Page 242 of 644 FirstFirst ... 142192232238239240241242243244245246252292342 ... LastLast
Results 6,026 to 6,050 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #6026
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Zna li se otprilike koliko je bilo naroda nocas na litiji? Zvanicno ce biti po 7-8 iljada vjerujem
    Eo antena m kaze 62 000.

    Znači x2 najmanje



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  2. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  3. #6027
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Rekoh da je pitanje koliko je to dobro za litije i trenutna dešavanja. I iskreno se nadam da neće ići sa takvim izjavama, da mu Amfilohije neće to dozvoliti.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    valjda i sam znaš da će Irinej uraditi kako on smatra da treba, ne može Amfilohije da utiče na taj način. zato i rekoh da je to kiks MCPa, jer sam siguran da će neke izjave Irinejove biti dočekane kao zicer za DPS


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by outline; 16-02-20 at 22:09. Reason: greška u kucanju
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #6028
    Join Date
    May 2018
    Location
    Pg
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Mislim da nece biti tako, da mu nece dozvoliti Gojko i Amfilohije bilo sta da kaze sto se moze smatrati pogresnim.. Kazem to jer gledajuci njihove postupke do sada, vjerujem da ne bi takvu gresku napravili..

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  5. #6029
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,564
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    valjda i sam znaš da će Irinej uraditi kako on smatra da treba, ne može Amfilohije da utiče na taj način. zato i rekoh da je to kiks MCPa, jer sam siguran da će neke izjave Irinijove biti dočekane kao zicer za DPS


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja mislim da može da utiče. Još se više nadam. Al evo vidjećemo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  6. #6030
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Да ли митрополит Михаило уствари ради за спц?


    Mihailo: Zakon je lako primijeniti

    Poručio je da je rješenje jednostavno, te da Crna Gora ima eksperte koji znaju šta treba uraditi. Naveo je da CPC trenutno ima 20-25 sveštenika i tri episkopa.

    "Mi ne možemo odjednom pokriti sve crkve i manastire, ali ne znači da u njima ne mogu služiti druge vjerske zajednice. Može katolička crkva da služi u pravoslavnoj crkvi, ili pravoslavna u katoličkim, ili Anglikanska ili Protestantska crkva. Sve su to hrišćanske crkve i mi moramo o tome da vodimo računa", rekao je Mihailo.


    http://m.portalanalitika.me/clanak/3...ko-primijeniti
    Last edited by Mstislav; 16-02-20 at 22:15.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  7. #6031
    Join Date
    May 2018
    Location
    Pg
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Au jel moguce da je ovo izjavio.. Pa ovaj je stvarno izgubljen slucaj.. Juce hvali stepinca, danas ovo izjavljuje..

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  8. #6032
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Kako je Lomi ovo majstorski odigra svaka mu cast... Kad finansije gore u drzavu, kad nikad nije bilo vise afera, sirotinje i borbe ljudi da prodju mjesec, kad vlast vise nema para da nahrani poltrone koji je glasaju... On izbaci pitanje crkve. I desava se ovo sto se desava. Majstorski, 1-1 dobijaju izbore. Sto su vece litije, to ce vise mandata imati na izbore.

    Lomi & Amfilohije & Vucic, da zivimo bolje!

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  10. #6033
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Pitanje je za Podgoricu a konstatacije x2 su neozbiljne jer smjestiti preko 40 hiljada ljudi ispred hrama je i za najvece alhemicare izazov pa cak ako uzmemo i mogucnosti levitacije. U eri digitalne fotografije i slika izuzetne rezolucije volio bi vidjeti 40 kvadratica na tom prostoru za koje mislis da stoji hiljadu ljudi. Apsolutno nemoguce. Razumijem da medisjkom kampanjom kao i putem drustvenih mreza da se zeli predstaviti masovnost u cilju oslobadjanja nekog straha i buduce jos vece prisutnosti ali opet u tom magnovenju se cesto predju mnogi zakoni logike...
    X2 na državnom nivou broj ne nužno u PG. A neko je skoro pričao čini mi se, ne znam jesi ti to bio, da je nemoguće 20k pred hram isto. Pa eo antena m.udbaski oglasnik rece 21 000 noćas..valjda nijesu imali obraza ispod toga

    Eo recimo noćas u DG je bilo oko 2500 ljudi. Napisali su 650.
    I to ne 2500 kao što neko kaže da je 50 000 u pG.
    Nego 2500 realna brojka potvrđena .



    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Gledam u NK ovu sliku i bas me zanima koliko ovdje ima po vasim procjenama naroda... jer meni ovo djeluje da su ljudi tako zbijeni da ne moze sibica da padne... sto znaci da mozemo vec operisati sa brojkom od 3-5 ljudi po kvm....
    13k ljudi u NK noćas potvrđeno
    One Ring to Rule them all...

  11. #6034
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Како се oно вели - не знам ђе би са овим па нека га ође :

    „Што је ближи крај империје, то су њени закони луђи“


    Цицерон

  12. #6035
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Eo ga brojac opet, punom parom.
    ja predložih i prošle nedelje da se otvori zasebna tema o brojnosti. ovako su proljetos posle protesta Odupri se pisane strane i strane o brojnosti. te broj ljudi po m2 te broj po sekundu klipa. ne znam što je bitna brojnost

    elem, bio sam večeras sa drugom i njegovim sinom. pošto je to odje bitno napomenuti nisam vjernik kao pojedini ljudi koji idu na litije, i Crnogorac sam. priličan broj ljudi koje znam a za koje nikad ne bih rekao da bi bili u litijama sam sreo. i to nešto govori


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  14. #6036
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Jesmo li mi nezavisna država, ako institucija, koja u prefiksu ima naziv druge države može da okupi 100k ljude širom Crne Gore, a pritom u istoj toj državi kontroliše najveću pravoslavnu svetinju i najveću turističku "atrakciju", istovremeno negirajući postojanje crnogorskog naroda. Ne znam šta treba da se očekuje u ovom loncu koji se krčka. Da crnogorci mirno stoje i budu zadovoljni što su i dalje taoci Srbije? Mislim da CPC mora postojati i da će vjernici, koji su svijesni da se CPC mora obnoviti, neće dozvoliti da na teritoriji države za koju su im djedovi ginuli, neka druga sila, koja ih, opet ponavljam, negira kao naciju, kontroliše hramove, koji su isti ti djedovi izgradili.
    Црна Гора је независна држава. Православци су већином подржаваоци спц. Ако ове двије ствари не прихавтимо какве јесу долази до фрустрација и жеље за обрачуном а то нико не жели зар не?
    ЦПЦ такође постоји. Њени вјерници узурпирају цркве уписане ма мцп па се не диже бука, а то је зато што у том селу већину чине вјерници цпц. Кога су овце тога је и планина. Не можеш избрисати већину људи који су вјерници спц нити њихово право да у црквама у мјестима гдје живе служе попови које они желе а то су попови спц.
    Како ће вјерници цпц одбранити ђурђеве ступове? Или манастир морачу, храмове које су подигли немањићи, кад се стиче утисак да вјерницима цпц смета све са предзнаком српско?

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mogu ja ne priznavati naciju od jutra do sjutra, ne ustajati na himnu i ne vjesati zastavu. To je moje pravo i gradjanska sloboda. I opet sam pred zakonom isti kao onaj sto mase barjakom, pjeva himnu dok grlo ne odere i ljubi Milovu sliku.

    Ne mozes, ili bar mozes u normalnoj drzavi, da dodjes i uzmes mi imovinu jer nisam "patriota".
    То је то. Застава је да се гледа, и да се не пали, а да се уђотаваш у њу и љубиш је није обавезно. Али то за поједине ако за заставу не мислиш да је светиња значи да си издајник.

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Kada se sve sumira na ovom topicu, zakljucak je da onaj pravoslavni zivalj, a ima ih manje od 5%, odavno nisu isli u crkvu, slavili krsnu slavu, ali bise da nas koji to radimo istjeraju iz istih kako oni i dalje ne bi isli tamo. To jeste, da drzava to uradi umjesto njih.
    Muslimani se raduju sto imamo muku, sto se glodjemo medjusobno, mada ima ih i koji prepoznaju zajednicku opasnost, pa nas bodre da istajemo.
    Katolici, pa slicno kao muslimani.... samo oni lukavo drze sve za sebe, ne mjesaju se.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Баш је ружно тако говорити о цјелокупним народима, посебно што није тачно. Ово је ствар православног становништва цг, али и свих оних који мисле да је овај закон неправедан.

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Teheran...


    Islamabad.
    Исламабад је у Пакистану, боље је Исфахан. Ипак се ради о православној револуцији, ако је пратити историју ирана, напашће нас сусјед близак са америком али ћемо побиједит, побићемо све комунисте (социјалисте) и покренућемо нуклеарни програм. Бољи сценарио него садашњи.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  16. #6037
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Ovaj post Kimija "pokušaću da objasnim..." bih pečatirao i potpisao i mišljenja sam da je to stav svih nas Crnogoraca koji ne pjene i gledaju na sve ovo van politike.

    Ne nađoh orđinale post kroz tapatalk inače bih quotovao...

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  17. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  18. #6038
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ovaj post Kimija "pokušaću da objasnim..." bih pečatirao i potpisao i mišljenja sam da je to stav svih nas Crnogoraca koji ne pjene i gledaju na sve ovo van politike.

    Ne nađoh orđinale post kroz tapatalk inače bih quotovao...

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Eo i ja da ga potpišem



    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pokušaću da objasnim.

    Jeste Amfilohije imao izjava i izjava. Neka ih tamo dje jesu, da ne ponavljamo to sad.

    Litije su masovne jer se MCP na neki način približila Crnoj Gori. Prije svega kroz izjave Gojka Perovića ali i ostalih. Na zadnjoj je sveštenik Šćepanović govorio o tome da je to crkva i Crnogoraca i Srba, pozdravio braću muslimane.....

    Ja takve izjave ne mogu a da ne pozdravim.
    Isto kao i distanciranje od DFa u početku i nepozivanje Vučića koji je sam sebe pozivao.

    E sad, kad u tu priču uključimo Irineja.... čovjeka koji je ne tako davno izjavio da je Srbima u NDH bilo bolje nego u Crnoj Gori i koji je nakon početka litija dao intervju kakav je dao i to 22.01 ove godine, pa u njemu naveo:

    Jedna ugledna ličnost iz Crne Gore rekla mi je:’ostav’te se priče da su Crnogorci Srbi’! A šta drugo mogu biti nego Srbi“, upitao je patrijarh.

    Dakle sa Irinejem bačite u vodu svu priču o jedinstvu Crnogoraca i Srba koja se uspješno pričala zadnja skoro 2 mjeseca i uvažavanje da se svako može osjećati kako se osjeća.

    Ja znam kome ne pada na pamet da šeta iza njega.

    Inače, povraće mi se od priče kako je Srbima u Crnoj Gori matica Srbija i da neko tamo kao Vučić treba da brine o njima. Crna Gora je država svih nas i naša zajednička matica, ođe ne mislim sam na Crnogorce i Srbe u CG već i na druge nacije u Crnoj Gori.

    Proces stvaranja modernih nacija se veže za drugu polovinu 19 vijeka u najrazvijenijim državama. Na Balkanu komotno možeš reći da se nacije stvaraju u 20 vijeku. Crna Gora je imala svoju državu duže od svih ostalih te samim tim i sve preduslove da "stvori" naciju, odnosno razvije osjecaj posebnosti. Austrijanci su npr. nastali nakon WWII.

    Niko normalan ne može da kaže da Crnogorci i Srbi u Crnoj Gori nijesu jedno i nemaju bližih jedni od drugih. Različito nam je samo tumačenje istorije i taj lični osjećaj nacionalnosti. Ne može Crnogorcima niko biti bliži od Srba u CG, ali je tako isto nenormalno da Srbima u CG budu bliži Srbijanci od Crnogoraca.

    I tu se vraćem na povraćanje od priče o matici Srbiji. A mislim da nam je svima jasno da je to priča koju priča i Irinej.

    P.S.

    Ovaj Mitropolit iz Ukrajine što dolazi, jel to onaj ispred UPC što je od skoro kanonizovana od strane Vaseljenske patrijaršije ili onaj što je pod RPC?


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  19. #6039
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne moze se kompromis i suzivot u Crnoj Gori postici tako sto ce se samo jedna strana povijati i prilagodjavati drugoj. Ima u drzavi neikh 30% Srba, u SPC ih je pola-pola sa Crnogorcima. U redu je (i dobrodoslo je) da SPC/Mitropolija prihvate da svoju istorijsku i geografsku crnogorsku prirodu, ali to ne znaci (i ne treba da znaci) da se odricu i srpskog dijela te prirode.

    Drugim rijecima, jeste Irinej idiot, ali je i patrijarh te crkve. Ne pozivati ga samo zato da se ne bi iritirali neki ljudi koji nisu ni dio crkve, pri cemu se poziva bez problema kijevski mitropolit - e pa mislim da to nije taj kompromis gdje se obije strane malo prilagode onoj drugoj.
    Druže, niko ne priča o tome da na litijama ne smije Srbin progovoriti. Ada eto ih je makar pola govornika iz tog nacionalnog korpusa.

    Ne znam o kakvom povijanju pričaš? Jel se do sad barjačilo sa državnim zastavama Crne Gore? Nije... OK. Jel se išlo sa trobojkama? Jes....OK. Jel se išlo sa pjesmama o Kosovu (sa oltara Lovćena i Tare.....da ne nastavljam)? Jes....OK. Jel se išlo sa "crkvenom zastavom" sa 4C? Jes.... OK. I pored svega toga masa Crnogoraca šeta i sve je to lijepo ali moram ponovo da te pitam ko ođe pruža ruku pomirenja i staje uz braću uz "povijanje"? Nisam siguran da na isti način tumačimo povijanje.

    Moram dodati, ne bi bilo fer da se to prećuti, Srbi zauzvrat većinski (ne pričam o izuzecima kojih vazda ima ali su u ogromnoj manjini) pozdravljaju i aplaudiraju na pomen majke naše Crne Gore itd.

    E sad, treba na sve ovo gore da dođe Irinej koji ovih dana priča priču da Crnogorci ne postoje? E pa nije OK pa da je sto puta patrijarh!! Ja na negiranje ne pristajem, pa možete se svi poperit na vr' glave na čelu sa sns patrijarhom.
    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Naravno da je crkva i Crnogoraca i Srba. Sve je ovo na početku što si napisao tačno. Ali se moraš složiti da nije nenormalno, čak naprotiv, da patrijarh te crkve učestvuje u litiji? Ma šta god ja kao Srbin i ti kao Crnogorac mislili o njemu. Složićeš se. E da li je to dobro za litije i uopšte za trenutno stanje je druga priča.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ok, Irinej je SNS partijski čovjek i kao takav ima ljudski integritet jednog partijskog aktiviste. Za koga je dobro da on izađe da progovori??

    P.S.

    Ne odgovori mi niko za ovoga iz Ukrajine. Jel to od ove svježe kanonizovane crkve ili iz suprotnog tabora?

    P.P.S.

    Ako krene Irinej o negiranju Crnogoraca, o srpskoj državi i sparti, a okupljeni ga izvižde zbog toga, eto mene među vas trke sa bocom rakije da se ižljubimo i popijemo koju.

    Ako krene a dobije aplauz, gasi litije.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 16-02-20 at 22:59.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  21. #6040
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne odgovori mi niko za ovoga iz Ukrajine. Jel to od ove svježe kanonizovane crkve ili iz suprotnog tabora?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Шта мислиш? Амфилохије је више пута критиково одлуку васељенског патеијарха о оснивању УПЦ не вјерујем да ће сад зват свештенике из ње.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #6041
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Irinej će biti na litiji 29.02. Ako pogledate u kalendar, to je subota.
    Ta litija je za vjerski praznik toga dana, pitanje je kakva će biti organizacija.
    Pretpostavljam da će imati besjedu.

    Dakle, ne govorimo o prisustvu litijama kakve se dešavaju četvrtkom i nedjeljom.

  23. #6042
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    X2 na državnom nivou broj ne nužno u PG. A neko je skoro pričao čini mi se, ne znam jesi ti to bio, da je nemoguće 20k pred hram isto. Pa eo antena m.udbaski oglasnik rece 21 000 noćas..valjda nijesu imali obraza ispod toga

    Eo recimo noćas u DG je bilo oko 2500 ljudi. Napisali su 650.
    I to ne 2500 kao što neko kaže da je 50 000 u pG.
    Nego 2500 realna brojka potvrđena .





    13k ljudi u NK noćas potvrđeno
    Evo cisto da ponovim a da ne kazem kao neko ko je skoro svaku litiju svojim ocima vidio pa i ovu veceras. Kako!? Za prostor ispred hrama kao i prostor koji ucesnici pokriju nemoguce je cak i kompjuterski ocrtati 40 kvadratica a kamoli da ti kvadratici predstavljaju masu od hiljadu ljudi. Isto tako oni su htjeli vec ove nedjelje da odvale cifru od 100 hiljada pa su odlozili za sljedecu. Ja ne znam koliko poznajes prostor na kom se okupljaju ali pretpostavljam da bi ti odgovor bio kao i jednom mom prijatelju kada smo prolazili kad mi je rekao da ne zna kako ali je bilo sigurno. Jeste li vi kada bili recimo na Marakanu ikad, jeste li vidjeli ikad kako izgleda masa od 40 hiljada? Mislim da si i sam svjestan da cifre koje iznosis su potpuno nerealne i da nema nas par koji prozivamo, vise iz zabave, taj spin da biste davno stigli do stotke. Sto ne znaci da necete ali ono korak, po korak.

  24. #6043
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Mislim da broj ljudi na litjama koliki god da je ipak medju njima ima vrlo malo ili nimalo ljudi koji su podržavali i glasali za vlast.
    Ako ih i ima to je simbolično.
    Samim tim vlast u smislu podrške na izborima zbog ovoga neće imati problema vanrednih.
    Milo uz podršku manjina pritiska sopstveni narod ali za to ima blagoslov Amerike i Britanije i u političkom smislu od ovih dešavanja on apsolutno nema nikave štete.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  25. The Following 2 Users Say Thank You to kurogane For This Useful Post:


  26. #6044
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Evo cisto da ponovim a da ne kazem kao neko ko je skoro svaku litiju svojim ocima vidio pa i ovu veceras. Kako!? Za prostor ispred hrama kao i prostor koji ucesnici pokriju nemoguce je cak i kompjuterski ocrtati 40 kvadratica a kamoli da ti kvadratici predstavljaju masu od hiljadu ljudi. Isto tako oni su htjeli vec ove nedjelje da odvale cifru od 100 hiljada pa su odlozili za sljedecu. Ja ne znam koliko poznajes prostor na kom se okupljaju ali pretpostavljam da bi ti odgovor bio kao i jednom mom prijatelju kada smo prolazili kad mi je rekao da ne zna kako ali je bilo sigurno. Jeste li vi kada bili recimo na Marakanu ikad, jeste li vidjeli ikad kako izgleda masa od 40 hiljada? Mislim da si i sam svjestan da cifre koje iznosis su potpuno nerealne i da nema nas par koji prozivamo, vise iz zabave, taj spin da biste davno stigli do stotke. Sto ne znaci da necete ali ono korak, po korak.
    31 000 ljudi u PG noćas potvrđeno

    Sledeći put se potrudi da odgovaras na ono što je napisano a ne da svoju priču guras

    Ako ništa onda razmisli ako je udbaski glasnik antena M napisala 21 000 da li je to istinita brojka ili je ipak malkoo više


    Svakako laka noć. Brojke me ne zanimaju previše ali eto moram šta ću .



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  27. #6045
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Mislim da broj ljudi na litjama koliki god da je ipak medju njima ima vrlo malo ili nimalo ljudi koji su podržavali i glasali za vlast.
    Ako ih i ima to je simbolično.
    Samim tim vlast u smislu podrške na izborima zbog ovoga neće imati problema vanrednih.
    Milo uz podršku manjina pritiska sopstveni narod ali za to ima blagoslov Amerike i Britanije i u političkom smislu od ovih dešavanja on apsolutno nema nikave štete.

    Grijesis. Dosta je glasaca vlasti u litijama. To su oni koji lose zive, kojima je svega preko glave, kojima dps godinama obecava posao. Crkveni protesti su idealni za njih da se pobune a da deklarativno ne podrze neku partiju. Ipak im je tesko doci na neki partijski protest pa je crkva idealna.

    Ali sada je pitanje za koga ce oni glasati. Mislim da ce opet glasati DPS za neki sitan novac ili obecanje za posao.
    Muslimani ce odluciti izbore.
    Last edited by against; 16-02-20 at 23:24.

  28. #6046
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,793
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    784
    Thanked in
    529 Posts

    Default

    Kažu da u B.P. u ulici dužine oko 400m i normalne širine dođe na litiju 30.000 ljudi. Tolika je dužina litijaša. Taj broj ponavljaju skoro na svakoj litiji.
    U B.P. je bilo oko 5k ljudi na litiji.
    U B.P. trenutno nema 30.000 ljudi!
    ljudi moji... Eto koliko ste realni

    Rekao sam vam da su vas pustili i da će vas iskorist i jedni i drugi, a najviše Milo. Sad slijedi gašenje čisto da znate.

    Sljedeći izbori: DPS sam uzima preko 50% qq nama. Eto tako.

    Priznajem da je Milo genije kad su u pitanju ove stvari!

    Skinuo je sve ono negativno poslije onih afera, a trebao je da izgubi izbore. Zbog ovog zakona, SPC, Srbije, naroda naivnog itd. ima da razbije na sljedeće izbore.




    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  29. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  30. #6047
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Kažu da u B.P. u ulici dužine oko 400m i normalne širine dođe na litiju 30.000 ljudi. Tolika je dužina litijaša. Taj broj ponavljaju skoro na svakoj litiji.
    U B.P. je bilo oko 5k ljudi na litiji.
    U B.P. trenutno nema 30.000 ljudi!
    ljudi moji... Eto koliko ste realni

    Rekao sam vam da su vas pustili i da će vas iskorist i jedni i drugi, a najviše Milo. Sad slijedi gašenje čisto da znate.

    Sljedeći izbori: DPS sam uzima preko 50% qq nama. Eto tako.

    Priznajem da je Milo genije kad su u pitanju ove stvari!

    Skinuo je sve ono negativno poslije onih afera, a trebao je da izgubi izbore. Zbog ovog zakona, SPC, Srbije, naroda naivnog itd. ima da razbije na sljedeće izbore.




    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Ja još ne vidjeh da je neko rekao ili napisao odje ili nedje drugo da je u BP bilo preko 10k ljudi.
    Antena M.kaze 4800 znači x2 i eto realan broj.

    Ono što ja ne razumijem je sledeće - ne podržavas litije - podržavas Mila ili neku od satelitskih partija - Milo dobija izbore - svi ostali su u krivu.
    Ako si takvog stava - što ti hoće da pišeš ?
    Mislim sta je poenta ?
    Dokazaćeš nekome nešto sa tom pričom jel to ?
    Demoralisaćeš nekoga jel ?

    Ja kad vidim kako se ljudi poput tebe ophode prema neistomišljenicima samo još veću želju dobijem da se protiv takvih (ne)ljudi još jače borim.
    Last edited by Gandalf_White; 16-02-20 at 23:38.
    One Ring to Rule them all...

  31. The Following 6 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  32. #6048
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    E sad, treba na sve ovo gore da dođe Irinej koji ovih dana priča priču da Crnogorci ne postoje? E pa nije OK pa da je sto puta patrijarh!! Ja na negiranje ne pristajem, pa možete se svi poperit na vr' glave na čelu sa sns patrijarhom.Ok, Irinej je SNS partijski čovjek i kao takav ima ljudski integritet jednog partijskog aktiviste. Za koga je dobro da on izađe da progovori??
    ...
    Irinej je em pirglup em Vucicev covjek, ali da ima pravo da prisustvuje litiji kao poglavar crkve - ima. Nemas institucije koja nema poneko zastidje. Razlika izmedju dobre i lose organizacije nije sto u prvoj nema kretena a u drugoj ima, vec to sto ih u prvoj ima puno manje.

    Ti rece "Dakle sa Irinejem bačite u vodu svu priču o jedinstvu Crnogoraca i Srba koja se uspješno pričala zadnja skoro 2 mjeseca". Ako je tako lako bacati u vodu nesto dragocjeno i jedva postignuto zbog price nekoga koga niko u CG ne cijeni i postuje onda nismo ni trebali pocinjati.

  33. #6049
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    @kimmi
    Jeste Amfilohije imao izjava i izjava. Neka ih tamo dje jesu, da ne ponavljamo to sad.


    Vazi, mozete li onda prestat sa švercom, deportovanjem, privatizacijom, šmrkanjem, Majamijem i sl?


    Litije su masovne jer se MCP na neki način približila Crnoj Gori. Prije svega kroz izjave Gojka Perovića ali i ostalih. Na zadnjoj je sveštenik Šćepanović govorio o tome da je to crkva i Crnogoraca i Srba, pozdravio braću muslimane.....


    Vidjećemo dalje izjave. A i sačekaćemo dok se ne pojavi ZVANIČNA CG zastava, jer kad se jednom ukazala iz prikrajka, svi su joj zviždali.
    Prota je OK tip ali ako se recimo vi ograđujete o proCG/DPS ljudima koji šetaju i time pojačavate validnost litija, tako mene može da NE zanima šta priča Šćepo dokle god Amfi pljuje onako, ipak je ovo sukob lidera - Amfi vs Lomi. Je li ipak njegova ideja da `otme svetinje` A taj Amfi je svašta pričao za pripadnike drugih vjera.



    Ja takve izjave ne mogu a da ne pozdravim.
    Isto kao i distanciranje od DFa u početku i nepozivanje Vučića koji je sam sebe pozivao.


    Ajde i na ovo ćemo zažmurit i pravit se ludim da Stari ovo uopšte nije htio da ispolitizuje, znači litije su 100% vjerske - nepolitičke.


    E sad, kad u tu priču uključimo Irineja.... čovjeka koji je ne tako davno izjavio da je Srbima u NDH bilo bolje nego u Crnoj Gori i koji je nakon početka litija dao intervju kakav je dao i to 22.01 ove godine, pa u njemu naveo:


    Jedna ugledna ličnost iz Crne Gore rekla mi je:’ostav’te se priče da su Crnogorci Srbi’! A šta drugo mogu biti nego Srbi“, upitao je patrijarh.


    Dakle sa Irinejem bačite u vodu svu priču o jedinstvu Crnogoraca i Srba koja se uspješno pričala zadnja skoro 2 mjeseca i uvažavanje da se svako može osjećati kako se osjeća.


    Ja znam kome ne pada na pamet da šeta iza njega.


    pfff ajde da vidimo, da oprosti čovjek da se pojavi samo jedan čovjek manje, znači 62.779 - i na to bi pristao, ali ako se pređe ta crta onda ste skinuli masku totalno.


    Inače, povraće mi se od priče kako je Srbima u Crnoj Gori matica Srbija i da neko tamo kao Vučić treba da brine o njima. Crna Gora je država svih nas i naša zajednička matica, ođe ne mislim sam na Crnogorce i Srbe u CG već i na druge nacije u Crnoj Gori.


    Proces stvaranja modernih nacija se veže za drugu polovinu 19 vijeka u najrazvijenijim državama. Na Balkanu komotno možeš reći da se nacije stvaraju u 20 vijeku. Crna Gora je imala svoju državu duže od svih ostalih te samim tim i sve preduslove da "stvori" naciju, odnosno razvije osjecaj posebnosti. Austrijanci su npr. nastali nakon WWII.


    Niko normalan ne može da kaže da Crnogorci i Srbi u Crnoj Gori nijesu jedno i nemaju bližih jedni od drugih. Različito nam je samo tumačenje istorije i taj lični osjećaj nacionalnosti. Ne može Crnogorcima niko biti bliži od Srba u CG, ali je tako isto nenormalno da Srbima u CG budu bliži Srbijanci od Crnogoraca.


    OK, no problemo, ajde da se složimo sa tim. Ako je to stav svih vas, onda vam neće biti problem da naćerate vašeg vođu da ne negira CGu naciju. A ako bude nastavio ovako da priča, pretpostavljam da će te biti od riječi i zalagaćete se da ga maknu sa trona SPCa i dovest nekog ko će priznati CGu naciju, ustati na CGu himnu i poljubiti ZVANIČNU DRŽAVNU zastavu....

    Koje su šanse da se ispune ovakvi uslovi?
    Ravne nuli ako Amfija posluži zdravlje.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  34. #6050
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    31 000 ljudi u PG noćas potvrđeno

    Sledeći put se potrudi da odgovaras na ono što je napisano a ne da svoju priču guras

    Ako ništa onda razmisli ako je udbaski glasnik antena M napisala 21 000 da li je to istinita brojka ili je ipak malkoo više


    Svakako laka noć. Brojke me ne zanimaju previše ali eto moram šta ću .



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ti kao da izborne rezultate iz stabova da javljas pa kako koji dolaze

    Ne razumijem ovaj dio sta ti nije odgovoreno na ono sta je napisano kada je sve u skladu.

    Dakle, hram sa lijeve strane iza baraka ispunjen kolima, sa desne strane kod zgrada niko nije stajao. Ispunjena gornja traka gdje je kod hrama bilo najgusce a razredjenije sa strana a masa je zauzimala prostor od kraja zgrade do dalmatinske. Na pomenuti prostor teoretske sanse nema da stane ni 30 hiljada a kamoli 50 do 70 hiljada koliko javljaju njima skloni mediji. Po meni je cak i brojka koju je izbacila antena pretjeran. Inace mi je interesantno kako su mediji bliski rezimi odjednom poceli da izbacuju procjene posjecenosti a koje su veoma blizu realnosti i manje, vise tacne.

    Opet, u eri digitalne fotografije procjene po svijetu sto se tice skupova su izuzetno tacne i precizne i da imam volje i vremena da se sa time bakcem i sam bi izbacio sa sve ilustracijama i dokazima no zato cikam vas kojima je to fetis da date neko realno obrazlozenje svojih procjena ali tesko. Neka bude 30 hiljada, nemoguce je ni 30 kvadratica na sliku sa molebana ispred hrama napraviti. Jednostavno taj prostor nije moguce ispuniti u toj brojci a da bi ih bilo preko 50 hiljada mora dve do zgrada i pumpe da bude ispunjeno. Dok ne dodju do mene u Minhen na kafu meni ne smetaju.

Page 242 of 644 FirstFirst ... 142192232238239240241242243244245246252292342 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •