Page 18 of 644 FirstFirst ... 81415161718192021222868118518 ... LastLast
Results 426 to 450 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #426
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Dobar je tvoj patriotizam, prosto trebaš biti ponosan na njega. Kome je tudja gruda milija od svoje, taj treba o patriotizmu da mi priča.
    Nego ko obraza nema....

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #427
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Svi vidimo sta se pise na forumu. I odgovorno tvrdim da Srbi nikada, ilI skoro nikada, nijesu prvi krenuli sa vrijedjanjem Crnogoraca. Govorim za ovaj forum.
    Nisi pratio forum prije 2006., tokom 2006. i nesto malo poslije 2006.

    Napada je bilo sa obje strane (crnogoraca i srba), vrijedjanja koliko zelis. Dio tih forumasha je izgubljen, mozda su mentalno sazrijeli i skontali da nacionalizam ne vodi nikud. Drugi dio se i dalje uspjesno dijeli.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  3. #428
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,342
    Thanks Thanks Given 
    14,757
    Thanks Thanks Received 
    4,097
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ova kokoska, koja je nazalost dio nase diplomatske sluzbe, je to...kokoska I pride ekstrem. Isti takvi su svi oni koji nas Crnogorce nazivaju potturicama, milogorcima, shiptarima I cime sve ne, negiraju nase postojanje I posebnosti I isti su kao oni koji Srbe zovu posrrbicama, servima, vlasima, chetnicimma ... Svi su oni brlog Balkana, bilo da dolaze sa ove ili one strane, bilo da su obicni ljudi, politicari, diplomate, ministri, predsjednici ili patrijarsi. Nema tu ljudi, slabo.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ko to Crnogorce naziva pooturicama? Zna se kome je namijenjen taj izraz. Milogorcima sa punim pravom treba nazivati određene. Ne naravno sve. Naziv šiptari opet nije namijenjen Crnogorcima. Srbe nazivati ********ma je apsurd. Ako ćeš iskreno. Jer opet ću ponoviti. Ako
    Su Njegoš i Marko Miljanov sebe nazivali Srbima, kako ja mogu biti ********? Ja sebe smatram Srbin Crnogorcem. Znaš na šta mislim. I nemam ništa protiv toga da ti sebe smatraš Crnogorcem. Ali mi smeta kad mi politika dira u zastavu, himnu, jezik i negira mene. Smeta mi da mi ustaša Sekula Drljević sastavlja himnu. Smeta mi da mi Ranko Krivokapić koji podržava raspopa Miraša i crkvu koja je osnovana đe je osnovana, kroji zastavu. Smeta mi da prekrajaju jezik. I da moje dijete mora da uči to. Smeta mi. Smeta mi što ne što ne poštujem, nego što zbog politike i takvih ne osjećam ni tu zastavu ni himnu ni jezik. Što se u svojoj zemlji gdje su mi preci od pamtivijeka osjećam kao građanin drugog reda. Da mi onaj Samo Nikšić kaže mrš u Srbiju. A nije jedini koji tako misli. Nego ih je dosta. I povrh svega toga ja sam vrlo korektan i građanski nastrojen. A nemam razloga da budem takav. Možda me mozak još uvijek malo služi pa se suzdržavam. Itd itd.
    I prošli moj post si kvotovao i obratio si pažnju na jednu rečenicu, a ono mnogo bitnije nisi komentarisao.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. #429
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Meni smeta sto nema posla a i kad ima plata nije neka A mora se zivjet.

  5. #430
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,342
    Thanks Thanks Given 
    14,757
    Thanks Thanks Received 
    4,097
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Meni smeta sto nema posla a i kad ima plata nije neka A mora se zivjet.
    Misliš da meni to ne smeta? Smeta mi to i više nego ovo gore što ispisah. Ali ne mogu biti drvo pa da me i ove stvari ne pogađaju. Ja bih volio da me ne pogađaju. Ali jbg, takav sam. Ne možeš ni protiv samog sebe. Čak se dosta kontrolišem.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  6. #431
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Pa vidim da su odje svi pod stresom zbog toga. Juce sam se vratio poslije 7 mjeseci doma i prosto su ljudi pod nabojem jer primaju 5 eura dnevno pa se raspravljaju oko Mirasa I Rista.

  7. #432
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Mora se to sad, mora, mora.. Ja rekoh prije vec, ima ih u narodu, a i ima ih i odje na forumu (iako su manjina svudje, ali su glasniji), koji trljaju dlanove i smatraju da je ovo pravi momenat za tako nesto, da treba sad skrenuti paznju sa svih afera i otimacina i uperiti prstom u komsiju, rodjaka, brata.. Jer treba da se rasciste neke stvari vise, dosta se cekalo, sad je pravi momenat da se narod zavadi. Uh.. ubi nas taj njihov "patriotizam"..


  8. #433
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Dobar je tvoj patriotizam, prosto trebaš biti ponosan na njega. Kome je tudja gruda milija od svoje, taj treba o patriotizmu da mi priča.
    Nego ko obraza nema....

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

    Ne da mi nije milija Srbija od Crne Gore, nego ne bih dao jedan kamen crnogorski za citavu Srbiju. Ali Srbin sam po nacionalnosti. Crna Gora je moja drzava i zemlja isto koliko i tvoja.

  9. #434
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Da mi onaj Samo Nikšić kaže mrš u Srbiju. A nije jedini koji tako misli. Nego ih je dosta. I povrh svega toga ja sam vrlo korektan i građanski nastrojen.
    I prošli moj post si kvotovao i obratio si pažnju na jednu rečenicu, a ono mnogo bitnije nisi komentarisao.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

    I meni je taj slao pp, on je veci nacionalista nego Lepetanac. Oni su svi za DPS, vjeruj mi.


    Oni vrijedjaju, ali kada im se suprostavis onda se brzo povuku. Nijesu navikli od Srba da im se suprostavljaju nego da cutimo dok nas terorisu.
    Ne mogu nas gledati da zivimo i najradije bi nas protjerali.


    Oduzeli su nam pravo na rad u drzavnim organima. Moramo biti za CPC da bi radili u recimo komunalnom preduzecu. Ali boricemo se protiv njih jer druge nam nema. Nece nas uspjeti protjerati ni zastrasiti.

  10. #435
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crna Gora je zemlja svih njenih gradjana. Patriotizam je postovanje zakona, optimalno ekonomsko poslovanje, placanje poreza.
    Nasi Lepetanci rade i patriotski se bore za ideje Klepetanaca,
    bili to Djukanovici, braca Ban ili njima slicni.
    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Ne da mi nije milija Srbija od Crne Gore, nego ne bih dao jedan kamen crnogorski za citavu Srbiju. Ali Srbin sam po nacionalnosti. Crna Gora je moja drzava i zemlja isto koliko i tvoja.

  11. #436
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Samo lagano i bez nervoze momci

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #437
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,955
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Samo lagano i bez nervoze momci

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Jesu li ovo Srbi ugrozeni i na forum?

    I tek kad pokazu zube onda im niko nista ne smije?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  13. #438
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ta djevojka (Nikčevićka) nije baš najbistrija da piše takve stvari po Facebook-u, s obzirom na poziciju koju ima. Mada svi znamo da je to način govora ("spalila bih") i da ona ne govori o stvarnom spaljivanju. Ali neka plaća sad svoju grešku uručenim otkazom.

    No, smiješno je gledat vas odje koji pljujete po njoj, a svi dobro znamo da oni koji nju optužuju (portal In4s.net) pljuje po Crnogorcima svakim svojim tekstom, a političari koji se danas javljaju da je optužuju su isti oni koji javno podržavaju lik i djelo Ratka Mladića.

    Kad je 8,000 ljudi pobijeno u Srebrenicu ovi ljudi sa ovoga portala (in4s) i ovi političari koji su zgroženi Nikčevićkom, ni riječi osude nijesu poslali.

  14. #439
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Prije 99 godina ukazom regenta Aleksandra formirana SPC i ušla na teritoriju Crne Gore


    https://portalanalitika.me/clanak/337358/prije-99-godina-ukazom-regenta-aleksandra-formirana-spc-i-usla-na-teritoriju-crne-gore

  15. #440
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,015
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    I meni je taj slao pp, on je veci nacionalista nego Lepetanac. Oni su svi za DPS, vjeruj mi.


    Oni vrijedjaju, ali kada im se suprostavis onda se brzo povuku. Nijesu navikli od Srba da im se suprostavljaju nego da cutimo dok nas terorisu.
    Ne mogu nas gledati da zivimo i najradije bi nas protjerali.


    Oduzeli su nam pravo na rad u drzavnim organima. Moramo biti za CPC da bi radili u recimo komunalnom preduzecu. Ali boricemo se protiv njih jer druge nam nema. Nece nas uspjeti protjerati ni zastrasiti.

    :lolblue::lolblue::lolblue::lolblue::lolblue:
    ...

  16. #441
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo imacemo prilike da je cujemo sjutra vece


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  17. #442
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,926
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,792
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Kako da nam država nije u kurcu kad se momci od 30-35 godina raspravljaju i pjene po pitanju crkve...

    Over and out.

    Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  18. #443
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    1,854
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    132 Posts

    Default



    Posle ovog videa i zastidja sve je rečeno

    Što se tiče istorije u CG najviše vole da izvlače iz konteksta, mora cijela knjiga da se pročita

    Ja nisam ljubitelj većine portala u CG jer svako vuče na svoju stranu i nema pravog nezavisnog niti će ga biti. Takodje ne komentarišem na ovom dijelu foruma ali kada ljudi lupaju gluposti i sve neki vjernici a ni kršteni nisu.
    Ja sam iz jedne od četiri nahije, pradjed je Skadar oslobađao, djedovi nisu sarađivali sa okupatorom... Pored Svetog Pisma nam je Gorski Vijenac najveća svetinja.
    Ovaj mrak je moju kao i mnoge ostale porodice rasuo po bijelom svijetu u potrazi za boljim životom.
    Podržavam da svako ima potrebu da se osjeća posebnim ali ne diraj ostale koji ne misle tako. Ta vrsta crnogorskog nacionalizma je vještački i uvijek je usko povezan sa učenjem Sekule Drljevića koji je bio uz najgori režim u istoriji svijeta, nema te vode koja ga može oprati. Postoje drugi načini da ističes svoju posebnost. Pa zloupotreba komita i Bozicnog ustanka samo čitajte malo više jer istorija nije samoposluga pa da svako uzima samo ono što mu se svidja
    Smijesno je da u 2019-oj godini pričamo o tome.

    Pošto je sada vrijeme prepaid Srba i Crnogoraca koji samo gledaju da više uzmu od države što od CG što od SRB. Ignorišite ove poruke mržnje koje su aktuelne već se koncentrisite na stvari da nam svima bude bolje, da sačuvamo ovu prirodu i damo djeci nadu da će biti bolje da ne moraju da napuste CG.





    Sent from my KEYone using Tapatalk

  19. #444
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kako da nam država nije u kurcu kad se momci od 30-35 godina raspravljaju i pjene po pitanju crkve...
    A đe, još žive s roditeljima. Ili rade u nekoj skupštinskoj ili opštinskoj službi za 400 eura, mrze do podne sebe a po podne sve oko sebe.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  20. #445
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    Mi smo narod van svake kontrole. Nije bitno jesi li Srbin, Crnogorac itd. Ajde da se nadamo da smo danas kolektivno i pizde....da ne bi opet doslo do pokolja radi interesa raznoraznih glavara.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  21. #446
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kako da nam država nije u kurcu kad se momci od 30-35 godina raspravljaju i pjene po pitanju crkve...
    Ne valja pjenit ni oko čega.

  22. #447
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Je li moguće da niko ne zna kakva je situacija u Srbiji po pitanju vlasništva crkava, manastira i sl?
    Ođe se zna đe je Sveti Sava doručkova prije 789 godina, ne vjerujem da se ne zna što je čije danas.

  23. #448
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Iscitah ovu temu od prvog do poslednjeg posta, i ono malo nade sto sam imao za ovaj narod otislo je niz slivnik, pa odje je bukvalno hiljadu gorucih egzistencijalnih pitanja, malo ko se i osvrce na njih, al kad je crkva u pitanju, oce brat na brata, komsija na komsiju da udari, pih. Ne zasluzujemo mi ovu zemlju, treba nam samo tor ogradit.
    Forever young, i want to be forever young

  24. #449
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakav narod - takvi lideri (i politicki i religiozni)!!!
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  25. #450
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Je li moguće da niko ne zna kakva je situacija u Srbiji po pitanju vlasništva crkava, manastira i sl?
    Koliko se znanja ođe prospe ne bi se mogla ispisati ni stranica samoljepljivog blokčića
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

Page 18 of 644 FirstFirst ... 81415161718192021222868118518 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •