Page 188 of 644 FirstFirst ... 88138178184185186187188189190191192198238288 ... LastLast
Results 4,676 to 4,700 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #4676
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    "Narodu koji je ustao protiv nakaradnog zakona je jasno da je prepušten samom sebi i crkvi i da nema nikakve podrške od Vučića i njegove bande, kao što je i crkva brzo prozrela ubačene profesionalne Srbe iz Demokratskog fronta (DF), koji srbuju po potrebi kada im namigne šef iz Srbije. Jedino će snaga i volja naroda riješiti ovu situaciju u našu korist", rekao je Georgiev.

    Od kad Vlado Georgiev ovako fino zbori o DF-u?

  2. #4677
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pazite se trobojke jer dolazi pojačanje

    Policija šalje specijalce u Bijelo Polje, Berane i Pljevlja
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...ane-i-pljevlja

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #4678
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ja sam Amfilohija citirao u postu prije toga, od tačke do tačke, još i ćirilicom, da me cijeli svijet razumije, tako da mjesta manipulacijama nema.
    Нисам видио, екстра, само да неко не помисли да је украјиснки сценарио братоубилачки рат, а не смјењивост власти.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  4. #4679
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    "Narodu koji je ustao protiv nakaradnog zakona je jasno da je prepušten samom sebi i crkvi i da nema nikakve podrške od Vučića i njegove bande, kao što je i crkva brzo prozrela ubačene profesionalne Srbe iz Demokratskog fronta (DF), koji srbuju po potrebi kada im namigne šef iz Srbije. Jedino će snaga i volja naroda riješiti ovu situaciju u našu korist", rekao je Georgiev.

    Od kad Vlado Georgiev ovako fino zbori o DF-u?
    Откад и он види ко су и што су.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  5. #4680
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Изгледа да је Амфилохије био доста бржи него власт кад је прије пар година кренуо по јужној америци.



    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. #4681
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Kad bi se uveo kratki test cije polaganje bi bilo uslov za ucestvovanje u protestima, dje bi bila postavljena najosnovnija pitanja vezana za Hriscanstvo tipa kad je nastalo i slicno, po slobodnoj procjeni dvije trecine ovih sto protestuju bi otpalo. Ovo razmisljanje je posledica toga sto poznajem mnoge koji setaju i znam koliko pojma nemaju o religiji. Inace sam van tog svijeta sto ne znaci da ne smijem da razmisljam na tu temu

  7. #4682
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Momče, ako hoćeš da te neko ozbiljno shvati, mali više vaspitanja i obzira pokaži. Jeftini pokušaji nipodaštavanja crnogorskog vladara poput oslovljavanja "Nidžo" nisu način na koji ćeš nekog uvući u diskusuju.

    Nažalost, tvoji stavovi i uvjerenja (naravno, ne samo tvojih) su posljedica vjekovine indoktrinacije, institucionalne, sistemske propagande, falsifikovanja istorije, manipulacija, od strane svetog propagandnog trojstva (država, crkva, SANU), počev od vremena Sime Milutinovića, Garašanina, Pašića i tako redom do savremene Srbije. Nakon tragičnih ratova devedesetih i Petog oktobra, trebalo je sprovesti temeljnu denacifikaciju sprskog društva (po ugledu na poslijeratnu Njemačku), koja bi razbila šovinizam koji je duboko pustio korijenje, da u Srbijii danas postoje gotovo isključivo manji i veći nacionalisti i otvoreni šovinisti (govorim o društvenoj eliti - manje, više, slovo spalo na one potpisnike "Apela 88"). Zahvaljujući tome, Srbija je i danas izvor političke nestabilnosti u regionu i biće i dalje, sve dok se stvarni obračun sa šovinizmom nekad ne sprovede. Nažalost, Srbija sa imperijalnim ambicijama i hegemonizmom sve više podsjeća na Putinovu Rusiju, pa nije ni čudo što je opet sve više aktualan nadimak "Mala Rusija".

    Da postoji kontuniutet u propagandi govori i svježe objavljena informacija (Digitalni forenzički centar Atlantskog saveza):





    Vrhunac naivnosti
    Zaboravi se kompletna suština i misija SPC u Crnoj Gori (MCP, MPC, kako god hoćete) i izvuče jedna izjava (pazite sad, izjava, ne konkretna akcija, djelo, nego izjava od nekoliko rečenica) i odjednom se sve promijeni u SPC. A juče se na svetosavskoj akademiji piše o srpskoj Boki i Bokeljima, instalira kult Svetog Save, stoji mirno uz "Onamo namo", pjeva "Sini jarko sunce sa Kosova" organizuju litije sa srpskom ikonografijom, Amfilohije poziva na ukrajinski scenario i tako dalje. A ovo sve - samo juče, u jednom danu

    Btw, ovako se od DF-a distancira SPC:
    Ne bih o "deNACIfikaciji" celog društva jer je maliciozno i bezobrazno kao i ceo tvoj post (inače takav ti je opus na ovoj temi) samo bih se osvrnuo na laž da je Amfilohije pozvao na "Ukrajinski scenario"...On je samo upozorio vlast da ne ide ka tom scenariju. Velika je razlika u pozivanju na XXX ili upozorenju da ne dođe do XXX...


    * Zauzeli rovove = ukopali se sa svojim stavovima nespremni da bilo šta menjaju.
    Najbolje, najuravnoteženije komentare (po mom, skromnom mišljenju) ostavlja Babo Natale...ostali su već "zauzeli rovove"*.

  8. #4683
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-protiv-naroda
    Molimo vas sve i preklinjemo imenom Božijim, Svetog oca našeg Save, Svetog Vasilija Ostroškog i Svetog Petra Mirotvorca i Čudotvorca, budimo mirni, dostojanstveni i molitveni u našim litijama, kao i do sada. U Bogu je sva sila i snaga i istina. Naše je da je slijedimo. Nećemo ugoditi Bogu bakljama, skandiranjima i barjacima. Time često samo narušavamo mir i dostojanstvo naših litija, a samim tim činimo djelo koje nije Bogu ugodno. U našim litijama sam Goslod i svetitelji sa nama hode. Tome su svjedoci svi koji u njima učestvuju. U litijama se ponašamo isto kao kada idemo u Ostrošku svetinju – noseći molitvu, vjeru, ljubav i nadu da će Gospod uslišiti naše molitve. Zato u litijama nosite ikone svoje krsne slave ili nekog drugog svetitelja kome ćemo se u toku litije moliti. Mržnju, provokacije i primitivizam, koji su strani pravom i istinskom narodu Božijem, ostavljamo onima koji od toga žive i koji se time hrane. Za njih se našim molebanima molimo ”da im Bog podari pokajanje, prosvijetli um i srce i obasja dušu svetom ljubavlju”. Mi branimo svetinju, branimo i Crnu Goru, ali molitvom, ljepotom i lijepim vaspitanjem. Budimo ljudi koju će istorija pamtiti po primjeru čojstva i junaštva, a ne, ne daj Bože, po nečemu drugom.

  9. The Following User Says Thank You to Poker_Sindrom For This Useful Post:


  10. #4684
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Mozda nisam dovoljno pazljiv kad setam Crnom Gorom, ali nikad ama bas nikad nisam primjetio niti jedan natpis na kojem bi pisalo da su Srbi kopilad, na kojem bi pisalo Nije ovo Srbija ili kojim bi Crna Gora svojatala susjedni teritorij, nego cesto vidim ono Nije ovo Montenegro, Kosovo je Srbija, a prije par dana naisao sam i na onu odvratnu sliku iz Berane.
    Krace receno, nisam primjetio puno ekstremizma od strane Crnogoraca ...
    Je li ovo dovoljno fasisticki?
    Ma samo su se salili momci.

    fallout new vegas dead
    Forever young, i want to be forever young

  11. #4685
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ksani View Post
    Kad bi se uveo kratki test cije polaganje bi bilo uslov za ucestvovanje u protestima, dje bi bila postavljena najosnovnija pitanja vezana za Hriscanstvo tipa kad je nastalo i slicno, po slobodnoj procjeni dvije trecine ovih sto protestuju bi otpalo...
    Uvedi osnovni test za izbore pa 70% nece moci da glasa.

    Ovu pricu jedino u nas mozes da cujes, od raznih eksperata po Analitikama - da treba vjerujuci da polazu testove da im drzava ne bi crkve otimala.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  13. #4686
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Moja poruka je bila da dobar dio nema pokrice za pruzanje otpora. Je li tebi rezonski da neko ko inace, u normalnim okolnostima nikako ne posjecuje vjerske objekte ili ih posjecuje vrlo rijetko, ovih dana se bori za ocuvanje istih? Po meni je potpuni nonsens. Broj takvih "vjernika" nije mali. Vjernika, u pravom smislu rijeci, ni ovaj ni bilo koji drugi zakon ne moze ni na koji nacin da pokoleba.
    Rezervisan sam po pitanju ovog zakona, ne bavim se time, samo konstatujem prisustvo nekih cudnih pojava ovih dana na ulicama
    Pozdrav

  14. #4687
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default



    eto , valjda ce doci do tog prvog razgovora sa donosiocima zakona ,nakon mjesec dana, jer evo ,malo je ovo ljudi da bi se gubilo vrijeme i razgovaralo o ovom ne toliko znacajnom zakonu
    toliko price svih ovih dana i naletis na post "pokrice za otpor" imam osjecaj kao da je pao s marsa i banuo na ovu temu a da nije zakon procitao niti je bio u cg poslednjih mjesec dana
    Last edited by Poker_Sindrom; 28-01-20 at 19:42.

  15. #4688
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Nego, da se vratimo na pocetak pocetaka.
    Zasto je donijet zakon?
    DPS je, da se ne lazemo, imao 99,99% sigurne izbore ovo proljece. Opozicija je bila u tolikom rasulu, a i dalje je, da su vece sanse imali Suljo iz Bosnjacke i DF, nego Demokrate i DF. Opozicija je grizla samu sebe. To vam govorim iskreno i ja, kao vjeciti opozicionar.
    Dakle imali smo opet sigurnih 4 godine za DPS-SD bratiju. Stavise, Bosnjaci su tu da pripomognu, a i novi DPS satelit Cakan Novakovic je najavio osnivanje opstinskih odbora sirom CG i kandidaturu za poslanike, a on je Milov pijun.
    Radila su se istrazivanja javnog mjenja, i u samom vrhu, neprikosnoveno, Mitrolopija Crnogorska je bila prva sa ukazanim povjerenjem, i to iz godine u godinu.
    Dakle Vlada CG, DPS i vladina ministarstva su bila dosta nize.
    Palo je i povjerenje u NATO, narocito posle komicnog guranja Markovica, pokusaja da se Iran uvuce u konflikt, a najvise zbog pajaca Trampa.
    Dakle SPC neprikosnoveno uziva povjerenje velikog broja ljudi u CG.
    Milo, stari politicki vuk, i veoma inteligentan covjek koji zna ovaj narod kako sanja i dise, koji sve zakone skakljive prirode, privatizacije i zajmove uzima posle izbora i nikad u izbornoj godini, krece u rat sa institucijom od najveceg povjerenja u CG.
    Nije mogao da saceka da se zavrse izbori na proljece, da ubije jos 4 godine vlasti za sebe, nego kao da je guran u vatru, donosi konfliktan zakon na konfliktan nacin.
    Ako uzmemo da je NATO oznacio pravoslavne crkve kao jednog od najveceg strateskog neprijatelja u istocnom bloku, ako uzmemo u obzir sta se desava sa Gruzijskom, Ukrajinskom, Makedonskom, Ruskom i Srpskom crkvom, lako se da zakljuciti da je ovo nametnuto maslo zapada, konkretno Vasingtona.
    Brisel ne igra ovu igru, sudeci po izjavama celnika.
    Milo je sve, ali glup nije. Sebi ne bi dozvolio ovakav penal u 89 minutu igre, a vodio je cijelu utakmicu.

    Imamo drzavu, nasu kucu, ali je porazavajuce da se ne pitamo u nasoj kuci, vec da i dalje, samo sa druge adrese, neko "vedri i oblaci" u nasoj zemlji....



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  16. #4689
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,393
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,213
    Thanked in
    1,676 Posts

    Default

    Živko objasnio stvari.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  17. #4690
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post


    eto , valjda ce doci do tog prvog razgovora sa donosiocima zakona ,nakon mjesec dana, jer evo ,malo je ovo ljudi da bi se gubilo vrijeme i razgovaralo o ovom ne toliko znacajnom zakonu
    toliko price svih ovih dana i naletis na post "pokrice za otpor" imam osjecaj kao da je pao s marsa i banuo na ovu temu a da nije zakon procitao niti je bio u cg poslednjih mjesec dana
    Ja sam u prethodne dvije poruke (jedine u ovoj temi) samo izrazio cudjenje vezano za fenomen izlaska odredjenog broja nereligioznih na ulice radi izrazavanja nekog bunta. Ako je moje zapazanje u kolizijii sa istinom ili ako na neki nacin degradira kontinuitet teme, ja se iskreno izvinjavam.

  18. #4691
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ksani View Post
    Ja sam u prethodne dvije poruke (jedine u ovoj temi) samo izrazio cudjenje vezano za fenomen izlaska odredjenog broja nereligioznih na ulice radi izrazavanja nekog bunta. Ako je moje zapazanje u kolizijii sa istinom ili ako na neki nacin degradira kontinuitet teme, ja se iskreno izvinjavam.
    Не може нико спорит да већина литијаша осим слављења славе упражњава хришћански живот. Али на попису гдје нкко није приморан да одгобори нс питање 72 % становнкка цг се изјаснило као православно. Дакле они нису добри вјерници али се пишу као вјерници. Па је ли чудно што шетају ј литијама они који сами себе означавају вјерницима? Шетају у литијама и нехришћани и атеисти јер виде да је закон дискриминаторски, што је уствари и циљ ових литија .
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  19. #4692
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Pravi test pokornosti Bogu ce biti kada se svo ovo rijesi, a vjerujem da svi zelimo da se rijesi sto prije, vidjecemo tada koja ce biti frekvencija odlazaka u crkvu i slicno.
    Vezano za nehriscane, koliko mi je poznato ovo pitanje je rijeseno potpisivanjem ugovora sa ostalim vjerskim zajednicama tako da te vjerske zajednice ovo ne dotice?
    A na koji nacin utice na ateiste?
    Last edited by ksani; 28-01-20 at 23:16.

  20. #4693
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ksani View Post
    A na koji nacin utice na ateiste?
    Ovo vidimo kao samo jos jednu pljacku nase Vlade. Samo sto je ovog puta rijec o grande-pljacki, nemjerljivih razmjera. Vlast koja je potpuno izgubila kompas i otima i sto smije i ne smije.. Davno rekoh x puta i ponovicu i sad: nasa vlast se vec godinama ponasa kao ovisnik o dopu. Otima, krade na oci, bez trunke obraza, samo da se ubode jos jedan put.. samo jos jednom.. samo jos jednom....


  21. The Following 4 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  22. #4694
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Živko objasnio stvari.

    Nije vise clan Narodne stranke i Srbin ?

  23. #4695
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ksani View Post
    ...
    A na koji nacin utice na ateiste?
    Ja cu da ti kazem za ateiste. Milo nam je da gledamo kako se ova moralno i finansijski bankrotirana vlast nasukala zavlaceci ruku u dzep crkvi. Ovako nismo uzivali u politickoj predstavi godinama, dok ih gledamo kako istovremeno hapse, kunu se u ravnopravnost i mole narod da ne ide sa "ludackim pokretom". Ako im Amfilohije slomi kicmu jos cu mu svijecu upaliti.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  25. #4696
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    https://www.in4s.net/odbrana-duska-k...arod/?lang=lat

    Hahahah toooo Duleee, Srbineee!!!


  26. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  27. #4697
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Nego, da se vratimo na pocetak pocetaka.
    Zasto je donijet zakon?
    DPS je, da se ne lazemo, imao 99,99% sigurne izbore ovo proljece. Opozicija je bila u tolikom rasulu, a i dalje je, da su vece sanse imali Suljo iz Bosnjacke i DF, nego Demokrate i DF. Opozicija je grizla samu sebe. To vam govorim iskreno i ja, kao vjeciti opozicionar.
    Dakle imali smo opet sigurnih 4 godine za DPS-SD bratiju. Stavise, Bosnjaci su tu da pripomognu, a i novi DPS satelit Cakan Novakovic je najavio osnivanje opstinskih odbora sirom CG i kandidaturu za poslanike, a on je Milov pijun.
    Radila su se istrazivanja javnog mjenja, i u samom vrhu, neprikosnoveno, Mitrolopija Crnogorska je bila prva sa ukazanim povjerenjem, i to iz godine u godinu.
    Dakle Vlada CG, DPS i vladina ministarstva su bila dosta nize.
    Palo je i povjerenje u NATO, narocito posle komicnog guranja Markovica, pokusaja da se Iran uvuce u konflikt, a najvise zbog pajaca Trampa.
    Dakle SPC neprikosnoveno uziva povjerenje velikog broja ljudi u CG.
    Milo, stari politicki vuk, i veoma inteligentan covjek koji zna ovaj narod kako sanja i dise, koji sve zakone skakljive prirode, privatizacije i zajmove uzima posle izbora i nikad u izbornoj godini, krece u rat sa institucijom od najveceg povjerenja u CG.
    Nije mogao da saceka da se zavrse izbori na proljece, da ubije jos 4 godine vlasti za sebe, nego kao da je guran u vatru, donosi konfliktan zakon na konfliktan nacin.
    Ako uzmemo da je NATO oznacio pravoslavne crkve kao jednog od najveceg strateskog neprijatelja u istocnom bloku, ako uzmemo u obzir sta se desava sa Gruzijskom, Ukrajinskom, Makedonskom, Ruskom i Srpskom crkvom, lako se da zakljuciti da je ovo nametnuto maslo zapada, konkretno Vasingtona.
    Brisel ne igra ovu igru, sudeci po izjavama celnika.
    Milo je sve, ali glup nije. Sebi ne bi dozvolio ovakav penal u 89 minutu igre, a vodio je cijelu utakmicu.

    Imamo drzavu, nasu kucu, ali je porazavajuce da se ne pitamo u nasoj kuci, vec da i dalje, samo sa druge adrese, neko "vedri i oblaci" u nasoj zemlji....



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Sve potpisujem naravno.

    DPS bi zgazio opoziciju u trenutku prije izglasavanja...

    Samo zaboravljaš još jedan dio ove nejednačine.

    Ovo je, moguće, preventivni udar za podjele i nacionalizam - jer kao i što si sam rekao - Milo zna kako naš narod diše. Znao je da će frka da se stvori, znao je da će DF Milača i ekipa da prave frku, mislim da nije znao da će ljudi u ovolikom broju i u svim gradovima da izađu..

    Ali zašto ? Zašto je ovo uradio kad je bio na sjajnoj poziciji ?

    Odgovor je materijal DK.

    DK je skontao da mu ništa ne vrijedi da izbaca materijal daleko prije izbora. Jer su institucije sistema korumpirane tj. Zarobljene, reakcije nema, narod nema kapaciteta da izađe, opozicija u rasulu...

    DK će tipa mjesc ipo u jeku kampanje da počne sa krupnim materijalom.

    I nije li ovo sa crkvom najljepša dimna zavjesaa ne samo za te potencijalne nove afere već i za pljačku aerodroma, pljačku naroda za MNE airlines, pljačku kroz račune za struju?

    Evo juče citam idu 2 parcele najjače u CG.

    Jedna na Žb kinezima a cijela ada ide Acu sve su prilike...

    Niko ništa

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  28. #4698
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Je li ovo dovoljno fasisticki?
    Ma samo su se salili momci.

    fallout new vegas dead
    Rekao bih da pokusavas skrenuti paznju s sustinskog sadrzaja moje poruke.

    Kao prvo, napisao sam da nisam primjetio puno ekstremizma.

    Ono sto si naveo jest odvratni ali i nesumnivo izolirani slucaj. Kazem to kako neutralni promatrac.

    Kao drugo, nema tamo ni "v" od vrijedjanja drugih naroda, ni "s" od svojatanja tudje povijesti, ni "n" od negiranja suvereniteta. I to za razliku od druge strane, ciji pripadnici (puno njih) vrijedjaju, svojataju, negiraju, proglasavaju ratne zlocince i klanjce za svece i t.d.

    Ne znam hoces li mi vjerovati, ali mene uopce nije briga za to kako ce se razrijesiti ona situacija oko opcenarodne imovine koju crkveni dostojanstvenici i vjerske zajednice SPC prepisali na svoje ime krajem devedesetih - pocetkom nultih godina. Hoce li ostati crkvena, ponovno postati opcenarodna ili biti u nekakvom zajednickom vlasnistvu. Jer kao stranac jednostavno nemam pravo mjesati se u unutarnja pitanja Crne Gore koja se mene neposredno ne ticu.

    Siguran sam da ako jedna "treca sila" ne bude dolijevala ulje na vatru, gradjani Crne Gore ce zajedno naci rjesenje koje bi vise manje zadovoljilo njih vecinu.

    Keeping my fingers crossed ...

  29. The Following User Says Thank You to A+A For This Useful Post:


  30. #4699
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Usvajanje ovog Zakona ima i posredne dobre efekte, poput ovoga - da istjera na čistac neke ekstreme među nama i pošalje ih tamo gdje im mjesto, na margine društva:

    Protiv učiteljice iz Osnovne škole Jugoslavija u Baru, Rade Višnjić, ta obrazovna institucija pokrenula je disciplinski postupak jer je učenicima zadala da crtaju trobojku na času, saznaje CdM. Fotografija je juče objavljena na Facebooku, a na njoj se vide učenici koji u rukama drže nacrtane trobojke. Da je pokrenut disciplinski postupak protiv Višnjićeve u izjavi za CdM potvrdila je direktorica OŠ Jugoslavija Biljana Vukmanović.

    Link: https://www.cdm.me/drustvo/pokrenut-...taju-trobojke/
    In vino veritas

  31. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  32. #4700
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    kad ce novinar naucit da ovo nije trobojka nego zastava knjazevine crne gore iz 1907 (mart mjesec) zasticena Ustavom.
    f6

Page 188 of 644 FirstFirst ... 88138178184185186187188189190191192198238288 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •