Page 503 of 644 FirstFirst ... 3403453493499500501502503504505506507513553603 ... LastLast
Results 12,551 to 12,575 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #12551
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ne radi edit :-/

    O evoluciji čovjeka

    https://teorijaevolucije.com/evolucija_coveka/

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  2. #12552
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nevjerovatno koji procenat stanovništva misli da je teorija evolucije u stvari samo teorije bez dokaza.

    A ostatke pračovjeka, zajedničkog pretka čovjeka i majmunolikih majmuna, koji su pronađeni i čija je starost nepobitno utvrđena potpuno ignoriše.

    https://teorijaevolucije.com/pf1/

    Znam da većinu ovih koji misle da je u pitanju "samo teorija", ovaj gornji tekst smara, da je predugačak, a to možemo i da zahvalimo trenutno poželjnoj formi od par rečenica i praksi čitanja samo naslova.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Iz ugla onih koji misle drugačije, vjerovatno isto se može reći za one koji gaje ubjeđenje da je čovjek postao od majmuna. Meni je više nevjerovatno koliko iz ugla ateista se promalja svako malo čuđenje kako neko ne može prihvatiti ono u što sami vjeruju. Jednostavno, meni lično je sama priroda , biljni i životinjski svijet, najljepši dokaz postojanaj onoga što naziva se tvorcem sve tvari

  3. #12553
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Iz ugla onih koji misle drugačije, vjerovatno isto se može reći za one koji gaje ubjeđenje da je čovjek postao od majmuna. Meni je više nevjerovatno koliko iz ugla ateista se promalja svako malo čuđenje kako neko ne može prihvatiti ono u što sami vjeruju. Jednostavno, meni lično je sama priroda , biljni i životinjski svijet, najljepši dokaz postojanaj onoga što naziva se tvorcem sve tvari
    Druže, za jedno imaš naučne dokaze, a za drugo predanje koje kaže da je bog stovio zemlju za 7 dana, a da su ljudi nastali od Adama i Eve, zmija, jabuka i slične bajke.

    Priznaj da nisi ni pročitao ove linkove što sam postavio.

    Ne sporim ja ulogu crkve u opismenjavanju, očuvanju kulture i tradicije, njena istorijska uloga je velika. Treba je poštovati kao dio tradicije i zbog moralnih normi sadržanih u zapovijestima. To naravno ne podrazumijeva zatvaranje očiju pred naučnim dokazima i slijepo vjerovanje u dogme.

    Postoji jedna naučna istina, a religija ima previše i svaka se trudi da objasni kako je samo ona u pravu, a ne katolici ili pravoslavci, protestanti, budisti, hinduisti, muslimani, hebreji.....

    Za naučnu istinu postoje dokazi.

    Simple as that







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  4. #12554
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Druže, za jedno imaš naučne dokaze, a za drugo predanje koje kaže da je bog stovio zemlju za 7 dana, a da su ljudi nastali od Adama i Eve, zmija, jabuka i slične bajke.

    Priznaj da nisi ni pročitao ove linkove što sam postavio.

    Ne sporim ja ulogu crkve u opismenjavanju, očuvanju kulture i tradicije, njena istorijska uloga je velika. Treba je poštovati kao dio tradicije i zbog moralnih normi sadržanih u zapovijestima. To naravno ne podrazumijeva zatvaranje očiju pred naučnim dokazima i slijepo vjerovanje u dogme.

    Postoji jedna naučna istina, a religija ima previše i svaka se trudi da objasni kako je samo ona u pravu, a ne katolici ili pravoslavci, protestanti, budisti, hinduisti, muslimani, hebreji.....

    Za naučnu istinu postoje dokazi.

    Simple as that







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ti nisi Bibliju u ruke dofatio, a ja za razliku od tebe jesam, a što se tiče linkova, svi mi volimo da se predajemo onom što nas zanima, a ja u sličnim linkovima i pričama nikada nisam našao dokaze... Prema tome, ostavimo se čuđenja , svako ima pravo da vjeruje u što želi.

  5. #12555
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ti nisi Bibliju u ruke dofatio, a ja za razliku od tebe jesam, a što se tiče linkova, svi mi volimo da se predajemo onom što nas zanima, a ja u sličnim linkovima i pričama nikada nisam našao dokaze... Prema tome, ostavimo se čuđenja , svako ima pravo da vjeruje u što želi.
    Stari zavjet si isto čitao? Što misliš o tome da je smrtni grijeh brijati se ili jesti školjke?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  6. #12556
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    @Director

    "Crkveni teolozi su u srednjem veku bili ubeđeni da Biblija govori da je Zemlja ravna. Kada je Galilej otkrio teleskop i počeo da objavljuje otkrića o planetama, ti teolozi su ga naterali da se javno odrekne svega što je pronašao. Kada je Kopernik našao neoborive dokaze da se Zemlja okreće oko Sunca (a ne obrnuto), on se toliko plašio kazne koja bi sledila usled objavljivanja takvih “jeretičkih” tvrdnji, da se nikada nije usudio da ih objavi – oni su nađeni tek nakon njegove smrti, u fijoci njegovog stola. Đordano Bruno, koji nije bio spreman da se sakriva, je zbog svojih tvrdnji spaljen na lomači.

    Kada su lekari i biolozi otkrili da bolest uzrokuju bakterije, a ne demoni, mnogi sveštenici su im se suprotstavljali i napadali njihovu teoriju kao “bogohulnu”. U Bibliji, prema njihovoj interpretaciji, piše da Bog šalje bolest kao kaznu; ne piše da se ona dešava kao rezultat prljavštine ili nevidljivih živih bića… Naravno, ovim “stručnjacima” nikada nije ni na pamet palo da pomisle da možda, nekim čudom, njihova interpretacija Biblije možda nije tačna…

    Šta se desilo u svim ovim slučajevima? Vernici su ispali smešni. Deca se danas smeju onim teolozima koji su progonili Galileja, i pitaju se kako su mogli da tako lako odbace dokaze koji im stoje praktično pred nosom. Mada im je namera bila da brane veru, jedino što su postigli jeste da veru izvrgnu ruglu.

    Danas, na žalost, isto ovo možemo da vidimo kod teorije evolucije. Sa pozitivne strane, mnoge grane Hrišćanstva su se na vreme setile Avgustinovog saveta, i ogradile se od ovakvih stvari. Katolička crkva je zvanično priznala teoriju evolucije. Neke protestantske grupe su je takođe prihvatile, i interpretiraju evoluciju kao način kojim je Bog stvorio čoveka “od praha zemaljskog”, a Adama vide kao prvog čoveka koji je imao Bogom-udahnutu dušu. Većina pravoslavnih crkava takođe priznaje evoluciju, mada nijedna još nije zvanično prihvatila teoriju kao istinitu. Velikodostojnici Srpske Pravoslavne Crkve, konkretno, su prilikom debate o uvođenju veronauke ukazivali baš na evoluciju kao primer kako između nauke i vere nema konflikta.

    Ali fundamentalističke protestantske grupe – adventisti, Jehovini svedoci, baptisti i ostale grupe koje insistiraju na tome da se Biblija mora doslovno čitati, i da je svaka reč istinita, ne samo što nisu mogle da prihvate istinitost evolucije, vec su se upele da pokažu kako ona nije i ne može biti istinita."

    Đe ste fundamentalisti

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  8. #12557
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Površno. Izvini što ne mogu biti saučesnik tvoje dokonosti.

  9. #12558
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,719
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    A šta se tek izgubilo u prevodu? Hebrejski rukopis nema odvojene znakove za brojeve, odnosno za slova, već se iz konteksta teksta zaključivalo da li se radi o slovima ili brojevima (npr. dan danas traje rasprava da je 666 pogrešno prevedeno i da se ne odnosi na brojeve), onda su ta razna prilagođavanja (nisu svi prevodi sa hebrejskog, već sa grčkog, jermenskog ili latinskog, a oni su prevedeni od hebrejskog ili armenijskog, te se po sačuvanim spisima vide drugačija tumačenja) teksta, drugačijeg tumačenja konteksta,... Pa ako uzmeš da je Biblija istina treba se zapitati da li je ta istina interpretirana (prevedena) kako treba. Ja kući imam Bibliju koju je preveo Đuro Daničić (stari zavet) i Vuk Karadžić (novi zavet), a sa kojeg jezika su preveli ne piše (latinski? njemački? staroslovenski?). Znam da je sveti sinod SPC kao zvaničan prevod Biblije prihvatio verziju iz sredine osamdesetih godina prošlog vijeka (198?) koja se po nekim dijelovima razlikuje od ove što je ja imam kući. Da li i ovim možemo da kažemo da tekst Biblije evoluira? Da, moglo bi se reći.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  10. #12559
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nevjerovatno koji procenat stanovništva misli da je teorija evolucije u stvari samo teorije bez dokaza.

    A ostatke pračovjeka, zajedničkog pretka čovjeka i majmunolikih majmuna, koji su pronađeni i čija je starost nepobitno utvrđena potpuno ignoriše.

    https://teorijaevolucije.com/pf1/

    Znam da većinu ovih koji misle da je u pitanju "samo teorija", ovaj gornji tekst smara, da je predugačak, a to možemo i da zahvalimo trenutno poželjnoj formi od par rečenica i praksi čitanja samo naslova.
    Meni je donekle jasno zasto je darvinizam nepopularna opcija kod kreacionista. Samo, problem je sto svoje vidjenje baziraju na necemu sto je covjek napisao prije 1700+ godina dok negiraju sve sto je covjek otkrio i napisao u zadnjih, neka bude 200-250 godina (evolucija, arheologija, nauka).

    Dobra stvar je sto je rimokatolicka crkva donekle prihvatila evoluciju, sto znaci da su ipak koliko toliko otvoreni i razumni da stvari nisu jednoznacne i da mogu biti van konteksta knjiha starih 1700+ godina.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #12560
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Meni je donekle jasno zasto je darvinizam nepopularna opcija kod kreacionista. Samo, problem je sto svoje vidjenje baziraju na necemu sto je covjek napisao prije 1700+ godina dok negiraju sve sto je covjek otkrio i napisao u zadnjih, neka bude 200-250 godina (evolucija, arheologija, nauka).

    Dobra stvar je sto je rimokatolicka crkva donekle prihvatila evoluciju, sto znaci da su ipak koliko toliko otvoreni i razumni da stvari nisu jednoznacne i da mogu biti van konteksta knjiha starih 1700+ godina.
    Biblija je s jedne strane kao dječja slikovnica, pisana prije mnogo godina tako da bude prijemčiva ondašnjem prostom čovjeku i širokim narodnim masama.
    A s druge strane i danas ostavlja prostora za šire filozofske rasprave.
    Zato i jeste najčitanija knjiga svih vremena.

    Ko danas uopšte bukvalno vjeruje u priču o Adamu i Evi?
    Možda neki zatucani fundamentalisti, ali čisto sumnjam.

    Ali djeca mogu da vjeruju, kao što vole vjerovati u sve bajke. Naravno, kako odrastaju, ako ih to bude uopšte interesovalo, shvatiće da je priča o Adamu i Evi samo metafora koja ima dublje značenje i poruku...i da uopšte nije teorija o nastanku čovjeka i života na zemlji.

    Tako da, nemojte bukvalisti biti.

    U savremeno doba, ni crkva ni Biblija uopšte nemaju tu intenciju da oponiraju naučnim teorijama o evoluciji i nastanku života.

    Na kraju krajeva, ni sama nauka još uvijek nije sigurna kako je nastao život na Zemlji.

    Za mene su biblijski Adam i Eva i naučne amebe i paramecijumi potpuno različite priče, koje uopšte nemaju istu tematiku.

  12. #12561
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Iz ugla onih koji misle drugačije, vjerovatno isto se može reći za one koji gaje ubjeđenje da je čovjek postao od majmuna. Meni je više nevjerovatno koliko iz ugla ateista se promalja svako malo čuđenje kako neko ne može prihvatiti ono u što sami vjeruju. Jednostavno, meni lično je sama priroda , biljni i životinjski svijet, najljepši dokaz postojanaj onoga što naziva se tvorcem sve tvari
    Veliki poljski satiricar Stanislav Jirzi Lec nedje uzgred pomenu:

    "Napredan katolik smatra da je covjek i stvarno postao od majmuna,
    ali od onog iz Nojeve ladje!"

  13. The Following 3 Users Say Thank You to metuzalem For This Useful Post:


  14. #12562
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ja koliko vidim obrnuli ste evoluciju, znači majmun je postao od čovjeka i što je najgore trend se nastavlja.

    Da sad ne upirem prstom u neke ođe kojima su roditelji ljudi, da me ne banuju, pred ovu istorisku rekonstrukciju prve poštene demokratske vlade

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  15. #12563
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Biblija je s jedne strane kao dječja slikovnica, pisana prije mnogo godina tako da bude prijemčiva ondašnjem prostom čovjeku i širokim narodnim masama.
    A s druge strane i danas ostavlja prostora za šire filozofske rasprave.
    Zato i jeste najčitanija knjiga svih vremena.

    Ko danas uopšte bukvalno vjeruje u priču o Adamu i Evi?
    Možda neki zatucani fundamentalisti, ali čisto sumnjam.

    Ali djeca mogu da vjeruju, kao što vole vjerovati u sve bajke. Naravno, kako odrastaju, ako ih to bude uopšte interesovalo, shvatiće da je priča o Adamu i Evi samo metafora koja ima dublje značenje i poruku...i da uopšte nije teorija o nastanku čovjeka i života na zemlji.

    Tako da, nemojte bukvalisti biti.

    U savremeno doba, ni crkva ni Biblija uopšte nemaju tu intenciju da oponiraju naučnim teorijama o evoluciji i nastanku života.

    Na kraju krajeva, ni sama nauka još uvijek nije sigurna kako je nastao život na Zemlji.

    Za mene su biblijski Adam i Eva i naučne amebe i paramecijumi potpuno različite priče, koje uopšte nemaju istu tematiku.
    Poenta ti stoji, ali apsolutno nema veze sa onim sto sam napisao. Ako je samo zbog pomena darvinizma i kreacionizma, to su teme za drugi podforum, spomenute da bi se podvukla paralela o ignorisanju cinjenica izmedju dva tabora. Steta so nema kakva anketa da se vidi koliko ljudi ozbiljno shvataju zapise koje velike religije propagiraju.

    Da se vratimo na temu. Mala djeca u religiji vide strah, odrasli vide spas. U tinejdzerskom dobu kad je vecina djece pokriveno aknama a hormoni drmaju organizam djeca traze razlog zbog cega im ne ide, i opet mogu pronaci put vjere. Tek kasnije, kad prodje skolski period covjek moze samostalno da stvori svoje misljenje o religiji i da izabere hoce li je prihvatiti ili ne. Nema potrebe forsirati djeci nesto sto je za njih apstraktan pojam.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  17. #12564
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    1,456
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default



    Berane

  18. #12565
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Last edited by ASC; 25-09-21 at 15:16.

  19. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  20. #12566
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Illuminated View Post


    Berane
    Krst sa zastavom. Monopol nad krstom. Monopol nad Bogom. Mi ljudi stvarno granica u ambiciji i želji nemamo.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #12567
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    1,456
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Polako stizu i zaboravljeni elementi. U ime boga.

    SMRT FAŠIZMU!

  22. #12568
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    1,456
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Ovo kadi padobranska divizija SPC-a, ne znam sto je problem momku.
    SMRT FAŠIZMU!

  23. #12569
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Interesantno kako jednog protesta ili objave ne vidjesmo u DPS medijima oko ovoga.

    Očigledno oni Berane ne računaju u Crnu Goru i ustoličenje tamo im ne smeta. "Crna Gora od Kokota do Kotora", ostalo ih ne interesuje.

  24. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  25. #12570
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,791
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Sad će forumaši da osude vraćanje u prošlost, podjele, barjačenje, nacionalizam i slično... NOT
    Love, peace and respect.

  26. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  27. #12571
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Interesantno kako jednog protesta ili objave ne vidjesmo u DPS medijima oko ovoga.

    Očigledno oni Berane ne računaju u Crnu Goru i ustoličenje tamo im ne smeta. "Crna Gora od Kokota do Kotora", ostalo ih ne interesuje.
    Smaraju ove politikantske doskočice.

    Cetinjski manastir je temelj Crne Gore.
    Bio je centar svjetovne i duhovne vlasti, škola i štamparija.

    Dalje, Cetinjski manastir je od 1485. do 1692. zapravo bio na mjestu današnje crkve na Ćipuru. Srušen je prilikom povlačenja Mletaka koji su ga minirali da pobiju što više turske vojske koja je ušla u Cetinje.


    Trenutni manastir je izgradio vladika Danilo 1701. na ruševinama dvorca Crnojevića koji je podignut 1482. sa osnivanjem Cetinja.
    Dakle značaj Cetinjskog manastira sa jedne i Đurđevih stupova koje su digli Nemanjići, u Beranama koje su ušle u sastav Crne Gore 1912. je neuporediv.

    A tu je svakako i momenat odnosa lokalnog stanovništva prema srpskoj crkvi.

  28. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  29. #12572
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    ...
    Dakle značaj Cetinjskog manastira sa jedne i Đurđevih stupova koje su digli Nemanjići, u Beranama koje su ušle u sastav Crne Gore 1912. je neuporediv.

    A tu je svakako i momenat odnosa lokalnog stanovništva prema srpskoj crkvi.
    Znači Berane je manje Crna Gora? Tu "zapišavanja teritorije", kako su to otmeno po pet puta na dan objavljivali Pobjeda i CdM od strane "Crkve Srbije" ne smeta? Kamo protesti? Kamo organizovani dolasci? Kamo pozivanje Predsjednika da će i on biti tamo i donijeti bocu Čivasa domaćinima?

    Ova tvoja zadnja rečenica je u stvari ključna. Na Cetinju se moglo skupiti ljudi da se napravi gužva, pa je zato i fabrikovana sistematskom medijskom kampanjom. Nikakvih tu principa nije bilo, samo gola politička računica gdje se haos može napraviti i možda krv poteći.

  30. #12573
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Moram tasti ufatit mustuluk da je od danas nacije, proglasio je Porfirije.

    Objasni nam covjek da posle Bratonozica Crnogoraca nema. Proucio je to detaljno u manastiru na Fruskoj Gori.

    Ovako je bio qrcevit i ka mitropolit u Zagreb. Aha, vazi…

    Ostade u Hrvatsku episkopski savjet, nama to vise ne treba. Zapishani smo, njihovi smo, pa da se ne razlikujemo od sabacke eparhije nor…





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  31. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  32. #12574
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Meni je najjaca izjava,vasojevici su najveće srpsko pleme.
    Ok,nego koja su to plemena u Srbiji ,drugoj srpskoj drzavi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #12575
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Agitpropovi srpskog sveta su postali toliko ocigledni da vise i nema pretvaranja. Oni kad dobiju za zadatak da tjeraju neki narativ vise se ni ne mijenja raspored rijeci ili daje neki licni pecat vec samo uredno isporuce po mrezama sta se trazi.

    Tako je i ovaj nonsens kako sada nekom ne smeta a prije smetalo i sl. cime su slozno danas zatrpali internet.

    Dakle, ustolicavao se mitropolit crnogorski, ustolicavala ga je strana vjerska organizacija, ona ista koja koristi Cetinjski manastir a koji je temelj crnogorske drzavnosti i kultura a koja vjerska organizacija ne priznaje narod na cijem se tlu nalazi taj manastir i ciji su ga preci gradili vec ista preko svojih predstavnika taj narod na najprizemniji nacin kune i vrijedja. Sta nije jasno rodjaci!?

    Treba li jos koji helikopter da podignete da vam bude jasniji pogled ili ste potpuno zapali u monotoniju sirenja ideologije koja nikog zivog ne priznaje i koja sebe drzi iznad svih okolnih naroda.

Page 503 of 644 FirstFirst ... 3403453493499500501502503504505506507513553603 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •