Page 441 of 644 FirstFirst ... 341391431437438439440441442443444445451491541 ... LastLast
Results 11,001 to 11,025 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #11001
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Burazere, pricas nekom ko je bio 2001 - 2005 zaduzen ispred CG za pregovore sa Pariskim i Londonskim klubom povjerilaca oko dugovanja SFRJ. Bili smo zaduzeni i to big time zaduzeni. Otpisano je 66% dugovanja. “Otpisano” je samo ja znam kako jer se dugovi ne otpisuju. Polakote sa velicanjem SFRJ. Ekonomski jake drzave se ne raspadaju. A svi znamo da ekonimski slab znaci prezaduzen i nesposoban da vrces dugove.
    Cek, a kako mislis da se jedna feudalna, sto ljudstvom, sto ekonomski i infrastrukturno, spoljnim a i gradjanskim ratom devastirana zemlja mogla drugacije izdici i obnoviti, reklo bi se i preporoditi nego kreditima, tj. zaduzivanjem?
    Koliko je biko zemalja da se nisu zaduzivale odmah nakog razaranja posle ww2?
    Ta zaduzivanja nisu trosena kao danas za odrzavanje socijalnog mira i izdrzavanja parazitske javne uprave, nego na izgradnju puteva, skola, bolnica, fabrika itd.
    Jedan Šavnik je imao 3 fabrike, o čemu pričamo ljudi?
    I da budemo jasni, ja ne uzdižem komuniste, iako mi je djed bio partizan, imali su oni mnogo svojih grešaka, što u ratu, još više posle njega, ali ne mogu se tim ljudima oduzeti i brojni plusevi koji su donijeli Ex-Yu, pogotovo na polju obrazovanja i sistema, od feudalnog i polupismenog drustva, deceniju posle rata u svijetu priznata država i njen školovani kadar.
    Last edited by technus; 07-05-21 at 13:10.
    Forever young, i want to be forever young

  2. #11002
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Jedan Šavnik je imao 3 fabrike, o čemu pričamo ljudi?
    .
    To je minimum sto Šavnik zasluzuje. Ja bih tamo sedam fabrika digao i napravio medjunarodni aerodrom kao u Frankefurtu. Jesi li ti bio kad pro Šavnika?
    Last edited by Caesar; 07-05-21 at 13:26.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #11003
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Burazere, pricas nekom ko je bio 2001 - 2005 zaduzen ispred CG za pregovore sa Pariskim i Londonskim klubom povjerilaca oko dugovanja SFRJ. Bili smo zaduzeni i to big time zaduzeni. Otpisano je 66% dugovanja. “Otpisano” je samo ja znam kako jer se dugovi ne otpisuju. Polakote sa velicanjem SFRJ. Ekonomski jake drzave se ne raspadaju. A svi znamo da ekonimski slab znaci prezaduzen i nesposoban da vrces dugove.
    Koliko su (ne)tačni podaci izneti u ovoj temi (ako ste upoznati): https://forum.cdm.me/showthread.php?...%23263%3Bnost-! ? Hvala.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  4. #11004
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Koliko su (ne)tačni podaci izneti u ovoj temi (ako ste upoznati): https://forum.cdm.me/showthread.php?...%23263%3Bnost-! ? Hvala.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Dje si Wulfy stari jugonostalgicaru. necu ti nista odgovoriti jer mi se ne ulazi u pricu kako je SFRJ bila biblijski raj i tako to. Ne zamjeri, a ni tema nije o tome.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #11005
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Dje si Wulfy stari jugonostalgicaru. necu ti nista odgovoriti jer mi se ne ulazi u pricu kako je SFRJ bila biblijski raj i tako to. Ne zamjeri, a ni tema nije o tome.
    Jugonostalgija, eh, ja prvi smatram da je to glupost, no većina ljudi ima neku vrstu nostalgije za državom (u institucionalnom smislu), a kako je SFRJ jedino tako nešto što je egzistiralo na ovim prostorima tako im nije stran pojam jugonostalgije. No, kada sam već jugonostalgičar evo par mojih tekstova o Jugoslaviji:
    https://www.autobusi.org/forum/index...0965#msg260965 (razvoj auto-industrije)

    Ozbiljno, ne gledam ja to kao na raspravu, jednostavno je to neko prošlo vrijeme o kojem treba ,,iskopati" zanimljive podatke, a mene je interesovao taj o 0,29 milijardi eura zaostalog duga iz SFRJ.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  7. #11006
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    A jel znas kako smo se razvili toliko? Kreditima. Mislis da je tesko dosjetiti se i uzeti kredit i ne vratiti ga? A ne vratis ga jer su krediti uludo troseni inace bi bili u stanju da ih vratimo.Ostaviti zemlju u dugovima i u stanju takvom da su dosli ovi salabajzeri na vlast koji su nas dodatno zaduzili. Mislim da ovaj sled dogadjaja ne indikuje preveliku pamet. Al sa druge strane ne znamo kako bi bilo da je neko drugi bio mjesto komunista. Ipak je to isti narod bez obzira na ideologiju. Mozda bi bilo gore, a mozda i bolje. Zaebano je to sto niko ne poznaje alternativne budućnosti al mnogi pricaju kao da ih poznaju. To indikuje mogucnost putovanja kroz vrijeme. Volio biha da imam tu moć i bidem avendzers
    Mi kredit mozemo uzeti i uzeli smo i nedavno, samo je pitanje da li znamo sto mozemo uraditi sa tim kreditom.
    Takodje finansiranje nekih projekata koje su bile u okviru radnih akcija kostalo bi mnogo vise nego sto je kostalo za vrijeme komunizma, jer radne akcije (ako bi postojale) ne bi bile efektne kao sto su bile.

    Nego se tema o komunizmu rasiri na temi o crkvi.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #11007
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Druže, ne možeš porediti jer i danas kada slušaš kako priča "stara garda" obrazovana u tom sistemu, jasno vidiš obrazovanu osobu, koja nema problem sa elokvencijom i ne iziskuju napore da sastave rečenicu u glavi kada govore. Pojedini pokojni doktori i dan danas se pominju u medicinskim krugovima, a inžinjeri, arhitekte itd su bili klasa.
    Milo Djukanović isto deluje elokventno i načitano, lepo se izražava kad deklamuje tipične socijalističke referate. Vidi se da je ta škola.
    A kad zagrebeš ispod površine, vidiš da je to obična prdnjava bez suštinske sadržine i kvaliteta.Nula od stručnjaka, loš student. Čovek ne zna nijedan strani jezik. Ali politički podoban.
    Komunizam je bio pretežno rasadnik takvih kadrova. Jagnjeće brigade.
    Pa oni su šlosera proglasili za najvećeg političkog genija i najvećeg sina naroda i narodnosti. Šta reći onda o ostalim nepismenim koji su direktno iz šume zauzeli najviše rukovodeće pozicije u zemlji. Up

    Ali nije ni to njihovo najveće zlo, nego što su posle rata posekli sve što je valjalo u zemlji, pobili su, proterali ili skrajnuli inteligenciju i seljaštvo u zemlji.
    Nemoj se ti druže ljutiti, ali diviti se komunističkim kadrovima i njihovom sistemu obrazovanja može samo neko ko ne poznaje ljude i istoriju ovih prostora pre komunista.
    Koji se to komunista može porediti sa matematičkim genijom Milutina Milankovića?
    Jovan Dučić, seljače iz Trebinja je pevao sonete na nivou Bodlera 20 godina pre komunističke revolucije u Rusiji.
    Jedini nobelovac sa ovih prostora je bio ambasador Kraljevine Jugoslavije.

    Najbolje da ništa pre komunista nije bilo ovde.
    Neverovatno je koliko se njihova uloga precenjuje. U toj meri da im ljudi pripisuju i nešto što je postojalo pre njih. Pa i samu Jugoslaviju.

    Jesu oni bili šampioni u otvaranju fabrika svuda i za sve i svašta. Ali to bilo moguće u tom zatvorenom sistemu planske ekonomije, gde rentabilnost i profit nisu bili u prvom planu. Gde se prelivalo iz onih profitabilnih u one što posluju sa minusom.
    Ali taj njihov socijalizam i planska privreda su dočekali svetski debakl.Koliko tih njihovih fabrika je preživelo tranziciju na tržišnu privredu?
    Last edited by Dača; 07-05-21 at 21:54.

  9. #11008
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Milo ima retoričke sposobnosti i to je sve. Njegova djela kao premijera svih decenija su čista nesposobnost i dokaz da je ipak bio loš student sa prosječnom ocjenom 6.25 . Upoređivati njega i razne stručnjake iz SFRJ je potpuno gubljenje vremena. Demagozi poput njega, Vesa Vukotića, Petra Ivanovića itd su isto čist dokaz neostvarenih ljudi u poslovima kojima su trebali pokazati znanje za opšte dobro. Frustraciju nesposobnosti su liječili drugim mahinacijama u kojima su imali pomoć partijskih sljedbenika , klimoglavaca i poslušnika. Možda je jedini primjer zadnjih decenija profesionalizma u poslu obavljao njihov Bemax ali i tu je bilo ko zna kakvog taljenja ali su makar za razliku od tehnoputa i slicnih posao završavali brže i kvalitetnije...


    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  10. #11009
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Ko retoricar? Nazvati njega dobrim retoricarem, na zalost vise govori o nama nego o njemu. Zvuci ko prirucnik za politickog komesara.
    Nikada nismo odrasli od drustva floskulasa i generatora teksta.
    Kakav je orator vidi se kada je na nekoj novinskoj konferenciji, sa sve spremljenim pitanjima. Sve do tada je kao da je neko ukljucio generator teksta.

  11. #11010
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default


  12. The Following 3 Users Say Thank You to nenocopy For This Useful Post:


  13. #11011
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Jeste da tema nije direktno vezana za ovo ali licnosti kao sto su Milankovic, Pupin, Ducic i druge zaista svjetski znamenite licnosti sa ovih prostora nikako ne treba stavljati u kontekst dnevne politike i sa njima uporedjivati kontekst nekog drugog vremena. Narocito sto su svakako rodjeni u entitetima koji su gravitirali Becu i Pesti,pa su eto imali priliku da pod ko zna kakvim uslovima sticu znanja na prestiznim skolama. Njihova ostvarenja prevazilaze sve granice i to je samo dokaz da su pojedinci izvrsni a ne kolektivi i entiteti.

    Ne znam ko gdje zivi i na koji nacin ali na svu srecu postoje i neki snimci kamerom posijeratne Crne Gore nakon 1945. godine iz kojih se jasno moze zakljuciti kontekst i stanje u kojem se nalazilo drustvo i infrastruktura. Ako izuzmemo nagadjanja sta bi bilo kad bi bilo, u istoriji Crne Gore ne postoji prosperitetniji period u svim oblastima u periodu 45-89. Mozda je pak u drugim oblastima bilo drugacije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  15. #11012
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Joanikije prima vakcinu i veli da niko nije lud da zabrani gradjanima da se se poklone pred ćivotom. Pomirio je dvije krajnosti. Cuda se ipak desavaju na danasnji dan.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  17. #11013
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Vidim ne priča se na forumu o tome, a ja sam juče čuo od dva različita ozbiljna čovjeka istu priču.

    Ukratko, navodno oće Sinod sjutra da raspravlja o razrješenju Gojka Perovića sa mjesta rektora. DF mu se potkopao žestoko izgleda.

    Evo danas se i Mimistarstvo oglasilo, a za njih valjda znamo da su vrijednosno bliski crkvi.

    https://www.facebook.com/10859709282...3614/?sfnsn=mo

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  18. #11014
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    Gledam prvenstveno slike i snimke litije iz Niksica pa i one kod manastira Ostrog.
    Nikom smijesno kao magarcu sedlo ne stoji (lazna zapravo) religioznost kao Crnogorcima. Nema naroda da mu smjesnije stoji religija i pare (oni koji ih imaju malo vise) no Crnogorcima.

    Imas osjecaj da bi kao nevidjenu kaznu onaj narod uzeo da im recimo neko zabrani da idu na litiju ili u manastir dok jos traje epidemija. Ta kolicina gnjeva i bijesa bi bila kao atomska bomba, najmanje.
    A nema veze sa vjerom i duhovnoscu setanje ulicama, eto tek tako, kao na korzo, idem da prosetam tu malo centrom, u cast jednom svecu (svetitelju). Nema to veze sa tim gospodo.

    Pa nema ni veze to otici u sami manastir taj 1 dan godisnje, iz puke inercije, pomodarstva, fotografisanja, kvaziduhovnosti ljudi koji nikad nisu ni vidjeli Novi Zavjet ili bilo sta slicno na tu temu. Posebno u vrijeme pandemije, kako nedje rekoh, mozda bi Bogu i svetom Vasiliju bilo draze da ljudi nisu ni dolazili dok ona jos traje, iako je pogresno tragati za tim odgovorom, moze se promisliti. A Bog je ipak sceo da se narod tamo okupi, mozda i kao neko iskusenje ljudima.

    I u toj kvaziduhovnosti vecine ljudi koja je groteskna, gledas ljude kod manastira od kojih ali bukvalno niko ne nosi masku, niko, samo novinarka TV ciji sam prilog gledao.
    A zasto ne nose? Oni u malogradjanskom manjiru i kvazivjernosti smatraju da ce noseci masku poniziti i narugati se svecu (svetitelju) i njegovim mocima i zeljama da se niko od njih tu ne zarazi..
    Vjernik vjeruje i vjernik vjeru zivi, i njom se vodi u skladu sa svojom religijom. A ne seta ulicama i ne smatra tu setnju vrhuncem duhovno-tjelesne predanosti, askeze i tihovanja.

    Na koncu da smo 10% predani vjeri koliko se predstavljamo, ova bi drzava bila neuporedivo bolja i uredjenija u mnogim stvarima, jer i to je vjera, konstantno se buniti protiv onoga sto je u flagrantnoj suprotnoscu sa njenim ucenjem i moralom. Ali kakav ucenik takvi djaci..

    To je moderna crnogorska turbo religioznost, nusicevska, smijesna i tuzna istovremeno, bizarna, cesto cisto nevjernicka, sva uvaljana u prezlu od politike i nacionalizma, tradicionalno-obicajnih kiceraja, red prejedanja red plivanja za krst red setanja ulicama red tetoviranja krsta ili manastira Ostrog.

    Imamo ministarku koja pokriva 4 ministarstva, koja za bivseg mitropolita kaze >on je nas Mojsije<. To vam je kao ono hm... ostrvo sveti Nikola (BD) su nasi Havaji. Ili Natasa Bekvalac je srpska Pamela. To vam je taj nivo i ta logika razmisljanja. I nadasve taj nivo (ne)postovanja religije.

    Od 7:05, ovako Crnogorci/ke odgovaraju na pitanje sta je za njih Uskrs ili Bozic, ono kad ih navataju novinari dok izlaze ili ulaze u crkvu/hram..
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  19. The Following 4 Users Say Thank You to Platinum For This Useful Post:


  20. #11015
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    SNS portal Vidovdan

    https://vidovdan.org/aktuelno/vijest...-na-sinod-spc/

    E pa braćo Srbi, da vam rečem dvije kao nacionalni Crnogorac.

    Ja sam nekoliko puta bio na litijama, nisam bio redovan jer to nije moja priča daleko od toga nisam ni kršten, a išao sam iz dva razloga.

    Prvi je iz osjećaja solidarnosti sa mojim prijateljima i kumovima, a koji su sa mnom išli na Oduprise proteste, jer sam vidio da osjećaju veliku nepravdu zbog predloženog zakonskog rješenja.

    Drugi razlog su govori Gojka Perovića koji su me natjerali da povjerujem da bitan dio crkve u Crnoj Gori prihvata nacionalne Crnogorce i da ne želi da učestvuje u dijeljenju između pravoslavnih po nacionaonom ključu sa agresivnom srpskom propagandom (pod ovim mislim na ovo što nam sada iz Srbije dolazi pod parolom srpski svet i srpski predsednik Vučić).

    Smijene li Gojka Perovića, skrajnu li ga, a vi to iskulirate i prećutite, ne postave li Joanikija za Mitropolita nego postave nekog po Vučićevom i DF meraku, ja tu crkvu počinjem da gledam kao potpuno neprijateljsku organizaciju.

    Ako odlučite da izađete da ga (ih) branite na ulici, da pošaljete jasnu poruku da se Crna Gora i njeni vjernici (bez obzira na naciju) pitaju oko toga, eto i mene sa vama.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 14-05-21 at 02:45.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  22. #11016
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Treba sačekati i vidjeti stvari iz više uglova. Ali se generalno slažem sa tobom. Ima tu malo začkoljica ali da sačekamo da vidimo šta će biti od svega toga. Možda je smo opipavanje pulsa. A puls je bio jasan u toku litija i takođe prilikom sahrane mitropolita. I ne moraš potencirati to da si Crnogoraca.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  23. #11017
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Na koncu da smo 10% predani vjeri koliko se predstavljamo, ova bi drzava bila neuporedivo bolja i uredjenija u mnogim stvarima, jer i to je vjera, konstantno se buniti protiv onoga sto je u flagrantnoj suprotnoscu sa njenim ucenjem i moralom. Ali kakav ucenik takvi djaci..
    *Kakav ucitelj takvi djaci..(misljah)

    Valja coek nekad sam sebe da ispravi.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  24. #11018
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    SNS portal Vidovdan

    https://vidovdan.org/aktuelno/vijest...-na-sinod-spc/

    E pa braćo Srbi, da vam rečem dvije kao nacionalni Crnogorac.

    Ja sam nekoliko puta bio na litijama, nisam bio redovan jer to nije moja priča daleko od toga nisam ni kršten, a išao sam iz dva razloga.

    Prvi je iz osjećaja solidarnosti sa mojim prijateljima i kumovima, a koji su sa mnom išli na Oduprise proteste, jer sam vidio da osjećaju veliku nepravdu zbog predloženog zakonskog rješenja.

    Drugi razlog su govori Gojka Perovića koji su me natjerali da povjerujem da bitan dio crkve u Crnoj Gori prihvata nacionalne Crnogorce i da ne želi da učestvuje u dijeljenju između pravoslavnih po nacionaonom ključu sa agresivnom srpskom propagandom (pod ovim mislim na ovo što nam sada iz Srbije dolazi pod parolom srpski svet i srpski predsednik Vučić).

    Smijene li Gojka Perovića, skrajnu li ga, a vi to iskulirate i prećutite, ne postave li Joanikija za Mitropolita nego postave nekog po Vučićevom i DF meraku, ja tu crkvu počinjem da gledam kao potpuno neprijateljsku organizaciju.

    Ako odlučite da izađete da ga (ih) branite na ulici, da pošaljete jasnu poruku da se Crna Gora i njeni vjernici (bez obzira na naciju) pitaju oko toga, eto i mene sa vama.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Samo što se ne pitaju. Nisu se pitali ni za Amfilohija, koga je, zaboravljamo, Beograd ustoličio jednako kao što će njegovog nasljednika, kao ni za jednog mitropolita od nastanka SPC.

    Perovićeva bogoslovija se finansira iz budžeta R. Srbije, odakle je, namjenski za nju i zvanično usuto 1,6 miliona eura. Potpuno je prirodno da Vučić, koji očigledno vuče prve korake ka disciplinovanju Afilohijevih saveznika (kao što sam i predvidio - nakon političkih partija i medija u Crnoj Gori, na red dolazi i crkva), sada ispostavi fakturu. Njemu treba SPC, koja je u cjelosti podređena njemu i njegovim interesima (a interesi su trenutno jači DF i popis).
    Last edited by johnny bravo; 14-05-21 at 08:45.
    In vino veritas

  25. #11019
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,857
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    .Tačka

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  26. #11020
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Koliko je Crnogoraca ucestvovalo na Kosovski boj
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  27. #11021
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,857
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Nije postojalo ime Crna Gora niti narod sa tim imenom tada,samo Zeta i Djuradj II Stracimirović koji nije učestvovao u boj na Kosovu jer je dvije godine ranije postao Turski vazal

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    Last edited by buzzmissman; 14-05-21 at 12:34.

  28. #11022
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,857
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Mapica

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  29. #11023
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Koliko je Crnogoraca ucestvovalo na Kosovski boj
    Bili su Crnogorci na strani Turaka

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  30. #11024
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Sto docekaste da vi Srbija postavlja mitropolita, a pet vjekova im je sultan postavljao patrijarha.

  31. The Following 3 Users Say Thank You to opmne For This Useful Post:


  32. #11025
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,857
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Ne morate vi da vjerujete Vladikama Danilu,Savi,Vasiliju,Petru I,Petru II, vjerujte vi Šerbu,Adžu,Papketu i ostalima turbo-dps historičarima

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  33. The Following 4 Users Say Thank You to buzzmissman For This Useful Post:


Page 441 of 644 FirstFirst ... 341391431437438439440441442443444445451491541 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •