Page 402 of 644 FirstFirst ... 302352392398399400401402403404405406412452502 ... LastLast
Results 10,026 to 10,050 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #10026
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Ovako pobjednicki ,radujemo se . Carstvo nebesko djede!

    Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

  2. #10027
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Jel procitano pismo sto ga je Amfilohije ostavio Krivokapicu? Ne vidjeh nidje tekst.
    Pismo -Tekst:

    “Dobri moji crnogorci i srbi ko vas je poznavao ni pakao mu neće teško pasti.” Iskreno vaš mitropolit

    Ovo mi je drug rekao ciji drug je dobar sa bratom od tetke Krivikapićevog druga iz srednje skole. Nemote ovo širiti dalje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Caesar; 01-11-20 at 16:50.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. The Following 4 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  4. #10028
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Nesto razmisljam o tome kako je Amfilohije odbio ponudu Njemacke i Srbije da ga prebace tamo na lijecenje, jer "treba da dijeli sudbinu svog naroda i lijeci se kao i oni".

    Ima li, medju nasim silnim patriotama i komitima, od Predsjednika nanize, jednog jedinog ko ne bi uhvatio prvi avion za kliniku Svarcvald, da zivot spasava, ne osvrnuvsi se ni jednom na tugu i jad KBC-a?

  5. The Following 5 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  6. #10029
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Pitanje je kolike bi mu bile sanse za prezivljavanje da je bio prebacen bilo dje...Svi imaju respiratore i ljekove i koliko znam lijece covid po istom protokolu. Sjecamo se onog doktora iz Bara, relativno mlad covjek, koji je prebacen helikopterom u Austriju pa mu nije bilo spasa...

  7. #10030
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nesto razmisljam o tome kako je Amfilohije odbio ponudu Njemacke i Srbije da ga prebace tamo na lijecenje, jer "treba da dijeli sudbinu svog naroda i lijeci se kao i oni".

    Ima li, medju nasim silnim patriotama i komitima, od Predsjednika nanize, jednog jedinog ko ne bi uhvatio prvi avion za kliniku Svarcvald, da zivot spasava, ne osvrnuvsi se ni jednom na tugu i jad KBC-a?
    Primao je remdesivir koji košta 350 eura po dozi.
    Ne ulazeći u to koliko je pomenuti lijek djelotvoran, prosječan pacijent u KBC-u može da zaboravi na njega.

  8. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  9. #10031
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    https://nova.rs/posts/ako-vucic-drzi...a-kulisa-opela


    E da.. Dejan Nakic je covek koji vedri i oblaci u Patrijarsiji...

  10. #10032
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Primao je remdesivir koji košta 350 eura po dozi.
    Ne ulazeći u to koliko je pomenuti lijek djelotvoran, prosječan pacijent u KBC-u može da zaboravi na njega.
    Mozda nisi znao, primao je remdesvir tek kad ga je Srbija obezbijedila za svakog pacijenta kome je trebao.

  11. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  12. #10033
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mozda nisi znao, primao je remdesvir tek kad ga je Srbija obezbijedila za svakog pacijenta kome je trebao.

    RTCG
    Amfilohiju remdesivir obezbijedile bliske osobe


    N1
    Mediji: Amfilohije prima remdesivir, lek nije obezbedio Klinički centar


    Danas
    Amfilohije negativan na korona viris, ambasador Srbije posredovao u nabavci leka

    „Kao ambasador sam posredovao između Kliničkog centra Crne Gore, kabineta predsednika Srbije i nadležnih institucija“, izjavio je ambasador Božović za Radio Slobodna Evropa (RSE).
    Kako je rekao, to je urađeno „kao i za sve druge pacijente i građane koji su se obratili Ambasadi ili direktno zdravstvenim institucijama Srbije“.
    „Nikakav poseban status ili tretman nema mitropolit u odnosu na druge pacijente“, kazao je Božović.
    Prvo, lijek je potreban faktički svima koji su hospitalizovani.
    Drugo, Ambasador Božović reče da je nabavljen za ljude koji su se obratili srpskoj ambasadi ili zdravstvenim institucijama Srbije, a ne da su snabdijevali KBC.
    Tako da bih volio da vidim neke konkretnije informacije, ako su mi promakle.
    Last edited by ASC; 01-11-20 at 19:16.

  13. #10034
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Mislim da je recenica da nije imao nikakav posebna tretman odgovor na tvoje pitanje.

    Da se vratimo sad na moje. Je li moguce i zamisliti jednog od nasih vodećih "patriota" kako odbija prevoz u Njemacku da bi ostao u nasoj bolnici i bio lijecen kao nasi pacijenti?

    Da podsjetim da oni majke voze za inistranstvo kad nogu slome.

  14. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  15. #10035
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Imate li mogucnost da gledate newsmax adria na novoj?

    Slusajte coveka sta prica...

  16. #10036
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B3lv3d3r View Post
    Pitanje je kolike bi mu bile sanse za prezivljavanje da je bio prebacen bilo dje...Svi imaju respiratore i ljekove i koliko znam lijece covid po istom protokolu. Sjecamo se onog doktora iz Bara, relativno mlad covjek, koji je prebacen helikopterom u Austriju pa mu nije bilo spasa...
    Koji je prebačen izuzetno kasno. To je velika razlika.

    Btw, kad čovjek sabere litije, patriotske skupove, izbore i ovo juče i danas, ja mislim da smo mi kolektivni imunitet obrnuli jedno x2.
    Last edited by Outcasted; 01-11-20 at 19:32.

  17. #10037
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    407
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da je recenica da nije imao nikakav posebna tretman odgovor na tvoje pitanje.

    Da se vratimo sad na moje. Je li moguce i zamisliti jednog od nasih vodećih "patriota" kako odbija prevoz u Njemacku da bi ostao u nasoj bolnici i bio lijecen kao nasi pacijenti?

    Da podsjetim da oni majke voze za inistranstvo kad nogu slome.
    Mislim da ti ne treba odgovor na pitanje...

  18. #10038
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nesto razmisljam o tome kako je Amfilohije odbio ponudu Njemacke i Srbije da ga prebace tamo na lijecenje, jer "treba da dijeli sudbinu svog naroda i lijeci se kao i oni".

    Ima li, medju nasim silnim patriotama i komitima, od Predsjednika nanize, jednog jedinog ko ne bi uhvatio prvi avion za kliniku Svarcvald, da zivot spasava, ne osvrnuvsi se ni jednom na tugu i jad KBC-a?
    Moram reći da iako o Amfilohiju nemam neko pretjerano dobro misljenje, svejedno se nikad nijesam radovala nicijoj smrti pa ni njegovoj a ruku na srce što se mene tiče jedini njegov grijeh kao sveštenog lica i čovjeka su riječi, čuš mene uvrede, upućene Crnogorcima, za sve ostalo skidam kapu, i borba za Kosovo, i izvlačenje mrtvih, ranjenih, borba za svoj narod, za srpstvo, kamo sreće da smo mi imali jednoga takvoga pastira koji se tako za crnogorstvo borio...tako da moram reći da sam izrazito obratila pažnju upravo na te njegove riječi i moram reći, moje poštovanje zbog te odluke! E to je odluka jednoga vjerskoga vodje, jednoga rodoljuba i čovjeka koji stvarno dijeli dobro i zlo sa svojom pastvom....svi znamo da se i najmanji stentić stavljao u Italiji, da su majke vodjene u svajcarsku zbog kuka, da su nam sa govornica porucivali da imamo povjerenje u nase zdravstvo a avione su palili da idu kod ušnoga u švajcarsku....pamtimo mi dobro, mozda ne reagujemo uvijek ali pamtimo. Amfilohije je ostao tu, a znamo da je samo mogao prvo slovo bilo koje klinike u svijetu da kaze, pa minimum VMA najdrazi medicinski centar prosječnog Crnogorca...ja ga ne bih odbila pravo da vam kazem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. The Following 4 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  20. #10039
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da je recenica da nije imao nikakav posebna tretman odgovor na tvoje pitanje.
    Pa naravno da tako nešto neće da prizna.
    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Da se vratimo sad na moje. Je li moguce i zamisliti jednog od nasih vodećih "patriota" kako odbija prevoz u Njemacku da bi ostao u nasoj bolnici i bio lijecen kao nasi pacijenti?

    Da podsjetim da oni majke voze za inistranstvo kad nogu slome.
    Nije, naravno.
    Ne samo "patriota", nego će se rijetko odreći kvalitetnijeg liječenja ako mu je dostupno zarad nekih moralnih poena.

    Sad, što se isti liječe po svijetu od para koje su opljačkali, dok običan narod trpi poslijedice te korupcije kroz zapušten zdravstveni sistem je priča za sebe.

  21. #10040
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Imate li mogucnost da gledate newsmax adria na novoj?

    Slusajte coveka sta prica...
    daj hint?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #10041
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    daj hint?
    Fino je govorio, opleo po Vučiću i njegovim pudlicama uz naravno standardno nepriznavanje Crnogoraca, ali na to smo valjda već navikli.

  23. #10042
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Pa naravno da tako nešto neće da prizna.

    Nije, naravno.
    Ne samo "patriota", nego će se rijetko odreći kvalitetnijeg liječenja ako mu je dostupno zarad nekih moralnih poena.

    Sad, što se isti liječe po svijetu od para koje su opljačkali, dok običan narod trpi poslijedice te korupcije kroz zapušten zdravstveni sistem je priča za sebe.
    Mislim da smo svi čitali kolumnu u Vijestima g.Ivanovića u kojoj j eopisao svoj boravak u KBC na cuvenom covid odjeljenju....da se ne lazemo, svi smo svjesni bili da je kompletna procedura njegovoga liječenja bila protokol za povlaštene, prvo, sam je rekao da je dr pulmolog kuma, koja ga je odmah primila na odjeljenje zbogo obostrane upale pluća....izvini @lucke što te pominjem u ovom kontekstu, ali sam pazljivo pročitala post o tvojoj bolesti, koliko sam procitala nakon sedam dana preko 39 temperature i antibiotika da se sprijeci upala pluca razvila se obostrana upala pluca sa smanjenim nivoom kiseonika u krvi....sa istim nalazima je Ivanovič primljen u bolnicu i to ne na covid odjeljenje jer test mu to nije pokazao, nego na pulmologiju...tako da ako je Ivanović povlašten, naravno da je i Amfilohije, prije od njega, po meni...a Lucke i mi ostali mozemo i doma da primamo infuzije dva puta dnevno i da se borimo za kiseonik....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #10043
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ko to?

  25. #10044
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Fino je govorio, opleo po Vučiću i njegovim pudlicama uz naravno standardno nepriznavanje Crnogoraca, ali na to smo valjda već navikli.
    Nemam ovo i ne znam ko je govorio? Amfi? Bećković? ?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  26. #10045
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nemam ovo i ne znam ko je govorio? Amfi? Bećković? ?
    Ma ne nego neki profesor sa bogoslovskog fakulteta kojem su uzgred budi rečeno Irinej i ekipa zabranili da više predaje.

  27. #10046
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Da... covek je objasnio raspodelu moci u SPC... i kako stvari funkcionisu ... pogotovo oko Irinije patrijarha ali i Irineja Bulovica...

    Evo jos jedan dobar link

    https://nova.rs/posts/video-beseda-v...anas-je-vaskrs

    Ne skontah komentar oko crnogoraca, mozda nisam pazljivo sve slusao?

  28. The Following User Says Thank You to zaro For This Useful Post:


  29. #10047
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    vjerovatno je mislio na beckovica.

  30. #10048
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da je recenica da nije imao nikakav posebna tretman odgovor na tvoje pitanje.

    Da se vratimo sad na moje. Je li moguce i zamisliti jednog od nasih vodećih "patriota" kako odbija prevoz u Njemacku da bi ostao u nasoj bolnici i bio lijecen kao nasi pacijenti?

    Da podsjetim da oni majke voze za inistranstvo kad nogu slome.
    Generalno cijenim tvoja mišljenja kad se ne oslanjaju na komparativnu logiku.Tačno te vidim kad prva buduća afera pogodi vlast kako ćeš reći:a nisu vam smetale afere dok je dps bio na vlasti

    Činjenice (na osnovu objava u medijima).
    1. Lijek je nabavljen,da upotrijebim lokalnu frazu, preko veze. Takođe spika je bila i o posebnoj vrsti respiratora koji KbC nema a koji je ponuđen (ne znam da li dostavljen i upotrebljavan u liječenju mitropolita). U kontekstu posebnog tretmana,meni to liči na poseban tretman a da se razumijemo,nemam ništa protiv toga,bez obzira što nisam religiozan.Mislim da je svakako trebalo uraditi sve što se moglo i stekao sam utisak da je tako i bilo.

    2. Mitropolit je odbio transport i liječenje u zemljama sa boljom i naprednijom zdravstvenom brigom pravdajući to željom da bolest i to što ga je zadesilo, pokuša da prevaziđe kao i (njegov) CG narod. U kontekstu jučerašnjeg i današnjeg dešavanja, mislim da je mogao napisati neku "poslanicu" da bude ispraćen bez velike pompe i zdravstvenih rizika za narod,ali sada je lako pametovati...

    Poseban život,posebna uloga,posebna stolica,posebne besjede,posebna borba,poseban tretman,poseban ispraćaj.

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  31. The Following 2 Users Say Thank You to ToJeMojBrat For This Useful Post:


  32. #10049
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Da... covek je objasnio raspodelu moci u SPC... i kako stvari funkcionisu ... pogotovo oko Irinije patrijarha ali i Irineja Bulovica...

    Evo jos jedan dobar link

    https://nova.rs/posts/video-beseda-v...anas-je-vaskrs

    Ne skontah komentar oko crnogoraca, mozda nisam pazljivo sve slusao?
    Amfilohije je bio mitropolit srpskog naroda u Cmoj Gori...

  33. #10050
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Generalno cijenim tvoja mišljenja kad se ne oslanjaju na komparativnu logiku.Tačno te vidim kad prva buduća afera pogodi vlast kako ćeš reći:a nisu vam smetale afere dok je dps bio na vlasti
    Iskreno, ne volim whataboutisme... reci "oni su bili gori" nije odgovor na grijehe nove vlasti. Ali podsjecanje da je Amfilohije odbio da bude prebacen u Njemacku ili Srbiju nisam koristio za opravdavanje bilo cega.

    Istina je da Amfilohijevo lijecenje nikad nije moglo biti sasvim prosjecno, ako nista drugo ono zbog tima ljekara koji bi sve ucinili za njega. Ali je ipak njegovo ostajanje i KBC drastican kontrast u odnosu na ono na sta smo navikli. Iskreno, mogu da zamislim Krivokapica ili Abazovica ili Becica da to isto urade, ali nikad Djukanovica ili Markovica ili Gvozdenovica.

    Ovo je potvrdilo utisak koji sam stekao tokom par kratkih kontakata - da je Amfilohije izraziti crnogorski patriota. Uvijek beskrajno ponosan i na porijeklo iz Crne Gore i na Crnu Goru samu, ali se taj patriotizam manifestovao djelima, a ne rijecima. Zato ni najmanje nisam bio iznenadjen kad je odbio da ga prebace u inostranstvo. Jos jednu stvar vjerujem bez ikakvog dokaza - sad da ga vratis u taj prvi dan bolesti opet bi odbio.

  34. The Following 7 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


Page 402 of 644 FirstFirst ... 302352392398399400401402403404405406412452502 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •