Page 491 of 644 FirstFirst ... 391441481487488489490491492493494495501541591 ... LastLast
Results 12,251 to 12,275 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #12251
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Illuminated View Post
    Odma da se freska oslika !

  2. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  3. #12252
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ne znam baš koliko se može promjeniti situacija na toj skupštini opštine, jer koliko sam čuo MCP je dobila pravo doživotnog korišćenja.
    Pravno lice doživotno korišćenje? Zanimljivo.

  4. #12253
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Xaxax, realno zvuči malo čudno, ali nedje tako pročitah čini mi se.
    Mada svakako ima bolje upićenih pa mogu razmotat klupko.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #12254
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Pravno lice doživotno korišćenje? Zanimljivo.
    Jos zanimljivije je to sto to pravno lice ne postoji a kamoli da ima dozivotno koristenje.

  6. #12255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Xaxax, realno zvuči malo čudno, ali nedje tako pročitah čini mi se.
    Mada svakako ima bolje upićenih pa mogu razmotat klupko.
    Neko napisa prije par dana ovo:

    "Jer je titularno pravo svojine opštine Cetinje nastalo, uz ogradu- ako sam dobro razumio javne informacije od strane SPC, po osnovu Zakona o građevinskom zemljištu.Faktički, po svojoj suštini, takvo pravo korištenja je skoro identično pravu svojine, odnosno, ful paket osim formalne titulacije.
    Moglo se oduzimati u slučaju da nosilac prava nije nepokretnost priveo namjeni u određenom roku, inače se tumači kao stečeno pravo. Može se i prenositi na pravnog nasljednika.


    Gradska skupštinska odluka ne može tu imati uticaja. Samo sud.
    A sud je, usvajanjem nove verzije zakona o vjeroispovjesti, ostao u skroz uskom prostoru.
    Pravni lijek je da Opština, ili država, za koju znamo da ovakva to neće, pokušaju da dokažu pravo svojine prethodeće odlukama podgoričke skupštine, pa da verglaju dalje do besvijesti.
    Ali im ga realno niko trenutno osporit ne može.
    "

  7. #12256
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default




    Ako vam što znači za dalju raspravu

  8. The Following User Says Thank You to Dutch For This Useful Post:


  9. #12257
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Trenutno stanje stvari je takvo dođu likovi iz crkve i uzmu nekome sve iz kuće ne bi imao kome da se žali otprilike.

    Tolika je trenutno institucionalna dominacija i prednost crkve nad bilo kime u zemlji. Malo čudno za zemlju koji u blizini crkve i popova klekne, ljubi ako je nešto pri ruci, a u poslednje vrijeme plače. Tu bi baš svako očekivao da crkva bude uštopovana propisima i njihovim korištenjem.

    Ni prošli nisu bili bolji. Razlika između prošlih i sadašnih je što su prošli tolerisali crkvu svaku hajdučiju (poput Rumije, krstionice&šadrvana na plažu i pravljenja šoping molova u manastirima lulturnim dobrima) iz oportunizma i računice, a ovi sad iz uvjerenja.

    Rješenje je što ranije slati djecu na kurseve jezika i nadati se da će već ona, a unuci sigurno, biti kvalitetni luteranci, kalvinisti, reformatori ili neki slični protestanti.

  10. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:

    NSX

  11. #12258
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Pravno lice "manastir sv. Petar" ne postoji. Na izlaganjima uprave za nekretninu nikada se niko od SPC nije pojavio iako su uredno pozivanii nikad nisu osporili postojece stanje.

  12. #12259
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Pravno lice "manastir sv. Petar" ne postoji.
    Ima uvijek teološko objašnjenje za vas koji ne vidite i ne razumijete.

  13. #12260
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Ima uvijek teološko objašnjenje za vas koji ne vidite i ne razumijete.
    Pa da, pogotovo od 31 avgusta. Za crkvu vaze nebeski propisi. Nego sto ce SPCu ono sto nije njihovo. Zar ne bjehu oni protiv otimacine?

  14. #12261
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Draganu licno poznajem, vojni je ljekar, no vjerovatno ona ne zna kao zajapureni vjernici nedostojnog
    Naravno. Cus. Sto zna ljekar od cega su rane.
    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pitaj Draganu šta znače navodnici...

    Sent using Tapatalk
    A evo da je ne pitamo, moze li ova bez navodnika?
    1947 godiste zena. 74 godine.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #12262
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,565
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Nevjerovatno je da se ođe priča o gumenim mecima kojih najvjerovatnije nije ni bilo, a ne o automatskom oružju, dinamitu, molotovljevim koktelima i svemu ostalom. Što je sa glavama nije mi jasno. Volio bih da neko ko je dokon pronađe postove iz 2015i rekcije određenih forumaša na reakciju policije.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  17. #12263
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Naravno. Cus. Sto zna ljekar od cega su rane.
    A evo da je ne pitamo, moze li ova bez navodnika?
    1947 godiste zena. 74 godine.
    Hercules, 99.99% sam siguran da je ovo ono sto pacijent kaze doktoru. Za neku opkladu moglo bi tu da pise da te je udario meteor npr :-)

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  18. The Following User Says Thank You to bojankov For This Useful Post:


  19. #12264
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    330
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Neko je pomenuo ali nije objasnio, kako uopšte radi puška/pištolj sa gumenim mecima? Jer ako nije automatsko oružje, ne vidim način da nekoga pogodiš 3-4-5 puta u isti dio dijela, bez ako nije neko izivljavanje. I šta se dešava sa metkom poslije udara, da li ostaje čitav? Ne nadje se ni jedan, a toliko naroda bilo i za vrijeme i poslije protesta.

    Pitam ozbiljno, pojma nemam o ovome, a rekao bih i ostali da nisu upuceni

    Sent from my SM-N986B using Tapatalk

  20. #12265
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dachoux View Post
    Neko je pomenuo ali nije objasnio, kako uopšte radi puška/pištolj sa gumenim mecima? Jer ako nije automatsko oružje, ne vidim način da nekoga pogodiš 3-4-5 puta u isti dio dijela, bez ako nije neko izivljavanje. I šta se dešava sa metkom poslije udara, da li ostaje čitav? Ne nadje se ni jedan, a toliko naroda bilo i za vrijeme i poslije protesta.

    Pitam ozbiljno, pojma nemam o ovome, a rekao bih i ostali da nisu upuceni

    Sent from my SM-N986B using Tapatalk
    Tacno tako, ovakvu grupaciju pogodaka unutar 5-10cm ne bi imao ni da je pistoljem gadjao nepokretnu metu sa 10m. Gumeni meci ipak zvuce senzacionalnije.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  21. #12266
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nevjerovatno je da se ođe priča o gumenim mecima kojih najvjerovatnije nije ni bilo, a ne o automatskom oružju, dinamitu, molotovljevim koktelima i svemu ostalom. Što je sa glavama nije mi jasno. Volio bih da neko ko je dokon pronađe postove iz 2015i rekcije određenih forumaša na reakciju policije.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Sta si ocekivao? Svako je pokazao pravo lice, jednostavno sto manje komunikacije sa takvim likovima i kraj, samo gubljenje vremena bilo kakava diskusija, borba sa vjetrenjacama...

  22. #12267
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nevjerovatno je da se ođe priča o gumenim mecima kojih najvjerovatnije nije ni bilo, a ne o automatskom oružju, dinamitu, molotovljevim koktelima i svemu ostalom. Što je sa glavama nije mi jasno. Volio bih da neko ko je dokon pronađe postove iz 2015i rekcije određenih forumaša na reakciju policije.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Najvjerovatnije... OK
    Dinamit - i to je sad aktuelno nakon snajpera. Ima li još nešto da se doda?
    Za razliku od mnogih, samo pokušavamo da saznamo što je stvarno bilo. Svaka priča ima dvije strane medalje. Za ovu jednu ste se zdušno potrudili da je potkrijepite dokazima koje ja prvi ne sporim.
    Ali prosto je greota ne okačiti druge klipove i fotografije. Kao što je 2015 bilo fotografija mirnih protesta, bakica sa štakama, sad je red valjda da i sad se to okači za ove proteste zar ne?
    Ja volim i drugu stranu da sagledam, jer nisam od onih koji mijenjaju mišljenje kako vjetar dune.
    I zbilja su neki forumaši otkrili pravo lice, tu si u pravu.

    Oni policajci koji su tukli 2015 su bili pod komandom ovih koji su danas heroji.
    Kratak je put od heroja koji su skidali uniforme prošle godine na litije, do izdajnika koji su odbili da polete helikopterima.

    I nije ovo ništa tebi lično adresirano, onako generalno pričam.

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Hercules, 99.99% sam siguran da je ovo ono sto pacijent kaze doktoru. Za neku opkladu moglo bi tu da pise da te je udario meteor npr :-)

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    Nije isključeno. Mada baba od 74 godine da ovako instruiše doktora da napiše je malo vjerovatno složićeš se zar ne?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #12268
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Najvjerovatnije... OK
    Dinamit - i to je sad aktuelno nakon snajpera. Ima li još nešto da se doda?
    Za razliku od mnogih, samo pokušavamo da saznamo što je stvarno bilo. Svaka priča ima dvije strane medalje. Za ovu jednu ste se zdušno potrudili da je potkrijepite dokazima koje ja prvi ne sporim.
    Ali prosto je greota ne okačiti druge klipove i fotografije. Kao što je 2015 bilo fotografija mirnih protesta, bakica sa štakama, sad je red valjda da i sad se to okači za ove proteste zar ne?
    Ja volim i drugu stranu da sagledam, jer nisam od onih koji mijenjaju mišljenje kako vjetar dune.
    I zbilja su neki forumaši otkrili pravo lice, tu si u pravu.

    Oni policajci koji su tukli 2015 su bili pod komandom ovih koji su danas heroji.
    Kratak je put od heroja koji su skidali uniforme prošle godine na litije, do izdajnika koji su odbili da polete helikopterima.

    I nije ovo ništa tebi lično adresirano, onako generalno pričam.



    Nije isključeno. Mada baba od 74 godine da ovako instruiše doktora da napiše je malo vjerovatno složićeš se zar ne?
    Skidanje uniforme i davanje otkaza nije isto sto i odbijanje da se izvrsi naredjenje
    Jesi li vidio onaj molotovljev posto si bio zapeo za to pa ako ti treba snimak?

  24. #12269
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    @hercules slazem se. Samo je to stvarno stvar gdje doktor ne obraca previse paznje sta ce napisati pa ne bi moglo da se uzme kao neki bas dokaz. Isto tako ako je bilo gumenih metaka saglasan sam da se tako nesto treba sankcionisati ali realno nisu bile bas nenasilne demonstracije, tako da upotrebu suzavca opravdavam :-)

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  25. #12270
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    Skidanje uniforme i davanje otkaza nije isto sto i odbijanje da se izvrsi naredjenje
    Jesi li vidio onaj molotovljev posto si bio zapeo za to pa ako ti treba snimak?
    Relativizacija je zajebana kad je koristiš po potrebi, ili našim jezikom mač sa dvije oštrice.
    Jesam. Samo moraš naučiti da čitaš, jbg mora se ispoštovati osnovna premise diskusije. Biću dobar ovoga puta pa ću da ti pomognem:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...61#post5632661

    A sad ako bi mogao odgovoriti, jesi vidio snimak kad je počelo bacanje suzavca u svitanju dok još gori ulična rasvjeta?

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    @hercules slazem se. Samo je to stvarno stvar gdje doktor ne obraca previse paznje sta ce napisati pa ne bi moglo da se uzme kao neki bas dokaz. Isto tako ako je bilo gumenih metaka saglasan sam da se tako nesto treba sankcionisati ali realno nisu bile bas nenasilne demonstracije, tako da upotrebu suzavca opravdavam :-)
    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    Može se i doktorev rad i upostavljanje dijagnoza preispitati. Oni jesu pod Hipokratovom zakletvom, nisu zaštićena vrsta. Pa i neka bolovanja dugogodišnja da se preispitaju takođe. Samo redom.

    Što se tiče upoterbe suzavca i razbijanja protesta napisao sam već u ovom postu sve što mislim o tome.
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...61#post5632661

    I da ponovim vezano za bacača molotovljevog koktela - Iskreno se nadam da neće ostati na NN licu, nego da će kretena naći i adekvatno procesuirati i kazniti.
    Last edited by hercules; 08-09-21 at 10:02.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #12271
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Eno, ja postavih snimak dje policajac novinarima N1 kaže da je bačen dinamit u njihovij blizini, ali prije ću povjerovati rasudjivanju pojedinih forumaša koji žmire na 1 i po oko.
    Forever young, i want to be forever young

  27. #12272
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    698
    Thanks Thanks Given 
    364
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nece URA dat

    Послато са SM-G998B помоћу Тапатока
    Kome je sudjeno da bude *eben, gace mu same spadaju

  28. #12273
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post



    Može se i doktorev rad i upostavljanje dijagnoza preispitati. Oni jesu pod Hipokratovom zakletvom, nisu zaštićena vrsta. Pa i neka bolovanja dugogodišnja da se preispitaju takođe. Samo redom.

    Ne može doktor u Hitnoj pomoći da ti u izvještaju napiše ekspertizu i utvrdi od čega su povrede.
    Ti kažeš da te ujeo pas, on to napiše i opiše šta vidi.
    Obično to stave pod znake navoda jer citiraju pacijenta.
    Ne mogu oni tu na licu mjesta da polemišu sa pacijentom od čega su povrede.
    Šalju izvještaj i policiji, gdje to malo urednije napišu.
    Ali opet ništa ekspertski.

  29. The Following User Says Thank You to Massaro For This Useful Post:


  30. #12274
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,565
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Eno, ja postavih snimak dje policajac novinarima N1 kaže da je bačen dinamit u njihovij blizini, ali prije ću povjerovati rasudjivanju pojedinih forumaša koji žmire na 1 i po oko.
    Evo Herkules ne vjeruje onom snimku. Nego se sprda sa tim a pokušava na sve načine da dokaže da je bilo gumenih metaka. A krunski dokaz je izvještaj doktora iz HP. Pošto im svaki dan dolaze pacijenti sa povredama od gumenih metaka pa tačno znaju o čemu se radi. Vještačenje je napravio doktor u HP sigurno. Nevjerovatno. A i sve da su upotrebljeni famozni gumenjaci policija je imala za pravo da upotrijebi vatreno oružje a kamo li gumene metke. Ljudi pucaju iz automatskog oružja i bačaju molotovljeve koktele. Grad pod barikadama. Pa da li se šalimo. Daleko od toga da je trebalo bilo šta više od onoga (jer je eto bilo dovoljno srećom) ali pričati o gumenim mecima. Ne znam.
    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Ne može doktor u Hitnoj pomoći da ti u izvještaju napiše ekspertizu i utvrdi od čega su povrede.
    Ti kažeš da te ujeo pas, on to napiše i opiše šta vidi.
    Obično to stave pod znake navoda jer citiraju pacijenta.
    Ne mogu oni tu na licu mjesta da polemišu sa pacijentom od čega su povrede.
    Šalju izvještaj i policiji, gdje to malo urednije napišu.
    Ali opet ništa ekspertski.
    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  31. #12275
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Relativizacija je zajebana kad je koristiš po potrebi, ili našim jezikom mač sa dvije oštrice.
    Jesam. Samo moraš naučiti da čitaš, jbg mora se ispoštovati osnovna premise diskusije. Biću dobar ovoga puta pa ću da ti pomognem:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...61#post5632661

    A sad ako bi mogao odgovoriti, jesi vidio snimak kad je počelo bacanje suzavca u svitanju dok još gori ulična rasvjeta?



    Može se i doktorev rad i upostavljanje dijagnoza preispitati. Oni jesu pod Hipokratovom zakletvom, nisu zaštićena vrsta. Pa i neka bolovanja dugogodišnja da se preispitaju takođe. Samo redom.

    Što se tiče upoterbe suzavca i razbijanja protesta napisao sam već u ovom postu sve što mislim o tome.
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...61#post5632661

    I da ponovim vezano za bacača molotovljevog koktela - Iskreno se nadam da neće ostati na NN licu, nego da će kretena naći i adekvatno procesuirati i kazniti.
    Tebi je isto kad neko dodje i skine uniformu zahvali se i da otkaz sa odbijanjem naredjenja? A vidio sam u nedelju ujutro barikade na ulaz u grad jedne evropske države i rafalnu paljbu od nepoznatih lica sto je po zakonu i ustavu zahtijevalo njihovo neutralisanje i oslobadjanje teritorije

Page 491 of 644 FirstFirst ... 391441481487488489490491492493494495501541591 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •