Page 272 of 644 FirstFirst ... 172222262268269270271272273274275276282322372 ... LastLast
Results 6,776 to 6,800 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #6776
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Пар мисли о цркви и држави тј народу.

    Супротно ономе што причају стево вучинићи и слободани јовановићи ова црква није туђа и није промијењена неком другом. Ова црква је након 1918 наставила да ради као и до тада, са нагласком на српству, локалним свецима, немањићко петровићким карађорђевским династијама.

    Промијенио се народ. Промијенила се држава. Црногорци који се тако пишу на попису јасно виде разлику међу њима и србима ( да не помињем да су данас црногорци и муслимани и католици што некад није било). Као народ и држава смо се мало по мало удаљили од српске нације и државе и сада смо нешто слично али опет довољно различито.
    А црква то није имала, ту промјену то одмицање. Јер црква (посебно православна) није модерна, не иде у корак са временом, не мијења себе тек тако. И тако сад имамо раскорак између дијела црногораца (и власти) и цркве. Они себе више не виде као вјернике њене јер су је превазишли/прерасли.
    Али они/ми немаји своју цркву - тојест имају двије карикатуралне. И сад траже од мцп и осталих епсрхија да и оне "преломе у мозак' и постану само црногорске.
    А то не иде тако са црквом. Они се држе кода из времена петровића, и они модерне црногорце не схватају, па чак и да их схватају не могу им бит ближи од традиционалних црногораца тојест срба.
    Ово што сад имамо је напад на цркву, и њено тјерање да се покори новој црногорској идеји, а ако се не покори пријети се одузимањем имовине. У сваком случају црква ће преживјети и наставити да дјелује, а ови са власти свој главни интерес неће остварити. Црква се некад укидала и уништавала, данас кад су власти везане руке демократијом не иде тако лако, што се види из ових протеста, најмасовнијих од пада комунизма.

    Власти и дијелу црногораца који мисли као власт је потребан озбиљан рад ако мисле да створе цркву и преобрате остатак православаца у њу. Али како дјеци комуниста то да пође за руком? Отимати туђе (јер од мцп су се сами одбили и више није њихова) неће донијети то што траже, а сами су рекли потребна иђ је црква да би завршили стварање нације и државе
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  3. #6777
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Пар мисли о цркви и држави тј народу.

    Супротно ономе што причају стево вучинићи и слободани јовановићи ова црква није туђа и није промијењена неком другом. Ова црква је након 1918 наставила да ради као и до тада, са нагласком на српству, локалним свецима, немањићко петровићким карађорђевским династијама.

    Промијенио се народ. Промијенила се држава. Црногорци који се тако пишу на попису јасно виде разлику међу њима и србима ( да не помињем да су данас црногорци и муслимани и католици што некад није било). Као народ и држава смо се мало по мало удаљили од српске нације и државе и сада смо нешто слично али опет довољно различито.
    А црква то није имала, ту промјену то одмицање. Јер црква (посебно православна) није модерна, не иде у корак са временом, не мијења себе тек тако. И тако сад имамо раскорак између дијела црногораца (и власти) и цркве. Они себе више не виде као вјернике њене јер су је превазишли/прерасли.
    Али они/ми немаји своју цркву - тојест имају двије карикатуралне. И сад траже од мцп и осталих епсрхија да и оне "преломе у мозак' и постану само црногорске.
    А то не иде тако са црквом. Они се држе кода из времена петровића, и они модерне црногорце не схватају, па чак и да их схватају не могу им бит ближи од традиционалних црногораца тојест срба.
    Ово што сад имамо је напад на цркву, и њено тјерање да се покори новој црногорској идеји, а ако се не покори пријети се одузимањем имовине. У сваком случају црква ће преживјети и наставити да дјелује, а ови са власти свој главни интерес неће остварити. Црква се некад укидала и уништавала, данас кад су власти везане руке демократијом не иде тако лако, што се види из ових протеста, најмасовнијих од пада комунизма.

    Власти и дијелу црногораца који мисли као власт је потребан озбиљан рад ако мисле да створе цркву и преобрате остатак православаца у њу. Али како дјеци комуниста то да пође за руком? Отимати туђе (јер од мцп су се сами одбили и више није њихова) неће донијети то што траже, а сами су рекли потребна иђ је црква да би завршили стварање нације и државе
    Samo je poenta u tome da crkva treba da prihvati realnost, a to je da u Crnoj Gori žive u okviru pravoslavnog stanovništva i Srbi i Crnogorci. Da se batali sa negiranjem jedne nacije, a koja niko ne može da spori, fakat postoji. Puštite nas tumačenja istorije, slažemo se da se oko toga ne slažemo. Realnost je tu i ne vidim poentu u insistiranju na negiranju te realnosti, kao što to radi nesrećni patrijarh. MCP tu pravi neke pomake koje pozdravljam, za razliku od onih u Beogradu. Sa druge strane MCP i Amfilohijev uticaj su glavna prepreka Vučiću da završi "razgraničenje" sa Kosovom, pa više ne znamo ko kome pokazuje mišiće.

    Ono što je pozitivno je to što dosta Crnogoraca i Srba šetaju zajedno na ovim litijama, što su neke razlike u stavovima odbačene kao nebitne. Ja kao Crnogorac osjećam solidarnost sa vjernicima MCP, iako ono što je radila MCP u prošlosti ne podržavam, a svakako nisam jedini.

    Samo mi smetaju ekstremi na obje strane.
    Al hebeš ga, ovo je prokleti Balkan, ne može se bez ekstrema očigledno.

    Faktor X, koji niko nije očekivao je korona virus.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  4. The Following 5 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  5. #6778
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Nema toga da je poznato osim da je negdje upisano na mitropolita Amfilohija ali bez JMBG.
    Hvala.
    Pozdrav.

  6. #6779
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    ....

    Milačić na aparatima.
    Mogu li se dje u CG štampati majice zna li ko ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  7. #6780
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    Ono što je pozitivno je to što dosta Crnogoraca i Srba šetaju zajedno na ovim litijama, što su neke razlike u stavovima odbačene kao nebitne. Ja kao Crnogorac osjećam solidarnost sa vjernicima MCP, iako ono što je radila MCP u prošlosti ne podržavam, a svakako nisam jedini.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ti si jedini Crnogorac kojeg “znam” a da bi promijenio trenutnu zastavu u dvorsku (trobojku). Dobro znas da Srbi tu zastavu hoce SAMO ZATO sto ih podsjeca na srpsku ali ti sve radis samo da im se dodvoris. Onda si rekao da bi i crkvu prihvatio pod pokroviteljstvom SPC i Beograda. Sva sreca pa si debela manjina inace s takvim razmisljanjem drzavu nikad ne bi imali. Ne mogu se sjetit ali mozda si rekao i da bi himnu skratio. Kazem ne mogu da tvrdim ali ne bi me zacudilo da bi im i tu popustio. Previse si liberalan a ONI TO NISU i misle samo na svoje interese. Dobar si momak ali bolje po drzavu sto se nista ne pitas

  8. The Following User Says Thank You to SERIUS.MNE For This Useful Post:


  9. #6781
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sreća, zaista, jer sad državu imamo. Đe si čuo da neka država postoji ako joj zastava liči na neku drugu i ako joj je kratka himna? To nema. A tek crkva, koja po ustavu ne smije imati nikakve veze sa državom, to je temelj države i to ne smije tuđinu pasti u ruke.

  10. #6782
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Sreća, zaista, jer sad državu imamo. Đe si čuo da neka država postoji ako joj zastava liči na neku drugu i ako joj je kratka himna? To nema.
    Ima , naravno. Ali niđe zastava ni himna nije mijenjana da bi sa manjina smirila
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #6783
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Manjina kažeš? Ajde iskreno reci, da je bilo kojim slučajem referenduma po pitanju zastave, himne, jezika da li bi ovako bilo danas? I sam znaš da ne bi. Isto tako bi bilo i za Kosovo pa i za Nato najvjerovatnije. Tako da to manjina možeš da upotrijebiš u slučaju da je upravo manjina odlučivala. Čudno piše demokratija. SDP koji jedva cenzus prolazi sa manjinskim partijama čijim je glasačima glas vredniji nego ostalima. Itd itd. Tako da nemoj.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  12. #6784
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ali niđe zastava ni himna nije mijenjana da bi sa manjina smirila.
    Jeste i to upravo ođe, no to je druga tema.
    Last edited by RoNN|3; 26-02-20 at 12:18.

  13. #6785
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Samo je poenta u tome da crkva treba da prihvati realnost, a to je da u Crnoj Gori žive u okviru pravoslavnog stanovništva i Srbi i Crnogorci. Da se batali sa negiranjem jedne nacije, a koja niko ne može da spori, fakat postoji. Puštite nas tumačenja istorije, slažemo se da se oko toga ne slažemo. Realnost je tu i ne vidim poentu u insistiranju na negiranju te realnosti, kao što to radi nesrećni patrijarh. MCP tu pravi neke pomake koje pozdravljam, za razliku od onih u Beogradu. Sa druge strane MCP i Amfilohijev uticaj su glavna prepreka Vučiću da završi "razgraničenje" sa Kosovom, pa više ne znamo ko kome pokazuje mišiće.

    Ono što je pozitivno je to što dosta Crnogoraca i Srba šetaju zajedno na ovim litijama, što su neke razlike u stavovima odbačene kao nebitne. Ja kao Crnogorac osjećam solidarnost sa vjernicima MCP, iako ono što je radila MCP u prošlosti ne podržavam, a svakako nisam jedini.

    Samo mi smetaju ekstremi na obje strane.
    Al hebeš ga, ovo je prokleti Balkan, ne može se bez ekstrema očigledno.

    Faktor X, koji niko nije očekivao je korona virus.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Činjenica je da postoje ljudi koji zbog nacionalnog prefiksa ne žele da posjećuju objekte MCP i takođe činjenica je da u CG postoji jedna priznata pravoslavna crkva - samim tim je crkva pravoslavnog naroda u našoj zemlji. Kompromis bi u ovom slučaju mogao biti uklanjanje nacionalnih predznaka i eventualno stvaranje Pravoslavne crkve Crne Gore, jer crkva po prirodi i učenju treba biti nadnacionalna. Postojanje odvojenih pravoslavnih crkava u jednoj zemlji nikome nije u interesu osim onima kojima podjele iz određenih razloga odgovaraju.

    Smatram da iskrenom vjerniku nije bitno u koju pravoslavnu crkvu će otići, rusku, grčku, srpsku ili crnogorsku. Da je iz nekog razloga bitno kako se crkva zove, vjerovatno bi sve crkve imale "podružnice" u zemljama gdje žive njihovi vjernici, kako pravoslavne tako katoličke i sve ostale.

    Dok CPC ne bude priznata, nije realno očekivati da mogu biti tretirani bolje od bilo koje sekte. U slučaju da CPC, kao nevladino udruženje, postane zakonski tretirana kao priznata crkva, napravio bi se presedan prema kom bi bilo ko mogao organizovati NVO (kao vjersku organizaciju) i tražiti nesmetan pristup vjerskim objektima.

    Nijesam pročitao da ođe iko dovodi u pitanje kredibilitet postojeće organizacije osnovane devedesetih godina koja sebe naziva CPC. Da ostavimo na stranu ko vodi ovu organizaciju i sa kakvim bekgraundom, nego da se baziramo na pitanje po kojim to zaslugama baš oni imaju pravo da koriste naziv CPC i da prisvajaju dostignuća i pravo da budu naslednici. Je li samo zbog toga što su prvi ugrabili priliku da se organizuju?
    Ovo me malo podsjeća na Liberalnu partiju koja je pokušavala da se predstavi kao nasljednica LSCG, a u suštini nemaju blage veze jedna sa drugom.
    Last edited by Mile_Djikanovic; 26-02-20 at 12:28.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  14. The Following User Says Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  15. #6786
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Svaka prica ko je Crnogorac, a ko Srbin staje kad se kaze da je ovo bespravni i protivustavni cin. Jos uz to se zna da su iz Cetinskog manastira ukradene relikvije Za koje su prije 20godina nudjene svote novca koje prelaze 150miliona. Pa sam Momir Bulatovic je htio tada to prodati i uzeti novac za njih.

    I danas ja trebam da dam legitimitet Djukanovicu da otima, krcmi, rasprodaje crkveno? Onaj ko to radi je nepismen ili ima licnu korist od toga.
    I vjerujem da je vecina nepismeno. A da samo par njih ima licnu korist. Da krade kao i do sad sto je kralo.
    Ovi sto su nepismeni zaista vjeruju u ove stvari koje se plasiraju. Da su Nemanjici okupatori, nikad vise 1918, Krsto komita itd.. Oni u to zaista vjeruju. Zato sto od istorije su procitali samo ove nase istoricare koji su se pojavili od kako je Milo odlucio da ne bude Srbin. Tad je ta podjela uvedena i na krilima nje se vlada do danas.
    A to ko je sta uopste nije bitno. To maskira glavni problem Crne Gore. Ekonomski problem.
    Last edited by samson; 26-02-20 at 12:35.

  16. The Following 4 Users Say Thank You to samson For This Useful Post:


  17. #6787
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Ti si jedini Crnogorac kojeg “znam” a da bi promijenio trenutnu zastavu u dvorsku (trobojku). Dobro znas da Srbi tu zastavu hoce SAMO ZATO sto ih podsjeca na srpsku ali ti sve radis samo da im se dodvoris. Onda si rekao da bi i crkvu prihvatio pod pokroviteljstvom SPC i Beograda. Sva sreca pa si debela manjina inace s takvim razmisljanjem drzavu nikad ne bi imali. Ne mogu se sjetit ali mozda si rekao i da bi himnu skratio. Kazem ne mogu da tvrdim ali ne bi me zacudilo da bi im i tu popustio. Previse si liberalan a ONI TO NISU i misle samo na svoje interese. Dobar si momak ali bolje po drzavu sto se nista ne pitas
    Greška je što se trobojka poistovjećuje sa Srbijom, na isti način može podsjećati na Hrvatsku i Sloveniju. Kao što vjerujem da znaš, trobojka je bila jedna od zastava Kraljevine Crne Gore, Socijalističke republike Crne Gore i moderne CG do sticanja nezavisnosti, tako da ne vidim razlog zbog čega bi neko imao nešto protiv trobojke. Tvrdnja da se trobojka treba izbjegavati jer "podsjeća" na nečiju zastavu nije vrijedna rasprave. Recimo da je dobar dio forumaša više života proveo pod trobojkom kao zastavom nego pod trenutnom, uključujući i mene.

    Slobodno utefteri još jednog Crnogorca kome je trobojka u srcu i koji se još uvijek naježi kad čuje "Hej Sloveni".
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  18. The Following User Says Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  19. #6788
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    A prica o zastavama je tek van pameti. Koja god bila ona se skrnavit ne smije. Ali da je trobojka bliza, jeste.

    Sto neko rece, da je bio referendum za zastavu, nato, Kosovo, crkvu nista proslo ne bi. Sam Markovic je rekao "ja znam da je velika vecina gradjana protic priznanja Kosova...aliii..."
    Zivko Nikolic bi ima materijala.

  20. #6789
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Ti si jedini Crnogorac kojeg “znam” a da bi promijenio trenutnu zastavu u dvorsku (trobojku). Dobro znas da Srbi tu zastavu hoce SAMO ZATO sto ih podsjeca na srpsku ali ti sve radis samo da im se dodvoris. Onda si rekao da bi i crkvu prihvatio pod pokroviteljstvom SPC i Beograda. Sva sreca pa si debela manjina inace s takvim razmisljanjem drzavu nikad ne bi imali. Ne mogu se sjetit ali mozda si rekao i da bi himnu skratio. Kazem ne mogu da tvrdim ali ne bi me zacudilo da bi im i tu popustio. Previse si liberalan a ONI TO NISU i misle samo na svoje interese. Dobar si momak ali bolje po drzavu sto se nista ne pitas
    U principu smatram tebe i slične tebi ekstremima sa ove moje crnogorske strane, isto ko što ove oko DFa smatram ekstremima sa druge strane. Vjerovao ili ne većina naroda je neđe između. Obično se ne upuštam u raspravu sa zadrtim likovima koji su sa stavovima pošli previše desno, ali pošto si me prilično prozvao ajde da ne prećutim.

    Ne znam da li si znao da je prilikom izrade Ustava Crne Gore predlog za zastavu od strane DPSa bila upravo trobojka, a ipak su na insistiranje SDPa popustili.

    Ja lično volim alaj barjak, dakle crvenu zastavu, a još više volim pravi alaj barjak. Moj stariji brat od tetke, prava ona stara liberalčina iz Kotora se sprdao sa ovom državnom zastavom i zvao je zastava sa prepariranim orlom. Ova sadašnja ima neke elemente kojih ranije nije bilo (pomenuto prepariranje odnosno skupljanje krila, zlatni obrub sa svih strana ....) i direktna je "zasluga" SDPa. Vidi dolje pravi alaj barjak. Da rezimiram, istorijski gledano više utemeljenja ima trobojka sa grbom sa raširenim krilima, jer je takva identična postojala za vrijeme Kraljevine Crne Gore, nego ova modifikovana crvena upravo iz razloga što je modifikovana. Nađi mi ovakvu identičnu crvenu zastavu u bilo kom istorijskom periodu prije 1918 i ja ti sve priznajem da si u pravu.

    Kad bi se što pitao uveo bih trobojku sa plavetnom bojom i našim grbom kao narodnu zastavu. Državnu bih zadržao, mada bih je radije vratio na "fabrička podešavanja" dakle alaj barjak kakav je i bio.

    Svako ko nije za kompromise dugoročno proizvodi štetne posljedice, naročito ako vodi društvo podijeljeno kao naše. Ono što bi se valjda 90% naroda složilo je da naša država ima dugu istorijsku tradiciju i da u njoj, na osnovu viševjekovne tradicije države koja je uvijek bila većinski pravoslavna, danas u okviru tog pravoslavnog korpusa bitišu dvije nacije.

    Ako Srbi u CG prihvataju ovu državu pod uslovima da se uvede trobojka kao narodna zastava, da MCP ostane MCP, a sa druge strane da ostane alaj barjak kao državna zastava, da MCP uz izvjesnu autonomiju od Beograda batali sa Srbovanjem i prihvati realnost postojanja dvije nacije u okviru vjerujućeg naroda pa da idemo naprijed svi zajedno bez obzira na vjeru i naciju. Naravno nikakvog napretka ne može biti dok se ne ispuni najbitniji preduslov a to je da zajedno maknemo lopove sa vlasti.

    Najparadoksalnije od svega je što iz usta Amfilohija je bilo moguće čuti " da je vječna Crna Gora" (upravo dio iz himne koji se spori).
    https://www.portalanalitika.me/clana...rna-gora-video

    Ako zastupaš isključivost i guraš jednostrana rješenja onda realno možeš i očekivati bumerang nekad u budućnosti.

    Nego, sve ovo što pišemo je prda rabota. Kad bi došla neka normalna vlast i kad bi krenule da se grade jake institucije i kad bi imali osjećaj da je zakon jednak za sve, mnogo bi se manje raspravljali o ovim simboličkim pitanjima, koji su to što jesu simboli a egzistencija naše djece ne zavisi od njih.

    E sad, ako ti misliš da predsjednik jedne partije treba da na partijskom kongresu objavi kao cilj pravljenje crkve i da zbog tog njegovog hira stvaranja preko partije crkve koja nema šanse da bude priznata, a vidiš kakvo je danas ovo zastiđe od Miraševe, i da treba istrajat na tome i poklat se sa braćom, onda neka ti je bog upomoć.

    Podsjetiću te da je Slavko zagovarao "demokratija pa država" a da ti danas zagovaraš "nekanonska crkva pa demokratija"

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 26-02-20 at 14:10.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  22. #6790
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    870
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    101 Posts

    Default

    Previse smo mi ostrasceno drustvo da bi realno, gradjanski gledali na sve sto se oko nas desava. Religija, politika, no to je mozda i normalno s obzirom na to da je u poslednjih 100 godina bilo 3 rata, i da se bukvalno sve svodi na prezivljavanje. Ali tu dje smo i jesmo zbog nacionalizma, religije. Pogledajte sjevernu Evropu, dje su a dje mi. Ekonomski samo govorim, da se ogradim. Religije nema medju omladinom, a mi djecu od 3 godine ucimo da pale, psuju i mrze jednu ili drugi stranu, nije bitno na kraju. U sta ce to dijete da izdraste, to je nasa buducnost.

    Sve se svodi na mrznju prema Crnogorcima, Srbima, Albancima, Hrvatima i tako redom. Civilizovan svijet nam se smije. Religija je i dalje glavno pitanje svih pitanja. Moja procjena je da za jedno 150-200 godina mozemo nesto postici kao drustvo.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  23. The Following 2 Users Say Thank You to VooDooPrle For This Useful Post:


  24. #6791
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    što je društvo siromašnije to je lakše za manipulisanje njime


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #6792
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    870
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    101 Posts

    Default

    Normalno, samo pogledaj vodje obje strane, milioneri. Jesmo li sve rekli? Nijesmo nazalost...
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  26. The Following 2 Users Say Thank You to VooDooPrle For This Useful Post:


  27. #6793
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    Previse smo mi ostrasceno drustvo da bi realno, gradjanski gledali na sve sto se oko nas desava. Religija, politika, no to je mozda i normalno s obzirom na to da je u poslednjih 100 godina bilo 3 rata, i da se bukvalno sve svodi na prezivljavanje. Ali tu dje smo i jesmo zbog nacionalizma, religije. Pogledajte sjevernu Evropu, dje su a dje mi. Ekonomski samo govorim, da se ogradim. Religije nema medju omladinom, a mi djecu od 3 godine ucimo da pale, psuju i mrze jednu ili drugi stranu, nije bitno na kraju. U sta ce to dijete da izdraste, to je nasa buducnost.

    Sve se svodi na mrznju prema Crnogorcima, Srbima, Albancima, Hrvatima i tako redom. Civilizovan svijet nam se smije. Religija je i dalje glavno pitanje svih pitanja. Moja procjena je da za jedno 150-200 godina mozemo nesto postici kao drustvo.


    Brkas stvari. Jedno je ne slagati se sa crkvom a drugo je oduzeti joj imovinu mimo svih zakona i ustava. Pozivas se na sjevernu Evropu a bas iz tih drzava su kritikovali ovaj zakon i sugerisali da ga treba izmijeniti.

  28. #6794
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    870
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    101 Posts

    Default

    Ja bi brate moj svu imovinu crkava oduzeo i dao siromasnim. Ali ovo je moje misljenje.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  29. #6795
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    Ja bi brate moj svu imovinu crkava oduzeo i dao siromasnim. Ali ovo je moje misljenje.
    Samo imovinu crkve bi oduzeo ili imovinu svih bogatasa ?

  30. #6796
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    870
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    101 Posts

    Default

    Drago mi je da i ti crkve svrstavas medju bogatase, ali ne vidim problem ko ima dokaz o porijeklu da uziva u tome sto je stekao, vezano za bogatase fizicka lica.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  31. #6797
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Ljudi koji nemaju novca, a takvih je nazalost 95% u CG vjeruju da je sreca, blagostanje u novcu.
    Nije strano da se na ovim prostorima, a i svuda, vjera promijeni zbog sake eura. Da se proda kum, ospija komsija, proda otac, majka, dijetee.. Ma sve ljudi urade zbog eura.

    Zato se odje samo o parama i prica.

  32. #6798
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    Drago mi je da i ti crkve svrstavas medju bogatase, ali ne vidim problem ko ima dokaz o porijeklu da uziva u tome sto je stekao, vezano za bogatase fizicka lica.
    Nemamo zakon o porijeklu imovine. Kao ni zakon o javnom interesu - javni interes nije definisan.

    Tako da ja recimo tu nalazim problem, što je zakon donesen prije nego se zakonom definisao javni interes.

    A donešen je i prije zakona o porijeklu imovine, pa recimo odredjeni funkcioneri na majke/zene/ljubavnice/rodjake imaju registrovane zgrade/hotele/vinarije/restorane po 10-15 stanova i poslovnih a da ih niko ne pita - odakle. Da ne pričamo o krimosima


    Ovo sa crkvom je preuranjeno.
    Imali smo ozbiljnijih stvari za rijesiti ali znamo svi da je ovo sa crkvom samo patka i skretanje pažnje sa ovog gore i svega ostalog

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  33. #6799
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    Drago mi je da i ti crkve svrstavas medju bogatase, ali ne vidim problem ko ima dokaz o porijeklu da uziva u tome sto je stekao, vezano za bogatase fizicka lica.

    Dokaz je katastar i upis u zemljisne knjige. Ali to ne vazi za crkvu, dok za sve ostale vazi. Nije fer nekome uzimati imovinu ako se ne slazes sa njima ili ga mrzis.

  34. #6800
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    https://www.in4s.net/savjesni-komsij...jke-u-niksicu/

    Ima li gorih od spijuna i poltrona? Ne znam sta da je crta. Sve da sam vidio onog sto pise Srbe na vrbe. Ako ne bih sam reagovao, spija sigurno ne bih.

  35. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


Page 272 of 644 FirstFirst ... 172222262268269270271272273274275276282322372 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 18 users browsing this thread. (0 members and 18 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •