Page 567 of 645 FirstFirst ... 67467517557563564565566567568569570571577617 ... LastLast
Results 14,151 to 14,175 of 16105

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #14151
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,498
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kad je parastos Kalabiću zna li se?
    Odmah posle mise Paveliću.
    Ali katolička crkva priznaje državu Crnu Goru i veliki vjernik Adrian Vuksanović mora biti ministar, makar bez fotelje.

  2. #14152
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Odmah posle mise Paveliću.
    Ali katolička crkva priznaje državu Crnu Goru i veliki vjernik Adrian Vuksanović mora biti ministar, makar bez fotelje.
    Pavelić odnosno ustaše i četnici se ne mogu usporediti.
    Četnici su bili ušljivo smrdljivi bradati koljači sa dosta lošim rezultatima u odnosu na svoje drage kolege i saborce ustaše, imali su jaku želju da ih dostignu ali su ustaše bile bolje organizovane. Na kraju su svakako zajedno bježali.

    Kad je to bila misa Paveliću u CG?

  3. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  4. #14153
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,156
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ne znam ali ja ponavljam da navedes laz a ti opet neka siroka prica. Opet nazva me ti lazovom kao vjernik a ja tebe nista slicno kao neko ko ne vjeruje ali ima neka nacela zivota koja su za razliku od vjernika cista.
    Nismo druze isto vaspitani, moje su cetnici raznosili po kolasinu kao trofeje kad su ih pobili i po njima se zovu neke skole u cg a za razliku od tebe koji kazes da treba gledat dare i slicno mene je to loze sto je ostalo ucilo da treba se pomirit i ic naprijed. Ti i svi vi koji ste velikocrkvenici ste trebali biti tako odgojeni a ne na foru mi smo ubijali ali to je dobro a lose je kad su nas ubijali.
    Ne mozemo nastavit pricu.
    Ali da ve crkva digne krenuli bi dostina u krstaske ratove, sreca pa smo u nato. Eto
    Samo naprijed u divnu buducnost

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Ne citas postove izgleda. Naveo sam vec, ponavljam se po 3. put, komplet tvoj narativ "crkva pere mozgove ljudima" je totalno lazan, baziran na izmisljenim i nedokazanim stavovima iz tvoje glave.

    Opet skaces sa teme na temu, nikako da se vratimo na ono prvo nego cim zavrsis sa jednim fatas se za nesto drugo sto nema veze sa pomenutim stvarima. To opet govori koliko ti je pogled uzak i koliko si ipak ti taj ispranog mozga.

    Nismo isto vaspitani, sto opet ne vidim kakve veze ima sa bilo cime, mada mi se kontekst te price cini kao da oces da kazes da sam ja nesto "lose" vaspitan a ti dobro. To me ponovo vraca na ono da su ti pogledi veoma uski i da si ispranog mozga.

    Ali kad si vec dosao do te trece teme, da ne budem nedorjeciv jer vidim da si vec neku(po tebi 100% tacnu i provjerenu sliku) mene napravio pa da te ispravim. I moji su bili u komuniste jedan dio, jedan bio u cetnike(mada manji, pretezno babini iz Tomaseva). Pa jedne pobili ovi, one druge oni ovaj zaklao onoga onaj zaklao onoga i tako i tako. Je li medju i jednima i drugima bilo skolovanih i mudrih ljudi? Jeste. Razumijem li i jedne i druge? Da. Osporavam li ih? Ne

    Zasto ti pricam ovo? Opet si slagao jer ja ni u jednom trenutku nisam rekao da je dobro sto smo mi ubijali a lose kad su nas ubijali. Procitaj ovu recenicu 2-3 puta ne bi li je zaboravio u sledecem postu.

    Takodje, opet lazes sa izjavom o krstaskim ratovima. Prije svega, krstaski ratovi su pojam poznat samo katolicima, pravoslavlje nikad nije bilo umijesano u njih. Druga stvar je sto je to budalastina iz tvoje glave, neutemeljena i bazirana na drugim lazima takodje iz tvoje glave. Ti izvoli, dokazi da nisu lazi pa cu reci da si u pravu.

    E da, to sto te nazvah lazovom nema veze jesam li vjernik ili ne, to sto sam ja vjernik ne mijenja cinjenicu da mlatis gluposti i izmisljas/mijenjas stvari kako tebi odgovara zarad svog narativa koji je baziran na tim istim takvim glupostima. Da li su tvoja nacela cista iskreno ne znam, ne poznajem te, ovo sto si mi ovdje pokazao rekao bih da samo zivis u svojim deluzijama sto naravno ne znaci da si los covjek.

  5. #14154
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,498
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Pavelić odnosno ustaše i četnici se ne mogu usporediti.
    Četnici su bili ušljivo smrdljivi bradati koljači sa dosta lošim rezultatima u odnosu na svoje drage kolege i saborce ustaše, imali su jaku želju da ih dostignu ali su ustaše bile bolje organizovane. Na kraju su svakako zajedno bježali.

    Kad je to bila misa Paveliću u CG?
    Da se odmah vidjeti da su ti ustaše bliže srcu.
    Zato sam i pomenuo misu Paveliću.
    Čudi me da nisi čuo da se redovno održava.

  6. #14155
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Da se odmah vidjeti da su ti ustaše bliže srcu.
    Zato sam i pomenuo misu Paveliću.
    Čudi me da nisi čuo da se redovno održava.
    Da baš su mi ustaše blizu srca zato sam i napisao da se ne mogu usporediti sa četnicima jer su napravili mnogo više zločina.
    Te četničke fore možeš tamo u akademiju mladih lidera sns-a.

    Đe se tačno u CG održavaju mise ratnom zločincu Paveliću?

  7. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  8. #14156
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,498
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Da baš su mi ustaše blizu srca zato sam i napisao da se ne mogu usporediti sa četnicima jer su napravili mnogo više zločina.
    Te četničke fore možeš tamo u akademiju mladih lidera sns-a.

    Đe se tačno u CG održavaju mise ratnom zločincu Paveliću?
    A što će se održavati u CG mise ustašama, kad ustaša u CG nije ni bilo?
    Održava se redovno u Zagrebu. Održava ga ista ona crkva za čije djelovanje u CG imate samo riječi hvale.
    Ko zna, možda ovi Drljevićevci i Tompsonovci organizuju nešto u "zaljevu hrvatskih svetaca"
    Last edited by Massaro; 07-08-22 at 20:06.

  9. #14157
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,525
    Thanks Thanks Given 
    5,395
    Thanks Thanks Received 
    3,883
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Ne citas postove izgleda. Naveo sam vec, ponavljam se po 3. put, komplet tvoj narativ "crkva pere mozgove ljudima" je totalno lazan, baziran na izmisljenim i nedokazanim stavovima iz tvoje glave.

    Opet skaces sa teme na temu, nikako da se vratimo na ono prvo nego cim zavrsis sa jednim fatas se za nesto drugo sto nema veze sa pomenutim stvarima. To opet govori koliko ti je pogled uzak i koliko si ipak ti taj ispranog mozga.

    Nismo isto vaspitani, sto opet ne vidim kakve veze ima sa bilo cime, mada mi se kontekst te price cini kao da oces da kazes da sam ja nesto "lose" vaspitan a ti dobro. To me ponovo vraca na ono da su ti pogledi veoma uski i da si ispranog mozga.

    Ali kad si vec dosao do te trece teme, da ne budem nedorjeciv jer vidim da si vec neku(po tebi 100% tacnu i provjerenu sliku) mene napravio pa da te ispravim. I moji su bili u komuniste jedan dio, jedan bio u cetnike(mada manji, pretezno babini iz Tomaseva). Pa jedne pobili ovi, one druge oni ovaj zaklao onoga onaj zaklao onoga i tako i tako. Je li medju i jednima i drugima bilo skolovanih i mudrih ljudi? Jeste. Razumijem li i jedne i druge? Da. Osporavam li ih? Ne

    Zasto ti pricam ovo? Opet si slagao jer ja ni u jednom trenutku nisam rekao da je dobro sto smo mi ubijali a lose kad su nas ubijali. Procitaj ovu recenicu 2-3 puta ne bi li je zaboravio u sledecem postu.

    Takodje, opet lazes sa izjavom o krstaskim ratovima. Prije svega, krstaski ratovi su pojam poznat samo katolicima, pravoslavlje nikad nije bilo umijesano u njih. Druga stvar je sto je to budalastina iz tvoje glave, neutemeljena i bazirana na drugim lazima takodje iz tvoje glave. Ti izvoli, dokazi da nisu lazi pa cu reci da si u pravu.

    E da, to sto te nazvah lazovom nema veze jesam li vjernik ili ne, to sto sam ja vjernik ne mijenja cinjenicu da mlatis gluposti i izmisljas/mijenjas stvari kako tebi odgovara zarad svog narativa koji je baziran na tim istim takvim glupostima. Da li su tvoja nacela cista iskreno ne znam, ne poznajem te, ovo sto si mi ovdje pokazao rekao bih da samo zivis u svojim deluzijama sto naravno ne znaci da si los covjek.
    Hvala ti


    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  10. #14158
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    A što će se održavati u CG mise ustašama, kad ustaša u CG nije ni bilo?
    Održava se redovno u Zagrebu. Održava ga ista ona crkva za čije djelovanje u CG imate samo riječi hvale.
    Ko zna, možda ovi Drljevićevci i Tompsonovci organizuju nešto u "zaljevu hrvatskih svetaca"
    Znači katolička crkva u CG ne održava misu ratnom zločincu Paveliću a SPC održava parastos ratnom zločincu Draži neznamisegrob Mihajloviću i sad će Kalabić nisamizdaodražu Nikoli.

    Ako ti je lakše katolička crkva je mnogo gora od SPC po svim pitanjima, i zlocina, i skrivanja istih, i pedofilije i čega god hoćeš.
    Ista priča kao sa četnicima i ustašama, bolja organizacija i dugogodišnje iskustvo.

  11. #14159
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,262
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Ovo me podsjeća kao kad dodjes ispred tudjeg auta da se slikaš.


  12. The Following 4 Users Say Thank You to Biznismen Podgorica For This Useful Post:


  13. #14160
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,498
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Znači katolička crkva u CG ne održava misu ratnom zločincu Paveliću a SPC održava parastos ratnom zločincu Draži neznamisegrob Mihajloviću i sad će Kalabić nisamizdaodražu Nikoli.

    Ako ti je lakše katolička crkva je mnogo gora od SPC po svim pitanjima, i zlocina, i skrivanja istih, i pedofilije i čega god hoćeš.
    Ista priča kao sa četnicima i ustašama, bolja organizacija i dugogodišnje iskustvo.
    Reci lijepo da su ustaše bile regularna vojska jednog nacističkog satelita od države. To je razlika.

    Nego, koji je to poznati slučaj pedofilije u CG, medju svještenstvom?

  14. #14161
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Reci lijepo da su ustaše bile regularna vojska jednog nacističkog satelita od države. To je razlika.

    Nego, koji je to poznati slučaj pedofilije u CG, medju svještenstvom?
    Može li ovako i da sjašeš više sa ustašama.

    Независна Држава Хрватска (скраћено НДХ, понекад и као НД Хрватска) је била фашистичка квислиншка (марионетска) држава основана на делу окупиране Краљевине Југославије, која је уз помоћ Хитлерове Немачке постојала под вођством усташког режима од 1941. до 1945. НДХ је у историји остала забележена по зверствима и геноциду које су припадници режима чинили над Србима, Јеврејима и Ромима, као и Хрватима неистомишљеницима, претежно комунистима.



    Što se tiče pedofilije u SPC, ne bih te zadržavao, vjerujem ti na riječ da toga nema.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  16. #14162
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,498
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Može li ovako i da sjašeš više sa ustašama.

    Независна Држава Хрватска (скраћено НДХ, понекад и као НД Хрватска) је била фашистичка квислиншка (марионетска) држава основана на делу окупиране Краљевине Југославије, која је уз помоћ Хитлерове Немачке постојала под вођством усташког режима од 1941. до 1945. НДХ је у историји остала забележена по зверствима и геноциду које су припадници режима чинили над Србима, Јеврејима и Ромима, као и Хрватима неистомишљеницима, претежно комунистима.



    Što se tiče pedofilije u SPC, ne bih te zadržavao, vjerujem ti na riječ da toga nema.
    Izvinjavam ti se na izazvanom naporu.
    Znam da si lik čiji se postovi sastoje uglavnom od jedne ili dvije rečenice.

  17. #14163
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Izvinjavam ti se na izazvanom naporu.
    Znam da si lik čiji se postovi sastoje uglavnom od jedne ili dvije rečenice.
    Tako je i hvala ti što si shvatio koliko sam napora uložio da te ispoštujem sa odgovorima, možda u meni čuči jedan malo sns-ovac .

  18. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  19. #14164
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Ovo me podsjeća kao kad dodjes ispred tudjeg auta da se slikaš.

    Жеља ће га бит да столује

  20. The Following User Says Thank You to GRUNA'STAR For This Useful Post:


  21. #14165
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Жеља ће га бит да столује
    On je 91. isto pričao kao kačavende i ostali srpski poglavari, huškao. prije nego je podmetnut CPC, da je uništi.

    Vidiš kako se mi crnogorci (makar ja) lako odreknem ako neko ne valja, a vi se ne odričete koljača Mladića, general veli, što se po špajzova krio toliko godina i ubijao vojnike koji ga vide. Njihovi zivoti su bili manje vrijedni a?

    Manastir je naše kulturno blago, i sad će da svijetli u crvenu divnu boju.

  22. The Following 3 Users Say Thank You to funky^junkie For This Useful Post:


  23. #14166
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,262
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Je li ovo istina?




  24. The Following User Says Thank You to Biznismen Podgorica For This Useful Post:


  25. #14167
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Ovo me podsjeća kao kad dodjes ispred tudjeg auta da se slikaš.


    Ka neki navijac Fjorentine.

  26. The Following User Says Thank You to Flexbux For This Useful Post:


  27. #14168
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,545
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    E da se oće više riješit otvorena pitanja zastave, himne, jezika, azbuke, države pa da počinemo.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  28. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  29. #14169
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,262
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Oce li je vratiti kao onu penziju od 2000e.


  30. The Following User Says Thank You to Biznismen Podgorica For This Useful Post:


  31. #14170
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    682
    Thanks Thanks Given 
    1,014
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Nejasno sa ovog videa sto kruzi sto je na kraju monahinja uradila sa zastavom. Nedostaje taj dio I MUP mora da ga ima i da da rješenje situacije. Ako je bacila,neka se procesuira a ako je smotala i odložila, neka se isto procesuira ako je i to suprotno zakonu.
    Takodje,ako se dokaze da nije kako tvrde pocijepala zastavu onda da se procesuira onaj koji je za to lažno optužuje.

  32. The Following User Says Thank You to MLS For This Useful Post:


  33. #14171
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MLS View Post
    Nejasno sa ovog videa sto kruzi sto je na kraju monahinja uradila sa zastavom. Nedostaje taj dio I MUP mora da ga ima i da da rješenje situacije. Ako je bacila,neka se procesuira a ako je smotala i odložila, neka se isto procesuira ako je i to suprotno zakonu.
    Takodje,ako se dokaze da nije kako tvrde pocijepala zastavu onda da se procesuira onaj koji je za to lažno optužuje.
    Valjda treba da se procesuiraju i oni koji dođu i kače zastave na tuđu imovinu? Ili misliš da može svako da ti dođe i okači zastavu na kuću?

  34. #14172
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Vrnut Ranja, vjeruj mi. Ako misle litijaši i ovi što podržavaju SPC da ođe u miru žive i podižu đecu, malo su se zajebali. Mislim da će im se crnogorci usrati u to što su zamislili, jer svaki pravi crnogorac će prije viđet ovu zemlju da gori nego da je prepušti nekom, pogotovo ne ovima što vjeruju u mitska bića. Ne mogu se oni zainatiti koliko mi, jer oni nama otimaju, a ne mi njima.

  35. #14173
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    2,083
    Thanks Thanks Received 
    372
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Ovo me podsjeća kao kad dodjes ispred tudjeg auta da se slikaš.

    Hahahahah, oplakah
    Je li ovo pojacao Fiorentinu ?

    Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

  36. #14174
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    1,759
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    207 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Vrnut Ranja, vjeruj mi. Ako misle litijaši i ovi što podržavaju SPC da ođe u miru žive i podižu đecu, malo su se zajebali. Mislim da će im se crnogorci usrati u to što su zamislili, jer svaki pravi crnogorac će prije viđet ovu zemlju da gori nego da je prepušti nekom, pogotovo ne ovima što vjeruju u mitska bića. Ne mogu se oni zainatiti koliko mi, jer oni nama otimaju, a ne mi njima.


    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  37. #14175
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Vrnut Ranja, vjeruj mi. Ako misle litijaši i ovi što podržavaju SPC da ođe u miru žive i podižu đecu, malo su se zajebali. Mislim da će im se crnogorci usrati u to što su zamislili, jer svaki pravi crnogorac će prije viđet ovu zemlju da gori nego da je prepušti nekom, pogotovo ne ovima što vjeruju u mitska bića. Ne mogu se oni zainatiti koliko mi, jer oni nama otimaju, a ne mi njima.
    Udji u crkvu pomoli se za spasenje duse tvoje i tvojih bliznjih. Pusti se mrznje jer ti nista dobro nece donijet.
    A to ko je pravi crngoorac necete ti i Ranko K odlucivat. Malo je i nasa

  38. The Following User Says Thank You to GRUNA'STAR For This Useful Post:


Page 567 of 645 FirstFirst ... 67467517557563564565566567568569570571577617 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •