Page 38 of 644 FirstFirst ... 283435363738394041424888138538 ... LastLast
Results 926 to 950 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #926
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post


    Tražiš od mene da ti ukažem na iste tačke sporenja sa Albanacima, kao što ga Crnogorci imaju sa Srbima.
    Dje to Albanci spore crnogorsku naciju? Dje to Albanci spore crnogorsku crkvu?


    Pa sam ti tako naveo primere gde Albanci svojataju neke ličnosti iz crnogorske istorije, kao što si tražio.
    A svojataju i kulturnu baštinu iz Crne Gore, što vidimo na primeru Svača, a bogami i teritoriju.
    I to mi kaze Daca, koji je potrosio nekoliko stranica da me ubijedi da je Marko Miljanov srpski junak!
    Marko Miljanov se mozda osjecao Srbinom, ali je Marko Miljanov dio crnogorske istorije. Ista je prica s Njegosem, koji je, "srpski pesnik". Njegos je bio crnogorski vladar i dio je crnogorske, ne srpske istorije. Pokusaji prisvajanja koji se cine iz Srbije se uopste ne mogu porediti s par opskurnih tekstova u kojima se, kako kazes, Marko Miljanov proglasava albanskim junakom. Priznajem da dosad nijesam cuo za to. Cuo sam jedino da mnogi Albanci smatraju da su dio Kuca porijeklom Albanci. No, za to postoje i istorijski tragovi. Narod se tu mijesao i kao sto u Alabiniji postoje albanizovani Sloveni, tako u Crnoj Gori postoje slovenizarani Albanci. Tu se, u stvari, i ne radi o prisvajanju na nacin na koji Srbija pokusava prisvojiti crnogorsku istoriju. kliko daleko to ide pokazao je i onaj slucaj s koriscenjem crnogorske narodnne nosnje naotvaranju srpskog kulturnog centra u Kini. Mislim, stvarno, svi znaju da je to crnogorska narodna nosnja, niko nikad u Srbiji nije koristio takvu nosnju - i sad to ispade srpska narpdna n osnja? Eto koliko daleko ide to prisvajanje. Svega i svacega.

    Ha ha...
    Ma šta veliš? Besplatne vozne karte za crnogorske studente iz Beograda.
    Baš podmuklo što je omogućeno nekim Crnogorcima da odu glasati u Crnu Goru.
    Ne znam sto se smijes? Trazio si da ti dam nesto "bas konkretno" kako je Srbija pokusala da utice na referendum u Crnoj Gori. I dao sam ti bas konkretno da je srpska Vlada organizovala dolazak crnogorskih studenata iz Srbije kako bi glasali na referendumu. Crnogorske vlasti su bile optuzivane da su placale karte gastarbajterima iz Crne Gore. Ne sumnjam da je toga bilo. Ali, ako optuzujes nekoga za nesto, a radis istu stvar, o cemu se tu radi? Jednako bi se moglo napisati ovo sto si napisao: "Baš podmuklo što je omogućeno nekim Crnogorcima da odu glasati u Crnu Goru." S tim da nije isto kad Vlada Crne Gore placa karte svojim gradjanima i kad Vlada Srbija placa karte gradjanima Crne Gore. U drugom slucaju se radilo o pokusaju uticaja Srbije na referendum u Crnoj Gori.

    Nego, koji je garant bio da će ti studenti zaokružiti NE na referendumu?
    Daj, Daco, nemoj glumiti naivnost. Ako se zna da je organizator puta bio pokret na cijem su celu bili Ljubomir Tadic (otac Borisov, ne glumac Ljuba) i Matija Beckovic. To je isto kad bih ja pitao: koji je garant bio da će ti gastarbajteri kojima je Vlada Crne Gore platila kartu zaokružiti Da na referendumu?

    Trazio si konkretno da ti kazem kako je Vlada Srbije pokusala da utice na referendum u Crnoj Gori. Dobio si konknretno. Crno na bijelo s izjavom ministra u Vladi Srbije. Nijesi zadovoljan? Hoces jos?

  2. #927
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Meni jesu.
    Ne znam o čemu se radi.
    Ko osporava crnogorsku naciju i pravo na državnost?
    Ko uostalom može osporiti da je Crna Gora danas s pravom nezavisna država i da u njoj živi skoro 45% po naciji Crnogoraca?
    Za drzavnost smo vidjeli. Za naciju se nemoj opet praviti naivan. Treba li da podsjecam da je Amfilohije kazao da je crnogorska nacija izmisljena i da su to "Djilasova kopilad", te da se ne pravi pita od g*vana. I To je mitropolit SPC u Crnoj Gori.

    Preskocio si prisvajanje crkve i istorije, poruke mrznje. No, ajd, ne moras odgovarati ono sto ti ne odgovara.

  3. #928
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,347
    Thanks Thanks Given 
    14,765
    Thanks Thanks Received 
    4,102
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Ostoja, zašto Amfilohija povezuješ sa Srbijom? Zašto Srbe isključivo vežeš sa Srbijom? Kako neko može prisvajati Njegoša ako on sam za sebe kaže da je Srbin? Ne Srbijanac, Srbin. Srbija prisvaja crnogorsku istoriju? Hahaha, šta se sve ovdje pročita.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. #929
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ostoja, zašto Amfilohija povezuješ sa Srbijom? Zašto Srbe isključivo vežeš sa Srbijom? Kako neko može prisvajati Njegoša ako on sam za sebe kaže da je Srbin? Ne Srbijanac, Srbin. Srbija prisvaja crnogorsku istoriju? Hahaha, šta se sve ovdje pročita.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Zasto Amfilohija povezujem sa Srbijom? A sto je SPC? To nema veze sa Srbijom?

    Njegos je bio crnogorski vladar, ne srpski. Samo pitanje nacije na pocetku 19. vijeka na Balkanu, a mozda posebno Crnoj Gori je bilo nedefinisano. Uostalom, to nije ni sada u 21. vijeku, a ne tada.

    Ovo je bilo na brzinu jer sam usao u cajtnot s nekim obavezama. Tako mi i treba kad se bavim ovakvim bezveznim stvarima na forumu.

    Da ne bude da bjezim s megdana, javicu se za koji dan kad se otarasim obaveza.

  5. #930
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Autoput, Flexbux, Limun... ova ekipa, sto čuvaju mitove kao Alisa zbunjena, koja minusa i moje postove; ne smeta mi, jer nije im lako, nego, umiju li da napišu nešto... ili još smišljaju odgovore?


    Ali da vidimo što se desi kada se mitomanu, koji je po profesiji, zamislite, istoričar i nadasve naučnik? ukaže na činjenice - nastane mucanje!





    U emisiji je prikazana kopija Njegoševog pasoša, pa pogledajte koja je nacionalnost upisana... (59:00)
    Last edited by magicform; 10-07-19 at 23:33.
    Tamo gdje postoji volja, postoji i način...​

  6. #931
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,347
    Thanks Thanks Given 
    14,765
    Thanks Thanks Received 
    4,102
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Dovoljno je što gledaš emisije ovog ....

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  7. #932
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,026
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Ovaj isti je bio i kod Marića sinoć.ista shuplja poput ovog Dače.
    ...

  8. #933
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Dovoljno je što gledaš emisije ovog ....

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ne zanimaju me ličnosti, pratim argumente... isto tako, ne zanima me ni ko si ti, ali ono što napišeš je, nažalost, odsustvo zdravog razuma.


    Nego, ako te Njegošev pasoš zanima, onda pogledaj na 59:00

    Ali nemoj ni to, mozda izazove stres...
    Tamo gdje postoji volja, postoji i način...​

  9. #934
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ovaj isti je bio i kod Marića sinoć.ista shuplja poput ovog Dače.
    Ne znam sto bih rekao, ali kao da su klonovi, nigdje zdravog razuma...

    Ako je ovaj naučnik, onda sam ja faraon.
    Tamo gdje postoji volja, postoji i način...​

  10. #935
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Rece li ovo Darko ne postuje bjelase jer su se prodavali za dzak brasna. Bice onda da pati danas jer se ljudi prodaju za 20 eura. Ja vjerujem ne zaspijeva.

  11. #936
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

  12. #937
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    I to mi kaze Daca, koji je potrosio nekoliko stranica da me ubijedi da je Marko Miljanov srpski junak!
    Marko Miljanov se mozda osjecao Srbinom, ali je Marko Miljanov dio crnogorske istorije. Ista je prica s Njegosem, koji je, "srpski pesnik". Njegos je bio crnogorski vladar i dio je crnogorske, ne srpske istorije. Pokusaji prisvajanja koji se cine iz Srbije se uopste ne mogu porediti s par opskurnih tekstova u kojima se, kako kazes, Marko Miljanov proglasava albanskim junakom.

    Meni se čini da ti svesno ili nesvesno brkaš pojmove Srbin, srpski i Srbija. Ne žive Srbi samo u Srbiji. Ne počinje istorija sa AVNOJ-em.

    Ako se Marko Miljanov oseća Srbinom, ne razumem u čemu je problem nazvati ga srpskim junakom. Siguran sam da on s tim ne bi imao problema, ali eto tebi nešto smeta.
    To ne znači da je iz Srbije, niti da ga Srbija prisvaja.
    On je dakako deo crnogorske istorije. Ali je on sam sebe svojim delima, ubedjenjima i idealima svrstao u srpski istorijski krug.

    Iza njega je ostala i neka pisana zaostavština. I ko je to čitao, ne može nikako dovesti u sumnju njegova nacionalna ubedjenja.
    Ja svojim stavovima o njemu, samo u tome nalazim uporište.

    S druge strane, nemam pojma na osnovu čega ga Albanci svojataju.
    To što Albanci smatraju da je deo Kuča albanskog porekla, ne pije baš mnogo vode. Možda i jesu, ali čime dokazuju da je Marko Miljanov baš od tih Kuča.
    Na stranu što je nacionalnost samo subjektivni doživljaj i osećaj pripadnosti, a ne struktura DNK i krvnih zrnaca.
    Nijedna nacija nije nastala na temelju DNK koda.


    Ne znam sto se smijes? Trazio si da ti dam nesto "bas konkretno" kako je Srbija pokusala da utice na referendum u Crnoj Gori. I dao sam ti bas konkretno da je srpska Vlada organizovala dolazak crnogorskih studenata iz Srbije kako bi glasali na referendumu.
    Pa smijem se zato što je banalno.
    Reč je o studentima koji ionako idu kući za vikend. Uglavnom.
    A pošto je reč bila o istorijskom dogadjaju u Crnoj Gori, verujem da bi isplanirali vikend kod kuće sve i da vozna karta nije bila besplatna.
    I sam sam kao student putovao vozom, jer je karta bila smešno jeftina. Put je doduše kao sedam dana jahanja, ali uz priložen index ona je maltene džaba. Da ne pričam kako je sto puta nisam ni platio.
    To zaista nije bio neki podvig organizovati. Niti je koštalo mnogo, niti su bile potrebne desetine vozova. U tri vagona da stanu svi crnogorski studenti iz Beograda.

    I uopšte iz priloženog ne vidim da je to organizovala vlada Srbije. Već taj pokret na čijem su čelu bili neki vidjeniji Crnogorci iz Srbije poput Ljube Tadića i Matije Bećkovića. Oni kao našli sponzore i platili željeznici. A sponzori su verovatno bili direktori nekih javnih preduzeća, takodje poreklom iz Crne Gore.

    Šta je sledeće što ćeš mi navesti?
    Onu pesmu i spot Vlade Georgijeva? Kako beše? Čitav svet menja se...

    Crnogorske vlasti su bile optuzivane da su placale karte gastarbajterima iz Crne Gore. Ne sumnjam da je toga bilo. Ali, ako optuzujes nekoga za nesto, a radis istu stvar, o cemu se tu radi? Jednako bi se moglo napisati ovo sto si napisao: "Baš podmuklo što je omogućeno nekim Crnogorcima da odu glasati u Crnu Goru." S tim da nije isto kad Vlada Crne Gore placa karte svojim gradjanima i kad Vlada Srbija placa karte gradjanima Crne Gore. U drugom slucaju se radilo o pokusaju uticaja Srbije na referendum u Crnoj Gori.
    Ma ne bi to bilo ništa nelegitimno, jer se radilo o sudbini zajedničke države čiji je i Srbija sastvni deo.
    Pogledaj kampanju iz Engleske, kad su Škoti imali referendum.

    Ali ja ti ponavljam, da nekog posebno jakog uticaja iz Srbije nije bilo. Nemoj mi o vozovima...
    Čak je i crkva bila indiferentna, kao i većina tadašnje političke scene u Srbiji.
    Nije se našlo za shodno ni da se srede birački spiskovi, kako bi se tačno utvrdilo koliko ljudi živi u Srbiji, a rodjeno je u Crnoj Gori i imaju pravo na crnogorsko državljanstvo.
    Oni su isto neki gastarbajteri, kao i ovi što je DPS dovlačio iz inostranstva.
    Studenti su već nešto drugo.

  13. #938
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Tačno je da ne žive srbi samo u Srbiji.
    U Crnoj Gori ih je vazda bilo oko 5%.
    Dok nije počela pomama za vrijeme 90-tih, rat za mir, SPC, progoni i td...
    Njegoš je bio: crnogorac, crnogorski vladar, vladika crnogorske crkve.
    To što je pisa` i pjeva` o srpstvu ne smatram ka` neki argument da je bio srbin.
    Tako da...

  14. #939
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by magicform View Post
    Autoput, Flexbux, Limun... ova ekipa, sto čuvaju mitove kao Alisa zbunjena, koja minusa i moje postove; ne smeta mi, jer nije im lako, nego, umiju li da napišu nešto... ili još smišljaju odgovore?


    Ali da vidimo što se desi kada se mitomanu, koji je po profesiji, zamislite, istoričar i nadasve naučnik? ukaže na činjenice - nastane mucanje!





    U emisiji je prikazana kopija Njegoševog pasoša, pa pogledajte koja je nacionalnost upisana... (59:00)
    Ja tu ne vidim rubriku nacionalnost.
    U lične karte i pasoše se nikad i nije upisivala nacionalnost, etničnost ili nešto slično.
    Gde to ima?
    Upisuje se državljanstvo. Ko ne veruje, neka pogleda svoj pasoš.
    U ono vreme se to zvalo podanstvo.

    Vrlo komedijaški nastup voditelja.
    Da se Marković iole pripremio za ovo gostovanje, mogao je i on odštampati neki faksimil starog dokumenta iz Crne Gore..
    Recimo nešto ovako gde zaista piše nacionalnost.
    I to čoveku nije ni ostavljeno da se opredeli za nacionalnost, nego se podrazumevalo da je Srbin.



    Inače, Predrag Marković, iako nesumnjivo jedan od vodećih autoriteta za istoriju Srbije u XX veku, nikad i nije bio nekakav intelektualni krljator u javnim nastupima.
    Prosto, čovek nema retoričke sposobnosti i stalno nešto zamuckuje.
    I kad dodje ovako nespreman u emisiju, kod voditelja koji se naoružao argumentima Novaka Adžića i pri tom nema nameru pustiti gosta da priča...onda to ispadne ovako.


    Sve u svemu, šuplja priča.

    Lično mi je najtužnie bilo, kad Šuković veli nešto u fazonu : "Crnogorci dugo pamte i sve i da hoće, ne mogu zaboraviti 1918-tu godinu".

    Pa ko ne bi zamucao na ovakvu izjavu.
    Čovek ne zna šta bi mu rekao, a da mu ne povredi osećanja.

    I ja se ovde ustručavam da kažem nešto više na tu temu. Sve nešto kapiram, ne znaju ljudi, nisu oni krivi, ispira im se mozak. Mnogi ne znaju korene ove ideologije koja se rehabilituje u savremenom Montenegru. Iako psuedoistoričari poput Novaka Adžića i ne kriju ko su im ideološki uzori. Javno o tome nesretni Novak piše.

    A jedan od uzora mu je jedan bivši bjelaš. Koji se prodao za džak brašna. Poput onih bjelaša koje Šuković ne poštuje.
    Ali Šukoviću ne smeta da ideologiju i "argumente" bivšeg bjelaša prosipa pred vaskoliku javnost i oplakuje zelenaše koje je isti taj bjelaš nekad gonio.
    Možete li zamisliti ta šizofrena cepanja? Sreća pa ih izgleda nije svestan.

    Zato valja oprezno s njim, kao i sa svim koji potežu za "argumentima" iz tekstova Štedimlije i Drljevića 30-tih godina prošlog veka.
    Koliko Crnogorci pamte i drže do tih argumenata o "nikad oproštenoj 1918-toj" pokazali su već jednom 1941. godine, kad je spontano izbio opštenarodni ustanak protiv "nezavisne Crne Gore", kakvu je želeo pomenuti dvojac nevidjenih smutljivaca i prevrtača.
    Imate vi u Crnoj Gori na političkoj sceni takve i danas. Koji su 90-tih bili "bjelaši", a danas su "zelenaši", koji liju krokodilske suze.

    Daleko bilo toga danas. Drugačije je vreme. I ljudi su pametniji rekao bih i gledaju svoja posla i kako da prežive.
    Cena koju su Crnogorci platili rehabilitacijom te ideologije, je samo u cepanju nacionalnog bića. Ništa strašno. Sutra može biti drugačije.
    Samo to neko treba objasniti Šukoviću i sličnima, koji se pitaju kako se to smanjio broj Crnogoraca u Crnoj Gori i Srbiji.
    Last edited by Dača; 11-07-19 at 13:24.

  15. #940
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Nije se smanjio nego se "preorjentisa".
    Što veli Zonjo iz Buxovaca i ima masu logike: "A što ne reču crnogorci da su srbi nastali od nas (crnogoraca)"??? Što je to nemoguće?
    Pa gore u Srbiju vele 70-80% mi smo "poreklom" iz Crne Gore.
    Ako smo isti narod, što ne bi svi bili crnogorci?

  16. #941
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Tačno je da ne žive srbi samo u Srbiji.
    U Crnoj Gori ih je vazda bilo oko 5%.
    Dok nije počela pomama za vrijeme 90-tih, rat za mir, SPC, progoni i td...
    Njegoš je bio: crnogorac, crnogorski vladar, vladika crnogorske crkve.
    To što je pisa` i pjeva` o srpstvu ne smatram ka` neki argument da je bio srbin.
    Tako da...
    Reći ću ti nešto o tome Jokaš, pošto smatram da si dobar čovek i sve te tvoje nacionalistilčke ispade pripisujem tvojoj naivnosti i neznanju.

    Broj Crnogoraca i Srba u Crnoj Gori, od vremena nacionalnog prosvetiteljstva, zavisio je isključivo od toga kako su vladajuće elite profilisale Crnogorstvo.

    Do današnjeg dana, to profilisanje možemo podeliti u tri etape.

    Prva etapa počine u vreme kad je nacionalni romantizam širom Evrope u velikom zamahu, a u Crnoj Gori tek u povoju.
    To je od Njegoša, preko vladike Danila i knjaza Nikole, sve do 1945 godine.
    U to vreme, u Crnoj Gori su svi Srbi.
    Zašto je bilo tako, postojali su brojni razlozi. Teško je izdvojiti jedan poseban, ali eto ne bi bilo loše da pročitaš za početak Živka Andrijaševića i njegovo "srpstvo u Crnoj Gori", gde je on pokušao to objasniti na svoj način.
    Uz put ćeš saznati i nešto o karakteru "autokefalne" "autentično crnogorske" crkve u Crnoj Gori.

    Druga etapa počinje od 1945 godine i Milovana Djilasa. On je rekao da Crnogorci jesu Srbi, ali potpuno drugačiji od svih ostalih Srba i da ih shodno tome valja posebno profilisati. Od tada pa do popisa 2003 godine, ljudi se u većini izjašnjavali kao Crnogorci. Bilo je tu još i Jugoslovena, a i nekih koji su ostali samo Srbi.

    Poslednja etapa počinje od druge polovine 90-ih i cepanja DPS-a. Od tad polako počinje da se neguje jedan sasvim novi crnogorski identitet, koji bi glasio ugrubo: Crnogorci nisu Srbi, nemaju veze sa Srbima i svi drugi u okruženju su im bliži i bolji od Srba, Srbi su okupatori u Crnoj Gori od Stefana Nemanje do Kralja Aleksandra, nikad više 1918-ta, Crna Gora je imala svoju autokefalnu crkvu i bla bla bla...
    Nisu to neki novi svetonazori. Pisao sam malo o tome u prethodnom postu. Samo bih rekao da su još i apgrejdovani u odnosu na ono što je Štedimlija pisao u prvoj polovini prošlog veka. I nikad takav crnogorski identiteta nije negovala vladajuća elita u Crnoj Gori. Do današnjih dana.
    Rezultat tog najsavremenijeg profilisanja crnogorskog identiteta su popisi iz 2003 i 2011 godine.
    Rekao bih čak i da nije loš rezultat. Ako se još malo pogura, mogli bi Crnogorci već na sledećem popisu postati apsolutna većina u Crnoj Gori.
    Samo još da se vlast obračuna sa crkvom i srpskim jezikom.

    Voleo bih i ja da se to nekako reši. Ili budite svi Crnogorci ili budite svi Srbi. Ja vas ovako ne mogu razlikovati, sem po političkim stavovima.
    Zaebano je kad neprijatelja ili prijatelja ne prepoznaješ.
    Last edited by Dača; 11-07-19 at 09:51.

  17. #942
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Nije se smanjio nego se "preorjentisa".
    Što veli Zonjo iz Buxovaca i ima masu logike: "A što ne reču crnogorci da su srbi nastali od nas (crnogoraca)"??? Što je to nemoguće?
    Pa gore u Srbiju vele 70-80% mi smo "poreklom" iz Crne Gore.
    Ako smo isti narod, što ne bi svi bili crnogorci?
    Zato što su Srbi stariji po imenu.
    A i nisu baš svi iz Crne Gore.

  18. #943
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,347
    Thanks Thanks Given 
    14,765
    Thanks Thanks Received 
    4,102
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by magicform View Post
    Autoput, Flexbux, Limun... ova ekipa, sto čuvaju mitove kao Alisa zbunjena, koja minusa i moje postove; ne smeta mi, jer nije im lako, nego, umiju li da napišu nešto... ili još smišljaju odgovore?


    Ali da vidimo što se desi kada se mitomanu, koji je po profesiji, zamislite, istoričar i nadasve naučnik? ukaže na činjenice - nastane mucanje!





    U emisiji je prikazana kopija Njegoševog pasoša, pa pogledajte koja je nacionalnost upisana... (59:00)
    Odgledah ovo. Nadao sam se nekom prosvetljenju po tvojoj priči. Ali sam čuo ono što sam već znao. Cinizam, bezobrazluk, neprofesionalnost i veliko neznanje ovog ogavnog voditelja. Kojeg mogu da poštuju samo okoreli crnogorski nacionalisti. I naravno DPS kadar. Njegova sreća u ovom intervjuu je što Marković nije dobar govornik, ali i takav ga je ugasio. Priča Šupkovića o BDP i demokratiji iz 1918, priča o 5-7 hiljada komita, priča o velikoj okupaciji, citiranje iz knjiga koje njemu odgovaraju, hvatanje za pojedinačne zločine, priča o prodavanju za džak brašna (to priča čovjek koji toliko zdušno podržava ovu vlast koja plaća 50e za glas), ponavljanje "normalni Crnogorci", pa mu izleti da Srbi u crnoj Gori ustvari nisu isti kao Crnogorci itd itd.
    Smiješno.
    A Dača vas uporno gasi činjenicama da vam nije dobro.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  19. #944
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Zato što su Srbi stariji po imenu.
    A i nisu baš svi iz Crne Gore.
    Ne bih se s tim složio ka` ni s ovim prethodnim.
    Koji je naziv stariji ili koji narod je jako teško utvrditi.
    Ranije nijesu bile ni Crna Gora ni Srbija no Raška, Zeta, Duklja.
    To je sve diskutabilno.
    Tačno je da se popis stanovništva mijenja` od vlasti do vlasti ali je isto tako tačno da je postojala Crna Gora i da su u nju živjeli crnogorci i to niko ne može osporit.
    Iskreno da smo dio Srbije ili srpskog naroda, davno bi se "utopili" s njima i pripojili.
    Posebno za vrijeme turske imperije kad su svi gledali da se odupru turcima ovako ili onako zajedno.
    I nije mi jasno kad je isti narod što ratovasmo toliko puta? Što se palila Duklja i Zeta?
    I što se ne spojismo evo toliko vjekova (osim 1918.te), zna se kako.
    I ja bih volio da se riješi vjeruj mi.
    Ali kako gođ da se riješi ili donese odluka ja ću bit crnogorac pa da dođe ne znam ko na vlas`.

  20. #945
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Ne bih se s tim složio ka` ni s ovim prethodnim.
    Koji je naziv stariji ili koji narod je jako teško utvrditi.
    Ranije nijesu bile ni Crna Gora ni Srbija no Raška, Zeta, Duklja.
    To je sve diskutabilno.
    Tačno je da se popis stanovništva mijenja` od vlasti do vlasti ali je isto tako tačno da je postojala Crna Gora i da su u nju živjeli crnogorci i to niko ne može osporit.
    Iskreno da smo dio Srbije ili srpskog naroda, davno bi se "utopili" s njima i pripojili.
    Posebno za vrijeme turske imperije kad su svi gledali da se odupru turcima ovako ili onako zajedno.
    I nije mi jasno kad je isti narod što ratovasmo toliko puta? Što se palila Duklja i Zeta?
    I što se ne spojismo evo toliko vjekova (osim 1918.te), zna se kako.
    I ja bih volio da se riješi vjeruj mi.
    Ali kako gođ da se riješi ili donese odluka ja ću bit crnogorac pa da dođe ne znam ko na vlas`.
    Eto tako!

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  21. #946
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Ne bih se s tim složio ka` ni s ovim prethodnim.
    Koji je naziv stariji ili koji narod je jako teško utvrditi.
    Nije jokaš, zaista nije teško utvrditi...
    Samo treba poznavati elementarne stvari iz istorije.

    I nije mi jasno kad je isti narod što ratovasmo toliko puta? Što se palila Duklja i Zeta?
    Nismo jokaš kao narod ratovali. Lažu te.
    Nema Crnogoraca u vreme Zete i Duklje.

    Ratovali su srpski feudalci medjusobno.

    Ali kako gođ da se riješi ili donese odluka ja ću bit crnogorac pa da dođe ne znam ko na vlas`.
    To je u redu.
    Last edited by Dača; 11-07-19 at 11:02.

  22. #947
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Nije jokaš, zaista nije teško utvrditi...
    Samo treba poznavati elementarne stvari iz istorije.
    Nijesi dijete.
    Dobro znaš ko piše istoriju, dobro znaš da je izgorjelo ono te nije odgovaralo (knjige, spisi, dokumentacije...), dobro znaš da je dosta toga nanovo štampano i prepravljano, dobro znaš da su pobijeni mnogi koji nijesu odgovarali (jer ne odgovaraju krstu i maču).
    Tako da, nije to baš tako ka` što zboriš, no se vješto "praviš" ka` i dostina
    A znaš ti dobro sve kako je.

  23. #948
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,347
    Thanks Thanks Given 
    14,765
    Thanks Thanks Received 
    4,102
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Pa daj neke autentične izvore šta je to zapaljeno uništeno itd?

    Zaboravih ranije izjavu Šupkovića. Kaže Srbi većinom glasaju DPS. Cijela priča mu je takva.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Last edited by extravaganca; 11-07-19 at 11:42.

  24. #949
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Da neko neznaven upane na pola ove Zive istine da gleda mislio bi da je Markovic voditelj a Šupkovic gost

  25. #950
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Milion puta sam bio prisutan sličnoj priči mi Srbi mi Crnogorci,tako da sam stekao utisak kad ovaj kaže da je Srbin kaže to tako da zvuči kao nije Crnogorac jer su to *****,isto i obratno kad neko kaže da je Crnogorac.Dokle se god budemo vodili tim ko je bolji a ko gori kukala nam čapra,puštite ljudi to neka se svako osjeća kako oće i ne vodite se istorijom jer nijedna istorija nije vjerodostojna tu je pisao ko je što htio i palio kome što nije odgovaralo,manite se prošlosti okrenute se sadašnjosti da ne bude kasno u budućnosti

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Page 38 of 644 FirstFirst ... 283435363738394041424888138538 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •