Page 36 of 644 FirstFirst ... 263233343536373839404686136536 ... LastLast
Results 876 to 900 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #876
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post


    Јел ту црква или није? Ако јесте, зашто је то провокација?


    Kome nije jasno o cemu se radi, ili je stvarno glup, ili se pravi da je glup.:stupid:
    Jel' tebi stvarno nije jasno o cemu se radi?:crushed:

    Ili samo glumis "neinformisanost" .

    Da bas ne budem skroz direktan :stupid:

    Kakvog zaludjenog naroda ima, uopste me ne bi zacudilo da stvarno mislis to sto pises. Nijesam jednom zaludu napisao da narod u CG zasluzuje ovakvu vlast. I ovakvu crkvu.

    Mnogo se izvinjavam, ali ako stvarno pises ono sto mislis, bojim se da je rasprava besmislena. Da te utjesim, ovakvi stavovi su dominantni u CG. Zato smo tu dje smo. U prknu Europe. :burp:

    Propalo se.:upset:

  2. #877
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Jel se javljao onaj iz Petnjice skoro, da i sa te bande malo podgriju?

  3. #878
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Jel' tebi stvarno nije jasno o cemu se radi?:crushed:

    Ili samo glumis "neinformisanost" .

    Da bas ne budem skroz direktan :stupid:

    Kakvog zaludjenog naroda ima, uopste me ne bi zacudilo da stvarno mislis to sto pises. Nijesam jednom zaludu napisa narod u CG zasluzo dauje ovakvu vlast. I ovakvu crkvu.

    Mnogo se izvinjavam, ali ako stvarno pises ono sto mislis, bojim se da je rasprava besmislena. Da te utjesim, ovakvi stavovi su dominantni u CG. Zato smo tu dje smo. U prknu Europe. :burp:

    Propalo se.:upset:
    U nekim sam problemima ovih dana,i zvah do tada prijatelje neke,od tada su samo takozvani prijatelji,chesto sam pomislio nakon toga ne daj Bože da su ovi na vlast shto bi se desilo,Milash je zlatan kunem ti se u sve shto se zaklet mogu!!!
    P.S.Tzv. prijatelji ne znaju chega sve nemaju,izmedju ostalog.
    ...

  4. #879
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Jes vala, Amfilohije i međuetnički i međureligijski sklad. Poznat po tome:stupid: Nadaleko:loyal:
    Neki dokaz da je pomenuta crkva pravoslavna posto kao sto kolega kaze nebi bio ni prvi ni zadnji put da RR prisvaja svetinje. Skolski primjer toga je crkva Sv. Luke u Kotoru a poslije toga crkva na Rumiji.
    Da je drzave RR bi dozivotno lezao u Spuz radi upropastavanja i slanja u smrt crnogorske omladine.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  5. #880
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Pa nisu popovi privodili one koji su odbijali poziv za rezervu, vec CG policija i tadasnja vojska. Risto je davao duhovnu podrsku, ali je logistika i medijska podrska ipak bila DPS-ova.
    Taman nam IQ nije veci od broja cipela

  6. #881
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Neki dokaz da je pomenuta crkva pravoslavna posto kao sto kolega kaze nebi bio ni prvi ni zadnji put da RR prisvaja svetinje. Skolski primjer toga je crkva Sv. Luke u Kotoru a poslije toga crkva na Rumiji.
    Da je drzave RR bi dozivotno lezao u Spuz radi upropastavanja i slanja u smrt crnogorske omladine.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Radi se o nekoj rusevini, iliti "arheoloskom nalazistu" . Cak je to i nebitno za ovu pricu. Ulaziti u prostor dje se nalazi to nalaziste, a dje zivi, kako je javljeno, albansko muslimansko stanovnistvo je vec provokacija, ako se zna koliko Amfilohije voli Albance. A i oni njega. Mislim, sama ideja da Amfi:devilish: siri pravoslavlje medju albanskim muslimanskim zivljem i da neko u to mozed da povjeruje :hammer: Ta "liturgija" ima mnogo vise veze s pisanjem kera uz banderu, nego s vjerom i religijom.

    "Limenka" na Rumiji je samo ilustracija u kakvoj drzavi zivimo. I kakva su nam i vlast i crkva. Vlast stalno nesto kao prijeti, a u stvari kalkulise i manipulise, umjesto da sprovde zakon. Koji, jel'te, treba da vazi za svakog jednako. Ako se vec pozivamo na pravnu drzavu. Ali, ne! U ovoj drzavi su iznad zakona i Prva familija i Prva crkva.

    A vecina naroda samo bleji. Beeeee....beeeee....puna usta crnogorstva i vjere pradjedovske, obraza i postenja. A svako bi te prevario - makar za pisljivih 50 centi - pocev od kasirke u samposoluzi - ovaj narod stvarno ne zasluzuje bolje.

    Fuj!:bart:

  7. #882
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa nisu popovi privodili one koji su odbijali poziv za rezervu, vec CG policija i tadasnja vojska. Risto je davao duhovnu podrsku, ali je logistika i medijska podrska ipak bila DPS-ova.
    Taman nam IQ nije veci od broja cipela
    Ziva istina, sto bi rek'o Supkovic. Svjedok sam, jer sam bio medju onima koji su odbili poziv. Kad su culi za to, pola rodbine me se odreklo:loyal:
    A bio sam svjedok onog sto se pjevalo pred crkvom Sv. Djordja. "Ko ce prvi...da pijemo...krvi"...
    A dobro se sjecam i tirada Mila Djukanovica, koga obraz ne smeta da sad s gnusanjem govori o 90-im.

    Bog me pogledao kad sam napustio taj tamni vilajet, sto bi Gandi kazao. I sa strane i iz daljine se stvari vide nekako jasnije. Ma kako to mozda nekome moze zvucati nelogicno.

  8. #883
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa nisu popovi privodili one koji su odbijali poziv za rezervu, vec CG policija i tadasnja vojska. Risto je davao duhovnu podrsku, ali je logistika i medijska podrska ipak bila DPS-ova.
    Taman nam IQ nije veci od broja cipela
    Njih dvoje su dvije strane iste medalje
    Tako da kritikovati jednoga a uzdizati drugoga je u krajnjem slucaju licemjerno. Ali kao i svaka nasa rabota.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  9. #884
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Radi se o nekoj rusevini, iliti "arheoloskom nalazistu" . Cak je to i nebitno za ovu pricu. Ulaziti u prostor dje se nalazi to nalaziste, a dje zivi, kako je javljeno, albansko muslimansko stanovnistvo je vec provokacija, ako se zna koliko Amfilohije voli Albance. A i oni njega. Mislim, sama ideja da Amfi:devilish: siri pravoslavlje medju albanskim muslimanskim zivljem i da neko u to mozed da povjeruje :hammer: Ta "liturgija" ima mnogo vise veze s pisanjem kera uz banderu, nego s vjerom i religijom.

    "Limenka" na Rumiji je samo ilustracija u kakvoj drzavi zivimo. I kakva su nam i vlast i crkva. Vlast stalno nesto kao prijeti, a u stvari kalkulise i manipulise, umjesto da sprovde zakon. Koji, jel'te, treba da vazi za svakog jednako. Ako se vec pozivamo na pravnu drzavu. Ali, ne! U ovoj drzavi su iznad zakona i Prva familija i Prva crkva.

    A vecina naroda samo bleji. Beeeee....beeeee....puna usta crnogorstva i vjere pradjedovske, obraza i postenja. A svako bi te prevario - makar za pisljivih 50 centi - pocev od kasirke u samposoluzi - ovaj narod stvarno ne zasluzuje bolje.

    Fuj!:bart:
    Znaci ne postoji dokaz da je gorepomenuta crkva pravoslavna?

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  10. #885
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Njih dvoje su dvije strane iste medalje
    Tako da kritikovati jednoga a uzdizati drugoga je u krajnjem slucaju licemjerno. Ali kao i svaka nasa rabota.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Ovu temu izbjegavam jer sam ateista, pa mi ni crkva ni dzamija ne odredjuju identitet. Ja nisam Crnogorac jer nisam Srbin i necu biti nista ni veci ni manji zbog statusa crkve. A da ste se napisali gluposti ovuda, jeste.
    Isto tako je licemjerno da dva covjeka rade istu stvar, cak je ovaj drugi vise odgovoran. I to koristiti protiv Rista kao argument u svadji sa Milom, e to je licemjerno.
    Jedino sto si u pravu da je to ko svaka nasa rabota
    Last edited by Hell Raiser; 07-07-19 at 07:30.

  11. #886
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Radi se o nekoj rusevini, iliti "arheoloskom nalazistu" . Cak je to i nebitno za ovu pricu. Ulaziti u prostor dje se nalazi to nalaziste, a dje zivi, kako je javljeno, albansko muslimansko stanovnistvo je vec provokacija, ako se zna koliko Amfilohije voli Albance. A i oni njega. Mislim, sama ideja da Amfi:devilish: siri pravoslavlje medju albanskim muslimanskim zivljem i da neko u to mozed da povjeruje :hammer: Ta "liturgija" ima mnogo vise veze s pisanjem kera uz banderu, nego s vjerom i religijom.

    "Limenka" na Rumiji je samo ilustracija u kakvoj drzavi zivimo. I kakva su nam i vlast i crkva. Vlast stalno nesto kao prijeti, a u stvari kalkulise i manipulise, umjesto da sprovde zakon. Koji, jel'te, treba da vazi za svakog jednako. Ako se vec pozivamo na pravnu drzavu. Ali, ne! U ovoj drzavi su iznad zakona i Prva familija i Prva crkva.

    A vecina naroda samo bleji. Beeeee....beeeee....puna usta crnogorstva i vjere pradjedovske, obraza i postenja. A svako bi te prevario - makar za pisljivih 50 centi - pocev od kasirke u samposoluzi - ovaj narod stvarno ne zasluzuje bolje.

    Fuj!:bart:
    Gadni smo PREGADNI,necu napisat chast izuzecima jer yebesh 4,5 % populacije kad je 95% poshlo u kyrac,ovih ,4,5% je neprimjetno,niti shto moze promijenit.
    ...

  12. #887
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Jel služenje te liturgije u Svaču neka stara tradicija ili je u pitanju nešto novo?

  13. #888
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Pa ako se dva puta nesto dogodi, to je vec tradicija.

  14. #889
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Pa ako se dva puta nesto dogodi, to je vec tradicija.
    Znam da su prošle godine isto bile neke tenzije.
    Pa me zato interesuje jel se ta liturgija služila ranije.

  15. #890
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Sve je to novo, liturgija je u malom broju bilo po CG do skoro a sad u svakom gradu. A ovo oko starih crkava, većina je porušena još u srednjem vijeku. Sam Svač je srušen krajem srednjeg vijeka a u to vrijeme je bio dominantno katolički grad. Ne znam o kojoj se crkvi radi al može se lako utvrditi jel i ona bila katalička tokom rušenja ili pravoslavna.

  16. #891
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Pa ako se dva puta nesto dogodi, to je vec tradicija.
    Ne da je tradicija, nego je epidemija. Mislim na zapisavanje teritorije od strane SPC. Jer, jasno je da se odje ne radi o vjeri i religiji, nego o zapisavanju teritorije. Jos ako se moze zakuciti kakva nepokretnost na dobroj lokaciji:greedy_dollars:

    Mediji u Srbiji bruje o progonu SPC, a ona uz pomoc vojske poperi onu konzervu na vrh Rumije na drzavnoj zemlji bez ikakve dozvole, krseci sve moguce propise i drzava se pravi da ne vidi to krsenje sopstvenih zakona. Pa SPC-u (citaj Amfi) drzava (citaj Milo) usu milion i kusur DM da se napravi hram u Podgorici. Ugrozena? Pogledajte im samo vozni park. Tako ga ja bio ugrozen:anonymous:

  17. #892
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ne da je tradicija, nego je epidemija. Mislim na zapisavanje teritorije od strane SPC. Jer, jasno je da se odje ne radi o vjeri i religiji, nego o zapisavanju teritorije. Jos ako se moze zakuciti kakva nepokretnost na dobroj lokaciji:greedy_dollars:

    Mediji u Srbiji bruje o progonu SPC, a ona uz pomoc vojske poperi onu konzervu na vrh Rumije na drzavnoj zemlji bez ikakve dozvole, krseci sve moguce propise i drzava se pravi da ne vidi to krsenje sopstvenih zakona. Pa SPC-u (citaj Amfi) drzava (citaj Milo) usu milion i kusur DM da se napravi hram u Podgorici. Ugrozena? Pogledajte im samo vozni park. Tako ga ja bio ugrozen:anonymous:
    Dobro, znači s jedne strane imamo versko , a s druge nacionalno zapišavanje teritorije, pošto vidim da Albanci iz Ulcinja tvrde da je sve to njihova nacionalna baština.

  18. #893
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    U suštini nemoć države i zadovoljstvo DPS jer opet podgrijavaju podjele. Kakve će to posledice imati po budućnost CG manje je bitno, uostalom poznato je da ne brinu o budućnosti i dobrobiti države koju vode, već samo o svom džepu.

  19. #894
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Dobro, znači s jedne strane imamo versko , a s druge nacionalno zapišavanje teritorije, pošto vidim da Albanci iz Ulcinja tvrde da je sve to njihova nacionalna baština.
    Srbija je pokusala sa zapisavanjem teritorije. Pa smo vidjeli kako je prosla. Povremeno bacim pogled na srpske portale i zalosno je vidjeti da pouka nije izvucena. A to se moze procitati i na nekim komentarima na ovom forumu. Neka je to bolestina, daleko se kazalo.

    Evo kako izgleda "liturgija" u Svacu:

    Click image for larger version. 

Name:	65961351_433467847496498_8470891026406440960_n.jpg 
Views:	87 
Size:	13.5 KB 
ID:	163410

    Ima jedno dvaes dusa, reklo bi se.

  20. #895
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Jel Hajneken zvanični sponzor ili ... ?

  21. #896
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Jel Hajneken zvanični sponzor ili ... ?
    Valjda, generalni spoznorride:

    Veli pop da su dosli da osvestaju grobove. Ja dosad ne cuh da se grobovi osvestavaju. No kad mogu auta i kancelarije, sto ne bi grobovi.

    I veli, donose poruku mira. Po tome je SPC, inace, poznata.

    Click image for larger version. 

Name:	pravoslavni-ulcinj-620x350.jpg 
Views:	72 
Size:	13.1 KB 
ID:	163411

    Vise auta no ljudji. Ne znam, ali ovo podsjeca na Mirasevu druzinu.

  22. #897
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Evo iz SPC najavljuju da ce se sledece godine “vjernici” okupiti kod hrama. Nevjerovatno je sto rade, trenutno najveci problem drzave, ja ne znam kako rijesiti ovu situaciju mirno kad non stop provociraju. Ovo bi i za Njemacku bio izazov. Ali za pocetak maci limariju sa Rumije muckih provokatora.
    Last edited by SERIUS.MNE; 07-07-19 at 10:49.

  23. #898
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,234
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ovu temu izbjegavam jer sam ateista, pa mi ni crkva ni dzamija ne odredjuju identitet. Ja nisam Crnogorac jer nisam Srbin i necu biti nista ni veci ni manji zbog statusa crkve. A da ste se napisali gluposti ovuda, jeste.
    Isto tako je licemjerno da dva covjeka rade istu stvar, cak je ovaj drugi vise odgovoran. I to koristiti protiv Rista kao argument u svadji sa Milom, e to je licemjerno.
    Jedino sto si u pravu da je to ko svaka nasa rabota
    Mislim da nema potrebe da niko nikom odredjuje identitet mislim da smo svi dovoljno odrasli da znamo ko smo i sto smo. Tako da nema potrebe da nam kaze ni RR ni MDj. A braniti i jednog i drugog je vise nego bespotrebno jer svako ko ima vise od 25 godina zna dobro koja je uloga jednog i drugog. U svakom slucaju nijedan valjan argument nismo procitali u vezi crkve u Svracu a znamo dobro na sto je RR spreman a takodje znamo da mu MDj to aminuje. Nego mrka kapa kad je RR spao da ga lgtb Brnabicka brani a evo vidim i atesti isto.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  24. #899
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    A ne branim nikoga. Ali kad se u svijetlu zadnjih poteza vlade i vjere pocne da drzi strana tako sto se kaze “da je srece za dubrovnik bi risto bio u spuzu”, vjerovatno bi i mogao, ali je realno x-ti u redu po odgovornosti u odnosu na DPS/RTVCG/Pobjeda.
    Imalo bi ih dosta prije njega nego ajde sad

  25. #900
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Klasicno ”obiljezavanje” teritorije...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

Page 36 of 644 FirstFirst ... 263233343536373839404686136536 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •