Page 570 of 644 FirstFirst ... 70470520560566567568569570571572573574580620 ... LastLast
Results 14,226 to 14,250 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #14226
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,399
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Uživaj.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  2. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  3. #14227
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Gomila naslaganog starog kamenja sa pobodenim krstom za jedne je isključivo vjera , a za druge samo kamen temeljac drzave. Prvi ne znaju da su te gomile kamenja samo replike oltara sto vec imaju i nose u sebi. Drugi ne shvataju da temelj drzave nije gomila kamenja vec gajenje seta univerzalnih vrijednosti i istina koje cine demokratska drustva i samo to i nista vise ni manje. Nisam siguran koliko ima nade i za jedne i druge da shvate ovo ali znam da su crkve u pravoslavlju neophodne da bi ljudi vjerovali nekad ali nisam siguran koliko su neophodne da bi ljudi shvatili nekad da temelj drzave nisu crkve. Baš smo budalast narod mi.


    Sent from आत्मन:
    Last edited by Caesar; 08-08-22 at 20:11.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  5. #14228
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,399
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Na čemu smo?

    Pogodila si suštinu ovim pitanjem.
    Trenutno smo na tome:
    *da se do kostiju oglodasmo oko ograde Cetinjskog Manastira
    *za koji nas optužuju da oćemo da im ga oduzmemo isti oni koji nam ga oduzimaju i tvrde da je tuđa svojina
    *u koji nam brane pristup isti oni koji tvrde da smo ga mi njima zabranili
    *oko kojega drve o zastavama i istorijama eo dva mjeseca isti oni koji ih non stop vade iz kofera, dok nas optužuju da mi to radimo, kako im samo zatreba
    *da bi skrenuli pažnju sa nekih drugih stvari, sasvim jednostavnih

    Tipa onih razgovora između današnjeg preshjednika upravnog odbora Morskog dobra iz URA-e, dojučerašnjeg gradonačelnika Budve iz DF-a, uz direktno pominjanje današnjeg premijera iz opet URA-e... sa široko poznatom bezbjedonosno interesantnom grupom, inače branilaca tog istog manastira, koji ponajviše od nemnogo slika koje imaju u javnom životu, imaju sa Amfilohijem i ostalom monaškom i pravoslavnom braćom.
    Meni je najgore u cijeloj priči što one prave Srbe što su se borili protiv fašizma,one prave književnike,umjetnike,pjesnike, i Desanku što je napisala Krvavu Bajku ovaj vascijeli primitivizam izjednačava sad sa Srbijom koja meni to nije.

    To je ta elita što ni Konstatinovića nije pročitala no ga je bacila na marginu jer je napisao Filosofiju Palanke a kad bi se samo na par stranica zagledali viđeli bi se u ogledalo koje ne laže.

    Onda bi shvatili da je spc zapravo najviše Srbiju koštala svega..i kulture,i nauke a na posljetku i same države.

    No dobro, nije ljudski vijek referenca za bilo što,pa ni ovo neće vječno.





    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 08-08-22 at 20:13.
    No pasaran!

  6. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  7. #14229
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Meni je najgore u cijeloj priči što one prave Srbe što su se borili protiv fašizma,one prave književnike,umjetnike,pjesnike, i Desanku što je napisala Krvavu Bajku ovaj vascijeli primitivizam izjednačava sad sa Srbijom koja meni to nije.

    To je ta elita što ni Konstatinovića nije pročitala no ga je bacila na marginu jer je napisao Filosofiju Palanke a kad bi se samo na par stranica zagledali viđeli bi se u ogledalo koje ne laže.

    Onda bi shvatili da je spc zapravo najviše Srbiju koštala svega..i kulture,i nauke a na posljetku i same države.

    No dobro, nije ljudski vijek referenca za bilo što,pa ni ovo neće vječno.





    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Po cijenu da me smatraju chetnikom moram iznijeti drugu logiku. Moja logika je da svi koji su davali aktivni otpor Hitleru su bravi. Svi ti knjizevnici, umjetnici, glumci… Ali krenimo logicki od jednostavnog pitanja: kakva se to drzava raspane sekund posle smrti jednog drzavnika pa makar bio i maršal? Sto se ne raspade Francuska posle de gola? Bez da ulazimo u razloge jer su nebitni samo je jedan odgovor. Trop država i sistem. Znamo da su komunisti kreatori takve drzave. Pošto su ti nesretnici napravili takvu drzavu to nam daje za pravo da se zapitamo i oko samog rata. Zamolicu te da me jos za trenutak ne smatras za chetnika.

    Kakvi ljudi daju otpor sili a nemaju gaća na g…i ( Srbija oslabljena iz prvog rata) dok mnogo vece sile saviju glavu i danas nam zajedno sa napadačima iz ambasada govore sta i kako? Odgovor je bravi. To je u skladu sa konstacijom o “trop drzavi” jer jedino bravi mogu takvu drzavu da naprave i da sebe prikazuju kao heroje. Ova logika je jako bila nepopularna za vrijeme komunista jer vec je neko rekao da kad idiotizam (komunizam) postane mjera patriotizma postaje jako nebezbjedno za one i sa tračkom razuma. Ne znam da li su ovako razmisljali cetnici i crkva. Nema podataka a i nisu znali tada za ivaj kiks sa drzavom ali mozes se kladiti da su komunisti svakog ko je ovako razmisljao komunisti etiketirali kao chetnike. Zgodno zar ne. I tako chetnik ili nisam chatnik?

    Trik pitanje za tebe. Zasto je pred ovima trebalo savit glavu ali ne i pred turcima?


    Sent from आत्मन:
    Last edited by Caesar; 08-08-22 at 20:38.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  9. #14230
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,399
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    "Po cijenu da me smatraju chetnikom moram iznijeti drugu logiku. Moja logika je da svi koji su davali aktivni otpor Hitleru su bravi."

    Ođe smo svaku dalju konverzaciju završili.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  10. #14231
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    "Po cijenu da me smatraju chetnikom moram iznijeti drugu logiku. Moja logika je da svi koji su davali aktivni otpor Hitleru su bravi."

    Ođe smo svaku dalju konverzaciju završili.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Prazno.


    Sent from आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. #14232
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Meni je najgore u cijeloj priči što one prave Srbe što su se borili protiv fašizma,one prave književnike,umjetnike,pjesnike, i Desanku što je napisala Krvavu Bajku ovaj vascijeli primitivizam izjednačava sad sa Srbijom koja meni to nije.

    To je ta elita što ni Konstatinovića nije pročitala no ga je bacila na marginu jer je napisao Filosofiju Palanke a kad bi se samo na par stranica zagledali viđeli bi se u ogledalo koje ne laže.

    Onda bi shvatili da je spc zapravo najviše Srbiju koštala svega..i kulture,i nauke a na posljetku i same države.

    No dobro, nije ljudski vijek referenca za bilo što,pa ni ovo neće vječno.





    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    I ti da se zagledaš u ogledalo ili pročitaš Konstantinovića, vidjela bi palanku

  12. #14233
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Po cijenu da me smatraju chetnikom moram iznijeti drugu logiku. Moja logika je da svi koji su davali aktivni otpor Hitleru su bravi. Svi ti knjizevnici, umjetnici, glumci… Ali krenimo logicki od jednostavnog pitanja: kakva se to drzava raspane sekund posle smrti jednog drzavnika pa makar bio i maršal? Sto se ne raspade Francuska posle de gola? Bez da ulazimo u razloge jer su nebitni samo je jedan odgovor. Trop država i sistem. Znamo da su komunisti kreatori takve drzave. Pošto su ti nesretnici napravili takvu drzavu to nam daje za pravo da se zapitamo i oko samog rata. Zamolicu te da me jos za trenutak ne smatras za chetnika.

    Kakvi ljudi daju otpor sili a nemaju gaća na g…i ( Srbija oslabljena iz prvog rata) dok mnogo vece sile saviju glavu i danas nam zajedno sa napadačima iz ambasada govore sta i kako? Odgovor je bravi. To je u skladu sa konstacijom o “trop drzavi” jer jedino bravi mogu takvu drzavu da naprave i da sebe prikazuju kao heroje. Ova logika je jako bila nepopularna za vrijeme komunista jer vec je neko rekao da kad idiotizam (komunizam) postane mjera patriotizma postaje jako nebezbjedno za one i sa tračkom razuma. Ne znam da li su ovako razmisljali cetnici i crkva. Nema podataka a i nisu znali tada za ivaj kiks sa drzavom ali mozes se kladiti da su komunisti svakog ko je ovako razmisljao komunisti etiketirali kao chetnike. Zgodno zar ne. I tako chetnik ili nisam chatnik?

    Trik pitanje za tebe. Zasto je pred ovima trebalo savit glavu ali ne i pred turcima?


    Sent from आत्मन:
    "Vuk na ovcu svoje pravo ima ka tirjanin na slaba čovjeka. Al' tirjanstvu stati nogom za vrat, dovesti ga k poznaniju prava, to je ljudska dužnost najsvetija!"


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. The Following 3 Users Say Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  14. #14234
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,399
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Prazno.


    Sent from आत्मन:
    Da ko duša Hamsuna nakon gledanja filmova masovnih grobnica koje je ideologija koju je kao književnik podržao ostavila pa ostavi i on na to par redaka,ali dovoljnih.
    Nije on nesretnik ni znao što podržava izgleda,u svojoj zemljici putujući povremeno do Hitlera u kancelariji mu udobnoj.
    Još mu je svoju Nobelovu nagradu uručio.

    No se zanio ideologijom ne gledajući leševe, gasne komore, i progon.
    Generali su opet to obavljali.

    "Još i dan-danas nosim u sebi mučna sjećanja na ono što je boravak u toj klinici uništio u meni. Ne može se to izmjeriti, ne postoji za to mjere."

    Nije on znao to u onom vrtu dok je pio konjak sa Hitlerom,ko što i ti sad misliš da ću ti naći neku formu od pokvarenog zuba koji se na kraju neminovno raspadne ko i svaka trulež.

    Tako je to sa fašizmom.





    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 08-08-22 at 20:52.
    No pasaran!

  15. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  16. #14235
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Da ko duša Hamsuna nakon gledanja filmova masovnih grobnica koje je ideologija koju je kao književnik podržao ostavila pa i ostavi na to par redaka,ali dovoljnih.

    "Još i dan-danas nosim u sebi mučna s&ećanja na ono što je boravak u toj klinici uništio u meni. Ne može se to izmjeriti, ne postoji za to mjere."

    Nije on znao to u onom vrtu dok je pio konjak sa Hitlerom,ko što i ti sad misliš da ću ti naći neku formu od pokvarenog zuba koji se na kraju neminovno raspadne ko i svaka trulež.

    Tako je to sa fašizmom.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Ja sam te lijepo nesto pitao da osporis logiku i odgovorisna na pitanje. To je samo jedno vidjenje i kao i svaka logika moze se osporiti ako umijes. Kazes fino ok Caesar-e ne mogu a ne da me bombardujes sa citatima i ispraznicama raznim. Mislim da sam zasluzio bolji odgovor.


    Sent from आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. #14236
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Kako ga sad nedje gale u hladovinu svi zajedno i vele po ko zna koji put - opet cemo uhvatit na istu foru ove brave bez gaca na goozicu, samo dok je ovaca bice novaca za ekipu, kumare, popove i hodze.
    Da'e vjecna i nema krsta bez tri prsta, inshallah!

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  18. #14237
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    675
    Thanks Thanks Given 
    1,001
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    160 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Nego,ajde lijepo da vidimo na čemu smo.

    Kome paše ideologija Nedića, čiča Draže, i sad Kalabića koljača?
    (to spc nikad otvorenije zastupa)
    Ovaj Draža je inače cmizdrio i molio tamo ko Ratko na sudu nedavno.
    Ni grob mu se naći ne zna,kad je najgori izdajnik Jugoslavije,a ovaj i dalje cmizdri dok onaj Karadžić piše za Večernje Novosti.
    Jesu to ta 4S?Što su ih po zidovima kuća muslimana crtali devedesetih dok su im iste pretvorili u pepeo.

    IN4S.

    Zalud mijenjaju neki teze odlično se vidi namjera.
    Ovdje se taj scenario neće gledati što reče kaemse,u NATO smo pa malo neki nek se dozovu zdravom razumu.

    Pluskvamperfekt.

    A prezent u zemljici Srbiji.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Zvončice draga, po cijenu da ovo moje proglasis za spam i opalis mi najveci broj infrakcija,

    kumim te Bogom ,spašavaj ovu ženu.
    Mora malo skalati sa ovim WW2 spamom.
    Zbog nje same.

  19. #14238
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	296195712_10160536501159766_1949027676368800881_n.jpg 
Views:	65 
Size:	9.9 KB 
ID:	175699

  20. #14239
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Napisao bih malo duzi post no nisam u mogucnosti, pa cu sto krace

    Za mene i moje shvatanje je religija a u ovom slucaju crkva nesto sto bi trebalo da miri ljude i da ih ne djeli na milogorce, belvederce itd, vec da bude tu za svakog podjednako i da ako neko stvarno dodje u crkvu da se pomoli i obrati za pomoc, ne bude pitan od svestenih lica je li Srbin, Crnogorac ili Marsovac, nego da udje u crkvu pomoli se, zapali svijecu, poprica sa nekim, dobije savjet, dusevnu mir i da odatle izadje spokojan, produhovljen, prociscenih misli i da osjeti u sebi da je crkva ono sto bi trebala biti - Bozija kuca, a ne mjesto gdje se prica ko je u kojoj partiji, ispred koje se kriminalci slikaju sa popovima, gdje se pusta neka rok muzika, gdje se pali zastava druge drzave itd.

    I dok se iz crkve bude izlazilo sa namjerom da se neko makne sa vlasti, da se krene u protest protiv necega, da se slikaju i sakrivaju kriminalci i ratni profiteri od te crkve i duhovnog mira njenog naroda nema nista.

    Ta ista crkva je i u Srbiji, pa pogledajte sto se sve desava kod njih svakodnevno - ubistva, samoubistva, abortusi, prostitucija, gej parade, gej na vlasti, silovanja od strane "obicnih ljudi", silovanja djece od strane svestenih lica, ljudi koji umiru od raznih droga, od gladi itd.

    Sa moje tacke gledista crkva je tu totalno zakazala, jer umjesto da probaju nekako da sprijece sve ovo gore navedeno, oni se bave politickim stvarima kako svoje, tako i drugih drzava u okruzenju, pa valjda ako si svestenik, pop, amfilohije, fratar, hodza, papa i ne znam jos koja titula trebas da radis ono za sta si se odlucio a to je da sluzis Bogu i pomazes narodu u duhovnom smislu, da im "otjeras" lose misli iz glave, "usadis" one dobre, da ne razmisljaju da ukradu, da siluju, da ubiju...
    Za politiku imamo politicare, oni su se kao skolovali za to pa neka oni to i rade, valjda znaju bolje.

    Sto se tice tih gore navedenih abortusa, silovanja itd...

    Znam da je neko istrazivanje bilo i da u Srbiji bude godisnje preko 20 000 abortusa, a preko 90% su u prvih par nedelja trudnoce i da prednjace u tome u Evropi.
    Pogledajte ubistva po selima, tamo gdje bi crkva trebala da ima jak uticaj, dosta jaci nego u gradovima - Sin ubije majku, babu, djeda. Brat ubije brata zbog zemlje. Zena ubije muza zbog ljubavnika pa ga kuva u loncu ili uzida u kucu. Unuk ubije sjekirom djeda i babu jer mu nisu dali 5 eura za cigare, pa poslije ubistva ode da igra kladionicu.
    Silovanja su postala dosta cesta, kako djece tako odraslih.
    Sto kazu srpske starlete - od ovih postenih ne mozemo za 'leba zaradit. I to je tacno svaka djevojcica danas masta da bude starleta sa naduvanim usnama i sisama. Djevojcice ulaze u seksualana iskustva sa 11-12 godina, sa 13-14 abortiraju, sa 14-15 vec prave orgije, sa 20 su prosle vise kilometara nego Lisa Ann i lice na lutke na naduvavanje. Dakle totalno odustvo duhovnosti i ponasanje nalik zivotinjama, s tim sto zivotinje ne ubijaju svoje mlade.

    Imalo bi tu jos dosta da se pise no se nema vremena, ali ne moze se bolje ocekivati kad se politicari bave kriminalom, crkva politikom, a Zeljko Mitrovic kulturom, obrazovanjem, naukom i vjeronaukom citavog naroda koji je danas vise udaljen od Boga nego dok je Tito bio na vlasti.


    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Najveći broj abortusa imaju bivše komunističke države, i sadašnje, mi smo mnogo manje religiozni ali poslije komunizma Crkva nam je postala bitna, da ne ulazimo u razloge. Željko Mitrović ne znam kakve veze ima s Crkvom, to čovjek koji je ubicu doveo u rijaliti, znači, Hičkok rijalitija....abortusa ima jer smo seljaci pa ne volimo žensku đecu, naravno ne svi ali ima nas dosta. Kriminal, opet, nije tako visok (aj ostavi dijete od 10 godina samo na ulicu bilo đe u SAD..... prpa odma, kod nas đipaju do ponoći), svaki "nemoral" (iako nemoral i moral ne postoje, osim, opet, ako su bazirani na religiji, i bež ljutnje, ovo je nihilističko, post moderno društvo, nećemo se pravit naivni...) U SAD recimo: "In the USA, where nearly half of pregnancies are unintended and four in 10 of these are terminated by abortion [1] , there are over 3,000 abortions per day. Twenty-two percent of all pregnancies in the USA (excluding miscarriages) end in abortion. [2]"
    Mada je ovo pitanje Crkve, evo da vas sve pomirim, nema Hrišćanstva bez Crkve, ne može bit Hrišćanin ko ne ide u Crkvu. Ne znači sad da treba bit ljude, ovo je čisto teoretski.

    Ефесцима посланица светога апостола Павла.
    Глава I
    22. И све покори под ноге његове, и њега даде за главу цркви, над свима,

    23. Која је тијело његово, пунина онога који све испуњава у свему.

    Глава II
    20. Назидани на темељу апостола и пророка, гдје је камен од угла сам Исус Христос,

    21. На коме сва грађевина састављена расте за цркву свету у Господу;

    22. На коме ћете се и ви сазидати за стан Божиј у духу.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  21. #14240
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,399
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,536
    Thanked in
    2,532 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ja sam te lijepo nesto pitao da osporis logiku i odgovorisna na pitanje. To je samo jedno vidjenje i kao i svaka logika moze se osporiti ako umijes. Kazes fino ok Caesar-e ne mogu a ne da me bombardujes sa citatima i ispraznicama raznim. Mislim da sam zasluzio bolji odgovor.


    Sent from आत्मन:
    Ko kaže da sam ja drugi dio pisala tebi?
    Jes da sam citirala.

    A meni je klapna pala u one tvoje dvije rečenice i već sam rekla tu smo završili svaku konverzaciju.

    Niti ja imam potrebu tebe da ubjeđujem ko je Adolf Hitler niti da mi dovodiš u razmatranje njegovu ideologiju.

    A pogotovu da mi ovdje i bilo kojem mjestu književnike koji su i životom platili boreći se protiv iste nazoveš bravima pa kao nastavimo u bilo kom smjeru.

    To je isto ko ono sa Velimirovićem.
    Nema tu mnogo šta da se kaže, nacizam je nacizam.

    No hajd evo @MLS se buni pa da mu malo dam na volju.
    Ionako dovoljno je rečeno odavno na tu temu.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 08-08-22 at 21:12.
    No pasaran!

  22. #14241
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Pitam se zašto se odustalo od taktike "kuvana žaba-neće ih niko ponijet u Čačak" i prešlo se na taktiku "Blitzkrieg-odjebite to je tuđe".

  23. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  24. #14242
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Pitam se zašto se odustalo od taktike "kuvana žaba-neće ih niko ponijet u Čačak" i prešlo se na taktiku "Blitzkrieg-odjebite to je tuđe".
    Preozbiljno pitanje. Izrazita agresivnost sa kojom se pošlo u tu promjenu daje odgovor sama po sebi. Nažalost.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  25. #14243
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Po cijenu da me smatraju chetnikom moram iznijeti drugu logiku. Moja logika je da svi koji su davali aktivni otpor Hitleru su bravi. Svi ti knjizevnici, umjetnici, glumci… Ali krenimo logicki od jednostavnog pitanja: kakva se to drzava raspane sekund posle smrti jednog drzavnika pa makar bio i maršal? Sto se ne raspade Francuska posle de gola? Bez da ulazimo u razloge jer su nebitni samo je jedan odgovor. Trop država i sistem. Znamo da su komunisti kreatori takve drzave. Pošto su ti nesretnici napravili takvu drzavu to nam daje za pravo da se zapitamo i oko samog rata. Zamolicu te da me jos za trenutak ne smatras za chetnika.

    Kakvi ljudi daju otpor sili a nemaju gaća na g…i ( Srbija oslabljena iz prvog rata) dok mnogo vece sile saviju glavu i danas nam zajedno sa napadačima iz ambasada govore sta i kako? Odgovor je bravi. To je u skladu sa konstacijom o “trop drzavi” jer jedino bravi mogu takvu drzavu da naprave i da sebe prikazuju kao heroje. Ova logika je jako bila nepopularna za vrijeme komunista jer vec je neko rekao da kad idiotizam (komunizam) postane mjera patriotizma postaje jako nebezbjedno za one i sa tračkom razuma. Ne znam da li su ovako razmisljali cetnici i crkva. Nema podataka a i nisu znali tada za ivaj kiks sa drzavom ali mozes se kladiti da su komunisti svakog ko je ovako razmisljao komunisti etiketirali kao chetnike. Zgodno zar ne. I tako chetnik ili nisam chatnik?

    Trik pitanje za tebe. Zasto je pred ovima trebalo savit glavu ali ne i pred turcima?


    Sent from आत्मन:
    Smatram te za jednog od pametnijih na forumu i čije postove volim da čitam pored naravno: @Bluemoon, BAR, Wulfy, ASC, Hercules i td.
    (Neka ne zamjere preskočeni)
    Ali ovđe si debelo kiksao po mojem skromnom mišljenju
    Ovo bravi, mislim da je pregrub šamar svim precima koji su davali živote.
    Razumijem da si možda stio da ideš u neku drugu logiku ali nije to to

  26. #14244
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post

    Niti ja imam potrebu tebe da ubjeđujem ko je Adolf Hitler niti da mi dovodiš u razmatranje njegovu ideologiju.

    A pogotovu da mi ovdje i bilo kojem mjestu književnike koji su i životom platili boreći se protiv iste nazoveš bravima pa kao nastavimo u bilo kom smjeru.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Jel si ti ovo meni rekla da sam debil (branim hitlera) a ja sad da se branim da nisam (to mislo)? Medojša style.
    Stara demagogija optuzis nekog za nesto sto nije receno pa nek se on brani. Mislim da ove fore vec 10ak godina ne koristimo na forumu.

    Drugi pasus je patetika.

    Nemoj da se ljutis al poenta mog posta je bila razmjena misljenja ali ocigledno sam pogresno procjenio da je sa tobom to moguće na nekom kvalitetnijem nivou. Ali ova demagogija, teatralnost-dizanje nosa ka uvredjena mlada, frljanje sa citatima i floskulama odavno nije vidjeno na forumu. Naklon.

    Nadam se da te bar malo logika zagolicala oko crkve i chetnika i da shvatis da stvari nikad nisu crno-bijele iako je tako lakse posmatrati. Ne zahtjeva previse razmisljanja to je sigurno. Da si odgovorila na trik pitanje mozda bi se culo jos nesto oko crkve ali… rekao bih nekom drugom prilikom ali i ja i ti znamo da je neće biti. Naravno kao dami pustiću te da ti mene prva uskratis za tu priliku.


    Sent from आत्मन:
    Last edited by Caesar; 08-08-22 at 21:48.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  27. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  28. #14245
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ajdeee. Što to pričaš.
    Sjećam se ovako si i prije 20 godina pričao da se makne zastava sa 4S u Kotor sa crkve. Inače je ona daleko od crnogorske, bilo koje istorijski gledano unazad.
    To je ista ona crkva za koju i dan danas čekamo video dokaze da je neko mokrio na njene zidove. Loš je internet u Kotor pa se sporo uploaduje, preko 56k modema biće.

    Fina principijelnost koja izbija iz vas od 30tog avgusta. Ok je kad policija tuče jer sad su naši, nije bilo dobro kad su nas tukli prije 30tog.
    To je ta neka priča.


    Ali to baš ne piše u našem ustavu.



    Samo da se vrati kome i pripada, narodu Crne Gore. Nijesu ga Nemanjići zidali ni osnivali no Ivan Crnojević. Mada znajući pojedine, naći će dokaz da je Ivan crnojević Srbin. DNK analiza (made by Pink & Happy) utvrtdila



    Još jače je što Srbi misle da treba da imaju veća prava od Crnogoraca u državi Crnoj Gori a ta ista prava koja traže ovdje nemaju ni u samoj Srbiji.
    Ти срби које спомињеш су рођени ође и преци су и рођени ође тако да ако мислиш да ти као стари црногорац имаш већа права... не знам што да ти кажем. Није Црна Гора Цетиње и 4 нахије иако ви мислите да сте богом дани.

  29. The Following User Says Thank You to GRUNA'STAR For This Useful Post:


  30. #14246
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Smatram te za jednog od pametnijih na forumu i čije postove volim da čitam pored naravno: @Bluemoon, BAR, Wulfy, ASC, Hercules i td.
    (Neka ne zamjere preskočeni)
    Ali ovđe si debelo kiksao po mojem skromnom mišljenju
    Ovo bravi, mislim da je pregrub šamar svim precima koji su davali živote.
    Razumijem da si možda stio da ideš u neku drugu logiku ali nije to to
    U pravu si za “bravi” ali evo stavi “manje inteligentni”. I glupi inace umiru znas . Logika stoji bez obzira na recnik ali nije bila namjera da uvrijedim vec da smanjim broj rijeci a i bravi se odnosi na top i middle menadzmnet u komunistima. Obicni Ljudi kao ljudi ginu i tamo i vamo i tu ostaje zal al mendzment vazda nekako prezivi. Ali i ja se iznerviram sa tim antifašizmom a kao pruće smo padali umjesto da simuliramo otpor ka svi. Gadjes njemca kruskom, pljunes, spasis pilota, krijes se po šahti i tako to. Nadam se da ovo bar malo pojasnjava stvari.


    Sent from आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  31. #14247
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ти срби које спомињеш су рођени ође и преци су и рођени ође тако да ако мислиш да ти као стари црногорац имаш већа права... не знам што да ти кажем. Није Црна Гора Цетиње и 4 нахије иако ви мислите да сте богом дани.
    Zaboravio si ustaše da pomeneš, to je naređenje iz centrale.
    Moram priznati da sam bio budala, a nije mi prvi put, pa sam tvrdio da Vučić i njegove debilne taktike i botovanje ne prolaze kod Srba iz Crne Gore. Kad tamo međutim, Amfilohije pođe pod onu ploču a ođe se sns botovanje primi gore nego po Srbiji. Izvinjavam se Aleksandru Vučiću, nadam se da će mu neko prenijeti.

  32. #14248
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,802
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ти срби које спомињеш су рођени ође и преци су и рођени ође тако да ако мислиш да ти као стари црногорац имаш већа права... не знам што да ти кажем. Није Црна Гора Цетиње и 4 нахије иако ви мислите да сте богом дани.
    Ne Boga mi, svaka ti je kao Njegoševa....
    Kako ono bi, najmudrija srpska glava.
    Nece ljudi da se prizovu vjeri I Bogu, davno bi skontali da su ovo odje sve Srbi napravili... Ma hajde molim te.

  33. #14249
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    https://www.antenam.net/drustvo/reli...ailovica-video


    Stvarno nema smisla što se u temeljni ugovor nije ubačilo da se četnici proglase borcima protiv okupatora, majka mi plače.

  34. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  35. #14250
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    1,456
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Само да се потпише темељни уговор људи, па да кажемо стоп подјелама. Ох вејт.



    „Leleču Turci, kukaju bule” плејинг софтли ин д бакраунд.



    Не знам је ли колегиница била редовна литијашица, али даје тај вајб.

    Помену овђе неко како су комунисти - партизани, били брави што су ишли контра Хитлера. Сјајно, заиста. Какве интелектуалне бравуре. Једно питање - јесу ли и Јевреји требали исто да ураде? Сажежи нас Хићо, нећемо се бранит.
    SMRT FAŠIZMU!

Page 570 of 644 FirstFirst ... 70470520560566567568569570571572573574580620 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •