Page 176 of 644 FirstFirst ... 76126166172173174175176177178179180186226276 ... LastLast
Results 4,376 to 4,400 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #4376
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Ne. U pravu si.
    Treba ih puštit da i dalje šire "ljubav" prema drugim konfesijama, "bezbožnicima" i neistomišljenicima, da dijele narod i da nastave da "šklapaju" ka i do sad i šire neistine i lažibajke?
    A ako im pođe za rukom i da još koji rat pokrenu.

    Jokas, toliko si zaslijepljen mrznjom da nisi ni u stanju da procitac sta sagovornik pise.
    Veci su lroblem meni tako zaslijepljeni vradjani ove drzave nego ikakve vjerske institucije.
    Forever young, i want to be forever young

  2. #4377
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Jokas, toliko si zaslijepljen mrznjom da nisi ni u stanju da procitac sta sagovornik pise.
    Veci su lroblem meni tako zaslijepljeni vradjani ove drzave nego ikakve vjerske institucije.
    Prema kome sunce?
    Ne treba ja ni najmanje da te brinem.
    Od mene nikome ništa loše nije bilo.
    No se ti pazi od ovih te su pokrenuli ratove i zločine najstrašnije...
    Nijesam Jokas nego Jokaš

  3. #4378
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Prema kome sunce?
    Ne treba ja ni najmanje da te brinem.
    Od mene nikome ništa loše nije bilo.
    No se ti pazi od ovih te su pokrenuli ratove i zločine najstrašnije...
    Nijesam Jokas nego Jokaš
    A kako da se pazimo kad evo vladaju 30 godina. Mi pokusavamo no ne daju nam. Haha

  4. #4379
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Nemam to slovo na tastaturi.
    Ne pravimo se ludi, vidi se ko ti je trn u oku.
    Ne ti licno, nego svi u ovoj drzavi koji su tako zaslijepljeni mrznjom su problem, sto neki veli 'od drveta ne vidis sumu.'
    Zakon je ocajan i neustavan i to je ono sti je najvaznije, mada evo vidimo ima i odje primjera koliko oces sa razmisljanjem da cilj opravdava sredstvo.
    Nikad necemo naprijed sa takvim razmisljanjem.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #4380
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ne pratiš dovoljno. Ali evo ako ćeš već argumente. Nego mi je smorno iznositi ono što smo već hiljadu puta na ovoj temi iznešeno.
    Kaže da je prošao javne rasprave sa opstrukcijom SPC. Kad su bile te javne raapravke? Šta je to uradila SPC pa bi ti/on nazvali opstrukcijom? Laž. Kaže prošla je venecijansku komisiju. Kako je to prošla? Bez prigovora? Aminovala sve jel tako? Laž.
    Eto tako je bolje

    Neću mnogo širiti diskusiju sa tobom ali pošto mi se čini da nisi jedini koji negira da je bilo javnih rasprava, bolje da opovrgnemo to.

    https://www.paragraf.me/dnevne-vijes...5-vijest4.html

    U Podgorici, Bijelom Polju i Kotoru u prvoj polovini septembru biće organizovani okrugli stolovi o Nacrtu zakona o slobodi vjeroispovijesti, koji se nalazi na javnoj raspravi. Javna rasprava počela je 3. avgusta i trajaće do 14. septembra 2015.
    Evo makar jedna. Pored svih ostalih konsultacija, razgovora, okruglih stolova i ostalih palamuđenja.

  6. #4381
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ne pratiš dovoljno. Ali evo ako ćeš već argumente. Nego mi je smorno iznositi ono što smo već hiljadu puta na ovoj temi iznešeno.
    Kaže da je prošao javne rasprave sa opstrukcijom SPC. Kad su bile te javne raapravke?
    Evo je jedna od njih, a bilo ih je veći broj:


    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Šta je to uradila SPC pa bi ti/on nazvali opstrukcijom? Laž.
    Iz opisa gore postavljenog videa:
    Uz jake policijske mjere u Podgorici se održala javna rasprava o nacrtu zakona o slobodi vjeroispovijesti.
    Prethodne, u Bijelom Polju i Kotoru, nisu održane jer su građani verbalno napali mitropolita Crnogorske pravoslavne crkve Mihaila i onemogućili mu prisustvo raspravi.
    Znamo čije su pristalice pomenuti građani.

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Kaže prošla je venecijansku komisiju. Kako je to prošla? Bez prigovora? Aminovala sve jel tako? Laž.
    U mišljenju Venecijanske komisije, u dijelu vezanom za imovinu,između ostalog se kaže slijedeće:
    63. It is evidently not the task of the Venice Commission to assess the historical facts and background, nor to determine whether and which of the disputed immovable properties were erroneously/abusively registered in the 1990s in the cadaster in the name of the religious community concerned and can be said under Montenegrin law to belong in reality to the state.
    Nor is it up to the Venice Commission to formulate and apply rules of evidence with regard to this matter.
    That is the duty of the Montenegrin legislature and the Montenegrin administration and courts respectively.
    ...
    67. In principle, the general features of the procedure as described above do not raise any particular criticism.
    However, the Venice Commission does not have the possibility to examine each piece of legislation related in particular to property rights which may come into play in the implementation of those draft provisions. More specifically, the Venice Commission was not in a position to assess the above-mentioned law and practice on the presumption of ownership created by registration and on the – limits – of acquisition of ownership through possession (see para. 58 above). It is evident that the administrative and judicial procedures which will be used to inspect and to ascertain the property rights, including the implementation of other relevant legislation in this respect, should be in conformity with the requirements of Article 1 of the First Protocol to the Convention and Articles 6 and 13 ECHR as interpreted by the ECtHR in its case-law.
    Ovdje imate izvještaj venecijanske komisije od juna 2019:
    https://www.venice.coe.int/webforms/...-AD(2019)010-e

    Komisija daje komentare i savjete na postojeći nacrt zakona a ne definitivno izjašnjavanje da li je zakon dobar ili nije, tako da se obje strane hvataju za one segmente izvještaja koji im odgovaraju.
    Pročitajte pa zaključite sami.
    Last edited by ASC; 26-01-20 at 17:17.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  8. #4382
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Komunizam rjesenje? Ovo je, oretpostavljam, izaslo iz malog mozga? Komunizam= fasizam - u znacajnom dijelu

    Sekularna drzava i gradjansko drustvo su osnova demokratije. To su dostignuca moderne, sekularne Evrope. Koja, naravno, ne iskljucuje crkvu. Ali joj ne dozvoljava da se mijesa u drzavne poslove.

    Kad u zemlji crkva "kolo vodi" - gasi svijetlo. Kad svestenci umjesto ljubavi sire mrznju, gasi. Kad crkva za svece proglasava zlocince, gasi. Kad u crkvi imate homoseksulace, crkva o tom cuti, a bljuje mrznju prema "*****ima" - kako se to zove? Licemerje. Gasi.

    Da jos malo gasim?

    Dosta mi je da se sjetim Dake Davidovica i njegove price kako im se Sv. Vasilije "javio" da je cuo da "postoje problemi u drzavi" te da mu "spreme civot u Niksic"
    Sa sve pricom o zemlji ko ploci...To je alterantiva koju podrzava SPC? To je buducnost Crne Gore?

    Daj, nemojte...da ne kazem sto... bi trebalo reci

    Borite se za pravedan zakon i da zakon za sve bude jednak. Podrzavam. Radite to na miran i dostojanstven nacin. Podrzavam. Cim krene prica o srpstvu, zastavama, nacionalizmu - ********
    Pa ja sam te upravo i pitao sobzirom da kažeš da demokratija i religija nisu u dobrim odnosima, koju alternativu demokratiji predlažeš jer koliko sam ja upoznat svaka je gora za religiju. Dakle ili želiš da su u boljim odnosima možda ili ne želiš da je religija uopšte dozvoljena?
    Ispravite me ako griješim demokratija i religija funkcionišu odlično sve dok se jedno drugom ne miješaju. I ja lično to podržavam. I sam Isus je kazao ''Dajte caru carevo'', i tada je država bila odvojena od crkve.
    Priznajem kod nas je crkva malo prisutnija po pitanjima politike, mada to su uglavnom lični istupi pojedinih crkvenih poglavara. Ali ni dražava evo ne ostaje dužna zisto. Idu čak na kartu toga da svoju tajnu službu koriste da kreiraju nekakvu svoju crkvu.
    No rasprava oko religije, kolko je pogubna i slično možemo prebaciti na neku drugu temu, đe su sa jedne strane vjernici a sa druge strane ateisti.
    Ali samo da se razumijemo, zar je i za to loše koje dođe iz crkve treba da smatramo da je zaslužna religija? Da tu nema mentaliteta, greške u genima, ljudske pale prirode i sl.
    Pa pogledajte samo one Irance, zar stvarno mislite da su ludi samo zbog vjere?
    Last edited by autodijagnostika; 26-01-20 at 17:50.

  9. #4383
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Mali of od teme, nije mi jasno da poslanika bez skidanja imuniteta hapse i to u skupštini...to mi je onako baš neverovatno. U Srbiji se mora povesti debata i glasanje, pa tek onda kada mu se skine imunitet možeš da ga privedeš.

  10. #4384
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    meni je ovdje samo jedno jasno, srbi ovim farbanjem trobojki i njihovim kačenjem žele isprovocirati nerede (pogotovo policiju kao ono sinoć) da dođe do belaja i da se onda počne vrtiti priča iz devedesetih o ugroženosti srpskog naroda i da srbi mogu jedino živjeti u istoj državi.
    Ovo što sada rade više nije borba za svetinje i vjeru nego borba za promjenu statusa države, san o novom prisajedinjenju............

    sad je samo pitanje koliko će ovo vlast i ostali građani (mislim na crnogorce) tolerisati, vidim već se počelo pozivati i na kontra-okupljanja i bojim se da bi ako se ovako nastavi moglo doći i do sukoba među građanima...........

  11. The Following 5 Users Say Thank You to FoSte95 For This Useful Post:


  12. #4385
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Ja se iskreno nadam e` će se ovo završit sve mirnim putem...

  13. #4386
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ja potpuno podržavam izražavanje nezadovoljstva na civilizovan način i potpuno poštujem nečiju želju da se bori za nešto u šta vjeruje. To znači da nemam simpatija prema onima koji žele da ospore ovo pravo na civilizovano iskazivanje nezadovoljstva drugome. Nažalost bilo je pitanje dana kad će neko zloupotrijebiti ova okupljanja. Zato sad gledamo ovo što se radi sa farbanjem zastava, ono na Cetinju itd. Bojim se da mi kao društvo nijesmo imuni na ove, kako da ih nazovem, "vještačke stimulacije".
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  14. #4387
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Pa ja sam te upravo i pitao sobzirom da kažeš da demokratija i religija nisu u dobrim odnosima, koju alternativu demokratiji predlažeš jer koliko sam ja upoznat svaka je gora za religiju. Dakle ili želiš da su u boljim odnosima možda ili ne želiš da je religija uopšte dozvoljena?
    Ispravite me ako griješim demokratija i religija funkcionišu odlično sve dok se jedno drugom ne miješaju. I ja lično to podržavam. I sam Isus je kazao ''Dajte caru carevo'', i tada je država bila odvojena od crkve.
    Nijesam pominjao alternativu demokratiji. Ja sam samo kazao da je jedno vazno dostignuce Evrope, a dodacu i civilazijski iskorak, odvojenost drzave od crkve. Crkva je bila jako mocna i znamo sto je sve radila u Srednjem vijeku. Sve dok na talasu revolucije iz 1789. nije doslo do onog sto si citirao "Caru carevo". To je ono sto je odvelo Evropu u industrijsku revoluciju i napredak. Galilejovo "E pur si muove" (makar to stvarno ne bile njegove rijeci) simbolicki oznacava kraj vladavine crkvene dogme i ulazak u slobodno drustvo i slobodu govora, kad vise nece bacati na lomacu ljude zbog jeresi. U pravoslanim drzavama crkva je nekako uvijek bila bliska vlastima. To nije dobro. Mozda je to jedan od razloga zbog kojih demokratija nije na visokom nivou u tim drzavama? Ono guslanje popova po ratistima, popovi s mitraljezima, surovanje s ratnim zlocincima...mogo bih jos da nabrajam. To bas nema mnogo veze s vjerom. A ima s nacionalizmom. Zastave koje su ovih dana aktuelne su samo simbol Nas je narod, zao mi je sto to moram kazati, primitivan i s njime je lako manipulisati. Pomenuo si komuniste. Dobar dio danasnjih vjernika su bivsi komunisti. Licno ih znam dosta. Neki su vrlo bliski crkvi. I jednoj i drugoj. To su ljudi kojima treba neko da ih vodi. Pa su partiju zamijenii crkvom. Treba neko da ih vodi, makar bio i kao onaj slijepac iz one price Domanovica. Zbog toga smo tu dje smo. Evropska kanta koju svako shutira i ubacuje svoje smece u nju. I, sto je mozda od svega najgore, zemlja u kojoj je proporcionalno onoliko malo morala i postenja u odnosu na ono koliko se na postenje pozivamo. U skladu s onim, ko o cemu...Zemlja prevaranata, prevtljivaca, ljudi koji jedno govore, drugo rade, trece misle....psuju DPS pa ga onda na izborima glasaju zbog dzaka brasna... tu onda nema vjere. Zato sam i kazao da u Crnoj Gori mnogi samo vjeruju da vjeruju.
    Last edited by Ostoja; 26-01-20 at 19:36.

  15. #4388
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Zakon se odnosi i važi za sve vjerske zajednice u Crnoj Gori. Islamska zajednica nema problem, Rimokatolička crkva nema problem sa njim, samo SPC. Zašto je to, šta misliš?
    Koliko je objekata/imovine islamske i rimokatolicke zajednice prepisano na njihovo ime?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. #4389
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/niksicanin-...ristalice-spc/

    Iskreno, tužno je i porazno gledat ovo pa neka je provokator po 100 puta (mada sam mišnjenja da ne možeš provocirat u Crnoj Gori matičnom zastavom)

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 26-01-20 at 19:49.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  17. The Following 6 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  18. #4390
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FoSte95 View Post
    meni je ovdje samo jedno jasno, srbi ovim farbanjem trobojki i njihovim kačenjem žele isprovocirati nerede (pogotovo policiju kao ono sinoć) da dođe do belaja i da se onda počne vrtiti priča iz devedesetih o ugroženosti srpskog naroda i da srbi mogu jedino živjeti u istoj državi.
    Ovo što sada rade više nije borba za svetinje i vjeru nego borba za promjenu statusa države, san o novom prisajedinjenju............

    sad je samo pitanje koliko će ovo vlast i ostali građani (mislim na crnogorce) tolerisati, vidim već se počelo pozivati i na kontra-okupljanja i bojim se da bi ako se ovako nastavi moglo doći i do sukoba među građanima...........
    Njah...Svaka autoritativna vlast kad se suoči sa nekim vidom nenasilnog otpora na ulicama, ona odgovara kombinacijom prekomerne sile i saopštenjima u kojim vaskoliku javnost plaši vešticama, vilama i babarogama.

  19. #4391
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/niksicanin-...ristalice-spc/

    Iskreno, tužno je i porazno gledat ovo pa neka je provokator po 100 puta (mada sam mišnjenja da ne možeš provocirat u Crnoj Gori matičnom zastavom)

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    i malo cudno da mu je kordon policije vec ispred kuce, da ga zastiti od prolaznika

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. #4392
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/niksicanin-...ristalice-spc/

    Iskreno, tužno je i porazno gledat ovo pa neka je provokator po 100 puta (mada sam mišnjenja da ne možeš provocirat u Crnoj Gori matičnom zastavom)

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Kako rekoše ono, građanski protest Srbi, Crnogorci, Muslimani, ruku pod ruku...
    Welcome to devedesete.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  22. #4393
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    i malo cudno da mu je kordon policije vec ispred kuce, da ga zastiti od prolaznika

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Osvojismo bronzu u vaterpolo, izašao momak možda da proslavi, milicija ga viđela sa zastavom i preventivno došli da postave kordon jer treba litija da prođe.



    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  23. #4394
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Koliko sam ja shvatio ovo su protesti protiv izglasanog zakona a ne protiv države, reklo bi se da ih učesnici drugačije doživljavaju.
    Maske padaju, živci se gube, tako da mislim da je vrijeme za dogovor, što prije.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  25. #4395
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Njah...Svaka autoritativna vlast kad se suoči sa nekim vidom nenasilnog otpora na ulicama, ona odgovara kombinacijom prekomerne sile i saopštenjima u kojim vaskoliku javnost plaši vešticama, vilama i babarogama.
    to bi bilo tačno ako pretpostavimo da Milo i DPS plaća ove da crtaju trobojku i kače je gdje stignu, onda da ovi u litiji zvižde na pokazivanje zastave države u kojoj žive

    ovaj kratki klim je pokazatelj ko ustvari šeta u tim povorkama i s kojim razlogom se one organizuju

  26. #4396
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Koliko sam ja shvatio ovo su protesti protiv izglasanog zakona a ne protiv države, reklo bi se da ih učesnici drugačije doživljavaju.
    Maske padaju, živci se gube, tako da mislim da je vrijeme za dogovor, što prije.
    gube živce jer vide da im taktika ne uspijeva... Oni mogu ovako do sljedećeg Božića šetati al to ništa neće značiti za Zakon. Zato sad već malo gube živce, prvo je bilo samo šetnja, sada drugi stepen su ove zastave, vidjećemo šta je treći stepen

  27. #4397
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    U Baru, i pored kise, par hiljada ljudi, mozda i najvise do sada. Respect!
    Inace trobojka je istorijska CG zastava, koja je zasticena Ustavom CG. Tako da zaista ne znam zasto ikome smeta trobojka Kraljevine CG?
    Zamislite, svaka naredna litija u gradovima CG je brojnija i brojnija. Ljudi su ohrabreni, izlaze u mirne i dostojanstvene setnje sa porodicama.
    Nadam se samo da Beba Popovic ne da neku ideju Sefu CG, pa da naprave kakvu muku nad mirnim narodom. A ovaj narod sto seta, ne zeli zlo nikome. Znam jer sam svaku litiju ja medju njima.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  28. The Following 2 Users Say Thank You to konzul For This Useful Post:


  29. #4398
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ovoj vlasti apsolutno odgovaraju mirne setnje, dok god ne prerastu u nasilne proteste. Ovi setaju mirno, znaci da postoji izrazavanje demokratije na papiru. Dosadice im da setaju mirno za koji mjesec ili godinu, i proci ce protesti ka prosli.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  30. #4399
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FoSte95 View Post
    to bi bilo tačno ako pretpostavimo da Milo i DPS plaća ove da crtaju trobojku i kače je gdje stignu, onda da ovi u litiji zvižde na pokazivanje zastave države u kojoj žive

    ovaj kratki klim je pokazatelj ko ustvari šeta u tim povorkama i s kojim razlogom se one organizuju
    Škrabanje grafita, oslikavanje murala i zastava je sasvim nenasilan vid otpora vlasti.
    Da pišu neke uvredljive poruke, crtaju recimo kukaste krstove ili bilo šta što može biti kvalifikovano kao izazivanje mržnje...ja bih razumeo negativne reakcije.

    Ali time što se vlast propinje na zadnje noge zbog tri boje, policija baca suzavac noću u asistenciji komunalnoj policiji...samo pokazuje karakter te vlasti.
    Eto i ti pišeš da je oslikavanje trobojki poziv maltene na nekakav rat i promenu statusa drzave.
    I pri tom jos ceo jedan narod okrivljujes za izazivanje belaja.
    Ne valja ti ta priča.

  31. #4400
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ovoj vlasti apsolutno odgovaraju mirne setnje, dok god ne prerastu u nasilne proteste. Ovi setaju mirno, znaci da postoji izrazavanje demokratije na papiru. Dosadice im da setaju mirno za koji mjesec ili godinu, i proci ce protesti ka prosli.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Stepen nervoze koju vlast pokazuje, sa bacanjem suzavca i prekrecavanjem "vandalizma" je u potpunom, totalnom neskladu sa tvojom procjenom.

    Prije bih rekao da svaka setnja ovih ne manje od.40ak hiljada ljudi u CG ovu vlast slabi u ocima njenih biraca, policije i svih onih od cije lojalnosti zavisi.

Page 176 of 644 FirstFirst ... 76126166172173174175176177178179180186226276 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •