увјек сам "показивао право лице".Одувјек ми је чак и био мерак да се нашалим са пропагандом деведесетих, коју живимо и данас.
    Да је коме у ЦПЦ пало на памет да метанише у Новостима, Дану, Бљуцу би се давно приказивале хоџе мјесто распопова и унијата.
    Tvoji stavovi zapravo idu ruku pod ruku sa "propagandom devedesetih". Po čemu se ti razlikuješ?

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  7. #10905
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Koja vjerska institucija u nas ima te snage?

    Eno reis Fejzić daje potpaljivačke izjave bez provjeravanja osnovnih činjenica i bez ikakvog osjećaja lične odgovornosti. Sjutra da izazove to neki incident misliš da bi se osjećao krivim? Utješiće se ovim stanom što ga je dobio od opštine za 175 eura po kvadratu. Islamska zajednica radi vjerske obrede za zločince iz drugog svjetskog rata...

    Ništa nam nisu druge vjerske zajednice ni bolje ni gore.
    Ada drugi su krivi. Fejzić npr. A đe mi... Držao je neki obred za zločince. Kolimko se parastosa zloičncima održi godišnje u SPC. Eto npr Draži svake godine u Grbalj da ja znam.

    Ne znam za muslimane kako stoje po tom pitanju, čini mi se da nemaju svečeve, pa ne mogu kiksati kao hrišćani. A lik pop Maca (od macole koju je znao koristiti) ubio devet žena u jednom danu. Supruge partizana. Such a hero. Svetac.
    A sveca proglašava neki najviši organ SPC koliko se razumijem. Sinod , Sabor ili ko već. Jel to znači za Sabor i Sinod OK zaklat 9 žena za dan i proglasit lika za sveca? Mada, klanje žena je peanuts. I onako su nastale od Adamobog rebra, zar ne.

    Proglašenje bješe 2006. Ne baš tako davno...

  8. #10906
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Jedno pitanje bezajebancije....zasto ljudi kod nas kace krst o retrivizor? Ne razumijem u cemu je poenta. Zivim u zemlji dje znam mnoge ljude koji u crkvu idu i vise puta sedmicno pa opet ovo ne rade.
    Moguće da ako imaš krst na retrovizor, da možeš bez zimskih guma po snijegu a da ti se ništa ne desi.

  9. #10907
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ada drugi su krivi. Fejzić npr. A đe mi... Držao je neki obred za zločince. Kolimko se parastosa zloičncima održi godišnje u SPC. Eto npr Draži svake godine u Grbalj da ja znam.

    Ne znam za muslimane kako stoje po tom pitanju, čini mi se da nemaju svečeve, pa ne mogu kiksati kao hrišćani. A lik pop Maca (od macole koju je znao koristiti) ubio devet žena u jednom danu. Supruge partizana. Such a hero. Svetac.
    A sveca proglašava neki najviši organ SPC koliko se razumijem. Sinod , Sabor ili ko već. Jel to znači za Sabor i Sinod OK zaklat 9 žena za dan i proglasit lika za sveca? Mada, klanje žena je peanuts. I onako su nastale od Adamobog rebra, zar ne.

    Proglašenje bješe 2006. Ne baš tako davno...
    Crkveni organi ne priznaju presude prekih sudova komunističke partije.

  10. #10908
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Crkveni organi ne priznaju presude prekih sudova komunističke partije.
    Pozdravile su tebe i crkvene organe porodice Zore Karamatijević, Ljubice Stojkanović, Savke Matović, Milice Janketić i Mileva Žugić.

    Zaklat ženu i kokošku izgleda da je isto onima koji ne priznaju presude prekih sudova. Usput, komunisti su ga spasili od linča u Pljevljima.

    Podsjetimo se riječi "prekog sudije" odnosno glumca Miše Janketića kad su čovjeka koji mu je zaklao majku razni Sinodi proglasili za sveca.

    "
    To što je učinila Srpska pravoslavna crkva je toliko amoralan čin da neću da učestvujem u čitavoj ovoj stvari čak ni kao protivnik".


  11. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  12. #10909
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Pozdravile su tebe i crkvene organe porodice Zore Karamatijević, Ljubice Stojkanović, Savke Matović, Milice Janketić i Mileva Žugić.

    Zaklat ženu i kokošku izgleda da je isto onima koji ne priznaju presude prekih sudova. Usput, komunisti su ga spasili od linča u Pljevljima.

    Podsjetimo se riječi "prekog sudije" odnosno glumca Miše Janketića kad su čovjeka koji mu je zaklao majku razni Sinodi proglasili za sveca.

    "
    To što je učinila Srpska pravoslavna crkva je toliko amoralan čin da neću da učestvujem u čitavoj ovoj stvari čak ni kao protivnik".



    Uf, evo suza mi krenu...

    Dakle, crkva ne priznaje odluke prekih komunističkih sudova i sa indignacijom odbacuje optužbe onih koji su samo u Crnoj Gori streljali 128 sveštenika.

    Zaista, zašto bi crkva priznavala sud svojih dželata, kad je te sudove i režime i moderna Evropa odbacila i stavila u isti koš sa fašističkim režimima.
    Last edited by Dača; 06-05-21 at 10:01.

  13. #10910
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Uf, evo suza mi krenu...

    Dakle, crkva ne priznaje odluke prekih komunističkih sudova i sa indignacijom odbacuje optužbe onih koji su samo u Crnoj Gori streljali 128 sveštenika.

    Zaista, zašto bi crkva priznavala sud svojih dželata, kad je te sudove i režime i moderna Evropa odbacila i stavila u isti koš sa fašističkim režimima.

    Šta ćemo sa "narodnim herojima" koijima su ruke krvave do ramena?
    Evo ti Novosti od maja 2019, valjda nisu komunističke i pozdravi Čiču i njegov ustanak gibaničara.

    https://www.novosti.rs/vesti/kultura...Mise-Janketica

  14. #10911
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Evo ti Novosti od maja 2019, valjda nisu komunističke i pozdravi Čiču i njegov ustanak gibaničara.

    https://www.novosti.rs/vesti/kultura...Mise-Janketica

    Boli me uvo za Novosti i za Mišu Janketića.
    Neki "svedoci" isto tako tvrde da je i njegova mater bila komunistički potkazivač i da su mnogi po jamama završili zbog nje.

    Ja imam lični odnos prema tim komunističkim sudovima i znam šta su ovde po Vojvodini radili nakon rata. A ovde četnika ni popova-četnika baš i nije bilo.

    Baš ti razni Janketići koji su se doebali ovde.

  15. #10912
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Pozdravile su tebe i crkvene organe porodice Zore Karamatijević, Ljubice Stojkanović, Savke Matović, Milice Janketić i Mileva Žugić.

    Zaklat ženu i kokošku izgleda da je isto onima koji ne priznaju presude prekih sudova. Usput, komunisti su ga spasili od linča u Pljevljima.

    Podsjetimo se riječi "prekog sudije" odnosno glumca Miše Janketića kad su čovjeka koji mu je zaklao majku razni Sinodi proglasili za sveca.

    "
    To što je učinila Srpska pravoslavna crkva je toliko amoralan čin da neću da učestvujem u čitavoj ovoj stvari čak ni kao protivnik".

    a sjecas li se razbojnika sto je pored Isusa bio raspet pa se pokajao i on postade prvi stanovnik raja tako ....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  16. #10913
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Malo se izašlo iz pećine, pa se digla glava, pa se brane fašisti, pa se svet tamo njini zastupa...

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  17. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  18. #10914
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Boli me uvo za Novosti i za Mišu Janketića.
    Neki "svedoci" isto tako tvrde da je i njegova mater bila komunistički potkazivač i da su mnogi po jamama završili zbog nje.

    Ja imam lični odnos prema tim komunističkim sudovima i znam šta su ovde po Vojvodini radili nakon rata. A ovde četnika ni popova-četnika baš i nije bilo.

    Baš ti razni Janketići koji su se doebali ovde.
    neko bi rekao da je ovo klasičan post pun mržnje

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #10915
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Boli me uvo za Novosti i za Mišu Janketića.
    Neki "svedoci" isto tako tvrde da je i njegova mater bila komunistički potkazivač i da su mnogi po jamama završili zbog nje.

    Ja imam lični odnos prema tim komunističkim sudovima i znam šta su ovde po Vojvodini radili nakon rata. A ovde četnika ni popova-četnika baš i nije bilo.

    Baš ti razni Janketići koji su se doebali ovde.
    Ovo je jedan od najozbiljnijih primjera fašizma u zadnje vrijeme na ovom forumu. Nadam se da će moderatori adekvatno reagovati.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  20. #10916
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Meni je nevjerovatno koliko se ljudi sprdaju vjernicima, prosto nije ni cudo dje smo kao drustvo i sto nam je sve kako jeste. Ja nisam vjernik, ali me bas zabolje oce li neko da klanja, ili stavlja krst na retrovizor ili ne znam sta, zasto bi to bilo za posprdavanje, i zasto bi to bilo koga interesovalo, bolesno koliko se ljudi bave tudjim poslom.
    Ovdje se vidi koliko smo licemjerni i koliko ako nesto nije po nasem razmisljanju odma osudjujemo i sprdamo se istom. Jadno da jadnije ne moze biti. Nastavite da se valjate u blato, svako dobro ( a za ove sto ne razumiju, grok grok).

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  22. #10917
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    To je ti je palanački mentalitet. Sve im smeta i svuđe se nos meće...Biti licemjeran je prihvatljivo im stanje duha.

  23. #10918
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    neko bi rekao da je ovo klasičan post pun mržnje

    Тapatalk
    O jel?
    Reći da su komunjare činili zločine i da su njihovi sudovi bili anticivilizacijski je govor mržnje?
    Pa to su sve evropske demokratije deklarativno osudile.
    Ali ne...Miša Janketić, kmeee,kmee...
    Pa ja evo kažem da su crnogorske i hercegovačke komunjare bili najveći zločinci medju partizanima.
    Ajd što su bili spremni ubiti i oca i brata i komšiju zbog ideologije, nego su svoja "lijeva skretanja" izvezli posle rata širom bivše država. Žive ljude su zakopavali u rudnike.
    Ljude su stavljani na spisak "neprijatelja današnjice" zbog imovine, dakle iz najnižih pobuda...
    50 godina ti ljudi se slave kao narodni heroji, a grobovi njihovih žrtava se ne znaju.
    Eno čitam, u CG se čak i groblje nacističkih vojnika obeležava i održava, a za "antifašističke jame i pasja groblja" se ne zna.

    Ali neeee...SPC, pop Maca, kmee,kmee...
    Last edited by Dača; 06-05-21 at 11:51.

  24. #10919
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Danas je taj komplex u vlasništvu Crkve i služi isključivo za sahrane dje jedan dan košta 70 eura ( ili evra ) ... možda je tako najbolje ...
    Moram ovu svoju prdnjavu da ispravim !!! Ne služi samo za protokol vezan za sahrane nego se tu obavljaju proslave velikih praznika a svako grupisanje ljudi stvara preduslov za ostvarenje neke ideje pošto je čovjek sam kao slamka medju vihovore !!! Nisam lud da osporim vlasništvo jer je to nemoguće zbog ( izmedju ostalog ) obližnje Crkve koja je sagradjena prije 1300 god. nego sam samo uporedio vrijeme kad su se na istom mjestu ljudi okupljali iz drugih razloga ali isto pozitivnih po njihov život !!! Da ne bude što biti ne može
    deuscroix

  25. #10920
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    O jel?
    Reći da su komunjare činili zločine i da su njihovi sudovi bili anticivilizacijski je govor mržnje?
    Pa to su sve evropske demokratije deklarativno osudile.
    Ali ne...Miša Janketić, kmeee,kmee...
    Pa ja evo kažem da su crnogorske i hercegovačke komunjare bili najveći zločinci medju partizanima.
    Ajd što su bili spremni ubiti i oca i brata i komšiju zbog ideologije, nego su svoja "lijeva skretanja" izvezli posle rata širom bivše država. Žive ljude su zakopavali u rudnike.
    Ljude su stavljani na spisak "neprijatelja današnjice" zbog imovine, dakle iz najnižih pobuda...
    50 godina ti ljudi se slave kao narodni heroji, a grobovi njihovih žrtava se ne znaju.
    Eno čitam, u CG se čak i groblje nacističkih vojnika obeležava i održava, a za "antifašističke jame i pasja groblja" se ne zna.

    Ali neeee...SPC, pop Maca, kmee,kmee...
    Ne znam cemu te frustracije.
    Nismo mi krivi sto su tvoji preci stradali na Neretvi kad mi se brada zakacila za granu dok su je preplivavali bjezeci od pobjednika.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  26. #10921
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ne znam cemu te frustracije.
    Nismo mi krivi sto su tvoji preci stradali na Neretvi kad mi se brada zakacila za granu dok su je preplivavali bjezeci od pobjednika.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne znaš ti ko su moji preci i ne vrede ti ad hominem napadi pišljiva boba.

    Tvoji da su bili neki heroji ne bi ti iz Crne Gore pisao, već iz Beograda.

    Tvoj crnogorski nacionalizam je osveta loših djaka.

  27. #10922
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Tvoji da su bili neki heroji ne bi ti iz Crne Gore pisao, već iz Beograda.
    ovom rečenicom si pokazao svu svoju mržnju prema Crnogorcima. a usput si uvrijedio svakog čovjeka iz Crne Gore koji je život ostavio u borbi protiv najvećeg neprijatelja svijeta i domaćih izdajnika. treba da te sramota. meni je đed bio u partizanima i borio se da bi mi živjeli u slobodnom svijetu. isto kao mnogi ljudi iz Srbije koji su poginuli da bi ovakvi kao ti živjeli slobodno

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. The Following 5 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  29. #10923
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    @Dača
    Kakva gimnastika, kakvo spinovanje, relativizacije i prosipanje mržnje, a sve u cilju opravdavanja proglašavanja lica koje je vršilo monstruozne zločine nad civilima za sveca.

    Welcome to ignore!

    Ne pada mi na pamet da trošim vrijeme na čitanje postova ljudi koji opravdavaju udaranje žena macom u glavu, a u nastavku vrijeđaš sve koje žive u Crnoj Gori, jer ko što reče to što valja je u Beograd.

    Bagra šovinistička.....

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 06-05-21 at 14:18.

  30. #10924
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Mržnja je sveprisutna na forumu ali nažalost malo je onih koji pokušavaju da vode zdravu diskusiju. Većini nas su đedovi bili na braniku zemlje u drugoms vjetskom ratu, prađed mi je kosti ostavio i na Mojkovcu da bi svojim životom i svojim saborcima omogućio vojsci Srbije da se povuče bez gubitaka. Kralj Aleksandar se poslije rata baš adekvatno zahvalio žrtvama vojske Crne Gore... No to što mi živimo prokletstvo svih vladara na ovim prostorima koji su više voljeli stolicu od svega, to je već bolesno. Mislim da se ovdje previše toleriše vrijeđanje vjernika , a nekima ođe stvarno nema pomoći koliko su zadojeni... Kako se misli živjeti bez tenzija kada imate ovoliki broj ljudi na forumu koji razne uvrede na račun vjernika upute na temi o Crkvi...

  31. #10925
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Šta ja da radim kome đedovi nisu bili u borbi, onaj od oca je bio u logoru u Albaniji (do kapitulacije Italije), a onaj od majke je čitav rat bio u logoru u Austriji? Jedna baba je zato bila na Kozari sa partizanima, a druga na planinu uz niti jednu vojsku.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

Page 437 of 644 FirstFirst ... 337387427433434435436437438439440441447487537 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 18 users browsing this thread. (0 members and 18 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •