Page 154 of 644 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164204254 ... LastLast
Results 3,826 to 3,850 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #3826
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Nemoj se uzrujavati. Za sacuvati dusevni mir daj pogledaj slike Rista s Arkanom ...
    Što se ne bi Risto i Arkan slikali?
    Zemljaci, Crnogorci, pravoslavci...
    Nije zabranjeno slikati se sa mitropolitom.

  2. #3827
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...vine-neosnovan
    Tom prilikom, Republika Srbija, koja se pridružila tužbi, iznijela je čitav arsenal poznatih tvrdnji o viševjekovnom bivstvovanju SPC u Crnoj Gori i o tome da je SPC isključivi vlasnik pravoslavnih vjerskih objekata u našoj državi, za koje je izričito tvrdila da predstavljaju istorijske spomenike isključivo srpskog naroda. Međutim, kao ni danas, tako ni tada, za to nijesu ponudili pravno valjane dokaze
    Najjace je ono boldirano

  3. #3828
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Što se ne bi Risto i Arkan slikali?
    Zemljaci, Crnogorci, pravoslavci...
    Nije zabranjeno slikati se sa mitropolitom.
    Upravo tako. Stvarno ne razumijem zasto onda hrvatskim politicarima i novinarima negiras pravo da se slikaju s mitropolitom

  4. #3829
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,039
    Thanked in
    2,047 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Kakav SPIN. Ovo još nisam gledao, a svega smo se nagledali.
    Ne bih ja tako siguran bio da je spin.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  5. #3830
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Upravo tako. Stvarno ne razumijem zasto onda hrvatskim politicarima i novinarima negiras pravo da se slikaju s mitropolitom
    Zato što je u najmanju ruku skandalozno da samozvani mitropolit crnogorski ide na noge deklarisanom ustašoidnom novinaru u emisiju i povladjuje njegovim otvorenim proustaškim stavovima.
    I ne samo da mu povladjuje, nego se ničim izazvan sam zalaže za ponovnu afirmaciju nekih tekovina NDH, kao što je recimo Hrvatska pravoslavna crkva.

  6. #3831
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

  7. The Following 2 Users Say Thank You to el_del For This Useful Post:


  8. #3832
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Pa dobro je kad se ona smlatina zalaže za neke tekovine NDH kad pola srpske vlade i spc pišti o tome kako je Srbima gore u Crnoj Gori nego u NDH. To bi značilo da se Đed Mraz zalaže za poboljšanje statusa Srba u Crnoj Gori. A možda spc i srpski političari ipak lažu kao paščad, ko ti ga zna...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #3833
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ne bih ja tako siguran bio da je spin.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    A dje bi rekao kad si jedva docekao. Nego ono po sistemu posto IFIMES uvijek promasi ili pogrijesi u svojim analizama, moraju pogoditi nesto jednom.

    Opet, meni je najzanimljivije sta su Vijesti nasle zanimljivo u necemu sto je mjesec dana staro i njima bilo poznato da ga sad stave na naslovnu stranu i po cemu je IFIMES kod njih zasluzio ovu cast obzirom da im je poznata uspjesnost njihovih "analiza".

  10. #3834
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Opet, meni je najzanimljivije sta su Vijesti nasle zanimljivo u necemu sto je mjesec dana staro i njima bilo poznato da ga sad stave na naslovnu stranu i po cemu je IFIMES kod njih zasluzio ovu cast obzirom da im je poznata uspjesnost njihovih "analiza".
    Otkud vama ova info?
    Imate vase dousnike u urednistvu Vijesti?
    Sto se cini...
    Ne bih ni obratila paznju na taj tekst da niste ovako "panicno" reagovali "ne valja to , bla bla pu qaqa"... vas nekolicina, da...
    I sad ovakvi informativni podaci...
    Znaci to je info koja nije smjela da se objavi? Hot news?

    Zvek…

    Hvala Lepo

  11. #3835
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Otkud vama ova info?
    Imate vase dousnike u urednistvu Vijesti?
    Sto se cini...
    Ne bih ni obratila paznju na taj tekst da niste ovako "panicno" reagovali "ne valja to , bla bla pu qaqa"... vas nekolicina, da...
    I sad ovakvi informativni podaci...
    Znaci to je info koja nije smjela da se objavi? Hot news?

    Zvek…

    Hvala Lepo
    https://www.energyobserver.com/sr/post/21444


    Inace IFIMES su "analiticari" koji se ne pozivaju na izvore ili pouzdane informacije iz odredjenih krugova vec ljudi koji citaju portale, novine i "analiziraju" i "tumace"
    Last edited by Rodion Romanovich; 20-01-20 at 14:30.

  12. #3836
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Jasno.. jasno

    Hvala Lepo

  13. #3837
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Zato što je u najmanju ruku skandalozno da samozvani mitropolit crnogorski ide na noge deklarisanom ustašoidnom novinaru u emisiju i povladjuje njegovim otvorenim proustaškim stavovima.
    I ne samo da mu povladjuje, nego se ničim izazvan sam zalaže za ponovnu afirmaciju nekih tekovina NDH, kao što je recimo Hrvatska pravoslavna crkva.
    Nemoj igrati rijecima i prevrtati se.
    Miras se slikao s neoustasama, dok se Risto slikao s cetnickim koljacima. Ili kako si to formulirao: cetnickim koljacima nije zabranjeno slikati se s mitropolitom ... kao sto ni neoustasama nije zabranjeno slikati se s mitropolitom. Jesam li dobro shvatio tvoj nacin izrazavanja?

    Sto se tice onog tvog "samozvani mitropoliti", rekao bih da grijesis. Rijec "mitropolit" nije Registered Trade Mark (R) iskljuciva prava na koju pripadaju bilo kojoj vjeroispovijesti. Buduci da je "CPC" vjerska zajednica upisana u registar Ministarstva Pravde CG, njezim poglavar ima puno pravo nositi titulu, koja je tradicionalna za poglavare krscanskih vjerskih zajednica na podrucju Europe.
    Ako ti tako nesto ne odgovara, so be it ...
    Last edited by A+A; 20-01-20 at 14:31.

  14. #3838
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Pa dobro je kad se ona smlatina zalaže za neke tekovine NDH kad pola srpske vlade i spc pišti o tome kako je Srbima gore u Crnoj Gori nego u NDH. To bi značilo da se Đed Mraz zalaže za poboljšanje statusa Srba u Crnoj Gori. A možda spc i srpski političari ipak lažu kao paščad, ko ti ga zna...
    Nastupi Miraša Dedeića svakako ne pobijaju takve tvrdnje.

  15. The Following User Says Thank You to Dača For This Useful Post:


  16. #3839
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,039
    Thanked in
    2,047 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    A dje bi rekao kad si jedva docekao. Nego ono po sistemu posto IFIMES uvijek promasi ili pogrijesi u svojim analizama, moraju pogoditi nesto jednom.

    Opet, meni je najzanimljivije sta su Vijesti nasle zanimljivo u necemu sto je mjesec dana staro i njima bilo poznato da ga sad stave na naslovnu stranu i po cemu je IFIMES kod njih zasluzio ovu cast obzirom da im je poznata uspjesnost njihovih "analiza".
    Iskreno bih volio da je totalna glupost i da nema ništa od toga. Samo se bojim da ima. Nisam razumio šta to donosi ovo spinovanje? Ti prvi pričaš kako sve što se pročita mi prevrćemo u neke teorije zavjere. A sad kad tebi ne odgovara onda ti je ok da je teorija, spinovanje ... Daj se malo usaglasi sa samim sobom. ;-)
    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Nemoj igrati rijecima i prevrtati se.
    Miras se slikao s neoustasama, dok se Risto slikao s cetnickim koljacima. Ili kako si to formulirao: cetnickim koljacima nije zabranjeno slikati se s mitropolitom ... kao sto ni neoustasama nije zabranjeno slikati se s mitropolitom. Jesam li dobro shvatio tvoj nacin izrazavanja?

    Sto se tice onog tvog "samozvani mitropoliti", rekao bih da grijesis. Rijec "mitropolit" nije Registered Trade Mark (R) iskljuciva prava na koju pripadaju bilo kojoj vjeroispovijesti. Buduci da je "CPC" vjerska zajednica upisana u registar Ministarstva Pravde CG, njezim poglavar ima puno pravo nositi titulu, koja je tradicionalna za poglavare krscanskih vjerskih zajednica na podrucju Europe.
    Ako ti tako nesto ne odgovara, so be it ...
    Arkan četnik?
    U pravu si, Miraš jeste mitropolit CPC. I kakav mitropolit takvi i vjernici.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  17. #3840
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kad ono rekose da dolazi Papa u posjetu CG?

    "Edi Rama se prije nekoliko god konvertovao iz pravoslavlja u katolicanstvo"? Pise u tekstu IFIMES-a… Jel to onda kad je Papa dosao u posjetu Tirani?

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 20-01-20 at 14:43.

  18. #3841
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Iskreno bih volio da je totalna glupost i da nema ništa od toga. Samo se bojim da ima. Nisam razumio šta to donosi ovo spinovanje? Ti prvi pričaš kako sve što se pročita mi prevrćemo u neke teorije zavjere. A sad kad tebi ne odgovara onda ti je ok da je teorija, spinovanje ..
    Upravo suprotno. Nema teorije zavjere nikakve vec je ovo IFIMES sto je svima upucenim dovoljno da znaju da je sprdnja. Toliko su se isprosipali u proslosti da je i samo pominjanje "instituta" izaziva podsmjeh. Oni sami se ne pozivaju na izvore niti kazu da imaju ista opipljivo vec je to plod njihovih "analiza". Samo postavljanje price u taj kontekst je glupost epskih razmjera a da ne govorimo koliko je to neostvarivo po vise aspekata. Jedino neko zlonamjeran ili pptpuno neupucen je mogao da konstruise takvu pricu.

  19. #3842
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Upravo suprotno. Nema teorije zavjere nikakve vec je ovo IFIMES sto je svima upucenim dovoljno da znaju da je sprdnja. Toliko su se isprosipali u proslosti da je i samo pominjanje "instituta" izaziva podsmjeh. Oni sami se ne pozivaju na izvore niti kazu da imaju ista opipljivo vec je to plod njihovih "analiza". Samo postavljanje price u taj kontekst je glupost epskih razmjera a da ne govorimo koliko je to neostvarivo po vise aspekata. Jedino neko zlonamjeran ili pptpuno neupucen je mogao da konstruise takvu pricu.
    Kad ste toliko upuceni…
    Dobro... Sta je onda u pozadini svega ovoga?
    Vidim da je cudan sastav te organizacije… Likovi.. Grahovac, dio tima B. Klinton I H. itd..
    Sta im je cilj sa ovim tekstom?
    Vidim I sponzore.. jake firme iz SLO..

    Sto je ovo?


    Hvala Lepo




  20. #3843
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nedje 90-ih sam imao raspravu s jednim drugom koji je Albance zvao Shiptari, iako je znao da se oni vrijedjaju kad se tako nazivaju. Njegov argument je bio, "pa i oni sebe tako zovu". Mislim, ako znas da nekoga vrijedja neka rijec, pa nemoj je koristit, majka mu stara. Mnogi muslimani u CG su osjetljivi na pjevanje ovakvih pjesama. I ne samo muslimani. I kimmi, koji je, pretpotstavljam, Crnogorac je nasao pjevanje one pjesme sramotnim. Pridruzujem mu se. Gando se malo zaletio, ali je on, nadam se, razumio. Ti jos nijesi. Pokusaj. Procitaj jos jednom sto je wulfy napisao. Potrudi se, mislim da nijesi toliko zadrt da ne mozes. Pomenuo sam Bukovicu i Srebrenicu. Zaboravio sam da pomenem Strpce. Dje su ljudi samo zbog "pogresnog" imena u licnoj karti bili ubijani. To su traume. Nemoj sipat so u rane. Ako si hriscanin. Jasper je otisao dalje. U jednom postu, koji je, srecom, obrisan, bez uvijanja je citav jedan narod nazvao [...] Kad imas takve likove, a ja ne sumnjam da ih ima mnogo, pa batalite, majka mu stara pjesme koje druge vrijedjaju. Zar stvarno ne razumijes?

    Kad sam ja bio momak pjevale su se u kvartu neke druge pjesme. Ljubavne. Sjecam se da sam volio pjesmu "Crni leptir", od mislim Yu grupe. A kad bih posao na selo kod svojih, znao sam da se pridruzim u pjevanju pjesama kao sto je: "Mala moja iz Šipačna od kada si ozimačna", ili kad sam išao u vojsku pjevalo se "Mala moja jel moguće ja u vojsku ti kod kuće." Sve su to bile neke ljubavne pjesme, uz dosta sale. Ovo su sad neka druga vremena. Kad se pjeva o klanju i ubijanju. S napaljenim narodom, a nas narod je lako zapaljiv, pjevanje pjesama o ubijanju Turaka na ovakvim skupovima koji imaju nacionalisticki naboj moze biti jako gadno i opasno. Nadam se da se Gando malo ugriz'o za jezik, jer bi to znacilo da je razumio. Samo se nadam da ga nije pregriz'o.:anonymous: Crna Gora treba takve ljude.

    Nijesu meni mrzne guslarske pjesme. Imam par u svom Ipod-u i kad me uhvati nostaligija za Crnom Gorom odslusam neku od tih pjesama. Ponekad kad sam u Crnoj Gori cijem neku od tih pjesama na emisiji za poljoprivrednike. To je sve OK. Kontekst kad treba izbjegavati ti pjesme pomenuh gore. Ako si shvatio, dobro je. Ako nijesi, onda nista.
    Потпуно се слажем да албанце не треба називати шиптарима, нити сам их икад тако звао. Шиптар чак није ни правилно мислим да је шћиптар на албанском албанац.
    Да ли муслимане/бошњаке вријеђа ријеч турчин? Вријеђа ако се односи на њих јел тако? Да ли онда они себе поистовјећују са "турцима" од прије 140 година (вријеме ослобађања спужа?) јер ја не знам како другачије назвати наше окупаторе?

    Поменуо си буковицу, сребреницу, штрпце а ја сам поменуо депортације и акцију лим 94, знам да су то трауме, нити сам икад рекао да је то добро или оправдавао те злочине.
    Ослобађање спужа од турака 1878. године није сребреница, није ни штрпце није ни буковица.

    Дио литијаша је у приватном објекту, након литије, пјевао пјесму о борбама са турцима из 1878. године.
    Ја често слушам и пјевам уз гусле, такође приватно, не пуштам их на разгласу, да ли ја тиме вријеђам муслимане/бошњаке?
    У већини тих пјесама неки турчин или више њих је убијено, или им је нешто украдено или спаљено. Да ли ја слушањем и пјевањем тих пјесама вријеђам муслимане/бошњаке?
    Да ли вријеђам аустријанце/мађаре/бошњаке/хрвате/чехе/словаке/украјинце када слушам пјесму битка на мојковцу?

    Да ли постоје људи који изједначавају турке тадашње са муслиманима/бошњацима данашњим. Да.
    Да ли ви на основу снимка приказаног можете знати засигурно јесу ли то ти људи? Не.

    Ако неко на разгласу на ауту пушта гусларске пјесме (посебно новокомпоноване!) кроз вишеград братунац и меморијални центар сребреница онда је он провокатор.
    Ако неко кући слуша и пјева гусларске пјесме (а посебно оне оригиналне) онда не можеш знати је ли четник или није само на основу тога.

    Можда сам параноичан али мислим да се покушава ограничити или смањити гуслање ослободилачких пјесама зарад братства и јединства?
    Ако кога боли што се црна гора борила и изборила за независност убијајући турке онда ми је жао, али историја се не може мијењати па све да се гусле више никад не чују.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  22. #3844
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Nemoj igrati rijecima i prevrtati se.
    Miras se slikao s neoustasama, dok se Risto slikao s cetnickim koljacima. Ili kako si to formulirao: cetnickim koljacima nije zabranjeno slikati se s mitropolitom ... kao sto ni neoustasama nije zabranjeno slikati se s mitropolitom. Jesam li dobro shvatio tvoj nacin izrazavanja?
    Arkan sigurno nije bio četnički koljač.
    Ne znam kako bi njegov lik povezao sa četnicima.
    On je sin jugo oficira, kriminalac, saradnik UDBE i DB-a.
    A ne znam tačno ni za koja klanja je optužen.

    Ti snimci i slike Amfilohija i Arkana datiraju iz vremena kad je Arkan bio relativno nepoznat nekoj široj javnosti.
    Nije ni Miraš u to vreme bio drugačijih svetonazora.
    Borba protiv povampirenog ustaštva u to vreme je bio imperativ.

    Ali otići kod Bujaneca u emisiju je stvarno ono...dno dna. Nema dalje.

    Ali lagao bih, kad bih tvrdio da me iznenadjujuće.

    Bilo je i ranije nekih izopštenih pojava iz Crne Gore, koji su saveznike tražili u ustašama.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Dača For This Useful Post:


  24. #3845
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Upravo suprotno. Nema teorije zavjere nikakve vec je ovo IFIMES sto je svima upucenim dovoljno da znaju da je sprdnja. Toliko su se isprosipali u proslosti da je i samo pominjanje "instituta" izaziva podsmjeh. Oni sami se ne pozivaju na izvore niti kazu da imaju ista opipljivo vec je to plod njihovih "analiza". Samo postavljanje price u taj kontekst je glupost epskih razmjera a da ne govorimo koliko je to neostvarivo po vise aspekata. Jedino neko zlonamjeran ili pptpuno neupucen je mogao da konstruise takvu pricu.
    niko ne prica o analizi kao takvoj. sad ga i ti pretjerujes i obrces i zavrces.
    da je najgora na svijet, pojavila se na naslovnoj strani najcitanijih novina u CG. i najposjeceniji portal. mogla je i baba Vanga da to izjavi, opet ne mijenja cinjenicu dje se pojavilo i da nije niti slucajno niti bezveze
    kada pristalice DPS ovdje objave nesto iz srpskih novina, odmah se uzima kao takvo, nema veze sto 50 ljudi kaze da je to glupost.
    ali je ovo bzveze i prosipanje vijesti. bojim se da nije, jer se 3vo i Djukanovic vratio, pa se raspalilo iz svih mogucih oruzija. 3 puta dnevno da neku izjavu. i onda vijesti iskoce sa ovim.
    kao sto rekoh.... suzavac.... pendreci... df... dps...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. #3846
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    B92: Amfilohije: Vlast će pregovarati sa mnom, a ne sa Patrijaršijom http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1644224

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  26. #3847
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Nastupi Miraša Dedeića svakako ne pobijaju takve tvrdnje.
    Da li ti to tvrdiš je potrebno dokazivati da nisu tačne tvrdnje patrijarha spc i više ministara u vladi Srbije da je položaj spc i Srba u Crnoj Gori na nižem nivou od položaja koji su spc i Srbi imali u NDH?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  27. #3848
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Originally Posted by Rodion Romanovich
    Upravo suprotno. Nema teorije zavjere nikakve vec je ovo IFIMES sto je svima upucenim dovoljno da znaju da je sprdnja. Toliko su se isprosipali u proslosti da je i samo pominjanje "instituta" izaziva podsmjeh. Oni sami se ne pozivaju na izvore niti kazu da imaju ista opipljivo vec je to plod njihovih "analiza". Samo postavljanje price u taj kontekst je glupost epskih razmjera a da ne govorimo koliko je to neostvarivo po vise aspekata. Jedino neko zlonamjeran ili pptpuno neupucen je mogao da konstruise takvu pricu.
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kad ste toliko upuceni…
    Dobro... Sta je onda u pozadini svega ovoga?
    Vidim da je cudan sastav te organizacije… Likovi.. Grahovac, dio tima B. Klinton I H. itd..
    Sta im je cilj sa ovim tekstom?
    Vidim I sponzore.. jake firme iz SLO..

    Sto je ovo?


    Hvala Lepo



    Mozete li odgovoriti?
    Nismo mi mali djeca pa da nam treba "info" u Vijestima da nas "obrlati" , I to info koju ste pratili mjesec dana kad ce je objaviti, pa je to kao 'nebitno'… cus pratiti neku od milion organizacija, njen tekst o cg I to 'nebitnu info'.. zvek..
    I onda umjesto istine o pozadini I cilju, samo nam pisete "pu pu qaqa ne valja to, nije validno, znate oni su promasivali" I slicno…
    Vidjeli smo valjda svi ko stoji iza te organizacije, clanstvo, sponzore..
    Imamo neko misljenje o njima kao pojedincima I bez ove organizacije..
    Ali gdje je istina?
    Sta je cilj?
    Ne kapiram vam "strategiju", da drzite narod u neznanju, a kad se pojavi ovako nesto (ne bas naivno), onda u histeriju "ne to, ne valja, ne citajte, glupost, fake..."I sve to bez ijedne informacije..
    Ne ide to tako…
    Istinu na sunce pa da vas razumijemo.

    Hvala Lepo

  28. #3849
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Da li ti to tvrdiš je potrebno dokazivati da nisu tačne tvrdnje patrijarha spc i više ministara u vladi Srbije da je položaj spc i Srba u Crnoj Gori na nižem nivou od položaja koji su spc i Srbi imali u NDH?
    Patrijarh se samo slikovito izrazio.

  29. #3850
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Obraza bez.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 154 of 644 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164204254 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •