Page 105 of 644 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115155205605 ... LastLast
Results 2,601 to 2,625 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #2601
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,216
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    762
    Thanked in
    532 Posts

    Default

    Koliko ih ima?


  2. #2602
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Koliko ih ima?

    Evo ja cu ti reci posto sam bio a mozes i vidjeti sam jer i na snimku iako je editovan nazire se pocetak i kraj kolone. Bilo je tri hiljade sto je respektabilan broj za ovo vrijeme.

  3. #2603
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Još jedno propagandno montirano i objavljivanje vijesti i hapšenje, dodatno podizanje tenzija. Ova mrčenica se keseri kolko iđe može na privođenje, više ona vodi onu policajku i bolje zna kuda treba, no ova nju.

    Promuvah se neku noć oko hrama, viđeh masa ljudi sa strane, ne vide hram a stoje ispred njega.

    Vjerujem da će sjutra minimalno za*****t, polećeće koji kamen i malo će pendrek radit, sve strane će se ukopat još dublje u rovove i ostat do marta aprila do izbora. Ovo su zaigrali preventivno da se mobilišu na vrijeme da ne čekaju da ih iznenade neke afere poput koverte.

  4. The Following User Says Thank You to Jasper For This Useful Post:


  5. #2604
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    U vezi te novinarke FOS-a, kako se utvrdjuje da li je doslo do panike? Vidimo da je izazvala uznemirenje u Srbiji, a i na CDM forumu.:anonymous: To se ne racuna? Kako je jedan obican gradjanin Crne Gore reagovao kad je procitao vijest da kosovski policajci dolaze da zavode rad na protestima koje organizuje SPC? Ne bi bio uznemiren? Nije bilo posledica? A sto ako neko dojavi da je postavljena bomba, kao ona neka vijest od prije neki dan iz, mislim, Kolasina? Odmah je uhapsen. Iako nije bilo bombe.

    Bez obzira na ovo, tesko ce se dokazati krivicna odgovornost po onom clanu kojeg je postavi Gandalf. Vjerujem da nije tesko dokazati da je ova vijest izazvala uznemirenost gradjana. E sad, da li je dovela do panike? To bi vec bilo tesko dokazati? Narusavanje javnog reda i mira? Hmmm....sto ovo znaci? Odje bi moglo bit nekog materijala. Da li se FOS vijest moze podvesti pod narusavanje mira? Mozda. Prosle godine sam bio u Singapuru i sjecam se da je bila rasprava o zakonu koji je trebao da bude usvojen kojim je uvedena krivicna odgovornost za "fake news" kojim se ugrozava javni mir.

    Pitanje koje se moze postaviti jeste da li je za krivicnu odgovornost dovoljno da je neka vijest plasirana s namjerom da izazove uznemirenost/paniku? Odnosno, da je mogla izazvati uznemirenost/paniku? Ili treba da se dokaze da jeste izazvala uznemirenost/paniku? Po meni odgovornost treba da postoji u oba slucaja. Po zakonu postoji samo u drugom slucaju. Zakljucak: Zakon ne valja.

    Mislim da je bilo price da novinari trebaju da odgovaraju za ratne zlocine u ratovima koji su vodjeni u Jugoslaviji. Nijesam pratio, ali ne vjerujem da je iko od novinara osudjen.

    Sloboda stampe ima svoje granice. Kad se prekrsi zakon, ta se granica prelazi. I za to se po zakonu odgovara. U demokratijama postoji velika osjetljivost prema ogranicavanju slobode govora i slobode stampe. S druge strane, ponekad se posegne za mjerama koje se radikalno kose s onim sto se propagira u pogledu slobode stampe. Recimo, kad je NATO bombardovao zgradu RTS zbog "sirenja propagande". Radilo se o klasicnom ratnom zlocinu. Za koji niko nije odgovarao.

  6. #2605
    Join Date
    May 2015
    Posts
    612
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ne brini,nisu stali uz pravoslavni narod..vec prave incidente,provociraju, posle kad dobiju po njusci bice da su ugrozeni..
    Trenutno se slade sa svim ovim sto se desava, i treba, kad smo g.vna..

  7. #2606
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Koliko ih ima?

    Дивно. Могли би неки да науче од православаца о миру и љубави братској..

  8. The Following User Says Thank You to GRUNA'STAR For This Useful Post:


  9. #2607
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    Još jedno propagandno montirano i objavljivanje vijesti i hapšenje, dodatno podizanje tenzija. Ova mrčenica se keseri kolko iđe može na privođenje, više ona vodi onu policajku i bolje zna kuda treba, no ova nju.

    Promuvah se neku noć oko hrama, viđeh masa ljudi sa strane, ne vide hram a stoje ispred njega.

    Vjerujem da će sjutra minimalno za*****t, polećeće koji kamen i malo će pendrek radit, sve strane će se ukopat još dublje u rovove i ostat do marta aprila do izbora. Ovo su zaigrali preventivno da se mobilišu na vrijeme da ne čekaju da ih iznenade neke afere poput koverte.
    Interesantno kako se okupljaju ispred hrama u Podgorici kao najvećeg građevinskog poduhvata SPC i DPS-a koji niko ne bi dirao. Nek se okupe oko neke crkvice stare 300 godina na koju se zakon i odnosi
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #2608
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    CDM nista bolji od IN4S portala nije.
    Evo FOS je preuzeo palicu od IN4S. Posebno zato što je bio respektabilan news sajt
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #2609
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Interesantno kako se okupljaju ispred hrama u Podgorici kao najvećeg građevinskog poduhvata SPC i DPS-a koji niko ne bi dirao. Nek se okupe oko neke crkvice stare 300 godina na koju se zakon i odnosi
    Okupljanje je ispred hrama pa setnja do neke crkve, ne bi bas bilo prakticno da se par hiljada ljudi skuplja po naseljima po gradu i guzva u ulicama.

  12. #2610
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Da, otišla si previše desno. Posebno kao moderator to nisi smjela. Jer bi nekom za nešto slično dala inffrakciju. To što ti misliš da ti je bogom dano veće pravo na Crnu Goru jer se trenutno izjašnjavaš kao Crnogorka mnogo griješiš. Nemaju Srbi u Crnoj Gori drugu domovinu osim ovu. Iako bi nam ti očigledno rado vidjela leđa. Nego ne znam šta ćeš sa muslimanima, bošnjacima kojima je milija Bosna ili Turska od Crne Gore. Ček, imaš i Albance kojima je Albanija milija. Da li bi nam svima vidjela leđa? Ili samo Srbima jer su ti ipak Srbi krivi za sve? I oni su prodali vjeru za večeru? Ja mislim da se odlično zna ko je prodavao vjeru za večeru. Šta ćeš sa njima? Imaš li neki plan i neku domovinu i za njih?


    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    infrakcje se daju za vrijedjanje ne za iznosenje misljenja! A ovim boldovanim vrijeđaš! Eto zato onakav post, negiras moje biće, zasto? Koji problem imaš? Ako je tvoja nacionalnost kao agregatno stanje pa se mijenja kako raste temperatura moja je konstantna i stamena i moraćeš se pomiriti sa tim I da, ti i takvi kao ti si onaj o kojem sam u svom postu govorila :*
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #2611
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Srbi i jedan mali dio Crnogoraca su svoje ovih dana rekli a nastavice da govore. Ovo su najmasovnija okupljanja ikad. Ma koliko god pokusavali razni DPS botovi da ih umanje. Ja vjerujem po cijelu noc tackaju glave ubise se od brojanja..

    Kad cemo docekati da Crnogorci izadju na ulicu odbrane se od pljacki i marifetluka. Nikad, "Crnogorci" koje znamo od 90 na ovamo su najvece icke koje je ova zemlja gledala.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  15. #2612
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    249
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    444 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    infrakcje se daju za vrijedjanje ne za iznosenje misljenja! A ovim boldovanim vrijeđaš! Eto zato onakav post, negiras moje biće, zasto? Koji problem imaš? Ako je tvoja nacionalnost kao agregatno stanje pa se mijenja kako raste temperatura moja je konstantna i stamena i moraćeš se pomiriti sa tim I da, ti i takvi kao ti si onaj o kojem sam u svom postu govorila :*
    I sve si napisala osim da covjeku odgovoris na pitanja koja ti je postavio.

  16. #2613
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Evo FOS je preuzeo palicu od IN4S. Posebno zato što je bio respektabilan news sajt
    FOS media je ANB portal, pa vidi ko je plasirao vijest i koliko ce novinar da bude kaznjen

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  17. #2614
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Da je srece da se postuje zakon gnojko i ostala fela bi davno bila iza resetaka. Pitao bih bracu srbe i hrvate dje su njima ovakvi portali. Ovo samo crnogorci imaju

    Gando vidim svi velicaju gojka perovica, dizu ga srbi vise nego amfilohija. Dobro se distancira od svega politickog i nacionalnog ali ne mogu da ne vidim da ima ovdje masu nacionalnog. Na drustvene mreze bombarduju svaku noc klipovi tipa iz berana sa trobojkom,srpskim onim pjesmama, izvrcanje himne itd
    Volio bih da cujem tvoje misljenje kako koncern vijesti pokusava da izvuce interes iz ovoga ublazavajuci samu nacionalnu obojenost protesta


    Mislim da ne pokušavaju vijesti da izvuku interes, jer vrlo šturo prenose. Kako novine tako i TV.
    Portal objedini u jednu vijest sve proteste i ubaci po 1 rečenicu iz svakog grada.

    Da su mislili da izvuku interes radili bi svaki grad odvojeno i krili bi zastave itd.

    Meni se ovi protesti mnogo sviđaju, ne negiraju CG, mirni su i dostojanstveni, crkva konačno mijenja narativ suvog nacionalizma, ograđuje se od DF-a, po prvi put su prokleli DPS a ne uopšteno CGorce.
    Kontam da i oni polako shvataju da nijesu svi Crnogorci DPSovci i kontaju da nema u CG promjena bez Crnogoraca i bez Srba.

    CG i Srbi čine tačno 2/3 CG i razjedinjeni se namještaju na jahanje DPS-u i satelitima.

    Mislim da i vijesti kontaju isto.

    U svakom slučaju, da ništa ne izađe od ovih protesta osim to što je DF na nos odlično je

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  19. #2615
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    FOS media je ANB portal, pa vidi ko je plasirao vijest i koliko ce novinar da bude kaznjen

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Zato ja i napisah 'fore radi'.

    Ne znam samo koja je poenta bila ovog glupiranja ali bice oni bolje znaju sto rade i zasto.. Valjda.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #2616
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Meni se ovi protesti mnogo sviđaju, ne negiraju CG, mirni su i dostojanstveni, crkva konačno mijenja narativ suvog nacionalizma, ograđuje se od DF-a, po prvi put su prokleli DPS a ne uopšteno CGorce.
    Kontam da i oni polako shvataju da nijesu svi Crnogorci DPSovci i kontaju da nema u CG promjena bez Crnogoraca i bez Srba.
    Kažeš "ne negiraju Crnu Goru" i u pravu si samo
    Ako kažeš da je nešto što je Crna Gora gradila vjekovima u stvari srpsko govoriš da je Crna Gora srpska provincija koja je gradila crkve u ime Srbije

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    CG i Srbi čine tačno 2/3 CG i razjedinjeni se namještaju na jahanje DPS-u i satelitima.
    Crnogorci vole Crnu Goru, "ssrbi" je mrze osim ako nije izborna jedinica. ZAŠTO SMO RAZJEDINJENI ZA IME BOGA ?


    PS.
    Kako će ti dobro stajati crvena kravata. Sljedeća proslave Podgoričke skupštine im neće proć bez tebe
    Last edited by Rakun; 06-01-20 at 06:58.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #2617
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zato ja i napisah 'fore radi'.

    Ne znam samo koja je poenta bila ovog glupiranja ali bice oni bolje znaju sto rade i zasto.. Valjda.
    pa nije ni to tesko. odmorih od foruma 15 dana, malo mi postalo kao podgoricki vremeplov
    pogledaj malo slijed dogadaja koji je trebao da "smiri" situaciju tj smanji broj na litijama.
    prvo pocinje DF sa proglasima, odnosno Kilibarda 2.0 Mandic
    pa sa Vucicem da se predstavi kako su to srbi i srbija se mijesa
    pa vuciceva ulicna svirka zvana Delije
    pa opet Kilibarda 2.0 sa ovo je protest za tehnicku vladu
    pa hapsenja oko 30-40 ljudi i neke djece koja su samo stvorila otpor
    svo vrijeme su protesti samo veci i apsulutno mirni. nema nikakvih sukoba
    i onda se daje ova vijest. cilj je da dodje do sukoba sa policijom jer kad pogledas sve su policijske jedinice tog tipa na oko iste.
    iz ovoga vidimo i sta je Djukankvic spreman da zrtvuje, pa cak i osnovni stub vlasti.
    i onda prva reaguje upravo UP sa saopstenjem, sto znaci da Veljovic nije znao i da je nastala blaga panika u redovima policije
    jer nije isto kad 5 ili 10 ili koliko god hiljada ljudi stoji ispred nase policije koja baca suzavac i stoji protiv kosovske policije koja baca suzavac ispred pravoslavnog hrama


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  22. #2618
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Znači noćas plan

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #2619
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    998
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Meni se ovi protesti mnogo sviđaju, ne negiraju CG, mirni su i dostojanstveni, crkva konačno mijenja narativ suvog nacionalizma, ograđuje se od DF-a, po prvi put su prokleli DPS a ne uopšteno CGorce.
    Kontam da i oni polako shvataju da nijesu svi Crnogorci DPSovci i kontaju da nema u CG promjena bez Crnogoraca i bez Srba.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    E kad smo dočekali da nam je crkva nosilac promjena,boljitka i smjene vlasti sve se ambisalo vala...

  24. The Following 2 Users Say Thank You to HENKEL For This Useful Post:


  25. #2620
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HENKEL View Post
    E kad smo dočekali da nam je crkva nosilac promjena,boljitka i smjene vlasti sve se ambisalo vala...
    Vala nije ni meni prva opcija, al koliko se meni cini sve ostale su propale.
    Niko nikom ne brani da pokrene nesto i da proba da okupi ljude.
    Forever young, i want to be forever young

  26. #2621
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,798
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    infrakcje se daju za vrijedjanje ne za iznosenje misljenja! A ovim boldovanim vrijeđaš! Eto zato onakav post, negiras moje biće, zasto? Koji problem imaš? Ako je tvoja nacionalnost kao agregatno stanje pa se mijenja kako raste temperatura moja je konstantna i stamena i moraćeš se pomiriti sa tim I da, ti i takvi kao ti si onaj o kojem sam u svom postu govorila :*
    Ja vrijeđam ovim? To možda iz neke tvoje perspektive. A ti ne vrijeđaš kad kažeš ako mi se ne sviđa ovakva Crna Gora imam alternativnu domovinu pa tamo da idem? Nego da se ne raspravljamo jer...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  27. #2622
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Lagano postajemo pravoslavna dzamahirija, braća se sude zbog međa, svako sa svakim zavađen, kriminal, droga i nemoral na sve strane, kad odjednom izroni na hiljade sMernih i mirnih vernika, sprdate li se ljudi.

  28. The Following 6 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  29. #2623
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Free out of jail card.

  30. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  31. #2624
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Bacili oko na crkvenu zemlju?
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...crkvenu-zemlju

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  32. #2625
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Zbog Buljarice onaj u BG pati od depresije... tu se sada postavlja pitanje ko će kontrolirati taj promet koji se očekuje tamo (nema veze što je novac muslimanski).

Page 105 of 644 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115155205605 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •