Page 415 of 644 FirstFirst ... 315365405411412413414415416417418419425465515 ... LastLast
Results 10,351 to 10,375 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #10351
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Boga je izmislilo plemstvo da drži na uzde sirotinju.

    Ništa se, vidim, nije promijenilo evo 5.000 godina.

  2. #10352
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Jeste, iz njihove perspektive, svaka zaraza je bozja volja.

    Mada bih ja dolazak na Amfilohijevu sahranu velikim dijelom odvojio od vjere. Sustinski razlozi za masovno prisustvovanje su bili drugaciji. Ljudi su dosli iz dugogodisnjeg postovanja i skorasnje zahvalnosti za "izbavljenje od diktature".

    To je dobro uporedio Gojko Perovic, koji rece da je i "patriote" posle izbora okupilo nesto sto je nadilazilo strah od zaraze - njihova briga i ljubav za Crnu Goru. Tako su i ljudi na Amfilohijevu sahranu dosli dijelom zbog vjere ali vecim dijelom da bi uprkos opasnosti pokazali koliko im je mitropolit vazan. Zato su se maske i skidale, kao simbol toga da ti je manje stalo do licne sigurnosti nego do odavanja poste.
    Shto reci za ovo,uz duzno poshtovanje tvojih postova...ne znam.
    ...

  3. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:

    el_

  4. #10353
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default



    Ja ne znam jel odgovarajući thread, ali ovaj brat Srbin iz Srbije je objasnio situaciju.
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  5. #10354
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    Moj brate, 21.vijek
    A vidim na temi o koroni svaki dan kukas da ces umrijeti od gladi, ako zatvore kafane, sto dalje implicira da radis na minimalac, perspektive bez.. Dje ti je tu volja bozija?
    Нећу остати гладан док имам руке и ноге, лично ме не погођа ако се затворе само кафане али има људе које погађа, али најаве иду да ће биту затварање свега осим продавница и апотека што многе угрожава па може десити и мене.
    Ја не знам шта ми је Бог намијенио, али ми је дао могућност да имам вољу и право размишљам својом главом. Као и овима што одлучују о томе да ли ће бити затварања или не, и имам правом да са не сложим са њима који одлучују.
    Last edited by Brk; 20-11-20 at 16:08.

  6. #10355
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Da li je na topicu o Crkvi dozvoljeno napisati "ima Boga" a da to nije jer ga je Srbija dala u 90 minutu...

  7. #10356
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Činjenica 22. U Južnoj Koreji, virus je bio pod kontrolom sve dok broj slučajeva nije dostigao 30. Ali žena pod šifrom „Pacijent 31", zarazila je oko 1.200 ljudi.


    Činjenica 23. Ispostavilo se da je bila veoma religiozna i da je nastavila da ide u crkvu, uprkos kašlju i groznici, zanemarujući preporuke korejskih vlasti.

    Izvor: https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-52104499

  8. #10357
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Zato su se maske i skidale, kao simbol toga da ti je manje stalo do licne sigurnosti nego do odavanja poste.
    Maske se ne nose samo zbog licne sigurnosti nego i zbog sigurnosti drugih. Vracamo se na ono sto sam rekao na pocetku - to su sebicni ljudi.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #10358
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,553
    Thanked in
    2,409 Posts

    Default

    Evo, popravio sam ti.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Zato su se maske i skidale, kao simbol toga da ti je manje stalo do licne bilo cije sigurnosti nego do odavanja poste.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  11. #10359
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Maske se ne nose samo zbog licne sigurnosti nego i zbog sigurnosti drugih. Vracamo se na ono sto sam rekao na pocetku - to su sebicni ljudi.
    Maske se prvenstveno nose radi zaštite drugih. Ako zaražena osoba ne nosi masku, a zdrava osoba je nosi, onda ta zdrava osoba ima 70% šansu da zakači virus ako je u bliskom kontaktu sa zaraženom osobom. Ako zaražena osoba nosi masku, a zdrava je ne nosi, šansa da se virus u bliskom kontaktu prenese na zdravu osobu je 5%.

    Bilo kakvo trabunjanje o vjeri ne može da opravda činjenicu da je ljudima više stalo do jedne mrtve osobe nego do svih živih ljudi. Kakav god da je kontekst u pitanju, to nije normalno.

  12. #10360
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Fenomenalno je koliko se budalaština i samoživog bezobrazluka izreklo na par strana i to sve pod plaštom religije.
    Pa dragi moji vjernici, mada prije. bih rekao idolopoklonici, ali ajde, ovo što vi mlatite nikakve veze sa Isusom nema.
    Da se Isus opet pojavi, vjerovatno bi ga ponovo razapeli isti popovi. Mada, da ne budem pretenciozan, o tome je još Dostojevski pisao u priči o Velikom Inkvizitoru.
    No aj sad.
    Vašim tezama ovdje ljubi (pazi) bližnjeg svoga za vas važi ka u knopr. Isto tako "nemaj drugog idola" kao ni "ne iskušavaj gospoda Boga" za vas su stvari koje je izgleda pričala Krišna.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  14. #10361
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Činjenica 22. U Južnoj Koreji, virus je bio pod kontrolom sve dok broj slučajeva nije dostigao 30. Ali žena pod šifrom „Pacijent 31", zarazila je oko 1.200 ljudi.


    Činjenica 23. Ispostavilo se da je bila veoma religiozna i da je nastavila da ide u crkvu, uprkos kašlju i groznici, zanemarujući preporuke korejskih vlasti.

    Izvor: https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-52104499
    Što su radili? ženu pratili24h i sve njene kontakte i zaključili da je pozaražavala pola nacije
    e ako je ovo tačno onda stvarno živimo u svijetu nalik Matriksu

  15. #10362
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Što su radili? ženu pratili24h i sve njene kontakte i zaključili da je pozaražavala pola nacije
    e ako je ovo tačno onda stvarno živimo u svijetu nalik Matriksu
    Evo ti prica crnogorskog reprezentativca o tome https://sport.blic.rs/fudbal/svetski...koreja/wlmb44b

    "- Elem, nisu se prijavili, krili su i otišli na tu neku misu ovde u Deguu i tu je nastao haos. Tu je neka žena zarazila sve ljude. Satrala je grad. Zovu je "pacijent 31", jer je 31. oboleli od korone. Ona nije rekla da je zaražena, ostali nisu znali, izašli su u grad posle te mise i bukvalno su satrali sve. I sad ovde u Deguu je 6.500 zaraženih od 9.000 koliko je u Koreji. Mi smo baš ovde u žarištu."

    Procitaj cijeli tekst.

  16. #10363
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  18. #10364
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Besmisleno je to sto radis. Rugati se vjernicima zato sto vjeruju je em glupo, jer se rugas daltonisti sto ne vidi boje, em je ruzno.

    To sto oni pricaju iz njihovog ugla ima savrsenog smisla, jer ce se zaraziti samo onaj koga je bog najmerio da se zarazi. A iza te zaraze stoji bozanska namjera pa je mozda konacni rezultat bolji za svakog.

    Tako da samo prihvati da oni vjeruju, ti ne vjerujes, a vidjecemo ko je u pravu za koju deceniju :-)
    Uopste nije besmisleno. Sloboda govora mi omogucava da se rugam i s planinama i s tamjanom jednako koliko i vjerujucima da u te gluposti vjeruju. Tvoja politicka korektnost je po ovom pitanju izuzetno neprincipjelna (pogotovu ako se uporedi s nacinom na koji ispoljavanju razlicitog misljenja/opredjeljenja pristupas na drugim temama).

    Poredjenje s daltonistima je neadekvatno - daltonista ne moze da vidi boje. Vjerujuci ljudi koji su pohadjali sahranu Amfilohija su iskusili, sto bi se reklo 'iz prve ruke ', posljedice korone.

    Kompletan performans povodom Amfilohijeve smrti, od iznosenja iz KBC-a, preko izlaganja i ljubljenja tijela i odra, do masovne sahrane, je zlocin. Uopste je nebitno kakve je neko imao pobude i vjeruje li ili ne - ljudi vec danima umiru zbog toga. Ta posljedica je bila potpuno predvidljiva i zakonomjerna.

    Prisustvovanje Irineja tom skupu, covjeka od 90 godina sa srcanim problemima, je bila potpuna glupost i/ili ludost i/ili objjest. Posljedica je katastrofalna i potpuno predvidljiva.

    Tvoj stav, da je ovo receno iznad besmisleno pricati, je porazan. Duznost je svakog zdravorazumnog covjeka da ovo na glas kaze i da se suprotstavi dogmi koja rezultira masovnim zlom. Ako si ti spreman da, zbog neke politicke korektnosti prema necijem vjerskom fundamentalizmu, ne nazoves ove stvari pravim imenom, a onda makar pusti nas ostale da uzivamo svoju slobodu govora i pokusamo da se makar za zeru suprostavimo ovom, na zalost dominantnom, vjerskom i/ili politickom fundamentalizmu. (Dodao sam ovo "i/ili politickom", jer tek treba da vidimo kako ce se situacija oko sahrane Irineja odvijati).
    Last edited by augustin; 20-11-20 at 19:55.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to augustin For This Useful Post:


  20. #10365
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Кад не чујеш музику људи који плешу мора(ју) да ти изгледају сумануто.

    Или тако некако...

  21. #10366
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Evo ti prica crnogorskog reprezentativca o tome https://sport.blic.rs/fudbal/svetski...koreja/wlmb44b

    "- Elem, nisu se prijavili, krili su i otišli na tu neku misu ovde u Deguu i tu je nastao haos. Tu je neka žena zarazila sve ljude. Satrala je grad. Zovu je "pacijent 31", jer je 31. oboleli od korone. Ona nije rekla da je zaražena, ostali nisu znali, izašli su u grad posle te mise i bukvalno su satrali sve. I sad ovde u Deguu je 6.500 zaraženih od 9.000 koliko je u Koreji. Mi smo baš ovde u žarištu."

    Procitaj cijeli tekst.
    Od vas ateista sam očekivao malo relevantnije izvore, naučne i slično a ne fudbalera našeg koji se između ostalog svako malo zahvaljuje zamislite istom Bogu.
    Inače, ako je tačno da je zarazila 6500 ljudi, jel se misli da je ona pojedinačno svakog od uveta do uveta ili indirektno? Zarazila recimo jednog a onda taj jedan njih ostalih 6498.
    Pa jel kriva ona ili onaj jedan što ga je ona zarazila?
    Mnogo komplikovano za zamislit.
    Last edited by autodijagnostika; 20-11-20 at 20:45.

  22. #10367
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    @autodijagnostika

    Jel realno da nisi čitao o čivenom pacijentu 31

    https://graphics.reuters.com/CHINA-H...3SB/index.html


    https://www.aljazeera.com/news/2020/...onavirus-cases

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  23. #10368
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by augustin View Post
    Uopste nije besmisleno. Sloboda govora mi omogucava da se rugam i s planinama i s tamjanom jednako koliko i vjerujucima da u te gluposti vjeruju. Tvoja politicka korektnost je po ovom pitanju izuzetno neprincipjelna (pogotovu ako se uporedi s nacinom na koji ispoljavanju razlicitog misljenja/opredjeljenja pristupas na drugim temama).

    Poredjenje s daltonistima je neadekvatno - daltonista ne moze da vidi boje. Vjerujuci ljudi koji su pohadjali sahranu Amfilohija su iskusili, sto bi se reklo 'iz prve ruke ', posljedice korone.

    Kompletan performans povodom Amfilohijeve smrti, od iznosenja iz KBC-a, preko izlaganja i ljubljenja tijela i odra, do masovne sahrane, je zlocin. Uopste je nebitno kakve je neko imao pobude i vjeruje li ili ne - ljudi vec danima umiru zbog toga. Ta posljedica je bila potpuno predvidljiva i zakonomjerna.

    Prisustvovanje Irineja tom skupu, covjeka od 90 godina sa srcanim problemima, je bila potpuna glupost i/ili ludost i/ili objjest. Posljedica je katastrofalna i potpuno predvidljiva.

    Tvoj stav, da je ovo receno iznad besmisleno pricati, je porazan. Duznost je svakog zdravorazumnog covjeka da ovo na glas kaze i da se suprotstavi dogmi koja rezultira masovnim zlom. Ako si ti spreman da, zbog neke politicke korektnosti prema necijem vjerskom fundamentalizmu, ne nazoves ove stvari pravim imenom, a onda makar pusti nas ostale da uzivamo svoju slobodu govora i pokusamo da se makar za zeru suprostavimo ovom, na zalost dominantnom, vjerskom i/ili politickom fundamentalizmu. (Dodao sam ovo "i/ili politickom", jer tek treba da vidimo kako ce se situacija oko sahrane Irineja odvijati).
    Patrijarh je došao na sopstvenu odgovornost, vjerovatno je bio upoznat d amože da se zarazi i da posledice mogu biti fatalne.
    Posledica je katastrofalna jedino za one koji vjeruju da je ovaj život jedini.
    Takođe, predvidljivost smrti baš i nije 100% jer postoje starci i sa više godina koji su bez problema preboljeli koronu.
    Konkretno to je nešto što nauka još nije uspjela da objasni.

  24. #10369
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    @autodijagnostika

    Jel realno da nisi čitao o čivenom pacijentu 31

    https://graphics.reuters.com/CHINA-H...3SB/index.html


    https://www.aljazeera.com/news/2020/...onavirus-cases

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Evo pročitao sam malo. Niđe dokaza, realnog objašnjenja, mehanizma kako da je baš ta osoba zarazila direktno toliko ljudi. Kažu smatra se, pretpostavlja se.
    Pa ta žena sve da je izbalavila 100 ljudi pa nerealno djeluje.
    Ali crkva crkva, jedino mjesto đe se ljudi okupljaju izgleda.

  25. #10370
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nisam neki teolog, ali su skidanjem maske iskušavali Boga, pokazali gordost (najveći grijeh) i klanjali se ljudskom biću (nemoj imati drugih bogova osim mene).
    A usput zarazili i još gomilu drugih (što ćemo sa ljubi (čuvaj) bližnjeg svoga).
    Uglavnom ti veliki vjernici su pokazali kako to što rade sa Hristom i hrišćanstvom niđe veze.
    Zanima me oće li biti gužve kod Irineja. Valjda bi trebalo 10x više, onoliko koliko je Srbija veća.
    Istina, ja samo objasnjavam iz kontakta sa njima njihove razloge, ne pravdam ih. Meni nisu jasni.

    Mada, da ponovim odlicnu Gojkovu konstataciju, isti su to razlozi kao "patriotima" za njihova okupljanja. Rizikuje se svoj zivot (i tudji) za nesto sto percipiras kao vece od sebe.

  26. #10371
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Shto reci za ovo,uz duzno poshtovanje tvojih postova...ne znam.
    Ja konstatujem motive, ne opravdavam. Vidim da ovdje postoji duboko nerazumijevanje motiva vjernika. Jednim dijelom, onim emocionalno-vjerujucim, ja to sljepilo dijelim, jer ne mogu da shvatim sustinu njihove vjere. Drugim dijelom sam se makar potrudio da ih pitam sta ih navodi da rade to sto rade - i makar u daljini, kao kroz maglu, uspijevam da nazirem logiku svega toga.

  27. #10372
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja konstatujem motive, ne opravdavam. Vidim da ovdje postoji duboko nerazumijevanje motiva vjernika. Jednim dijelom, onim emocionalno-vjerujucim, ja to sljepilo dijelim, jer ne mogu da shvatim sustinu njihove vjere. Drugim dijelom sam se makar potrudio da ih pitam sta ih navodi da rade to sto rade - i makar u daljini, kao kroz maglu, uspijevam da nazirem logiku svega toga.
    Nema tu logike,osim ako se ne radi o vjerskom fanatizmu.
    ...

  28. #10373
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Maske se ne nose samo zbog licne sigurnosti nego i zbog sigurnosti drugih. Vracamo se na ono sto sam rekao na pocetku - to su sebicni ljudi.
    A i masovni skupovi se zabranjuju zbog sigurnosti drugih, pa to krse i vjernici, i "patriote" i mladi po kaficima i Ulcinjani po svadbama. Malo imamo ljudi svjesnih svoje odgovornosti prema drugima.

  29. #10374
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    @autodijagnostika

    Nisam ateista, agnostik sam.

    Za mene su bbc i reuters relevantni izvori.

    Al evo ti dalje:

    https://www.washingtonpost.com/graph...-korea-church/

    Washington post. Kratka biografija jedne autorke

    Youjin Shin works as graphics reporter at The Washington Post. Before joining The Post, she worked as multimedia editor at the Wall Street Journal and a research fellow at the MIT SENSEable city lab.

  30. #10375
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    https://mitropolija.com/2020/10/23/v...na-i-religija/
    Осим што је врхунски научник, доктор Франсис Колинс је такође дубоко верујући човек. У својој најпродаванијој књизи „Језик Божји” он објашњава како је постао ватрени хришћанин пошто је у младости био агностик и атеиста. У својој књизи, која је преведена на грчки, за коју је предговор написао међународно признати грчки генетичар, професор Стилианос Антонаракис, Колинс наглашава да наука даје одговор на питање како, док религија даје одговор на питање зашто. Доктор Колинс је гледишта да вера и наука сапостоје и међусобно се допуњују, те да нису у сукобу. Пре неколико месеци добио је међународну награду Темпелтон (1,3 милиона долара) за допринос на пољу коегзистенције науке и религије. „У већини разговора о религији и науци у последњим деценијама преовлађују екстремни ставови. Са једне стране, чују се „аргументи” како се религија не ослања на разум, и да је човечанству нанела већу штету од било чега другог, а са друге износе се фундаменталистички религијски ставови који негирају научна открића”.

Page 415 of 644 FirstFirst ... 315365405411412413414415416417418419425465515 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •