Page 416 of 644 FirstFirst ... 316366406412413414415416417418419420426466516 ... LastLast
Results 10,376 to 10,400 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #10376
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    @autodijagnostika

    Nisam ateista, agnostik sam.

    Za mene su bbc i reuters relevantni izvori.

    Al evo ti dalje:

    https://www.washingtonpost.com/graph...-korea-church/

    Washington post. Kratka biografija jedne autorke

    Youjin Shin works as graphics reporter at The Washington Post. Before joining The Post, she worked as multimedia editor at the Wall Street Journal and a research fellow at the MIT SENSEable city lab.
    Eo malo pročitah na Wikipediu o toj crkvi. https://en.wikipedia.org/wiki/Shinch...hurch_of_Jesus
    The sect became involved in controversy during the COVID-19 pandemic, an outbreak of SARS-CoV-2 infections followed from the participation of a SARS-CoV-2 infected person, "Patient 31", at the organization.[37][38] A dozen Chinese members of the sect from Wuhan were also connected to the Daegu Shincheonji outbreak.[39][40]
    To je neka žešća hrišćanska sekta.
    Ono što pročitah ne bi me čudilo da su se i namjerno pozaraživali.
    Last edited by autodijagnostika; 20-11-20 at 22:13.

  2. #10377
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    A i masovni skupovi se zabranjuju zbog sigurnosti drugih, pa to krse i vjernici, i "patriote" i mladi po kaficima i Ulcinjani po svadbama. Malo imamo ljudi svjesnih svoje odgovornosti prema drugima.
    Nikoga od njih nisam opravdavao, tako da ne znam cemu sluzi ovaj komentar. Ova tema je posvecena crkvi i vjernicima.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #10378
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Nema tu logike,osim ako se ne radi o vjerskom fanatizmu.
    Ne radi se tu o vjeri. Nego o gluposti, bahatosti i primitivizmu. Uz stav "boli me ona rabota sto mogu zaraziti druge".

    Sahrana Amfilohija je samo jedan primjer takvog ponasanja u Crnoj Gori.

    Interesantno je uporediti nacin na koji je tijelo Irineja izneseno iz bolnice, sa onim iz KCCG. Kovceg Irineja je iznijelo medicinsko osoblje pod punom zastitnom opremom.

  4. #10379
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post

    To je neka žešća hrišćanska sekta.
    Ono što pročitah ne bi me čudilo da su se i namjerno pozaraživali.
    Virus ne zna za razliku izmedju okupljanja sekte, SPC, Islamske zajednice itd.

  5. #10380
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Brate, kako su lijepe one katedrale po Zapadu, Notre Dame, katedrala u Kelnu, Milanu i u Firenci. Sve sam to obišao ali tamo nisam vidio Boga, vidio sam Čovjeka, apoteoza kroz arhitekturu. Bog je surogat za idealističkog čovjeka. Isus je primjer... Muhamed... Buda i ostali. Sve smo čuli o čudima Božijim, o Sodomi i Gomori, o vaskrsenju, o kralju Solomonu... ali kad izvršiš dekonstrukciju Božijih atributa, njegovih manifestacija, to je sve naizmenična veza između čovjeka idealizma nasuprot čovjeku na zemlji — čovjeku materijalizma. Čovjek je zapravo Bog, i obratno.

    Agnosticizam je najprikladnije i vrlo pomirljivo riješenje za metafiziku Boga i religije. Skromno mišljenje.
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  6. The Following User Says Thank You to el_ For This Useful Post:


  7. #10381
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    O cemu mi pricamo kad po PG i dalje ogromna vecina ne nosi maske, kakva religija, vidimo kako spasava ove koji su zivot joj posvetili.
    Treba razlikovat vjernika od vjernika fanatika, ici u sred pandemije na sahranu, bez maske, uz pricesce, to je fanatizam.
    Ali sto bi rekao nas Talik, polakote, pokazace se da je vjera instrument za muzenje para od naroda i kontrolu masa, a ljudi su tu, kao i sto su napisali u bibliju, samo stado ovaca.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  8. #10382
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Telo pokojnog patrijarha koje će biti izloženo do sahrane u Hramu Svetog Save u nedelju neće biti moguće celivati.
    "Vernici će moći da priđu na nekoliko metara do tela da se poklone, a potom će izaći napolje", rekao je sveštenik Dragan Šovljanski.

    On je zamolio vernike da nose maske, da se ne zadržavaju previše i da ne prave gužve.
    "To crkva preporučuje svima koji će doći u hram", kazao je on.

    Znači li ovo da su izgubili vjeru, da ipak MOŽE da se zarazi iako je vjera jaka?
    Ili je možda vjera dovedena u pitanje, možda duboko u sebi svi imamo određenu sumnju prema vjeri?

    Ili su Srbijanci ispali pametniji i kulturniji od nas, pa su sve ovo prilagodili trenutnom stanju?


    This time next year we'll be millionaires

  9. #10383
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,053
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Viđu ja da jedni crkveni adeti važe u Podgoricu, a drugi u Beograd. U Beograd nema ljubljenja leša na pogrebu, nema popova u bolnicu i gužve na isproruci leša. Moja dilema je (izaberimo odgovor):
    1. Ovi Srbi i vjernici u Beograd qrca ne valjaju. Mi u Crnu Goru smo najbolji Srbi i vjernici. Nemaju petlje ni da se pošteno zaraze na sahranu.
    2. Ovi što vode crkvu u Podgoricu su ozbiljne budale, a i narod u CG su vazda bili topovsko meso, pa ako pocrkaju malo od Corone ni abera.
    3. U Srbiju se pita država ponešto, a crkva je sluša. Ovdje je crkva izvela 100k+ ljudi na ulicu i postala vlast, shvativši da može da uradi što joj god padne na um. A nisu baš najbistriji glede medicine. Vole ljubit mrca koji je "umro od posledica izazvanih virusom Covid19" više no pečenje jes'.
    Mislim da su sva tri odgovora tačna, samo je pitanje pondera koliko koji nosi.
    Of topic trivia: Snimak sa ispraćaja Amfilohija i ona fotka od juče i poređenje sa Beogradom pokazuje u suštini i razliku između crnogorskog i srbijanskog zdravstvenog sistema. Vjerujte, u Klinički centar Srbije odjeljenja mnogo lošije izgledaju, oprema im je zastarelija, ali zdravstvo čine ljudi i disciplina zaposlenih, koja je po tim uratcima u CG ZERO.

  10. #10384
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    ^ postoji jedna vrlo bitna razlika:
    Mitropolit je bio negativan na Covid vise od 10 dana prije smrti, Patrijarh nije.
    dovoljno je samo malo da ukljucite mozak, nije tako tesko kad se pokusa.

  11. The Following 4 Users Say Thank You to nickname For This Useful Post:


  12. #10385
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Kakvi su nam doktori nije ni Cudo je Vjera u Boga Jaka to zborim i za sve vjernike hriscane i islamiste

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  13. #10386
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    ^ postoji jedna vrlo bitna razlika:
    Mitropolit je bio negativan na Covid vise od 10 dana prije smrti, Patrijarh nije.
    dovoljno je samo malo da ukljucite mozak, nije tako tesko kad se pokusa.
    Dobro, ali se valjda zna kakav je protokol kad neko umre u bolnici. I da neko ko ima koronu ne smije biti medju onima koji nose sanduk. Valjda ne bi smio ni biti van svoje bolesnicke sobe? I kakvo masovno ljubljenje mrtvaca? Na sto to lici?

  14. #10387
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    ^ postoji jedna vrlo bitna razlika:
    Mitropolit je bio negativan na Covid vise od 10 dana prije smrti, Patrijarh nije.
    dovoljno je samo malo da ukljucite mozak, nije tako tesko kad se pokusa.
    Kad se malo uključi mozak lako se dođe do zaključka da je potpuno nebitno da li je mrtvi Amfilohije imao koronu nego je bitno to što se napravila gužva od ljudi iz kbc-a da ga iznesu a ta gužva uključuje i ljude sa koronom u vidu popova koji izlaze sa covid odjeljenja i u vidu drugih ljudi koji i ne znaju da su nosioci. Ista stvar u mnogo većoj mjeri važi i za mnogo veću gužvu koja se pravila kad su ljudi išli da se poklone i da se usput pričeste. Tek se tamo širio virus i to ne od mrtvog Amfilohija nego od hiljada ljudi koji su imali međusobnu interakciju i interakciju sa kašikom za pričešće koju su oblizivali i zaraženi ljudi.

    Uključi mozak.

  15. The Following User Says Thank You to ćepanica For This Useful Post:


  16. #10388
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,704
    Thanks Thanks Given 
    1,255
    Thanks Thanks Received 
    882
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    To je ono o cemu sam govorio, u Beograd zive normalni ljudi manje optereceni vjerski i nacionalno, ovi nasi vjernici SPC samo neka su zdravo. Fanatici kunem vam se. Gle sad kad krenu komentari nakon sto mi procitaju nick “a ko su ovi tvoji, o njima ne pricas”. A sta da pricam kad se sve postuje?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  17. #10389
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,053
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Ovdje se nikada nećemo složiti da li "Kissing a Corps" (odlično ime za death metal bend) u stvari prevenira Covid19 kroz liječenje duše i nalaženje smirenja, pa takva antistres terapija blagotvorno djeluje na imunitet. Ili možda ljubljenje leša možda malčice povećava šanse za širenje virusa? A mislimo da smo mi forumaši malo bistriji dio crnogorskog građanstva, što je nažalost tačno.Pa viđite đe su averidži.
    Elem, kako se slažu kockice (odnosno kako ih slaže čika Covid) kolektivna histerija sa crkvom je vjerovatno prošla svoj peak. Odjednom, Irinejev ajtar neće biti još jedan pravoslavni Vudstok. Ali to je samo početak.
    Što se tiče Crne Gore, koga god da postave za mitroplita, pa i Joanikija, neće imati društveni uticaj Amfilohija, a time ga neće imati ni Mitropolija. Jednostavno, Amfilohije je bio tu 30 godina i na kraju lepetnuo DPS.
    Sa druge strane, Crkva se uključila u formiranje vlasti i vlade, možda i odigrala glavno riječ u tome. Posledično, moguća nepopulanost Vlade koja je realna u budućnosti (zbog sičije koja čeka i Vladu i nas) odraziće dijelom i na nepopularnost Crkve i biće joj spočitavana svaka greška Vlade. Takođe, niko od klera nije ni primać talentu za društvene igre koji je imao Amfilohije, što će se osjetiti.
    Na kraju, postajući neka vrsta pokrovitelja vlasti, Crkva postaje i dio vlasti. A poznato je da kada je god crkva bila u previše dobrim odnosima sa vlastima (da ne pričamo o kreiranju vlasti kao vrhuncu dobrih odnosa) bivala je vremenom omražena kod sve većeg dijela naroda. Vozila je tada na strah od Boga i sujevjerje.

  18. #10390
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    ^ postoji jedna vrlo bitna razlika:
    Mitropolit je bio negativan na Covid vise od 10 dana prije smrti, Patrijarh nije.
    dovoljno je samo malo da ukljucite mozak, nije tako tesko kad se pokusa.
    Nije teško,u pravu si. Priznajem da nisam na to mislio kad sam napisao poruku.
    Baba mi je umrla i nije imala koronu a sahranili smo je kao psa jer nam komunalna nije dala da se okupljamo i da je sahranimo kako dolikuje.
    Ne mogu porediti babu i Rista ali jbg za mene je moja baba svetica.
    This time next year we'll be millionaires

  19. The Following 6 Users Say Thank You to sparky For This Useful Post:


  20. #10391
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Nije teško,u pravu si. Priznajem da nisam na to mislio kad sam napisao poruku.
    Baba mi je umrla i nije imala koronu a sahranili smo je kao psa jer nam komunalna nije dala da se okupljamo i da je sahranimo kako dolikuje.
    Ne mogu porediti babu i Rista ali jbg za mene je moja baba svetica.
    Теби јес, и нека јој је лака црна земља, али имам осјећај и да је била сахрана да јој не би дошло људи колко је дошло владици.

    Необично продуктивна расправа, да ли вјерујете или не вјерујете у бога, ко се заражава ко не, право је уживање читати.

    За оне којима је ово досадно, Хризостом владика дабробосански је преузео вођење Синода, али је београдска архиепископија прешла у руке владике Јована шумадијског, иако појединик кажу да је и то требао Хризостом да води.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  21. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  22. #10392
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Samo nemoj da dovodimo u istu ravan pokojnu babu (spokoj joj duši) i najvazniju ličnost u novijoj istoriji Crne Gore.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #10393
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ne ne, ja sam fino napisao, nego samo rekoh ovako, nisam za prepirke nikakve naravno :-)

    No da ne brljamo temu.
    This time next year we'll be millionaires

  24. #10394
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    To je ono o cemu sam govorio, u Beograd zive normalni ljudi manje optereceni vjerski i nacionalno, ovi nasi vjernici SPC samo neka su zdravo. Fanatici kunem vam se. Gle sad kad krenu komentari nakon sto mi procitaju nick “a ko su ovi tvoji, o njima ne pricas”. A sta da pricam kad se sve postuje?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Имаш пренос на ртс, можеш да бројиш колико људи је пољубило тијело (или леш како ко воли) покојног патријарха, за пола минута видјех већ троје четворо.


    Србија није Београд (а и у Београд имаш свега нпр Вучић је побиједио у свим општинама) , црногорци нису већи вјерски фанатици од срба, иначе би код нас било Артемијеваца и Зилота као што их има у Србији.

    Наши муслимани су мањи фанатици од српских и босанских такође.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. #10395
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Кад не чујеш музику људи који плешу мора(ју) да ти изгледају сумануто.

    Или тако некако...
    Muzike nema druze, u tome je problem.
    Last edited by starwalker; 21-11-20 at 19:31. Reason: prepolovljen post, vidi:https://forum.cdm.me/showthread.php?188895-Sudar-svjetova&p

  26. #10396
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Evo nove teme za raspravu
    Epidemiološka eksplozija - nakon sahrane dva i po puta više inficiranih

    https://www.portalanalitika.me/clana...se-inficiranih

    Evo iz Pobjede tvrde 2,5 puta više, ali za 18 dana od sahrane Amfilohija u odnosu na 18 dana prije toga. Baš zanimljiva analiza.
    Pa kažu onda eksponencijalni rast!?
    Eo nadam se da među forumašima ima dobrih matematičara pa nek uporede grafike sa IJZ sa eksponencijalnim funkcijama.
    https://www.ijzcg.me
    Ja kolko znam matematiku smatram da nema govora o nikakvom eksponencijalnom rastu, jer svaki dan bi trebalo da je oboljelih 2,71 puta više nego prethodnog dana. Otprilike.
    A kolko se vidi sa grafika IJZ rast je vidljiv već nekolko dana prije Amfilohijeve smrti, i čini se kao više linearan nego eksponencijalan.
    Last edited by autodijagnostika; 21-11-20 at 09:33.

  27. #10397
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Nije teško,u pravu si. Priznajem da nisam na to mislio kad sam napisao poruku.
    Baba mi je umrla i nije imala koronu a sahranili smo je kao psa jer nam komunalna nije dala da se okupljamo i da je sahranimo kako dolikuje.
    Ne mogu porediti babu i Rista ali jbg za mene je moja baba svetica.
    Isti slucaj, baba umrla prije pola godine u dubokoj starosti i morali smo je sahraniti isti dan, bez idje ikoga, ni ohladila se nije...Otac se dan danas ne moze opasuljiti kako je majku ispratio...Ali mi smo bili kreteni sto smo postovali pravila kakva god da su...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to B3lv3d3r For This Useful Post:


  29. #10398
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ovi sto po broju prisutnih na sahrani zele da pokazu ugled pokojnika treba da znaju da cijeli sinod sahrane nece prisustvovati ni pola koliko je doslo da se oproste od druga Tita, a o broju stranih delegacija je suvisno i govoriti.

  30. The Following 4 Users Say Thank You to opmne For This Useful Post:


  31. #10399
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by augustin View Post
    Muzike nema druze, u tome je problem.
    Očigledno da vjenicima ima muzike, ali je problem što njihov ples uz tu muziku ubija ljude. I ove koji čuju muziku i one koji je ne čuju.

  32. #10400
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Tijelo patrijarha je pokriveno staklom, piše b92. Na tom istom članku vidi se par fotografija gdje vjernici ljube staklo.



    Žao mi je što ovo kažem, ali nisu vjernici tamo ništa avizaniji od ovih naših ovdje izgleda što se tiče samog virusa.

    Ono što ostavlja vrlo gorak utisak svega je što je Vučić morao da objavi da je preminuo, Vučić će da govori na sahrani, Vučić ovo Vučić ono. Malo je što je za života čovjeka stavio pod svoj plašt, nego ga evo ne može puštit da počine.
    Kao što su za sahranu Amfilohija govorili, došao je da se uvjeri da je umro njegov najveći politički protivnik.
    Ne znam ko je gori, on koji kupi političke poene na ovakve stvari, ili narod koji ga podržava i glasa zbog toga.
    Ustvari znam - ovo je Balkan. Pametnome dovoljno.
    Last edited by hercules; 21-11-20 at 10:40.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 416 of 644 FirstFirst ... 316366406412413414415416417418419420426466516 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •