Page 178 of 644 FirstFirst ... 78128168174175176177178179180181182188228278 ... LastLast
Results 4,426 to 4,450 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #4426
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Kako je meni milo sto u ovoj zemlji sve puca po savovima, vi nemate pojma.


  2. #4427
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,327
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Provokacija je kad čojek maše ispred svoje kuće zvaničnom zastavom CG slaveći medalju.

    Nije provokacija crtanje trobojki kao protest zakonu o slobodi zastava. Čekaj, zar nije vjeroispovjesti?

    A Kosovo? Je li skandiranje ex srcu Srbije vid protesta zakonu o slobodi vjeroispovjesti?
    To nije samo ex srce Srbije. Nego i Crne Gore. Ali ne znaš ti to. I ako Bog da biće opet srce. Nego ne znam šta tebi smeta sad Kosovo? Ili stranka kaže daj malo pričaj o tome šta se pjeva o Kosovu. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  3. #4428
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Zdravo zvončice.

    Drago mi je da si saglasna sa mojim viđenjem zakona, no evo... ipak ti moram odgovoriti na par pitanja.

    Quote Originally Posted by zvoncica
    A ja tebe sad pitam da li ti dozvoljavaš da neko u ovome što se ovih dana dešava u CG ne vidi ništa ni dobro ni lijepo? Vidi izmanipulisane vjernike (kad ovo kažem, tvrdim da na tim litijama ima najmanji br vjernika, onih pravih ljudi koje crkva odistinski interesuje i koji imaju svoga duhovnika i koji slave slavu uz popa koji im kadi pogaču, poste sve velike postove i srijede i petke i sl...da se razumijemo -ne kažem da ti ljudi nijesu izašli, jesu, ali njih je najmanje što mi ne da lagat crkva neđeljom do ovih litija skoro vazda poluprazna) i jednu ogromnu većinu birača DF i sličnih stranaka, kojima je jedini cilj da se vrate nekako majici u skute? (Da se razumijemo, nemam ja strah da će se takvo što više ikad desiti, nije luda Srbija)


    Ne mogu da dozvolim da niko ne vidi ništa lijepo u tome što su ljudi odlučili da se odupru ovom ''zakonu''.
    Koliko mogu da vidim iz tvog pisanja, ti si jedna od onih osoba kojima nikada neće biti povoljno da izađu na neki protest. Uvijek ćeš tražiti razloge zašto ne i uvijek ćeš naći za sebe opravdanje a u suštini samo ti nedostaje hrabrosti. Izvini, ali ja sam u svom pisanju stoprocentno iskren i pišem ono što zapažam i mislim (ne mora značiti da je tačno).

    Meni kao građaninu dovoljan razlog da podržim te ljude je onaj koji sam opisao u svom prvom postu na ovoj temi. Tuđi razlozi me ne interesuju niti želim da ih analiziram. Dok god su litije mirne, bez prisustva bilo kakve opozicione/pozicione garniture i dok god imaju obrise demokratskog protivljenja imaće moju punu podršku.

    Quote Originally Posted by zvoncica
    Vidim ljude kojima je bog u ustima samo kad ga psuju a bogami i one koji se drže za krst svki čas a čine nepočinstva kojih bi se svaki pošten čovjek stidio...ok, i to su građani, i imaju prava ka najbolji, ali Crna Gora ima 600 hiljada stanovnika i ko zna koliko je onih koji bi bili ravnodušni na izglasavanje ovoga i bilo kojega zakona....ljudi, zakoni su pitanje prava i u ovoj i svakoj državi ih je donijeto milion da nijesmo pitani i što je sad ovaj poseban? Zasto se moja ili bilo čija građanska svijest dovodi u pitanje ako ja ne mislim da treba da idem na nekakvu litiju?


    Prvi dio posta ne bih komentarisao jer je totalno bezvrijedan. Bilo kakva kategorizacija crnogorskog društva je u totalnoj suprotnosti sa građanskom inicijativom i predstavlja karcinom koji metastazira svake četiri godine.

    Što se tiče ovog dijela oko zakona, i on je netačan. Niti jedan jedini zakon u Crnoj Gori nije donijet na ovaj način. Nikada.

    Quote Originally Posted by zvoncica
    Ja recimo nemam ništa protiv postojanja SPC (ne zanima me okle joj pare dok god vjernici te pare ostavljaju na dar bogu, njihova stvar) u CG jer ta crkva ima vjernika najviše...lično znam i veliki broj ljudi koji su procrnogorski orijentisani ali su vjernici SPC, kao što znam i nešto malo onih koji bi radije krstili djecu u CPC...iskreno, ja sam pravoslavka po rođenju, nijesam krštena, ali kad bih se krstila to ne bi bila SPC. Što bi nekome smetala ta moja odluka? A neću se krstiti barem u ovu svijest
    Ođe vlada zakon, Ako misliš kao ja, dobro misliš!
    Pa neće biti baš tako!


    Uopšte se ne radi o SPC, CPC, Islamskoj zajednici ili narodnoj crkvi svih građana Crne Gore. Radi se o nečemu mnogo opasnijem, no da se ne ponavljam. Možda sam ostao malo nedorečen, s obzirom da sam neko ko je građanski orijentisan u principu sam i legalista. Apsolutno sam za regulaciju svake pore ovog društva, pa tako i crkvenih pitanja. Samo, ovo nije način. Cilj ne opravdava sredstvo i tačka.

    Tvoje privatne odluke o stvarima kao štu su krštenje, odlazak u crkvu i slično me uopšte ne interesuju. To je kao da me interesuje šta ti radiš u slobodno vrijeme, a to je za mene relevantno taman koliko li lanjski snijeg. Meni je (hipotetički) jedino bitno kako se ponašaš u situacijama gdje si u mogućnosti da napraviš potez ili pokreneš inicijativu iz koje može da se rodi nešto dobro i društveno korisno.

    Quote Originally Posted by zvoncica
    Ja želim državu Crnu Goru u kojoj vlada zakon i pravo, u kojoj će da žive svi njeni GRAĐANI nebitno koje su nacionalnosti i vjere u miru i slozi..ali...
    Neko gore napisa da zakon važi za sve osim za SPC i prvu familiju....saglasna potpuno i ne bih tu ništa dodala, nažalost je tako i samo mi nije jasno odakle vam snaga da se nadate da će tu formulu nekad neko na ovom prostoru a ko se pojavio pod kapom nebeskom u potonje vrijeme upjeti da izbriše?! Demokratija?! Ma hajde!
    Zavadi pa vladaj! I sve pod sloganom demokratija je sine! To je to


    Najlakše se predati. Ali onda nemoj makar da truješ mlade ljude i one koji imaju vjeru u bolje sjutra s ovakvim porukama da im je sve uzalud. Jednostavno priznaj sebi i svima ostalima da nisi mogla ili nisi htjela ili nisi imala hrabrosti ni da pokušaš išta da promijeniš. Šta god hoćeš. Samo nemoj da pričaš mladim ljudima da je sve uzalud i unaprijed ih obeshrabruješ u pokretanju bilo kakvog projekta, inicijative ili ideje o građanskoj Crnoj Gori, koja živi u miru i u kojoj svi imaju svoje mjesto pod suncem, bez obzira u koju crkvu idu i kako se ona zove.
    Last edited by Babbo Natale; 26-01-20 at 22:49.

  4. The Following 4 Users Say Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  5. #4429
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,928
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Kako je meni milo sto u ovoj zemlji sve puca po savovima, vi nemate pojma.
    Selo gori, a baba se ceslja.

    Kako ce sve niz jos vecu dolinu, odma jutro poslije izbora...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  6. #4430
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default


  7. #4431
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Ljiljane da ti odam jednu tajnu
    Mila na vlast drze srbi, ovi sto crtaju, pjevaju drazi itd. Makar njih 60 odsto izadje i glasa mila
    Pa eto kad je trebalo andrijevica velikosrpska je i hrvate glasala
    Tako da mojne mnogo da se natezemo
    Druga stvar, treba se distancirat od ovoga, jer i pored pametnih ljudi na tim protestima ce gledat da profitiraju politicke partije. Takodje ovo zvizdanje zastavi i ****** ****** to je vec stvarno pokazatelj da na zalost DF ima i dalje dosta podanika, to dalje znaci da milo ima da vlada jos 300 godina. Fino mladjarijo kofere u ruke

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  9. #4432
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    pa nisi nigde ni video da narod jedne države (čitaj Crne Gore) više voli neku drugu državu (čitaj Srbiju)...ne znam što se ovako ne zalijeću u Hrvatskoj? No svi ka bele lale slave katolički Božić zajedno sa svojim...i Hrvatska im je domovina a porIJEklom su iz Srbije....nemojmo
    Ne razumem uopste ovo u vezi Srba u Hrvatskoj.
    Znam da je bila litija i u Vukovaru pre neki dan.
    Ne znam zasto bi se država morala voleti. Pogotovo država koju personalizuje jedan režim ili jedan čovek.
    A pogotovo država u kojoj je jedan narod maltene ustavom proglašen kao remetilački faktor. Zahvaljujući režimu koji je oličava.

    Režimu, koji je svoju egzistenciju delom vezao za borbu protiv nekakvog velikosrpstva od kojeg CG navodno nema većeg neprijatelja.

    Ja iz tvojih postova naslućujem da si i ti sličnih svetonazora.

  10. #4433
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mašemo zvanicnom državnom zastavom pa kad ti pobijedis i propises da je državna zastava neka druga mahaćemo njom <3
    Zvoncice, ovo samo govori u prilog tome da je trenutna zastava, DPS zastava.
    Inace, drzavni simboli, kao sto su zastava, himna i grb se donose sirokim konsenzusom, dvotrecinskom vecinom uz neophodan kvorum u skupstini.
    Samo na taj nacin se garantuje stabilnost zemlje i naroda. Dugovjecnost. Sve ostalo je kratkog daha.
    E zato, ova zastava nije nasa zastava, nas desetine hiljada, stotinu hiljada, koje izadju na ulice.
    A pazi ovo, mi svi vasa braca i sestre. Rodjaci. Kumovi i komsije.
    A opet se vracamo na pocetak. Velikom Sefu u CG i treba da se koskamo, da poprijeko gledamo jedni druge. On broji milione, ja brojim dane do prvog.
    On ide u Majami, ja ga gledam na tv.
    On ima nekretnina, ja moju placam na kredit od 20 godina.
    On je nedodirljiv, a mene drzava ne moze da zastiti od klanova i kriminala.

    650hiljada stanovnika u srcu Evrope, ne moze drzava da prehrani, obezbijedi solidne plate, sprovodi zakon i stiti!? Kakva je to onda drzava?

    Imaj ti tvoju zastavu, ja cu moju. Ali nikad ti nista ruzno necu reci, niti pomisliti, jer djelimo istu nesrecu, imala ti vecu platu od mene ili ne... Nesrecu da zivimo u doba DPSa.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  11. The Following 2 Users Say Thank You to konzul For This Useful Post:


  12. #4434
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,327
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ljiljane da ti odam jednu tajnu
    Mila na vlast drze srbi, ovi sto crtaju, pjevaju drazi itd. Makar njih 60 odsto izadje i glasa mila
    Pa eto kad je trebalo andrijevica velikosrpska je i hrvate glasala
    Tako da mojne mnogo da se natezemo
    Druga stvar, treba se distancirat od ovoga, jer i pored pametnih ljudi na tim protestima ce gledat da profitiraju politicke partije. Takodje ovo zvizdanje zastavi i ****** ****** to je vec stvarno pokazatelj da na zalost DF ima i dalje dosta podanika, to dalje znaci da milo ima da vlada jos 300 godina. Fino mladjarijo kofere u ruke

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Za koga li glasaju onda Crnogorci da mi je znati. A oni sigurno ne izlaze na izbore. Jer nemaju koga da glasaju. Pa je bolje i Milo nego bilo ko drugi. Ali Stani. Ček ček. Ko ono ima vlast na Cetinju zadnjih 100 godina. :-) a nemojte sa tom pričom da opravdavate sami sebe. Zamisliš zviždanje crvenoj zastavi koja predstavlja to što sve predstavlja. Pa nemoguće. Kako se neko mogao usuditi. To su oni neprijatelji države. Uhh.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  13. #4435
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Extravaganca, ja izadjem na izbore i glasam kako ja glasam ali za mila, sdp,sd i pogotovo DF nikad ni milacica naravno
    Jer momak je pio pored mene, bili u istoj ekipi na proslavi nezavisnosti na trgu
    Taj vas sad pali ovuda
    Izvini ako si se nasao uvrijedjen

    No nikako da mi kaze neko od glasaca DF-a zasto izlazi na izbore i zasto DF nece da bojkotuje izbore?



    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  14. #4436
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ljiljane da ti odam jednu tajnu
    Mila na vlast drze srbi, ovi sto crtaju, pjevaju drazi itd. Makar njih 60 odsto izadje i glasa mila
    Pa eto kad je trebalo andrijevica velikosrpska je i hrvate glasala
    Tako da mojne mnogo da se natezemo
    Druga stvar, treba se distancirat od ovoga, jer i pored pametnih ljudi na tim protestima ce gledat da profitiraju politicke partije. Takodje ovo zvizdanje zastavi i ****** ****** to je vec stvarno pokazatelj da na zalost DF ima i dalje dosta podanika, to dalje znaci da milo ima da vlada jos 300 godina. Fino mladjarijo kofere u ruke

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

    Ja upravo to i govorim.
    Ipak ne bih rekao da ga drze Srbi na vlasti, ali dobar procenat ga glasa. U Beranama je opozicija pobijedila samo za jedan mandat. Stotinu glasova je presudilo. Danas citavo Berane izlazi na litije.

    Od ukupnog broja glasaca vlasti jedna petina su Srbi(prosrpski orjentisani ljudi). A na sjeveru Crne Gore je taj procenat jos veci.

    Ovo sa crtanjem zastava radi DF. Ne znam sto se o tome toliko govori. Politicka akcija jedne partije. A DPS kao hapsi, a ne smetaju im albanske zastave.

  15. #4437
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Zvoncice, ovo samo govori u prilog tome da je trenutna zastava, DPS zastava.
    Inace, drzavni simboli, kao sto su zastava, himna i grb se donose sirokim konsenzusom, dvotrecinskom vecinom uz neophodan kvorum u skupstini.
    Samo na taj nacin se garantuje stabilnost zemlje i naroda. Dugovjecnost. Sve ostalo je kratkog daha.
    E zato, ova zastava nije nasa zastava, nas desetine hiljada, stotinu hiljada, koje izadju na ulice.
    Državni simboli su definisani ustavom koji je usvojen dvotrećinskom većinom 2007. godine.
    Po anketama od prije 10 godina, 70% stanovništva je imalo pozitivan stav prema simbolima, 10% indiferentno, 20% negativan.

    Ono što je zanimljivo je da je taj procenat bio otprilike isti i za himnu i za zastavu i za grb.
    Oćete li nam objasnit zašto grb ne valja?

  16. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  17. #4438
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Za koga li glasaju onda Crnogorci da mi je znati. A oni sigurno ne izlaze na izbore. Jer nemaju koga da glasaju. Pa je bolje i Milo nego bilo ko drugi. Ali Stani. Ček ček. Ko ono ima vlast na Cetinju zadnjih 100 godina. :-) a nemojte sa tom pričom da opravdavate sami sebe. Zamisliš zviždanje crvenoj zastavi koja predstavlja to što sve predstavlja. Pa nemoguće. Kako se neko mogao usuditi. To su oni neprijatelji države. Uhh.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Dps na Cetinje ima nesto preko 4 hiljade glasova, a upisano oko 14 hiljada biraca, sto opet nije ni trecina. A stanovnistvo je skoro 90 posto "Crnogorci". Nego daj malo ove gradove po sjeveru sto su 90 posto Srbi a Dps ubjedljivoo


    Koliko ce ovih sa litije glasati Mila sjutra na izbore, preko 50 posto, zivi bili pa vidjeli

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Pterodaktil For This Useful Post:


  19. #4439
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Sve crnje i crnje, kao sto nam i samo ime drzave kaze.. Ali to je dobro, ljudi, kako ne kapirate?? Ovo je super sto je sve poslo u kuuuurac, jer.. ovaj narod je zasluzio mnogo, mnogo gore...


  20. The Following 4 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  21. #4440
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    A da vas ja pitam ono laički, Marko Milačić pomaže ili šteti ovim litijama?

    Ovo pitam jer se kroz narod priča kako se sve čini da se poremete mirne litije i molebani a nešto mi Marko ne izgleda kao neko ko bi to remetio.

    Navodno se radi na tome da se opet izazovu neki nemiri a mitropolija to ne želi nego želi da sve ostane kao do sada.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  22. #4441
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    A da vas ja pitam ono laički, Marko Milačić pomaže ili šteti ovim litijama?

    Ovo pitam jer se kroz narod priča kako se sve čini da se poremete mirne litije i molebani a nešto mi Marko ne izgleda kao neko ko bi to remetio.

    Navodno se radi na tome da se opet izazovu neki nemiri a mitropolija to ne želi nego želi da sve ostane kao do sada.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Kako ja tumačim, da nema MM 2.8%, DFovih akcija i petljanja od strane Vučića i Irineja koji drži moleban za sve srpske zemlje i opet, iako sam kaže da je zamoljen da to ne radi, negira crnogorsku naciju, mislim da bi ove litije bile još brojnije.

    Nekome, ovima koje sam pobrojao, ne odgovaraju ovakvi stavovi MCP a prije svega oličeni u izjavama Gojka Perovića, već žele da ove litije predstave kao borbu za srpstvo, što gle čuda i DPS tvrdi.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  23. #4442
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Sve crnje i crnje, kao sto nam i samo ime drzave kaze.. Ali to je dobro, ljudi, kako ne kapirate?? Ovo je super sto je sve poslo u kuuuurac, jer.. ovaj narod je zasluzio mnogo, mnogo gore...

    Zaslužio ja ti jemac...i to odavno

  24. #4443
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Marko dobija pare za vrisku i slikanje sa glavom na asfalt. Prosto njemu je njegov budjelar najbitniji
    A standardno kad bude trebalo da se izda DF ce tu da uleti, kao sto vidimo krenuli su sa krecenjem bez ikakve potrebe. Medjutim oni ne daju da se promijeni vlast u cg, jer znaju da bi i oni isti posli kao i vlast

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  25. #4444
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Sve dok je mirno dobro je.
    Ipak se dosta naroda skupi na molebanima a opet ovo izgleda kao da namjerno žele da se to poremeti.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  26. #4445
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Brate, ocemo li jednu forumsku akciju? Da se skupimo nedje nas 10 sa foruma, napravimo 10 barjaka, 5 crnogorskih, 5 trobojki plavetnih.. i zajedno podjemo na neku od ovih setnji. Masemo i vijorimo barjake, svi zbunjeni okolo, mi veseli, zajedno, booli nas kuuu... za sve.. Hocemo li??


  27. #4446
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nijesam pominjao alternativu demokratiji. Ja sam samo kazao da je jedno vazno dostignuce Evrope, a dodacu i civilazijski iskorak, odvojenost drzave od crkve. Crkva je bila jako mocna i znamo sto je sve radila u Srednjem vijeku. Sve dok na talasu revolucije iz 1789. nije doslo do onog sto si citirao "Caru carevo". To je ono sto je odvelo Evropu u industrijsku revoluciju i napredak. Galilejovo "E pur si muove" (makar to stvarno ne bile njegove rijeci) simbolicki oznacava kraj vladavine crkvene dogme i ulazak u slobodno drustvo i slobodu govora, kad vise nece bacati na lomacu ljude zbog jeresi. U pravoslanim drzavama crkva je nekako uvijek bila bliska vlastima. To nije dobro. Mozda je to jedan od razloga zbog kojih demokratija nije na visokom nivou u tim drzavama? Ono guslanje popova po ratistima, popovi s mitraljezima, surovanje s ratnim zlocincima...mogo bih jos da nabrajam. To bas nema mnogo veze s vjerom. A ima s nacionalizmom. Zastave koje su ovih dana aktuelne su samo simbol Nas je narod, zao mi je sto to moram kazati, primitivan i s njime je lako manipulisati. Pomenuo si komuniste. Dobar dio danasnjih vjernika su bivsi komunisti. Licno ih znam dosta. Neki su vrlo bliski crkvi. I jednoj i drugoj. To su ljudi kojima treba neko da ih vodi. Pa su partiju zamijenii crkvom. Treba neko da ih vodi, makar bio i kao onaj slijepac iz one price Domanovica. Zbog toga smo tu dje smo. Evropska kanta koju svako shutira i ubacuje svoje smece u nju. I, sto je mozda od svega najgore, zemlja u kojoj je proporcionalno onoliko malo morala i postenja u odnosu na ono koliko se na postenje pozivamo. U skladu s onim, ko o cemu...Zemlja prevaranata, prevtljivaca, ljudi koji jedno govore, drugo rade, trece misle....psuju DPS pa ga onda na izborima glasaju zbog dzaka brasna... tu onda nema vjere. Zato sam i kazao da u Crnoj Gori mnogi samo vjeruju da vjeruju.
    Jedan od boljih postova dosad, a čini mi se da sam se raspravljo sa Ostojom prije 7-8 dana, nego ne znam, kratko mi je pamćenje, ko narodu, šta ćeš.



    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ljiljane da ti odam jednu tajnu
    Mila na vlast drze srbi, ovi sto crtaju, pjevaju drazi itd. Makar njih 60 odsto izadje i glasa mila
    Pa eto kad je trebalo andrijevica velikosrpska je i hrvate glasala
    Tako da mojne mnogo da se natezemo
    Druga stvar, treba se distancirat od ovoga, jer i pored pametnih ljudi na tim protestima ce gledat da profitiraju politicke partije. Takodje ovo zvizdanje zastavi i ****** ****** to je vec stvarno pokazatelj da na zalost DF ima i dalje dosta podanika, to dalje znaci da milo ima da vlada jos 300 godina. Fino mladjarijo kofere u ruke

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Svako u Crnu Goru koji imalo prati politiku zna da velik dio Srba glasa Mila, to je matematika koja je neumoljiva.

    Druga stvar, ovi se opasno igraju s glavom narodu. Svi dosad protesti i pobune to je sve izrežirano i sav je taj narod izmanipulisan. A u pozadini teku dogovori. E jebeš ga nijesam tolko pametan da znam ko i šta ali Amfilohije nešto dobro vaga izgleda. Sad kako stvari stoje a ne mora ni to značit da je tačno. Imaš vlast koja gura zakon i podjele. Imaš mirne litije sve brojnije, crkva se volšebno razmeće brojnošću pastve koju je mobilisala i nikad umjerenijeg Rista i Gojka koji fura neku pomiriteljsku, savremenu dopadljivu verziju srpskocrnogorskog bratstva uvijenu u kosmopolitske oblande. I onda imaš ove dežurne Srbe sa dna kace koji služe da izađu sa ovom ikonografijom i retro nacionalističkim manifestacijama i ispadima da bi kompromitovali poziciju MPC koja je u prednosti. Vuku se šahovski potezi, ovo jes parada i predstava ali ima i još nešto pomeđu toga, neko nekoga pritiska i neko se razračunava. Nijesu ni ovi klanovi van toga svega, vjerujem da udba ključa ovih dana.

  28. #4447
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Kako je meni milo sto u ovoj zemlji sve puca po savovima, vi nemate pojma.
    Oh kako je dobro. Zemlja se raspada a ako Bog da jos vise ce. Odem svaku litiju oni citaju molitve za spas bolesnika crkava a ja se u sebi molim da se drzava jos vise raspada. Zato hvala vladi CG sto nas drze u kanalu ali moze to jos dublje jer kao najvece splacine od naroda zasluzujemo. Pozivam sve da me isprate I zajedno glasamo DPS u namjeri da imaju apsolutnu vecinu da se Sto vise izmokre po ovim braniteljima.

  29. The Following User Says Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  30. #4448
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    Svako u Crnu Goru koji imalo prati politiku zna da velik dio Srba glasa Mila, to je matematika koja je neumoljiva.

    Druga stvar, ovi se opasno igraju s glavom narodu. Svi dosad protesti i pobune to je sve izrežirano i sav je taj narod izmanipulisan. A u pozadini teku dogovori. E jebeš ga nijesam tolko pametan da znam ko i šta ali Amfilohije nešto dobro vaga izgleda. Sad kako stvari stoje a ne mora ni to značit da je tačno. Imaš vlast koja gura zakon i podjele. Imaš mirne litije sve brojnije, crkva se volšebno razmeće brojnošću pastve koju je mobilisala i nikad umjerenijeg Rista i Gojka koji fura neku pomiriteljsku, savremenu dopadljivu verziju srpskocrnogorskog bratstva uvijenu u kosmopolitske oblande. I onda imaš ove dežurne Srbe sa dna kace koji služe da izađu sa ovom ikonografijom i retro nacionalističkim manifestacijama i ispadima da bi kompromitovali poziciju MPC koja je u prednosti. Vuku se šahovski potezi, ovo jes parada i predstava ali ima i još nešto pomeđu toga, neko nekoga pritiska i neko se razračunava. Nijesu ni ovi klanovi van toga svega, vjerujem da udba ključa ovih dana.
    Može li bit ovo

    https://www.vijesti.me/kolumne/molebani-za-vucica

    Jes možda u domenu teorija zavjere, ali ne djeluje nerealno.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  31. #4449
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ljiljan View Post
    U Hrvatskoj je drugacije. Tamo uglavnom napadaju Srbijance, dok sa domacim Srbima skoro da nema problema. I to uprkos ratu, uprkos tome sto su hrvatski Srbi zapoceli sukobe.
    Crna Gora radi suprotno od Hrvatske. Ona maltretira i ponizava domace Srbe dok Srbijance docekuje sa najvecim pocastima.

    Crnogorci idu u Srbiju, tamo imaju biznise i osjecaju se kao kod kuce. Dok Hrvati ne idu u Srbiju niti ih zanima Beograd.
    Zasto sa domaćim Srbima nemaju problema? Što misliš? Kako žive "domaći" Srbi u Hrvatskoj? Kao građani Hrvatske lojalni Hrvatskoj, ne mašu zastavama niti Kosovom i nato paktom...valjda i hrvatski Srbi imaju istu istoriju i tekovine? Ili ne? Ovu priču ovdje završavam jer nije tema-

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Zvoncice, ovo samo govori u prilog tome da je trenutna zastava, DPS zastava.
    Inace, drzavni simboli, kao sto su zastava, himna i grb se donose sirokim konsenzusom, dvotrecinskom vecinom uz neophodan kvorum u skupstini.
    Samo na taj nacin se garantuje stabilnost zemlje i naroda. Dugovjecnost. Sve ostalo je kratkog daha.
    E zato, ova zastava nije nasa zastava, nas desetine hiljada, stotinu hiljada, koje izadju na ulice.
    A pazi ovo, mi svi vasa braca i sestre. Rodjaci. Kumovi i komsije.
    A opet se vracamo na pocetak. Velikom Sefu u CG i treba da se koskamo, da poprijeko gledamo jedni druge. On broji milione, ja brojim dane do prvog.
    On ide u Majami, ja ga gledam na tv.
    On ima nekretnina, ja moju placam na kredit od 20 godina.
    On je nedodirljiv, a mene drzava ne moze da zastiti od klanova i kriminala.

    650hiljada stanovnika u srcu Evrope, ne moze drzava da prehrani, obezbijedi solidne plate, sprovodi zakon i stiti!? Kakva je to onda drzava?

    Imaj ti tvoju zastavu, ja cu moju. Ali nikad ti nista ruzno necu reci, niti pomisliti, jer djelimo istu nesrecu, imala ti vecu platu od mene ili ne... Nesrecu da zivimo u doba DPSa.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Brate ti možeš da je zoveš DPS ali DPS nije država i ja je ne poistovjećujem! Problem je taj što ćeš ti kad god ne bude po tvojoj volji o čemu se god bude radilo, silom ćeš se truditi svoje da nametneš čak iako si manjina (mislim po broju glasova ne nacionalna manjina) , a ja vidiš volim Crnu Goru i to je moja domovina, taman je vodio i vojvoda mandić! (pu pu daleko bilo )
    Nije država Crna Gora kriva što je vode ovi koji je vode i što je urnisaše...koliko me sjećanje služi, ovi državni simboli su usvojeni većinom, to što su ih predložili oni koji su pobijedili na izborima i što se samo njihova pitala....to ti je tako, onaj koji pobijedi odlučuje onaj koji gubi samo može da se ljuti....tačka!
    Takođe na izborima ne pobjeđuje dps jer ga ja glasam (ja apstiniram potonjih godina, ali i to mi zamjerate ), no jer ga glasaju mnogi od ovih koji ga pljuju? Zapravo zna se tačno ko su dps tijelo glasačko i on to uvijek ima, i vazda dokupi koliko mu treba...okle dokupljuje? Mene još nije kupovao, pa se zamislite na koga je cijena istaknuta!
    Nije moja želja da se bilo ko osjeća loše u našoj državi, ali kao što si lijepo rekao svi smo u istim ******* i nema potrebe da zato što dps pobjeđuje godinama ti i ja ovuda ratujemo?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  32. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  33. #4450
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zasto sa domaćim Srbima nemaju problema? Što misliš?
    Zvoncice, da prostis, nama pola drzave cine mjesoviti brakovi srb-mne. Slavimo iste slave, iste svece, lomimo kolac, volimo njihove zene, oni nase.. Fala bogu da ce ovdje uvijek biti potpuno druga prica, jer su jednostavno prejake niti koje nas spajaju sa Srbima. Ne moze se to nasilno kidati svakakvim sramnim zakonima, priznavanjima Kosova, sankcijama Rusiji i slicnim gadostima ove vlade. Te veze ce nadzivjeti i Mila i DPS i Srba ce uvijek odje biti puno, za neke i previse. To nikakve veze nema sa Hrvatskom...


Page 178 of 644 FirstFirst ... 78128168174175176177178179180181182188228278 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •