Page 164 of 644 FirstFirst ... 64114154160161162163164165166167168174214264 ... LastLast
Results 4,076 to 4,100 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #4076
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Možeš ti to mnogo bolje ili ne pratiš izjave crkvenih velikodostojnika i predsjednika Srbije, na primjer.
    Oprosite što ovako upadam ali nije isto kada neko aže da je crkva, manastir ili kakvo zemljište u vlasništvu MCPSPC i države Srbije. Ja koliko otpratih niko nije izneo tezu ili tvrdnju da je vlasništvo države Srbije već MCP SPC a kada je MCP samim tim je i SPC...

  2. #4077
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by običan View Post
    Oprosite što ovako upadam ali nije isto kada neko aže da je crkva, manastir ili kakvo zemljište u vlasništvu MCPSPC i države Srbije. Ja koliko otpratih niko nije izneo tezu ili tvrdnju da je vlasništvo države Srbije već MCP SPC a kada je MCP samim tim je i SPC...
    Ne znam što je predsjednik Srbije mislio ali ovo je izjavio:

    Molim SPC da obrati pažnju na to da neko sjutra ne bi rekao da naši manastiri pripadaju mitropoliji ili eparhiji", kazao je predsjednik Srbije.

  3. #4078
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Pa, kaže ovako, kreće novi dan

    https://portalanalitika.me/clanak/35...episani-na-mcp

    Slučaj crkve u Rogamima, koja je ovih dana često spominjana u javnosti, primjer je šta se sve radilo sa uknjižbom crkava i manastira u Crnoj Gori. U slučaju ove crkve imamo očigledan primjer nepoštovanja naših zakona, kao i falsifikovanje dokumenata, kaže za Dnevne novine advokat Nikola Belada, koji je punomoćnik i advokat Crkvenog odbora CPC Rogami.
    Crkva u Rogamima postala je predmet interesovanja javnosti nakon emisije Načisto na TV Vijesti, u kojoj su gosti bili predsjednik Udruženja pravnika Crne Gore Branislav Radulović i rektor Bogoslovije na Cetinju Gojko Perović.
    Pozivajući se na dokumentaciju koju posjeduje, Belada ističe da je Srpska crkva, odnosno Mitropolija crnogorsko primorska uknjižila, mimo zakona o premjeru i katastru, Crkvu u Rogamima i oko 10.708 metara kvadratnih zemljišta na ime ove eparhije.
    Jedan od upisa je glasio na pravoslavnog mitropolita crnogorsko-primorskog, onda je prepravljen, pa je sada taj objekat upisan na MCP. Da ukažem, pravoslavni mitropolit crnogorsko primorski je titula, a ne fizičko ili pravno lice. To pokazuju podaci iz spisa predmeta, hronologija upisa, izvještaj službenog lica, koje posjedujem i koje mogu ustupiti na uvid crnogorskoj javnosti”, kazao je Belada.

  4. #4079
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post

    Svi ti pojedini slučajevi nemaju nikakve veze sa ovim zakonom.

    Ako je drzava sigurna da su nelegalno upisani moze da tuzi SPC i dobije na sudu.

    Ovaj zakon prebacuje desetine ili stotine crkava u vlasništvo drzave pa onda SPC treba da dokazuje da su pripadale njima. Sto je besmisleno.

  5. #4080
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ne znam što je predsjednik Srbije mislio ali ovo je izjavio:

    Molim SPC da obrati pažnju na to da neko sjutra ne bi rekao da naši manastiri pripadaju mitropoliji ili eparhiji", kazao je predsjednik Srbije.
    Smatram ovu izjavu jako glupom i izražavam žaljenje što je tako netaktičan i meša se u odnose u drugoj državi.
    Potajno se nadam da iako je predsednik države u ovom tekstu govori vernik i da je mislio na crkvu kao vlasnika kada kaže "naši".
    Inače se i sam Amfilohije odredio prema tome kada je rekao da razgovore/pregovore sa vladom vodi MCP a to je isto kao da vodi SPC (mislim da je logičan sled).

  6. #4081
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://mondo.rs/Info/Srbija/a127358...rnoj-Gori.html

    Prvi čovjek SPC kaže da oni koji neće da budu Srbi treba da prave svoje crkve. Može li iko to tumačiti drugačije sem da prvi čovjek SPC kaže da nijesam dobrodošao u bogomolju dok ne promijenim naciju. Kao da patrijarhu ne odgovara zbližavanje Srba i Crnogoraca u Crnoj Gori. Niko od bučnih podržavaoca litija ne komentariše ove izjave. Nisu delije, nisu neki skupovi u BG, nisu ovi ili oni, ovo je prvi čovjek SPC a koje je MCP integralni dio.
    Po meni je tvoja interpretacija one izjave glavnog popa Crkve Srbije jedina moguca, nazalost. Ocigledno je da Irinej nije toliko nepametan da bi mogao negirati etnicku zasebnost Crnogoraca i suverenitet drzave Crne Gore (barem se nadam da nije), a znaci radi se upravo o fakticnom ultimatumu upucenom svim vjernicima SCP crnogorskog etnickog porijekla "Birajte stranu - ili ste Srbi ili niste vjernici SPC!"
    Za nevjerovati je.
    U srednjovjekovna doba kad se Japan pokusavao samoizolirati i sprijeciti dolazak u zemlju stranaca, a posebito krscanskih misionera, u svakoj morskoj luci na pristaniste se bacio krscanski kriz koji svaki gost morao gaziti nogama i i time dokazati lojalnost Japancima. Ono sto je predlozio glavni srpsi pop dosta mi lici na onu paganstinu. Hoce li popovi SCP baciti crnogorski barjak ispred ulaza u svaku njihovu crkvu?
    Last edited by A+A; 23-01-20 at 09:13.

  7. #4082
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by običan View Post
    Smatram ovu izjavu jako glupom i izražavam žaljenje što je tako netaktičan i meša se u odnose u drugoj državi.
    Potajno se nadam da iako je predsednik države u ovom tekstu govori vernik i da je mislio na crkvu kao vlasnika kada kaže "naši".
    Inače se i sam Amfilohije odredio prema tome kada je rekao da razgovore/pregovore sa vladom vodi MCP a to je isto kao da vodi SPC (mislim da je logičan sled).
    A ne smatrash glupim konkretno tvoje mijeshanje na ovoj temi i josh par tvojih sunarodnika iz Srbije,kad vidim post Daće kao da slusham Ivicu Dačića,ali original...?
    I josh jedno pitanje-konstatacija,ovdje shirite "bratsku ljubav" samo takvu prema nama iz CG,a dobro je poznato kad mi isti CG odemo i budemo neki period tamo kako nas volite,svako sa iskustvom zna da je to vishe strahoposhtovanje,a iza ledja...bla bla.
    Ja kao CG islamske vjere,ne dajem sebi za pravo da se mijesham u ovu temu,iako bih imao mnogo toga i to argumentovanog da napishem,na kraju krajeva radi se o mojoj državi,dok se ti i par kolega ovih dana iz petnih žila trudite...
    ...

  8. #4083
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Svi ti pojedini slučajevi nemaju nikakve veze sa ovim zakonom.

    Ako je drzava sigurna da su nelegalno upisani moze da tuzi SPC i dobije na sudu.

    Ovaj zakon prebacuje desetine ili stotine crkava u vlasništvo drzave pa onda SPC treba da dokazuje da su pripadale njima. Sto je besmisleno.
    Svi ti pojedinačni slučajevi postaju problem kad ih je na stotine, vjerovatno.

    Besmisleno je i bilo ono prebacivanje 600+ crkava prije stotinak godina, pa evo.

  9. #4084
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    A ne smatrash glupim konkretno tvoje mijeshanje na ovoj temi i josh par tvojih sunarodnika iz Srbije,kad vidim post Daće kao da slusham Ivicu Dačića,ali original...?
    I josh jedno pitanje-konstatacija,ovdje shirite "bratsku ljubav" samo takvu prema nama iz CG,a dobro je poznato kad mi isti CG odemo i budemo neki period tamo kako nas volite,svako sa iskustvom zna da je to vishe strahoposhtovanje,a iza ledja...bla bla.
    Ja kao CG islamske vjere,ne dajem sebi za pravo da se mijesham u ovu temu,iako bih imao mnogo toga i to argumentovanog da napishem,na kraju krajeva radi se o mojoj državi,dok se ti i par kolega ovih dana iz petnih žila trudite...
    Ne daješ sebi pravo da se mešaš , al se ipak mešaš. Pišeš redovno na ovoj temi, šalješ poruke na pm,hteo bi avnojevskim granicama da omedjiš i internet forum, generalizuješ stvari, pominješ neku bratsku ljubav i strahopoštovanje prema "vama"...-
    O čemu pričaš uopšte?
    Mislim, šta tebi zaista smeta?

  10. #4085
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Kada vlast skreće problem sa problema u privredi,ekonomiji ..uradi nešto da skrene pažnju ,odnosno da narod raspravlja o manje bitnim poblemu društva.

  11. #4086
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Svi ti pojedinačni slučajevi postaju problem kad ih je na stotine, vjerovatno.
    Vjerovatno?
    Sve je to trabunjanje napamet.

  12. #4087
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ne daješ sebi pravo da se mešaš , al se ipak mešaš. Pišeš redovno na ovoj temi, šalješ poruke na pm,hteo bi avnojevskim granicama da omedjiš i internet forum, generalizuješ stvari, pominješ neku bratsku ljubav i strahopoštovanje prema "vama"...-
    O čemu pričaš uopšte?
    Mislim, šta tebi zaista smeta?
    Od sad pa na dalje cu zaista iz sprdnje da ti shaljem poruke,stidi se svojih laži i izmishljotina,tebi da shaljem privatne poruke ha ha e pa taman nemam shto drugo no cu tebi slat poruke,a bjezi,i da,od sad pa na dalje cu bash pisati kolko treba ako budem nashao za shodno da se nekome zaista treba odgovoriti iako smatram da je chesto uzaludno,gubljenje vremena i živaca.
    Forum nikako ne bih da ogranichim kako ti mislish,kamo srece da je vishe sagovornika iz svih republika,ali ti i josh par njih samo dolivate ulje na vatru,a ovamo se navodno chudish kad se Vuchic mijesha...otvori ochi,ugledaj se na neke Srbe koji ne misle kao Vuchic,Dachic,Vulin,nije ih mali broj,nemoj da za tebe i slichne postoji samo jedna istina!
    ...

  13. #4088
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Vjerovatno?
    Sve je to trabunjanje napamet.
    I dalje činjenica, u poređenju sa izmišljotinama koje ti pišeš.

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa ono.. niko ne moze od naseg naroda ocekivati da bude toliko korektan da se ne mijesa u tudje rabote. Tripleta je, recimo, musliman koji uziva u ovakvim temama i da baca kosku medju pravoslavce. A+A je hrvatski katolik, koliko mi je poznato, pa se evo ne gasi po ovom pitanju, a sve iz razloga "da izrazim svoj stav". Takvog licemjerja nikad nije falilo odje, ne znam zasto bi ti mudrovao nesto...
    Što ne nastaviš nabrajanje? Evo recimo Dača je srpski pravoslavac, isto se "miješa", što ti on ne smeta?

    Samo da istaknem da nisam istog mišljenja kao ti, što se mene tiče, svačije mišljenje je dobrodošlo, ukoliko je konstruktivno. Dovoljno je makar da nije u pitanju prekrajanje istorije npr.

  14. The Following User Says Thank You to Samo Niksic For This Useful Post:


  15. #4089
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Ej, Daca je pravoslavac, zajebi pricu. Naravno da ce po ovom pitanju (bar meni) vecu tezinu imati rijec pravoslavca, nego katolika ili muslimana. A tim prije kad vidim da SVE sto neki pripadnik druge vjeroispovijesti kaze ima za cilj razbijanje pravoslavnog jedinstva. Svaka cast izuzecima koji su imali toliko obraza da kazu da je ovo bruka sto radi vlast, iako nisu pravoslavci.


  16. #4090
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ej, Daca je pravoslavac, zajebi pricu. Naravno da ce po ovom pitanju (bar meni) vecu tezinu imati rijec pravoslavca, nego katolika ili muslimana. A tim prije kad vidim da SVE sto neki pripadnik druge vjeroispovijesti kaze ima za cilj razbijanje pravoslavnog jedinstva. Svaka cast izuzecima koji su imali toliko obraza da kazu da je ovo bruka sto radi vlast, iako nisu pravoslavci.
    Svaka cast onim koji kazu ama bas ono sto ti zelis cuti?
    Svaka cast onim koji vicu kosovojesrbija?
    Zasto mislis da njihove rijeci imaju vecu tezinu ne samo za tebe nego vec i za druge drzavljane Crne Gore?
    Zasto mislis da je svaka izjava nekog tamo popa iz BG po unutarnim crnogorskim pitanjima apsolutna istina i bezuvjetno blago za SVAKOG Crnogorca?

    Znas kako se kaze: ima samo dvije varijante svjetonazora - prva je moja, druga je pogresna :lolblue:
    Last edited by A+A; 23-01-20 at 11:31.

  17. #4091
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ej, Daca je pravoslavac, zajebi pricu. Naravno da ce po ovom pitanju (bar meni) vecu tezinu imati rijec pravoslavca, nego katolika ili muslimana. A tim prije kad vidim da SVE sto neki pripadnik druge vjeroispovijesti kaze ima za cilj razbijanje pravoslavnog jedinstva. Svaka cast izuzecima koji su imali toliko obraza da kazu da je ovo bruka sto radi vlast, iako nisu pravoslavci.
    Braniš lika koji je ustvrdio da svaki Crnogorac koji nije Srbin je u stvari ponikao na ideologiji crnogorskih ustaša? To stvarno ima težinu, ali uvrede. Kad smo već kod "pravoslavnog jedinstva".... kako komentarišeš patrijarhovu izjavu? Baš ide u prilog "jedinstvu".

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  18. #4092
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa ono.. niko ne moze od naseg naroda ocekivati da bude toliko korektan da se ne mijesa u tudje rabote. Tripleta je, recimo, musliman koji uziva u ovakvim temama i da baca kosku medju pravoslavce. A+A je hrvatski katolik, koliko mi je poznato, pa se evo ne gasi po ovom pitanju, a sve iz razloga "da izrazim svoj stav". Takvog licemjerja nikad nije falilo odje, ne znam zasto bi ti mudrovao nesto...
    Dobro ti reche Samo Nikšić,shto ne nastavi sa nabrajanjem dalje,no ti nechije pisanje odgovara,nechije ne,ok,razumijem to iako nije demokratski...A+A je Rus koliko ja znam koji zivi u CG...ja u familiji imam Pravoslavaca ali shto bih ja sad tebi detaljisao da bih na osnovu toga mogao kako kazesh mudrovat na ovoj temi jednostavno je CG moja i kad se radi o njoj imam za pravo isto koliko i svi CG drzavljani,pochelo se jutros o tome,kad ima pravo Vuchic,nekakvi Dača...običan,itd....nishta vishe.
    Josh neshto,eto ce se dogovoriti,da ne brinemo,i vuk sit i ovce na broju.
    ...

  19. #4093
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    I dalje činjenica, u poređenju sa izmišljotinama koje ti pišeš.
    Slabo tu ima činjenica.
    Izašla je u javnost priča o jednoj crkvi oko koje se vodi nekakav spor.
    Advokat CPC daje svoje mišljenje, koje naravno ne možemo uzeti kao činjenično objektivno jer je zastupa jednu stranu.
    Žalbama pokušava da ospori rešenja nadležnih.
    Ništa tu još nije činjenično.
    Daleko je od toga da se može konstatovati da je crkva nezakonito upisana.

    A pogotovo nije činjenično da zaključimo da ovakvih slučajeva ima još stotine.
    To je u domenu nagadjanja, trabunjanje napamet

  20. #4094
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    A ne smatrash glupim konkretno tvoje mijeshanje na ovoj temi i josh par tvojih sunarodnika iz Srbije,kad vidim post Daće kao da slusham Ivicu Dačića,ali original...?
    I josh jedno pitanje-konstatacija,ovdje shirite "bratsku ljubav" samo takvu prema nama iz CG,a dobro je poznato kad mi isti CG odemo i budemo neki period tamo kako nas volite,svako sa iskustvom zna da je to vishe strahoposhtovanje,a iza ledja...bla bla.
    Ja kao CG islamske vjere,ne dajem sebi za pravo da se mijesham u ovu temu,iako bih imao mnogo toga i to argumentovanog da napishem,na kraju krajeva radi se o mojoj državi,dok se ti i par kolega ovih dana iz petnih žila trudite...
    Moje mišljenje je lično, a mišljenje predsednika države nije i ne može biti. Iz Srbije sam a forum pokriva CG područje, ali takođe sam registrovan korisnik i mogu da pristupim svakom topiku da ostavim lični komentar, viđenje određenog pitanja.
    O ovom (jedino tako mogu da ga okarakterišem i unapred se izvinjavam većini) palamuđenju o strahopoštovanju ne bih trošio previše vremena osim - glupost.
    Crnogorci u BG, zanimljivo pitanje. Ima u Srbiji jedan broj koji vas ne voli i misli da ste im pozauzimali direktorska mesta (po onoj za*ebanciji "Oli Cetinje, oli Dedinje"). Vama u Bg i Srbiji retko ko (usudio bih se reći niko) upućuje "šta će te vi ovde" pitanje jer smo dovoljno dugo živeli zajedno, kao braća (usudiću se to reći) koji sada nakon podele imovine žive i kao braća i susedi (retko ko i jedan broj mogu vas dovesti u zabunu, verujem da je taj broj mali i zato sam napisao retko ko). Kada dođete u Bg neko vas pita (ko ste, odakle ste) i vi kažete ili da ste Crnogorac ili Srbin iz Crne gore, niko vas ne pita da li ste i koje ste vere jer to i nije bitno.
    Voleo bih da mi napišeš šta se ja iz petnih žila trudim? Da citiraš tu petnu žilu... Malo si isključiv ali nije problem, moderacija može da obriše i da mi po diskrecionom pravu došapne da nije lepo a ni ne pomaže razvoju diskusije ta da prestaem da pišem na temi.

  21. #4095
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Braniš lika koji je ustvrdio da svaki Crnogorac koji nije Srbin je u stvari ponikao na ideologiji crnogorskih ustaša? To stvarno ima težinu, ali uvrede. Kad smo već kod "pravoslavnog jedinstva".... kako komentarišeš patrijarhovu izjavu? Baš ide u prilog "jedinstvu".

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Kimi,ja poštujem tebe i oni što ti kažeš da si. Svaka čast. Neću ti protivrječiti. Ali, možeš li da razumiješ jednog mitropolita ili patrijarha koji imaju takav stav na osnovu njihovih saznanja, učenja, života itd. Da je pogrešno da se to ističe u današnjem vremenu jeste sigurno, ali evo npr. ja ipak više vjerujem tim ljudima i njihovim saznanjima itd nego li jednom Novaku Adžiću ili Darku Šukoviću. Mamurluk je prisutan ali ćeš me razumjeti šta sam htio da kažem. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  22. #4096
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Od sad pa na dalje cu zaista iz sprdnje da ti shaljem poruke,stidi se svojih laži i izmishljotina,tebi da shaljem privatne poruke ha ha e pa taman nemam shto drugo no cu tebi slat poruke,a bjezi,i da,od sad pa na dalje cu bash pisati kolko treba ako budem nashao za shodno da se nekome zaista treba odgovoriti iako smatram da je chesto uzaludno,gubljenje vremena i živaca.
    Forum nikako ne bih da ogranichim kako ti mislish,kamo srece da je vishe sagovornika iz svih republika,ali ti i josh par njih samo dolivate ulje na vatru,a ovamo se navodno chudish kad se Vuchic mijesha...otvori ochi,ugledaj se na neke Srbe koji ne misle kao Vuchic,Dachic,Vulin,nije ih mali broj,nemoj da za tebe i slichne postoji samo jedna istina!
    Ja se ne čudim što se Vučić meša.
    Ali mi se ne svidja način na koji se meša.
    Prvi sam ovde napisao da ga treba za Badnjak dočekati kantom govana, ako dodje u CG.

    Nema on šta da traži u CG, niti da se meša u to ko će pregovarati sa vladom CG, MCP ili SPC.

    On ima na raspolaganju mnogo drugih mogućnosti da režimu Mila Djukanovića stane na rep.
    Ali to ne čini, iz nekih razloga za koje mogu samo nasluti kakvog su karaktera.
    Umesto toga, on nišani Amfilohija.
    I patrijarh mu u tome pomaže.

    Tako da za ponašanje i nastupe njih dvojice nemam nimalo razumevanja. Ne podržavam ih.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Dača For This Useful Post:


  24. #4097
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Kimi,ja poštujem tebe i oni što ti kažeš da si. Svaka čast. Neću ti protivrječiti. Ali, možeš li da razumiješ jednog mitropolita ili patrijarha koji imaju takav stav na osnovu njihovih saznanja, učenja, života itd. Da je pogrešno da se to ističe u današnjem vremenu jeste sigurno, ali evo npr. ja ipak više vjerujem tim ljudima i njihovim saznanjima itd nego li jednom Novaku Adžiću ili Darku Šukoviću. Mamurluk je prisutan ali ćeš me razumjeti šta sam htio da kažem. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Kapiram ja odlično da je njegova izjava u skladu sa viđenjem većine Srba u Crnoj Gori.
    Ali nemojte onda o pravoslavnom jedinstvu. Ako su crkve samo za Srbe, što onda očekujete od nas Crnogoraca da stanemo rame uz rame sa vama i borimo se za prava crkve u koje nijesmo dobrodošli ako nijesmo Srbi.

    Crkva kao crkva ima oprečne izjave.
    MCP jednu priču priča, ponovo kažem meni lično prihvatljiviju (ne kažem prihvatljivu ali ipak prihvatljiviju) a vrh SPC dijametralno suprotnu.

    Nek se crkva dogovori sama sa sobom šta oće, pa da vidimo đe smo.

    @ovizionizi nikako da odgovori na postavljeno pitanje.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  25. #4098
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Reče to čovek pre koji dan i ostavi u čudu širu forumašku javnost.
    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Nikad nije objasnio šta je hteo reći.
    E ne znam, odje svasta covjek moze da "nauci'. Idem sad da gledam nase i srpske reprezentativce u svim mogucim sportovima, da dobro proucim te razlike...


  26. #4099
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kapiram ja odlično da je njegova izjava u skladu sa viđenjem većine Srba u Crnoj Gori.
    Ali nemojte onda o pravoslavnom jedinstvu. Ako su crkve samo za Srbe, što onda očekujete od nas Crnogoraca da stanemo rame uz rame sa vama i borimo se za prava crkve u koje nijesmo dobrodošli ako nijesmo Srbi.

    Crkva kao crkva ima oprečne izjave.
    MCP jednu priču priča, ponovo kažem meni lično prihvatljiviju (ne kažem prihvatljivu ali ipak prihvatljiviju) a vrh SPC dijametralno suprotnu.

    Nek se crkva dogovori sama sa sobom šta oće, pa da vidimo đe smo.

    @ovizionizi nikako da odgovori na postavljeno pitanje.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Izjave patrijarha Irineja sam već komentarisao i rekao ti šta mislim. Tako misli 90 posto Srba u CG a siguran sam dosta njih i u Srbiji. Evo Dača kao neko iz Srbije isto misli. Znači to su političke igre kojih si ti svjestan najvjerovatnije više nego ja. Pa se daj vodi time.
    Sve što radi MCP trenutno je odlično. Da li je nekad bilo nekih izjava koje nisu trebale biti u današnjem vremenu bilo je. Ali opet ti kažem, ja više vjerujem u sve po pitanju Crnogorac-Srbin mitropolitu Amfilohiju nego jednom Novaku Adžiću. Ali imamo nove ljude kao što je otac Gojko Perović, koji je mlad i živi život u današnjem vremenu i razumije tebe i tako se i ponaša. Pa daj razumi i ti malo njega/njih. Odggledaj onu emisiju koju sam nedavno izbavio sa Gojkom kod Šukovića. Interesantna je.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  27. #4100
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kapiram ja odlično da je njegova izjava u skladu sa viđenjem većine Srba u Crnoj Gori.
    Ali nemojte onda o pravoslavnom jedinstvu. Ako su crkve samo za Srbe, što onda očekujete od nas Crnogoraca da stanemo rame uz rame sa vama i borimo se za prava crkve u koje nijesmo dobrodošli ako nijesmo Srbi.

    Crkva kao crkva ima oprečne izjave.
    MCP jednu priču priča, ponovo kažem meni lično prihvatljiviju (ne kažem prihvatljivu ali ipak prihvatljiviju) a vrh SPC dijametralno suprotnu.

    Nek se crkva dogovori sama sa sobom šta oće, pa da vidimo đe smo.

    @ovizionizi nikako da odgovori na postavljeno pitanje.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Nema crkva šta da se dogovora sama sa sobom.

    Ti treba da se dogovoriš sa sobom.
    Ako ti ne poštuješ i ne priznaješ tu crkvu i njenu tradiciju, onda zaista ne vidim što bi imao ikakve veze sa njom.

    Ne možeš ti tu crkvu nazivati okupatorskom, negirati joj vekovni kontinuitet, tvrditi da Crnogorci nemaju veze sa tradicijom Nemanjića i Svetog Save i slične gluposti...a onda očekivati neku dobrodošlicu u toj istoj crkvi.
    Na takve Crnogorce je patrijarh mislio.
    A takvih se zapatilo u Crnoj Gori od kada je Milo zajahao ideologiju šačice dukljana sa Cetinja, koji su skovali naziv po.srbice. To su oni koji recimo tvrde da svetosavci uopšte ne pripadaju evropskoj civilizaciji.

    Koliko su tebi takvi svetonazori bliski?

  28. The Following User Says Thank You to Dača For This Useful Post:


Page 164 of 644 FirstFirst ... 64114154160161162163164165166167168174214264 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •