Page 232 of 644 FirstFirst ... 132182222228229230231232233234235236242282332 ... LastLast
Results 5,776 to 5,800 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #5776
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kako je neko navukao Bogdanovića da objavi sliku iz Pljevalja a nije

    Pljevaljski odbor za odbranu svetinja: Bogdanović da podnese ostavku zbog neistina
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-zbog-neistina

    Inače naiđoh na podatak koji je nerealan ali izgleda istinit

    Do 2015 - crkva je obnovila 650 crkvi i manastira u CG...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  2. #5777
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

  3. #5778
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Kakav intervju, žali Bože što Rade Bojović nije dobio priliku da učestvuje na predsjedničkim izborima:

    https://www.antenam.net/politika/148...je-takve-crkve

    Krenuo sam da izdvojim neke djelove, ali čitav intervju je zaista vrijedno pročitati.
    In vino veritas

  4. #5779
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Kakav intervju, žali Bože što Rade Bojović nije dobio priliku da učestvuje na predsjedničkim izborima:

    https://www.antenam.net/politika/148...je-takve-crkve

    Krenuo sam da izdvojim neke djelove, ali čitav intervju je zaista vrijedno pročitati.
    Тачно би два гласа имао да је изашао на изборе

  5. #5780
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Kakav intervju, žali Bože što Rade Bojović nije dobio priliku da učestvuje na predsjedničkim izborima:

    https://www.antenam.net/politika/148...je-takve-crkve

    Krenuo sam da izdvojim neke djelove, ali čitav intervju je zaista vrijedno pročitati.
    Stvarno je ziva steta sto nije sire objavljen.

    Ja da sam na mjestu Mitropolije preveo bih ga na engleski i poslao Briselu i svakoj ambasadi.

    Ima tu skrivenih dragulja koji puno toga kazu o nepristrasnosti zakona i jednakom tretmanu svih religija:


    "Kada se radi o SPC dovoljan kompromis od strane vlasti bi bio i taj što se ovakva crkva uopšte toleriše u Crnoj Gori"



  6. #5781
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Dovoljno ti je da vidis naziv portala sa linka da odma shvatis o kakvom se sovinistickom i poltronskom clanku radi.
    Ovo vriijedno procitati?
    Da, jeste, ako zelis da od mozdane mase napravis neupotrebljivu kashu.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #5782
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    stvarno ,nekad su pametniji kad cute,samo sebe jos vise ukopavaju sa nekim komentarima i izjavama poput ovog https://www.vijesti.me/vijesti/polit...tiva-ostecenja

    e tuge ove
    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Sjecaju se stariji ove male Crkve u Momisice pored Sabornog Hrama sluzila je kao WC javni pa Manastir Vranjina cobani su tamo ovce cuvali pa ova mala Crkva na brdu u Momišiće na što je ličila ili manastir u Pipere i da ne nabrajam mogao bi do ujutro.
    Ako je nešto za ovih 30 godina radjeno obnavljani su hramovi manastiri udahnut je zivot u ogroman broj njih podignuti su novi sirom CG twko da je ova izjava ovog Bogdanovica smijesna,to svako ko oci ima moze da zna.
    Ne dao Bog da njima to u ruke padne,prosle bi Crkve taman ka i fabrike i ostala imovina crnogorska.
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako je neko navukao Bogdanovića da objavi sliku iz Pljevalja a nije

    Pljevaljski odbor za odbranu svetinja: Bogdanović da podnese ostavku zbog neistina
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-zbog-neistina

    Inače naiđoh na podatak koji je nerealan ali izgleda istinit

    Do 2015 - crkva je obnovila 650 crkvi i manastira u CG...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Огромни број цркава и манастира је реновиран и направљен, и то само показује да је спц озбиљнија од државе. Није јача али је озбиљнија. Па и податак да је прво Амфилохије кренуо у Аргентину да организује исељенике а не држава ти показује ко се озбиљно бави својим послом, а то није држава.

    Кад је амфилохије дошао црква у цг је била скоро пред гашењем, он је направио ово што видимо данас, нњвјероватан рад је уложен ових 30 година.

    Слажем се да је црква неке рестаурације и реновирања радила погрешно (нпр манастир у рафаиловићима имате слике са електричним инсталацијама на фрескама, острог-коришћење елоксиране браварије и слично). Али замислите да је остало на држави или цпц (црква на цетињу са фасадним каменом?) тај посао? Па не би имали ни 10ти дио цркава и манастира што имамо данас. Да не спомињемо крађу у цетињском музеју то је већ апсолвирано.


    Раде Бојовић је показао зашто није могао да скупи оне потписе за предсједничке, а камоли да буде прави предсједнички кандидат.

    Још једном закон је дискриминаторски, без обзира ко би био на његовом удару, ово је правно насиље, вољели спц или не.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #5783
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako je neko navukao Bogdanovića da objavi sliku iz Pljevalja a nije

    Pljevaljski odbor za odbranu svetinja: Bogdanović da podnese ostavku zbog neistina
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-zbog-neistina

    Inače naiđoh na podatak koji je nerealan ali izgleda istinit

    Do 2015 - crkva je obnovila 650 crkvi i manastira u CG...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Na koji način je bila ,,obnova" pojedinih sakralnih objekata pisao sam već, osim iste spoljašnosti unutra se nije poštovala autentičnost, već se radilo potpuno novo, da ne kažem drugačije. No, za to jednaku krivicu snose i ovi što bi kobajagi (naglašavam riječ kobajagi) da brane kulturno dobro CG.
    Dakle, da ponovim po n-ti put, ovaj zakon je loš (da sada ponovo ne obrazlažem zašto), struktura koja ga je donjela je kacer ove države, ali to ne relativizuje nepočinstva ,,druge strane" (pod znacima navoda jer su to ipak ljudi odavdje).
    Da li su našli put kojim se bore protiv ovog zakona? Jesu, i to vrlo dostojanstven način.
    Da li neko ima veća očekivanja od litija nego što je obaranje zakona? Izgleda da ima i tu nastaju razne... Zaključiću, poslije ovoga, kada prođe ovo, biće još veća apatija u narodu.

    Sent from my Motorola 8400

  9. #5784
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,771
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    "Kada se radi o SPC dovoljan kompromis od strane vlasti bi bio i taj što se ovakva crkva uopšte toleriše u Crnoj Gori"
    E čovjek je rekao suštinu kako se vlast odnosi i doživljava Pravoslavnu Crkvu. Hirurški precizno. Ipak je od s Durmitora se oburdao u Titograd,moramo razumjeti jaku dukljansko zetsko crnogorsku tradiciju koja je tamo prisutna od pamtivijeka.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  10. #5785
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Zaključiću, poslije ovoga, kada prođe ovo, biće još veća apatija u narodu.
    Saglasan potpuno.

    Kada je crkva uspjela da izvede 100+ hiljada ljudi 2 put nedjeljno.
    Kad su Odupri se uspjeli 20-30k

    Čemu da se nada bilo ko ?

    Pa ljudi nema nedjelje da nema protesta zadnje 5 godina...

    Majke
    Kapovci
    dakicevci
    Boksitasi
    Zeljezarci
    Ekološki protesti
    Nato
    Kosovo
    Protesti za struju
    Kolektore i devastacije
    Razni radnici protiv devastacija
    Protiv neregularnosti izbora
    Prava novinara
    Socijalnih prava i davanja
    Protesti Roma
    Protesti prosvjetara
    Protesti zdravstvenih radnika

    I mnogi mnogi drugi protesti ....
    I ? Vrlo se malo promijenilo
    Jednostavno ne može se očekivati od diktature da usvoji mišljenja gradjana.
    Čak i ako nešto vide da rade pogrešno - ne priznaju grešku i ne trude se da je poprave jer bi to značilo (zamisli sad) politički poraz.
    Zato smo i dje smo.
    Nema odgovornosti a nema ni razumijevanja

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. #5786
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    Koliko je ljudi na ulicama, po MUP CG je izmedju 50 i 100 hiljada, po SPC, DF i Srbiji izmedju 200 i 300 hiljada ...
    Povlacenja zakona kolko ja vidim nema i ne razmislja se o tome...zabranom skupa CKM na Ct oni su sebi kupili pravo da zabrane i setnje SPC...
    da vidimo dje sve ovo vodi ...
    Manje je bitno koliko ih je - što bi rekli u Dosije X - the truth is out there.
    Ono što se može zaključiti je da je masu ljudi.
    10-15% stanovništva sa popusta što bi bilo kojoj vlasti bilo dovoljno da se zapitaju WTF se događa.


    Sjećam se kad su protesti odupri se bili tada kad se igralo sa brojkama 20-25-30 hiljada protivnicima skupova nije to bilo dovoljno jer zamisli - dolazili su ljudi iz drugih gradova u PG na proteteste - jer ono znaš... Samo ljudi iz glavnog grada treba da se bune.

    Iako je i tada bilo 3-5% ukupne populacije na ulicama ni to nije dovoljno - sjećam se tada DPS je govorio neka šetaju - na ulicama je trenutno jedva cenzus....


    Evo sad je na ulicama masu više ljudi i u svim gradovima se protestuje. Ali ni to nije dovoljno dobro jer kažu da su svi na ulicama u stvari Srbi koji su protiv ove države ...

    Nece da kažu - evo pogriješili smo, nijesmo trebali ovako, ne u izbornoj godini, ne u političkoj i institucionalnoj krizi.
    Sad kažu da je ovo hibridni rat - krenuli su Srbi (Vučić Milov najbolji drug) da nas ruše i Rusi ( rasprodali rusima cijelu obalu i sve normalne kompanije im privatizovali da ih oni pojedu da ne pričamo da su im oprali milijarde).


    Vazda će biti nešto...

    Zabranom skupa na CT moguće da su pokušali da pokažu "nezavisnost i nepristrasnost' ali mislim da je ipak ono drugo....

    A to drugo je da ne mogu da okupe ni 2000 ljudi da dodju iako ih (kako smo vidjeli na dočeku vaterpolista sponzorisu za gorivo).
    Pa onda ne žele da polete dronovi i krene kontra kampanja kao što je krenula za loženje Badnjaka na CT kada je MCP organizovala loženje u svim gradovima i bilo hiljade ljudi i kad je CPC organizovala na CT I NK I nije bilo 1000 ljudi na oba zajedno...



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. #5787
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pitanje jedno jer ja ne nađoh odgovor :


    Nevezano za crkvu - njihove biznis dilove sa DPS tajkunima šta je to i jedan strani faktor u državi ili van nje uradio nažao Crnoj Gori od nezavisnosti naovamo a da to nije bilo bez Amina DPS-a ????


    Jesu li doveli Rusiju ?
    Jesu ?
    Jesu li isti ti rusi da bi oprali pare ugasili Željezaru Boxite i KAP ? Jesu
    Jesu li ti isti Rusi kupili milione kvadrata zemlje po CG i tako prali pare izmedju ostalog i digli cijene nekretnina pa su postale preskupe za građane ? Jesu
    Jel im DPS to dozvolio i ovajdili se njihovi funkcioneri ? Jesu


    Šta je to Srbija kao Srbija uradila da nam poljulja ekonomiju ?
    Stabilnost ?
    Jesu li nam uveli neke sankcije kad smo priznali Kosovo ? Ne
    Jesu li nam uzeli državljanstvo gradjanima ili odbili da izdaju dvojno kao mi njima ? Ne


    DPS je jedini krivac za propast ove zemlje.... Moramo otvoriti oči ...

    Prvo država pa onda demokratija.
    Tako su pričali .

    Dobili smo državu nema demokratije.


    Kad smo se borili za nezavisnost - pričali su neki što su protiv nezavisnosti bili - nijesmo mi protiv nezavisne CG već smo protiv privatne drzave CG.

    Tek 10ak godina poslije toga mogli smo shvatiti o čemu su pričali. Ja sam i dalje ponosan što imamo našu nezavisnu CG i bolje nam je da smo nezavisni kakvi god nego izborna jedinica Srbije.

    Ali dobili smo upravo to - privatnu državu gdje vladajuće strukture naplaćuju sve :


    - njihovi su supermarketi gdje se kupuje hrana koju jedemo
    - struja koju nam naplaćuju kao Marko majku je njihova
    - voda je njihova
    - najvrijedniji resursi su njihovi
    - zapošljavanje 60 000 ljudi oni kontrolišu i 180 000 penzija
    - privatne bolnice - univerziteti su njihovi
    - banke - gradjevinske kompanije - instituti su njihovi


    Sve je njihovo i privatno..
    Eto to smo dobili

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. #5788
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    a nemoj. sad ce ti reci nije DPS i Milo drzava

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  14. #5789
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    A sta ako postoji razlog?
    Sta ako nama nije nista receno?
    Sta ako dugo nisu shvatali ni oni?
    Sta ako su pokusavali nesto i radi "nas", I izgubili "bitku"?
    Sta ako je nekolicina odabranih znalo zasto, a vecina "izabranih" iskompleksiranih likova ne? Sta je bilo za ocekivati od pohlepnih, perfidnih oportunista?
    Sta je pozadina "nelogicnih" poteza?
    Rekla sam vam 15-te, banovana sam 16. pa 17., pa ste slavili (partizani) ban 18., pa 19... A mogli smo ispratiti istoriju da se sad ne sokirate iznenadjeni/zapanjeni desavanjima.. Sve je bilo na izvolte.
    Znam samo da ce se sve saznati kad sisnjarski interesenti svih partijskih kalkulacija I NVO shvate da su u plicaku/ mulju serviranih I iskonstruisanih informacija/lazi..
    Zasto ne brckam mulj "istorije"?
    Zato sto je sve bila farsa.

    call me the breeze
    L.S.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 11-02-20 at 11:45.

  15. #5790
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    - njihovi su supermarketi gdje se kupuje hrana koju jedemo
    - struja koju nam naplaćuju kao Marko majku je njihova
    - voda je njihova
    - najvrijedniji resursi su njihovi
    - zapošljavanje 60 000 ljudi oni kontrolišu i 180 000 penzija
    - privatne bolnice - univerziteti su njihovi
    - banke - gradjevinske kompanije - instituti su njihovi


    Sve je njihovo i privatno..
    Eto to smo dobili

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

    Nije da sam bas nesto upucen ali zar EPCG nije drzavna, kako to da je VODA njihova, i osim Prve Banke zar sve ostale nijesu internacionalne ?

  16. #5791
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    Nije da sam bas nesto upucen ali zar EPCG nije drzavna, kako to da je VODA njihova, i osim Prve Banke zar sve ostale nijesu internacionalne ?
    EPCG je državna a kroz OIE plaćaš DPS-ovim tajkunima struju + je prošle godine rudnik uglja prodat EPCG i na tom poslu zaradila je najviše Prva banka
    Svi direktori - menadžeri itd su iz redova DPS i politički se postavljaju, sve odluke donose politički kao i zaposlenja na nižim nivoima.
    Stavku gubici na mreži (ukradena struja ) plaćaš DPS firmama kojim je raznim mahinacijama omogućeno da je ukradu.
    A sjeti se prelomi Mašane kad su mu uzeli račune za struju da ih DPS plati pa onda vidi ko to plaća...


    ----------

    Voda je njihova tako što su vodovodi uglavnom DOO osnovne od opštine gdje se menadžment postavlja političkim odlukama. Gubici na mrežama vodovoda od opštine do opštine kreću se od 40 do preko 50%. Većina vodovoda posluje sa minusom, jer imaju po 2-3 puta više zaposlenih (opet političkim odlukama ) a dobar dio te vode se gubi i na duple satove tj. Opet čitaj neko nekome omogućava da krade vodu.
    Vodu koju platiš ne plaćaš vodu nego plaćaš stanove direktorima, bolovanja ljudima koji ne dolaze na posao i piješ vodu iz kancerogenih azbestnih cijevi.
    Da ti ne pričam o tome da su 50+ pitkih rijeka dali tajkunima da njima grade MHE. To je moja i tvoja voda koja je sledeće 30 godina privatna


    ---------

    Što se tiče banaka ako pratiš situaciju sa Atlasom i IBM bankom i koliko su podržavali režim - zapošljavali partijske kadrove i pomagali u kešu i nenaplativim kreditima i ako si pratio situaciju sa Hypo alpe Adria bankom gdje je ako se ne varam firmama(pogadjas čijim) podijeljeno pola milijarde nenaplativih kredita sa sumnjivim obezbijedjenjem i ostalim malverzacijama jasno ti je o čemu pričam a da ne pričamo o tome da u bordovima i na celima privatnih banaka se nalaze DPS kadrovi neki su i članovi GO ove partije....

    ------------
    Last edited by Gandalf_White; 11-02-20 at 11:58.
    One Ring to Rule them all...

  17. #5792
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Ne mozes tako da postavljas stvari...napises da je nesto necije a potom kazes da nije...
    Svi ti menadzeri koju su postavljeni politickim odlukama politickim odlukama mogu biti smijenjeni promjenom vlasti...
    zaposlenja na nizim nivoima...nemoj samo da mi kazes da mislis da su svi radnici EPCG glasacka masinerija DPS-a ???

  18. #5793
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    Ne mozes tako da postavljas stvari...napises da je nesto necije a potom kazes da nije...
    Svi ti menadzeri koju su postavljeni politickim odlukama politickim odlukama mogu biti smijenjeni promjenom vlasti...
    zaposlenja na nizim nivoima...nemoj samo da mi kazes da mislis da su svi radnici EPCG glasacka masinerija DPS-a ???
    koga ces moci da sklonis promjenom vlasti. nisu to ministarske pozicije, vec profesionalne, sa konkursom. tu se postavljaju putem konkursa. jesu li kadar SDP u tivtu micali prituzbama za mobing i prijetnjama strajkom u sezoni, pa nazovi tuzilackim izvidjajima dok nije podnio ostavku.
    samo se ti zanosi da je to lako

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  19. #5794
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    Ne mozes tako da postavljas stvari...napises da je nesto necije a potom kazes da nije...
    Svi ti menadzeri koju su postavljeni politickim odlukama politickim odlukama mogu biti smijenjeni promjenom vlasti...
    zaposlenja na nizim nivoima...nemoj samo da mi kazes da mislis da su svi radnici EPCG glasacka masinerija DPS-a ???
    Nijesu svi nego je većina kao što nijesu apsolutno svi zaposleni u državnoj upravi glasači dps ali makar 3/4 jesu. Nemoj zaboraviti spiskove koji su objavljivani a koji se vode, partijska zapošljavanja i ne produžavanje ugovora itd itd ...


    i nijesi u pravu - ne mogu tek tako biti smijenjeni ni direktori ni radnici ni u pvt ni u državnim firmama.

    U državnom aparatu, firmama kao i u pvt firmama dobili su ugovore za stalno u BD recimo kad je opozicija došla na vlast trpjeli su nevjerovatne opstrukcije na kraju im je na bolovanje otišlo desetine radnika (mislim čak i 100 ) ostali vršili opstrukcije a ne možeš da ga otpustiš jer ima ugovor o radu i moraš otpremninu da mu daš i to pod uslovom da je ili višak ili da sporazumno potpiše.

    Država nema para da plati otpremnine skoro je bio text u danu a ne lokalne samouprave koje uglavnom grcaju u dugovima.


    Ja nijesam rekao da nesto nije nečije. Već ti upravo pričam da jeste, a jeste sve dok se vlast ne smijeni a kad će se smijeniti ? E to je pitanje od milion dolara....



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  20. #5795
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesu svi nego je većina kao što nijesu apsolutno svi zaposleni u državnoj upravi glasači dps ali makar 3/4 jesu. Nemoj zaboraviti spiskove koji su objavljivani a koji se vode, partijska zapošljavanja i ne produžavanje ugovora itd itd ...


    i nijesi u pravu - ne mogu tek tako biti smijenjeni ni direktori ni radnici ni u pvt ni u državnim firmama.

    U državnom aparatu, firmama kao i u pvt firmama dobili su ugovore za stalno u BD recimo kad je opozicija došla na vlast trpjeli su nevjerovatne opstrukcije na kraju im je na bolovanje otišlo desetine radnika (mislim čak i 100 ) ostali vršili opstrukcije a ne možeš da ga otpustiš jer ima ugovor o radu i moraš otpremninu da mu daš i to pod uslovom da je ili višak ili da sporazumno potpiše.

    Država nema para da plati otpremnine skoro je bio text u danu a ne lokalne samouprave koje uglavnom grcaju u dugovima.


    Ja nijesam rekao da nesto nije nečije. Već ti upravo pričam da jeste, a jeste sve dok se vlast ne smijeni a kad će se smijeniti ? E to je pitanje od milion dolara....



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    valjda za sve postoji zakonski osnov, ako su ljudi postavljeni na te funkcije po zakonu onda to nije politicko zaposljavanje...ako su radili nezakonito onda po toj osnovi mogu biti i smijenjeni... Ako je drzava vecinski vlasnik sigurno se nesto i pita ...
    i na kraju, ako ti ljudi nijesu ostetili EPCG vecu su je i unaprijedili a zakonski su na svojoj poziciji zasto bi ih neko uopste i smijenio...
    partijsko zaposljavanje je jedno, a politicko zaposljavanje je drugo...

  21. The Following User Says Thank You to ResidentEvil For This Useful Post:


  22. #5796
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    partijsko zaposljavanje je jedno, a politicko zaposljavanje je drugo...
    Ajde mi ovo objasni...
    Ovo gore nemam vremena da komentarišem

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #5797
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ajde mi ovo objasni...
    Ovo gore nemam vremena da komentarišem

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    lapsus...partijsko i zaposljavanje po zakonu

  24. #5798
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    lapsus...partijsko i zaposljavanje po zakonu
    Mislim da sam više nego fer u izlaganjima i da uvazim svakoga.
    Ali nemoj da se vrijedjamo


    Po zakonu je ono što njima odgovara - kreirali su zakone da bi išli njima na ruke. Iako je desetine i stotine zakona palo na ustavnom sudu oni rade po 'zakonu'

    Evo ti najbanalniji primjer.

    Prije se rapise oglas na unaprijed namještenom radnom mjestu i zakonski je moglo 1 dan da bude raspisan(mislim da se ne varam muka mi da guglam) ti znaš unaprijed da će to biti raspisano imaš sve spremno i zakonski postajes regularno zaposlen

    Ili još bolje je po konkursu za mjesto sekretara urbanizma traži se diploma pomorske škole i kurs njemačkog jezika jer se namjesta nekome ko ima to 2.
    Po zakonu bude primljena osoba za koju je konkurs namješten.


    Nemoj da zaboravimo da je se recimo i ovaj gore OIE plaća po zakonu, i da svi zaposleni partijski imaju zakonski sve papire da su tu legitimni.
    Zakone donose oni u čijoj je vlasništvu država


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  25. #5799
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mislim da sam više nego fer u izlaganjima i da uvazim svakoga.
    Ali nemoj da se vrijedjamo


    Po zakonu je ono što njima odgovara - kreirali su zakone da bi išli njima na ruke. Iako je desetine i stotine zakona palo na ustavnom sudu oni rade po 'zakonu'

    Evo ti najbanalniji primjer.

    Prije se rapise oglas na unaprijed namještenom radnom mjestu i zakonski je moglo 1 dan da bude raspisan(mislim da se ne varam muka mi da guglam) ti znaš unaprijed da će to biti raspisano imaš sve spremno i zakonski postajes regularno zaposlen

    Ili još bolje je po konkursu za mjesto sekretara urbanizma traži se diploma pomorske škole i kurs njemačkog jezika jer se namjesta nekome ko ima to 2.
    Po zakonu bude primljena osoba za koju je konkurs namješten.


    Nemoj da zaboravimo da je se recimo i ovaj gore OIE plaća po zakonu, i da svi zaposleni partijski imaju zakonski sve papire da su tu legitimni.
    Zakone donose oni u čijoj je vlasništvu država


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ne bih da sirim, ja sam preusmjerio pricu na vodece ljude u EPCG ne na obicne radnike...tesko da vecinski vlasnik neke kompanije ne moze smijeniti osobu koju je postavio da vodi tu kompaniju...
    svakako nema veze ni sa ovim topicom tako da zavrsavamo s ovom pricom ...

  26. #5800
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    ja bih volio da mi neko od ovih te zdušno brane zakon po forumu objasni zašto je isti dobar za gradjanina Crne Gore? oće li mu uticati na mjesečna primanja, poboljšati kvalitet života i standard? rješava li neki od gorućih problema naše države i društva? jedini efekat ovoga zakona je nikad veća podijeljenost društva i pojavaljivanje ekstremnih slučajeva sa obje strane


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  27. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


Page 232 of 644 FirstFirst ... 132182222228229230231232233234235236242282332 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •