Page 560 of 644 FirstFirst ... 60460510550556557558559560561562563564570610 ... LastLast
Results 13,976 to 14,000 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #13976
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nenocopy View Post

    More u Srbiji je najlepše.

  2. #13977
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    "Vijestima" je iz vrha UP rečeno da to nije tačno i da su Porfirije i svi ostali članovi delegaije prošli proceduru, odnosno njihova dokumenta su sa kampa Zlatica odnešeni na najbliži granični prelaz (podgorički aerodrom) gdje je evidentiran njihov ulazak."


    Ко лаже ?

  3. #13978
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    "Vijestima" je iz vrha UP rečeno da to nije tačno i da su Porfirije i svi ostali članovi delegaije prošli proceduru, odnosno njihova dokumenta su sa kampa Zlatica odnešeni na najbliži granični prelaz (podgorički aerodrom) gdje je evidentiran njihov ulazak."


    Ко лаже ?
    Зар је битно ?

    Уствари јес, јер уредница М портала рече да ако није прошао граничну контролу онда патријарх Порфирије формално правно није боравио у Црној Гори, самим тим уговор је неважећи.
    На све су мислили дритан и спц, али су се овдје зезнули, мора порфирије поново долазит да потписује.
    Таман сад кад буде у ХН да још једном парафирају.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  4. #13979
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Зар је битно ?

    Уствари јес, јер уредница М портала рече да ако није прошао граничну контролу онда патријарх Порфирије формално правно није боравио у Црној Гори, самим тим уговор је неважећи.
    На све су мислили дритан и спц, али су се овдје зезнули, мора порфирије поново долазит да потписује.
    Таман сад кад буде у ХН да још једном парафирају.
    И Рања рече да његова баба има већа овлашћења од Дритка тако да је уговор ништаван. Чудно како мала група екстрема покушава свој пораз да представи као нешто небитно

  5. #13980
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    И Рања рече да његова баба има већа овлашћења од Дритка тако да је уговор ништаван. Чудно како мала група екстрема покушава свој пораз да представи као нешто небитно

    Уговор је у исти мах и ништаван и удара у темеље државе.
    Сад треба пратит ко ће писат уставном суду да виде јел по уставу, имају отворено сд, сдп, дпс, 21. мај, цпц, матица црногорска, и још достина што рекоше да је уговор супротан уставу.
    Или као спц да покрену литије, за шта увијек навијам.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. #13981
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    More u Srbiji je najlepše.
    Gde je ovo tachno burazeru,josh sam pospan...?

    Jagodina na moru nije,ona mi se ne dopada nimalo...pre sam je zvao Leskovac na moru,ali kazu da je preimenovana u Jagodinu zbog Palme-Carevića.
    ...

  7. #13982
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Gde je ovo tachno burazeru,josh sam pospan...?

    Jagodina na moru nije,ona mi se ne dopada nimalo...pre sam je zvao Leskovac na moru,ali kazu da je preimenovana u Jagodinu zbog Palme-Carevića.
    Milsim da je Savina u HN, neka ispravi neko ako grijesim...

  8. #13983
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Gde je ovo tachno burazeru,josh sam pospan...?

    Jagodina na moru nije,ona mi se ne dopada nimalo...pre sam je zvao Leskovac na moru,ali kazu da je preimenovana u Jagodinu zbog Palme-Carevića.
    Kao što reče kolega, Savina.

  9. #13984
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kao što reče kolega, Savina.
    A to je nash grad,hvala burazeru!
    ...

  10. #13985
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Уговор је у исти мах и ништаван и удара у темеље државе.
    Сад треба пратит ко ће писат уставном суду да виде јел по уставу, имају отворено сд, сдп, дпс, 21. мај, цпц, матица црногорска, и још достина што рекоше да је уговор супротан уставу.
    Или као спц да покрену литије, за шта увијек навијам.
    Avetaju. Ili je Dragan Šoć budala. E sad znajući ih sve rekao bih da je ovo prvo. Ipak TU podliježe zakonu o obligacionim odnosima ako se ne varam i može se osporiti na sudu i raskinuti kao i svaki ugovor. E sad detalje ne znam kako i pod kojim uslovima. Može li se raskinuti i opet ostaviti SPC bez ugovora? kako se to gleda? Ugrožavanje prava vjerskih zajednica? ne znam zapravo. Ono što mi nije jasno je da ovo je ugovor kao i svaki drugi, a diže se halabuka ka da je država prodata pri tome imajući u vidu da se TU može raskinuti. čudi me da ne koriste termin IZDAJA ali izgleda da je Ljaljo obesmislio tu riječ i hvala mu za to. Ako ovo sve stoji sto sam rekao za TU cini mi se da neki jednostavno nemaju namjeru da se odreknu polemike oko tri slova SPC ili CPC i da se posvete analizi druga tri slova a to je GDP.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  12. #13986
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    a šta ako CPC, registrovana po zakonu koji je leposavic napisao, ponese identičan papir kao svoj ugovor?

    onda će Mstislavi i ostali da broje verni narod na litijama isl, je li ?

  13. #13987
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Pa moze i CPC ili bilo koja druga evidentirana vjerska zajednica da zakljuci identican ugovor. Zakon svakako propisuje evidenciju tako da, tehnicki, moze da se registruje i vjerska zajednica koja naznaci da je nastala i prije 1200 godine i da tvrdinda je u stvari takva zajednica prapocetak necega, svakako zakon ne definise da se bilo kakav takav navod provjerava vec se samo - evidentira.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  15. #13988
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Pa moze i CPC ili bilo koja druga evidentirana vjerska zajednica da zakljuci identican ugovor. Zakon svakako propisuje evidenciju tako da, tehnicki, moze da se registruje i vjerska zajednica koja naznaci da je nastala i prije 1200 godine i da tvrdinda je u stvari takva zajednica prapocetak necega, svakako zakon ne definise da se bilo kakav takav navod provjerava vec se samo - evidentira.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ne mora 1200, nego tačno koliko je postojala. i to se tačno zna, kad je palikuća "ujedinio pravoslavlje" i ukinuo CPC. Mnogo lakše je dokaziv taj kontinuitet i pravo na imovinu. Naravno, pred evropskim sudovima koji se bave dokumentima a ne mitologijom.
    ne zaboravite da je Njegoš bio Vladika CPC. Znam da vas lažu i da su te laži pitke, ali ovo su činjenice.

  16. #13989
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    I samo jako glupa ili bezobrazno kvarna osoba može ovaj ugovor uporedjivati sa ostalim vjerskim zajednicama.
    Iz cetinjskog manastira se vjekovima stolovalo i vladalo ovom drzavom, normalno da je sve po difoltu upisivano kao vlasništvo, niko nije računao da će bit okupirana i ugašena.
    Ako su Petrovici , citajuci ugovor, srpska dinastija - da li su obrenovici i karadjordjevici onda turske dinastije? svakako su oni odobravali njihova postavljenja?

  17. #13990
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Moj komentar nije uperen na istorijski kontekst nego trenutno zakonsko rjesenje po kojem i CPC ili bilo koja evidentirana vjerska zajednica ima pravo zakljuciti identican akt, a koje pravo im neka tumacenja negiraju odnosno smatraju ovakav ugovor ekskluzivom SPC.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  19. #13991
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Moj komentar nije uperen na istorijski kontekst nego trenutno zakonsko rjesenje po kojem i CPC ili bilo koja evidentirana vjerska zajednica ima pravo zakljuciti identican akt, a koje pravo im neka tumacenja negiraju odnosno smatraju ovakav ugovor ekskluzivom SPC.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    jasno i slazemo se, samo je trebalo urediti suštinu -reigijsko pitanje i sve što ide uz to. Ne rovariti po istoriji, ali to nije slucajno.

  20. #13992
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,639
    Thanks Thanks Given 
    1,475
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Redakciji Radio Cetinja obratili su se mještani ljubotinjskih sela, prenosimo saopštenje:


    “Danas, 04.08. 2022 godine, predali smo zahtjev Upravi za katastar i državnu imovinu, Područna jedinica Cetinje, da nam se omogući Učešće u postupku, u svojstvu zainteresovanih lica kod prenosa vlasništva na Mitropoliju Crnogorsko primorsku – Srpske Pravoslavne Crkve, nad Crkvama Sv. Dimitrija na Ljubotinju (SABORNA CRKVA), Crkve Sv.Danila na Mratinju, Čisto polje , kao i cjelokupnoj imovini Listova nepokretnosti br. 549 i 414, KO Ljubotinj i kojima pripadaju i navedene Crkve.


    Kao potpisnici ove inicijative smo zatražili od Uprave katastra i državne imovine da nam se dostavi dokumentacija koja prati zahtjev MCP – Srpske Pravoslavne Crkve, kako i po kom osnovu ima pravo, gore pomenuta vjerska organizacija, da se upiše kao vlasnik Crkava, koje su naše ljubotinjsko nasljeđe (kako i piše u katastarskim listovima), uz obavezno priloženu Hronologiju upisa listova nepokretnosti br. 549 i br. 414.


    Između ostalog smo zatražili da se održi usmena rasprava, na kojoj bi osim podnosioca zahtjeva za prenos vlasništva MCP – Srpske Pravoslavne Crkve prisustvovali i Zaštitnici imovinsko pravnih interesa Crne Gore, predstavnik Uprave za zaštitu kulturnih dobara, nadležni državni tuzilac i zainteresovana lica kao potpisnici ove inicajative.


    Na kraju ukazujemo da će ovaj slučaj biti pod posebnom pažnjom javnosti, naročito u situaciji narušenih međuvjerskih odnosa. S toga sa punim pravom vjerujemo da se u tolerantnoj i argumentovanoj raspravi može ovo pitanje riješiti ISKLJUČIVO PRAVNIM PUTEM.


    S poštovanjem,


    Milenko – Mito Marković

    https://cetinjskilist.com/kako-crkva...2WdwZy5CjKyRUI
    SMRT FAŠIZMU!

  21. The Following User Says Thank You to Illuminated For This Useful Post:


  22. #13993
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    839
    Thanked in
    498 Posts

    Default

    a šta ljubotinjani imaju od papira?

  23. #13994
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    a šta ljubotinjani imaju od papira?
    Evo za moje selo (crkva Svetog Nikole), broj parcele 1289 (K.O. Ovtočići, Bar), svojina: Mitropolija crnogorsko-primorska Cetinje. To je upisano devedesetih, prije toga je bila ,,seosko dobro". Pretpostavljam da je tako i sa crkvom u Ljubotinj (zapravo svim tim seoskim crkvama kojima su pravi vlasnici seljani koji su ih izgradili).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  24. The Following 4 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  25. #13995
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Nisu ovdje stigli to da oposle. Jedna se vodi na SABORNA PRAVOSLAVNA CRKVA SV.DIMITRIJ a druga na PRAVOSLAVNA CRKVA"SVETI DANILO".
    Obije su spomenici kulture još od 1961 godine a ozidane poodvano. Baš davno.
    A tek da znate kako je SPC svih ovih godina brinula o njima.

    Mada Koča Đurišić je i dalje direktor katastra. Slučajno sigurno, nije stigao BS da ubači tu nekoga inače bi. A ovaj nije po zadatku tu.

    @umart mnim da imaju mnogo više papira od SPC. Stay tooned.
    Last edited by hercules; 04-08-22 at 23:28.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #13996
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,259
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    a šta ljubotinjani imaju od papira?
    Što oni imaju da traže kad tamo nikog nema i kad je to mjesto kao u horor filmove - od papira mogu imati nesto sto su kucali na one pisace masine prije 20god.

  27. #13997
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Evo za moje selo (crkva Svetog Nikole), broj parcele 1289 (K.O. Ovtočići, Bar), svojina: Mitropolija crnogorsko-primorska Cetinje. To je upisano devedesetih, prije toga je bila ,,seosko dobro". Pretpostavljam da je tako i sa crkvom u Ljubotinj (zapravo svim tim seoskim crkvama kojima su pravi vlasnici seljani koji su ih izgradili).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Pisao sam neđe ranije, kod mene u donji Ceklin isto, upisana Pravoslavna Mitropolija Crnogorsko- primorska. I na crkvu, i na komplet groblje pri njoj. Sve gradili seljani, na svoju zemlju, tri i po vijeka komun bilo.

    Po nekoj logici pravnoj, majčine i očeve kosti mi, i svih prije njih, su sad vlasništvo Beogradske patrijaršije. Čekali smo da vidimo što će bit sa takvim upisima, ali mi se sad čini da dolazi vrijeme da i mi ne damo svoje svetinje.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  28. The Following 4 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  29. #13998
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Što oni imaju da traže kad tamo nikog nema i kad je to mjesto kao u horor filmove - od papira mogu imati nesto sto su kucali na one pisace masine prije 20god.
    Jedna od prvih štampanih knjiga u svijet je štampana tu, na par kilometara od njih, možda im je ipak što od nauke ostalo.

    A, ispravno pitanje nije što od papira imaju Ljubotinjani, no što od papira ima Srpska pravoslavna crkva.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  31. #13999
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    a šta ljubotinjani imaju od papira?
    hahahahaha

    imaju sve. znaju da su to gradili, cuvali i pazili svoju seosku crkvu, groblje. Budi siguran da znaju ko je koliko kamena i znoja uložio.
    i boli ih patka koji je pop tamo, on je tu da zadovolji njihove potrebe za religijom. Viđeli su da u ugovor piše, kako tamo neko za koga nikad nisu culi, moze njihovu crkvicu da nazove CIPIRIPI. JUPI. ČIBUTKOVAC.
    i sad im se recimo ne svidja ta ideja, oce ljudi da upisu na sebe ono sto jeste njihovo.

    a sta ti imas od papira za ovu ili ostalu imovinu?

  32. The Following 2 Users Say Thank You to funky^junkie For This Useful Post:


  33. #14000
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    839
    Thanked in
    498 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Evo za moje selo (crkva Svetog Nikole), broj parcele 1289 (K.O. Ovtočići, Bar), svojina: Mitropolija crnogorsko-primorska Cetinje. To je upisano devedesetih, prije toga je bila ,,seosko dobro". Pretpostavljam da je tako i sa crkvom u Ljubotinj (zapravo svim tim seoskim crkvama kojima su pravi vlasnici seljani koji su ih izgradili).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    šta imaš ti od papira da su pravi vlasnici seljani i dal slučajno imaš papir kad i ko ju je upisao kao 'seosko dobro'?

Page 560 of 644 FirstFirst ... 60460510550556557558559560561562563564570610 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •