Page 414 of 644 FirstFirst ... 314364404410411412413414415416417418424464514 ... LastLast
Results 10,326 to 10,350 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #10326
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Izgleda jeste, mislim da je vrijeme da se crkva aktivnije uključi u borbu protiv ovog virusa i prizna da smo svi podložni inficiranju jer ćemo da na*****o više nego što smo.

  2. #10327
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Izvinjavam se što upadam na ovaj thread zbog radi ovoga. Tužilaštvo je juče reklo da nema elemenata krivičnog djela sa sahrane Amfilohija. Koliko je crkva maliciozno nastupila prema virusu, i koliko je vjerovatno mlađih preminulo zbog njene neodgovornosti. Mandatar je čak rekao da se vjerom i preko kašičice ne može zarazit. Užas, neznanje i vjerski fanatizam. Makar je crkva sa svojim jakim autoritetom u ovom tužnom vremenu trebala pozvati na razum a ne na srednjovjekovne prakse. Spasili bi se mnogi životi. U Crnoj Gori svakodnevno umire po nekoliko ljudi u tridesetim godinama. U KBC se omladina bori za život.

    Patrijarhu vječni mir.

  3. #10328
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Jel ovo istina sto ovaj covjek zbori, da nam svakodnevno umiru ljudi koji su u 30-im?


  4. The Following 3 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  5. #10329
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Neka borba bude neprestana.

    Protiv lažnih vijesti i dezinformacija.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #10330
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Jel ovo istina sto ovaj covjek zbori, da nam svakodnevno umiru ljudi koji su u 30-im?
    Uđi pogledaj čitulje na Facebooku. Nekad kad bi neko u tim godinama umro bila je tragedija za cijeli grad, sa ovom koronom postalo uobičajeno. 35, 36, 38, 39, 40, 42. A nisu obračuni klanova...

  7. #10331
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Eo gledam umrli.me i, na svu sreću, malo je ljudi tih godina koje pominješ.

  8. #10332
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Eo gledam umrli.me i, na svu sreću, malo je ljudi tih godina koje pominješ.
    u zadnjih desetak dana je bilo 4-5 mladjih ljudi sto su preminuli od korone.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  9. #10333
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Nažalost..

  10. #10334
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Evo je gospodar života i smrti u Srbiji dozvolio Irineju da počine.

    https://nova.rs/vesti/drustvo/vucic-...rijarh-irinej/

  11. #10335
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    ufatio bidermajer

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  12. #10336
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,896
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Nisam imao pojma da je covjek imao 90 godina, dosta je vitalan bio za te godine, steta sto je zbog gluposti stradao. Ne znam kada ce ljudi da shvate da izreka "Bog te cuva" vazi samo ako sam sebe cuvas, nece nikakav Bog da te sacuva...
    Nadam se da ce crkva da se ponasa mnogo ozbiljnije od sada jer vec je postalo sprdnja sta se izjavljuje, ok je biti vjernik, ali nemoj mene ubjedjivati da ja budem ili da ako sam vjernik imacu neke moci, to su price za budale...

    Nek mu je laka crna zemlja...

  13. #10337
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Matuf stari dobacio do 90 koje vecina nas moze da sanja. I onda glumi heroja i ne pazi se od virusa. Nije mi ga zao.
    Zao mi je drugara od 45 koji je na kiseonik, koji se pazio a zakacio ga na posao dje mu je bilo ponekad rizicno, a mora je to da rabota da nahrani familiju. A sad mu se za zivot bore. Vidjecemo Irinijevu sahranu, imam osjecaj da ce se prorijedit i narod i popovi i mi odje ka vazda ispasti najvece budale. Posebno jer u 18h danas zatvaraju Beograd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  14. #10338
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Kao sto vec znate pocele su crnohumorne fore na mrezama, evo jedne pa micite ako mislite da je neumjesna. Ismija sam da se ne lazemo




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  15. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:

    el_

  16. #10339
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Ono kad je smrt jednog čovjeka
    prilika za promociju drugog.....

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  17. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  18. #10340
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,896
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Matuf stari dobacio do 90 koje vecina nas moze da sanja. I onda glumi heroja i ne pazi se od virusa. Nije mi ga zao.
    Zao mi je drugara od 45 koji je na kiseonik, koji se pazio a zakacio ga na posao dje mu je bilo ponekad rizicno, a mora je to da rabota da nahrani familiju. A sad mu se za zivot bore. Vidjecemo Irinijevu sahranu, imam osjecaj da ce se prorijedit i narod i popovi i mi odje ka vazda ispasti najvece budale. Posebno jer u 18h danas zatvaraju Beograd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ljudima izgleda se ne moze objasniti, vazda se treba nositi maska, znaci kad god izadjes maska, kuci kad dodjes deszifnekcija ruku, virus se dosta teze prenosi ako imas masku, ja isto radim u Portonovi, svaki dan ima novih slucajeva, ali kad se ide na gradiliste, obavezna maska, ko nema upozorim, ako nece da stavi, imamo inspekciju koja obilazi gradiliste i udaljava radnike bez maske, a firmi posalje kaznu, i zavrsim pricu... Ako se sam ne pazis, dzaba ti svi bogovi...

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  20. #10341
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    ako sam vjernik imacu neke moci, to su price za budale...
    Znaci, ona prica ZK da s vjerom mogu pomjeriti planine ...je za budale?

    Ako se vjerom moze pomjeriti planina, kako da se vjerom ne more stati za vrat tom jadu od virusa? A manji od zrna pijeska.
    Nit ga mos zvonima uplasit, nit tamjanom ugusit.

    Moze li sto pomoc Sv. Vasilije, veliki cudotvorac i iscelitelj, slava mu i milost?

  21. #10342
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Znaci, ona prica ZK da s vjerom mogu pomjeriti planine ...je za budale?

    Ako se vjerom moze pomjeriti planina, kako da se vjerom ne more stati za vrat tom jadu od virusa? A manji od zrna pijeska.
    Nit ga mos zvonima uplasit, nit tamjanom ugusit.

    Moze li sto pomoc Sv. Vasilije, veliki cudotvorac i iscelitelj, slava mu i milost?
    Besmisleno je to sto radis. Rugati se vjernicima zato sto vjeruju je em glupo, jer se rugas daltonisti sto ne vidi boje, em je ruzno.

    To sto oni pricaju iz njihovog ugla ima savrsenog smisla, jer ce se zaraziti samo onaj koga je bog najmerio da se zarazi. A iza te zaraze stoji bozanska namjera pa je mozda konacni rezultat bolji za svakog.

    Tako da samo prihvati da oni vjeruju, ti ne vjerujes, a vidjecemo ko je u pravu za koju deceniju :-)

  22. #10343
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Matuf stari dobacio do 90 koje vecina nas moze da sanja. I onda glumi heroja i ne pazi se od virusa. Nije mi ga zao.
    Zao mi je drugara od 45 koji je na kiseonik, koji se pazio a zakacio ga na posao dje mu je bilo ponekad rizicno, a mora je to da rabota da nahrani familiju. A sad mu se za zivot bore. Vidjecemo Irinijevu sahranu, imam osjecaj da ce se prorijedit i narod i popovi i mi odje ka vazda ispasti najvece budale. Posebno jer u 18h danas zatvaraju Beograd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Иринеј се заразио док је био на послу.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #10344
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Besmisleno je to sto radis. Rugati se vjernicima zato sto vjeruju je em glupo, jer se rugas daltonisti sto ne vidi boje, em je ruzno.

    To sto oni pricaju iz njihovog ugla ima savrsenog smisla, jer ce se zaraziti samo onaj koga je bog najmerio da se zarazi. A iza te zaraze stoji bozanska namjera pa je mozda konacni rezultat bolji za svakog.

    Tako da samo prihvati da oni vjeruju, ti ne vjerujes, a vidjecemo ko je u pravu za koju deceniju :-)
    Ima smisla priča do momenta koji si naveo.
    A što ako on nekoga zarazi.
    Npr. Inficira svoje dijete i spakuje ga u vrtić bez simptoma, a prenese drugoj djeci koja donesu virus doma. Jel i to Božja volja?
    A što ćemo sa "Ne iskušavaj Gospodina, Boga svojega"?
    Mateja,4.1.

  24. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  25. #10345
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ima smisla priča do momenta koji si naveo.
    A što ako on nekoga zarazi.
    Npr. Inficira svoje dijete i spakuje ga u vrtić bez simptoma, a prenese drugoj djeci koja donesu virus doma. Jel i to Božja volja?
    A što ćemo sa "Ne iskušavaj Gospodina, Boga svojega"?
    Mateja,4.1.
    Jeste, iz njihove perspektive, svaka zaraza je bozja volja.

    Mada bih ja dolazak na Amfilohijevu sahranu velikim dijelom odvojio od vjere. Sustinski razlozi za masovno prisustvovanje su bili drugaciji. Ljudi su dosli iz dugogodisnjeg postovanja i skorasnje zahvalnosti za "izbavljenje od diktature".

    To je dobro uporedio Gojko Perovic, koji rece da je i "patriote" posle izbora okupilo nesto sto je nadilazilo strah od zaraze - njihova briga i ljubav za Crnu Goru. Tako su i ljudi na Amfilohijevu sahranu dosli dijelom zbog vjere ali vecim dijelom da bi uprkos opasnosti pokazali koliko im je mitropolit vazan. Zato su se maske i skidale, kao simbol toga da ti je manje stalo do licne sigurnosti nego do odavanja poste.
    Last edited by SKOJ; 20-11-20 at 13:53.

  26. #10346
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Jeste, iz njihove perspektive, svaka zaraza je bozja volja.

    Mada bih ja dolazak na Amfilohijevu sahranu velikim dijelom odvojio od vjere. Sustinski razlozi za masovno prisustvovanje su bili drugaciji. Ljudi su dosli iz dugogodisnjeg postovanja i skorasnje zahvalnosti za "izbavljenje od diktature".

    To je dobro uporedio Gojko Perovic, koji rece da je i "patriote" posle izbora okupilo nesto sto je nadilazilo strah od zaraze - njihova briga i ljubav za Crnu Goru. Tako su i ljudi na Amfilohijevu sahranu dosli dijelom zbog vjere ali vecim dijelom da bi uprkos opasnosti pokazali koliko im je mitropolit vazan. Zato su se maske i skidale, kao simbol toga da ti je manje stalo do licne sigurnosti nego do odavanja poste.
    Nisam neki teolog, ali su skidanjem maske iskušavali Boga, pokazali gordost (najveći grijeh) i klanjali se ljudskom biću (nemoj imati drugih bogova osim mene).
    A usput zarazili i još gomilu drugih (što ćemo sa ljubi (čuvaj) bližnjeg svoga).
    Uglavnom ti veliki vjernici su pokazali kako to što rade sa Hristom i hrišćanstvom niđe veze.
    Zanima me oće li biti gužve kod Irineja. Valjda bi trebalo 10x više, onoliko koliko je Srbija veća.

  27. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  28. #10347
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To sto oni pricaju iz njihovog ugla ima savrsenog smisla.......
    Ajd ozbiljno. Vjerovanje da vjera sprecava da se vjernici koji se pricescuju istom kasikom ne mogu zaraziti virusom nije samo glupo i besmisleno. Nego i opasno. Po okolinu. Nijesu ugrozeni samo vjernici. Kad to kaze neko ko je buduci premijer, to je na nivou skandala. Ali, obzirom da je trenutni stav, "Zdravko je posten treba mu dati sansu", to prolazi. Da je to izjavio recimo, premijer Francuske, V. Britanije, Njemacke, skocili bi mu za oci. Ili bi se sprdali. A mozda bi morao dati ostavku, ako je premijer zemlje u kojoj korona hara.

    Posledice nepostovanja mjera vidimo u CG. To nije za sprdanje. Vjerujte u sto god hocete, ali nemojte svojim ponasanjem ugrozavati druge.

    Ili se, mozda, ne smije nista reci protiv crkve i vjere? Nova varijanta jednoumlja?

    Samo mi nemoj sad pominjat patriote. Da ih ne spakujem zajedno s vjernicima.

    Pade mi napamet, shvatite kako vi je volja. Zasto svestenici koji narodu govore da je Sv. Valilije cudotvorac i iscelitelj nijesu posli da im on pomogne, nego su isli u bolnicu? Da li to znaci da vise vjeruju doktorima nego Sv. Vasiliju?

  29. #10348
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Besmisleno je to sto radis. Rugati se vjernicima zato sto vjeruju je em glupo, jer se rugas daltonisti sto ne vidi boje, em je ruzno.

    To sto oni pricaju iz njihovog ugla ima savrsenog smisla, jer ce se zaraziti samo onaj koga je bog najmerio da se zarazi. A iza te zaraze stoji bozanska namjera pa je mozda konacni rezultat bolji za svakog.

    Tako da samo prihvati da oni vjeruju, ti ne vjerujes, a vidjecemo ko je u pravu za koju deceniju :-)
    Управо то.
    Све је воља Божија.

    Остоја, када сам болестан ја ћу отићи код доктора, али и тада без Бога не иде. Тако ја вјерујем.
    Last edited by Brk; 20-11-20 at 15:04.

  30. #10349
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Slično je i mandatar uradio, prvo test na antitijela pa na kašičicu za pričešće od koje nema zaraze.

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  31. The Following 3 Users Say Thank You to ToJeMojBrat For This Useful Post:


  32. #10350
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,806
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Управо то.
    Све је воља Божија.

    Остоја, када сам болестан ја ћу отићи код доктора, али и тада без Бога не иде. Тако ја вјерујем.
    Moj brate, 21.vijek
    A vidim na temi o koroni svaki dan kukas da ces umrijeti od gladi, ako zatvore kafane, sto dalje implicira da radis na minimalac, perspektive bez.. Dje ti je tu volja bozija?

  33. The Following 3 Users Say Thank You to mrgo For This Useful Post:


Page 414 of 644 FirstFirst ... 314364404410411412413414415416417418424464514 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •