Page 347 of 644 FirstFirst ... 247297337343344345346347348349350351357397447 ... LastLast
Results 8,651 to 8,675 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #8651
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Predsjednik crnogorske vlade Lazar Tomanović je 15. avgusta 1910. godine povodom uzdignuća Knjaževine Crne Gore u rang Kraljevine rekao:


    „Mitropolija Cetinjska jedina je Svetosavska Episkopska stolica, koja je bez prekidanja do danas sačuvana, i kao takva zakonita prestonica i nasljednica Pećke Patrijaršije...“

  2. #8652
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Predsjednik crnogorske vlade Lazar Tomanović je 15. avgusta 1910. godine povodom uzdignuća Knjaževine Crne Gore u rang Kraljevine rekao:


    „Mitropolija Cetinjska jedina je Svetosavska Episkopska stolica, koja je bez prekidanja do danas sačuvana, i kao takva zakonita prestonica i nasljednica Pećke Patrijaršije...“
    Ovo je falsifikat, jer tako tvrdi veleltni istoričar adzic novak i ostali tkzv istoricari-pravnici iz crne gore pravi crnogorci a ne ovi prije njih koji su zivjeli i radili u bg.
    Ljudi nađite knjige Dima Vujovica koji je jedan od rijetkih istoricara detaljno proucavao period na prelazu 19 i 20vijeka covjek koji je akademik i koji je bio nacionalni crnogorac da vidite sta tacno kaze ko su i sta su crnogorci
    Sto bi rekli pojedini to su "najpametniji, najvisočiji, najjači, najljepši Srbi".
    A ove prdnjave poput adzica, andrijasevica, rotkovica i ostalih pokazivaca pravca vjetra, uzmite samo kao smjernice koje ce prethodno navedeni da pobije cistim istorijskim izvorima a ne tajnim arhivama, nekakvim originalima za koje samo oni znaju i koji su navodno skrivani od istine itd
    adzic novak =Samardzic miloslav ili kako se vec vabi
    Srbijanska kopija ove budale cetinjkse od adžića


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #8653
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Zasto za pocetak ne das neki dokaz da Lazar Tomanovic ovo nije izjavio? Ja stvarno ne znam da li jeste ili nije ali ako tvrdis da je falsifikat molim te dokazi.

  4. #8654
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Predsjednik crnogorske vlade Lazar Tomanović je 15. avgusta 1910. godine povodom uzdignuća Knjaževine Crne Gore u rang Kraljevine rekao:


    „Mitropolija Cetinjska jedina je Svetosavska Episkopska stolica, koja je bez prekidanja do danas sačuvana, i kao takva zakonita prestonica i nasljednica Pećke Patrijaršije...“
    Znači preśednik vlade Crne Gore je izjavio da je Mitropolija Cetinjska "Svetosavska" U ISTO VRIJEME kad u ustavu Crne Gore piše da je "Crnogorska crkva autokefalna i ne zavisi ni od jedne druge crkve"

    Dakle po tebi i ostalim kojima je IN4S validan izvor preśednik vlade jedne zemlje ne zna za u to vrijeme najbitniju stavku ustava zemlje čiji je premijer !!!!


    EJJJ, da li se potrudite da pročitate to što prepisujete
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #8655
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Rakune,

    to ti je iz feljtona Pobjede a stvarno ne znam za ostalo. Samo mi je zanimljivo bilo da su pricali o istim temama kao mi posle 100 godina.

  6. #8656
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Rakune,

    to ti je iz feljtona Pobjede a stvarno ne znam za ostalo. Samo mi je zanimljivo bilo da su pricali o istim temama kao mi posle 100 godina.
    To što je iz Pobjede ne daje težinu, naprotiv


    Neki gejnije je napisao LAŽ koja je nevjerovatno lagano provjerljiva, a što je još gore TI koji imaš INTERNET postuješ tu LAŽ za koju si mogao vidjeti da je LAŽ u roku od 3 minuta kao istinu.

    U ostalmo ustav Crne Gore iz 1905 god. je postovan relativno često na forumu tako da si sa IN4S-a prepisao LAŽ znajući da je LAŽ
    Last edited by Rakun; 17-06-20 at 21:46.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #8657
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Zasto bi bila laz? Je li Crnogorska autokefalna crkva naslijednik Zetske Episkopije, tj Zetske Eparhije, koju je uspostavio Sveti Sava? Jeste. Je li se slavio Sveti Sava prije 100 godina u CG? Jeste. Prastajte sto se mijesam, no ako mi je jasna ova histerija cim se pomene Sveti Sava, pomamio se...

  8. The Following User Says Thank You to Ameba For This Useful Post:


  9. #8658
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    To što je iz Pobjede ne daje težinu, naprotiv


    Neki gejnije je napisao LAŽ koja je nevjerovatno lagano provjerljiva, a što je još gore TI koji imaš INTERNET postuješ tu LAŽ za koju si mogao vidjeti da je LAŽ u roku od 3 minuta kao istinu.

    U ostalmo ustav Crne Gore iz 1905 god. je postovan relativno često na forumu tako da si sa IN4S-a prepisao LAŽ znajući da je LAŽ
    Evo sam kopirao tacno onaj navod i iskace stvarno projekat rastko.org i wikipedia

    Citao sam feljtone pobjede o Danilu I ali ih ima 15 djelova i ne trazi mi se i poprilicno sam siguran da sam tu to procitao ali evo mozda sam nesto kiksao.

  10. #8659
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    треба црква а васпита министре и опозиционаре
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  11. #8660
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači preśednik vlade Crne Gore je izjavio da je Mitropolija Cetinjska "Svetosavska" U ISTO VRIJEME kad u ustavu Crne Gore piše da je "Crnogorska crkva autokefalna i ne zavisi ni od jedne druge crkve"
    [B]
    Zašto Mitropolija ne bi bila svetosavska i u isto vreme autokefalna? Zašto to negira jedno drugo?

    Na kraju krajeva:

    Last edited by Dača; 18-06-20 at 13:38.

  12. #8661
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...vaju-dijalogom


    MCP: Ambasadorka Kemp podržala našu spremnost da se pitanja rješavaju dijalogom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #8662
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Та Митрополија је после ушла у обновљену патријаршију, Црногорски митрополит је пресједавао, и ЦГ је дала два патријарха у последњих 100 година.

  14. #8663
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Zasto za pocetak ne das neki dokaz da Lazar Tomanovic ovo nije izjavio? Ja stvarno ne znam da li jeste ili nije ali ako tvrdis da je falsifikat molim te dokazi.
    Sarkazam sunce sarkazam

    U ustavu knjazevine piše da je crkva u kraljevini crnoj gori autokefalna, takođe i u ustavu srbistana iz tog perioda pise da je crkva u kraljevini srbiji autokefalna, a takođe i u slustavu austrije da na njenom podrucju tadasnja austrogorska pise da je na njenoj teritoriji vaspostavljena srpska crkva sa sjedistem u karlovcima
    E onda u izvodu iz "vaseljenske arhive" ima dokument gdje se nabrajaju sve "pomjesne crkve na sjevernom dijelu "brdovitog" balkana" gdje pise da postoje pomjesne crkve u kraljevini crnoj gori kraljevini srbiji i austrougarskom carstvu
    Konkretno pise:
    Pravoslavna crkva u kraljevini CG

    Pravoslavna crkva u kraljevini srbiji
    Pravoslvna crkva u Karlovcima
    I ni jedna nije autokefalna i ni jedna od njih nema patrijarha

    Dakle ako je za priznavanje crkve kao crkve validan dokument ustav pojedine drzave onda crkva kao institucija postoji u registrima vlada i one ih brisu ili osnivaju kako god, a ona crkva u Carigradu je skroz nebitna.
    Moglo je pisat u ustavu CG tada i da je Mitrofan ban patrijarh, dzaba kad ga ne priznaje glavni popa iz Stambola
    Kako tada nije bilo ni autokefalne crkve u seristanu tako je nije ni bilo u cg
    A to sto je pisalo u ustavima obje kraljevine kao autokefalije samo govori da su i jedna i druga bile režimi kao i ovi danas i svoje licne interese pravdali ustavima itd
    U tadasnjem ustavu na koga se pozivaju pise i da je jezik srpski pa ga niko ne uzima zdravo za gotovo

    Onda mi nije jasno ako je crkva u kraljevini cg bila autokefalna kojoj crkvi je pripadalo svestenstvo manastira ostrog, đurđevih stupova itd koji ulaze u sastav cg tek berlinskim kongresom?
    Onda su te manastire i to svestenstvo na silu preoteli i uvalili u autokefalnu cg crkvu jer su onda one po toj logici shvatanja pripadali pravoslavnoj crkvi npr otomanske imperije

    Ps. Pravni naslednik te autokefalne crkve iz tog ustava kralja Nikole je mitropolija crnogorsko-primorska, dio mitropolije zahumljsko-niksicke i dio mitropolija raška, a nije nikako sadasnja cpc registrovana u "police" stanici ct kod zapisničara sa max.srednjom strucnom spremom stepena III.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by licmius; 18-06-20 at 19:47.

  15. The Following 3 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  16. #8664
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Postoji "Glas Crnogorca" u kojem se kralj Nikola obraca narodu u CG i koji pozdravlja ujedinjenje tri pomjesne crkve u jednu iako je vec tada uveliko bio u izgnanstvu i zabranjivan od "unuka" konkretnije vlade Nikole Pašica jer je prestavljao trn u oku tadasnjim i sadasnjim aspiracijama bg vlastele za otimanje svega srpskog i prisivanja istog srbiji i samo srbiji i stvaranju tadasnje pogubne krilatice srbin=srbija=srpsko


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #8665
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Rješenje granične policije: Svešteniku Janjić mora napustiti Crnu Goru za sedam dana, zabrana ulaska na godinu





    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...aska-na-godinu


    Njegov advokat Josif Mićković je rekao da će uložiti žalbu, te da mu je policija potvrdila da sve dok je žalba u procesu, svešteniku Janjiću je dozvoljeno da boravi u Crnoj Gori.
    Mićković i Janjić su došli do zaključka da bi isto moglo da se desi i drugim sveštenicima Srpske pravoslavne crkve, koji nemaju regulisan boravak ima ih oko šest. Oni su dodali da je policija prema njima korektno postupala.


    Доста штура вијест, нема информација због чега му је забрањен улазак у цг, одакле су тих 6 (пљевља само?), зашто се жале итд исл.

    Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. #8666
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Срамно.

  19. #8667
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Срамно.
    Zašto je tačno to "sramno" ?

    krenimo od jednostavnih stvari kao

    Ima li radnu dozvolu ?
    Da li je obanvljao radnu dozvolu u zakonskom roku ?


    pa idemo do malo težih stvari kao

    Da li je išao protiv zakona i okupljao ovce kao kolege mu ?
    Kad to rade njegove kolege sa državljanstvom dobiju packu jer je zatvorsku kaznu malo teže ostvariti, a u slučaju nerezidenta koji je ozbiljno prekršio zakon deportacija je najslabija moguća kazna
    Last edited by Rakun; 19-06-20 at 01:52.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #8668
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Sarkazam sunce sarkazam

    U ustavu knjazevine piše da je crkva u kraljevini crnoj gori autokefalna, takođe i u ustavu srbistana iz tog perioda pise da je crkva u kraljevini srbiji autokefalna, a takođe i u slustavu austrije da na njenom podrucju tadasnja austrogorska pise da je na njenoj teritoriji vaspostavljena srpska crkva sa sjedistem u karlovcima
    E onda u izvodu iz "vaseljenske arhive" ima dokument gdje se nabrajaju sve "pomjesne crkve na sjevernom dijelu "brdovitog" balkana" gdje pise da postoje pomjesne crkve u kraljevini crnoj gori kraljevini srbiji i austrougarskom carstvu
    Konkretno pise:
    Pravoslavna crkva u kraljevini CG

    Pravoslavna crkva u kraljevini srbiji
    Pravoslvna crkva u Karlovcima
    I ni jedna nije autokefalna i ni jedna od njih nema patrijarha

    Dakle ako je za priznavanje crkve kao crkve validan dokument ustav pojedine drzave onda crkva kao institucija postoji u registrima vlada i one ih brisu ili osnivaju kako god, a ona crkva u Carigradu je skroz nebitna.
    Moglo je pisat u ustavu CG tada i da je Mitrofan ban patrijarh, dzaba kad ga ne priznaje glavni popa iz Stambola
    Kako tada nije bilo ni autokefalne crkve u seristanu tako je nije ni bilo u cg
    A to sto je pisalo u ustavima obje kraljevine kao autokefalije samo govori da su i jedna i druga bile režimi kao i ovi danas i svoje licne interese pravdali ustavima itd
    U tadasnjem ustavu na koga se pozivaju pise i da je jezik srpski pa ga niko ne uzima zdravo za gotovo

    Onda mi nije jasno ako je crkva u kraljevini cg bila autokefalna kojoj crkvi je pripadalo svestenstvo manastira ostrog, đurđevih stupova itd koji ulaze u sastav cg tek berlinskim kongresom?
    Onda su te manastire i to svestenstvo na silu preoteli i uvalili u autokefalnu cg crkvu jer su onda one po toj logici shvatanja pripadali pravoslavnoj crkvi npr otomanske imperije

    Ps. Pravni naslednik te autokefalne crkve iz tog ustava kralja Nikole je mitropolija crnogorsko-primorska, dio mitropolije zahumljsko-niksicke i dio mitropolija raška, a nije nikako sadasnja cpc registrovana u "police" stanici ct kod zapisničara sa max.srednjom strucnom spremom stepena III.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nismo se razumjeli.

    Ja sam mislio na citat. A da li je on govorio istinu ili ne ja ne znam i nisam zato postovao njegove rijeci nego zato sto me podsjecaju na 2020 iako je govorio 1910.

    A da li je CPC postojala i u kom obliku i koje godine - stvarno nisam mjerodavan ali ne vidim da SPC to porice sto mi je vise nego dovoljan dokaz da je postojala.

  21. #8669
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    nismo se razumjeli.

    Ja sam mislio na citat. A da li je on govorio istinu ili ne ja ne znam i nisam zato postovao njegove rijeci nego zato sto me podsjecaju na 2020 iako je govorio 1910.

    A da li je cpc postojala i u kom obliku i koje godine - stvarno nisam mjerodavan ali ne vidim da spc to porice sto mi je vise nego dovoljan dokaz da je postojala.
    Постоји и сад.


    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #8670
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    O klasterima, virusu i ostalom u Crnoj Gori, imate temu: https://forum.cdm.me/showthread.php?213502-UPDATE-Crna-Gora-COVID-19/

    U vezi utakmica, derbija i sl. ima dovoljno tema na Fudbalu.

    Svaki sledeci post koji se direktno ne tice crkve, SPC, CPC i ostalog ce biti brisano, uz infrakciju!
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #8671
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Три државне застава на литији у Подгорици.

  24. #8672
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Три државне застава на литији у Подгорици.
    U jednoj drzavi.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  25. #8673
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Три државне застава на литији у Подгорици.
    Crnogorske, kakva drskost

  26. #8674
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Pripadnik policije najavio da razdužuje uniformu: "Ne želim da budem dio tog kolektiva, već čuvar crkve i naroda"
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-tog-kolektiva

  27. #8675
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Crnogorske, kakva drskost
    За похвалу је, и треба да су ту.

Page 347 of 644 FirstFirst ... 247297337343344345346347348349350351357397447 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •