Page 311 of 644 FirstFirst ... 211261301307308309310311312313314315321361411 ... LastLast
Results 7,751 to 7,775 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #7751
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    ,,Napisao sam poruku na Fejsbuk nalogu nakon što sam bio izložen kritikama i napadima na mene i stručni tim. Napisao sam da to treba da preuzme neko ko to bolje da radi, jer taj nivo bezobrazluka je prevazišao ono što može da se prihvati. To je moj privatni nalog. Duboko me je pogodila molba sinoda SPC jer potpuno negira sve ono što je dosadašnji pokušaj da se spasu životi. Osetio sam potrebu da treba da se sklonim. Bio sam na razgovoru kod predsednika i premijerke i jasno je da imam radnu obavezu. Moram da kažem da je to snažna podrška predsednika. Bez takve podrške predsednika i vlasti mi ne bismo mogli da uradimo ništa, svestan sam politizacije, ali to je istina", istakao je Kon.

    Sent from my Motorola 8400
    https://www.juznevesti.com/Drushtvo/...mislio.sr.html
    tu je i ovaj status sa FB naloga,sad vidjeh

  2. #7752
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ustva-vjernika


    Mitropolija crnogorsko-primorska saopštila je da će se Vaskršnja liturgija ove godine obaviti bez prisustva vjernog naroda.

    Oni su pozvali sve pravoslavne vjernike, da kao i tokom posta, ispoštuju uputstva medicinske struke.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  4. #7753
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Саопштење за јавност



    Цетиње, 15. април 2020.

    У Великим данима спомена на Христово страдање и ишчекивање најсвјетлијег дана Христовог Васкрсења, обраћамо се православним хришћанима и свим грађанима Црне Горе са пастирском бригом и одговорношћу. Ни током цијеле календарске године, а ни у животу човјека и свијета, нема значајнијих дана од ових који су пред нама. Побједа живота над смрћу јесте суштинска, прва и посљедња, еванђелска порука. И ми у њу вјерујемо. То је вјера наших предака. У том духу и са таквом вјером и надом стојимо и усред овог искушења са смртоносним заразним вирусом. Све што доноси смрт и раздвајање је привремено, живот је вјечан, а човјек бесмртно биће.

    Знајући да нам је свима као људима подједнако потребна брига и о души и о тијелу, позивамо вјернике наше Цркве да празник Васкрсења Христовог прославимо уз поштовање и црквених и здравствених правила. Уз поштовање поретка Цркве, али и стручних препорука здравствених служби. На поштовање љекарских препорука у јеку епидемије смо позивали у свим нашим саопштењима ( почев од 13. марта до данас ) и владали смо се по њима. Од 13. марта не организујемо црквене скупове (литије, предавања, часове хорова или вјеронауке…), а од 22. марта богослужења у храмовима обављамо без непосредног присуства вјерног народа. У току Васкршњег поста смо позивали вјернике да молитве обављају у својим домовима, а да сваку дилему разрјешавају са својим свештеником. Наша је пастирска препорука била да се сви заједно стрпимо до Васкрса.

    Међутим, ових дана су представници Митрополије црногорско-приморске имали састанак са најмјеродавнијим љекарским адресама у Црној Гори. На том састанку смо непосредно увјерени да опасност смртоносне заразе није прошла и да су пред нама не само дани прослављања Васкрса него и дани обавезне и појачане пажње у вези опште здравствене заштите. С тим у вези, молимо и позивамо све православне вјернике да – као и током поста – и на сам дан Васкрса испоштују препоруке и упутства медицинске струке. Васкршње службе, које ће служити митрополит и сами свештеници, ће се, ради духовне утјехе и учешћа, уживо преносити путем црквених медија (будући да нисмо добили простор на Јавном сервису, једине државне телевизије у региону која неће директно преносити васкршња богослужења), а Свету тајну причешћа, храњење Хљебом Живота, обавићемо, уз Божију помоћ, по Васкрсу – чим се за то укаже прилика. Вјерујемо и надамо се да неће проћи пуно времена и до тога дана. Исто тако, све вас молимо да сва питања везана за духовни живот рјешавате искључиво са својим свештеником и духовником. Ми и овом приликом приносимо молитве за све болеснике и здравствене раднике који својим служењем ближњима и болнима свједоче Христа Бога Љубави, распетог за живот и вјечно здравље свијета. Литургија се иначе служи ”за све и сва”, за присутне и из оправданих разлога одсутне.

    Нажалост, не можемо да прећутимо и болну чињеницу да, током трајања епидемије, одређене структуре власти у Црној Гори злоупотребљавају општу невољу, па и рестриктивне здравствене мјере како би се, по сваком могућем питању, обрачунавале са Црквом. Гомила непримјерених текстова, објављених ових дана у режимским медијима, били су само припрема за скандалозни поступак подгоричке полиције на Цвијети када је, без јасног образложења и конкретног повода, на саслушање приведен црногорски митрополит г. Амфилохије са десет свештеника. Савјет за грађанску контролу рада полиције Црне Горе је утврдио да је у том случају полиција направила читав низ пропуста, међу којима је и неадекватна заштита, себе и других, од могуће заразе вирусом! Бројни су позиви страних амбасада и вјерног народа на адресу Митрополије у којима је исказано интересовање за овај случај и протести због злоупотребе полицијских овлашћења.

    Не могу се оправдати, а ни разумјети политичари који и овакве околности злоупотребљавају у борби са неистомишљеницима. Умјесто да се ради на свенародном јединству и да се кроз дијалог дође до најбољег договора – полиција и тужилаштво се обраћају вјерном народу и свештенству језиком пријетњи, а свештеници се приводе! Схватамо да нема никакве сумње да би саборно литургијско окупљање на Васкрс са вјерним народом било злоупотребљено како би се Црква по ко зна који пут лажно оптужила за ”антидржавну дјелатност” и сличне лажи. Све вас позивамо да не не дајемо повода да они који Цркви не желе добро остварују своје намјере и тако нам загорчају велики празник. Поред свега горе реченог, јасно је да ћемо након овог позива на поштовање прописаних мјера скинути тешко бреме оним часним и честитим државним службеницима који су, због коре хљеба и опстанка своје породице, невољно принуђени да извршавају наређења против Цркве. На тај начин ћемо, поред осталог, испунити и ријеч апостолску: ”Носите бремена један другога, и тако испуните закон Христов” (Гал. 6, 2).

    Исто тако молимо да престане ширење још једног тешког гријеха према ближњему којем служимо ових дана – осуђивање и лажно свједочење на ближње своје. Чувајмо га се и нека нам заповијест Христова буде водиља у томе: ”Који је међу вама без гријеха нека први баци камен” (Јн. 8, 7). Клеветање, шпијунирање и брутални прогон неистомишљеника, осим што су гријеси пред Богом којим се угрожава вјечно људско достојанство, такође су и нечојски поступци који срамоте и међу људима онога који их чини.

    Драга браћо и сестре! Ово су разлози због којих ће се – све ако је неко то и заборавио – Црква ангажовати, у првим данима редовног стања, да се обнове протестне литије против оних који би да озаконе безакоње и да продубљују подјеле и мржњу међу људима. Непријатности које су се десиле на Златици на Цвијети нека буду разлог за нашу повећану духовну будност и да ничим не нарушимо радост и светост васкршњег јутра, да никоме не дамо повода за свађу и сукобе, а посебно не онима који их, очигледно, жељно ишчекују и подстичу. Довољно је да знамо да је митрополит са подгоричким свештенством поднио посљедњу непријатност учествујући у Христовом распећу и Његовој васкршњој побједи над неправдом и смрћу.

    Све вас поздрављамо поздравом вјере, наде и вјечне Љубави: Христос васкрсе!

    Из Митрополије црногорско-приморске
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  5. #7754
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    Ja ne razumijem sto Mitropolija treba da prihvati a da vec nije prihvatila i sto se zuri ,a receno je da ce obavijestiti narod saopstenjem vezano za Vaskrs???
    Polakote
    Na pitanje "što se žuri" ja ne znam što bih rekao bez "što se uopšte raspravlja". Jel se reklo "bez vjernika" - jes. Šta se sad desilo u međuvremenu, da se vraćamo na priče o "vjernici su sami došli".

    Svaki kafić koji je otvoren jer radi dostavu, dužan je da se stara da niko ne sjedne unutra i ne pojede slane palačinke u suprotnom ode gazda pod Martinićku gradinu. Isto je za svako pravno lice, trenutno je svako poslovanje uslovljeno poštovanjem mjera.

    Dakle, ako je služba bez vjernika, onda ne može da se ušeta za vrijeme službe u crkvu nikako, i za taj dio je zadužena MCP, a policija je dužna da spriječi javna okupljanja ispred, koja su i dalje javna okupljanja, koliki god razmak između ljudi.

    I tu svak treba da odradi svoj dio - policija da upozori na okupljanja, crkva na svoj dio. Ne znam čemu natega i vučićevsko dramatizovanje "oglasićemo se naknadno". To su trebali davno, ne samo za Vaskrs, nego na sva zvona, da bi se izbjegle scene sa Zlatice.

  6. #7755
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ustva-vjernika


    Mitropolija crnogorsko-primorska saopštila je da će se Vaskršnja liturgija ove godine obaviti bez prisustva vjernog naroda.

    Oni su pozvali sve pravoslavne vjernike, da kao i tokom posta, ispoštuju uputstva medicinske struke.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Vidjecete sad koliko je nezadovoljstvo vlade.

    Ni ovo nece biti dovoljno, nego ce nastupiti nove prijetnje i provociranja, jer se ne smije dozvoliti medijska prica da crkva ovome pristupa razumno i umjereno.

  7. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  8. #7756
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    ...

    I tu svak treba da odradi svoj dio - policija da upozori na okupljanja, crkva na svoj dio. Ne znam čemu natega i vučićevsko dramatizovanje "oglasićemo se naknadno". To su trebali davno, ne samo za Vaskrs, nego na sva zvona, da bi se izbjegle scene sa Zlatice.
    Ima li mozda policija tu ikakvu obavezu?

    Recimo, da ne postupa, kao sto postupa, krajnje selektivno, da ne izdaje zlonamjerna saopstenja, da ne hapsi ljude cak i kad su usamljeni ispred hrama?

  9. #7757
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Знајући да нам је свима као људима подједнако потребна брига и о души и о тијелу, позивамо вјернике наше Цркве да празник Васкрсења Христовог прославимо уз поштовање и црквених и здравствених правила. Уз поштовање поретка Цркве, али и стручних препорука здравствених служби. На поштовање љекарских препорука у јеку епидемије смо позивали у свим нашим саопштењима ( почев од 13. марта до данас ) и владали смо се по њима. Од 13. марта не организујемо црквене скупове (литије, предавања, часове хорова или вјеронауке…), а од 22. марта богослужења у храмовима обављамо без непосредног присуства вјерног народа. У току Васкршњег поста смо позивали вјернике да молитве обављају у својим домовима, а да сваку дилему разрјешавају са својим свештеником. Наша је пастирска препорука била да се сви заједно стрпимо до Васкрса.

  10. #7758
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    popovi nisu bas mnogo bistre pameti sto se tice ove situacije, umjesto da na sva zvone pozivaju gradjane da ostanu kuci i kuci da se mole i od kuce hram bozji da naprave aleluja.... da sacuvaju stado svoje jer smo svi u ocima bozjim jagnjad njegova....
    njima bitno sa sacuvaju pozicije svoje sa nekim avetlukom i pozivanjem na zbor ... ada kad prodje korona fino nek osnuju politicku partiju pa u parlament...kad mogu drugi nek se i njihov glas cuje...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  12. #7759
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    За све је црква крива по правилу наравно. А када припадници власти крше мјере сви се ућуте.
    Hasta siempre!

  13. #7760
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    ХРТ, БХРТ и РТС преносе васкршњу литургију, РТЦГ преноси „ишчашене бајке“


  14. #7761
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    da li j moguće da RTCG ne prenosi Vaskršnju Liturgiju???? Pa ljudi pa to je skandal...90%pravoslavnih plaća tu TV Bastilju i eto ti....Ufff vidjećete poslije ovog litije....brojnije duplo,i to uoči izbora,neka neka

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  15. #7762
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Nema prenosa? Tragedija.,... Sto nema smisla, nema smisla.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  16. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  17. #7763
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Кад већ неће спц литургију да преносе могли су цпц, сад кад је без вјерника таман су на исто дошли.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  19. #7764
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Mogu se preko badnjaka celivat. Isti su. Hahahahaha
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  20. #7765
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Не бих био сигуран, једни су издајници и окупатори други су патриоте.
    Last edited by Mstislav; 15-04-20 at 16:33.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  21. #7766
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    da li j moguće da RTCG ne prenosi Vaskršnju Liturgiju???? Pa ljudi pa to je skandal...90%pravoslavnih plaća tu TV Bastilju i eto ti....Ufff vidjećete poslije ovog litije....brojnije duplo,i to uoči izbora,neka neka

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    U Crnoj Gori nema TV pretplate, a pošto to ne znaš očigledno je da si litijaš iz Bosne
    Last edited by Rakun; 15-04-20 at 16:50.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Rakun For This Useful Post:


  23. #7767
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    U Crnoj Gori nema TV pretplate, a pošto to ne znaš očigledno je da si litijaš iz Bosne
    Moram reagovat principijelno, iako vjerske sadržaje nemam najmeru gledat na TV.

    TVCG se finanasira iz budžeta svake godine u iznosu od preko 10 miliona € (nekad i znatno više), a budžet punimo mi poreski obveznici, zar ne?

    Sa druge strane, ako bi se prenosila pravoslavna liturgija, onda bi se morale prenositi i katoličke mise i islamske propovjedi tokom bajrama itd.




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  24. #7768
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default

    ada bice na RTS liturgija. Kakve veze ima jel u BG ili PG. Nece niko ostat uskracen.

    Ovo ce uskoro koliko je interesovanje crkva i prava prenosa prodavati.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  25. #7769
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    a da RTS ce biti zamracen jer prava za emitovanje ima crkva u crnoj gori

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  26. #7770
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    U Crnoj Gori nema TV pretplate, a pošto to ne znaš očigledno je da si litijaš iz Bosne
    Opet ti Rakune griješiš....

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  27. #7771
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ево мало материјала за нападе на спц, сад кад је мцп (други пут) потврдила да ће поштовати наредбе нкт-а :

    Црква се унапред оградила и од једних и од других и, чврсто стојећи уз свој народ, гласно поручује да ће упркос антицрквеној кампањи храмови бити отворени и да ће се у њима служити Богу и на празник Васкрсења Христовог, као и свих претходних дана. Све остало је ствар личног избора: неко више воли да шета кућне љубимце, а неко да своју љубав, наду и све своје страхове преда у руке Свемогућег Бога, Победитеља смрти.

    У Новом Саду,
    14. априла 2020.

    Протојереј Владан Симић


    https://eparhijabacka.info/crkva-pos...18/15/04/2020/
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  28. #7772
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Mstislav zar ovo gore što si postova nije u suprotnosti sa ovim?

    http://rs.n1info.com/Vesti/a589470/P...od-struke.html

    ne napadam, samo pitam? valjda ako Irinej saopšti ovo da treba poštovati?

    EDIT - sad vidim da je ovo što si izbacio od juče, moja greška


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by outline; 15-04-20 at 21:25.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. #7773
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

  30. #7774
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ко зна шта Иринеј Буловић изводи, а можда му се и овај гласноговорник прерачунао. У суштини два Иринеја су добри другови, ово је нешто закулисно, не вјерујем да је отворњна побуна. Свакако ће бит интересантно видјет хоће ли ко прекршит карантин и хоће ли их хапсит (и свештњнике и вјернике ако их буде).

    Таман и ја да видим у село хоће ли ко у цркву, понио сам свеску, па ако ме се сете за дан безбедности сете, ако нњ то је била моја дужност....
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  31. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  32. #7775
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Јеси ли видио за оног израелског рабина? "Корона је казма због хомосексуалности" пар дана после тога позитиван на вирус.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Page 311 of 644 FirstFirst ... 211261301307308309310311312313314315321361411 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •