Page 26 of 644 FirstFirst ... 162223242526272829303676126526 ... LastLast
Results 626 to 650 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #626
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Pa da se prebrojimo, ko su ođe pravi vjernici-vernici a ko lupeta da mu prođe dan:

    Ukoliko ste hrišćanin i želite da se pridržavate svih pravila, a niste sigurni šta bi sve trebalo da radite, evo nekih praktičnih saveta.
    Pre svega, počnite od čitanja jutarnjeg i večernjeg pravila (tekstovi tih molitvi postoje u pravoslavnom molitveniku).Isusova molitva – preporučuje se što češće ponavljati u toku dana: "Gospode Isuse Hriste, Sine Božji, pomiluj me grešnog", ili kraću varijantu: "Gospode, pomiluj. Molitva pred početak i na kraju svakog blagog posla, molitva pre jela i posle jela itd.Svaki dan bi trebalo da čitate Bibliju (po jedna glava Jevanđelja, Aposlola, Psaltira i druge knjige Sveštenog Pisanja), a takođe svetotačke radove i pravoslavne knjige savremenih autora.Najvažnije nedeljne službe – Svenoćno bdenije subotom uveče i Liturgija nedeljom ujutro. Prisustvo službama nam je zapovedio je Sam Bog! Takođe se preporučuje posećivanje bogosluženja u dane crkvenih praznika. Radnim danima po mogućnosti. Sreda i petak – posni dani tokom cele godine (osim trapavih sedmica) u sećanje na to što je u sredu Juda predao Hrista, a u petak su Spasitelja razapeli.Pre svega se odnosi na redovno učešće u svetoj tajni Ispovesti i Pričešća. Učestalost pričešća i pravila pripreme za pričešće je neophodno dogovoriti sa duhovnikom.

  2. #627
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Hronologija, ukratko, kaže ovako:

    - 16.12.1918 god. - pod pretnjom smrću (Đon de Salis, izazlanik britanskog parlamenta je posvjedočio da mu je to rekao Mitrofan Ban) mitropolit Crne Gore Mitrofan Ban potpisuje rješenje o ujedinjenju sa autokefalnom Pravoslavnom Crkvom u Kraljevini Srbiji. To rješenje još potpisuju i mitropolit pećki dr Gavrilo Dožić, episkop nikšićki Kiril Mitrović, i sinodski sekretar đakon Ivo Kaluđerović.

    - 26.5.1919 god. - na ,,Zboru svih pravoslavnih arhijereja iz Kraljevstva Srba, Hrvata i Slovenaca'' donjeta je odluka o jedinstvu svih srpskih pravoslavnih crkvenih oblasti

    - 19.3.1920 god. - Sveti Arhijerejski Sinod Vaseljenske patrijaršije ,,priznaje proglašeno ujedinjenje Crkava Srpske, Crnogorske i Karlovačke, kao i dviju dalmatinskih eparhija''

    - 17.6.1920 god. - odluka Aleksandra Karađorđevića

  3. #628
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Pa da se prebrojimo, ko su ođe pravi vjernici-vernici a ko lupeta da mu prođe dan:

    Ukoliko ste hrišćanin i želite da se pridržavate svih pravila, a niste sigurni šta bi sve trebalo da radite, evo nekih praktičnih saveta.
    Pre svega, počnite od čitanja jutarnjeg i večernjeg pravila (tekstovi tih molitvi postoje u pravoslavnom molitveniku).Isusova molitva – preporučuje se što češće ponavljati u toku dana: "Gospode Isuse Hriste, Sine Božji, pomiluj me grešnog", ili kraću varijantu: "Gospode, pomiluj. Molitva pred početak i na kraju svakog blagog posla, molitva pre jela i posle jela itd.Svaki dan bi trebalo da čitate Bibliju (po jedna glava Jevanđelja, Aposlola, Psaltira i druge knjige Sveštenog Pisanja), a takođe svetotačke radove i pravoslavne knjige savremenih autora.Najvažnije nedeljne službe – Svenoćno bdenije subotom uveče i Liturgija nedeljom ujutro. Prisustvo službama nam je zapovedio je Sam Bog! Takođe se preporučuje posećivanje bogosluženja u dane crkvenih praznika. Radnim danima po mogućnosti. Sreda i petak – posni dani tokom cele godine (osim trapavih sedmica) u sećanje na to što je u sredu Juda predao Hrista, a u petak su Spasitelja razapeli.Pre svega se odnosi na redovno učešće u svetoj tajni Ispovesti i Pričešća. Učestalost pričešća i pravila pripreme za pričešće je neophodno dogovoriti sa duhovnikom.
    Pojma ti nemas. Suština vjere je da nekog onesvjestiš od batina jer nije u istoj crkvi kao ti. Ili da ga spališ u protivnickoj crkvi ako je izvodljivo. Van crkve se ne broji. Tako se brani svoja crkva, a ne ovo gore sto si ti naveo. Oćeš da nas uništiš sa ovim perifernim stvarima.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #629
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Hronologija, ukratko, kaže ovako:

    - 16.12.1918 god. - pod pretnjom smrću (Đon de Salis, izazlanik britanskog parlamenta je posvjedočio da mu je to rekao Mitrofan Ban) mitropolit Crne Gore Mitrofan Ban potpisuje rješenje o ujedinjenju sa autokefalnom Pravoslavnom Crkvom u Kraljevini Srbiji. To rješenje još potpisuju i mitropolit pećki dr Gavrilo Dožić, episkop nikšićki Kiril Mitrović, i sinodski sekretar đakon Ivo Kaluđerović.

    E ako je tako svjedocio engleski parlamentarac onda ok.


    Sve to na stranu, ali nije logicno da Srbi 1918.godine stvaraju Veliku Srbiju( kao sto vi tvrdite) a istovremeno nestaje ime Srbija a dolazi Jugoslavija.
    Ispade Aleksandar Karadjordjevic okoreli velikosrbin iako je ukinuo ime i drzavu Srbiju a proklamovao Jugoslaviju.

  5. #630
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je potrajala Jugoslavija danas bi SPC bila JPC- jugoslovenska pravoslavna crkva.
    Tako da nije bilo namjere da se ostete Crnogorci vec je bila namjera da se ujedine sve srpske pravoslavne crkve i eparhije. Jedno su Crnogorci danas a sasvim drugo su Crnogorci iz 1918.godine.


    Ako Crnogorci hoce Jugoslaviju onda sopstevnu drzavu moraju ukinuti.

  6. #631
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Hoce li mi reci ko koliko je legitiman ovaj dokument?
    Prvi put se susrecem

    Njegovom Veličanstvu Aleksandru
    Kralju Srba, Hrvata i Slovenaca – Beograd

    Vaše Veličanstvo,

    Kad je neprijatelj bio konačno potučen 1918. god. tada je i nastupio momenat za ujedinjenje Kraljevine Crne Gore sa Kraljevinom Srbijom i sa ostalim jugoslovenskim pokrajinama, u Crnoj Gori javile su se dvije političke struje, koje su crnogorski narod dovele do oružanog sukoba.

    Ja kao oficir iako sam stajao neutralno prema jednoj i drugoj političkoj struji, čim je nastupio oružani sukob ostao sam vjeran svetinji zakletve položene Vrhovnom Komandantu NJ. V. Kralju Nikoli i stupio u borbu protiv onih elemenata, koje je moj Vrhovni Komandant označio kao neprijatelje Crne Gore.

    NJ. V. Kralju Nikoli mom Vrhovnom Komandantu ostao sam vjeran do njegove smrti.

    Smrt blaženopočivšeg Kralja Nikole razriješila me je zakletve a pri tome je Crna Gora postala sastavni dio Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, koja je primila kao takva na sebe sva prava, kao i sve obaveze.

    Usljed toga pokorno molim Vaše Veličanstvo, da me oslobodite svih odgovornosti za vrijeme građanskog rata u Crnoj Gori od decembra 1918. do smrti blaženopočivšeg Kralja Nikole i sa tim dozvolite mi slobodan povratak u domovinu, prema kojoj imam i obaveza a i mojih prava naslijeđenih od Crne Gore, koja je postala sastavni dio Vaše Kraljevine.

    Vašem Veličanstvu i domovini biti ću vjeran kao što sam bio vjeran NJ. V. Kralju Nikoli i Crnoj Gori.

    Krsto Popović
    Brigadir bivše Crnogorske vojske

    Belgija, 23. septembra 1929. god.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  7. #632
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Poznato je to, cudi me da nisi cuo. Koristilo se to kao argument za tvrdnju da je Krsto vazda bio trokapa, cas tamo, cas ovamo..


  8. #633
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Nema tu trokapa, dosta njih je napisalo slicno pismo. Vidjeli da je propao pokret i da su ih cak neki politicari upotrijebili a onda prvi zatrazili pomilovanje. Krsto je ispunio zakletvu obojici. Kad je drzava prestala da postoji pridruzio se pokretu(nije ga sam formirao). Plamenac i ostali su ovo uradili puno ranije.

  9. #634
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Medijska propaganda se izgleda zahuktava. U informativnoj emisija na Prvoj CG pola vremena pričaju o crkvi. Ali bukvalno. Naravno forsira se CPC kao nešto što nam svima treba i što je logično. Da je zakon ustvari sasvim normalan slijedi događaja. To mi uopšte ne miriše na dobro. Nisam gledao ove ostale.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  10. #635
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Tačno bi čovjek pomislio da je dinastija Petrović bila na ratnoj nozi sa crkvom !!! I to što se iskopa neki dokument trvenja sa Srbijom je bila želja za zakonodavnom vlašću dok ne postoji ni jedan dokument koji potvrdjuje raskol u crkvi kakav se danas pokušava predstavit !!! Milo makar pošteno kaže da smatra sebe za tvorcem neke nove nacije koja je tumarala u prošlosti i to ( koliko god bilo morbidno ) je njegov legitiman stav ali je takodje ispravno da neki ljudi misle kako nemaju pravo obmanjivat ni sebe ni druge sa pričom da se vrijeme počinje računat od njihovog mandata u bilo kojoj sferi dje djeluju !!! Prilično je jednostavno ko želi da shvati kako su ljudi živjeli na ovim prostorima i ranije a svako na svoj način čuvao državno nasledje ...
    deuscroix

  11. #636
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Razmisljam nesto i bas je bezobrazno koliko su nasi Srbi namazani. Prvo je bilo ne unosite podjele, necemo crnogorski jezik (njihovo razmisljanje: neka ostane srpski), pa onda ne unosite podjele, necemo u Nato (njihovo razmisljanje: bez Natoa smo blizi Rusiji i moze nas Srbija opet okupirati), pa sad ne unosite podjele i ne dirajte u Crkve (njihovo razmisljanje; neka ostanu Srpske). Podmukli su do kraja. Ovo su teme kod kojih mora biti trzavica ali se MORAJU JEDNOM ZA SVAGDA rijesiti.

    Znaci, sve sto se kosi sa njihovim interesima su podjele. Drzava mora to sada rijesiti za zivota Mila Djukanovica jer je on jedini koji to moze iznijeti. Prefiks “srpski” se mora iskopati iz CG.
    Nema sreće u našu zemlju dok se identiteska pitanja ne riješe, a Crkva je zadnje pitanje neriješeno. Obnovićemo mi autokefalnost, tu nema govora, niti će Cetinjski Manastir još dugo bit u srpske ruke. Ubrzo poslije toga ćemo i uć u EU i počet da ličimo na normalnu državu.

  12. #637
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelius View Post
    Nema sreće u našu zemlju dok se identiteska pitanja ne riješe, a Crkva je zadnje pitanje neriješeno. Obnovićemo mi autokefalnost, tu nema govora, niti će Cetinjski Manastir još dugo bit u srpske ruke. Ubrzo poslije toga ćemo i uć u EU i počet da ličimo na normalnu državu.

    Не, личићемо на нормалну државу кад ДПС као партија буде забрањен.
    Полакоте!

  13. #638
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Svaki poziv (i pominjanje uopste) na bilo kakav rat, paljenje, ubijanje i sl. (makar bilo u neslanoj sali) ce bit' automatski obrisano, uz infrakciju!

    I izbjegavajte nepotrebna etiketiranja sagovornika jer ne doprinose diskusiji, samo rasplamsavaju raspravu u pogresnom smjeru!

    P.S. Posto vecina nije dorasla odrasloj diskusiji kakvu ova tema zahtjeva, pocinje brisanje (uz infrakciju) svega sto nema veze sa temom kao i prozivke/provokacije/uvrijede. Na privatne poruke vezano za infrakcije ne odgovaram, javno ste upozoreni. Pa dok ne dorastete diskusiji ili dok ne ostanemo bez sagovornika uslijed infrakcija i bana...
    Last edited by Fidel Castro; 20-06-19 at 18:43.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #639
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

  15. #640
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #641
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Priznajem da stvari često ne shvatam ozbiljno, pa da onda nekad i neprikladno odreagujem. Pa se onda nekad desi da me ljudi pogrešno shvate, pa jedna stvar vodi drugoj i dođe do ružnih situacija.

    S druge strane, takođe, u ovoj temi ima dosta "loše krvi" što se ono kaže, pa onda i ne može se kriviti moderacija ako neke, naizgled šaljive ili cinične komentare, u takvoj atmosferi, obriše i upozori autore.

    Ipak, iz poštovanja prema poslu koji ljudi (dobrovoljno) obavljaju ođe, a i prihvatajući to da nije njihova obaveza da prihvataju svaku šušu koja želi nešto da kaže na neku temu, da svako ima svoje mišljenje i da je mogućnost učestvovanja u raspravi ođe privilegija, malo ću se uozbiljiti pa ću obrazložiti šta sam htio da poručim porukom koja je obrisana. Ali samo malo. Na kraju krajeva, niko nije savršen.

    Nego. DPS je, prividno ili zaista, u naumu da sprovede donošenje ovog zakona. Obzirom da je to jedna ozbiljna organizacija, jasno je da su povodom trenutne politike organizovali sastanke sa članstvom na državnom, opštinskom, pa na kraju i mjesnom nivou. Da li je naum prividan ili ne, znaju samo donosioci odluka u vrhu DPS-a. Međutim, ono što je jasno, je to da su prenijeli svoju namjeru do najnižih nivoa organizaciije i normalno, dali instrukcije ljudima kako da i oni, shodno svojim kapacitetima i funkcijama u partiji, šire poruku dalje.

    Kako na forumu imamo aktiviste, ili funkcionere različitog nivoa iz raznih partija, uključujući DPS, to je onda očekivano da i ovaj kanal komunikacije koriste za obavljanje svog dijela "posla", tako da ga nazovem. Bez obzira na to koliko uticaja na birača ima ovaj forum, jasno je da se svi aktivisti rukovode onom "svaki glas je važan", pa prema tome, uzaludno je govoriti kako se na ovom forumu ne vodi politički aktivizam.

    Kako smatram sebe razumnom osobom, jasno mi je da je potezanje priče oko ovog zakona u ovom momentu rezultat jedne političke kalkulacije, đe je neko procijenio da je sad pravi momenat za podizanje rejtinga. Da li je neko istraživanje pokazalo pad rejtinga ili se prosto pokušava prikriti neka nečasna radnja provjerenom metodom diverzije, neću špekulisati. Ali jedno je jasno, tim ljudima je u interesu da ova tema bude u žiži, da se ne možeš niđe okrenuti a da nećeš čuti nekog da govori o tome. I svojim učešćem u raspravi oko toga, svjesno ili ne, doprinosite uspjehu tog plana.

    Pa prema tome, dođosmo do poente priče i onog mog izbrisanog komentara: dođu ođe pravo sa sjednica mjesnih odbora DPS i popale vas.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  17. #642
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,958
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Hronologija, ukratko, kaže ovako:

    - 16.12.1918 god. - pod pretnjom smrću (Đon de Salis, izazlanik britanskog parlamenta je posvjedočio da mu je to rekao Mitrofan Ban) mitropolit Crne Gore Mitrofan Ban potpisuje rješenje o ujedinjenju sa autokefalnom Pravoslavnom Crkvom u Kraljevini Srbiji. To rješenje još potpisuju i mitropolit pećki dr Gavrilo Dožić, episkop nikšićki Kiril Mitrović, i sinodski sekretar đakon Ivo Kaluđerović.

    - 26.5.1919 god. - na ,,Zboru svih pravoslavnih arhijereja iz Kraljevstva Srba, Hrvata i Slovenaca'' donjeta je odluka o jedinstvu svih srpskih pravoslavnih crkvenih oblasti

    - 19.3.1920 god. - Sveti Arhijerejski Sinod Vaseljenske patrijaršije ,,priznaje proglašeno ujedinjenje Crkava Srpske, Crnogorske i Karlovačke, kao i dviju dalmatinskih eparhija''

    - 17.6.1920 god. - odluka Aleksandra Karađorđevića
    Jedno pitanje. Bas me interesuje sta se desilo sa ostalim pravoslavnim crkvama koje su tih 1918-20 prisajedinjene Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi?

    Da li SPC i dalje vlasnik svih crkava koje su tada pripadale Karlovackoj crkvi i ovim dalmatinskim eparhijama npr?

    Samo da podsjetim radi se o sledecim eparhijama i teritorijama:
    "Ujedinjenje svih pravoslavnih crkvenih oblasti u Kraljevstvu Srba, Hrvata i Slovenaca, a naime: Arhiepiskopije beogradske i Mitropolije Srbije, Arhiepiskopije Karlovačke i Mitropolije srpske sa dalmatinskim episkopijama dalamtinsko-istrijskom i bokokotorskom, Arhiepiskopije Cetinjske i Mitropolije Crne Gore, Brda i Primorja, Mitropolija Skopske, Raško-prizrenske, Veleško-debarske, Pelagonijske, Prespansko-ohridske, Strumičke, jednoga dela Mitropolije Vodenske, Episkopije Poleanske, Mitropolija Bosne i Hercegovine-Dabro-bosanske, Hercegovačko-zahumske, Zvorničko-tuzlanske, Banjalučko-Bihaćske, – u jednu Avtokefalnu Ujedinjenu srpsku pravoslavnu crkvu Kraljevstva Srba, Hrvata i Slovenaca."

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Last edited by emiretf; 20-06-19 at 22:34.

  18. #643
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,788
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    https://www.in4s.net/plamenac-crna-g...a-nato-i-mila/

    Минвајл друг Јован од Нове Српске Демократије опет у свом стилу.Ако се вели не упишемо у ову њихову петицију, смо гњиде, и ризикујемо да постанемо мјесто Николе и Милице, Мујо и Мерима.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  19. #644
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    One Ring to Rule them all...

  20. #645
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Nikad vjere u Mletke, predlažem da Marko Milačić izazove Furlana na dvoboj.

  21. #646
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Ovo ne može da izađe na dobro. Milaš će posle ovoga biti il pukovnik ili pokojnik.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  22. #647
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

  23. #648
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Na srpske portale ovako prenose ovu vijest:

    Венецијанци битно кориговали нацрт Закона: Нема аутоматског уписа власништва без судског поступка


  24. #649
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Što je tačna interpretacija Mišljenja Venecijanske komisije?

  25. #650
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelius View Post
    Venecijanska komisija pozitivno ocijenila Predlog zakona o slobodi vjeroispovijesti

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...eroispovijesti
    Znaci po ovome oni isti sto su rasclanili Mirasa Dedeica oni sada podrzavaju zakon koji po mogucnosti moze da se prisvoji imovina CPC, dal je ovo isti onaj Vratolomej ili kako se vec zvase?

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Edit: nisam u mogucnosti da citam ovoliki tekst , odakle sad ova Venecijanska komisija ,do sad je niko nije pominjao ?
    Last edited by Pozitiva; 21-06-19 at 17:38.

Page 26 of 644 FirstFirst ... 162223242526272829303676126526 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •