Page 267 of 644 FirstFirst ... 167217257263264265266267268269270271277317367 ... LastLast
Results 6,651 to 6,675 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #6651
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Šteta je da se zvanična CG zastava nosi samo u Hilton. Ali, svako bira carstvo...

  2. #6652
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Oko litije u Kotoru sa koje izvjestavaju o broju ljudi

    https://www.in4s.net/pocele-nevidlji...e-bilo-litije/

  3. #6653
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...eroispovijesti

    zanima me da li crkva planira da baca prokletstva ako DPS i oni oko njih pobijede na sledecim izborima ???
    i na koji nacin ta ista crkva planira da zabrani da oni koji budu glasali za DPS i one oko njih budu sahranjeni na svojim grobljima ???

  4. #6654
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...eroispovijesti

    zanima me da li crkva planira da baca prokletstva ako DPS i oni oko njih pobijede na sledecim izborima ???
    i na koji nacin ta ista crkva planira da zabrani da oni koji budu glasali za DPS i one oko njih budu sahranjeni na svojim grobljima ???
    Mene zanima zasto je DPSovcima uopste vazno da ih ne prokune okupatorska crkva i zasto zele da se sahranjuju na njenim grobljima.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  6. #6655
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    antena m - 700 ljudi PETROVAC hahahahaahahahahhahah pa ovo je komedija

  7. #6656
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mene zanima zasto je DPSovcima uopste vazno da ih ne prokune okupatorska crkva i zasto zele da se sahranjuju na njenim grobljima.
    Ovo sto si ti napisao je van realnosti potpuno...SPC jeste strana crkva ali MCP nije strana crkva....ta groblja nijesu crkvena nego vecinom seoska, i u teoriji da neki pop pokusa da sprijeci sahranu nekog pokojnika na seoskom groblju sto mislite koliko dugo bi se taj pop nalazio medju zivima...
    mene ne zanima kletva kao kletva, ne vjerujem u kletve niti kletve uticu na mene i moje odluke, zanima me kletva kao instrument koji koristi crkva i pominjanje potomaka kao dijela te kletve sto je potpuno van hriscanstva jer koliko ja znam u hriscanstvu svako odgovara za svoje grijehe a nikako za tudje ...
    ...u sustini taj pristup necemu "zasto je to vazno" obesmisljava vodjenje dijaloga o bilo cemu...samo pitas zasto je to vazno...
    Last edited by ResidentEvil; 24-02-20 at 15:10.

  8. #6657
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Zanima me jedna informacija... Gando, mislim da ces ti najlakse doci do tih cifara. Na kom mjestu je Crna Gora sa ovim protestima na rang listi najmasovnijih protesta u Evropi? Mislim procentualno, naravno, ne u apsolutnim ciframa. Bas me zanima koji su protesti u Evropi izvukli na ulice veci postotak gradjana. Uzmi srednju vrijednost izmedju podataka rezimskih glasila i SPC-a.

    I jos jedna stvar me zanima.. A siguran sam i mnoge gradjane Crne Gore. Dje je Filip Vujanovic?? Smatram da bi bilo mnogo korisno u ovom trenutku uraditi jedan kvalitetni intervju sa tim covjekom. On je predsjednik Crne Gore u 3 mandata i poznat je po tome da pitanje crkve smatra veoma osjetljivim. Ali ne samo clanak u novine, nego kamera, snimak, lice.. Da ga gledamo kako mora da mrsi i petlja i da ga vidimo kako on zagovara tu neku novu crkvu. To bih volio vise od para.


  9. The Following 2 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  10. #6658
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    ...
    mene ne zanima kletva kao kletva, ne vjerujem u kletve niti kletve uticu na mene i moje odluke, zanima me kletva kao instrument koji koristi crkva i pominjanje potomaka kao dijela te kletve sto je potpuno van hriscanstva jer koliko ja znam u hriscanstvu svako odgovara za svoje grijehe a nikako za tudje ...
    ...u sustini taj pristup necemu "zasto je to vazno" obesmisljava vodjenje dijaloga o bilo cemu...samo pitas zasto je to vazno...
    CPC i Mihailo mogu da kunu po cio dan i niko se nece okrenuti.

    Ne razumijem zasto DPS potresaju kletve crkve koju smatraju okupatorskom i kontrolisanom od strane Beograda. Cujem da i sad dosta problema ima i u partiji i medju poslanicima koji su izglasali zakon, a izbori i pravi pritisak se jos nisu primakli.

  11. #6659
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    CPC i Mihailo mogu da kunu po cio dan i niko se nece okrenuti.

    Ne razumijem zasto DPS potresaju kletve crkve koju smatraju okupatorskom i kontrolisanom od strane Beograda. Cujem da i sad dosta problema ima i u partiji i medju poslanicima koji su izglasali zakon, a izbori i pravi pritisak se jos nisu primakli.
    nema potrebe da nista vise komentarisem...na ovaj nacin mozemo do kraja svijeta...CUJEM DA ...

  12. #6660
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Zanima me jedna informacija... Gando, mislim da ces ti najlakse doci do tih cifara. Na kom mjestu je Crna Gora sa ovim protestima na rang listi najmasovnijih protesta u Evropi? Mislim procentualno, naravno, ne u apsolutnim ciframa. Bas me zanima koji su protesti u Evropi izvukli na ulice veci postotak gradjana. Uzmi srednju vrijednost izmedju podataka rezimskih glasila i SPC-a.

    I jos jedna stvar me zanima.. A siguran sam i mnoge gradjane Crne Gore. Dje je Filip Vujanovic?? Smatram da bi bilo mnogo korisno u ovom trenutku uraditi jedan kvalitetni intervju sa tim covjekom. On je predsjednik Crne Gore u 3 mandata i poznat je po tome da pitanje crkve smatra veoma osjetljivim. Ali ne samo clanak u novine, nego kamera, snimak, lice.. Da ga gledamo kako mora da mrsi i petlja i da ga vidimo kako on zagovara tu neku novu crkvu. To bih volio vise od para.
    Ne zagovara niko novu crkvu, ovdje se prica o povratku stare crkve...

  13. #6661
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    CPC i Mihailo mogu da kunu po cio dan i niko se nece okrenuti.

    Ne razumijem zasto DPS potresaju kletve crkve koju smatraju okupatorskom i kontrolisanom od strane Beograda. Cujem da i sad dosta problema ima i u partiji i medju poslanicima koji su izglasali zakon, a izbori i pravi pritisak se jos nisu primakli.
    Pa upravo zato ih zanimaju te kletve, za slamku se hvataju. Hoce svom clanstvu da objasne, nacrtaju, urezu u mozgove kako je Amfilohije demon, djavo, sve najgore... Medjutim, Su(p)koviceva draga je pokusala to sa onim "dokumentarcem", pa se desio kontraefekat, narod se ponovo aktivirao na ulice. Nisam siguran koliko im se isplati pljuvati po Amfilohiju... To je ustvari i najveci problem za DPS u ovoj prici. Politicare uvijek uspijes nekako kompromitovati, diskreditovati. Ponavljas do iznemoglosti "zemunski klan, zemuski klan, zemunski klan..", ili "cetnici, cetnici.." Ali sa svestenstvom to ne ide tako lako. Narocito posle ovih 2 mjeseca mirnih litija. Sad sve i da isceniraju neke nemire i potencijalnu prijetnju od nekih ucesnika litija, cijela Crna Gora zna da to nije karakter ovih setnji i protesta, da je narod miroljubiv, sa svijecama... Bas zajebato za podvaliti.


  14. The Following 2 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  15. #6662
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

  16. #6663
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Zanima me jedna informacija... Gando, mislim da ces ti najlakse doci do tih cifara. Na kom mjestu je Crna Gora sa ovim protestima na rang listi najmasovnijih protesta u Evropi? Mislim procentualno, naravno, ne u apsolutnim ciframa. Bas me zanima koji su protesti u Evropi izvukli na ulice veci postotak gradjana. Uzmi srednju vrijednost izmedju podataka rezimskih glasila i SPC
    Ne mogu da nadjem, ali sam nasao listu protesta u USA po velicini.

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/List...States_by_size

    Najveci zabiljezeni su 3,3-5,6 miliona tj izmedju 1% i 1,7% stanovnistva.

    Po najnizim procjenama u CG protestuje oko 15% stanovnistva, ili 10 puta vise.

  17. The Following 4 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  18. #6664
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    ...odnos SPC prema drzavi u kojoj "posluje" i dvostruki kriterijumi...to je tema, bolje nista ne napisati nego skrecati s teme...
    Odnos i odgovornost građana prema situaciji u kojoj država u kojoj žive donosi Zakon o vjerskim slobodama koji ''usput'' uređuje i imovinska prava, grubo krši Ustav i na kraju krajeva kao sekularna najavljuje formiranje crkve. E to je tema. Nemoj da skrećemo, molim te.

  19. #6665
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Odnos i odgovornost građana prema situaciji u kojoj država u kojoj žive donosi Zakon o vjerskim slobodama koji ''usput'' uređuje i imovinska prava, grubo krši Ustav i na kraju krajeva kao sekularna najavljuje formiranje crkve. E to je tema. Nemoj da skrećemo, molim te.
    Ne mozes ti odlucivat` sto je tema mog posta

  20. #6666
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,080
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Ovi kunu, a posle će kukanje kako ovi drugi vrše pritisak na zaposlene, i jedan zaposleni četiri glasa... Ojha

    Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka

  21. #6667
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by isnogood View Post
    Ovi kunu, a posle će kukanje kako ovi drugi vrše pritisak na zaposlene, i jedan zaposleni četiri glasa... Ojha

    Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka
    Nije problem sto kunu, neka kunu slobodno, ali ti isti vise litije ne zovu litije, zovu ih protesti...ako ti kazes da su to protesti oni kazu da su to litije...
    onda kazu kako je to mirno a to sto popovi prijete na litijama to nema veze...
    Gojko Perovic im je legenda a co`jek muti kolko moze...
    cuvena njegova izjava ovih dana: I srbi i oni koji se ne osjecaju kao srbi...jasniju negaciju postojanja crnogoraca nisam cuo, ali on je legenda...
    problem je sto neko zeli da mu se za interes nekih popova iz druge zemlje zatre SEME njegovih prijatelja, komsija, rodjaka i ljudi koje ne poznaje ali ih srijece na ulici...i dodje poslije da im se javi a noc prije je aplaudirao zatiranju negovog SEMENA ...
    ja ne znam koliko debeli obraz treba da imas da to uradis...
    Last edited by ResidentEvil; 24-02-20 at 16:19.

  22. #6668
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    uh, nemojte demokrate i gradjani....
    kad vi pisete onda je iz vase glave, iako 500 puta se iste stvari procitaju u rezimskim medijima prije nego sto dodju ovdje. ali kad drugi pisu onda je iz tudje glave.... oni nemaju stav nego im ga drugi formiraju...
    sve sami istoricari, strucnjaci i slobomisleci akademici


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 24-02-20 at 16:22.

  23. #6669
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Ovaj što je mahao je bio predmet analize u prijeđjašnim postovima. Sreća je da onih koji sa takvim predumišljajem nastupaju nema puno.
    Takođe, ponavljam da se sinoć aplaudiralo zvaničnoj CG zastavi. Mada se plašim da bi neki provokatori više voljeli da se zviždalo.

  24. #6670
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Ja nijesam ni za vlast ni za ovakvu opoziciju (ups, mislio sam na dio vlasti koji je kao protiv).
    Još manje za ovakvu crkvu koja negira postojanje crnogoraca.
    Ima li dosta naroda koji je podržava danas?
    Ima, naravno.
    To su oni isti "oblici vjernika" koji su 90-ih bili za ratove, za masovno posrbljavanje, za sedmi bataljon, za negiranje svega što nije srpsko.
    Danas samo imaju malo "izmijenjen" oblik ali je suština ista.
    Jesu li bili 90-ih za bilo što u pravu?
    Naravno da ne.
    A nijesu od tad puno ni odmakli.
    Samo je u pitanju prikrivena forma.
    Da se razumijemo, prijatelja koji na ovaj način razmišljaju imam dosta i ne bi me nikad ostavili na ćedilu ka` ni ja njih.
    To su u suštini dobri ljudi koji su zavedeni pogrešnim stvarima i stavovima.
    I iako znaju da je to pogrešno, ne bi priznali niti će ikad.

  25. The Following 2 Users Say Thank You to jokaš For This Useful Post:


  26. #6671
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Kako to čovjek od vjere a kune braću?
    Znači li to da on nije od vjere ili mu prokleti nisu braća?

  27. The Following User Says Thank You to kupus For This Useful Post:


  28. #6672
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    a evo i svi mi koje djukanovic zajedno sa tobom naziva izdajnicima, rusiteljima, mrziteljima, retrogradnima, ovakvima ili onakvima samo jer se ne slazemo sa nacinom kako vodi drzavu(pocelo je to jos 90tih, nema mnogo veze sa ovim zakonom) pa evo pretekosmo da se ne zalimo po cio dan.
    tih devedesetih kada je između ostalog prepisao sakralne objekte na SPC i mene nazivao ustašom vam je bio super
    Last edited by Rakun; 24-02-20 at 16:34.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  29. The Following User Says Thank You to Rakun For This Useful Post:


  30. #6673
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    meni nije jer je zvao i mene, ali nema veze. malo sam se razisao sa liberalnim stavovima kad je zivkovic poceo da militarizuje omladinu i da postaje prihvatljivo prvo drzava pa onda..... (dopisi po zelji)
    evo i sad se ovdje promovise od strane dps simpatizera "jos samo ovo i sa neprijateljima je zavrseno" i tako prodje 30 godina rasipanja i otimnaja.
    kad je rakune tebi licno dovoljno da kazes dosta? evo neka uzmu crkveno zemljiste. evo neka uzmu i skaralne objekte.
    1. ukoliko ga prodaju za izgradnju hotela arapima, a stanovnistvo izadje da se buni, hoces li izaci da im das podrsku.
    2. ukoliko Djukanovic preuzme na sebe duhovnu duznost i pocne da proglasava mitropolite, hoces li podrzati izlaskom na ulicu jer se krsi nacelo ustava o razdvojenosti?

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  31. #6674
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Jel moguće da ti braniš one koji ti kunu đecu iz komšiluka, đecu tvojih kumova drugova i sugrađana riječima Mila Đukanovića...
    Ti ih braniš i riječima kako se "mi" bojimo kletve ne precizirajući ko smo to "mi"...ali si sebe stavio među one koji su aplaudirali...
    Ja znam što SPC želi nama što bi Gojko reka "koji se ne osjećamo srbima" ali isto znam da nam Gojko to ne želi...ali neka taj Gojko progovori protiv te izjave...
    Tražiš od onih koji su za Mila da to ne budu...ali ne želiš da kažeš jedno A protiv Ristovog stada i njega lično...
    Mi smo Mi a ONI su ONI ...
    MI ne želimo zlo njima a da li ONI žele nama...
    jesi li ti MI ili ONI...
    Ja tebe i tvojoj đeci želim sve najbolje a ti i dalje aplaudiraj zlu đece koja nijesu tvoja i koja ne misle ka ti...

  32. #6675
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Zanima me jedna informacija... Gando, mislim da ces ti najlakse doci do tih cifara. Na kom mjestu je Crna Gora sa ovim protestima na rang listi najmasovnijih protesta u Evropi? Mislim procentualno, naravno, ne u apsolutnim ciframa. Bas me zanima koji su protesti u Evropi izvukli na ulice veci postotak gradjana. Uzmi srednju vrijednost izmedju podataka rezimskih glasila i SPC-a.

    Pomno sam pratio proteste u Rumuniji 2017 - 2018-2019

    Pa vidi kako se izlazilo.

    Znači kad je najviše izašlo u cijeloj Rumuniji (koja ima 20 miliona stanovnika) bilo je 500 000 u svim gradovima - što je 2.5%

    Protesti ne staju pala je vlada opet prije par neđelja

    Ali oni su se diktatora oslobodili prije 30 godina

    Imaju demokratiju

    U EU su...


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 24-02-20 at 17:39.
    One Ring to Rule them all...

Page 267 of 644 FirstFirst ... 167217257263264265266267268269270271277317367 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •