Page 244 of 644 FirstFirst ... 144194234240241242243244245246247248254294344 ... LastLast
Results 6,076 to 6,100 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #6076
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ima li dje da neko pali i cijepa zastavu drzave u kojoj zivi, necu reci svoje drzave jer nema potrebe da patetisem, vas 30 posto a mozda ce vas biti i vise(mozda manje) srba u CG(a ne vasi politicki prvaci) ste jedini razlog sto DPS nikad nije smijenjen sa vlasti, jer velika vecina vas ne priznaje nas(vrlo jednostavno). Crna Gora je htjela to priznati ili ne, ovim desavaniima dokazala da je postala jedna klasicna BIH, podijeljena po nacionalnom kljucu.
    Mahanje iskljucivo trobojkama pokazuje, ne privrzenost tradicionalnoj CG, jer tradicionalna CG je duze imala alaj barjak i crvenu boju nego trobojku, vec privrzenost susjednoj zemlji. U ocima vecine srba crnogorski etnos ne postoji, nije se nikad ni razvio, i ne treba da bude znacajni vise nego li geografske odrednice sumadinac, semberijac, kosovarac ili koje vec.
    I ako izuzmete tekst novokomponovanih pjesama, gledajuci one brade, neke vjerske klipove itd. ne mogu da se otmem da me sve to podsjeca na propagadne klipove iz nekih nedavnih sukoba na bliskom istoku.

    Sto se tice ekonomskih odluka vlasti, kadrovske politike i nesposobnosti da se upravlja sa nacionalnim bogatstvima ,vecinom se slazem sa forumasima, tu deri Micko slobodno. Ali opet, crnogorac ce tesko da glasa opoziciju, cak i da se desi cudo da vecinski srpska opozicija pobijedi izbore uz par slabijih cg partija koje bi bile tzv. tas na vagi, ta bi vlast bila vecinski srpska i nije mi moguce da bi ijedan crnogorac to zelio, bez obzira na nesposobnost DPS-a. Takodje nije to samo nesposobnost DPS(dijela DPS, ima tu i odlicnih kadrova), nije ni opozicija stalno kriva, moramo da prohvatiomo da smo i kao civilizacija i narod daleko od nekog velikog stupnja civilizacijskog razvoja.

    Jos je ovo sve divlje, jos smo daleko, a pomaci da se i mentalno i ekonomski razvijamo su mali i spori, ali dobro je dok ih uopste ima, naravno ja to mislim a moguce i da grijesim, prihvatam to. Takodje, ono sto me najvise boli, tu mogu da kritikujem vlast a i nase novokomponovane ´nabudzet´preduzetnike(i ove srpske sto im je CG bila Meka za bogacenje kao Davidovica, Carevica, Drekalovica i da ih ne nabrajam, ima ih na desetine) koj iimaju kapital da pokrecu nesto ´vece´ je sto nisu uradili nista znacajnije za industriju. Sto smo preradjivacki na nivou kamenog doba, jer i onaj iz neolita bi umio posjec drvo, slozit kamen i rudu i prodat ga kao osnovnu sirovinu od koje ce neki japanac, njemac i dr. stvorit konacno dobro i proizvod koji ce umnoziti vrijednost te sirovine 500 puta.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Cogerchina For This Useful Post:


  3. #6077
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Cilj ovog zakona je da se pojedine crkve ustupe Mirašu i njegovim suradnicima. Zakon je sada slovo na papiru ali kad počnu oduzimanja hramova a vjerujem da ce to biti prvo na Cetinju npr Vlaška Crkva onda će se razumjeti zašto je sve ovo urađeno.
    Miraš lijepo kaže da hram mogu koristiti katolici protestanti,ada ko više plati možda i tender bude.
    Država će upotrijebiti sve mehanizme koje ima da od CPC napravi državnu Crkvu i da u te hramove koje im ustupi ugura što veći broj ljudi.
    Ludilo tek počinje rekao bih.
    Ne moze ova drzava mijenjati zakone na osnovu vaseg vjerovanja da ce nesto da bude...CILj zakona je da se imovina vrati drzavi a nikako pojedincu pa samim tim ni Mirasu, i ne vode se pojedine crkve na Mirasa nego na Rista Radovica...i Miras ne odlucuje o necemu sto nece ni biti njegovo.
    Kako Vlaska Crkva moze uopste bit srpska...znam za cuvena srpska prevodjena slav=srbin, treba li sad da se i vlah prevodi kao srbin...Drzava ne ugurava ljude nidje, ako znas neki primjer osim nasilne mobilizacije 90-tih ti ga navedi...
    i za tvoju informaciju ludilo ne pocinje tek sad...ludilo je pocelo 90tih...pocele su ga SANU i SPC ...

  4. #6078
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mislim da si promašio temu.

    Ugrožava je dobri moj druže isključivo DPS sa satelitima.
    Oni koji nemilice pljačkaju i optužuju druge da ugrožavaju "državu " a u stvari i sami znaju da je za njih DPS=Država.

    Šta će Risto da uradi ?

    Da protiv volje 80% CG sad ponovo pripoji CG Srbiji ? Da raspiše referendum ?
    Jel to ?


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Risto Radovic je neprijatelj iove drzave i njegova zelje je ujedinjenje srpskih zemalja, a u srpske ubraja i nas...sve sto si ti napisao kao odgovor je tvoja konstrukcija...
    U pravu si, nece sad ... nidje ne pise da ce sad, pise da mu je to zelja...
    I nemoj meni ubacati DPS u pricu, ja ih i ne pominjem, primjer za kucu koju sam upotrijebio dovoljno govori o svemu...

  5. #6079
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cogerchina View Post
    Ima li dje da neko pali i cijepa zastavu drzave u kojoj zivi, necu reci svoje drzave jer nema potrebe da patetisem, vas 30 posto a mozda ce vas biti i vise(mozda manje) srba u CG(a ne vasi politicki prvaci) ste jedini razlog sto DPS nikad nije smijenjen sa vlasti, jer velika vecina vas ne priznaje nas(vrlo jednostavno). Crna Gora je htjela to priznati ili ne, ovim desavaniima dokazala da je postala jedna klasicna BIH, podijeljena po nacionalnom kljucu.
    Mahanje iskljucivo trobojkama pokazuje, ne privrzenost tradicionalnoj CG, jer tradicionalna CG je duze imala alaj barjak i crvenu boju nego trobojku, vec privrzenost susjednoj zemlji. U ocima vecine srba crnogorski etnos ne postoji, nije se nikad ni razvio, i ne treba da bude znacajni vise nego li geografske odrednice sumadinac, semberijac, kosovarac ili koje vec.
    I ako izuzmete tekst novokomponovanih pjesama, gledajuci one brade, neke vjerske klipove itd. ne mogu da se otmem da me sve to podsjeca na propagadne klipove iz nekih nedavnih sukoba na bliskom istoku.

    Sto se tice ekonomskih odluka vlasti, kadrovske politike i nesposobnosti da se upravlja sa nacionalnim bogatstvima ,vecinom se slazem sa forumasima, tu deri Micko slobodno. Ali opet, crnogorac ce tesko da glasa opoziciju, cak i da se desi cudo da vecinski srpska opozicija pobijedi izbore uz par slabijih cg partija koje bi bile tzv. tas na vagi, ta bi vlast bila vecinski srpska i nije mi moguce da bi ijedan crnogorac to zelio, bez obzira na nesposobnost DPS-a. Takodje nije to samo nesposobnost DPS(dijela DPS, ima tu i odlicnih kadrova), nije ni opozicija stalno kriva, moramo da prohvatiomo da smo i kao civilizacija i narod daleko od nekog velikog stupnja civilizacijskog razvoja.

    Jos je ovo sve divlje, jos smo daleko, a pomaci da se i mentalno i ekonomski razvijamo su mali i spori, ali dobro je dok ih uopste ima, naravno ja to mislim a moguce i da grijesim, prihvatam to. Takodje, ono sto me najvise boli, tu mogu da kritikujem vlast a i nase novokomponovane ´nabudzet´preduzetnike(i ove srpske sto im je CG bila Meka za bogacenje kao Davidovica, Carevica, Drekalovica i da ih ne nabrajam, ima ih na desetine) koj iimaju kapital da pokrecu nesto ´vece´ je sto nisu uradili nista znacajnije za industriju. Sto smo preradjivacki na nivou kamenog doba, jer i onaj iz neolita bi umio posjec drvo, slozit kamen i rudu i prodat ga kao osnovnu sirovinu od koje ce neki japanac, njemac i dr. stvorit konacno dobro i proizvod koji ce umnoziti vrijednost te sirovine 500 puta.
    Pisali smo kilometre i stotine kilometara postova o zastavi.
    Smatram da bi svakoga ko CG zastavu ošteti na bilo koji način trebalo ne samo oglobiti novčano već i neka zatvorska kazna tu do 6 mjeseci da se pošalje jasna poruka da zastava predstavlja državu a ne DPS.
    Izmedju ostalog kao i Ustav i himna.

    Ali zašto ne možemo svaki put da se zapitamo šta je to što ljude tjera da ne cijene CG zastavu ?

    Ne radi se samo o srpskoj zastavi. Svako malo možemo vidjeti turske zastave, albanske, bošnjačke, hrvatske na skupovima, priredbama.
    Murali po zidovima, na stijenama pa čak i na kulturno istorijskim spomenicima i spomenicima prirode.

    Šta te ljude tjera da se ne osjećaju gradjanima ove zemlje i šta ih tjera da vole neku drugu državu više od svoje ?

    Ja sam sto puta rekao - ne smeta mi da vidim albansku zastavu kad su slavlja Albanaca u pitanju, njihovi skupovi, ni hrvatsku pa ni tursku, ni srpsku mi ne smeta da vidim, ali samo pod uslovom da se cijeni i poštuje CG zastava.

    Sta to čini nekoga da smatra drugu državu svojom a CG tuđom ?
    Da li je to nepovjerenje u institucije koje predstavljaju državu ?
    Da li su to sve afere i činjenica da je CG postala privatna država ovih 30 godina ?
    Losa socioekonomska situacija ?
    Namjerno forsiranje podjela i tokenizacija društva ?

    Sve ovo i još mnogo toga.
    Pa treba da liječimo uzroke a ne poslijedice .
    Ne liječi se simptom nego bolest.
    A nećemo izliječiti bolest ako se decenijama bavimo trivijalnostima kao sto su kako se ko osjeća.

    Priznajem i sam sam bio više nego kritički nastrojen prema svim radikalnim necrnogorcima.

    Ali onda skontaš da radikalizmom nećeš riješiti radikalizam i da ces samo biti dio problema..
    Pitanje je kako da pomognemo tim ljudima da se osjećaju dijelom ove države?
    Sve dok je DPS-a to neće biti moguće


    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    Risto Radovic je neprijatelj iove drzave i njegova zelje je ujedinjenje srpskih zemalja, a u srpske ubraja i nas...sve sto si ti napisao kao odgovor je tvoja konstrukcija...
    U pravu si, nece sad ... nidje ne pise da ce sad, pise da mu je to zelja...
    I nemoj meni ubacati DPS u pricu, ja ih i ne pominjem, primjer za kucu koju sam upotrijebio dovoljno govori o svemu...

    Ali čekaj majka mu stara.
    Hoćeš li da kažeš da 28% Srba sa popisa 2011 (a garantujem da će ih na ovom popisu iz 2022 biti ispod 20%) mogu da donesu odluku tj. Raspišu referendum da CG izgubi nezavisnost i da se pripoji Srbiji ?

    Kako si to zamislio da se desi? Nejasno mi je poptuno.

    Onda ne cijenis dovoljno gradjane ove države pa misliš da se mišljenje tek tako mijenja.
    Jedino ko bi mogao pripojiti CG Srbiji je DPS - što ne sumnjam da bi učinili kada bi im se učinilo isplativim.

    Pripajanje CG Srbiji - povlačenje priznanja Kosova - povlačenje zastave i jezika je bajka u koju stvarno vjeruje nekih 5% extrema sa jedne strane kao što u priču da CPC može biti državna crkva i da će natjerati 70% populacije da ide u istu vjeruje manje od 5% stanovništva.

    Zbog tih extrema sa obje strane CG trpi sve ove godine - jer prepadaju jedni druge i stvaraju teorije zavjere dok 90% gradjana trpi
    Last edited by Gandalf_White; 17-02-20 at 08:17.
    One Ring to Rule them all...

  6. #6080
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,767
    Thanks Thanks Given 
    614
    Thanks Thanks Received 
    988
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Kao sto sam vec ranije napisao Crkva ima hiljadugodisnje iskustvo u opstajanju pod neprijateljski nastrojenim režimima pa vjerujem da će se snaći i sa ovim.
    Ministar kulture naziva Crkvu Pravoslavnu drzaoc imovine majko mila,pakao a na forume fejsbuk stranice 80% komentatora koji podrzavaju ovaj zakon nisu pravoslavci. Evo i Čirgic se našao da brani crkve od sveštenika.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  7. #6081
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Црква је ваљда регистрована код пореске, али није у регистар. По ријечима људи из цркве то је зато што до овог закона то није била обавеза за традиционалне вјерске заједнице. Зашто сад не жњлњ да се региструју не знам и није ми јасно.
    Može li meni neko da pokaže gdje je to registrovana Crnogorska pravoslavna crkva, pošto pretragom CRPS-a nije istu moguće pronaći.

    Možda postoji neki oblik registracije koji je kod MUP-a na Cetinju (Odjeljenje za bezbjednost) CPC dobrovoljno (s obzirom da nije postojao nikakav obavezujući zakon) odradila, pa shodno nekoj formi te vrste praktično postoji već 20 godina, za razliku od SPC koja tada možda nije odradila tu neobavezujuću registraciju. Nisam pravnik, volio bih da neko, ako zna, ovo definiše da jasno znamo.

    Možda se upravo radi o tome da ovih 20ak godina ''postojanja'' CPC daju neku prednost u odnosu na SPC koja bi bilo kada da se registruje u ovom momentu, pod istim uslovima, formalno uvijek bila ''mlađa'' minimum tih 20 godina, što bi joj u rupičastom i itekako mahinacijama podložnom pravnom sistemu kao što je naš moglo predstavljati vrlo vjerovatno neke probleme u budućnosti.

    Naglas razmišljam, ne mogu ovo baš da spojim jer nemam toliko pravnog znanja. Može li iko da pomogne da se ovo raščivija? Liči na zamku u koju se SPC ne da uhvatiti.

  8. #6082
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Može li meni neko da pokaže gdje je to registrovana Crnogorska pravoslavna crkva, pošto pretragom CRPS-a nije istu moguće pronaći.
    Registrovana je kao NVO



    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Kao sto sam vec ranije napisao Crkva ima hiljadugodisnje iskustvo u opstajanju pod neprijateljski nastrojenim režimima pa vjerujem da će se snaći i sa ovim.
    Ministar kulture naziva Crkvu Pravoslavnu drzaoc imovine majko mila,pakao a na forume fejsbuk stranice 80% komentatora koji podrzavaju ovaj zakon nisu pravoslavci. Evo i Čirgic se našao da brani crkve od sveštenika.

    Mislim da je manje bitno ko se 'našao da brani' ili napada crkvu ili zakon i koje je taj neko vjeroispovijesti.
    Bitni su principi. Kad je Adnan Muhović napadao i pljuvao po Njegošu dje je bio dekan fakulteta za CG jezik da mu objasni par stvari ?

    Đe je bio DPS da odbrani kulturno, nacionalno, istorijsko naslijeđe i jednu od naših najvažnijih figura koja nas definiše kao naciju?


    I još jedno pitanje ..

    Uzmimo hipotetički da je DPS odlučio da kojim slučajem oduzme imovinu islamske zajednice po CG (ja bih bio prvi koji bi stao uz njih da je odbrane) da li bi se prvo usudili to da urade ? A drugo da li bi se odvijalo kao što se sada odvija ?

    Da li bi pri tom bilo CG zastava na protestima ?
    I koliko bi bili mirni ti protesti ?
    Last edited by Gandalf_White; 17-02-20 at 08:24.
    One Ring to Rule them all...

  9. #6083
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Ali čekaj majka mu stara.
    Hoćeš li da kažeš da 28% Srba sa popusta 2011 a garantujem da će ih na ovom popisu iz 2022 biti ispod 20% mogu da donesu odluku tj. Raspišu referendum da CG izgubi nezavisnost i da se pripoji Srbiji ?

    Kako si to zamislio da se desi? Nejasno mi je poptuno.

    Onda ne cijenis dovoljno gradjane ove države pa misliš da se mišljenje tek tako mijenja.
    Jedino ko bi mogao pripojiti CG Srbiji je DPS - što ne sumnjam da bi učinili kada bi im se učinilo isplativim.
    ja ne pominjem ni crnogorce ni srbe ni hrvate ni bosnjake ni albance...ja pricam o Ristu Radovicu i njegovoj zelji...i Risto Radovic je neprijatelj Crne Gore i svega sto je crnogorsko...

  10. #6084
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,127
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    E znao sam da nas napada Srbija.... tacno sam ovo znao da se desava.... ustvari sumnjao sam al evo sad mi neki divni forumasi otvorise oci....

    Ja sve razmisljao i nikako nisam mogao da dokucim odgovore na ova pitanja ... al sad mi je mnogo jasnije...

    1. Sto prodajemo aerodrome (jedinu mrcenu profitabilnu firmu u CG) ... pa napada nas Srbija moramo imat malo para za odbranu od agresora... nije dzabe ministar odbrane u zadnje toliko aktivan

    2 Sto padose garancije u Budvu za onaj kolektor -- pa budale jedne, BIA je preko svojih kanala otela Marovica i ne znamo ni dje je ni sto cini gore... alooo ako ovo nije cist primjer agresije ja ne znam sto je... i naravno kad su nam oteli glavu Budve mi vise nismo ni znali sto i kako i eto ti ga... padose garancije.... klasican primjer hibridnog djelovanja protiv nase drzave....

    3. Sto su nam plate evo 10 godina 500 e po monstatovoj anketi (:glee::glee::glee.... a jeste li razmislili dusebriznici mozda da vlada poveca plate i da se vidi da mozemo fino da zivimo da bi nas odma napala Srbija sa sjevera a Republika Srpska sa zapada i sto onda.... onda nebiste imali ni 200e platu....

    4. Sto odugovlacimo autoput iz godine u godinu.... pa jel vi hocete da nam tenkove i haubice salju direktno autoputem i to 120kmh umjesto ako nas vec napadaju , nek se lome onda kroz kanjon Morace a velika je vjerovatnoca da ce nedje bit i zastoj....

    Tako da je zakljucak jasan... ako ste mislili da je nasa vlada zaboravila da u ugovore stavi neke tako beznacajne pojedinosti kao sto je npr. osvjetljenje za auto put ili pak pristupne saobracajnice (petlja)... onda ja ne znam sta da vam kazem bez da ste glupi.... Sve je ovo priprema od hibridnog djelovanja naseg glavnog neprijatelja svake 4 godine....

  11. #6085
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    ja ne pominjem ni crnogorce ni srbe ni hrvate ni bosnjake ni albance...ja pricam o Ristu Radovicu i njegovoj zelji...i Risto Radovic je neprijatelj Crne Gore i svega sto je crnogorsko...
    Dobro i ?
    Risto Radović je negator CG nacije i sve što ide uz to.
    Misliš da crkveno lice može pripojiti CG Srbiji ili povući priznanje Kosova ?
    A ne moze da utiče da eo 2 mjeseca najobičniji zakon sa 100+ hiljada ljudi na ulicama bude suspendovan ili izmijenjen?
    Iskreno me zanima
    Da li stvarno vjeruješ u to

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. #6086
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Onda ne cijenis dovoljno gradjane ove države pa misliš da se mišljenje tek tako mijenja.i
    Iako ovo nije meni upuceno moram ti se nadovezat,a posto nisam politicar mogu rec slobodno da ja licno i ne cijenim. Vecina su mi poznanika kako vjetar duva. Kad imaju fin posao crnogorci, kad nemaju, ortodoksni srbi i revolucionari. Nidje se ne mijenja identitet ka odje. Da se pojavi neki harizmaticni Milo na drugu stranu, ja bi opet bio podlovcenska zabludjela manjina(ka pocetkom 90ih). :upset:

  13. #6087
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Registrovana je kao NVO

    Kako da je pronađem?

    Pod pretragom ''Crnogorska pravoslavna crkva'' u registru NVO kod MUP-a ne daje nikakve rezultate.

    Pod ''CPC'' je moguće samo pronaći neko udruženje za borbu protiv opakih bolesti.
    Last edited by Babbo Natale; 17-02-20 at 08:39.

  14. #6088
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    ma kakvo pripajanje Crne Gore Srbiji to nema šanse, prvo što bi na tom ponovljenom referendumu za tu opciju moralo biti najmanje 75% glasača (jer je 65 bilo 2006-te za nezavisnsot) da bi se ta odluka poništila, CG je u NATO tako da o nekoj intervenciji sa vojskom srbije, srbi u cg mogu samo sanjati.
    Meni druga stvar pada na pamet i ne mogu se nikako oteti tom dojmu da su ova dva događaja (ovo u CG buđenje Srba i sada situacija kod nas u BiH gdje je Dodik ulosvio promjenu Ustava ili referendum RS) su međusobno povezana kako bi Srbija bar negdje nešto dobila jer su Kosovo izgubili i možda već se sprema priznanje nezavisnosti. Pa vidite da Kosovo više nikako i ne spominju, ispade Sbima dole još bogovski kako je srbima u CG

  15. #6089
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,767
    Thanks Thanks Given 
    614
    Thanks Thanks Received 
    988
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Registrovana je kao NVO






    Mislim da je manje bitno ko se 'našao da brani' ili napada crkvu ili zakon i koje je taj neko vjeroispovijesti.
    Bitni su principi. Kad je Adnan Muhović napadao i pljuvao po Njegošu dje je bio dekan fakulteta za CG jezik da mu objasni par stvari ?

    Đe je bio DPS da odbrani kulturno, nacionalno, istorijsko naslijeđe i jednu od naših najvažnijih figura koja nas definiše kao naciju?


    I još jedno pitanje ..

    Uzmimo hipotetički da je DPS odlučio da kojim slučajem oduzme imovinu islamske zajednice po CG (ja bih bio prvi koji bi stao uz njih da je odbrane) da li bi se prvo usudili to da urade ? A drugo da li bi se odvijalo kao što se sada odvija ?

    Da li bi pri tom bilo CG zastava na protestima ?
    I koliko bi bili mirni ti protesti ?
    Slažem se i to sam i htio da kažem, čovjek je toboš naučnik i prosvetni radnik pa je imao do sad 100 prilika da se oglasi ali eto on ugrabi sad.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  16. #6090
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dobro i ?
    Risto Radović je negator CG nacije i sve što ide uz to.
    Misliš da crkveno lice može pripojiti CG Srbiji ili povući priznanje Kosova ?
    A ne moze da utiče da eo 2 mjeseca najobičniji zakon sa 100+ hiljada ljudi na ulicama bude suspendovan ili izmijenjen?
    Iskreno me zanima
    Da li stvarno vjeruješ u to

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    zasto I ??? ...ti si upotrijebio formulaciju "nevidljivi neprijatelj" ja ti kazem da je neprijatelj vidljiv i zove se Risto Radovic...
    sve ostalo, ko sto moze, ko sto ne moze, procenti, politicke partije, zakoni, Kosovo to si sve ti sam iskonstruisa...
    mozemo mi i o tome, ali da ne bude da sam ja poceo pricu o tome...ja to pomenuo nijesam...

  17. #6091
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Kako da je pronađem?

    Pod pretragom ''Crnogorska pravoslavna crkva'' u registru NVO kod MUP-a ne daje nikakve rezultate.

    Pod ''CPC'' je moguće samo pronaći neko udruženje za borbu protiv opakih bolesti.
    Ne mogu da nadjem iz 93
    Eo iz 2001 dje je registrovana u policajskoj stanici na Cetinju



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #6092
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,567
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Zakon je sada slovo na papiru ali kad počnu oduzimanja hramova
    oduzimanje hramova? kako ljudi (ne odnosi se na tvoj post konkretno, no mnoge sam čuo da misle ovako) zamišljaju taj scenario? da se upada po manastira i ćeraju sveštena lica? 100% se to ne neće desiti jer je to onda gašenje svega. uostalom 10tak godina imaš zakonski donijeto rješenje da se makne crkva sa Rumije, i dalje je tamo. ja ne znam zakon koji se u CG sproveo do kraja.

    zakon je jednu svrhu ispunio - svi o njemu pričaju, društvo je izdijeljeno kao nikad itd
    ali na jednu stvar nisu mogli računati, bar ja tako mislim - većina naroda se više ne boji i lagano izlaze na litije. da ne bude da pričam napamet sinoć sam bio i vidio neke ljude koji su vjerni glasači DPSa sa sve familijom. uz to su Crnogorci (al ne na baterije kao ovi što se kunu u Krsta a veze nemaju o istoriji CG)



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  20. #6093
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne mogu da nadjem iz 93
    Eo iz 2001 dje je registrovana u policajskoj stanici na Cetinju
    Ali šta ovo znači?

    Nigdje ne piše da je NVO, u registru NVO subjekata je nema, registrovana u policijskoj stanici prije 19 godina (to sam znao), ali šta ovo znači?

  21. #6094
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post

    zakon je jednu svrhu ispunio - svi o njemu pričaju, društvo je izdijeljeno kao nikad itd
    ali na jednu stvar nisu mogli računati, bar ja tako mislim - većina naroda se više ne boji i lagano izlaze na litije. da ne bude da pričam napamet sinoć sam bio i vidio neke ljude koji su vjerni glasači DPSa sa sve familijom. uz to su Crnogorci (al ne na baterije kao ovi što se kunu u Krsta a veze nemaju o istoriji CG)

    Ja sam na protestima odupri se gledao veliki broj ljudi koji znam da su DPS-ovci.
    Rade po drzavnim firmama - familije im idu po skupovima itd.

    Nezadovoljstvo je ogromno - problem je što ga nema ko kanalisati politički
    Crkva ne može
    Opozicija nema kapaciteta.

    Nalazimo se u izuzetno zaebanoj situaciji


    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Ali šta ovo znači?

    Nigdje ne piše da je NVO, u registru NVO subjekata je nema, registrovana u policijskoj stanici prije 19 godina (to sam znao), ali šta ovo znači?

    Pojma nemam


    Možda ti jasnije bude odje.

    A eo stav DPS-a prema CPC prije 20 godina.

    Sa stranica štampe i TV ekrana serviraju se takve besmislice i gluposti u vezi registracije Crnogorske pravoslavne crkve da je to neshvatljivo i neprihvatljivo. Ili je u pitanju namjerno prećutkivanje činjenica, elementarno neznanje ili pokušaj prikupljanja jeftinih političkih poena od strane nekih političkih struktura. Od tih krugova upućuju se kritike crnogorskoj vlasti zašto je registrovala Crnogorsku pravoslavnu crkvu. A vlast umjesto da kaže istinu i odgovori na postavljena pitanja i saopšti javnosti da je sve urađeno u skladu sa zakonom, "mudro ćuti". Međutim, za poznavaoce ovdašnjih prilika neprimjereno postupanje dominantnoga dijela vlasti u odnosu na Crnogorsku pravoslavnu crkvu nije začuđujuće. Uz to, događa se paradoksalna situacija. Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Crne Gore registruje Crnogorsku pravoslavnu crkvu, čime primjenjuje zakonsku normu, a predsjednik Vlade Republike Crne Gore javno ispoljava svoju privrženost Mitropoliji Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori i diskriminatorski se odnosi prema Crnogorskoj pravoslavnoj crkvi, što je u suprotnosti s pravnim, moralnim, religijskim i drugim načelima. U demokratskim državama takav pristup nije dopušten i može se reći da je bez presedana.
    Last edited by Gandalf_White; 17-02-20 at 08:56.
    One Ring to Rule them all...

  22. #6095
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Ništa mi nije jasno.

    Volio bih da se neko iz pravne branše oglasi ovdje na forumu i pojasni o kakvoj registraciji je riječ i šta ta registracija znači.

  23. #6096
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne mogu da nadjem iz 93
    Eo iz 2001 dje je registrovana u policajskoj stanici na Cetinju



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Nema od prije, te se '93 nisu registrovali, kada su krenuli sa registracijom Dragan Šoć je bio ministar pravde i on je odbio da je registruje, tek kada je promijenjen ministar (vjerovatno te 2001) onda je registrovana.

  24. #6097
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,200
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    756
    Thanked in
    528 Posts

    Default


  25. #6098
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Impozantno zaista

    Mislio sam niko ne može okupiti ovoliko ljudi iz cijele CG.
    Medjutim većina gradova je full

    Sinoc prije šetnje


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  26. #6099
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,200
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    756
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Impozantno zaista

    Mislio sam niko ne može okupiti ovoliko ljudi iz cijele CG.
    Medjutim većina gradova je full

    Sinoc prije šetnje


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Eto ti na snimak 05:20

    Početak kolone na most Milenijum -> kraj kolone kod Maše.

  27. #6100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Eto ti na snimak 05:20

    Početak kolone na most Milenijum -> kraj kolone kod Maše.
    https://streamable.com/nhjo4

    Odje se ne vidi kraj

    P.s.
    Hoće li mi rastumačiti ko šta je Stevo Vucinic htio da kaže.

    Znači Dedeic je rekao da Cpc ima 20-25 svestenika.
    Stevo kaže da skoro nemaju vjernika...

    Nista mi jasno nije

    Stevo je potpredsjednik savjeta CPC


    Novi zakon o religiji podijelio Crnu Goru
    https://www.vijesti.me/kolumne/novi-...elio-crnu-goru
    Last edited by Gandalf_White; 17-02-20 at 10:43.
    One Ring to Rule them all...

Page 244 of 644 FirstFirst ... 144194234240241242243244245246247248254294344 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •