Page 177 of 644 FirstFirst ... 77127167173174175176177178179180181187227277 ... LastLast
Results 4,401 to 4,425 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #4401
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FoSte95 View Post
    meni je ovdje samo jedno jasno, srbi ovim farbanjem trobojki i njihovim kačenjem žele isprovocirati nerede (pogotovo policiju kao ono sinoć) da dođe do belaja i da se onda počne vrtiti priča iz devedesetih o ugroženosti srpskog naroda i da srbi mogu jedino živjeti u istoj državi.
    Ovo što sada rade više nije borba za svetinje i vjeru nego borba za promjenu statusa države, san o novom prisajedinjenju............

    sad je samo pitanje koliko će ovo vlast i ostali građani (mislim na crnogorce) tolerisati, vidim već se počelo pozivati i na kontra-okupljanja i bojim se da bi ako se ovako nastavi moglo doći i do sukoba među građanima...........
    Ako vladu brine mogucnost sukoba uvijek ima jednostavan izlaz.

    Neka pristane na SPC amandman na zakon kojim se garantuje sudski proces za svaki postupak preuzimanja crkve.

    Protesti ce istog dana prestati.

  2. #4402
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Škrabanje grafita, oslikavanje murala i zastava je sasvim nenasilan vid otpora vlasti.
    Da pišu neke uvredljive poruke, crtaju recimo kukaste krstove ili bilo šta što može biti kvalifikovano kao izazivanje mržnje...ja bih razumeo negativne reakcije.

    Ali time što se vlast propinje na zadnje noge zbog tri boje, policija baca suzavac noću u asistenciji komunalnoj policiji...samo pokazuje karakter te vlasti.
    Eto i ti pišeš da je oslikavanje trobojki poziv maltene na nekakav rat i promenu statusa drzave.
    I pri tom jos ceo jedan narod okrivljujes za izazivanje belaja.
    Ne valja ti ta priča.
    što zvižde onda onomemomku sa zastavom, pa to je valjda zastava njihove države?

    živo me interuje kako mi u BG reagovali kada bi mađari u vojvodini počeli šarafi mađarske zastave

  3. #4403
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,341
    Thanks Thanks Given 
    14,756
    Thanks Thanks Received 
    4,097
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/niksicanin-...ristalice-spc/

    Iskreno, tužno je i porazno gledat ovo pa neka je provokator po 100 puta (mada sam mišnjenja da ne možeš provocirat u Crnoj Gori matičnom zastavom)

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Šališ li se? Ne može provocirati neko ko je tačno sa namjerom izašao da provocira. I on ne može provocirati? Ne razumijem.

    Možete vi pričati šta god oćete. Bio sam skoro na svim litijama u Podgorici. Na svakoj sledećoj je bilo više i više naroda. Evo i večeras. Pod kišobranima. Sve mirno i dostojanstveno. Uz apel mitropolije da tako bude i ubuduće i da u litijama nema ni političkiš ni nacionalnih obilježja. Poruka od mitropolita svima sveštenim licima je da prenose narodu da bude mirno. Jer to vlasti ne odgovara. Da li su se neki momci okupili u pojedinim dijelovima i crtali CRNOGORSKU trobojku može nekom da se ne sviđa i da tripuje raznorazne razloge zašto se to radi. Ali ne možete očekivati da mitropolija kontroliše svakog vjernika i to kad nije u litijama. Momci sa Zlatice nisu sigurno ubačeni od države kako bi se napravila kao neka frka ali imaju ono što mnogi u ovoj državi nemaju. Da je više onakvih ne bi bilo prodanih ličnih karata itd.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  5. #4404
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pozdrav drustvo,

    U vezi aktuelnih desavanja oko crkve, najvise zabrinjava cinjenica da vlast ignorise vise od polovine svog stanovnistva i radi po svome. Kakva je to onda drzava ? Zamislite da 50M Njemaca ili 30M Italijana se protivi nekim odlukama vlasti i izadje na ulice.

    Kakvu buducnost ima sadasnja Crna Gora sa ovolikim podjelama i nesuglasicama ?

    DPS mora da se pomiri sa cinjenicom da ne moze o bas svemu da odlucuje mimo volje vecinskog naroda. Drzava postoji zbog naroda a ne narod zbog drzave. Vazniji je narod.

  6. #4405
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nijesam pominjao alternativu demokratiji. Ja sam samo kazao da je jedno vazno dostignuce Evrope, a dodacu i civilazijski iskorak, odvojenost drzave od crkve. Crkva je bila jako mocna i znamo sto je sve radila u Srednjem vijeku.
    Koja crkva? To je vrlo važno da napišemo.

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    U pravoslanim drzavama crkva je nekako uvijek bila bliska vlastima. To nije dobro. Mozda je to jedan od razloga zbog kojih demokratija nije na visokom nivou u tim drzavama? Ono guslanje popova po ratistima, popovi s mitraljezima, surovanje s ratnim zlocincima...mogo bih jos da nabrajam. To bas nema mnogo veze s vjerom. A ima s nacionalizmom.
    Malo više razumijevanja za sve to ne bi škodilo. Stalno zabroravljamo da su nas 500god Turci tlačili. Da nije bilo vjere pitanje je da li bi nas danas uopšte bilo i Srba i Crnogoraca.

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    koje su ovih dana aktuelne su samo simbol Nas je narod, zao mi je sto to moram kazati, primitivan i s njime je lako manipulisati. Pomenuo si komuniste. Dobar dio danasnjih vjernika su bivsi komunisti. Licno ih znam dosta. Neki su vrlo bliski crkvi. I jednoj i drugoj. To su ljudi kojima treba neko da ih vodi. Pa su partiju zamijenii crkvom. Treba neko da ih vodi, makar bio i kao onaj slijepac iz one price Domanovica. Zbog toga smo tu dje smo.Evropska kanta koju svako shutira i ubacuje svoje smece u nju. I, sto je mozda od svega najgore, zemlja u kojoj je proporcionalno onoliko malo morala i postenja u odnosu na ono koliko se na postenje pozivamo. U skladu s onim, ko o cemu...Zemlja prevaranata, prevtljivaca, ljudi koji jedno govore, drugo rade, trece misle....psuju DPS pa ga onda na izborima glasaju zbog dzaka brasna... tu onda nema vjere. Zato sam i kazao da u Crnoj Gori mnogi samo vjeruju da vjeruju.
    Skoro pa potpuno se slažem, nismo civilizovani ali nije nam vjera baš toliko za sve kriva. Prije hrišćanstva smo bili pagani itd itd (otud negdje smo možda i malo više sujevjerni no vjerni), ali za urođene mentalne mane ne možemo okriviti vjeru. Iskrena vjera bi trebalo da nas čini boljima.
    A da ne napominjem opet i to što smo bili pod narodom ka što su Turci, nismo ni mogli postat bolji.
    Uzmi gledaj bilo koju tursku seriju što se trenutno pušta po Tvu, jedan problem ne mogu riješiti bez oružja.
    Nijesu Turci u osvajanje slali dobre i poštene ljude, no najveću ljudsku ološ.
    Last edited by autodijagnostika; 26-01-20 at 20:46.

  7. #4406
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Haha evo slika u Vijestima gdje specijalci obezbjedjuju Milovu kucu u NK.
    Privatna drzava, jednog covjeka. Sramota zaista.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  8. #4407
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ljiljan View Post
    Pozdrav drustvo,

    U vezi aktuelnih desavanja oko crkve, najvise zabrinjava cinjenica da vlast ignorise vise od polovine svog stanovnistva i radi po svome. Kakva je to onda drzava ? Zamislite da 50M Njemaca ili 30M Italijana se protivi nekim odlukama vlasti i izadje na ulice.

    Kakvu buducnost ima sadasnja Crna Gora sa ovolikim podjelama i nesuglasicama ?

    DPS mora da se pomiri sa cinjenicom da ne moze o bas svemu da odlucuje mimo volje vecinskog naroda. Drzava postoji zbog naroda a ne narod zbog drzave. Vazniji je narod.
    da je taj narod većinski danas Crne Gore kao države ne bi ni bilo ako ćemo realno

  9. #4408
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,924
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Šališ li se? Ne može provocirati neko ko je tačno sa namjerom izašao da provocira. I on ne može provocirati? Ne razumijem.
    Nemam namjeru da razglabam o ovome, reci mi samo jedno.

    Da sam ja noćas izašao da mašem zastavom iz kola i slavim bronzanu medalju na prvenstvu kao što sam X puta radio kao mlađi, bi li bio automatski provokator?

    Ili bi morao da $edim doma jer su litije noćas, pa da retroaktivno slavim za neđelju dvije kad ne bude litija?


    Banalizujem ali u suštini to je to...


    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 26-01-20 at 21:03.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  10. #4409
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FoSte95 View Post
    da je taj narod većinski danas Crne Gore kao države ne bi ni bilo ako ćemo realno

    Koliko shvatam, bilo bi zajednice sa Srbijom, odnosno SCG. Slicnu drzavu smo imali 50 godina u SFRJ sa Titom. Tada DPS je smatrao da su izdajnici oni koji su protiv tih drzava.
    Nije problem ni nezavisna Crna Gora, ali je problem ako se jedna strana ponasa kao pobjednicka u ratu, pa smatra da je ovo njena privatna drzava. Cemu takvo ponasanje ? Je li to fer od strane vlasti ?


    Koliko neko moze biti poremecen pa ignorisati preko 70%, a mozda i vise, stanovnistva sopstvene zemlje ?

    Koja je to druga Crna Gora osim ove koja je izasla na ulice? Ne postoji nikakva druga Crna Gora osim te, koja je ubjedljivo vecinska.

  11. #4410
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FoSte95 View Post
    što zvižde onda onomemomku sa zastavom, pa to je valjda zastava njihove države?

    živo me interuje kako mi u BG reagovali kada bi mađari u vojvodini počeli šarafi mađarske zastave
    A čiju zastavu šaraju ovi po CG?
    Ja nikako ne kapiram da nekog u CG može toliko iritirati ta trobojka.
    Čini mi se da ni turska ili austrougarska oslikana zastava ne bi izazvala takvu reakciju vlasti.
    Da se noću suzavcem i molerskim alatom zaleću na nju.
    Kao da CG nema istoriju pre 2006 godine.

    Vrlo čudno za vlast kojoj su puna usta nacionalne tradicije pre 1918 godine.

    Očigledno je u pitanju neka gadna patologija.

    Ja uostalom nigde nisam video da neka vlast toliko ratuje sa zastavama kao crnogorska.
    Ja mogu razumeti i Hrvate u Vukovaru koji se tuku sa ćirilicom, ali ovo u CG baš nikako.
    Last edited by Dača; 26-01-20 at 21:14.

  12. #4411
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    A čiju zastavu šaraju ovi po CG?
    Ja nikako ne kapiram da nekog u CG može toliko iritirati ta trobojka.
    Čini mi se da ni turska ili austrougarska oslikana zastava ne bi izazvala takvu reakciju vlasti.
    Da se noću suzavcem i molerskim alatom zaleću na nju.
    Kao da CG nema istoriju pre 2006 godine.

    Vrlo čudno za vlast kojoj su puna usta nacionalne tradicije pre 1918 godine.

    Očigledno je u pitanju neka gadna patologija.

    Ja uostalom nigde nisam video da neka vlast toliko ratuje sa zastavama kao crnogorska.
    Ja mogu razumeti i Hrvate u Vukovaru koji se tuku sa ćirilicom, ali ovo u CG baš nikako.

    Ne razumijes jer nijesi odavde, koliko mogu primijetiti.

    Parola "Neka je vjecna Crna Gora" sustinski znaci "Neka je vjecan DPS". A to dalje znaci neka su vjecna ambasadorska mjesta, dnevnice, CBCG, mjsta u Morskom dobru, prosveta,policija. Imati drzavu u srcu Evrope nije mala stvar.

    Zastave im smetaju ne zato sto su trobojke nego zato sto su simbol opozicionarstva. Od " Srba" se trazi da legnu na rudu, to jest da glasaju vlast. Ili da udju u vlast. Namjerno stavljam pod navodnike srba jer biti srbin u CG znaci prevashodno biti opozicionar. Iako ima nacionalno osvijescenih Srba, ali oni su manjina.

    Pojedinci koji podrzavaju CPC i brane litije na Cetinju uglavnom nisu obicni gradjani nego se radi o clanovima DPS-a.

    Citav problem u Crnoj Gori je politicki a tek onda nacionalni. DPS ni po koju cijenu ne zeli dati vlast. Oni misle vladati vjecno, kao sto parola kaze. Nije toliko problem ni da vladaju vjecno, problem je sto medjusobno dijele privilegije i ponasaju se kao da je drzava njihova privatna svojina.

  13. #4412
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Kako ne razumiješ, lako je za razumjeti.
    Zvanicna CG zastava se smatra dps zastavom, trobojka se smatra srpskom zastavom CG ali se prave kao da to rade jer je crnogorska a u stvari zapišavaju teritoriju.
    Dijete kad pokrije oči rukama misli da ga niko ne vidi tako i Milačić i ekipa kad kažu CG trobojka misle da su ostali glupi i ne kapiraju što je pEsnik htio reći.
    Naravno znam da sve ovo znaš ali nije zgoreg da napišem, neka stoji.
    Evo i extravaganca ti reče da je mahanje zastavom CG provokacija.
    Ne znam đe se izgubiše oni Crnogorci muslimani i katolici iz litija, nije valjda i za njih zastava CG provokacija.

  14. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  15. #4413
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,341
    Thanks Thanks Given 
    14,756
    Thanks Thanks Received 
    4,097
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Nemam namjeru da razglabam o ovome, reci mi samo jedno.

    Da sam ja noćas izašao da mašem zastavom iz kola i slavim bronzanu medalju na prvenstvu kao što sam X puta radio kao mlađi, bi li bio automatski provokator?

    Ili bi morao da $edim doma jer su litije noćas, pa da retroaktivno slavim za neđelju dvije kad ne bude litija?


    Banalizujem ali u suštini to je to...


    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Bit, ne možemo baš tako razgovarati. Nemaš namjeru da razglabaš al da ti ipak ja nešto odgovorim. I to na tako banalan primjer. Ovo u Nikšiću je imalo i predigru. Sa kojom očigledno nisi upoznat. Tako da ono jeste bilo klasično provociranje. A ako banalizuješ tako možda su zviždali momku a ne zastavi. Mislim.
    A što se tiče zastava. Možemo na drugoj temi. Čisto da ne dajem povoda moderatoru za još infrakcija. ;-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  16. #4414
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ko god napada litije taj je za DPS, a ko god podrzava litije i crkvu taj je opozicija, sa minornim odstupanjima od ovog pravila.
    Ima Srba koji, vjerovali ili ne, ne podrzavaju crkvu i litije, a ima Crnogoraca koji podrzavaju.

    U DPS-u ima ogroman broj Srba, a narocito Srbijanaca.
    DPS sustinski ima, i uvijek je imao, odlicne odnose sa Srbijom. Clanovi DPS imaju nevjerovatne veze u Srbiji, kao da su i tamo na vlasti. Dok recimo u Hrvatskoj nemaju veze i tamo ne mogu nista "zavrsiti".

  17. #4415
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kako ne razumiješ, lako je za razumjeti.
    Zvanicna CG zastava se smatra dps zastavom, trobojka se smatra srpskom zastavom CG ali se prave kao da to rade jer je crnogorska a u stvari zapišavaju teritoriju.
    Dijete kad pokrije oči rukama misli da ga niko ne vidi tako i Milačić i ekipa kad kažu CG trobojka misle da su ostali glupi i ne kapiraju što je pEsnik htio reći.
    Naravno znam da sve ovo znaš ali nije zgoreg da napišem, neka stoji.
    Evo i extravaganca ti reče da je mahanje zastavom CG provokacija.
    Ne znam đe se izgubiše oni Crnogorci muslimani i katolici iz litija, nije valjda i za njih zastava CG provokacija.
    Evo ih sad i psihoanalize zasto se nosi ova crnogorska zastava a ne ona.

    Iste smo gledali prosle godine za Odupri se, kad su isti ovakvi objasnjavali da se ne smije vjerovati mnostvu crnogorskih zastava jer ih “nose neiskreno”.

    Nekim ljudima ne valja nikakva zastava ako je nosi DPS. I valja im svaka, i danasnja i trobojka i jugoslovenska i krstas barjak - ako ga DPS nosi.

  18. #4416
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post

    Ako si mislila na materijalno instant dobro kao što je recimo 50 ili 100 eura ili povoljnija kamata na stambeni kredit već u ponedjeljak - nećeš, ali ćeš kad se ustaneš ujutro i pogledaš u ogledalo moći da kažeš sebi ''Ja sam uradila sve što sam mogla da doprinesem demokratiji, građanskoj državi, poštovanju Ustava i Zakona zemlje u kojoj živim i koja je moja domovina''.

    Vjeruj mi, nije teško i bezbjedno je. A osjećaj zadovoljstva koji nosiš u sebi dok koračaš svojim gradom znajući da si uradila nešto ispravno je nemjerljiv.

    Takvim ponašanjem, na duge staze, kreiraš građansku svijest koja kao posljedicu može da ima samo bolje i ljepše društvo. To ne može odmah i ne može preko noći, ali kao što se neko borio da mi danas imamo ovako lijepo parče zemlje za nas, na naše generacije je pao teret da se borimo da na ovom parčetu zemlje one naredne žive bolje i ljepše nego što smo mi. Eto, to je opšte dobro.
    Da te ne citiram svaki post, recimo da se slažem sa skoro svakom tezom koju si iznio u svome postu i ovome i onome prije...ok pomirljiva, realna, građanska priča, lično sam potpuno na toj strani, građanskoj...rekao si da je lijep nemjerljiv osjećaj da učiniš nešto lijepo i za dobrobit svoje države nešto ispravno za njenu korist i korist generacija koje dolaze?
    A ja tebe sad pitam da li ti dozvoljavaš da neko u ovome što se ovih dana dešava u CG ne vidi ništa ni dobro ni lijepo? Vidi izmanipulisane vjernike (kad ovo kažem, tvrdim da na tim litijama ima najmanji br vjernika, onih pravih ljudi koje crkva odistinski interesuje i koji imaju svoga duhovnika i koji slave slavu uz popa koji im kadi pogaču, poste sve velike postove i srijede i petke i sl...da se razumijemo -ne kažem da ti ljudi nijesu izašli, jesu, ali njih je najmanje što mi ne da lagat crkva neđeljom do ovih litija skoro vazda poluprazna) i jednu ogromnu većinu birača DF i sličnih stranaka, kojima je jedini cilj da se vrate nekako majici u skute? (Da se razumijemo, nemam ja strah da će se takvo što više ikad desiti, nije luda Srbija)

    Vidim ljude kojima je bog u ustima samo kad ga psuju a bogami i one koji se drže za krst svki čas a čine nepočinstva kojih bi se svaki pošten čovjek stidio...ok, i to su građani, i imaju prava ka najbolji, ali Crna Gora ima 600 hiljada stanovnika i ko zna koliko je onih koji bi bili ravnodušni na izglasavanje ovoga i bilo kojega zakona....ljudi, zakoni su pitanje prava i u ovoj i svakoj državi ih je donijeto milion da nijesmo pitani i što je sad ovaj poseban? Zasto se moja ili bilo čija građanska svijest dovodi u pitanje ako ja ne mislim da treba da idem na nekakvu litiju?
    Ja recimo nemam ništa protiv postojanja SPC (ne zanima me okle joj pare dok god vjernici te pare ostavljaju na dar bogu, njihova stvar) u CG jer ta crkva ima vjernika najviše...lično znam i veliki broj ljudi koji su procrnogorski orijentisani ali su vjernici SPC, kao što znam i nešto malo onih koji bi radije krstili djecu u CPC...iskreno, ja sam pravoslavka po rođenju, nijesam krštena, ali kad bih se krstila to ne bi bila SPC. Što bi nekome smetala ta moja odluka? A neću se krstiti barem u ovu svijest
    Ođe vlada zakon, Ako misliš kao ja, dobro misliš!
    Pa neće biti baš tako!
    Ja želim državu Crnu Goru u kojoj vlada zakon i pravo, u kojoj će da žive svi njeni GRAĐANI nebitno koje su nacionalnosti i vjere u miru i slozi..ali...
    Neko gore napisa da zakon važi za sve osim za SPC i prvu familiju....saglasna potpuno i ne bih tu ništa dodala, nažalost je tako i samo mi nije jasno odakle vam snaga da se nadate da će tu formulu nekad neko na ovom prostoru a ko se pojavio pod kapom nebeskom u potonje vrijeme upjeti da izbriše?! Demokratija?! Ma hajde!
    Zavadi pa vladaj! I sve pod sloganom demokratija je sine! To je to


    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/niksicanin-...ristalice-spc/

    Iskreno, tužno je i porazno gledat ovo pa neka je provokator po 100 puta (mada sam mišnjenja da ne možeš provocirat u Crnoj Gori matičnom zastavom)

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Nikad mi neće biti jasno ako je litija Mitropolije CRNOGORSKO Primorske što bi bilo ko na toj litiji bio bijesan na crnogorsku zastavu? Pa vele "A osjećaj zadovoljstva koji nosiš u sebi dok koračaš svojim gradom znajući da si uradila nešto ispravno je nemjerljiv." Kako ne!

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Šališ li se? Ne može provocirati neko ko je tačno sa namjerom izašao da provocira. I on ne može provocirati? Ne razumijem.

    Možete vi pričati šta god oćete. Bio sam skoro na svim litijama u Podgorici. Na svakoj sledećoj je bilo više i više naroda. Evo i večeras. Pod kišobranima. Sve mirno i dostojanstveno. Uz apel mitropolije da tako bude i ubuduće i da u litijama nema ni političkiš ni nacionalnih obilježja. Poruka od mitropolita svima sveštenim licima je da prenose narodu da bude mirno. Jer to vlasti ne odgovara. Da li su se neki momci okupili u pojedinim dijelovima i crtali CRNOGORSKU trobojku može nekom da se ne sviđa i da tripuje raznorazne razloge zašto se to radi. Ali ne možete očekivati da mitropolija kontroliše svakog vjernika i to kad nije u litijama. Momci sa Zlatice nisu sigurno ubačeni od države kako bi se napravila kao neka frka ali imaju ono što mnogi u ovoj državi nemaju. Da je više onakvih ne bi bilo prodanih ličnih karata itd.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Možeš li se zaklet u svoje najmilije da su crtali crnogorsku trobojku a ne srpsku zastavu? Meni samo nije jasno koga ti lažeš? Sebe, mene? I Kako im samo pade na pamet da nam dekorišu grad trobojkama i još se vade crnogorska trobojka? I ne, oni ne provociraju, ali zato ako neko na litiji izvadi cg zastavu on je provokator!...svi ste provokatori odreda! Ovo je plava a ovo je plavetna


    Sreća te nema više momaka ka tih na Zlatici, ako je tebi to crtanje zastava tuđih država regularno izražavanje građanskoga stava onda nemam što da ti kažem!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. The Following 3 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  20. #4417
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    A čiju zastavu šaraju ovi po CG?
    Ja nikako ne kapiram da nekog u CG može toliko iritirati ta trobojka.
    Čini mi se da ni turska ili austrougarska oslikana zastava ne bi izazvala takvu reakciju vlasti.
    Da se noću suzavcem i molerskim alatom zaleću na nju.
    Kao da CG nema istoriju pre 2006 godine.

    Vrlo čudno za vlast kojoj su puna usta nacionalne tradicije pre 1918 godine.

    Očigledno je u pitanju neka gadna patologija.

    Ja uostalom nigde nisam video da neka vlast toliko ratuje sa zastavama kao crnogorska.
    Ja mogu razumeti i Hrvate u Vukovaru koji se tuku sa ćirilicom, ali ovo u CG baš nikako.
    pa nisi nigde ni video da narod jedne države (čitaj Crne Gore) više voli neku drugu državu (čitaj Srbiju)...ne znam što se ovako ne zalijeću u Hrvatskoj? No svi ka bele lale slave katolički Božić zajedno sa svojim...i Hrvatska im je domovina a porIJEklom su iz Srbije....nemojmo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #4418
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Da vam sef drzave kaze da je sjutra zvanicna i jedina zastava trobojka, cetvorobojka, ili ne znam vec koja, zaboravili bi ste isti cas na zvanicnu sadasnju zastavu.
    Ako mozete da masete crvenom zastavom, zelenom zastavom, zasto ne mozete i zvanicnom zastavom Kraljevine Crne Gore? Zastavom kralja Nikole? Zastavim Petrovica? Zelena dakle moze. Ali trobojka koja je odraz narodne nosnje, nikako. Licemjerni ste.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  22. #4419
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Mašemo zvanicnom državnom zastavom pa kad ti pobijedis i propises da je državna zastava neka druga mahaćemo njom <3
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #4420
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    U Hrvatskoj je drugacije. Tamo uglavnom napadaju Srbijance, dok sa domacim Srbima skoro da nema problema. I to uprkos ratu, uprkos tome sto su hrvatski Srbi zapoceli sukobe.
    Crna Gora radi suprotno od Hrvatske. Ona maltretira i ponizava domace Srbe dok Srbijance docekuje sa najvecim pocastima.

    Crnogorci idu u Srbiju, tamo imaju biznise i osjecaju se kao kod kuce. Dok Hrvati ne idu u Srbiju niti ih zanima Beograd.

  24. #4421
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    domaći Srbi
    Srbijanci


    2020. godina
    Crna Gora


    zatvorite ovu temu, molim vas


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  26. #4422
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,341
    Thanks Thanks Given 
    14,756
    Thanks Thanks Received 
    4,097
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Da te ne citiram svaki post, recimo da se slažem sa skoro svakom tezom koju si iznio u svome postu i ovome i onome prije...ok pomirljiva, realna, građanska priča, lično sam potpuno na toj strani, građanskoj...rekao si da je lijep nemjerljiv osjećaj da učiniš nešto lijepo i za dobrobit svoje države nešto ispravno za njenu korist i korist generacija koje dolaze?
    A ja tebe sad pitam da li ti dozvoljavaš da neko u ovome što se ovih dana dešava u CG ne vidi ništa ni dobro ni lijepo? Vidi izmanipulisane vjernike (kad ovo kažem, tvrdim da na tim litijama ima najmanji br vjernika, onih pravih ljudi koje crkva odistinski interesuje i koji imaju svoga duhovnika i koji slave slavu uz popa koji im kadi pogaču, poste sve velike postove i srijede i petke i sl...da se razumijemo -ne kažem da ti ljudi nijesu izašli, jesu, ali njih je najmanje što mi ne da lagat crkva neđeljom do ovih litija skoro vazda poluprazna) i jednu ogromnu većinu birača DF i sličnih stranaka, kojima je jedini cilj da se vrate nekako majici u skute? (Da se razumijemo, nemam ja strah da će se takvo što više ikad desiti, nije luda Srbija)

    Vidim ljude kojima je bog u ustima samo kad ga psuju a bogami i one koji se drže za krst svki čas a čine nepočinstva kojih bi se svaki pošten čovjek stidio...ok, i to su građani, i imaju prava ka najbolji, ali Crna Gora ima 600 hiljada stanovnika i ko zna koliko je onih koji bi bili ravnodušni na izglasavanje ovoga i bilo kojega zakona....ljudi, zakoni su pitanje prava i u ovoj i svakoj državi ih je donijeto milion da nijesmo pitani i što je sad ovaj poseban? Zasto se moja ili bilo čija građanska svijest dovodi u pitanje ako ja ne mislim da treba da idem na nekakvu litiju?
    Ja recimo nemam ništa protiv postojanja SPC (ne zanima me okle joj pare dok god vjernici te pare ostavljaju na dar bogu, njihova stvar) u CG jer ta crkva ima vjernika najviše...lično znam i veliki broj ljudi koji su procrnogorski orijentisani ali su vjernici SPC, kao što znam i nešto malo onih koji bi radije krstili djecu u CPC...iskreno, ja sam pravoslavka po rođenju, nijesam krštena, ali kad bih se krstila to ne bi bila SPC. Što bi nekome smetala ta moja odluka? A neću se krstiti barem u ovu svijest
    Ođe vlada zakon, Ako misliš kao ja, dobro misliš!
    Pa neće biti baš tako!
    Ja želim državu Crnu Goru u kojoj vlada zakon i pravo, u kojoj će da žive svi njeni GRAĐANI nebitno koje su nacionalnosti i vjere u miru i slozi..ali...
    Neko gore napisa da zakon važi za sve osim za SPC i prvu familiju....saglasna potpuno i ne bih tu ništa dodala, nažalost je tako i samo mi nije jasno odakle vam snaga da se nadate da će tu formulu nekad neko na ovom prostoru a ko se pojavio pod kapom nebeskom u potonje vrijeme upjeti da izbriše?! Demokratija?! Ma hajde!
    Zavadi pa vladaj! I sve pod sloganom demokratija je sine! To je to


    Nikad mi neće biti jasno ako je litija Mitropolije CRNOGORSKO Primorske što bi bilo ko na toj litiji bio bijesan na crnogorsku zastavu? Pa vele "A osjećaj zadovoljstva koji nosiš u sebi dok koračaš svojim gradom znajući da si uradila nešto ispravno je nemjerljiv." Kako ne!

    Možeš li se zaklet u svoje najmilije da su crtali crnogorsku trobojku a ne srpsku zastavu? Meni samo nije jasno koga ti lažeš? Sebe, mene? I Kako im samo pade na pamet da nam dekorišu grad trobojkama i još se vade crnogorska trobojka? I ne, oni ne provociraju, ali zato ako neko na litiji izvadi cg zastavu on je provokator!...svi ste provokatori odreda! Ovo je plava a ovo je plavetna


    Sreća te nema više momaka ka tih na Zlatici, ako je tebi to crtanje zastava tuđih država regularno izražavanje građanskoga stava onda nemam što da ti kažem!
    Mogao bih nekoliko izraza da napišem za ovaj tvoj post ali bih onda bio banovan. A neću ti to zadovoljstvo učiniti. ;-)
    Pročitaj još jednom šta pišeš. Pitaš me smijem li se zakleti u moje najmilije za nešto što je neko drugi radio. Ne kunem se za takve gluposti. Niko u litiji nije izvadio crvenu zastavu, već pored. Provocirajući narod koji je u litiji. Kao što već napisah tome u Nikšiću je slijedila i predigra u koju ti očigledno nisi upućena. Ali voliš komentarisati. Ako ćemo konkretno ono na Zlatici je crnogorska zastava. Bar tako kažu ovi koji su je crtali. A to kako ćeš je ti shvatiti je tvoj problem.
    Plus dođeš kao neko ko nije vjernik, nije kršten, da pričaš koliko je to pravih vjernika, šta su to pravi vjernici itd. Odakle ti uopšte znaš išta o tome?
    A priča kako bi se neko vratio majci u skuter dovoljno govori koliko nemaš pojma o čemu pišeš i koliko si površna. I zamisli šetaju ljudi koji glasaju DF i slične. Ozbiljno? Zato vi koji glasate DPS očigledno ne šetate. Ne sviđa vam se sve ovo. Ja bih rekao da je to radite kako bi sačuvali DPS. Možemo i ovako. ;-)
    Na slici se vide sve glasači DFa.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Last edited by extravaganca; 26-01-20 at 22:27.

  27. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  28. #4423
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,401
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Da vam sef drzave kaze da je sjutra zvanicna i jedina zastava trobojka, cetvorobojka, ili ne znam vec koja, zaboravili bi ste isti cas na zvanicnu sadasnju zastavu.
    Ako mozete da masete crvenom zastavom, zelenom zastavom, zasto ne mozete i zvanicnom zastavom Kraljevine Crne Gore? Zastavom kralja Nikole? Zastavim Petrovica? Zelena dakle moze. Ali trobojka koja je odraz narodne nosnje, nikako. Licemjerni ste.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Kako nedje već napisah, nemam nikakav problem sa trobojkom sa plavetnom bojom i našim grbom. Čak šta više uveo bih je ko narodnu zastavu, ne znam što bi tu sporno bilo.
    Ta zastava ima istorijsko utemeljenje i meni je iskreno milo vidjet, isto ko i krstaš barjak.

    E sad, praviti se tolikim daltonistima da ne razlikujete plavetnu od tamno plave ne ide.

    Zbilja, ako već MCP javno i preko medija poziva da se uklone sva nacionalna i politička obilježja, a što ne sumnjam da MCP želi, zašto ih Srbi ne ispoštuju no vazda mora biti srpskih čak i državnih zadtava Srbije. Ne velim da su u nekom velikom broju, ali reći da ih nema lagali bi ste. Ima i krstaš barjaka poneđe, stoji, mada znate što oću da kažem.

    Da su samo crkvene zastave, krstaš barjaci i ove sa plavetnom bojom i grbom Petrovića to bi bilo za respect, ovako.... pokušavate onu sa 4s da prodate kao crkvenu sa ocilima, a razlika između crkvene i te postoji za sve sem za one koji ne žele da ih vide. O državnim Srbije da ne pričam. Ako već MCP poziva da se to ne radi, zašto dozvoljavate da se te zastave nose.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 26-01-20 at 22:36.

  29. #4424
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Kad smo kod zastava , jedino ovu priznajem.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  30. #4425
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Provokacija je kad čojek maše ispred svoje kuće zvaničnom zastavom CG slaveći medalju.

    Nije provokacija crtanje trobojki kao protest zakonu o slobodi zastava. Čekaj, zar nije vjeroispovjesti?

    A Kosovo? Je li skandiranje ex srcu Srbije vid protesta zakonu o slobodi vjeroispovjesti?

Page 177 of 644 FirstFirst ... 77127167173174175176177178179180181187227277 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •