Page 304 of 644 FirstFirst ... 204254294300301302303304305306307308314354404 ... LastLast
Results 7,576 to 7,600 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #7576
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    http://balkans.aljazeera.net/vijesti...korone-i-nauke

    Kasicica nije aktuelna samo u CG.

    "Sto nije nigde normalno kod nas pokušava da se proglasi za normalno. A to nije normalno. A nije ni moralno."
    Tako je govorio Svetozar Marović
    Mislim da lutamo malo. Pricamo li o Crnoj Gori?

    Dakle, u CG obije hriscanske crkve, pravoslavna i katolicka, imaju epidemioloski rizicne prakse (ista kasicica/isti pehar sa vinom). Obije su rekle da ce postovati zabranu okupljanja i obije su pozvale vjernike da ne dolaze u crkve.

    Medjutim, samo jednu od njih (para)drzavni mediji razvlace po cio dan zbog koristenja iste kasicice. Drugu, zbog neceg, ne razvlace zbog koristenja istog pehara.

    Mislim, i inace, da treba biti potpuno slijep kod ociju da se ne vidi da je drzava na svaki propagandni, zakoniti i nezakoniti nacin zapela da slomi kicmu SPC u Crnoj Gori. Sad se pretvarati da je ovo slucajnost sto se samo ona napada za nehigijenske prakse moze samo do krajnosti licemjerna osoba.

  2. #7577
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    U najboljem slučaju Gojko Perović šalje miksovane poruke. A vjerujući ljudi miksovane poruke shvataju samo na jedan način. Između ostalog, Perović kaže ovo:

    "Sve sam ovo rekao, i sagledao baš iz ovog ugla, kako bih pojasnio vjerujućim ljudima stav iz jednog od nedavnih mitropolijskih saopštenja da ”Sveto pričešće ne predstavlja magijsku zaštitu od virusa i drugih bolesti”! Ovim se htjelo reći da treba trezveno razlikovati istinu da se preko pričešća sigurno niko neće (i niko nikad nije) zaraziti ko sa vjerom pristupi ovoj Svetoj tajni - od isto tako velike istine da pričešće nije zamjena za lijek, ni od virusa niti od drugih bolesti! Pričešćivanjem se na nadrazuman način sjedinjujemo sa Gospodom i budućim Carstvom nebeskim. Izlazimo, u tom trenu, iz prolaznosti u vječnost. To je toliko nepojmljiva sila, veća od svake zemaljske, da kroz nju često nastupaju brojna čuda, pa i iscjeljenja - ali samo po Božijoj volji i Njegovom izboru i namjeri, a ne ”pod obavezno” i po našim očekivanjima. Zato je u tom istom saopštenju naglašeno da bi pristupanje pričešću kao zemaljskoj apoteci bilo ravno ”kušanju Gospoda"

    Onda kaže i ovo:

    "Zato ovdje, sa hrišćanskog aspekta, nije riječ o tome ”da li možemo da se zarazimo preko kašičice” - jer, zbilja, u istoriji Crkve to nije bio jedini način vršenja ove tajne i mogle bi se razmatrati i drugačije varijante da se ona obavi. Riječ je, prije svega, o tome - ”da li možemo, u tom momentu dok se pričešćujemo, da se zarazimo”? A taj momenat, i ta namjera sa kojom pristupamo - nespojivi su sa zarazom. Otuda, kad je nastupio oprez zbog epidemije, nijesmo dodatno pozivali vjernike niti naročito zakazivali liturgijske skupove - nego smo prepuštali da na pričešće dolaze samo oni koji znaju i koji vjeruju - o čemu je riječ. Čak smo naglašavali da oni koji sumnjaju i koji se imalo kolebaju - ”ne dolaze”. Znamo da se trenutak kolebanja i talas malovjerja može desiti svakom od nas. Baš svakom".

    Dalje:

    "Sveto pričešće nije od ovoga svijeta - pa samim tim ne može biti sredstvo širenja zaraze. Ali može biti snažno duhovno ukrjepljenje, pa preko toka i uzrok psiho-fizičke bodrosti pričasnika. Tu smo, kao crkveni ljudi, vidjeli razlog da se liturgijska bogosluženja ne prekidaju. Te su službe najsvetiji kult Crkve, a pričasna čaša je - bez pretjerivanja i suvišne simbolike - realna, istinska Čaša Života. Otuda bi, naše, samoinicijativno odustajanje od nje bilo ravno odricanju od vjere. A baš nam sada treba vjere.". Ovo boldovano je čista laž koja je opasnija od svega ostalog što je rečeno.

    Iako je rekao da ne žive vrjenici sami i da treba voditi računa o opštoj nevolji, ovo boldovano vjerujući narod ne može da shvati ni na koji drugi način osim da oni koji se boje zaraze imaju "kolebanje i malovjerje". Ne treba posebno naglašavati da niko iz crkve ne može tvrditi da je činjenica da se "niko neće i nikad nije" zarazio preko pričešća.

    Sve osim eksplicitnog poziva vjernicima da ne dolaze na pričešće i da ga uopšte ne nude u ovo doba predstavlja bezobrazluk, bandoglavnost i demonstrciju kontrole crkve nad svojim vjernicima. Kad jednom vjerniku poslije svega gore navedenog kaže:

    "Pri svemu tome, u skladu sa principima sekularnosti i lojalnosti državi i njenim zakonima, poštovali smo i poštovaćemo svaku mjeru donijetu u svrhu suzbijanja zle epidemije. Zato koristim i ovu priliku da sve još jednom pojasnim. Da podsjetim braću sveštenike i ostale hrišćane - da imamo razloga, i pred Bogom i pred ljudima, da se strpimo, i da sačekamo dane kad ćemo punoću svojih liturgijskih skupova obnoviti. Ova posljednja mjera o zabrani građanima (laicima) da učestvuju u bogosluženjima - isključivo je privremena, i ne postoji opcija po kojoj ona može potrajati duže od ovog proljeća",

    to više nema nikakvog smisla niti uticaja.
    Last edited by ćepanica; 03-04-20 at 16:04.

  3. #7578
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Ne, hronologija, samo to.
    - kada je katolicka crkva prekinula da obredima?
    - kada je pravislavna crkva prekinula da obredima?
    - kada se pojavio prvi registrovani zarazen korona virusom?
    - kada se desavao cin pricesca u Niksicu?

    Sent from my Motorola 8400

  4. #7579
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kao i uvijek od tebe. Kad se nema argumenata daj licno da opletemo. Volio bih da kazem da je neko iznenadjenje, ali ti si bar vazda vjeran tradiciji.
    Hahahaha... Ne znam jesi li ispao iz forme ili ovom inflacijom besmislenih postova bez pokrica zelis da skrenes sa sustine pa ti moramo dokazivati da je danas petak, treci april kao i da oni mali ljudi ne zive u televizoru ako vec idemo do tih granica a ti nama nista
    Elem, samo cu te citirati i nista vise;

    "Citav ovaj "napad na kasicice" je cisto politicka i partijska DPS propaganda.

    Da je poenta narodno zdravlje, pomenulo bi se da katolici u Crnoj Gori dobijaju tokom iste takve ceremonije hleb iz jedne ruke, a onda piju vino iz istog pehara. Potpuno isti zdravstveni rizik. Ali to pitanje niko ne pokrece jer vladu ne interesuje zdravlje, vec propaganda protiv SPC."

    Dakle, samo zavjera, DPS, Soros i Vatikan i niko visw.

    Jel, moguce sta covjek prica!? Ja razumijem da neko ima drugacije stavove i razmisljanja ali da neko mijenja i izmislja cinjenice u ovolikoj mjeri u necemu sto je ama bas svakom poznato jos nije bilo.

  5. #7580
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2171933.aspx



    Katolička crkva u Sloveniji dobila dodatke i pomoč zbog krize dok u CG crkvi oduzimaju imovinu.

  6. #7581
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    U Crnoj Gori oduzimaju crkve i hramove Crnoj Gori i daju na poklon SPC


    PS.
    Katolička crkva u Sloveniji plaća žestoki porez državi Sloveniji
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #7582
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    ...

    Jel, moguce sta covjek prica!? Ja razumijem da neko ima drugacije stavove i razmisljanja ali da neko mijenja i izmislja cinjenice u ovolikoj mjeri u necemu sto je ama bas svakom poznato jos nije bilo.
    "Sad se pretvarati da je ovo slucajnost sto se samo ona napada za nehigijenske prakse moze samo do krajnosti licemjerna osoba."

  8. #7583
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Slovenija . izvor index.hr
    U četvrtak potvrđen zakonski paket za ublažavanje ekonomskih posljedica koronakrize u iznosu 3 milijarde eura određuje da će i svećenici i redovnici od 13. ožujka, kad je proglašena epidemija, pa do kraja svibnja primati državni dodatak jer su u pravima izjednačeni sa samozaposlenima, samostalnim djelatnicima u kulturi i poljoprivrednicima.

    Za sve te kategorije zakon predviđa da za ožujak prime pomoć od 350 eura, a 700 eura za travanj i svibanj.



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  9. #7584
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    "Sad se pretvarati da je ovo slucajnost sto se samo ona napada za nehigijenske prakse moze samo do krajnosti licemjerna osoba."
    U pravu si ! Činjenica da je jedina nehigijenska je potpuno slučajna i nema veze sa tim što neki zlonamjerni gad piše istinu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #7585
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Koliko je SPC donirala respiratora? Pitam za druga.

  11. #7586
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Koliko je SPC donirala respiratora? Pitam za druga.
    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...42&oe=5EAC3CF7

  12. #7587
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

  13. #7588
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Koliko je SPC donirala respiratora? Pitam za druga.
    Priblizno koliko ih je vlada Crne Gore kupila. Mislim, ne isprosila, vec kupila. Za nase pare.

  14. #7589
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Priblizno koliko ih je vlada Crne Gore kupila. Mislim, ne isprosila, vec kupila. Za nase pare.
    "isprosila" ?
    možeš li da daš primjer ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #7590
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    vjeorvatno misli isprosila da ih kupi jer dzabe pare kad ne možeš kupiti... a to je drugovi realnost danas.
    tako fala vladi sto ih je isprosila a fala narodu crnogorskom sto za zdrastveno osiguranje izdvajamo oko 15-20miliona mjesecno pa mozemo da kupimo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. #7591
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    "isprosila" ?
    možeš li da daš primjer ?
    Do prije neki dan je CG vlada svega dva respiratora kupila, iako je tvrdila da je "potpuno spremna za epidemiju". Iako trosi desetine miliona iz budzeta (nasih para) na zaboravljene petlje autoputa i odstete Acu Djukanovicu svedeni smo na to da moljakamo strane partnere i klanjamo se do zemlje Statisu za "donirane" respiratore.

  17. #7592
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Evo da jednim posebnim prilogom dopunim ovaj pravovjerni znak crkvene pripadnosti i da opcinstvo uputim na brzopoteznu istorijsku aksiiomatiku u koju vjeruje vecina onih sa krstom od tri prsta.

  18. #7593
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Islamska zajednica vjernicima: Obratite pažnju na sastav hrane iz humanitarnih paketa

    https://www.cdm.me/drustvo/islamska-...tarnih-paketa/
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  19. #7594
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Islamska zajednica vjernicima: Obratite pažnju na sastav hrane iz humanitarnih paketa


    https://www.cdm.me/drustvo/islamska-...tarnih-paketa/
    I šta sa tim ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #7595
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default



    E moj narode dobri,

    ovako žestok „džoint“, ka ovaj te ga nudi ovaj dežurni „Dealer Opijuma za Narod“, do sada nijesam bio u prilici - „popušiti“…

    Ko ne vjeruje, neka sam proba


    - M -
    Last edited by metuzalem; 09-04-20 at 08:04.

  21. #7596
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    https://mitropolija.com/2020/04/11/m...NDgtXmyZzMr5uw

    Ово вјеровање је заједничко и православнима и римокатолицима и традиционалним протестантским заједницама. Ако то исмијавате – не исмијавате СПЦ већ једну од елементарних хришћанских истина, блатећи тиме и Светог Василија Острошког и Светог Петра Цетињског, који су живјели том истином.
    Онима који се труде да Цркву маргинализују или чак потпуно униште, поручујемо да се ману ћорава посла. И Римско царство и нацифашизам и комунизам су то покушавали, па знамо како су завршили. Од тога посла нема ништа. Нико никога не тјера да вјерује. Критика је дозвољена, понекад и пожељна, али она мора бити изречена са људском мјером, без изношења неистина и бруталног извргавања руглу основних истина вјере. То свакако не приличи озбиљним, особито државним, институцијама и медијима, које финансирају сви грађани наше земље. Не треба заборавити, уочи Великог Петка, да то пљување по Христу траје већ 2000 година – од Његовог распећа.

  22. The Following User Says Thank You to Poker_Sindrom For This Useful Post:


  23. #7597
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    https://mitropolija.com/2020/04/11/m...NDgtXmyZzMr5uw

    Ово вјеровање је заједничко и православнима и римокатолицима и традиционалним протестантским заједницама. Ако то исмијавате – не исмијавате СПЦ већ једну од елементарних хришћанских истина, блатећи тиме и Светог Василија Острошког и Светог Петра Цетињског, који су живјели том истином.
    Онима који се труде да Цркву маргинализују или чак потпуно униште, поручујемо да се ману ћорава посла. И Римско царство и нацифашизам и комунизам су то покушавали, па знамо како су завршили. Од тога посла нема ништа. Нико никога не тјера да вјерује. Критика је дозвољена, понекад и пожељна, али она мора бити изречена са људском мјером, без изношења неистина и бруталног извргавања руглу основних истина вјере. То свакако не приличи озбиљним, особито државним, институцијама и медијима, које финансирају сви грађани наше земље. Не треба заборавити, уочи Великог Петка, да то пљување по Христу траје већ 2000 година – од Његовог распећа.
    Odličan tekst ! Pozivam sve da ga pročitaju
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #7598
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...nika-i-gradana

    https://www.cdm.me/hronika/priveden-...a-u-podgorici/

    Iz komentara se moze vidjeti da je korona dosta stvari promijenila u odnosu na vrijeme litija.

  25. #7599
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Biće fešta za vaskrs...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  26. #7600
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...nika-i-gradana

    https://www.cdm.me/hronika/priveden-...a-u-podgorici/

    Iz komentara se moze vidjeti da je korona dosta stvari promijenila u odnosu na vrijeme litija.
    U komentare se moze vidjeti da su vijesti prije mejsec dana uveli filtriranje pa sada biraju sta ce da objave. Sto nije slucaj na njihovoj stranici na FB pa je skroz suprotno misljenje tamo.

Page 304 of 644 FirstFirst ... 204254294300301302303304305306307308314354404 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •