Page 477 of 644 FirstFirst ... 377427467473474475476477478479480481487527577 ... LastLast
Results 11,901 to 11,925 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #11901
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Vanja, nije to ovo baš u skladu sa savremenim, civilizovanim i demokratskim gledištima.
    Sve zemlje zapada u koje se vi domaći ateisti kunete dozvoljavaju rad mnogobrojnim vjerskim i sektaškim organizacijama.
    Znas li sta me zabolje za njih i za tzv. savremena civilizovana i demokratska gledista? Organizovana religija je jedno od najvecih zala na svijetu. Svako slicno zlo je zabranjeno. Recimo narko karteli, kriminalne i teroristicke organizacije itd. Organizovana religija nije mnogo drugacija od njih. Cesto im je produzena ruka. Osim sto se i sami bave kriminalnim djelatnostima i sto skrivaju kriminalce od pravde, nerijetko pruzaju podrsku kriminalcima i ratnim zlocincima.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  3. #11902
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    91-e uz pomoć paravojnih formacija, danas uz pomoć milicije i đavolje naprave (helikopter).
    Ka i vazda "mirnim" putem.
    Pita` bih samo Joanikija jel bitnije njegovo ustoličenje ili nečiji život.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to jokaš For This Useful Post:


  5. #11903
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Ovo je pravoslavna crkva za srbe crnogorce Eskime grke ruse aboridzine zelene plave ljubicaste po nekog peskira i dajkicu itd
    Crkva koja u svom nazivu nosi ime srpsko je ono sto vama smeta pa se lijepo odlučite, ako ne vjerujete ne idete u istu, ako hocete crkvu sa nazivom crnogorska montegristicka cetinjska katunska lovćenska itd morate da ubijedite sveštenstvo iste spc (mitropoliju cetinjsku tj crnogorski-primorsku) da vas i oni podrže, kad vas oni podrže podržat će vas i vrhovni iz Carigrada tj popa iz Stambola dok to ne dobijete ako ste "vjernici" idete u vaše manastire koji su i naši i Eskima i grka i rusa i aboridzina i zelenih i plavih i ljubicastih i peškira i dajki itd
    Ako necete nego idete za raznim veljovicima đukanovićima stankovićima rusite drzavu koja nije vise katunska nahija nego su tu i brda i stara Hercegovina i vasojevici i kuci i sandzak i svi oni koje ste sa istim i sabljama oslobađali i primoljavali da glavu okrenu ka ct a ne prema skadru i spužu itd
    CG prva država u istoriji u kojoj pripadnici ateizma i lokalne sekte bi da uređuju gdje ce ko da se stolici kome crnogorci da prilaze i da stoliče cetinjskog mitropolita u nk i pg


    Poslato je nadam se

  6. The Following 4 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  7. #11904
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Jako plitkouman stav.

    Ocigledno ne vidis siro kontekst ovog desavanja.

    Ovo najmanje ima veze sa crkom, a sve je u vezi mafije koja misli da je jaca od drzave.

    Jedan vjerski obred treba da se obavi, i mafija ga je toliko ispolitizovala, da bi ga iskoristila u svoje svrhe. I ovako bi nastavili da koriste svaku priliku u buducnosti.

    E ne moze. Drzava ne moze da popusta mafiji.

    Ako ti ovo nije jasno, vrijeme je da otvoris oci.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ovo za mafiju, ex vlast se slažem nego samo mi reči, okle znaš da ni ovo što je odradila SPC nema političku pozadinu i dobro poznate motive?

  8. #11905
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Ovo je pravoslavna crkva za srbe crnogorce Eskime grke ruse aboridzine zelene plave ljubicaste po nekog peskira i dajkicu itd
    Crkva koja u svom nazivu nosi ime srpsko je ono sto vama smeta pa se lijepo odlučite, ako ne vjerujete ne idete u istu, ako hocete crkvu sa nazivom crnogorska montegristicka cetinjska katunska lovćenska itd morate da ubijedite sveštenstvo iste spc (mitropoliju cetinjsku tj crnogorski-primorsku) da vas i oni podrže, kad vas oni podrže podržat će vas i vrhovni iz Carigrada tj popa iz Stambola dok to ne dobijete ako ste "vjernici" idete u vaše manastire koji su i naši i Eskima i grka i rusa i aboridzina i zelenih i plavih i ljubicastih i peškira i dajki itd
    Ako necete nego idete za raznim veljovicima đukanovićima stankovićima rusite drzavu koja nije vise katunska nahija nego su tu i brda i stara Hercegovina i vasojevici i kuci i sandzak i svi oni koje ste sa istim i sabljama oslobađali i primoljavali da glavu okrenu ka ct a ne prema skadru i spužu itd
    CG prva država u istoriji u kojoj pripadnici ateizma i lokalne sekte bi da uređuju gdje ce ko da se stolici kome crnogorci da prilaze i da stoliče cetinjskog mitropolita u nk i pg


    Poslato je nadam se
    Samo mi reči što ti smeta prefix "crnogorska"?

  9. #11906
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Mir, braćo i sestre... Samo prvo da se vojska na Kosovo vrati...



    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    In vino veritas

  10. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  11. #11907
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Samo mi reči što ti smeta prefix "crnogorska"?
    Nikome ne smeta, zato se i zove Mitropolija Crnogorsko Primorska <3
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Glenn_Q For This Useful Post:


  13. #11908
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Cilj zbog kojeg se narod okupio je cist, plemenit i legitiman. Ali (vazda ima ali) kad sebi postavim cilj ne mogu prvo da se ne zapitam jel taj cilj bas takav kad isti cilj imaju neki sumnjivog morala i etike. Ako i ustanovim da ipak jeste moram se zapitati da li me takav lanac sa rdjavim karikama moze dovuci do cilja. A i ako moze zapitao bih se koliko je taj cilj odrziv na duzi rok sa takvim likovima. Poslednjih 30g je pokazalo da ko sa djavolom tikve sadi… Umjesto sto se trazi trn u oku drugog mogli bi se svi zapitati kako smo dozvolili da se jedan tako plemenit i cist cilj obescasti sa saradnjom sa “djavolom” Mislim da je “djavo” prikladan termin za danas. Kad to odgovorimo onda cemo o popovima i crkvama.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  14. The Following 4 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  15. #11909
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Komentari ispod
    Isti takvi komentari su i ispod objava Dritana i Zdravka
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  16. #11910
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Ovo za mafiju, ex vlast se slažem nego samo mi reči, okle znaš da ni ovo što je odradila SPC nema političku pozadinu i dobro poznate motive?
    Ovo mozemo da shvatimo i na nacin da Vucic preko MPC zeli da pokaze da mogu da ustolice mitropolita 'Crkve Srbije' u sred Cetinja 'srca crne gore'. I da pokori CG.

    Ako bi shvatili stvari ovako, prihvatili bi narativ mafije.

    Mislim da ova nova vlada, kad oslobodi institucije i pohapsi mafiju, moze da bude dovoljno jaka da MCP apsolutno nema nikakav uticaj na 'posrbljavanje' CG i kreiranje 'srpskog sveta'.

    Znaci u ovu drzavu ima mjesta za sve nas, samo ne za mafiju vise. I ocemo da zivimo mirno zajedno. Mene mafija nece posvadjat sa mojim sunarodnicima.

    Nisam suludan da mislim da vecina Ct je protiv ustolicenja. Znaci imam IQ preko 86, da bih nasijedao na narative mafije.

    Ovaj dogadjaj je nazalost dobio siri kontekst, a to je da se nasao u srcu borbe drzave i mafije. I kad je vec tako, mafiji treba pokazati da ne moze vise sto je naumila.

    Ovo je sigurno oslabilo PrecEdnika jer je ipak doslo do ustolicenja. Da nije doslo, mafija bi dobila ovu rundu i samo cekala sledeci dogadjaj u bliskoj buducnosti da kreira jos jedan ovakakv, ako ne i gori dogadjaj.

    E pa dosta je.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  17. The Following 6 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  18. #11911
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,623
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Hoće li se Ranku vratit penzija od 2000 jura nakon ovih protesta koji nemaju veze sa dps-om?

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Dzi For This Useful Post:


  20. #11912
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa očigledno da su silom došli na CT, a moglo je sve drugačije da se završi (pa i da se ustoliči na CT ali ka čoek a ne ovako)

    poenta je izgleda bila napraviti još veći jaz među ljudima u CG
    Moglo je. Ali nije dao DPS. Nadam se da to vidiš. Jer je kod Cetinjana omraženi Amfilohije za vrijeme DPS vladavine 30 godina bio u cetinjskom manastiru. Pa se nije ovo radilo. Već se radi sad kad je DPS pao sa vlasti. Nemojmo.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  21. #11913
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Naredi Vucic svojim pionima desant na Cetinje a ovi sto ga navodno ne vole u sevdah. Ovakvog masovnog autovanja po svim pitanjima od prosle godine do sada ne pamtim. Ovoliko kontradiktornosti I izmisljanja tudjih stavova da bi opravdali svoje nonsense...

  22. #11914
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    880
    Thanks Thanks Given 
    1,838
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/ambasada-s...-mir/#comments

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  23. #11915
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Sada popis, pa oduzimanje imovine i hapsenje Mila.
    Drzava se lijeci od tumora DPSovog. Inace, cijela CG pije kafu jutros, dok par stotina jadova na CT guta suzavac jer su suzeni u glavi.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  24. The Following 5 Users Say Thank You to konzul For This Useful Post:


  25. #11916
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ovo mozemo da shvatimo i na nacin da Vucic preko MPC zeli da pokaze da mogu da ustolice mitropolita 'Crkve Srbije' u sred Cetinja 'srca crne gore'. I da pokori CG.

    Ako bi shvatili stvari ovako, prihvatili bi narativ mafije.

    Mislim da ova nova vlada, kad oslobodi institucije i pohapsi mafiju, moze da bude dovoljno jaka da MCP apsolutno nema nikakav uticaj na 'posrbljavanje' CG i kreiranje 'srpskog sveta'.

    Znaci u ovu drzavu ima mjesta za sve nas, samo ne za mafiju vise. I ocemo da zivimo mirno zajedno. Mene mafija nece posvadjat sa mojim sunarodnicima.

    Nisam suludan da mislim da vecina Ct je protiv ustolicenja. Znaci imam IQ preko 86, da bih nasijedao na narative mafije.

    Ovaj dogadjaj je nazalost dobio siri kontekst, a to je da se nasao u srcu borbe drzave i mafije. I kad je vec tako, mafiji treba pokazati da ne moze vise sto je naumila.

    Ovo je sigurno oslabilo PrecEdnika jer je ipak doslo do ustolicenja. Da nije doslo, mafija bi dobila ovu rundu i samo cekala sledeci dogadjaj u bliskoj buducnosti da kreira jos jedan ovakakv, ako ne i gori dogadjaj.

    E pa dosta je.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Okolo naokolo preskačeš odgovor.
    Bitno je da se mafija skine, tu smo se složili ali pozadina od strane SPC je ipak malo drukča i mračnija, što će naravno i vrijeme pokazat.

  26. #11917
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Jako plitkouman stav.

    Ocigledno ne vidis siro kontekst ovog desavanja.

    Ovo najmanje ima veze sa crkom, a sve je u vezi mafije koja misli da je jaca od drzave.

    Jedan vjerski obred treba da se obavi, i mafija ga je toliko ispolitizovala, da bi ga iskoristila u svoje svrhe. I ovako bi nastavili da koriste svaku priliku u buducnosti.

    E ne moze. Drzava ne moze da popusta mafiji.

    Ako ti ovo nije jasno, vrijeme je da otvoris oci.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Je li ljudi ima li ko svoj stav ovdje ili samo ponavljate mantre koje su vam rekli? Kad se neko okupi zbog nebitno kojeg razloga, ne treba dolivati ulje na vatru, ako imaš opciju da to smiriš i okreneš u svoju korist.

    Kao što rekoh srećne nove podjele!
    Last edited by the_lady_marianna; 05-09-21 at 10:27.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  27. #11918
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Moglo je. Ali nije dao DPS. Nadam se da to vidiš. Jer je kod Cetinjana omraženi Amfilohije za vrijeme DPS vladavine 30 godina bio u cetinjskom manastiru. Pa se nije ovo radilo. Već se radi sad kad je DPS pao sa vlasti. Nemojmo.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Ovdje se radi o "ustolicenju" jedne parapoliticke organizacije u objektu koji nije njihov, koja je proklinje te ljude I koja pod patronatom Vucica negira I postojanje tog naroda. Ovaj covjek nije dostojan svoje funkcije, niti ima jednog covjeka na Cetinju koji ga dozivljava kao svoga I koji je spreman na ovaj teror zarad ne vjerskih nego politickih I nacionalistickih aspiracija druge drzave.

  28. #11919
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Okolo naokolo preskačeš odgovor.
    Bitno je da se mafija skine, tu smo se složili ali pozadina od strane SPC je ipak malo drukča i mračnija, što će naravno i vrijeme pokazat.
    Ti mozes da zivis stalno u strahu, i da te strah paralise. Kad zivis u strahu, onda tvoje odluke nisu slobodne, i progresivne, nego zapravo te tjeraju jos dublje u kavez.

    Znaci ja biram da uspostavimo drzavu vladavine prava i jakih institucija. I kad bude tako nece biti mjesta strahu od duhova proslosti.

    Znaci moramo da izaberemo da iskoracimo naprijed.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  30. #11920
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Je li ljudi ima li ko svoj stav ovdje ili samo ponavljate mantre koje su vam rekli? Kad se neko okupi zbog nebitno kojeg razloga, ne treba dolivati ulje na vatru, ako imaš opciju da to smiriš i okreneš u svoju korist.

    Kao što rekoh srećne nove podjele!
    Srecno nam stavljanje mafije tamo dje im je mjesto.
    A tebe ako je lakse da mislis da ja ne mislim svojom glavom samo zato sto se tebi ne svidja moje misljenje... Jbg, to je tvoja ogranicenost. Mada po stavovima se odma vidi nivo ogranicenosti.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  32. #11921
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    1,456
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    SMRT FAŠIZMU!

  33. The Following 3 Users Say Thank You to Illuminated For This Useful Post:


  34. #11922
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Ja imam svoj stav, postovanje ustava i zakona CG, ko pokusa to da narusi je terorista, kraj, ovo je zamalo pa teroristicki akt, zabraniti nekome da obavi liturgiju jer ne razmislja kao oni, je van svake pameti, da zabarikadiras prilaze gradu, alo o cemu mi ovdje pricamo, o kakvoj vi to pricate drzavi, to nije drzava ako ne stane na put takvom ekstremizmu, kraj. Sve vjerske organizacije imaju puno pravo da obave svoje vjerske obicaje i to im garantuje ustav i zakoni CG, nema dalje.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  35. The Following 7 Users Say Thank You to TheGovernor For This Useful Post:


  36. #11923
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ti mozes da zivis stalno u strahu, i da te strah paralise. Kad zivis u strahu, onda tvoje odluke nisu slobodne, i progresivne, nego zapravo te tjeraju jos dublje u kavez.

    Znaci ja biram da uspostavimo drzavu vladavine prava i jakih institucija. I kad bude tako nece biti mjesta strahu od duhova proslosti.

    Znaci moramo da izaberemo da iskoracimo naprijed.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Prijatelju, vidim da si neki sanjar.
    Ja ne živim u strahu, nema potrebe.
    Ali su jasne namjere SPC i komšija.
    To što ti biraš i tražiš ova ovakva vlada nema u planu (nit je prethodna imala).
    Oni te su za vrijeme prethodne vlade "lapali" samo će nastavit.

  37. The Following User Says Thank You to jokaš For This Useful Post:


  38. #11924
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    https://twitter.com/k_milacic/status...003133953?s=20

    Sretan ustoliceni SNS mitropolit Vucicu I svima koji slave.

  39. #11925
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Slika govori 1000 rijeci.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

Page 477 of 644 FirstFirst ... 377427467473474475476477478479480481487527577 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •