Page 434 of 644 FirstFirst ... 334384424430431432433434435436437438444484534 ... LastLast
Results 10,826 to 10,850 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #10826
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Не знам зашто се атеисти брину о дешавањима које се директно тичу вјерника?
    Kako ti napr znas ko je ateista a ko nije napr?

    Bio ateista ili ne gorepomenuto me brine jer mi je familija napr okruzena tim ljudima,isti vazduh disemo,pa ne bih da mi najblizi ojdu na oni svijet.

    Tamjan i molitva ipak dokazano nisu prevencija protiv virusa.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Sidewinder; 01-05-21 at 12:04.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  2. #10827
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Buljučenje je problem zbog pandemije a ostalo kako ko voli. Pustite ljude da dube na vr‘ glave ako vole. Ja ne znam sto odma frka kako to se nikad nije radilo, te nije to obicaj, te ovako, te onako... Vazda nesto iskljucujemo druge iz svog „kruga“ umjesto da ih ukljucujemo, da sirimo krug. Crkva, nacija, poltika, pol... kreiraju identitete koji suzavaju „krug“.
    Da se posluzim rijecima Walt-a Whitman-a: „I am large, I contain multitudes“
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #10828
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Sve je ovo od Sjevera....


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  4. #10829
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

  5. #10830
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shadow'91 View Post
    Ja prvi put klecanje vidjeh pod Ostrog prije koju god, bas se iznenadih, nikad to obicaj kod nas bio nije... al s druge strane do prije par godina, makar u HN, nije bio obicaj ni po krst da se pliva, uvode se noviteti tu i tamo, pa je i ovo mozda to... sto znam..

    Sad je u modi biti vjernik, iako vecina naseg naroda pod vjerom podrazumjeva slavljenje slave, Bozica i Uskrsa, i sva vjera im se na ovo svede...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Pa kod nas nije bio ni obicaj od 45 da se slava slavi,pa da evo sad manje vise svi slave. Meni je to plivanje za krst isto ok obicaj. Citav pravoslavni svijet pliva ne vidim sto ne bi i Crnogorci isto radili? Ovo klecenje rijetko primijetim. Uglavnom te sto sam primijetio da kleknu, kontam da su toliko u vjeri da su stigli na neki level pro. Sto se mene tice totalno mi je svejedno, mogu djipati, klecati, ne ugrozavaju nikoga.

  6. The Following User Says Thank You to Meander For This Useful Post:


  7. #10831
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Meander View Post
    P Uglavnom te sto sam primijetio da kleknu, kontam da su toliko u vjeri da su stigli na neki level pro.
    Opsesivno kompulsivni poremećaj da ti odmah kažem.
    Last edited by Markys; 01-05-21 at 23:09.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  8. #10832
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default


  9. The Following 5 Users Say Thank You to nenocopy For This Useful Post:


  10. #10833
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ovo neko novo pravoslavlje u Crnoj Gori na koje cemo morati da se naviknemo.
    Ne samo na pravoslavlje vec i na vrhunsku ekologiju u kojoj, ne samo Kavcani stvaraju klanove vec i njihovi bravi!!!


    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...a-dvoje-vozila
    Last edited by metuzalem; 02-05-21 at 10:24.

  11. #10834
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metuzalem View Post
    Ne samo na pravoslavlje vec i na vrhunsku ekologiju u kojoj, ne samo Kavcani stvaraju klanove vec i njihovi bravi!!!


    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...a-dvoje-vozila
    Svaka im čast ... piće za društvo iz ćoška ... Živjeli
    deuscroix

  12. #10835
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Komentari na vijesti da treba uhvatit krave i metak u glavu kao da su one došle u grad i prave problem a ne obratno ... što će auta u šumu a vlasnik ko zna dje je ...
    deuscroix

  13. #10836
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nenocopy View Post
    Vaistinu Vaskrse!
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  14. The Following User Says Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  15. #10837
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Prodje ovaj post Cak mogu reci da nije tezak jes da se nisam pricestio(to nikad nisam radio a i necu) jer to ne praktikujem al je duh dobar

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  16. #10838
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,080
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Meander View Post
    Pa kod nas nije bio ni obicaj od 45 da se slava slavi,pa da evo sad manje vise svi slave. Meni je to plivanje za krst isto ok obicaj. Citav pravoslavni svijet pliva ne vidim sto ne bi i Crnogorci isto radili? Ovo klecenje rijetko primijetim. Uglavnom te sto sam primijetio da kleknu, kontam da su toliko u vjeri da su stigli na neki level pro. Sto se mene tice totalno mi je svejedno, mogu djipati, klecati, ne ugrozavaju nikoga.
    Ne smeta ni meni, cisto konstatujem, a svako moze da radi sto mu volja

    A insce ovo je bruka sto se radilo na danasnji dan, pa ja ne znam da li ovaj narod misli svojom glavom pa se opet istom kasikicom pricescuju, disu jedni drugima za vrat, niko masku... a jos su mi grdji popovi koji ovo ohrabruju... tuga ..

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  17. #10839
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Divan i odgovoran odnos crkve prema zdravlju ljudi.

    https://www.vijesti.me/v/535323

    Nemojte samo “nije crkva kriva no ova telad u guzvu bez maske”. Da im se rece “nema ulaska bez maske” i “puno je, nema vise mjesta, evo zvucnika pa napolje” svi bi poslusali, cim na jednu rijec popa kleknu i krenu klanjat.

    Nego, svakako da malo nabudzimo broj zarazenih da se ne brukamo sa ove 100+ no da vratimo onih momackih 500+.

    500+ zarazenih je dobro i za turizam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  19. #10840
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Divan i odgovoran odnos crkve prema zdravlju ljudi.

    https://www.vijesti.me/v/535323

    Nemojte samo “nije crkva kriva no ova telad u guzvu bez maske”. Da im se rece “nema ulaska bez maske” i “puno je, nema vise mjesta, evo zvucnika pa napolje” svi bi poslusali, cim na jednu rijec popa kleknu i krenu klanjat.

    Nego, svakako da malo nabudzimo broj zarazenih da se ne brukamo sa ove 100+ no da vratimo onih momackih 500+.

    500+ zarazenih je dobro i za turizam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A kako moze crkva biti odgovorna?
    moze li tebe neko naćerati da radis sto ne zelis ?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  20. #10841
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    A kako moze crkva biti odgovorna?
    moze li tebe neko naćerati da radis sto ne zelis ?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    A kako može biti odgovoran ugostitelj?
    Može li tebe neko naćerati da radiš što ne želiš?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  21. #10842
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,080
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Po logici valjda bi svestena lica trebala da se brinu o svojim vjernicima, dok mi juce svjedocismo totalnoj kontri, *ebace majku ovom narodu nesrecnom...
    Al bas je tesko povuci liniju ko je grdji narod ili popovi ili najprije i jedni i drugi...
    Bas ne mogu da vjerujem sta se odje desava.. sta je sledece, lov na vjestice kao da je srednji vijek ?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  22. #10843
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    A kako moze crkva biti odgovorna?
    moze li tebe neko naćerati da radis sto ne zelis ?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Ako ih mogu nacerat da klece, valjda ih mogu nacerati da stave maske. I valjda mogu kad se napuni hram da neko stane na vrata i kaze “Puno, pa ostali molimo da se
    mole ispred”.
    Ne vjerujem da vjernici ne bi poslusali u oba slucaja.
    A ako ne bi onda smo mi kao drustvo u problemu sa tolikim brojem opaljenih u glavu.
    A ni to ne bi bilo lose primiti k znanju da znamo koliko samozivih bolesnika imamo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  23. #10844
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ako ih mogu nacerat da klece, valjda ih mogu nacerati da stave maske. I valjda mogu kad se napuni hram da neko stane na vrata i kaze “Puno, pa ostali molimo da se
    mole ispred”.
    Ne vjerujem da vjernici ne bi poslusali u oba slucaja.
    A ako ne bi onda smo mi kao drustvo u problemu sa tolikim brojem opaljenih u glavu.
    A ni to ne bi bilo lose primiti k znanju da znamo koliko samozivih bolesnika imamo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    odlicno prokomentarisa kolega Genius !
    Jednostavno Gagarin zivimo kako rece Milo u jednoj proevropski demokratskoj drzavi. Svaki gradjanin je demokrata, drzava za sebe. Svako ima pravo glasa i da kaze sta misli i u skladu sa tim se ponasa. E sad sto njegovim demokratskim ponasanjem kazne ugostitelja 3000 eura jer je pravno lice odgovoran navodno za 4000 demokrata pa treba gazdu Veldera u skupstinu ko poslanika stavit kad ima toliko pristalica!
    Tako pravda za Ugostitelje ipak je njihova organizacija jedan dio vjerskog fanatizma



    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  24. #10845
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Crkvu treba posmatrati sa dva aspekta. Kratkorocno crkva ociglednim buljucenjem, nepozivanjem na vakcinaciju itd pravi da kazem stetu drustvu na racun svoje popularnosti. Dugorocno, crkva mora da opstane jer drustvo na ovom nivou svijesti ne moze da postoji bez crkve. Ovo nije pitanje da li je neko vjerujuci ili ne. Neko moze da stoji sam, a neko ne. Neko nije mogao pa sad uz pomoc crkve moze. Nekad je tesko izvagati stetu koju crkva cini trenutno spram dugorocne dobiti. Mnogo je stvari koje treba uzeti u obzir. Licno mislim da dogorocna korist umnogome prevazilazi stetu koju sad pricinjava crkva svojim neodgovornim djelovanjem. Uz malo vise mudrosti unutar crkve mislim da se pitanje korisnosti crkve u drustvu ne bi postavljalo.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  25. #10846
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Crkvu treba posmatrati sa dva aspekta. Kratkorocno crkva ociglednim buljucenjem, nepozivanjem na vakcinaciju itd pravi da kazem stetu drustvu na racun svoje popularnosti. Dugorocno, crkva mora da opstane jer drustvo na ovom nivou svijesti ne moze da postoji bez crkve. Ovo nije pitanje da li je neko vjerujuci ili ne. Neko moze da stoji sam, a neko ne. Neko nije mogao pa sad uz pomoc crkve moze. Nekad je tesko izvagati stetu koju crkva cini trenutno spram dugorocne dobiti. Mnogo je stvari koje treba uzeti u obzir. Licno mislim da dogorocna korist umnogome prevazilazi stetu koju sad pricinjava crkva svojim neodgovornim djelovanjem. Uz malo vise mudrosti unutar crkve mislim da se pitanje korisnosti crkve u drustvu ne bi postavljalo.
    Ne ulazeću u lična vjerska osjećanja, nisam saglasan da je crkva (prevashodno SPC, kao najdominantnija organizacija, tj. "crkva nad crkvama") društveno-korisna institucija. Naprotiv.

    Mi smo, kao društvo, zahvaljujući, prvo komunističko-socijalističkim, pa onda AB i na kraju litijaškim revolucijama i kontra-revolucijama, sjajan case study za proučavanje uloge crkve u društvu. Imali smo prvo period samoupravnog socijalizma, gdje je crkva skoro u potpunosti (iz ove perspektive, ipak ne dovoljno) marginalizovana. Kao posljedicu, vjerujem da možemo da budemo potpuno saglasni da je to bila era najvećeg ekonomskog, društvenog, kulturnog, naučno-obrazovnog i svakog drugog preporoda, napretka i renesanse u istoriji naših država. Razumijem da će kontra-argument za ovo vjerovatno biti da je dogma "bratstva i jedinstva" samo zamijenila crkvenu dogmu, ali i ako jeste tako, efekti ove prve dogme su, sa svim svojim greškama i negativnim manifestacijama, na skoro svakom nivou društveno-poželjniji nego efekti druge dogme.

    Nakon toga, smo, već osamdesetih, uzletom "justinijanaca", a posebno devedesetih srastanjem sa državnim aparatom, doživjeli potpunu razgradnju i rušenje tog sistema kroz (u Crnoj Gori, primarno) importovanu AB revoluciju, koja je uspostavila SPC kao važan društveni, ali i politički činilac. Instaliranje Amfilohija "na tron Petrovića" i kontaminacija politike, istorije, kulture, tradicije i relgijije je rezultirala posljedicama poput: dramatičnog uzleta nacionalizma, šovinizma, krvavog građanskog rata, širenja mržnje, genocid(ima), ratnim zločinima itd, sa SPC u ulozi inspiratora, motivatora, pa i direktnog saučesnika u određenim slučajevima. Ratni zločinci, ostali sitni i krupni kriminalci svih profila, (korumpirani) političari - svi oni su našli svoju "utjehu" pod kišobranom SPC, koja im, umjesto suočavanja sa svojim grijehovima, konstantno i nepogrješivo omogućava mehanizam da, kroz savremene, obostrano interesne indulgencije, samo nastave da rade to šta rade, "oprane" savjesti i imidža. Mnogo je takvih primjera kroz istoriju, ali da se držimo lokalnih i relativno svježih - Željko Ražnatović - Arkan, Miodrag Davidović - Daka, Marko Carević - Bato i ostali živopisni "likovi". Istorijska vertikala je i mimo toga očigledna i uloga, odnosno misija SPC se, sa izuzetkom Titove vladavine, nije mijenjala od njenog nastanka (1929. g), što samo dokazuje da nema govora o kratkotrajnim epizodama, koje, ako sam dobro shvatio, treba istrpjeti zarad dugoročno ostvarivih društvenih benefita.

    Mislim da nam je sopstvena bliža i dalja istorija, ali i iskustva gotovo svih država, čijim uređenjima naginjemo, pokazala put da nema prosperiteta i dugoročne stabilnosti u društvima gdje je crkva bitan društveni činilac. Nažalost, mi smo sa tog puta, nadam se kratkotrajno, skrenuli. Duhovnost leži u svakom čovjeku, koji tu potrebu zadovoljava kroz različite društvene manifestacije, ali, kako sam stariji, sve sam uvjereniji da je crkva, uopšteno, loš, zastarjeli, korumpiran i potpuno izvitoperen način za zadovoljenje tih potreba.
    Last edited by johnny bravo; 03-05-21 at 15:02.
    In vino veritas

  26. #10847
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Dugorocno, crkva mora da opstane jer drustvo na ovom nivou svijesti ne moze da postoji bez crkve.
    Zbog cega? Sto fali Islandu i stavu mladih? Ekonomija im je prilicno dobra zadnjih godina.

    https://rs.n1info.com/svet/a126249-n...-stvorio-svet/
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  28. #10848
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Vidiš koliko su oni tema zatvorili i koliko su podjela prevazišli samo ovim stavom?

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  29. #10849
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Može li ovo

    https://pogled.me/bolest-ne-bira-odb...kole-u-kotoru/

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  30. #10850
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ne ulazeću u lična vjerska osjećanja, nisam saglasan da je crkva (prevashodno SPC, kao najdominantnija organizacija, tj. "crkva nad crkvama") društveno-korisna institucija. Naprotiv.
    Nisam mislio na bilo koju crkvu posebno vec uopsteno. Ovdje zaboravljamo da nije crkva izazivala ratove vec politicari, a crkva igrala svoju ulogu u turbulentnim vremenima. Bila na ivoj ili onoj strani. Sta reci za katolicku crkvu u Hrvatskoj za vrijeme WWII? Ne mozemo govoriti o crkvi sve negativno i time zavrsiti pricu. To je pojednostavljeno vidjenje stvarnosti jer svi znamo da sve ima svoje dobre i lose strane. Crkva kao organizacija nije tu izuzetak. Bilo koja. Govoriti za crkvu pa i SPC iskljucivo lose je ne samo zanemarivanje proslosti vec i poricanje potencijala u buducnosti. Oce li ista ta crkva mozda biti CPC? Jel ista ta nekad bila CPC?
    Ne znam ali ja ne mogu tek tako da razmisljam i ko sjekirom da sjecem na trupinu ovako delikatne stvari. Da li je drustveno korisna ili ne to ne odredjuje ovaj trenutak vec njena uloga u istoriji covjecanstva
    Last edited by Caesar; 03-05-21 at 21:03.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 434 of 644 FirstFirst ... 334384424430431432433434435436437438444484534 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 15 users browsing this thread. (0 members and 15 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •