Page 308 of 644 FirstFirst ... 208258298304305306307308309310311312318358408 ... LastLast
Results 7,676 to 7,700 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #7676
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Mozete se iz kuce pomoliti, cuce vas Bog...
    Black Mamba

    8 & 24

    <3

  2. #7677
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,681
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Pogledaj sto ti kazu patrijarsi moskovski, grcki, rumunija...a ti se sad pravis pametan.

    Evo i u Srbiju isto kazu da se doma shedi. A ti i takvi koji misle slicno kao ti treba da se organizujete pa taman svi na kumbulj.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Nemam ja nista protiv da se razumijemo,slazem se u potpunosti sa mjerom.kazem samo kako se ovako ne bune kad su druge stvari u pitanju a iste su posledice

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Last edited by aleksa111111; 14-04-20 at 17:27.
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  3. The Following User Says Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  4. #7678
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Cio svijet stao, svuda vjerski poglavari ne da postuju mjere vec sami doprinose u njihovoj promociji a ovi bi da im se fino kaze jer se u suprotnom nece sloziti, nalaze besmislene izgovore i poredjenja i naravno glume zrtve.

  5. #7679
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Biće on line čukanje jajima

  6. #7680
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    591
    Thanks Thanks Given 
    190
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Cio svijet stao, svuda vjerski poglavari ne da postuju mjere vec sami doprinose u njihovoj promociji a ovi bi da im se fino kaze jer se u suprotnom nece sloziti, nalaze besmislene izgovore i poredjenja i naravno glume zrtve.
    Vazda zrtve izigravaju.. ja’njad.

  7. #7681
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Cio svijet stao, svuda vjerski poglavari ne da postuju mjere vec sami doprinose u njihovoj promociji a ovi bi da im se fino kaze jer se u suprotnom nece sloziti, nalaze besmislene izgovore i poredjenja i naravno glume zrtve.
    Гдје то црква није поштовала мјере? Позвала је народ да не долази, без народа врше литургије. И сада само послала молбу да се допусти народу да дође уз поштовање мјера. Са друге стране одмах пријетње репресалијама, а свеједоци смо да владају двоструки аршини и да се невјешто то правда.
    Hasta siempre!

  8. #7682
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    U prodavnicu, banku i sl. se ide jer se mora i to je nužni rizik. Ako se mora objašnjavati razlika u nabavci namirnica za život i bespotrebnog izlaganja, okupljanjem, ljubljenjem ikona, dovratnika, kašika, ruku i čega sve ne, onda to stvarno nije neznanje i neznavenost u pitanju, već bezobrazluk, ultimativni sebičluk i nebriga za bližnjeg. S druge strane, šta očekivati od pobornika organizacije koja te vrijednosti predano propagira i primijenjuje.
    Last edited by johnny bravo; 14-04-20 at 18:43.
    In vino veritas

  9. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  10. #7683
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Stvar je jasna, izabrana vlast je procijenila da, sem djelatnosti koje su nužne za fizički opstanak (nabavka hrane i sl), i kod drugih par djelatnosti postoji računica da je dara jeftinija no mjera - banke, dostava, poljoprivreda, građevina...

    Ista vlast nema sluha za vjerske obrede, kao što nema sluha za nečiju potrebu za treningom, kafom itd.

    Amfi se nikako ne miri da oni nisu makar jednaki sa ovim gore pobrojanim, jer "ta crkva je stvarala Crnu Goru", a pogotovo teško pada što je takvo izopštenje došlo nakon onakve oluje litijaške relevantnosti i moći.

    Zato i odbijaju da urade jedinu razumnu stvar - nedvosmisleno pozovu vjernike da ne mrdaju iz kuće, kao što je uradila svaka druga crkva. Idu na ono, kao dijete kad ti drži prst na milimetar ispred nosa i viče "ne diram teeee", sa pričama kako su vjernici sami došli, eto...

    Po meni autogol, prokockaše "pravedničku" poziciju očiglednim provokacijama...

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  12. #7684
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    U prodavnicu, banku i sl. se ide jer se mora i to je nužni rizik. Ako se mora objašnjavati razlika u nabavci namirnica za život i bespotrebnog izlaganja, okupljanjem, ljubljenjem ikona, dovratnika, kašika, ruku i čega sve ne, onda to stvarno nije neznanje i neznavenost u pitanju, već bezobrazluk i ultimativni sebičluk za bližnjeg. S druge strane, šta očekivati od pobornika organizacije koja te vrijednosti predano propagira i primijenjuje.
    Vidis maloprije pricam isto sa suprugom. Komentarisemo pojedince (navodno obrayovane i informisane) koji onako "stidljivo" na fejsu se pitaju kako gradislista rade, a crkve ne mogu? Prvi put nemam sta da kazem. Ovo je izgubljena zemlja. Ovdje mrtvi hodaju ulicama.
    Last edited by Caesar; 14-04-20 at 18:50.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. The Following 4 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  14. #7685
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Kako pekare mogu da rade a crkve ne, ajde objasnite mi, ćutimo a?

  15. #7686
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kako pekare mogu da rade a crkve ne, ajde objasnite mi, ćutimo a?
    Salis se,zar ne?
    No dobro,potrgovalo se toga brašna,ne moraju ni pekare,da se nikome ne bi krivalo...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #7687
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Kako mogu da rade benzinske a crkve ne, ćutimo i dalje...

  17. #7688
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    A realno da ne rade benzinske moralo bi se pjeske ići do crkve,džamije...ovako bez pekare se može,brašna imamo kući do ljeta,no nam stiže ovaj ramazan,ne možemo no vode piti dok ne mrkne...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #7689
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...i-do-12-godina
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...o-bez-vjernika
    https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/uzivo-pres-konferencija-nkt-a-73cjc514



    dok se Mitropolija samo jednom oglasila,prija 20 dana ,da ce postovati mjere
    Tek treba da se obrate povodom Vaskrsa...
    Ko vrsi pritisak? Cudite se sto narod nadje odg za ovu medijsku i politicku propagandu i sto postavlja takva pitanja ,ove licemjerne vlasti ,a da je isti taj narod ,to tvrdim ,za postovanje dosadasnjih mjera , i ako im se narusava sva tradicija koja vjekovima traje . Ja prvi sam da se ostane kod kuce,da svestenici sluze Liturgiju i to je to , al nemoj me napadati i vrijedjati vjeru jednog hriscanina ,samo zato sto ti nemas isti pogled na to .

  19. #7690
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Nasi “Srbi” ce prvo da vide kako se ponasaju oni u Beogradu pa ce onda da se ponasaju u skladu s tim. Ali ja mislim da ce namjerno da izlaze, grupisu se i provociraju policiju da bi upotrijebila silu. Marka Milacica, Dajka i Deefovaca ima MNOGO. Onda ce da se pozivaju na srpstvo ugrozeno, mediji u Srbiji ce da dizu tenzije a onda cu da slusam price od nekih poznanika iz bg “je li moguce da nas toliko mrzite, i slicno”.

  20. #7691
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Naivna je prica potpuno o nekakvom kompromisu izmedju vlade i crkve.

    Prvo i najvaznije, vlada ne zeli kompromis. Nije cak ni nezainteresovana, nego joj je nasusno potrebno da dodje do incidenata, da se privedu popovi i da se SPC kvalifikuje kao raznosac kuge.

    Ocekivati da se moze postici neki dogovor kad jedna strana nema nikakav interes za to je glupo. I ove reakcije "ako izadjete bacicemo vas u zatvor" imaju za cilj da isprovociraju vjernike da izadju za inat.

    Za vladu je jedini tragican rezultat da ne bude nikakvog incidenta. Zato ce da napumpavaju i potpuno naivne situacije, kao ovo sa Milacicem. Da nije snimio sad bi policija tvrdila da ih je hvatao za vrat i u oci im pljuvao.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  22. #7692
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Nasi “Srbi” ce prvo da vide kako se ponasaju oni u Beogradu pa ce onda da se ponasaju u skladu s tim. Ali ja mislim da ce namjerno da izlaze, grupisu se i provociraju policiju da bi upotrijebila silu. Marka Milacica, Dajka i Deefovaca ima MNOGO. Onda ce da se pozivaju na srpstvo ugrozeno, mediji u Srbiji ce da dizu tenzije a onda cu da slusam price od nekih poznanika iz bg “je li moguce da nas toliko mrzite, i slicno”.
    Amfilohiju nije ni u kakvom interesu da pravi incidente. I bez incidenata on moze da izvede 30 hiljada ljudi na litiju prvi vikend posto se mjere ukinu. Podrska Srbije ne da mu ne treba, nego mu cak smeta.

    Ali incidenti ocajnicki trebaju DPSu da bi ocrnio crkvu kao nosace kuge i zatucane fanatike.

  23. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  24. #7693
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Naivna je prica potpuno o nekakvom kompromisu izmedju vlade i crkve.

    Prvo i najvaznije, vlada ne zeli kompromis. Nije cak ni nezainteresovana, nego joj je nasusno potrebno da dodje do incidenata, da se privedu popovi i da se SPC kvalifikuje kao raznosac kuge.

    Ocekivati da se moze postici neki dogovor kad jedna strana nema nikakav interes za to je glupo. I ove reakcije "ako izadjete bacicemo vas u zatvor" imaju za cilj da isprovociraju vjernike da izadju za inat.

    Za vladu je jedini tragican rezultat da ne bude nikakvog incidenta. Zato ce da napumpavaju i potpuno naivne situacije, kao ovo sa Milacicem. Da nije snimio sad bi policija tvrdila da ih je hvatao za vrat i u oci im pljuvao.
    E, to, to, za inat da izadju. Kome da se inate? Sto da pokazu? Idiotizam? Da im koeficijent inteligencije nije veci broja cipela? Alimilo mi je da si ti vidovit, pa znas sto bi bilokad bi bilo? A vidji, jesi li krsten?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  25. #7694
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Amfilohiju nije ni u kakvom interesu da pravi incidente. I bez incidenata on moze da izvede 30 hiljada ljudi na litiju prvi vikend posto se mjere ukinu. Podrska Srbije ne da mu ne treba, nego mu cak smeta.

    Ali incidenti ocajnicki trebaju DPSu da bi ocrnio crkvu kao nosace kuge i zatucane fanatike.
    Ko prica o Amfilohiju? Ja znam ljude koji jedva cekaju da KONTRIRAJU rezimu. Ja bas mislim da ce namjerno da izlaze i provociraju policiju i kao sto sam rekao da se pozivaju na srpstvo ugrozeno. Znamo kako disemo a ne da ovo previdimo.

  26. #7695
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Samo ovo za milačića,da nije počeo da snima i prdnjavi niko ga uhapsio ne bi i to je činjenica,momak je željan pažnje jer jedino tako može da nastavi svoju bijednu političku karijeru,a koliko do juče je bio na “milovu” televiziju i tu zaradjivao za hljeb,sad je prešao na drugu stranu i dobro mu ide.kad shvatite da je njima posao da zamlaćuju narod,isto ka ono baka prase sto izigrava debila na YT i time sebi kupuje luksuzna auta,jednostavno,ljudi su vidjeli šta prolazi kod naroda i svaka čast,ali kao politicar je nula prekrizena,pajac obicni


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #7696
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Naivna je prica potpuno o nekakvom kompromisu izmedju vlade i crkve.

    Prvo i najvaznije, vlada ne zeli kompromis. Nije cak ni nezainteresovana, nego joj je nasusno potrebno da dodje do incidenata, da se privedu popovi i da se SPC kvalifikuje kao raznosac kuge.

    Ocekivati da se moze postici neki dogovor kad jedna strana nema nikakav interes za to je glupo. I ove reakcije "ako izadjete bacicemo vas u zatvor" imaju za cilj da isprovociraju vjernike da izadju za inat.

    Za vladu je jedini tragican rezultat da ne bude nikakvog incidenta. Zato ce da napumpavaju i potpuno naivne situacije, kao ovo sa Milacicem. Da nije snimio sad bi policija tvrdila da ih je hvatao za vrat i u oci im pljuvao.
    I posle treba da se raspravlja covjek sa nekim ko opravdava onaj potez policije , odma ti je jasno sto im je cilj .Pockani Marko ,ali opravdati ono ,moze samo neko ko je naklonjen ovoj vlasti i ko bi da moze sprzio SPC ,glavni klaster korone hahahah.
    Mitropolija ce izacci sa saopstenjem da se ne dolazi na Liturgiju ,ali narod ce nakon odsluzene liturgije , krenuti do hrama , uz postovanje svih mjera,jer je hram otvoren bio i svih ovih dana i bilo je dozvoljeno uci , e tu ce policija cekati svoju sansu i isprovocirati sve i hapsiti ,dok ce se ova druga strana sladiti .

  28. #7697
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    I posle treba da se raspravlja covjek sa nekim ko opravdava onaj potez policije , odma ti je jasno sto im je cilj .Pockani Marko ,ali opravdati ono ,moze samo neko ko je naklonjen ovoj vlasti i ko bi da moze sprzio SPC ,glavni klaster korone hahahah.
    Mitropolija ce izacci sa saopstenjem da se ne dolazi na Liturgiju ,ali narod ce nakon odsluzene liturgije , krenuti do hrama , uz postovanje svih mjera,jer je hram otvoren bio i svih ovih dana i bilo je dozvoljeno uci , e tu ce policija cekati svoju sansu i isprovocirati sve i hapsiti ,dok ce se ova druga strana sladiti .
    Bice proglasen policijski cas od cetvrtka do ponedeljka kao u Srbiji i rijesen problem. Ali kao sto sam rekao, masovno ce Srbi da izadju i pozivaju se na vjeru i u vrijeme pol. casa samo da kontriraju reZimu.
    Last edited by SERIUS.MNE; 14-04-20 at 20:05.

  29. #7698
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Meni jos jedna stvar nije jasna. Kad su ovakve krize svi se stisnu ispod svoje zastave. Moze biti predsjednik i retard na vlasti npr Tramp i Dzonson ali ovo nije trenutak da ih bodes i otezavas i da budu jos veci kreteni jer se ovo bukvalno placa zivotima. Ali ne i ovdje, sta je par zivota platiti da se progura neki politicki projekat. Crkva? Oni su nama htjeli da crkvu uzmu saćemo mi njima virus da raširimo malo. Niži evolutivni stupanj od onog da komšiji crkne krava. Nek crkne i meni ako mora samo da njemu crkne.

    Dakle, volite svoje kretene u doba korone. Bice prilike za smjenu kretena kad sve prodje.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  30. #7699
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,589
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    @Poker_Sindrom e tu je bitno da MCP u saopštenju kaže da ljudi nikako ne dolaze u hramove nego da ostanu kući. jer računam da će ih ljudi poslušati


    https://www.rts.rs/page/stories/ci/%...rus-mere-.html


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  31. #7700
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Meni jos jedna stvar nije jasna. Kad su ovakve krize svi se stisnu ispod svoje zastave. Moze biti predsjednik i retard na vlasti npr Tramp i Dzonson ali ovo nije trenutak da ih bodes i otezavas i da budu jos veci kreteni jer se ovo bukvalno placa zivotima. Ali ne i ovdje, sta je par zivota platiti da se progura neki politicki projekat. Crkva? Oni su nama htjeli da crkvu uzmu saćemo mi njima virus da raširimo malo. Niži evolutivni stupanj od onog da komšiji crkne krava. Nek crkne i meni ako mora samo da njemu crkne da se sladim.

    Dakle, volite svoje kretene u doba korone. Bice prilike za smjenu kad sve prodje. Ovo je poruka bratskom napaćenom americkom i britanskom narodu da ko sto pogresno ne shvati
    Last edited by Caesar; 14-04-20 at 20:09.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  32. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


Page 308 of 644 FirstFirst ... 208258298304305306307308309310311312318358408 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •