Page 169 of 644 FirstFirst ... 69119159165166167168169170171172173179219269 ... LastLast
Results 4,201 to 4,225 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #4201
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    177
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    e bra'o ti ga.

    Poslato sa LYA-L09 pomoću Tapatoka

  2. #4202
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,112
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _posmatrac View Post
    Mene iskreno su poceli da smaraju sa ovom pricom i na fb cu pocet da brisem ljude. Nisam vjernik i postujem vjernike svih religija.

    Nego imam jedan problem, neko je do juce bio ateista, irska plesacica i sta znam, a preko noci odjednom svi vjernici i srbi.

    I da, smetaju mi ovi sa trobojkama tj lose namjere nekih ljudi te prema tome stavljam se na stranu DPS, pa i neka kradu do kraja zivota, bolje no alternativa....

    Eto tako!
    E bas nas zabolje sto tebi smetaju i ovi i oni.... gledaces i dalje litije i moci ces samo da kukas po forumu kao sto i kukaju ovi DrPS vjernici....

  3. #4203
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Све више људи на литијама, бројкс не опада него расте. Прелијепо као и наша црногорска тробојка...

  4. #4204
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Imaju i neku pjesmu kao mari mari da je pjeva

  5. #4205
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Stavite Gojka za Mitropolita, maknite član 62 i 63 pa da se razilazi ovaj narod

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  6. #4206
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ono što ja vidim kao problem u litijama je sljedeće. Krenulo je kao branjenje od nepravde. Pozdravljam. Čak i bio na jednoj. Onda se krenulo u nacionalni diskurs, ne od crkve već od DPSa, pa onda od DFa, pa od vlasti u Srbiji, pa na kraju od patrijarha.

    MCP odolijeva tome, kapa dolje za to naročito Gojku Peroviću, ali nijesam siguran da i ljudi koji se pojavljuju na litijama ne podliježu temi koja se gura u prvi plan, a to je branjenje srpstva. Ako ova ekipa uspije da ovu priču prenese na nacionalni nivo, a čini mi se da ide u tom pravcu (evo vidite da i po forumu da ne pominjem sad FB itd. se priča o ugroženosti MCP prebaci na to jesmo li mi Crnogorci Srbi ili nijesmo) onda to nikako nije dobro. Očigledno vađenje iz ove situacije DPS vidi u prebačanju na nacionalni i predreferendumski nivo podjela.

    Neka što smo svi prestali da pričamo o aferama, zakonu o radu, budzetu, MNA, aerodromima, izbornom zakonodavstvu, institucijama, nego što polako prestajemo da pričamo i o zakonu kao takvom nego pričamo ko je ko po naciji. Koji vam je djavo ljudi?

    Mislim, dođu ljudi sa strane ođe na forum i počnu sa pričom koja negira posebnost jedne nacije, čak nas nazivaju iščašenim i povlače znak jednakosti sa kvinslinzima, a vi koji nijeste te nacije jedva dočekaste da im date za pravo?

    Ako stvarno želite približavanje pravoslavnog življa, onda se to ne radi negiranjem. Gledajte kako to radi Gojko Perović, a ne kako to radi DF ili patrijarh. Ja iskreno ne mogu da shvatim da je nekom Srbinu iz Crne Gore bliži neki Srbin iz Pirota ili Sombora od mene kao Crnogorca.

    Mi smo svi u Crnoj Gori isti narod, bliski, e sad oće li se neko izjašnjavati kao Crnogorac, Srbin, na kraju krajeva i kao Bošnjak, Musliman...... manje je bitno.

    Da zaključim..... nacionalnom pričom, negiranjem crnogorske nacije, insistiranjem na srpstvu, htjeli ili ne htjeli, igrate kako DPS svira, a vi viđite kako ćete.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 24-01-20 at 00:48.

  7. The Following 11 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  8. #4207
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    ...Gledajte kako to radi Gojko Perović, a ne kako to radi DF ili patrijarh...
    To je i meni neshvatljivo. Osnovna matematika pokazuje da su vjernici SPC negdje pola-pola Crnogorci i Srbi, a zvanicni Beograd ipak prica iskljucivo o ugrozenosti Srba. Kao da ove hiljade Crnogoraca vjernika nisu isto toliko ugrozeni.

  9. #4208
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To je i meni neshvatljivo. Osnovna matematika pokazuje da su vjernici SPC negdje pola-pola Crnogorci i Srbi, a zvanicni Beograd ipak prica iskljucivo o ugrozenosti Srba. Kao da ove hiljade Crnogoraca vjernika nisu isto toliko ugrozeni.
    Nista tu nije neshvatiljivo, rade to sa jasnim ciljem, i uspjeli su 100%.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  10. #4209
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,927
    Thanks Thanks Given 
    4,971
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    @guvarana,da te ne kvotujem,ti bi da mene ne zanima shto se deshava u mojoj drzavi i prichash mi da imam rezervnu chak?
    Glupo i za odgovarat ali ajde udostojicu te,druge nemam sem ove,ako mi ti predlazesh drugu,nemoj srece ti,hvala ti,takav prijedlog cesh davat nekome kome je milija tudja od svoje CG,a imash ih vjerovatno dosta u tom tvom okruzenju,da ne duzimo dalje,nema potrebe.
    @Gandush,kad to chuh da Gojko reche,bi mi milo,no dzabe izgleda,ovaj blesavi narod ochekuje ko zna shto...chak sam napisao oviziju shteta shto ne chu Gojka.
    ...

  11. #4210
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://www.facebook.com/26618584358...4823781058231/

    Predao se Steari... Iako se nijesam slagao sa većinom njegovog pisanija, uveo je novi izraz, Borio se na sebi svojstven način i kreirao mim scenu CG...

    U ovom postu gore napisao je u principu dosta stvari kako se i ja lično osjećam.

    Samo on sa njegove strane a ja sa ove građanske strane, gdje je borba teža i opasnija...

    Neđeljama razmišljam već od kad je počelo ovo oko crkve da se i ja predam i okačim kopačke o klin, i da promjenim domovinu, čini mi se da sam prelomio i da će tako i biti...
    Jer sve su prilike da ođe budućnosti nema...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  13. #4211
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Nego što nego nema budućnosti, sredio nas je zajednički dps, brao mu ga.

  14. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  15. #4212
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Petar I Petrovic je jos bio žešći u svojoj kletvi, rekao bih.
    To su u stvari reči iz njegovog testamenta i zaveštanja.

    "Исто тако да Бог даде и ономе који би вас од вјерности к благочестивој и христољубивој Русији одлучити поискао и свакојему, ако би се који из вас Црногорацах и Брђанах нашао да помисли одступити од покровитељства и наде на јединородну и јединовјерну нашу Русију да Бог да јаки те од њега живога месо отпадало и свако добро временито и вјечно одступило“ – последње су речи у тестаменту Светог Петра Цетињског.
    Cudim se zasto se nije obratio "najcistijim Srbima" nego "Crnogorcima i Brdjanima"...

    Hvala Bogu da sv. Petar nije umao priliku upoznati se sa stavovima danasnjih pravoslavnih dostojanstvenika o Crnogorcima i Brdjanima, jer inace bi trebao napisati nesto poput "dukljanske ******", "milogorci" ili cak i "nakot i kopilad"

  16. The Following User Says Thank You to A+A For This Useful Post:


  17. #4213
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,708
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default



    Samo neka ih štite...

  18. #4214
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Ako, je li policija tu da bude u službi građana ili što?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  19. #4215
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,708
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Normalno. Trebali su ih prebačit do zgrade Vlade, Suda, Skupštine pa neka i njih "išaraju".
    Što ima veze...
    I ovđe su ih "ispratili".

  20. #4216
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ĉudiš se jer je ova njegova kletva jedino što si pročitao od njega.
    Dirljivo je i prezanimljivo kako danas potomci pjesadijskog porucnika Dusan Stajica, pjesadijskog porucnika Mijuskovica i artiljerijskog porucnika Tunguza svojataju i prosto obozavaju Sv. Petra Cetinjskog kao srpskog sveca i utemeljitelja srpstva u Crnoj Gori

  21. The Following 3 Users Say Thank You to A+A For This Useful Post:


  22. #4217
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,927
    Thanks Thanks Given 
    4,971
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    I dalje mi nijesi odgovorio na pitanje jer ili izbjegavas ili ti je glupo napisati istinu.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Shta ti nije jasno,u chemu je tvoj problem?Ne svidja ti se moj odgovor da me deshavanja u svojoj drzavi zanimaju i da crkva u Crnoj Gori treba da se zove Pravoslavna crkva CG da ne bude da vam bode ochi CPC?
    Cijenish li makar mishljenja Dritana Abazovica?
    Sinoc je gostovao kod Petla,pa eto vidi i njega zanimaju ista ta deshavanja jer nisu u Atini no tu ispred nosa,odmah je na pochetku to pojasnio,isto kao i ja tebi,da ne gledash chitavu emisiju.
    ...

  23. #4218
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Mora da smo demokratska drzava kad glavni protivnici litija i setnji ovdje na forumu su Musliman i Hrvat. Ne daj Boze da imam ista protiv bilo koje druge vjere ali ljudi dajte pokusajte biti malo tolerantniji.

    Svidja mi se kako je to napisao moj sugradjanin Milan Vujovic:


    Rijetko ulazim u crkve i hramove, nisam, kako se to kaže, vjerujući. A ove zime stalno šetam u litiji. Taj protest protiv usvajanja Zakona o slobodi vjeroispovijesti nije samo pitanje vjere i potencijalnog uvođenja u tuđi posjed kanonski nepriznate crkve. Radi se i o buntu protiv vladajućeg poimanja slobode, demokratije, pristojnosti, istorije, morala, obrazovanja, dostojanstva, patriotizma, svega…
    Ove protesne šetnje ne liče na bilo koje prethodne. Ranije kad smo šetali, iz razno-raznih razloga, mnogi Barani su nas na ulici posmatrali ravnodušno, a iz usputnih kafića, rekao bih, i sa blagim podsmjehom. Sada nepreglednu kolonu mladih Barana i ozbiljnih, porodičnih ljudi, prate odobravajući pogledi, pa i respekt u vidu ustajanja od stola, kao u nekoliko barskih i ulcinjskih kafića.
    Ove šetnje trajaće dok bude bilo potrebno. A šta to podrazumijeva tek ćemo da vidimo…

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Joksim For This Useful Post:


  25. #4219
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Normalno. Trebali su ih prebačit do zgrade Vlade, Suda, Skupštine pa neka i njih "išaraju".
    Što ima veze...
    I ovđe su ih "ispratili".
    Ovo je mogao bilo ko da uradi. I jedna i druga "strana" imaju razloge za to.

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Shta ti nije jasno,u chemu je tvoj problem?Ne svidja ti se moj odgovor da me deshavanja u svojoj drzavi zanimaju i da crkva u Crnoj Gori treba da se zove Pravoslavna crkva CG da ne bude da vam bode ochi CPC?
    Cijenish li makar mishljenja Dritana Abazovica?
    Sinoc je gostovao kod Petla,pa eto vidi i njega zanimaju ista ta deshavanja jer nisu u Atini no tu ispred nosa,odmah je na pochetku to pojasnio,isto kao i ja tebi,da ne gledash chitavu emisiju.
    Nemam ja problem nikakav, nego si nejasan totalno. Kazes da treba da se zove "Pravoslavna Crkva Crne Gore", kakva je razlika u odnosu na "Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu"? Možda si mislio na naziv "Pravoslavna Crkva u Crnoj Gori"? Da ti bude lakse i da se razgranice nacionalni i geografski pojmovi.

    Tebi ocigledno bode oci prisvojni pridjev u punom imenu Mitropolije crnogorsko primorske >Srpske< pravoslavne crkve.

    Misljenja sam da upravo zbog vjerskog opredjeljenja nisi kompetentan (ne samo ti, nego i ostali pripadnici ne pravoslavne vjere) da dajes takve predloge o preimenovanju, jer u samoj srzi islama ne postoji hijerarhija kao sto je ima u pravoslavlju, niti je ono centralizovani sistem poput rimokatolicke crkve, pa da svako odlucuje za sebe ili da se jedna osoba pita za sve. Stvari su malo komplikovanije nego sto se cini na prvi pogled. Ne moze se tek tako donijeti odluka o preimenovanju ili formiranju nove pravoslavne crkve i njenog rejona djelovanja.
    Za takve stvari postoji kanon koji se mora ispostovati i mora proci dosta vremena da se sve uradi po njemu, ne bi li na poslijetku sve bilo zadovoljeno i takva novoformirana crkva imala priznanje i autokefalnost.
    Na kraju, sve je to dzabe ako nema ili nece imati vjernike.
    Sam znas da je vjera u pravoslavaca jako bitan dio drustva, porodice i vjekovne tradicije koja se mlze ogledati u raznim stvarima, osobinama i obicajima. Manje ili vise lijepim i prihvatljivim posmatracima sa strane i laicima poput tebe.

    Ako ti je nejasnan nacin na koji sve to funkcionise i istocnom hriscanstvu, pitaj, bicu rad da ti objasnim.

    Abazovic, pa simpatican je momak, tip koji u kladionici igra cetiri para 1X i uplacuje 50 centi.



    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  26. #4220
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,252
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,423
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    kimmi - sjajno kao i obično

    ona rečenica od sinoć Gojka Perovića vrijedi (a i znači) milion puta više nego ijedna izjava od strane dfa od početka ove situacije oko zakona. i nadam se da ovako razmišlja barem 80% ljudi koji su na litijama. sve što rade u poslednjih mjesec dana je priča koja sa svim veze ima osim sa zakonom (branioci pravoslavlja, cilj je tehnička vlada) do juče kad odjednom vele birači df su najbrojniji na litijama. izborna kampanja at its best. tu uskoči Milačić (znamo svi za epizode sa RTCGa) slikanje sa zastavom Crne Gore koji se sad odjednom negator svega što ima veze sa istom. valjda stvari koje se dešavaju u Crnoj Gori treba da se tiču svih nas koji živimo u istoj, ili ja to pogrešno posmatram. volio bih da jednom prestanemo da se dijelimo a pošto ne znam da li će se to ikada desiti mnogi će samo spakovati kofere i poći odavde


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  27. #4221
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Stavite Gojka za Mitropolita, maknite član 62 i 63 pa da se razilazi ovaj narod

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ono što ja vidim kao problem u litijama je sljedeće. Krenulo je kao branjenje od nepravde. Pozdravljam. Čak i bio na jednoj. Onda se krenulo u nacionalni diskurs, ne od crkve već od DPSa, pa onda od DFa, pa od vlasti u Srbiji, pa na kraju od patrijarha.

    MCP odolijeva tome, kapa dolje za to naročito Gojku Peroviću, ali nijesam siguran da i ljudi koji se pojavljuju na litijama ne podliježu temi koja se gura u prvi plan, a to je branjenje srpstva. Ako ova ekipa uspije da ovu priču prenese na nacionalni nivo, a čini mi se da ide u tom pravcu (evo vidite da i po forumu da ne pominjem sad FB itd. se priča o ugroženosti MCP prebaci na to jesmo li mi Crnogorci Srbi ili nijesmo) onda to nikako nije dobro. Očigledno vađenje iz ove situacije DPS vidi u prebačanju na nacionalni i predreferendumski nivo podjela.

    Neka što smo svi prestali da pričamo o aferama, zakonu o radu, budzetu, MNA, aerodromima, izbornom zakonodavstvu, institucijama, nego što polako prestajemo da pričamo i o zakonu kao takvom nego pričamo ko je ko po naciji. Koji vam je djavo ljudi?

    Mislim, dođu ljudi sa strane ođe na forum i počnu sa pričom koja negira posebnost jedne nacije, čak nas nazivaju iščašenim i povlače znak jednakosti sa kvinslinzima, a vi koji nijeste te nacije jedva dočekaste da im date za pravo?

    Ako stvarno želite približavanje pravoslavnog življa, onda se to ne radi negiranjem. Gledajte kako to radi Gojko Perović, a ne kako to radi DF ili patrijarh. Ja iskreno ne mogu da shvatim da je nekom Srbinu iz Crne Gore bliži neki Srbin iz Pirota ili Sombora od mene kao Crnogorca.

    Mi smo svi u Crnoj Gori isti narod, bliski, e sad oće li se neko izjašnjavati kao Crnogorac, Srbin, na kraju krajeva i kao Bošnjak, Musliman...... manje je bitno.

    Da zaključim..... nacionalnom pričom, negiranjem crnogorske nacije, insistiranjem na srpstvu, htjeli ili ne htjeli, igrate kako DPS svira, a vi viđite kako ćete.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    @Gandalf @kimmi

    Mnogo ste naivni. Kao Kralj Nikola onomad

    Šta bi promijenilo postavljanje Gojka za mitropolita? Ovo me podsjeća na situaciju kao kad je DF postavio Lekića za predsjednika, da zamuti vodu i prevari birače, po principu - ako prođe, prođe (i zamalo je prošlo). Zar stvarno, pored očiju, ne prepoznajete misiju i suštinu SPC u Crnoj Gori? Čemu to samozavaravanje?

    I opet vas pitam, o kojoj nepravdi govorite? Ostrog da bude vlasništvo Crne Gore - strašna nepravda! Gradili ga Crnogorci, ginuli za njega Crnogorci, a da pripada posljednjem instuticionalnom ostatku okupacije iz 1918. godine, koja je ukinula Crnu Goru. A ako je stvarno nepravda, u krajnjem ima Evropski sud u Strazburu (gdje je SPC, zajedno sa Republikom Srbijom, već jednom zbog vlasništva nad imovinom tužila državu i izgubila). Ovdje je jedina nepravda učinjena prema Crnoj Gori i Crnogorcima, ali, s obzirom da vi odavno državu poistovjećujete sa trenutnom vlašću, izgubili ste to iz vida.
    In vino veritas

  28. The Following 2 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  29. #4222
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    @Gandalf @kimmi

    Mnogo ste naivni. Kao Kralj Nikola onomad

    Šta bi promijenilo postavljanje Gojka za mitropolita? Ovo me podsjeća na situaciju kao kad je DF postavio Lekića za predsjednika, da zamuti vodu i prevari birače, po principu - ako prođe, prođe (i zamalo je prošlo). Zar stvarno, pored očiju, ne prepoznajete misiju i suštinu SPC u Crnoj Gori? Čemu to samozavaravanje?

    I opet vas pitam, o kojoj nepravdi govorite? Ostrog da bude vlasništvo Crne Gore - strašna nepravda! Gradili ga Crnogorci, ginuli za njega Crnogorci, a da pripada posljednjem instuticionalnom ostatku okupacije iz 1918. godine, koja je ukinula Crnu Goru. A ako je stvarno nepravda, u krajnjem ima Evropski sud u Strazburu (gdje je SPC, zajedno sa Republikom Srbijom, već jednom zbog vlasništva nad imovinom tužila državu i izgubila). Ovdje je jedina nepravda učinjena prema Crnoj Gori i Crnogorcima, ali, s obzirom da vi odavno državu poistovjećujete sa trenutnom vlašću, izgubili ste to iz vida.
    I što veliš? Da glasamo DPS da nas spasi iz gowana u koja nas je uvalio? Da sačuva (raspodijeli među sobom) državnu imovinu? Ne znam što da ti rečem bez ne mlati.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  30. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  31. #4223
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,927
    Thanks Thanks Given 
    4,971
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Ovo je mogao bilo ko da uradi. I jedna i druga "strana" imaju razloge za to.



    Nemam ja problem nikakav, nego si nejasan totalno. Kazes da treba da se zove "Pravoslavna Crkva Crne Gore", kakva je razlika u odnosu na "Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu"? Možda si mislio na naziv "Pravoslavna Crkva u Crnoj Gori"? Da ti bude lakse i da se razgranice nacionalni i geografski pojmovi.

    Tebi ocigledno bode oci prisvojni pridjev u punom imenu Mitropolije crnogorsko primorske >Srpske< pravoslavne crkve.

    Misljenja sam da upravo zbog vjerskog opredjeljenja nisi kompetentan (ne samo ti, nego i ostali pripadnici ne pravoslavne vjere) da dajes takve predloge o preimenovanju, jer u samoj srzi islama ne postoji hijerarhija kao sto je ima u pravoslavlju, niti je ono centralizovani sistem poput rimokatolicke crkve, pa da svako odlucuje za sebe ili da se jedna osoba pita za sve. Stvari su malo komplikovanije nego sto se cini na prvi pogled. Ne moze se tek tako donijeti odluka o preimenovanju ili formiranju nove pravoslavne crkve i njenog rejona djelovanja.
    Za takve stvari postoji kanon koji se mora ispostovati i mora proci dosta vremena da se sve uradi po njemu, ne bi li na poslijetku sve bilo zadovoljeno i takva novoformirana crkva imala priznanje i autokefalnost.
    Na kraju, sve je to dzabe ako nema ili nece imati vjernike.
    Sam znas da je vjera u pravoslavaca jako bitan dio drustva, porodice i vjekovne tradicije koja se mlze ogledati u raznim stvarima, osobinama i obicajima. Manje ili vise lijepim i prihvatljivim posmatracima sa strane i laicima poput tebe.

    Ako ti je nejasnan nacin na koji sve to funkcionise i istocnom hriscanstvu, pitaj, bicu rad da ti objasnim.

    Abazovic, pa simpatican je momak, tip koji u kladionici igra cetiri para 1X i uplacuje 50 centi.



    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Znash kakva je razlika u nazivu?Znash ili da ja tebe nauchim kakva je otimachina napravljena zna se kad i samim tim ponishtena CPC i sve stavljeno pod okrilje SPC,e radi smanjenja tenzija je taj neki prijedlog razumnih ljudi i sa ovog foruma i uopshte da ne bude ni ovamo ni tamo nego PCCG,ali josh bolje ako ti se ni to ne dopada onda treba vratiti autokefalnst CPC,dobice ona sve te tomose i biti kao shto je bila prije,znachi onda nema preimenovanja vec se stvari vracaju na staro,kao shto su nekada i bile
    Iskreno,dopao mi se govor od juche sveshtenika Gojka Perovića,ponavljam se,i iskreno se nadam da sve ide ka tome da se tenzije smanje i nadje neko kompromisno rjeshenje koje bi odgovaralo i jednima i drugima,prema tome i taj naziv bi bio prijemchiv,valjda.
    Shto se tiche tiketa mladog gospodina Abazovica,za mene mladog,za tebe ne znam,ne zanima me,nikad nisam virio u tudje tikete a ponajmanje potcjenjivao ljude koji igraju sa malo novca,znam mnoge koji su sa podsmijehom tako komentarisali a onda brzo dozivjeli da nemaju ni za taj tiket od 50 centi.
    ...

  32. #4224
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,385
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    https://www.facebook.com/26618584358...4823781058231/

    Predao se Steari... Iako se nijesam slagao sa većinom njegovog pisanija, uveo je novi izraz, Borio se na sebi svojstven način i kreirao mim scenu CG...

    U ovom postu gore napisao je u principu dosta stvari kako se i ja lično osjećam.

    Samo on sa njegove strane a ja sa ove građanske strane, gdje je borba teža i opasnija...

    Neđeljama razmišljam već od kad je počelo ovo oko crkve da se i ja predam i okačim kopačke o klin, i da promjenim domovinu, čini mi se da sam prelomio i da će tako i biti...
    Jer sve su prilike da ođe budućnosti nema...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    pa znas kako, oko nekih stvari je u pravu. pomenuh i ja ovdje pa me razapese i sa jedne i sa druge strane kako je to nemoguce.
    trenutna situacija je neodrziva za obije strane. dps ne smije uci sa ovim u izbore, a crkva ne moze dovijeka kontrolisati masu koja se samo povecava.
    dps je odigrao blef koji je propao. vucic, dacic, delije, df.... za drugi tim analiticari, cdm, cetinjani, cpc....
    zakasnilo se sa suzavcem, sad bi svima izgledalo kao represija, a ne cuvanje CG.
    ulazimo u igru nenulte sume najvjerovatnije.
    dobicemo Crnogorsku/Cetinjsku Patrijarsiju sa dvije eparhije. trenutni eparhski sinod ce birati poglavara kojeg ce potvrdjivati Sinod i Patrijarh SPC i de fakto ce biti njen dio, sa svojim mjestom u Sinodu SPC kao i do sada. nacice se dogovor da crkva(kao sto je vec ponudila u Buljarici) ustupi drzavi zrmljiste koje joj je potrebno za "razvoj i javni interes"
    i onda ce DPS da dobije izbore, kao i one 2026te.
    svi srecni i ovdje. pojedini ce da slave kako konacno imaju svoju crkvu(cetinje included) iako je de facto nemaju, dok ce sa druge strane da slave da su sacuvali svoju vjersku zajednicu(mandic included)
    rekoh prije mjesec, nadam se da ima na forumu emoji "rekao sam vam"

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  33. #4225
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    @Gandalf @kimmi

    Mnogo ste naivni. Kao Kralj Nikola onomad

    Šta bi promijenilo postavljanje Gojka za mitropolita? Ovo me podsjeća na situaciju kao kad je DF postavio Lekića za predsjednika, da zamuti vodu i prevari birače, po principu - ako prođe, prođe (i zamalo je prošlo). Zar stvarno, pored očiju, ne prepoznajete misiju i suštinu SPC u Crnoj Gori? Čemu to samozavaravanje?

    I opet vas pitam, o kojoj nepravdi govorite? Ostrog da bude vlasništvo Crne Gore - strašna nepravda! Gradili ga Crnogorci, ginuli za njega Crnogorci, a da pripada posljednjem instuticionalnom ostatku okupacije iz 1918. godine, koja je ukinula Crnu Goru. .
    Kako šta bi ?

    Nema prijatelja mog iz CG korpusa da pozitivno ne reaguje na njega.
    Ne može - ponavljam - NE MOŽE - se na silu odraditi ovo što je DPS zacrtao.
    To je proces koji je trebao da započne 2006 ali nijesu smjeli da bi saçuvali vlast. Pa danas ne bismo imali ovu situaciju.
    Pa možda ne bi popa Macu proglasili za sveca, možda ne bi držali Opela četnicima itd.

    Pa polako kad ti je mitropolit umjeren onda se i vjernici umjere. Jer nije mitropolit premijer pa da ga kazne na izborima.


    Što se tiče Ostroga nijesu ga pravili CGorci nego je zemljište kupio Hercegovac i izgradio svojim parama...

    Sve ove godine sam se borio za nešto nemoguće, lagao sebe da nijesmo kakvi jesmo... Ali u CG nema sreće...

    I jedna i druga strana su loše... Ovo što je između ne čuje se ....
    Imam osjećaj danima ovakav ;

    Last edited by Gandalf_White; 24-01-20 at 10:42.
    One Ring to Rule them all...

Page 169 of 644 FirstFirst ... 69119159165166167168169170171172173179219269 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •